Rechterlijke kronijk. AELST. Allerhande nieuws. Eerbied voor deZondag- rust. Een deugdzame schoenma ker, lid der Sociëteit van den Heiligen Yincentius a Paulo, werkte voor eenen gepensioenneerden kapitein. Men zegde eens aan den officier Weet gij wel dat uwe schoenmaker des Zondags niet werkt? De officier antwoordde Ik beloof u veel indien ik er niet in geluk hem des Zondags te doen werken. Hij deed den werkman des Zondags roepen en zegde hem Gij moet my een paar schoenen ma ken, en dat vandaag zelf. Ik kan het niet,was het antwoord, ik werk niet des Zondags. Maar, vriend, moet gij des Zon dags niet eten zoowel als op andere dagen Ja wel, zegde de werkman, ik moet des Zondags eten, zelfs doen wij ons wat beter den Zondag dan de werk dagen. Ik heb tien kinderen, en moet bijgevolg veel werken maar al gaaft gij my vijftig franken, zou ik niet meer voor u dan voor anderen werken En indien gy mij voor myne weigering uwe gunst ontzegt, zal de goede God my er andere verschaffen. De kapitein drong niet verder aan en verklaarde zelf dat de werkman in zijne gunst zou blijven. Deze trek is ontleend aan eenen brief door den algemeenen voorzitter derGon- ferentiën van St Vincentius Paula dit jaar mede gedeeld. Hulde van tegenstrevers kant. De Chroniqüe des Travaux Public, in haar nummer van verleden Zondag brengt cene openbare hulde aan den heer graaf de Smet de Naeyer als mi nister van openbare werken. Zij doet opmerken dat zijn ministerschap door al wie deelmaakt van de bouwnijverheid bewonderd wordt voor zijne werkzaam heid, zyne wyze om de groote tech nische moeilijkheden te bestudeeren en op te lossen. Eindigende verklaart dit vakblad dat de volksvertegenwoordiger nog groote diensten aan het land zal kunnen be- wyzen byzonder als er sprake zal zijn van uitgaven te doen ten voordeele van openbare werken. Wat bovengemeld blad doet opzichte van M. de Smet de Naeyer, doen nu alle liberale bladen ten opzichte der onde ministers Wat bewyst dit Dat die zelfde liberale bladen vroeger logen als zij de ministers voor vuile visch uitmaakten en... dat zij dit laat ste enkel deden uit politieken haat. Zoo bedriegt de liberale pers het volk. Van den dag, waarop de mensch be gint met H Ik'te spreken, stelt hij zijn geliefd zelf' op den voorgrond, en het egoïsme neemt voortdurend toe. Kant. HEWEL EN DAN Hot liberaal blad Le Matin, van Antwerpen, schryft; De gemakkelijke nationale zorge- loosheid hoeft bepaald de bovenhand genomen. Iemand zegde daaromtrent iets dat zeer waar is, namelijk Men heeft ons te veel voorgehouden dat wij ons moesten verrijken en als een volk nog enkel die bekommernis heeft, kan men het leiden waar men wil Het socialistenblad le Peuple van Brussel stemt daarin mede, erbij voe gende Ja, het Belgisch volk is het gedul- digste en lafste geworden, zooals onze vriend Anseele het zeer juist zegde. Dus België is rijk geworden, vol gens le Matin en le Peuple 't is wel een teeken dat de catholieken het niet naar den afgrond hebben geleid. En toch zyn de twee bladen niet tevre den Wat moeten ze nog meer hebben dan geld zij die aan geen ander leven go- looven Kerkvervolging, niet waar, dat is de hoofdzaak voor beiden Geneeskundige liulp In de scholen. M. de minister De Trooz heeft aan de hoofdopzieners van het lager onderwys do volgende nota gezonden Mijn achtbare voorganger, M. Schol- laert, heeft aan de gemeenten aanbevo len in hare scholen eene verpleegdoos of