EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Kieskronijk. RETRET Allerhande nieuws. Frankrijk. DE MINISTERIEELE CRISIS duurt voort. De Brusselsche dagbladen deelen dagelyksin hunne morgend uitgave de namen meê der politieke personagen die waarschynlyk zullen deeluitmaken van het nieuw Ministerie en in hunne avonduitgave deelen zy weêr een andere lyst meê. In alle geval men denkt dat vóór 't einde dezer week het nieuw mi nisterie zal samengesteld zyn. WAARSCHIJNLIJK WEDER IN MEI. Van den 1" tot den 7°, regen achtig weder van den 8° tot den 14°, zacht weder maar overtrokken van den 15" tot den 2i, droog en warm van den 22° tot den 25", groole hitte donder en tempeesten in het noorden van Eu ropa van den 26" tot den 31°, schoon weder, zeer droog. Kortom eene rede lijke Meimaand, want sedert eenige jaren zijn wy gewend aan slecht weder en men mag zich dus wel tevreden ach ten als wy 15 schoone dagen hebben in eene maand. De oude generaal van zijnen kant zegt: van den 1" tot den 10". somber weder, regenvlagen afgewisseld met eenige zon nestralen, zachte temperatuur van den 11° tot den 16", schielijke verandering, eenige dagen van grootte hitte, gevolgd door twee of drie dagen onophoudelijk regenen van den 17" tot den 24", ver zachting het weder heeft neiging om goed te worden; van den 25° tot den 29". regen, on wed er, donder den 30" on den 31°, schoon weder. Zooals men ziet er is voor alle goes tingen. Men heeft dus maar te kiezen. I)© eerst.© Mei. De werk lieden zijn hier te AaUt, bijna allen aan 't werk gebleven slechts de werklieden der roode tabakcooperatief, de lustreerders van 't fabriek Torley, eenige spinners van de spinnerij der Keizerlijke Plaats, hebben het werk gestaakt. Des middags is op de poort der spinnerij het bericht aangeplakt dat aangezien eenige spinners zonder oorlof, 't werk hadden ver laten, hunne spinmolens voor onbepaalden tijd zijn stilgelegd geworden. Als er nu maar geen werkstaking en als gevolg geen algemeen stilleggen van verscheidene labri- ken uit voortspruit De rooden zouden dezen voormiddag om n i/a uren een manifestatieken houden, doch uit hoofde van 't slecht regenweder had ze geen plaats en werd ze uitgesteld tot den namiddag 21/2 uren. Al de stakers en staaksters van de Filature et Filteries bij de rooden aangesloten namen er deel aan. Uit dien hoofde was de stoet nu talrijker dan vorige jaren. Verder buiten eenige mijnwerkers die zingend de straten zijn doorgetrokken werd er niets, niets bemerkt. Ter coöperatief De Roode Leeuw hield men banket en er waren een veertig tal dischgenooten. Dit zijn volgens ons de slimsten ze laten de dommerikken maar langs de straten schreeuwen en tieren en vullen zich rustig het buikske. Het drama van Flemalle is Zaterdag af- geloopen. Dengis werd tot 15 jaar dwang arbeid veroordeeld. Dit vonnis werd in het paleis druk be sproken, en vergeleken met dit, welk Bran- debourger tot slechts 8 jaar veroordeelde. Dengis had verzachtende omstandighe den te doen gelden, namelijk dat hij vroeger zinneloos was geweest. Men zegt dat men de straf van den een door die van den ander had moeten vervan gen. Brandstichtster. Eene boerenmeid van Zeilick, Victorine Rondaer, vrouw Maes, verscheen Maandag voor den jury van Brabant, wegens brandstichting van eene schuur, eigendom van haren meester, den pachter en maalder Seerooms. De beschuldigde, die in het begin alles loochende werd zelfs gesteund door haren meester, die zekere ge<uigen van va'sche aanklacht verdacht maakte. Hij zou