Frankrijk. Duitschland. Engeland. Spanje. Vereenigde Staten. Italië. ZEE VISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. behuisde HOFSTEDE WOONHUIZEN HOFSTEDEN ZAAILAND, ZAAILANDEN Te koop verschillige schoone Rij- r tuigen, waaronder Wagon- nette, voor een en twee Paarden, Tilbu- ryen, dockar, allen in zeer goeden staat. Te bevragen ten Bureele dezer. i38. Buitengewone occasie. Vereenigde Nijveraars, Felix DE COCK huis samen, toen het paiket daar was en men moest het rijtuig omringen om te beletten dat de verdachten er werden uit gesleept, terwijl zij naar Luik werden ge bracht. Daar hebben zij eindelijk Zaterdag een verhoor ondergaan, in 't welk zij alles heb ben bekend. Zij hebben den lang op voorhand bere kenden en bestudeerden moord rond mid dernacht gepleegd met eene ijzingwekkende koelbloedigheid. Zij hadden slachtbeesten zien dooden en opgemerkt hoe die, na een zwaren hamer slag geen geluid meer geven en nog alleen eenige stuiptrekkingen deden. Dit stelsel kwam hen het minst gevaar lijk, het minst verraderlijk voor. Met eenen hamer brachten zij hun slachtoffer drie slagen op het hoofd toe. Toen hebben zij de bebloede kleeren door anderen vervangen en het lijk naar de vaart gebracht. Zij beschuldigen elkander de aanstokers te zijn. In de gemeente Anderleus zal in Juni een feest van belang worden gevierd, namelijk van drie diamanten en negen gou den bruiloften. Men kan oordeelen hoe de bevolking zal meefeesten, te meer daar de plechtigheid samen valt met de gemeente- kermis. Men weet dat de socialistische coö peratief te Verviers over eenige maanden in failliet werd verklaard. De curators deden het Maison du Peuple rechterlijk te koop stellen. En voor dit monumentale gebouw, dat meer dan 400,000 fr. had gekost, werd slechts 25,000 fr. geboden. Het zal opnieuw in veiling komen. De wijnbeweging. Er heerscht sedert eenigen tijd onder de wijnkweekers in 't Zuiden van Frankrijk eene geweldige gisting, wegens de concurrentie der wijn- vervalschers, waaraan het gouvernement maar geen einde wil stellen. Reeds heeft er voor eenige dagen eene monstermeeting plaats gehad te Narbonne en Zondag was er weer eene belegd te Beziers. De stad was geheel versierd om de wijnbouwers van elders te ontvangen. Men rekent dat er 100,000 man was. Drie uren lang hebben zij gedefileerd, verschil lende opschriften in den stoet dragend. Verscheidene redevoeringen werden uit gesproken, de ellende van de wijnbouwers vaststellend en vragend dat er maatrege len zouden genomen worden. Daarna had er eene vergadering plaats in den schouwburg, die ten slotte vol macht gaf aan een comiteit voor de te nemen maatregelén. Dit comiteit heeft een besluit gestemd, houdende dat, zoo het gouvernement, dat de toestanden kent en de oorzaken er van, tegen 10 Juni geen maatregelen heeft ge nomen, eene staking in het betalen van belastingen zal worden uitgeroepen. Aanstaanden Zondag betooging te Per- pignan. De feesten van Jeanne d'Arc. Te Orléans, Parijs en Rouen hebben Zondag plechtige godsdienstige feesten plaats gehad ter eere van Jeanne d'Arc. Vooral die te Orléans hebben zeer groo- ten bijval gehad. De cathedraal was prachtig versierd en vol volk. Er waren tien gemeenteraadsleden aanwezig. De burgemeester was er niet. Abbé Rulain sprak eene prachtige lofrede uit op Jeanne d'Arc. Er werd geen de minste zinspeling gedaan op het gebeurde. Ook in de andere kerken liep alles rustig af. Een deurwaarder