kleine apotheek te plaatsen. Er is rekening gehouden met deze aanbeveling. Thans zijn er ongeveer 2,000 lagere scholen waar eene ver pleegdoos is geplaatst. Ik ben van gevoelen dat het betaamt in de uitlegging van het programma van gezondheidsvoorzorg, aan de leer lingen dor hoogere klassen de eigen schappen te doen kennen der genees kundige voortbrengsels in de verpleeg doos vervaten hun op aanschouwelijke wijze aan te toonen hoe men ze, bij ongevallen, moet gebruiken. Droevige statistiek. Al de dagbladen hebben melding gemaakt van de klachten der Amerikaansche overheden, over het steeds aangroeiend getal der gevallen van krankzinnigheid in de Yereenigde Staten. Dezelfde klachten worden thans ook uit Frankrijk gehoord. De laatste zorg vuldig opgemaakte statistiek bewijst dat er bij onze Zuiderburen 86,609 krankzin nigen zyn, waaronder 38,874 mannen, 44,476 vrouwen en 4,259 kinderen. Het departement der Seine telt alleen 14,077 krankzinnigen, waaronder 5,966 mannen 6,779 vrouwen en 1,332 kin- By die cijfers moet nog worden het getal der verachterde kin deren, te weten, 3,796 en dat dor jonge lingen die afgekeurd worden voor vallende ziekte, stompzinnigheid of zinneloosheid, zijnde 2,500 in 1906. In 1903 bedroog het getal der krank zinnigen op 31 December 70,380, welke aan den Staat eene uitgave van by de 28 millioen veroorzaakten. Als men overweegt dat in Frankrijk niet alleen de krankzinnigheid aangroeit buiten alle verhouding met de vermeer dering der bevolking, maar dat de misdadigheid er ook eene buitengewone uitbreiding neemt moet men bekennen dat het spreekwoord - hoe meer zotten, hoe meer vreugd in dit geval niets anders is dan eene bittere spotternij. Een bedrieger veroordeeld. Dins dag verscheen een gast voor de rechtbank van Brussel, die het middel gevonden had om op een andermans zak goed te teeren en te smeeren. Op zekeren dag las hij in een dagblad dat er eene trekking had plaats gehad der leenig van Brussel, waarvan het groot lot 25,000 fr. bedroeg. De man trok naar het bureel van een dagblad van Brussel en deed er de volgende aankondiging opnemen Het groot lot van 25,000 fr. van de vervroegde trekking der leening van de stad Brussel is gewonnen door M. X... (zijn haam en woonst). Nauwelijks was het blad verschenen of de man trok er zegevierend mee naar een varkensbeenhouwer, vervolgens naar een bakker en naar een groentenkoopvrouw en toonde hun de aankondiging. Na de gebruikelijke gelukwenschen wist de bedrieger van den eerste 100 fr.; van den tweede 200 en van den derde 300 fr. te ontleenen, mits belofte het geld terug te geven zoodra hij het bedrag van het groot lot zou ontvangen hebben. Intusschen maakte de gast goeden sier en leidde een benijdenswaardig leventje, tot eindelijk het bedrog aan het licht kwam. De drie bedrogen personen kloegen hem aan en door de rechtbank is hij nu veroor deeld tot 8 maanden gevangenis met on middellijke aanhouding en tot 100 fr. boet. MAGAZIJN van B EHANGP APIERE N en allerhande -MEUBILEERING Gaiiei. VAI* ÜE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van Db Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Creemboter. Markt van Woensdag 15 Mei 1907, 85 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perkilo. AALST. Redding. Maandag avond, rond 7 uren, is het 7jarig knaapje van Ed. De Winne, wonende Moutstraat, in den Dender gevallen op de Boudewijn- kaai tusschen de kaai en een schip. De