haar zelfs terug in zijnen dienst hebben geno men. Victorine heeft een zeer avontuurlijk leven gehad. In 1897 en 98 leefde zij in Frankrijk ongetrouwd met een onbekende. Later werd zij den bijzit van eenen dief en werd als dusdanig eens vervolgd voor ver heling, doch vrijgesproken. Naar Frankrijk teruggekeerd, was zij op het punt te trouwen, maar eenige dagen vóór den huwelijksdag vertrok zij, met al wat haar bruidegom bezat. Te Rijsel veroordeeld voor dit feit en hare straf hebbende uitgedaan, kwam zij terug naar België, naar Brugge, hare geboorte stad, waar zij alweer stool, aangehouden en veroordeeld werd. In 1901 trouwde zij, maar weldra verliet zij haren man om te Zellick de dienstmeid en tevens de bijzit te worden van Seeroms. Het was na eenen twist met dezen laat ste, dat zij de schuur in brand stak, zoo als zij overigens na eiken twist gedreigd had te doen. De beschuldigde is, ondanks dat zoo zeer bewogen leven, nog slechts 33 jaar oud. Te La Louvière ligt het cartel in duigen. De oorzaak is deze De plaats van ge meenteontvanger is open. De eerste candidaat is een socialist, de tweede een liberaal. De liberale meerderheid benoemt den tweeden candidaat en de socialisten laten nu het ca'lel, dat reeds gesloten was, naar alle dukeYf loopen. Vsor het vet en voor het smeer.... Stad Aalst. - Parochie S' Martinus. VOOR CHRISTENE HUISMOEDERS in S' Martinuskerk, van 3 tot 9 Mei 1907. door den Eerw. Pater BOUCKAERT, Redemptorist. Beminde Moeders, Vurig bekommerd met uw tijdelijk en eeuwig geluk, kom ik U allen uit nood igen tot de Ret ret, die. voor U alleen, in onze Sint-Martenskerk zal gepredikt worden door den Eerw. Pater Boückaert, Redemptorist van Ant werpen. Veel wordt er gedaan voor de man nen, weinig voor de vrouwen, 't Is van de moeders nochtans dat grootendeels afhangt het geluk of het ongeluk der familiën. Is de man het hoofd van 't huisgezin, de moeder is er het hert van. 't Is zjj vooral die door God is go- last het kind te vormen en op te voeden, 't Is zij ook die de steun en de troost moet wezen van den man. Wilt gij, Beminde Moeders, uwe edele en verhevene zending nog beter leeren kennen en beminnen, komt naar de Rel ret. Het woord Gods zal U licht en sterkte geven om met nieuwen moed te werken aan het welzijn uwer familie. Rijk en arm, burgers en werklieden> gij allen, christene Moeders, komt naar de Sermoenen, en beantwoordt aan de groote gratie welk God U schenkt. Uw toegenegen Herder, Kanunnik ROELANDTS, Pastoor Deken. Orde der oefeningen. Zondag, 5 Mei, om 4 ure Lof en Ope ningssermoen. Maandag, Dinsdag en Woensdag, om 8 1/2 ure 's morgens en om 5 1/2 ure 's avonds SermoeD. Donderdag, O L H. Hemelvaart, om 4 ure Lof met Sluitingssermoen. AAL.ST. De werkstaking ter Fi lature et Filteries Réunies duurt maar altijd voort als wij ons niet bedrie gen, is het de 6e week die aan den gang is. Wanneer zal ze eindigen Geen der twee partijen wil zich geven. Wij zijn onbevoegd in de zaak en kunnen dus 't ge schil niet beoordeelen. Iemand toch zal eindelijk moeten den wijste wezen, en, onzes inziens, zou dit het Bestuur des fabrieks dienen te zijn. Uit de bespreking der zaak ter zitting van onzen Stedelijken Raad is gebleken dat het Bestuur weigert het tarief van 't stuk werk te laten kennen aan andere personen dan hunne werklieden. Zij willen geene tu8Schenkomst van vreemden. Dit heeft, volgens ons, zijn goed en zijn kwaad. De roode vreemde tusachenkomst, ieidt veelal tot nog meer opstokerij en vele werklieden zijn ook niet in