Frankrijk. Duitschland. zeevischiian del H. Arys-De Paepe. behuisde HOFSTEDE ZAAILANDE IV ZAAILAND, M E E R S C H WOONHUIZEN ZAAILANDEN Redionrle 25 jaar- in Texliel-nijverheid. ,n Een gesloten automobiel, toebehoo rt rende aan M. Wolff, bankier te Brussel, ig reed door Profondville, toen eensklaps het e- rijtuig haperde aan eenen metaaldraad, die d. over den weg gespannen was op de hoogte e. van de hoofden der inzittenden. Ware het :n een open rijtuig geweest, dan ware de eerste sn rijder zeker door den scherpen draad ont hoofd. En zoo iets zou zeker gebeurd zijn hadde een open auto, die nu achter aan kwam, de voorste gereden. Voor den duivenprijskamp van An- :r- goulcme, tegen 23 Juni te Gent aangekon- rt digd. zijn reeds 5760 duiven ingeschreven, en toebehoorende aan 234a liefhebbers ver- n. deeld over 307 gemeenten van Oost- en ,er West-Vlaanderen. M. Van der Cruyssen en heeft berekend dat dien dag ongeveer 800 constateurs zullen noodig zijn. Hij heeft en reeds een bijzondere trein. Hij heeft reeds ze aan het beheer van den telegraafdienst ge- ,e vraagd op Zondag 23 Juni de telegraafbu- reelen van Oost- en West-Vlaanderen gansch den dag en tot na zonsondergang 'r.e open te laten, en den dienst in Gent te versterken, daar op 23 Juni ten minste 2000 telegrammen in het telegraafbureel te Gent zullen moeten komen. e,j Twee kanonniers verdronken. lt Twee kanonniers, die Zondag namiddag ;nj op de Neder-Schelde, nabij de Pasbrug te Gent, in een bootje vaarden, zijn door het omslaan van het vaartuigje, te water ge- raakten verdronken. jra Hunne lijken werden slechts anderhalf er. uur nadien opgehaald. De ongelukkigen hielden elkander vast. rje De twee verdronkenen zijn Luiker Walen (en 19 jaar oud en jongens van voorbeeldig ;n, Later. Ziehier in welke omstandig- te. heden 't schrikkelijk ongeluk voorviel aor Onder geoefende riemslagen kwamen zij er.de Reke afgevaren, langs onder de St-Joris- ei-brug, waar de stroom nogal hevig was. De vaarders, die waarschijnlijk den jn.waterweg niet kenden, riemden voort, recht or. naar de balksluis van het Pas, waar veel 2n water getrokken werd. •er De wandelaars, die wal zagen dat de roeiers naar den dood vaarden, riepen zoo- jojveel zij konden. Maar helaas, toen de va r- aa|ders het gevaar bemerkten was het te laat. ren Het bootje botste met geweld op de ranbalken van de sluis, kantelde om en tui- geJnelde met den waterval in den draaikolk. De twee soldaten waren op elkander ge worpen, hadden zich vastgegrepen en in 'elkanders armen stortten zij in de diepte ^'waarschijnlijk getroffen door het bootje. en Van alle kanten liep men toe om hulp te en'bieden, maar men heeft de ongelukkige iajjongens eerst een uur later met dreggen kunnen ophalen. :a]] De verdronken soldaten zijn. Henri Rom- ez,pay, geboortig van Herstal en Jules Par- 3ermentier, geboortig van Luik. De twee kameraden, die elk 20 jaren oud in,zijn en pas in dienst waren, verstonden de ^.verwittigingen niet, die men hen in het enVlaamsch toeriep. Eerst twee meters voor ■efden sluisbalk zagen zij dat zij den dood te jjgemoet gingen. De een wilde in 't water springen maar pe|zijn makker klampte zich aan hem vast. af De boot ging over de balk en de twee trijongens stortten, aan elkander gestrengeld, eerin den stroom. Eens maar kwamen nog samen boven... '"Ij Vrijdag morgend zijn te Kortrijk een ^30-tal personen naar Antwerpen vertrokken ta-om Zaterdag in te schepen naar Amerika. Zij kwamen uit Kortrijk, Rousselare, Vla- dtinertinge, Wevelgem, Moeskroen, enz. n;Het waren allen kloeke mannen en enkele ee vrouwen, die in het Land van Belofte be het geluk gaan trachten te vinden :n" Baron Ruzette, de nieuwe Gouverneur van West-Vlaanderen is Maandag te Brug- ge het voorwerp geweest van eene groot- ren iche betooging. Meer dan 150 maatschap- idt pijen uit heel de provincie maakten er deel kt, deel van. Meer dan 10 bloemtuilen werden iüMev. Ruzette aangeboden. Nooit heeft men njjte Brugge eene dergelijke betooging gezien. 