Zondag 12 Mei 1907 5 centiemen per nummer. 57"e Jaar 5947 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Bemesting der tabak. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. DE GOUDKUIL DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- ?aiigen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SUtlH. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen tp 34* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlyk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 11 Mei IDOr. Onze politieke toestand. Minister! eele Verklaringen. Wij laten den tekst volgen der verkla ringen in den Senaat gedaan, door het cabinetshoofd M. deTrooz, in naam van het nieuw catholiek Ministerie, verkla ringen. welke als zyn programma mo gen aanschouwd worden MIJNIIEEREN, Het Cabinet dat de eer heeft zich voor het Parlement aan te bieden, Is voornemens de politiek voort te zetten, sedert weldra een kwaarteeuws begon nen door wijlen Jules Malou, en die, voor wat de maatschappelijke vraag stukken betreft, nader bepaald geweest is door de troonrede van 1886. Sedert dan, wat al pogingen zijn er niet aangewend geweest, wat al her vormingen verwezenlijkt 't is aan het voorgaande Cabinet dat wij de wetten op de ouderdomspensioenen, op de ar beidsongevallen, op de zondagrust ver schuldigd zyn. Het is onze vaste wil niet onwerk zaam te blyven en ook ons steentje aan te brengen in het gebouw der maat schappelijke wetgeving. Onze bezorgdheid zal zich tot al de klassen der samenleving uitstrekken, tot de werklieden, tot de landbouwers, en ook tot die dappere burgerij, die zoo wel de belangstelling der 'openbare machten verdient en voor de welke er onlangs in het ministerie van nijverheid en arbeid een byzondere dienst inge steld geweest is. De onschendbaarheid onzer grenzen, het behoud onzer instellingen en onzer vrijheden leggen het. land plichten op, welke de vaderlandsliefde gebiedt niet te miskennen. In den loop van dezen zittijd zal de regeering, in uitvoering der wet van 30 Maart 1906, een wetsontwerp neerleg gen, de tweede verdedigingslijn der om heining van Antwerpen regelend. Dat ontwerp zal te gelijk rekening- houden van de noodwendigheden der besle ver dediging van de vesting, en van de rechtmatige eischen der burgerlijke be volking. De verstandelijke ontwikkeling van het volk wordt gewenscht door allen, die het vaderland groot en machtig wil len zien. De regeering is van zin, het onderwys in alle graden, officieel of vry, nog meer uit te breiden zij wil alzoo de merkweerdige beweging, op wetenschappelijk, letterkundig en kunst gebied ontstaan en waarover de natie te recht her is, aanmoedigen 't is om dat verheven doel te verwezenlijken, dat zij het ministerie van wetenschappen en kunsten heeft ingesteld. De regeering verzoekt de Kamer de VAN J. Ik. HUTCHINSON. 130 Vervolg. De zoogenaamde Eph ik zelf natuur lijk moest dus zoo echt en degelijk uit den weg geruimd worden, dat niemand kon twijfelen, hoe en wanneer ik verdwenen was, en er geen spraak kon zijn, van naar mij te zoeken. Ik besloot dus mij in zee te doen om komen. Een rol touw was bij de hand ik haalde Melisse's revolver uit mijnen zak, vuurde snel achter elkander twee schotten af, wor stelde tien seconden lang wanhopig met het dichtbijzijnde sjorhout, en wierp daarop het touw met een ontzettende gil over boord. Het was zulk een vermakelijk waagstuk, dat ik mij zeker half dood zou gelachen hebben, als ik niet wat anders te doen had gehad want de plomp van het touw in het water, de twee schoten, mijne hevige wor steling met het sjorhout en de laatste wan hopige gil, hadden natuurlijk de aandacht getrokken van de mannen in den boot, die onmiddellijk naar boven klommen. Het