staat er zich uit te ver staan... Ook nog meest al de patronen willen niet onderhandelen met de roode verwaande guiten die overal de wet willen voorschrijven. AALST. GULDEN JUBELFEEST. Dijnsdag 11. vierden gelijk wij het heb ben aangekondigd de echtelieden Josephus- Bartholomeus Berrebeth en Rosalia Bron- deel, hoveners, hun gulden huwelijksfeest. De gansche Nazarethstraat was bevlagd en aan den ingang van hunne woning was een triomfboog opgetimmerd. Eene Mis van dankzegging werd ter Sint-MartinuBkerk gecelebreerd gedurende dewelke de feestelingen tot de H. Tafel na derden. Een eetmaal aan 't welk familieleden en vrienden deelnamen had plaats Des avonds waren meestal de huizen en de triomfboog verlicht. De Eerw. Zusters Theresianen bleven niet ten achter. Seremden werden de Jubilarissen ge bracht door de Zangmaatschappij Niets Zonder Arbeid (Scheerkem en de Fan- faar Rogghé. AALST. Inbraak. Zondag avond werd er inbraak bestatigd ten kasteele van Overham, verblijf van M. Baron L. de Be- thune. Een vensterruit van het groot salon werd uitgesneden. AlleB werd door den dief of dieven doorzocht doch ze zijn waarschij nelijk op de vlucht gegaan door 't geweldig blaffen van den waakhond. Niets werd ont vreemd. OPGEPAST. Er zijn naar het schijnt een groot getal valsche vijf- en tweefrankstukken in omloop. De eerste zijn met de beeltenis van Leopold II en de andere met die van de Fransche republiek. Ze zijn bijzonder goed nagemaakt. Eene groote hoeveelheid dezer stukken is reeds aangeslagen. Oppassen is dus de boodschap, want van Brussel naar Aalst is de afstand klein. Zaterdag namiddag reed prins Albert in automobiel langs de Floralaan, toen hij langs den weg eenen man zag liggen bevend en stuiptrekkend, kortom die een aanval van vallende ziekte had. Hij deed stoppen en droeg met behulp van zijnen chauffeur den man in zijne auto, en bracht hem naar het policiebureel, ge staan aan den ingang van het Terkameren- bo8ch. Daar men hem niet tot kalmte kon bren gen, liet de prins hem opnieuw in zijn rijtuig dragen en bracht hem nu naar dokter Matagne, Koersenlaan, waar de sukkelaar weldra hersteld was. Men oordeele over de verrassing van dien zieke, toen hij vernam wie zijn redder was. Het parket van Brussel, geholpen door dat van Charleroi, onderzoekt op dit oogenblik eene zaak die niet weinig gerucht maakt. Het geldt namelijk eene zoogezegde on derlinge bijstandmaatschappij, die twee zetels had, een te Brussel, een te Sint- Joost-ten Noode. De Matin van Brussel verhaalt het vol gende over die zaak De magistraten hebben aan de bevelheb bers der brigaden een specimen gezonden van de plakkaarten, prospectussen, omzend brieven, tarieven, enz., alsook de lijBten der agenten en der personen, die met ge zegde maatschappijen verbintenissen had den aangegaan. Het parket van Charleroi heeft terzelfder tijd eene vragenlijst rondgestuurd, de bevel hebbers verzoekende, bewuste personen te ondervragen, om te weten of zij door dag- bladreclaam, omzendbrief of plakkaart- of ook door welken agent zij zich bij die mu tualiteit lieten aansluiten. In al de gemeenten der nijverheidstreek zijn agenten en aangeslotenen, die sommen stortten, verschillende van 1 tot 100 fr. in ééne of meer betalingen. Aan die agenten werd, zooals uit het onderzoek bleek, wijsgemaakt dat zij tot een winstloon van 1000 fr. konden komen, dat zij zelfs inspecteur van hun canton konden worden, als zij maar veel leden aanbrachten. Wat meer is, zij zouden de helft van de eerste storting der leden