'e[ Zaterdag avond, rond 8 i/a ure, is in uli 'e statie te Rousselare een schrikkelijk u! hgeluk voorgevallen. De genaamde Cyrille *nDegryse, 32 jaar oud, wonende bij zijnen schoonvader, ter herberg Au Pavilion eD in de Spanjestraat, was werkzaam als meca- e° nicien-ajusteur in de werkhuizen van den n" ijzerenweg te Kortrijk. Ten einde wat vroeg thuis te zijn kwam hij zeer dikwijls, it- met een koopwarentrein, in plaats van den li« reizigerstrein, huiswaarts. Zulks was hem in reeds meermalen door zijne oversten ver in, boden geweest. 'd' Zaterdag avond had hij weer plaats ge- n' nomen in een freinwachterskotje van eenen koopwarentrein die om 8.32 hier voorbij en reed. Daar deze trein te Rousselare niet en stilhield, moet Degryse den sprong willen ud wagen hebben, doch met het ongelukkig ij. gevolg dat hij tegen een lanteernpaal botste, in door den schok ten gronde stuikte en onder ij de wielen terechtkwam. Niemand heeft het ongeluk zien gebeu- 0- ren. Het is de lanteernaansteker, die eenige minuten na het voorbijrijden van den trein aldaar zijne ronde deed welke het vreeselijk jj verminkt lijk vond liggen. Hier lag het j{ hoofd, daar de romp, verder een arm, een ,p been, een voet, enz, al overdekt met bloed, a asschen en stof De overblijfselen werden j in eene mande gedaan en naar het hospitaal ji. overgebracht. in Toen de trein te Lichtervelde stilhield, i, bemerkte men nog stukkken vleesch welke [e aan de wielen kleefden, ij De ongelukkige laat eene weduwe in be- :e langwekkenden toestand en twee minder- 1- jarige kinderen achter. Te Steenbrugge, Oostcamp, werd een jongeling door een razenden hond ge beten. Verscheidene toegeloopen personen werden ook gebeten door het dier, dat werd afgemaakt. Tijdens de afgeloopen week heeft er te Lille een geweldige brand gewoed. De eigendom van Louis Geenkens, bestaande uit drie woningen en gelegen in 't dorp, is geheel de prooi der vlammen geworden, Er is weinig kunnen gered worden. De wonin gen waren betrokken door den eigenaar en door de huurders Van den Broeck en Sofia Daneels. De oorzaak der ramp is onbekend, Te Sint Kruis, Brugge, zijn kwaad doeners met een ladder op het halkon ge klommen van het kasteel van Mev. de Se- joumetzij hebben een ruit der balkondeur uitgesneden en een meubel in de eetzaal opengebroken, waaruit zij voor 2500 a 3000 fr. waarde aan zilverwerk gestolen hebben. Daders onbekend. In het kasteel Kerskenshoven, te Ieperen, voor het zomerseizoen gehuurd door M. Jeauson Flagelle, die er met zijne dienstboden nog maar eene week verbleef, hebben dieven eene massa zilverwerk, kunstwerken en familie-herinneringen ko men stelen, voor eene weerde van verschei dene duizenuen franks. Een Luiksche worstelaar deelde te Chenée in eene herberg omzendbrieven uit. Een der kalanten hield hem wat voor den gek en dit maakte den lutteur zoo woedend dat hij eene bank nam en die door de vi- trien smeet. Een vreeselijk gewoel was hiervan het gevolg. Op een gegeven oogen- blik had de sterke man te strijden tegen vijftig tegenstrevers. Er waren zeven gen darmen noodig om hem aan te houden. Op eenen avond van verleden week reed een gendarm in burgerskleeren per velo langs de vaart te Hasselt. Eensklaps zag hij een jongen kerel uit eene droge gracht te voorschijn komen en een meisje aanvallen en meesleuren naar de gracht, waar hij uitgekomen was. Het meisje riep om hulp en de gendarm snelde toe doch de aanvaller, die zich hevig verweerde, kon ontsnappen. Des anderendags heeft men hem echter kunnen ontdekken en aanhouden. Men denkt dat hij wel meer dergelijke feiten op zijn geweten zal hebben. Te Tihange, bij Hoei, had het vol gende schrikkelijk feit plaats. Daar woont, met ëenen 2ojarigen jonge ling, de vrouw L., die van haren man gescheiden