luik los te maken, Melisse in het ondiepe achteronder te laten zakken en haar voorstellen betrekkelijk het gebruik der Vlaamsche taal in het middelbaar on derwys op haar dagorde te houden. Dank aan de aansporing van den uitstekenden staatsman, die deze bank met zooveel onderscheiding hekleed, hebben de openbare werken in België zulken aanzienlijken omvang genomen, dat het noodig geschenen heeft de Brug gen en Wegen af te scheiden van het ministerie van financies, om er een af zonderlijk departement van te vormen. Een wetsontwerp tot wijziging van het vergunningsrecht zal neêrgelegd worden. Het ministerie van landbouw, dat zulke groote diensten aan den buiten bewezen heeft, wordt behouden. Sedert 1901 is in de Kamers een ont werp van coloniale wet neêrgelegd, dat thans onderworpen is aan het onderzoek eener commissie, samengesteld uit leden der Kamer van volksvertegenwoorders. De regcering is van zin de overname door België van de Afrieaansche colonie voor te stellen. De Kamers zullen alzoo, in volle vrijheid, te gelijk kunnen uitspraak doen over de coloniale wet en over de vraag of België's belang, ja of neen, de annex atie van Congo vereischt. Het Parlement mag op onze recht zinnige medewerking rekenen om het in te lichten, en met de Kamers eene wet op te stellen, die, door de medehulp van de regcering der colonie en der openbare machten, de bestendigo ont wikkeling zal verzekeren van het werk, in Afrika lot stand gebracht met het oog op België, evenals den zedelijken en stoffelijken vooruitgang der inlandsche volksstammen en de grondbeginselen van voorzichtigheid en wijs beleid, waar aan de Belgen te recht zoozeer ver kleefd zijn. Het Cabinet brengt hulde aan de uitstekende diensten, welke het land verschuldigd is aau den achtbaren graaf de Smet de Naeyer, die, voor een aan zienlijk deel, bijgedragen heeft om de economische uitbreiding der natie voor te bereiden. Om haar programma te verwezen lijken, verwerpt de regeering de medo- working van niemand, die van goeden wil is, doch zij houdt er aan, te steunen op eene onwrikbaar vereenigde rechter zij, ten einde de macht en den voorspoed van België te verzekeren. De verklaringen zullen de overgroote meerderheid van het catholiek kiezers korps bevredigen.... De sociale kwestie zal uitgebreid worden. Het vraagstuk van 't onderwys der Vlaamsche taal, voorstel Coremans blyft aan 't dagorde behouden Het vraagstuk van 't vergunnings recht zal opgelost worden In militaire zaken zal men zich tol het noodzakelijke bepalen om onze onaf- achterna te springen, was het werk van een minuut, toen sloeg ik het luik weer dicht ofschoon niet geheel, en rolde mijnen frak op, om hem onder Melisse's hoofd te leg gen, waarop ik bij haar ging zitten, om te luisteren naar wat er zou gezegd worden. De mannen uit de boot waren nu op het dek, onder geleide van Derrick. Zijne wond keteekende niet veel zooals ik later ver nam was het maar eene vleeschwond; maar toch liep hij er verscheidene dagen kreupel door. Zij gingen langs de kajuit, en be wogen een lantaarn heen en weer over het dek. Er is hier geen sterveling riep Der rick. Zeg hebt gij niemand naar boven zien 6luipen, terwijl wij achter waren Algemeene ontkenning, want natuurlijk had niemand iets gezien. En de kajuit is gesloten, zegde Der rick. En een boot was er, geloof ik niet, of mijne oogen moeten mij bedrogen hebben, toen wij er omheen roeiden. Luistert eens, jongens Eph en de andere, wie het dan ook was, zijn zeker aan het vechten gegaan na de schoten die wij gehoord hebben, cn zijn samen over boord gevallen. Aan welken kant hebt gij den plomp gehoord, jongens Aan stuurboord, naar het mij voor kwam, zegde eene stem, die ik voor die van Healy