kleine was reeds onder het 6chip toen den schipper Julien Stekelorum van Oost-Vle- teren die daar ook gemeerd lag, in het water sprong en den kleine van onder het schip haalde. Zulke daad verdiend beloond te worden. Werkstaking. Dijnsdag morgend is onder de handschoenstiksters, te Sinte- Maria Oudenhove, eene gedeeltelijke werk staking uitgebroken. De staaksters. rond de honderd in getal, gaan al zingend rond het dorp en zetten de anderen aan om ook niet meer te werken. Ziehier de reden Er waren 5 uitgeef sters van handschoenen op de gemeente over eenigen tijd kwam er eene nieuwe bij welke 20 centiemen op het dozijn meer be taalde dan de andere vandaar dat de an deren, wilden zij hunne werksters houden, ook moesten verhooging geven. Deze ver hoogden dan ook hunne prijzen met 10 cen tiemen per dozijn. Men zegt dat de werkgeefsters nu zijn overeengekomen om allen de oude prijzen te betalen. Vandaar de werkstaking. Er zijn omtrent een 300 personen der gemeente in deze nijverheid werkzaam. DE WERKSTAKING ter garen twijn derij van den Tragel duurt maar altijd voortnog altijd geen schijn van toenade ring tusschen patronen en werkstakers. Eenige gedwongene werkstakers, zijn naar de omstreken van Charleroi en La Louvière vertrokken om er in de ijzerpletterijen te werken tot dat de werkstaking hier geein- JS*d is. Elisa De Wulf, eene beenhouwers- meid, te Aalter, stond op trouwen met een eerlijken werkman Camiel De Groot, die eer hij in het huwelijk zou treden, nog eenigen tijd te Marchienne-au-Pont ging werken, om den spaarpot wat aan te ron den. Uit het oog uit het hart, zegde het meisje en een beenhouwersgaat, De Neve genaamd, wist de plaats van Camiel te veroveren. De laatste werd door eenen vriend ver wittigd en hij zou zich wreken. Hij koorde terug en de herberg van zijnen gewezen baas binnen komend, vond hij Elisa en zijn concurrent bezig met kaartspelen Hij vloog op den laatste toe en, eer nog iemand het gezien had, was De Neve door eenen messteek in de borst getroffen. De aanwezigen brachten den moorde naar naar de policie. De getroffene zal 't besterven. Later. Kamiel De Groote verkeerde over drie jaar met Elisa Lampaert, van Lootenhulle. Toen hij soldaat was duurde het verkeer voort maar sedert is het afge broken Elisa kwam naar Aalter wonen bij Karei De Wulf, op de Markt, en De Groote ging naar Frankrijk en vervolgens naar Marchienne au-Pont werken. Over vier weken kwam Alfona De Neve, van Lootenhulle, ook naar Aalter wonen en leerde er het zwijnen-slachten, bij Karei De Wulf. Op 28 April was het muziek van Eecloo gekomen en De Neve vroeg Elisa mede naar het muziek. Op 3 Mei, jaarmarkt aldaar, ging De Neve eens met Elisa op de markt. Verscheidene personen van Aalter gingen 6edert naar werk gaan zoeken te Mar chienne au-Pont en kwamen er in gesprek met Kamiel De Groote. Hij vroeg naar Elisa. Men zegde hem dat zij verkeerde met De Neve. Woensdag laatst kwam De Groote naar Aalter en trachtte er De Neve te leeren kennen. Deze werd hem den Zondag 12 Mei getoond. '8 Avonds om 8 ure, ging De Groote ter herberg De Wulf om er De Neve te ver moorden. Hij stond esn glas bier te drinken, toen De Wulf en De Neve per velo van den koers kwam De Wulfwas de eerste in huis. De Neve kwam twee stappen achter De Wulf en kreeg eenen messteek tusschen de rechter borst en den schouder. De Neve liep in de keuken en riep Elisa, ik ben gestoken en viel daar badend in zijn