heeft een gedeelte der meubels aangeslagen bij den abbé Nottin, pastoor van Vitry le Franfois, omdat hij weigerde de 23 fr. 33 te betalen waartoe hij veroordeeld was, omdat hij de Mis had opgedragen zonder aangifte. De pastoor verklaart te weigeren, omdat hij alleen met zijne onderpastoors ver volgd en veroordeeld is, terwijl men de geestelijken der andere parochies heeft ongemoeid gelaten of vrijgesproken. De veiligheid heeft Maandag zes personen aangehouden, die een syndi- kaat hadden gevormd voor het stelen van paarden, rijtuigen, enz. Sedert 22 Fe bruari laatst hadden zij niet minder dan a/ diefstallen gepleegd. De meeste gespannen werden naar Bel gië en 't Noorden van Frankryk gezon den. In eenen stal, dien zij te Parijs in huur hadden, heeft men 12 geverfde paar den gevonden, die aangeslagen zijn. Saterdag avond is op Montmartre te Parijs, een vreeselijke brand uitge broken bij den heer Hermann, onder nemer van ijzerwerken, wonende rue de Clignancourt en gelast met belangrijke bestellingen voor het gouvernement. In enkele stonden hadden de vlammen geheel het werkhuis ingenomen en vóór dat de pompiers ter plaats waren, hadden ook de belendende woonhuizen vuur ge vat en stonden ze in laaien gloed. Wanneer de pompiers ter plaats kwa men, moesten zij zich dan ook bepalen eenige naburige huizen te vrij varen van de vlammen Rond 8 1/2 uren, stortte de hangaar in met een vreeselijk gekraak en stegen er ook te allen kant angstkreten op. Men had inderdaad gezien dat twee pompiers in de vlammen verdwenen wa ren, midden in de vallende balken. Men ging hen ter hulp snellen, wannr-er eene schrikkelijke ontploffing weerklonk. In de geheele wijk ontstond eene vreeselijke paniek Het was de groote ketel die ge sprongen was. Het gevaar verergerde thans eiken stond en de vlammen liepen over naar de hui zen der naburige Simplonstraat. De arme lieden die deze huizen be wonen, begonnnen ten prooi aan eene vreeselijke paniek, hunne meubelen te redden en hunne matrassen door de ven sters te werpen. Middelerwijl zette het vuur met volle woede, zijn vernielingswerk voort. Langs alle kanten daagde thans nieuwe hulp op. Het geheele werkhuis en de bureelen en magazijnen brandden uit. De twee pompiers die in de vlammen waren gevallen, zijn zwaar gekwetst teruggevonden. Ruim een 5otal huisgezinnen zijn zon der hulpmiddelen en hebben alles ver loren in den brand. Zondag avond heeft een motorboot van de Teltoner-kanaalmaatschappij op den Havel, bij Babelsberg, eene roeiboot in twee gesneden. Negen personen vielen in 't water, waarvan slechts zes gered werden. Eene vrouw en twee kinderen verdronken. Op de pregel, bij Koningsberg sloeg eene roeiboot om waarin vijf jongelingen zaten le wiegelen. Twee verdronken. Een werkman in een verffabriek te Augsburg kreeg onlangs eene muggebeet in zijn arm, waai van bloedvergiftiging het gevolg was. In hoogsten aanleg is uitgemaakt, dat hij recht had op eene uit- keering volgens de ongevallenwet, omdat zoowel wegens den aard van het bedrijf als wegens de ligging van de werkplaats in de nabijheid van mestputten een mug gebeet als een bedrijfsongeval moet be schouwd worden. Sir Hugh Bell heeft in zelfde redevoe ring de statistiek doen kennen der buiten gewone vermeerdering van de ijzer en staalvoortbrengst in de Vereenigde-Staten en in Duitschland, ten nadeele van Enge land. Reeds in 1890 moest Engeland de eerste plaats afstaan aan dc Vereenigde- Staten