hield, want toen wist ik nog niet, dat Heinessy er bij was. Zij zagen over de verschansing, en na een oogenblik floot Derrick en zegde hankelykheid te verdedigen en den vrede in 't Land te bewaren De overneming van Congo zal aan Tt oordeel der beide Kamers onderwor pen worden welke in volle vrijheid zullen kunnen beslissen. Wat met voldoening en zelfs met vreugde door de catholieken zal verno men worden, 't is de uitdrukkelijke verklaring door het Ministerie gedaau van samen met de Rechterzijde en met de Rechterzijde alleen te willen bestu ren.... De struikelblokken zijn dus uit den weg geruimd en zullen dus geen oorzaak meer worden van nieuwe verdeeldheid. Ter vergadering der Rechterzij zegde M. de Trooz dat hel werk van het nieu we Ministerie een werk van verzoening en eendracht was. Dit werk zal door de wederzijdsche toegevingen verwezenlijkt worden, der wijze dat de overeenkomst die tusschen al do Belgische catholieken heerscht, ook zou bestaan tusschen al hunne geko zenen. Zekere liberalen zijn razend van woe de zij hadden de ontbinding der Kamers en als uitslag de verdwijning van 't ca tholiek Ministerie gedroomd.... zij hadden er zich niet aan verwacht dat de eensgezindheid, de goede verstaudhou ding in de catholieke rangen zouden terugkeeren en de vorming van den blok tegen de geusche aanvallen op ste vige grondvesten zou gebouwd worden Neen, neen, daar hebben zij zich niet aan verwacht in hunno droomen lach ten de ministerieëlo portefoliën hun reeds zoo vriendelijk toe en ze weèr eens zien ontsnappen... Inde ir.e van daar de gramschap DE MIJNWET die ingetrokken werd, is op nieuw aangeboden geworden zoo als zo dooi* de Volkskamer werd ge stemd. De tabak is eene n ij verheid splant van het grootste belang, welker verbruik slechts op het einde der XVI0 eeuw al gemeen werd. Ook, alhoewel zij hevige tegenstrevers had, oenen Amurat IV, Turksche keizer, die de tabaksraoorders ter dood veroordeelde of ze den neus met eene pijp deed doorbooren, eencn paus Urbanus VIII die in 1624 de perso nen welke in de kerk tabak verbruikten in den ban sloeg, overweldigde zij sedert de wereld. Evenwel is de tabak, zeer vergiftigde plant, zonder nut voor het menschdom, en 't is hier een bewijs, dat de mensch zich noodwendigheden schept. De tabak wordt in België zoo wat overal geteell, vooral langs de boorden der Semois. der Hene, des Donders en der Lei. Wij zyn van de grootste smoorders der wereld, en verbruiken jaarlijks on- veer 1000 grammen tabak per inwoner, Zij zijn er beiden meê heengegaan. Nu, Eph was een flinke jongen, en wij zullen hem missen. Maar daarom niet ge treurd, jongens. Laat ons het anker lichten en een paar zeilen opzetten, anders krijgen wij den kapitein op den hals, eer wij er aan denken. Allen maakten dat zij wegkwamen. Der- riek met zijn gewond been achteraan en terwijl de stappen van hunne zware laarzen zich verwijderden,had ik er een t ed kunnen op doen, dat ik vlak bij mij een onderdrukt lachen hoorde. Het was echter onmogelijk, want het meisje lag doodstil en toen ik de hand uitstrekte naar de plaats vanwaar het geluid gekomen was, raakte ik alleen het schutsel tusschen de kajuit en het achter onder. Toch had het mij doen ontstellen, want ik had nooit iets gehoord dat zoozeer op het lachen van mijnen vader geleek. Omtrent het geluid dat daarop mijne ooren trof, behoefde ik niet in twijfel te zijn. Dat was geene verbeelding het anker werd opgewonden. Ik luisterde met slape rige belangstelling, want vermoeidheid en opwinding deden hunne rechten gelden. Mijne oogleden werden onwederstaanbaar dichtgedrukt en eene heerlijke sluimering... Met schrik ontwaakte ik, toen eene hand de mijne aanraakte. Het was Melisse Zij had een