ont vangen. Aan de leden werd beloofd dat zij deel- genooten waren in het bezit van stadsloten, die tot 732 trekkingen hadden in vier jaren tijd, en waarvan de prijzen beliepen van 100 tot 500,000 fr. De aanbetalingen verschilden van 1 tot 10 franks maar de ontvangstbewijzen wer den nu onder den naam van deze, dan onder dien van gene maatschappij afgeleverd. De omzendbrieven, plakkaarten, pros pectussen, waren met verschillende namen onderteekend en een plakkaart droeg zelfs De bestuurder-beheerder Afwezig Het is de onderzoeksrechter Fromes, van Brussel, die met de zaak gelast is, voor welke in België niet minder dan 8,750 personen moeten ondervraagd worden. De eerste stortingen dagteekenen van October 1905 en dragen opgave van ver- 8chillige categories alB A. aankoop van actiën B. volksverzekering C. sparen in 10 jaar. Later werden er naar de leden kaarten rondgestuurd, meldend dat zekere bestuur ders poogden de leden in dwaling te brengen dat de onderteekenaars alleen de eerlijke menschen waren, bij wien de leden hun geld moesten komen storten, dat de andere gefailleerde vreemdelingen waren, enz. Kortom het schijnt een knoeiwinkel, waar geen dag door te zien is. Uit Fontaine-l'Evêque alleen zijn 60 klachten ingekomen; uit Jumet 42 en zoo vervolgens. Men vraagt zich af welke ontzaglijke geldsommen die aftruggelarij, aan de plich- gen wel kan hebben opgebracht. Een diefstal, die van groote brutaliteit getuigt, had plaats te Brussel, in de maga zijnen der Amsterdamsche Handelscom pagnie, waar Japansche en Chineesche producten verkocht worden. De bandieten hadden langs het nevenstaande huis op den zolder eene groote opening in den muur gekapt en zijn zoo in de 's nachts onbe waakte magazijnen gekomen. Zij braken de brandkas open en hebben er eene aanzien lijke som uit gestolen. Hiermee nog niet tevreden hebben zij nog andere meubelen opengebroken en eene menigte zilver- en goudwaren, prachtvoorwerpen, koepons zijde en andere stoffen meegenomen, zoo- eel dat zij met verscheidene moeten ge weest zijn, om die te ontdragen. De waarde van het gestolene moet verscheidene dui zenden bedragen. Reeds in September werd hier eene dergelijke poging gedaan. Men weet dat, over eenige dagen het bronzen borstbeeld werd gestolen van Dr Snellaert te Sint-Amandsberg geplaatst op zijn graf. Een persoon houdt staan twee kerels, oudveroordeelden, wonende in de Verkor tingstraat, te hebben zien, met hamers, een bronzen borstbeeld stuk slaan. De policie heeft een enkwest geopend en is tot de overtuiging gekomen dat de twee schelmen den diefstal gepleegd hebben. De policiecommissaris Ladriguez en de briga dier hebben de twee nietdeugers aangehou- gers aangehouden en ter beschikking van het parket gesteld. De twee oudveroordeelden weigeren de minste bekentenis te doen en antwoorden onveranderlijk aan de policie Trekt uw plan Sedert eenige weken hebben zich te Mechelen 4 gevallen van hondenrazernij voorgedaan en werden personen gebeten. Verleden Zaterdag werd nogmaals een kind door eenen hond gebeten waarbij de razernij werd bestatigd. M. de burgemeester heeft van het eerste oogenblik af al de noodige maatregelen voorgeschreven en bevolen de honden te vangen die ongemuilband op den openbaren weg door de policie ontmoet worden. Te Wortegem gebeurde, naar men vertelt het volgende Zaterdag zou aldaar een persoon begraven worden. Heel de familie kwam in 't sterfhuis en de schikkin gen voor de begraving werden genomen. Terwijl de familieleden stonden te klappen klopte de