bloed. Karei De Wulf had den slag zien geven, maar wist niet dat er een mes gebruikt was, Hij wierp De Groote buiten, maar deze ging langs de Bellemstraat weg. Elisa kwam achter hem geloopen, al roepende Houdt den moordenaar Hij heeft De Neve doodgestoken. De Neve verkeert in bedenkelijken toe stand Zaterdag namiddag is De Groote ten huize der zuster van Elisa geweest en Ik ga in 't kort naar Amerika, ik krijg Elisa niet, maar ik zal haar niet voor een ander laten, ik zal haar vinden. De Groote is aangehouden. Donderdag-nacht heeft te Erwetegem, op het Eikhout, een hevig gevecht plaats gehad, waarin de genaamde August Dierix nogal erg toegetakeld werd. Hij heeft ccne groote wonde onder het rechteroog en zijn neusbeen is gebroken. Zaterdag avond, om 9 ure, toen de laatste trein voor Sottegem, te Erwetegem aankwam, is op 50 meiers van de statie, de genaamde Petrus Van Caneghem,, jaar oud, jongman, wonende op Ten Bosch, te St-Goorix Oudenhove, uit den trein ge vallen. Toen men hem opraapte, lag hij in be zwijming, hij was erg gekneusd in het aan gezicht en had eene vreeselijke wonde aan het hoofd. Men heeft het slachtoffer de ouderlijke woning gedragen zijn toe stand is thans zoo voldoende mogelijk. Een luitenant van het garnizoen te Brussel, die Zaterdag nacht naar huis ging, werd aangevallen door vier bandieten, welke hem baldadig sloegen, zoodat zijn schouder er door ontwricht werd, en hem toen zijn geld en horlogie ontnamen. Te Sint Gillis ontplofte in een vernis- magazijn een kruik naphte. Een werkman wilde brandende vloestof uitdooven door er een groote ijzeren plaat over te werpen. Maar hij schoof uit en de plaat viel op eenen anderen werkman, wiens been onder vermorzeld werd. De brand zette zich nu voort en had reeds groote schade aangericht eer de pompiers hem konden uit- dooven. Zondag avond reed te Brussel een electriek tramrijtuig, vol volk, in de Tervu- renlaan naar Etterbeek, toen, niet verre van het Verjaringspark, eene kortsluiting ontstond en groote vlammen opsloegen Eene onbeschrijflijke paniek ontstond onder het volk, dat naar den uitgang drong. Terwijl de wattman de rem sloot, werden de kleeren der vrouwen gescheurd, kinderen omgeworpen en vertrapt en een paar agen ten hadden de grootste moeite om eenen schijn van orde te herstellen. Gekwetste vrouwen werden in naburige huizen gebracht en verzorgd of door auto mobielrijders naar huis gebracht. Eene dame bijzonder was erbarmelijk gesteld. De dokters hadden meer dan een half uur werk om haar tot bewustzijn te brengen. Ver scheidene harer ribben schijnen gebroken te zijn. De Gallaitstraat te Schaarbeek, Brus sel, was Zaterdag avond 't tooneel van een treurig ongeluk. Er was brand ontstaan op eene tweede verdieping, bewoond door den schoenmaker Stoop en zijne 7ojarige gebrekkelijke vrouw. Deze laatste was alleen thuis, daar Stoop nog niet van zijn werk was teruggekeerd. De geburen, die den brandreuk gewaar werden, braken de deur open en vonden de vrouw dood en half verkoold op den vloer liggen. De man werd verwittigd en deze viel in onmacht bij het vernemen van het droevige nieuws. Men weet niet hoe 't ongeluk gebeurd ia, Een vrouwenoploop had plaats in de wijk der Huidevetterstraat, te Brussel, op het gerucht dat eene 28-jarK-e vrouw haar kind mishandelde en gebrek liet lijden. Bij nader onderzoek bleek dat de arme moeder zelf bij gebrek aan werk het noodige niet bezat en de ziekelijkheid en