en in igo3 werd het weer voorbij gestreefd door Duitschland. Te veel weelde. Charles M. Schwab, een van Amerika's staalkonin- gen, is te rijk en gaat naar hij zelf klaagt gebukt onder het gewicht der weelde. Hij had zich in Riverside Drive een paleis laten bouwen van een 17 1/2 millioen franks. Maar de man, die zich die weelde kan veroorloven, vindt het zoo'n ondragelijke last, in een soort paleis te leven met al den rompslomp, daaraan verbonden, dat hij maar liever zijn huis wil verkoopen om weer eenvoudig te kunnen gaan leven. Als er liefhebbers zijn voor het huis van Schwab, dan wil deze gaarne een dollarmillioentje laten vallen. De Engelsche spoorwegbedienden heb ben Zondag een i5-tal vergaderingen ge houden. Te Londen waren er een 20,000, te Glasgow i5,ooo deelnemers. Zij eischen hooger loon en minder werk, en zullen dit afdwingen desnoods door staking. Krijgen zij geen voldoening, dan zal de staking den 2 Augustus beginnen. De spoorwegbesturen weigeren de ver mindering van werkuren. De loonsver hoging kunnen zij niet toestaan, daar deze 7,500,000 p. st. per jaar zou kosten. De leiders der bedienden ontkennen dit cijfer, maar verklaren hunne eischen te zullen matigen, indien de besturen kun nen bewijzen dat die verhooging inder daad zoo veel zou bedragen. Geboorte van den kroonprins. Volgens de laatste berichten is de toestand van moeder en kind uitstekend. De ge meenteraad heeft besloten groote feesten in te richten. Zaterdag is de geboorteakte opgesteld door den minisrer van justicie. De prins draagt de namen van Alfonso- Pio-Christiano-Eduardo• Volgens M. Canalejas had de koning van Engeland gevraagd peter te mogen zijn,maar men heeft hem geantwoord aan zijn verlangen niet te kunnen voldoen, daar de Paus reeds het peterschap had gevraagd. Het doopsel is voorloopig uitgesteld, daar de koning het met groote plecht wil doen geschieden. De correspondent van de Daily Tele graph te Madrid heeft met iemand ge sproken, aan wien op het paleis het pasgeboren prinsje is vertoond, en geeft van het wicht een treffende beschrijving, waarin men tusschen de regels kan lezen, dat de correspondent wil zeggen Hij lijkt weinig op zijn vader 1 Hij seint Zijn Koninklijke Hoogheid is blond met helder blauwe oogen en hoog voor hoofd (de vader Hij weegt iets over de negen pond. Zijn gelaat heeft meer var. het ovale karakter van het Engelsche, dan het hoekige van het Oostenrijksche ras. Zijn onderkaak, rond, met een kuiltje in de kin, heeft nauwelijks een spoor van het Oostenrijksche type ('t is te zeggen niet de onderkin van den vader), terwijl zijn neus, voorhoofd en oogholten beslist het Bourbonkarakter hebben, 's Prinsen hoofd is kléin en bijna rond, de oortjes liggen bijna plat tegen het hoofd (dat wil zeggen anders dan van den vader). Zijn lippen zijn goed geteekend, de bovenlip met een aardig groetje in het midden. Volgens een telegram aan de Daily Express was koning Alfonso uitgelaten blij met zijn zoon. Hij schonk dadelijk 5o,ooo fr.om onder de armen van Madrid uit te deelen. Hij wil uitgebreide feesten geven. De armen zullen gespijzigd wor den, fr. 5oo,ooo zal er verloot worden, er komt een gala-stierengevecht, een gala voorstelling in de opera enz. Eene voorzegging. Sir Hugh Bell, de nieuwe voorzitter van het ijzer en staal-instituut te New-York, heeftin zijne welkomstrede voorzegd dat binnen eene eeuw de schepen den Oceaan zuilen over steken zonder de hulp der