doode eensklaps op de kist en vroeg wat er gaande was. Men kan de rest v/el raden. Een heer, die naar Parijs reisde, be gon, nadat de trein Bergen voorbij was en weldra de grenzen zou bereiken, uit zijn valies eene menigte pakken sigaren te nemen en die in zijn zakken over te laden Maar daar hij geen zakken genoeg had om al die pakken te bergen, vroeg hij eenen medereiziger of deze ook een paar pakken in zijne pardessus wilde bergen, slechts tot men de grenzen over is. zegde hij. Ik1 vraag niet beter, dan u dezen dienst te bewijzen, was het minzame antwoord, maar het zou mij niet gemakkelijk zijn, uwe sigaren terug te geven. Hoe dat vroeg de reiziger. Ik ben inspecteur der douanen. Men weet dat te Turnhout tegenover de statie in de herberg van M. Sterkens, verleden week een stoutmoedige diefstal werd gepleegd. De dieven stolen zelfs het geld, dat op de slaapkamer onder het bed der echtelin gen verborgen was, en namen ook een rijwiel mee. Het parket had ernstige inlich tingen ingewonnen, doch om het onder zoek niet vooruit te loopen, maakten wij er geene melding van. Daar er Zondag eene aanhouding is ge daan mag de zaak wel verteld worden. Daags nadat de diefstal gepleegd werd begaf de knecht van den handelaar Luyckx van Turnhout zich met een wagen naar Moll met koopwaren voor de klanten. Te Desschei bood zich een persoon aan, die aan den voerman vroeg, eenen velo mee te nemen naar Moll, waar het rijwiel in eene herberg moest besteld worden. De atzender zou het 's avonds daar komen afhalen. Dit aanbod werd aangenomen. Men bestatigde evenwel later dat in den leêren zak, aan het rijwiel gehecht, de rekening stak van den velo, aan M. Sterkens geleverd. Toen de voerman 's anderdaags te Turnhout terugkwam, vertelde hij dit geval en het parket kreeg er ook kennis van. De persoon in kwestie, dien men wel dra kende, werd opgezocht. Doch hij bleef onvindbaar. Wij vernemen nu dat de kerel Zondag namiddag door de gendarmen van Moll is aangehouden en naar Turnhout gebracht. Die persoon is geboortig van Olmen. En zonderling genoeg, dezer dagen is nu in deze gemeente ook een stoutmoedige dief stal gepleegd, nagenoeg in dezelfde omstan digheden als te Turnhout. De vraag wordt nu gesteld of dezelfde persoon niet op beide plaatsen gewerkt heeft Het parket zal in alle geval de zaak onderzoeken. Zooals wij hooger meldden, is de dader van den diefstal bij M. Sterkens, Dijnsdag naar de gevangenis van Turnhout overge bracht. Het is zekere Hendrik A erts, een gevaarlijke 22-jarige kerel, die onlangs uit de landbouwkolonie van Merxplas is ont snapt. Hij is langdurig ondervraagd door den heer onderzoeksrechter. Hij deed volle dige bekentenissen opzichtens den diefstal te Turnhout, doch beweert onplichtig te zijn voor wat den diefstal te Olmen betreft. Hoe hij eigenlijk binnen is gedrongen blijft nog een geheim men weet dat ner gens inbraak was te bestatigen. Hij weigert te zeggen waar hij met het rijwiel gebleven is. Veel liever in de gevangenis dan naar Merxplas terug, zegde hij aan verscheidene personen daarom betreur ik den diefstal nieten zou liever herbeginnen. Sedert lang wilde soldaat Van Steen winkel te Bergen trouwen met de hotel- houdster Franyoise Richard. Zij weigerde echter voortdurend. Maandag morgend kwam hij nog eens en daar zij bleef weige ren, loste hij twee revolverschoten. Van Steenwinkel is aangehouden. Zijn slacht offer verkeert in gevaar. Een gevangene te Bergen, die voor drie jaar straf te doen had, wist in den muur zijner cel eene opening