zakdoek of een dergelijk toilet artikel om haar hooid gebondden, en hare hand gloeide als vuur van de koorts, door de wond veroorzaakt. Arm meisje fluisterde ik, haar de alleenlijk overtroffon door de Hollanders, de Australiërs en de Amerikaansche Yankees. Wij telen jaarlijks ongeveer 2,000 hectaren tabak, voeren er onge veer 10,000,000 kgr. in en voeren er nagenoeg eene gelijke hoeveelheid uit. Bij de kweek der tabak, dient men vooral de hoedanigheid, meer nog dan de hoeveelheid te beoogen. Zoo, alhoe wel de tabak zeer wel lukt in eeuen humusrijken grond, mag de hoeveel heid stalmest niet overdreven worden. Deze moet ten andere goed ontbonden zijn. Anderzijds, schijnt het bewezen dat de fosfoorzuurmesten eenen schade lijken invloed hebben op het brandver- mogen, zoadat men deze slechts in ge ringe hoeveelheid mag aanwenden. Nochtans, mag dit bestanddeel ook niet verwaarloosd worden, aangezien de tabak zich moeilijk liet fosfoorzuur aan- eigent en dit bestanddeel haar noodzake lijk is tot hare normale ontwikkeling. De stikstof en de potasch vooral heb ben eenen gansch bijzonderon voordee- ligen invloed op de hoedanigheid der tabak. Daarbij vermeerdert de potasch haren glimduur. Zeer gretig naar chloor, een bestanddeel hetwelk de hoedanig heid der tabak merkelijk vermindert, zoo worden voor een rechtstreeksche bemesting al de meststoffen verworpen welke chloor bevatten, zooals de chloor- potasch, de kaïniot, de beer, enz. en alleenlijk als potaschmest zwavelzure potasch gebruikt. Het ammoniaksulfaat past evengoed als het sodanitraat tot deze bemesting, zelfs geven wij er in zandgronden de voorkeur aan, daar het sodanitraat te zeer aan uitiooging blootstelt en vol strekt te duur is. Als hulpbemosling raden wij bijge volg het gebruik aan van 250 tot 300 kgr. ammoniaksulfaat, en 250 tol 300 kgr. potaschsulfaat. Beide laatste vetten worden bij de laatste omwerking toege past het ammoniaksulfaat in twee ma len, de eene helft 2-3 dagen vóór de planting, de andere helft bij de aanaar ding. JAN. I aaiavisra voor den gods dienst. De Toekomst een geusche orgaantje van den zelfden deesem als 't orgaantje der Firma Vijf ezels heeft, schrijft onze confrater De Onaf hankelijke i), alleen gespot met den eerbied voorden eenen of anderen Hei lige. In het nummer van over 14 dagen was dit weer eens 't goval om uit de ge woonte niet te gaan. Eenigc trokken worden aangehaald uit het loven eener heilige Dienstmaagd, de Heilige Zita. Het verhaal der deugden dezer heilige wordtgeestverstomping-genoemd; de Priester welke over 't leven dezer Heilige schrijven worden voor poli tieke kerkuilen uitgescholden. En die liberale belagers en lasteraars zijn ten tijde van kiezing schaamteloos hand drukkend. Spreek zachtjes Hebt gij dorst Neen, niet veel, sprak zij dapper, of schoon hare drooge lippen nauwelijks de woorden konden uitbrengen. Jawel, Melisse, zegde ik, en stond op. Ik zal wat water voor u halen. Sizijt gij zot Zij trok mij terug naar beneden Ga onmiddellijk zitten Gij moogt niet op het dek gaan daarom heb ik u niet wakker gemaakt. Ik wilde u alleen vertellen ..O, Si Zij heischen de zeilen. De vroolijke toon harer stem maakte mij toornig. Ja, zegde ik bitter, dat doen zijMen zou denken dat gij het vermakelijk vindt. Nu, dat is ook zoo En gij zoudt het ook vermakelijk vinden, Si, als gij alles wist. Dat wilde ik u juist vertellen. Zij willen den schoener niet beschadigen, Si zij willen het schip alleen de Baai uit brengen en het hier of daar laten liggen opdat uw vader hen niet zoo spoedig kan volgen, begrijpt gij Dat hoorde ik de jon gens zeggen. O, is dat hun plan vroeg ik, zeer verlicht, maar toch beschaamd over mijne onedelmoedige bitterheid, Hoe eer