de bleekheid van het kind geene oorzaak had. De vrou wen uit de buurt, welke niet onderricht wa ren over dien toestand, waren zoo opgewon den dat de policie de sukkel moest bescher men. De warmte. Mei die zoo slecht begon, heeft zich ten volle, en zelfs wat te veel gebeterd, 't Was Zondag, 12 Mei, zoo heet als in 't heetste van heete zomers. Te Parijs klom de thermometer tot 30 graden om 3 ure namiddag. Van zulk weer op ia Mei, weet niemand te spreken. Uit Brussel wordt gemeld dat men daar om 9 ure 's morgends, 35 graden warmte heeft vastgesteld. Dat is nog andere peper De brouwersgasten van Gent en om trek zetten eene beweging op touw om het uitvoeren van bier op Zondagen af te schaffen. De oplossing van dit vraagstuk zal veel van den overleg en welwillendheid der herbergiers afhangen. Een bediende van den Club des Noble6, te Gent, Frans K..., 20 jaar oud was eenige dagen geleden op de vlucht ge gaan met eene som van 2300 fr. welke hij in de Bank voor rekening van den Club was gaan ontvangen K... trok naar Parijs, waar hij weldra begon te feesten. Zaterdag kwam hij zich te Brussel gevangen geven. Eene vrouw had hem eene som van 1600 fr. afhandig gemaakt en hij had nog juist geld genoeg gehad om den trein naar Brussel te nemen. K. is opgesloten. Frans V. was in Maart laatstleden getrouwd met een meisje van Heverlé, Mej. W., en dit tegen den zin van haren vader. Het jonge huwelijk ging te Elsene bij de ouders van V. inwonen, waar de jonge vrouw van haren kant in gedurigen twist was met hare schoonmoeder. Dit beu zijnde, was zij Vrijdag de echte lijke woning ontvlucht, om haren vader op te zoeken die correcteur is in eene drukkerij der rue Sans Souci, De vader leidde zijne dochter naar Elsene, waar hij haar voorloopig bracht in het huis waar hij in dên kost was, in afwachting dat zij als naaister eene plaats te Brussel zou krijgen Frans V.woedend over het vertrek van zijne vrouw, ging zijnen schoonvader af wachten. Toen hij dezen ontmoetre vroeg hij waar zij was en, geen antwoord beko mende, trok hij eenen revolver te voorschijn en loste twee schoten, die beiden W. in het gelaat troffen. De gekwetste zakte bloedend in elkaar, doch hij was niet dood. V. dacht dit zeker toch want onmiddellijk daarna schoot hij zichzelve drie kogels in het hoofd, die hem dood neer deden storten. W. is, na een eerste verband ontvangen t« hebben, naar huis kunnen terugkeeren. Zondag nacht omstreeks 1 uur, is er teEsschen een hevige brand uitgebersten in de stalling en schuur van M. J. Wauters, dokter. Nachtwakers op ronde, bemerkten het vuur en klopten aanstonds de bewoners op. Intusschentijd waren ook de vrijwillige pompiers met hun materieel ter plaats. Aan blusschen viel niet te denken, zij móesten zich bepalen met de aanliggende huizen te vrijwaren. Geheel de schuur en stalling zijn tot den grond afgebrand, met al wat zij bevatten, namelijk 1 vaars, 2 varkens, 2 landbouwmachienen, kar, ploeg en eene groote hoeveelheid turfBtrooisel. De oorzaak is onbekend. Een meisje levend verbrand. Een verschrikkelijk ongeval heeft Zondag namiddag plaats gehad in het huis 109, der Kievitstraat te Antwerpen. Een iTjarig meisje Malka Kabanowski, eene Russische, die met hare ouders naar Amerike wilde vertrekken, was ongelukkiglijk alleen achtergebleven, daar wegens eene oogziekte haar de toegang tot het schip verboden was. Tot genezing verbleef het meisje in ge zegd huis. Zondag namiddag ging