te boren, waar hij door kon. Hij kroop er inderdaad doorheen, maar brak bij het neerkomen zijn been. Een paar uren later vond men hem kermend in het struikgewas van een klein park nabij de gevangenis. De steenkappers van Henegouwen, te Ecaussines in het lokaal der socialisten in congreB vergaderd, hebben besloten, de algemeene werkstaking niet uit te roepen. Het bondscomiteit is gelast, met de patroons te onderhandelen, maar het congres laat iedere groep afzonderlijk vrij, hare eischen te doen gelden. Mijnramp te Angleur. Een put overstroomd. Zestien dooden. Eenige woorden, Maandag namiddag per Havas-depeche geseind, hebben gemeld dat de mijn der Aguesse, te Angleur, bij Luik door een lek in den grond, over stroomd is en men wellicht den dood van een tiental werklieden te betreuren zou hebben. De berichten, Dijnsdag daarover toege komen, geven aan het ongeluk al de uitge strektheid van eene ware ramp, zoo veel te pijnlijker omdat in die mijn, eene der oud ste van het land, nooit iets dergelijks is voorgekomen. Ziehier de bijzonderheden die men thans verneemt Het lek ontstond ten 10 u. 30 min. Het nieuws werd aanstonds met de snel heid van den bliksem voortverteld en eene aanzienlijke menigte snelde naar den mond van de mijn, terwijl door de gendarmerie en de policie een ordedienst werd ingericht. Ziehier hoe het ongeluk, volgens het eerste verhaal moet gebeurd zijn De mijnwerker Servais Krawinkel. arbei dende op de verdieping van 73 meters, deed door eenen houweelBlag een berst ontstaan in een poche d'eau, eene verborgen water ruimte in den grond, en een stroom over weldigde de gaanderijen. De werklieden door de paniek voortge dreven, vluchtten in alle richtingen en,daar hulp seffens bij de hand was, kon er een honderdtal opgehaald worden. Bij de eerste oproeping miste men tien man. Nadere bijzonderheden. Dadelijk werden talrijk reddingsploegen neergelaten en deze bevonden dat het lek ontstaan was op eene verdieping met hel lenden bodem, tusschen de 70 en 100 me ters diepte. De redders bevonden weldra dat de slacht offers veel talrijker moesten zijn. Nog ande ren ontbraken op het appel en de kans. hen levend te vinden, scheen verloren. Er moesten, dacht men, wel achttien slachtoffers zijn, waarvan er ten minst# een i2tal Angleur bewoonden. Twee honderd werklieden arbeidden in de mijn, toen het ongeluk plaats had. De meesten werden langs den uithaalput en langs den reddingsput opgehaald. Het ongeluk gebeurde langs den ouderen put aan de noordzijde. De put heeft eene totale diepte van 175 j meters, maar beneden de 100 meters wordt niet gewerkt. Het mijnbestuur heeft in den namiddag hulp en reddingstoestellen gevraagd aan de maatschappij Cockerill. Deze werden on middellijk gezonden, en bij middel daarvan konden de opzoekingen nu veiliger en doel matiger voortgaan. M. Delbruck, inspecteur van het Corps der Mijnen en M. Lebens daalden neêr. Ten 4 uren werd bestatigd dat alle hoop, de nog vermisten, nu zestien in getal, nog levend te vinden, moest worden opgegeven. Boven rond de ophaalputten groeide de menigte voortdurend aan en telkens als een lijk te voorschijn werd gebracht, ontstond er een gekerm en geween, dat den koudsten toeschouwer ontroeren moest. Zoo dikwijls de naam van eenen doode genoemd werd zag men vrouwen in on macht vallen of wanhopig in geween uit barsten. Ten 6 1/2 uren kwam eene redderaploeg terug boven, verklarend dat alle hoop ver loren was. Ten 1 uren waren acht lijken opgehaald. Wie zich niet door de vlucht had kunnen redden, mocht als verloren worden be schouwd. Ziehier de namen der slachtoffers Jacob Roos, toezichter, 34 jaar, getrouwd, zonder kinderen Joseph Dehogne.65 jaar, getrouwd. 