zij dan onder zeil gaan hoe liever. Maar zeg eens, Melisse, waarom zijt gij toch in vredes naam,.,. Hier aan boord gekomen, Si Omdat ik wist dat gij het niet doen kondt, en dat er niemand was die uw vader kon waar- genoeg om uit te bazuinen dat zij den Godsdiensten de Priesters eerbiedigen... Achteruit, schijnheilige volksfoppers Aanlig» en «oetle ««»- (lachien. Binst dat ik daar een pijpje aan 't rooken was, zat ik te poin- zen dat de wereld toch zulk een aardige prochie is, on de menschen zoo gebre ken. Ei ja, zei ik, tegen mij zeiven, men vindt er die Zoo valsch zijn als eene kat, Zoo nijdig als een hond, Zoo dwaas als een kieken, Zoo dom als een kalf, Zoo koppig als een ezel. Zoo lekker als een geit, Zoo diefachtig als een ekster. Zoo hooveerdig als eene pauw, Zoo klapziek als een spreeuw, Zoo gulzig als een zwijn, Zoo vreed als eenen ti jger, Zoo roofzuchtig als een gier, Zoo venijnig als een slang, Zoo ruw als een beer, Zoo leelijk als een duivel. Maar, God lof, men vindt ook men schen die Zoo voorzichtig zijn als een serpent, Zoo eenvoudig als een duive, Zoo moedig als een leeuw, Zoo fel als een vissc, Zoo rap als een hazewind. Zoo beleefd als een hondeken, Zoo leerzaam als een peerd, Zoo neerstig als een bietje, Zoo slim als een vos, Zoo zuiver als een zwane, Zoo zacht als een lam, Zoo schoon als een engel. Men heeft het honderd maal be wezen de ware onzijdige school is on mogelijk. Het is onmogelijk dat de onderwijzer goenc meening heeft over de groote vraagstukken die het mensch dom bekommeren en deze meening, het kan niet dat hij er geene rekening van houde in zijn onderwijs. Niemand heeft dit beter bewezen dan een wijsgeer, die van de onzen niet is, Jules Simon. Ziehier, hoe hyin de Kamers, met gebrokene zinsneden, zijne overtuigin gen aangaande dat punt, uitdrukte De schoolmeester kan niet onzijdig zyn in godsdienst... Ik wil van den onzijdigen onderwijzer niet, omdat ik er geene achting voor heb. Deze die onzij dig is, is een niet. Beernaert. Het HruHselsclie la.-it* si© vuil nieuws, het gekende hcllebroed, stort ook heele tranen over den afval van zoovele libc-rale familiën, daar hunne zonen tot do catholieke be warende party overgaan. Moet dat nu toch iemand verwonde ren Wel niemand moet dat verwonderen. Vroeger jaren was de liberale partij eene politieke partij die het liberalism in zijn waren zin begreep en uitoefende, 't is te zeggen, vryheid voor alten en in alles. Maar het zoogezegd liberalism is schuwen of den schoener beschermen. Ik had gehoord dat zij u op den grond gooi den. Si ik hoop dat zij u niet bezeerd hebben en u in de touwkooi stompten. Toen ben ik langs het touw naar boven geklommen, Si, - - en kwam op het dek, en daar stootte ik met den voet tegen een pistool ik nam het op en liet mij in eene van de booten zakken en toen ik met het getij de rivier was afgezakt tot voorbij de sleepboot, roeide ik zoo hard ik kon naar den schoener En de jongen, Si... Wie Swabs Ja, ik stuurde hem naar wal om uwen vader op te zoeken En toen ik alleen was werd ik zoo bang dat ik de boot waar- meê ik gekomen was, liet wegdrijven uit ang6t dat ik de vlucht zou nemen. Lach mij niet uit, Si. U uitlachen Zeker niet. Ik vind u een dapper meisje, zegde ik met warmte. A propos, hebt gij die poppen op het dek gezet Ja, Si. Swabs hielp mij dat alles zoe ken eer ik hem met de boot wegstuurde. Ik dacht dat de mannen van de brik er mis schien bang voor zouden worden, Si. Nu, dat werden zij ook een weinig.