ze met een brandend petroolvuur de trappen op welke onvoorzichtigheid maar plotseling schoof ze uit en v<el het petroolvuur ont plofte en in een oogwenk was het meisje geheel door vlammen omringd. Op de hartverscheurende kreten snelde men langs alle kanten toe en om de bran dende kleeren uit te dooven, legde men het slachtoffer onder eene pomp. Doch toen alleB was uitgedoofd, waren er bijna ook geene kleederen meer te bespeuren, allen waren door het vuur verteerd en het lichaam was nog slechts ééne verschrikkelijke brand wonde. Nadat het ter plaatse door twee geneesheeren was verpleegd werd het arme kind naar het Stuivenberggasihuis gevoerd, waar het in den loop van den nacht in de verschrikkelijkste pijnen is overleden. Een hogal belangrijke diefstal werd Zaterdag morgend, tusschen 10 en 11 ure gepleegd bij M. Alderweireld, Hollandsche- straat, 15, te Antwerpen. Bij middel van braak werd er gestolen negen loten der stad Brussel, leening 1905, eene gouden damenketting, eene gouden borstspeld, een paar gouden oorringen, en eenen geldbeu gel met 130 fr. Twee doodelijke ongelukken. Het eerste gebeurde dijnsdag rond 11 ure 's avonds, te Antwerpen, in 't gesticht van de Zusters der Armen, Holl&nsche straat, 19. Een inwoner van dit gesticht A. StruyB, 62 jaar, moet, zoo veronderstelt men, in zijnen slaap zijn opgestaan en door eene ongelukkige beweging door het venster der 2' verdieping op de binnenplaats zijn ge vallen. Daar werd hij ten minste levenloos gevonden. Dokter Vcrryden, die oogenblik- celijk werd bijgeroepen, kon niets anders dan den dood beatatigen. Het lijk ia in het gesticht gebleven. Het tweede ongeluk overkwam den 73ja- rigen Jan Colders, Van de Wervestraat, 88. De man kwam rond middernacht thuis en zich naar zijne kamer begevende, gelegen op het ic verdiep, deed hij eenen misstap en viel achterover met het hoofd op de pla veien, met het ongelukkig gevolg dat zijn schedel werd gebroken. Toen men ter hulp kwam gaf hij geen teeken van leven meer. Dokter Laureys heeft den dood bestatigd. Het lijk is naar het doodenhuis gebracht. VREESELIJKE BRANDRAMP TE MOLL. Negen huizen en verschil- lige stallen in asch gelegd. Een kind komt in de vlammen om. Zon dag rond 11 ure voormiddag i6 te Moll een geweldige brand uitgebersten. Langsheen den steenweg van Moll naar de parochie Ezaert, bevindt zich 't gehucht Kleppen- berg Niet minder dan 9 woningen zijn totaal neergebrand, allen bewoond door werklie of kleine burgers. Het was droevig om zien hoe die menschen vluchten met hunne have, meubeltjes, beddengoed en vee. Dit alles lag in 't veld uiteen gespreid, hier dwaalde een kalf, ginder een verken of eene geit, enz. Het vuur, in eene woning ontstaan, had zich met groote snelheid uitgebreid, zoodat er weldra aan blusschen niet meer te den ken viel. Niet minder dan negen woningen en eenige stallen stonden weldra in licht- laaie vlam en nog scheen het vuur zich uit te breiden, ondanks het moedig werken der pompiers, die zich vooral moesten toeleg- gen om de uitbreiding te keer te gaan. Dit gelukte eindelijk met langs den lin kerkant altijd hetzelfpe huis te bewaken en nat te houden en aan den overkant, in eene rij nieuwe huizen, door het wegbreken van een gedeelte van het dak achter den steenen gevel. Hier vond het vuur geen voedsel meer, en zoo kon men eindelijk meester worden van het vernielend element. De negen wo ningen, met hunne stallen werden geheel in