machienen, welke ze vandaag voortdrijven. Het getal koppen der bemanning zal ook veel klei ner worden. De schepen zullen worden bewogen woor de elektrische kracht, voortgebracht door de Niagara-waterval- len, over den Oceaan gezonden door de draadlooze telegrafie. Hoe vreemd ook, heeft deze voorzeg ging niets onwaarschijnlijks er is sedert 1807 wel meer ongelooflijks verwezen lijkt. Een mislukte aanslag. Volgens een bericht uit Parijs is er Maandag te Pontelagoscuro, eene kleine gemeente na bij Ferrare, eene bom ontploft, waarbij verscheidene kinderen gekwetst werden. De ontploffing had plaats eenige minu ten voor het voorbijrijden van den trein, die den koning van Italië van Venetië terugbracht, en in die omstandigheid ziet men een aanslag tegen den koninklijken trein. Een persoon, die men van het plegen van dien aanslag verdenkt, is aange houden. Het vermoeden van den aanslag schijnt bevestigd te worden door het feit, dat de koninklijke trein stilhield op den weg, niet verre van de plaats der ontploffing. Men denkt dat de policie, op 't laatste oogenblik verwittigd, aan den mecanicien bevel heeft kunnen geven stil te houden. Epïeerïes Conserves. On demande pour Bruxelles, fille de magasin au courant. Réf. exig. Ecrire bureau du Journal init. A. B. 12. Leopoldstrant, 14, .AjiIhI. Prijzen voor 16, 17 en 18 Mei 1907. TARBOT de 'ƒ2 kil. fr. 2,5o TARBOTTINS kilo 2,00 HEILBOT fr. 1,75 Oranje Kalm den i/t kilo fr. 4,50 Versche Zalm den kil. fr. 3,75 Kabeljauw. fr. 0,80 Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00, Schelvisclk fr. i,i5, en 2,00 OPENBARE VERKOOPING van eene en van een perceel Lochting, te Impe, Molenhoek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten ver zoeke van het Burkkl van Wkldadighhid van Impe, in het openbaar verkoopen, de navol gende goederen, te weten Eerste koop. Eene behuisde Hofstede met aanhcorigheden, gestaan en gelegen te Impe, Molenhoek, gekadastreerd wyk B, nummers 288 en 289a, groot aldaar 4 aren 50 centiaren en volgens meting groot 4 aren 62 centiaren, palende oost Karei llaman-Roman, zuid do kassei naar Erondegem, west de W* en kinderen Bernard De Smet en noord Al fons Van Leuven. Onverpacht. Tweede koop. Een perceel Lochting, gelegen te Impe, Molenhoek, bekend bij ka daster wyk B, nummer 285, groot aldaar 2 1 20 centieren en bij moting slechts groot 2 aren 10 centiaren, palende oost en zuid de W* en kinderen Bernard De Smet, west Jo seph Bauwens en noord Alfons Van Leuven. Onverpacht. ENKELE ZITDAG Dijnsdag 21 Mei 1907, om 3 uren van den avond, ter herberg Hkt Gkmkkntkhüis, n bij M, Sixtus De Smet, te Impe, Dorp. Zevende koop. Een perceel Land, gele gen op het Geetegemveld, b jkend bij kadas ter sectie C, nummer 183a, aldaar groot 29 aren 90 centiaren, palende ten ooste de hoe ren August Daeseleire, Pieter-Frans Van den Eeckhout en aDdere, ten zuido den heer Gustaaf De Muyter, ten weste Jufvr. Anaïs Van Sandc en ten noorde den heer Emiel De Loof-Van Impe. Gebruikt door de hoeren Alfons Maes- 8cbalck en Petrus Beirens. Achtste eu laatste koop. Een perceel Land, gelegen op den Grootkauter, bekend bij kadaster sectie C, nummer 797, aldaar groot 28 aren, palende ten ooste de erven van den heer Amand Vlegels en den heer Al fons Maesschalck ten znide Jufvrouwen Ma- bilde, ten weste het Straatje of Weg en ten noorde voornoemden heer Alfons Maes schalck. Gebruikt door den heer Victor Maesschalck ZITDAGEN Instel Dijnsdag 28 Mei ,OA- Verblijf Dijnsdag 11 Juni1907> telkens om 2 uren namiddag, ter herberg ge houden door den heer Victor De Vos, te Meire, Steenstraat. Men vraagt eene keukenmeid, zich te bevragen ten bureele dezer. i3g. Steur 0,01 Roodbaarden (rougets) fr. i,5o en a,5o Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,75 Rog fr. 0,75, tot 2,5o en 3,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,70 Kreeften 7,00 en 8,00 Garnalen in doos fr. 1 00 Garnalen versch fr, 0,60 Hollandsch Haring 0,10 Maatjes Beste nieuwen Ilaring Melkers Haring 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort. Mieuwe Hollandscke superior kroonharing het vaatje fr. 4,00 OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Nieuwstraatpoort. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter, openbaar verkoopen STAD AALST. i° Woonhuis met Magazijnen en Grond, aan de Nieuwstraatpoort, geteekend num mer 16, wijk A, nummers 2007B en 2007c, groot 1 aar 70 centiaren. 20 Huis en Grond aan de Nieuwstraat poort, geteekend nummer 14, wijk A, nummer 2006B, groot 80 centiaren. Onmiddelijke ingebruiktreding voor de twee koopen. EENIGE ZITDAG Zaterdag 25 Mei ïgoy ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, in het Stadhuis, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van en Zaailanden, TE A A L S T - M IJ L B E E K De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Eene behuisde Hofstede, te Aalst- Mijlbeek, op den Koning, aan den Klei nen Driesch, groot 23 aren 53 centiaren. Bewoond bij de Weduwe Ch.-L. De Coninck. Ingesteld fr. 2100. 20 Eene behuisde Hofstede, nevens voorgaande, groot n aren 90 centiaren. Ingesteld fr. 1500. 3° 39 aren 60 centiaren Land, gelegen ten deele op Aalst-Mijlbeek en ten deele op Herdersem, genaamd de Fontein, Samen ingesteld fr. 265o. 40 20 aren Land, te Aalst-Mijlbeek, op het Langeveld, genaamd den Koning. Ingesteld fr. i5oo. 5° 26 aren 40 cent. Land, te Aalst- Mijlbeek, op den Koning. Ingesteld fr. 1800. 6° 24 aren 5o centiaren Land, alsvo- ren- Ingesteld fr. 1500. 7° 67 aren 52 cent. Land, te Aalst- Mijlbeke, Doolhof, op den Wijngaard. Samen ingesteld fr. 3520. Instel Donderdag 2 Verblijf Donderdag 16 1 x9°7» om 3 uren namiddag, ter herberg van Frans PodevynDe Coninck, te Aalst- Mijlbeek, aan den Dobbelen Arend. 'Winkeldochter- vraagt plaats met kost en inwoon, te bevragen bij M. Van Melckebeke, Brusselschestraat. Nr 12 Aabt. Vraagt werk in magazijn of iets dergelijks, persoon 22 jaar, goede getuigschriften, kunnende borgstellen. Adres ten bureele dezer. 141. Men vraagt i° Meisjes om in Brussel te komen strikken. Goed loon en weekabonnement, Schrijven J. G. 6, Brussel (Noord). i° Huis van Brussel vraagt voor werk plaats op den buiten, goede werkster kun nende strikken en lacetwerk maken om werk te besturen. Schrijven J. G. 6, Brus sel (Noord). Tomateplanten te koop, bij de We Petrus Podevyn, Hovenierster, Bergestraat, Aalst-Mijlbeek. OPENBARE VERKOOPING van eene partij te LEDE, op het Steenland. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Eene partij Zaailand, te Lede, Steen- land, gekadastreerd sectie D, nummers 627 en 628, groot 36 aren 10 centiaren. ZITDAGEN .- Instel Dijnsdag 14 Verblijf Dijnsdag a8 Me' W telkens om 3 uren namiddag, ter herberg De Reisduif, bewoond door den heer Edouard Troch, te Lede, Statieweg. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen l e Meire. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen GEMEENTE MEIRE. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op den Meirenbo8ch, bekend bij kadaster sectie A, nummer 109, aldaar groot 70 aren 30 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Van Impe, ten znide de heeren Desiré De Vuyat-Van Sande, Hippoliet Van Impe en ivarel-Lode wijk Van de Wtele, ten weste den heer August Beirens. en ten noorde de hee ren Remi Coppens, Romain De Hert, Albert De Wolf en Juffrouw Coleta De Nys, Gebruikt door den heer Frans Van Droo- genbroeck. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen op den Bavokauter, bekend bij kadaster sectie A, nummer 545, aldaar groot 16 aren 30 centiaren, palende ten ooste de heeren Odilon Van der Schueren, Bernard Wynant en Remi Do Sadeleer, ten znide den heer Au gust Van den Eeckhont-De Ryck, ten weste voornoemden heer Beirens en ten noorde Juffr. Mathilde Van den Steen. Gebruikt door den heer Bernard Wynant. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op het Steenveld. bekend bij kadaster sectie A, nummer, 873, aldaar groot 8 aren 70 cen tiaren, palende ten ooste den heer Victor Van Damme ten znide den heer Piel er De Troyer, ten weste Jnfvr. Sylvia De Smet en het Bu reel Van Weldadigheid van Aalst en ten noorde het Bureel van Weldadigheid van Meire. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Meirefpnt, bekend by kadaster sectie B, nummer 882a, aldaar groot 20 aren pa lende ten ooste het Bureel van Weldadigheid van Meire, ten zuide en ten weste den heer Remi Faby en Dame W® Vlogels en ten noor de den heer Jozef De Troyer-Uenderickx. Gebruikt door den heer Xavier De Pauw. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen op den Ijsberg, bekena by kadaster sectie B, nummer 988, aldaar groot 20 aren 80 centia ren, palende ten ooste de kinderen van den hoer Jozef Hendrickx, ton zuide de hee ren gebroeders Verléen het Bureel van Wel dadigheid van Meire, ten weste Jufvr. Celina Brismoutiez en ten noorde Jufvrouwen Ma- bilde. Gebruikt door den heer Albin Van Vaeren- bergh. Zesde koop. Een perceel Laud, gelegen wijk IJsgat, bekend by kadaster soctio C, nummer 176 eu 177, aldaar groot 15 aren, palende ten ooste de heeren Theodoor Stal- paert, Frans Van der Haegen en Jufvr. we duwe Jau-Baptist De Smet eu kinders, ten zuide den heer Alexis De Graeve, ten weste den heer Frans Van Liedokerke en ten noorde Jufvrouwen de gezusters De Smet. Gebruikt door den heer Jan-Bapt. Maes schalck. Tomateplanten (10,000 be schikbaar), te bekomen bij den heer Frans D'Haese, Hovenier en Zaadhan delaar, Brusselschen Steenweg, N° 47, te Aalst. Te koop. Erwtrijs en Princes- sestaken, bij Charles Van Kerkhoven, voorbij 't Puitenlawijt, Aalst. LU W T i koop. VITRIEN in goeden staat, met dubbel deur, gesculpteerde korni; en pilasters, arduinen gepoliste plinten, kunnende dienen voor woningen van 4 meters 5o centimeters facade. Zich le bevragen ten bureele van De Den- ubrbcdb. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN. Hoogevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. Steengruis. Men laat weten dat er mag gestort worden, allen afval en steengruis, nevens den eigendom van Mr Lejeune, Pontstraatpoort. Verzekerde goede rede. Ouden Dendermondsche Steenweg, Aalst-Mijlbeek Onderneming van nieu we gebouwen, herstelling van oude ge bouwen,voegwerken, plakwerk in cement en het brengen in steen volgens keus van den eigenaar. Matige prijzen.

De Denderbode | 1907 | | pagina 3