— Healy beweerde vast en zeker, dat zij wachtten om hen allen te vermoorden. Maar uw broeder Lea liet zich niet beet nemen. Ik kwam meê in de boot, moet ge weten. Toch waar Ja, zij dachten dat ik Eph Outlaw eenvoudig een secte geworden, be- heerscht door de vrijmetselarij, die mei geene andere gedachte bezield dan is, namelijk, den oorlog voeren tegen do R. C. Kerk. En dan 't cartel met de roode en groe ne socialisten en die slaafsche onderwer ping en onderdanigheid der chefs aan de bevelen der hevigste rooden. En zoo is 't gebeurd en gebeurt het dagelijks dat vele jongelingen niet wil len meê werken in den oorlog tegen den Godsdienst en tegen de bestaande samen leving. Hot onderscheid tusschen catolicis- mus is zuireruitofficieel uitgevon den voor de noodzakelijkheid van den buiten maar hier, onder ons, in de Logie, laat ons luide zeggen en voor de waarheid, het catholicismus en het clericalismus zyn juist één en hetzelf de Broeder Courdavaux te Ryssel. De zegen is de avondgroet der christenen. Wanneer uwe kinders, voor- alleer te slapen gaan, by u komen, stelt een oogenblik uw hand op hun voor hoofd cn maakt met uweu duim hst kruisteeken pp elks voorhoofd, ofwel met dit woord God zegene u, myn kind Mgr Baunard. DE LIBERALEN beweren altijd dat wij, catholieken, onze zegepralen in de kiezingen te danken hebben aan de kleine landbouwers en landbouw- werklieden, dus aan de kiezers die door het meervovdig stemrecht niet bevoor- deeligd zijn, of beter gezegd die maar over een enkel stem beschikken. Het is onbetwistbaar dat hoe grooter de catholieke meerderheid is in dc ver- schillige arrondissementen, hoe kleiner is ook T getal meervoudige stemmen. Beioijs Turnhout, Thielt-Rousselare, St-Nicolaas, Hasselt,Tongeren Maeseyk, geven meer dan 3/4 catholieke stommen: 100 kiezers hebbon er gemiddeld 147 stemmen. Mechelen, Brugge, Veurne-Dixmude- Oostende, Kortryk, leper, Aalst, Den- dermonde geven aan de catholieken meer dan 3/5 der stemmen 100 kiezers hebben er gemiddeld 150 stemmen. Antwerpen, Leuven, Gent-Eeckloo, Audenaarde, Aarlen, Marche-Bastogne, Neufchateau-Virton, geven aan de ca tholieken de volstrekte meerderheid 100 kiezers hebben er 152 stemmen. Brussel, Nyvel, Doornik-Ath, Namen, Dinant-Philipville, geven aan de catho lieken slechts 2/5 der stemmen 100 kiezers hebben er 157 stemmen. Zinnik, Thuin, Hoei-Borgworm, Ver- viers geven aan de catholieken iets meer dan 1/3 stemmen 100 kiezers hebbon er 158 stemmen. Charleroi, Bergen en Luik, geven minder dan 13 catholieke stemmen 100 kiezers hebben er 160 stemmen. Dus hoe minder catholieke stemmen in een arrondissement, hoe meer meer voudige stemmen. was. Zij lachte, maar zuchtte tegelijk. Ik was wel bang dat Lea zich niet door die vertooning zou laten foppen. Die Lea is zoo 6lim. Is hij erg gewond, Si Lea Dat geloof ik niet. Hij it by de anderen op het dek. Dan ga ik slapen, Si, als gij mij beloven wilt, geen water te gaan halen. Aarzelend stemde ik toe, want ik zou gaarne mijn leven hebben opgeofferd, om den dorst te stillen, die haar kwelde, an tevreden, zuchtte zij als een vermoeid kind, legde zij zich neer en scheen in te slapen. Ondanks mij zeiven vielen ook mijne oogen toe, en loen ik wakker werd was het dag. Het schip zeilde kalm voor den wind, en het water bruischte zachtjes er omheen. Eerst dacht ik dat ik voor in het ruim van de brik lag doch eene zonnestraal van boven komend bracht mij spoedig tot andere gedachten. Het luik was wijdopen en met een blik zag ik, dat Melisse ver dwenen was. Mijne eerste beweging was opstaan en haar gaan zoeken. Ik twijfelde er niet aan, of zij was bij het aanbreken van den dag op het dek geslopen, om hare ondraaglijken dorst te stillen, en nu had Derrick haar betrapt. Opstaan en haar gaan zoeken Ik stond op het punt, mijn hoofd door het luik te steken toen ik eensklaps eene straal tabaks sap in mijn oog kreeg. Wordt voor tg es tt,

De Denderbode | 1907 | | pagina 1