asch gelegd. De brandramp had echter nog een vree- selijker ongeluk voor gevolg. Het 3jarig kindje der echtelingen Verbruggen-Hens was in een der brandende woningen achter gebleven. Alle pogingen werden aangewend om het te redden en de pompier M. Emmers gelukte er eindelijk in, den kleine met groot gevaar uit den vuurpoel te halen. Het kind had evenwel zulke erge brandwonden be komen, dat het weldra den geest gaf. Het lijkje werd naaar het gasthuis gebracht. Men begrijpt de diepe smart dezer zwaar beproefde ouders. De oorzaak der ramp is geheel onbekend. Een jongeling van Waalschen oor sprong, leerling der weldadigheidsschool van Moll, was dit gesticht ontvlucht en kwam te Arendonck aan. Op het gehucht 0 De Wampenberg was hij in eene gracht langsheen de tramlijn gelegen, in slaap ge vallen. Toen de stoomtram korts na den middag kwam voorbijgestoomd, ontwaakte de jongen en stak de armen uit, die alzoo geraakte onder een der wielen van den voorbijrijdenden tram. De arm werd afge reden De jongen werd in deemiswekkenden toestand naar Moll gebracht. De reputaties naar de maan. De beruchte ijsheiligen Mamertus, Pancra- tius en Servatius, waar sommigen ook Bonifacius nog bijvoegen, zoo zeer door 1 moes-, fruit- en bloemenhoveniers gevreesd om hunnen kouden adem, hebben dit jaar hunne reputatie verloren. 1 Reeds teekende Zaterdag, op St Mamer- tusdag de thermometer een maximum van 26"3; Pancratius klom tot 28°3. En Serva tius en Bonifacius schijnen hunne broeders 1 niets te willen toegeven. De reputatie der ijsheiligen is heelemaal om zeep. Donderdag morgend zagen voorbij- gangers te Haccourt, op den oever van de vaart Luik-Maastricht, nabij het stadje Visé, een lijk half in het water liggen. Het j hoofd droeg sporen van mishandelingen. Het parket was spoedig ter plaatse en niet lang duurde het of de doode werd her- c kend als zijnde zekere Gerard Lhoest, land bouwer, te Haccourt. j Zijne vrouw en een genaamde Mathieu 1 Coelens, hun hoeveknecht, werden aange- j houden. t Het onderzoek heeft de volgende feiten 2 aan het licht gebracht. Lhoest, 42 jaar oud, leed aan eene onge- neesbare ziekte. Toch werkte hij ieverig en c zoo was in zijn huis een zekere welstand 1 gekomen, ondanks de zorgloosheid en los c handigheid der vrouw, die met gezegden knecht Coelen betrekkingen onderhield. t Dit was gekend door heel het dorp, ook l door Lhoest, die alles had aangewend om r haar op den goeden weg terug te brengen, iets wat hem eindelijk vruchtelooze moeite t was gebleken. Ook, toen Lhoest over eenige dagen f plotseling vermist werd, was er niemand c in het dorp, die niet van misdaad sprak. c Wel poogden de vrouw en haar knecht verdriet te huichelen, maar niemand gaf daar geloof aan, tot eindelijk het lijk werd 1 gevonden en het parket, bij eene huiszoe- e king, bebloedde kleedingstukken ontdekte, j De geburen hadden Zaterdag 4 Mei Lhoest zien wandelen, volgens gewoonte, droevig en neerslachtig. Toen hij thuis was gekomen, hadden zij twist gehad en den volgenden dag. Zondag, werd hij vermist. I De moord moest gedurende dien nacht r gepleegd zijn. Donderdag vond men het lijk met andere kleeren als die, waarmee men Lhoest had zien wandelen. Men vermoedde dus dat de beide moordenaars het lyk hebben ont- j kleed, andere kleeren aangedaan en vervol gens in eenen zak gestoken en in 't water geworpen hebben. De halve bevolking ««hooide voor Jiet

De Denderbode | 1907 | | pagina 2