6 kinderen Jules Grosjean, 15 jaar Joseph Dethier, 42 jaar,getrouwd; Emile Pierard, 35 jaar, getrouwd, 1 kind Joseph Crahay, 22 jaar, getrouwd Hya- cinthe Poncin, 18 jaar; Pierre Lempereur, 30 jaar, getrouwd, 3 kinderen Clément Bodson,i7 12 jaar; Pierre Habets, 20 jaar; Pierre Detienne. 45 jaar,getrouwd Servais Krawinkel, 25 jaar, getrouwd; Jean Fau- ville, 32 jaar, getrouwd, 3 kinderen; Emile Englebert, 22 jaar Arihur Pirotton, 25 jM j getrouwd, 1 kindDesiré Coussen, 22 jaar. De ontroering is groot in heel de streek. Sedert het breken van eenen kabel, een ongeluk dat over 5 jaar het leven kostte aan een twaalftal arbeiders, had men hier geen enkel groot ongeluk aan te stippen. De gebersten poch* d'eau kwam voort van êene oude verlaten mijn. De waterval, die de mijn overstroomde was zoo sterk dat 4e werklieden, die zich konden redden, tot aan de borst door het water moesten waden. De ontsnapten vormden zich dadelijk als reddingsploegen, om onder de leiding der ingenieurs neêr te dalen en elkaar -vervol-; gens uur om uur af te lossen. Want de mijnwerker, hoeveel fouten hij: ook hebbe, hoe twistziek en ongebonden zelfs hij ook wezen moge, heeft toch een edel hart daarvan geeft hij blijken bij elke ramp en hij redt zijnen evenmensch met ware doodsverachting. De reddingsdienst is niet verplichtend en het is ook niet noodig. Er is iets troostend in dien stillen heldenmoed. Hulde moet ook worden gebracht aan de reddingsploeg van de maatsehappij Cocke rill die met doelmatig materieel en tech nisch geoefende mannen op het eerste tee- ken toesnelde. Hartroerend Men woonde een hartroerend tooneel bij Een jonge mijnwerker van 17 jaar wordt boven gebracht. Tusschen de menigte herkend hij zijne moeder. Hij dringt er door, vliegt haar om den hals en vertelt dat hij zijnen vader in eenen wervelstroom heeft zien verdwijnen, ondanks de moeite, die de kameraden dedet: om hem te redden, Het parket is des middags ter plaatse ge weest, De vinnige noordewind die de lucht koud en onaangenaam maakt cn den plan-; tengroei verhindert, doet zich in meet zuidelijke streken van ons land nog leelijker gevoelen dan ten onzent. Over heel de Ardennenstreek heeft Zater dag een sneeuwstorm gewoed, die in twee uren tijd heel het landschap met een wit kleed bedekte. Te Aarlen en omtrek lag de sneeuw op sommige plaatsen tot 15 centimeters dik.. De storm wierp telegraafpalen om, brak de takken van de hoornen, kortom het was erger dan op 6ommige winterdagen. Te Phillippeville sneeuwde het bijna den heelen dag. De cultusvereenigingen. Wat schiet, er r og over van de sc; ismatieke cultus vcreenigingen in Frankrijk Nu heeft wederom zulk eene vereeniging te Arco* mie in het departement Lu Lozère -j het afgelegd. De hoofden ervan, zekerj Vasel en zijn vrouw, verklaren in eer openbaar schrijvende dupe te zijn ge worden van een tweeden Dts Houx, dij hen heeft bedrogen. Zij willen, zeggen zijj sterven in den schoot der calholieke Kerk,; waarin zij altijd hebben geleefd en in g« hoorzaamheid aan den H. Stoel. De koning der Belgen te Pariji De koning der Belgen heeft Maandaj bezoeken gebracht aan den minister voorzitter cn aan den minister van buiten- landsche zaken. Te 5 ure werd hij ont vangen door den president der republiek. Het muziekkorps speelde natuurlijk «1» Brabanconne

De Denderbode | 1907 | | pagina 2