is. Die vrouw heeft acht kinderen (II) Zaterdag zond zij haar twaalfjarig doch tertje naar eenen winkel in de buurt, om mondvoorraad doch daar zij met hare be taling ten achtere is, wilde de winkelier het gevraagde niet meegeven. Het meisje, gebelgd over wat zij eene beleediging vond, ging terug naar huis en klom, zonder iets te zeggen, naar boven, goot hare kleeren vol petrool en stak die aan. De moeder en de buren, hare noodkreten hoorend, snelden naar boven, stampten de deur in en vonden het meisje brandend op den vloer liggen. Het kind werd, nadat de vlammen waren uitgedoofd, naar het gasthuis gebracht, doch het stierf reeds eer 't daar aangekomen was. Te Florennes ontmoette een persoon van Bure-bij-Rochefort zijne vrouw, die het echtelijke dak ontvlucht was met eenen bediende. Hij bracht den verleider eenige dolksteken toe. De getroffenen werd, doode- lijk gekwetst weggebracht, evenals de de vrouw die in zwijm viel. De veront waardigde echtgenoot is aangehouden. De beweging van de wijnboeren. De beweging breidt zich uit. Te Loupian had de ontvanger waarschuwingen aan de belastingplichtigen gezonden. De heele burgerij trok in stoet naar zijn kan toor, om hem die waarschuwingen terug te brengen, en besloot geen belasting te betalen, zoo lang er geen redding komt. Te Vias zegde de burgemeester in eene vergadering uit naam van den gemeente raad Indien wij op 10 Juni, 's mid dags om 12 uren, geen voldoening heb ben ontvangen, zullen de deuren van het stadhuis voor den ontvanger gesloten wor den en zal de raad zijn ontslag nemen. (Te Béziers is dit, gelijk men weet al ge beurd. Te Paulhan hebben 600 wijnboeren eene motie aangenomen, verklarende dat zij zich van ganscher harte bij hunne kameraden aansluiten en deel zullen ne men aan de belastingstaking. Te Montpellier wordt ook eene bewe ging tegen belastingbetaling op touw ge zet. De uitdeeling van belastingbiljetten lokt. daar reeds allerwegen protest uit. Den 26 dezer zal een groote betooging gehouden worden. Een correspondent van de Matin vertelt dat in de noodlijdende districten wijn verkocht wordi tegen 8, 5 en zelfs 2 fr. de 100 liters. Dezin zomer kostte het water te Viols-le Forts, Saint-Gélys- du-fesc, L'unel i5 centiemen de kruik, duurder dan wijn I Men behoeft dus niet bang te zijn dat de goedkoope wijn aangelengd is. Vrijdag heeft Clemenceau de afgevaar digden Augé en Lafferre ontvangen, wel ke hem betoonden dat het noodzakelijk is aanstonds aan de wijnbouwers den goeden wil van de regeering te bewijzen. Anders vreezen zij de beweging van de wijnboeren, die armoe lijden, algemeen te zien worden. Te Béziers is nu alles kalm. De stad is militair bezet, Veel personen zijn bij de onlusten van vrijdag nacht gekwetst. Drie agenten van politie kregen erge kwetsu ren. Na ontslag van den gemeenteraad heeft de prefect het bestuur der mairie op zich genomen. Te Montpellier hadden eenige oploopen plaats voor de prefectuur en een 1 Stal personen werden aangehouden. Er zijn troepen ontboden uit vrees voor nieuwe onlusten. Willekeurige daad. Op voor stel van Briand heeft Fallières de Visi- tandines van St-Marcellin, Isère ontbon den bij decreet, hoewel de zaak van deze kloostergemeente hangende is voor den Staatsraad, die ze, volgens Briand zelf denkelijk aan gemengd Karakter zou heb ben verklaard, dus gerechtigd tot btstaan volgens de wet van 1901. Briand drijft het cynism zoover dat zelfs in zijn rap port te erkennen, 't Is dus eene dictato- rale daad en eene treurige. Betooging te Perpignan. Nog nooit heeft men eene betooging gezien als die der wijnboeren, zondag te Per pignan. 172,000 menschen zijn in op tocht door de straten getrokken, om van de regeering maatregelen te eischen, ten einde verbetering in hunnen economi- schen toestand te brengen. Na den op tocht, waarin allerlei opschriften en zin nebeelden gedragen werden, werd er eene meeting gehouden. Er hebben geen incidenten plaats ge had. Alleen een ongeluk heeft eene scha duw op dien welgelukten dag geworpen. Een soldaat heeft een slag van een paard gekregen, en de jongen is in den avond gestorven. De leden van het comiteit der betooging zullen hem op hunne kosten laten begraven en zijne familie ter hulp komen. Huiselijk drama. Wij hebben reeds gemeld dat de koopman Mattens, te Dütk- heim, zijne vrouw en zijn kind met ben zine had begoten en in brand gestoken. Er komen nadere berichten over dit vreeselijk drama. De echtgenooten Mattes hadden ruzie gekregen en gevochten, waarbij de man zijne vrouw had dood geslagen of geworgd. Om de sporen zij ner daad te doen verdwijnen, heeft hij dan den brand gesticht, waarbij zijne drie kinderen in de slaapkamer opgesloten, het grootste gevaar liepen. Het jongste 1 1/2 jaar oud, is reeds aan zijne brand wonden bezweken. Mattes, die welbekend is, was zeer gie rig. Men zoekt de aanleiding zijner daad in het feit, dat hij vermeerdering van familie te gemoet zag. Men vraagt kTnmeid ffoon veertig franks. Zich te bevragen Nieuw- straat. 18, te Aalst. Leopoltlstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 23, 24 en 25 Mei 1907. T ARBOT de kil. fr. 2,25 TARROTTIA8 kilo 2,00 HEILBOT fr. i,5o Oranje Zalm den i/t kilo fr. 4,50 Vereche Zalm den >/t kil. fr. 3,5o Kabeljauw, fr. 0,60, 0,80 Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3,00 Selielvïecli fr. 0,00, en 0,00 Steur 0,00 Roodbaarden (rougets) fr. i,5o en 2,5o Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o iieuwe Landolium fr. 0,75 Rog fr. 0,75, tot 2,5o en 3,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,70 Kreeften 7,00 en 8,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Maatjes Begte nieuwen Horing fr. o,3o Melkers Haring 0,00 Tongen, groote, mirldeu en klein soort. Mieuzve Hollandsche superior kroonharing het vaatje fr. 3,00 OPENBARE VERKOOPING en van een perceel Lochting, te Impe, Molenhoek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten ver zoeke van het Bcrbkl van Weldadigheid van Impe, in het openbaar verkoopen, de navol gende goederen, te weten Eerste koop. Eene behuisde Hofstéde met aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Impe, Molenhoek, gekadastreerd wijk B, nummers 288 en 289a, groot aldaar 4 aren 50 centiaren en volgens meting groot 4 aren 62 centiaren, palouae oost Karol Raman-Roman, zuid de kassei naar Erondegem, west de W° en kinderen Bernard De Smet en noord Al- fonB Van Leuven. Onverpaoht. Tweede koop. Een perceel LochtiDg, gelegen te Impe, Molenhoek, bekend bij ka daster wyk B, nummer 285, groot aldaar 2 aren 20 centieren en bij moting slechte groot 2 aren 10 centiaren, palende oost en znid de W' en kinderen Bernard De Smet, west Jo seph Bauwens en noord Alfons Van Leuven. Onverpaoht. ENKELE ZITDAG Dijnsdag 4 Juni 1907, om 3 nren van den avond, ter herberg Hkt Gbmrrntehdis, bij M, Süctus De Smet, te Impe, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Meire. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen GEMEENTE MEIRE. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op den Meirenbosch, bekeud bij kadaster sectie A, nummer 109, aldaar groot 70 aren 30 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Van Impe, ten zuide de heeren Desiré De Vuyst-Vau Sande, Hippoliet Van Impe en i\arel-Lodewijk Van de Wiele, ten weste den heer August Beirens, en ten noorde de hee ren Remi Coppens, Romaiu De Hert, Albert De Wolf en Juffrouw Coleta De Nys, Gebruikt door den heer Frans Van Droo- Tweede koop. Een perceel Land, gele gen op don Bavokauter, bekend by kadaster sectio A, nummer 545, aldaar groot 16 aren 30 centiaren, palende ten ooste de heeren Odilon Van der Schueren, Bernard Wynant en Rami Do Sadeleer, ten zuide den heer Au- gUBt Van den Eeckbout-De Ryck, ten weste voornoemden heer Beirens en ten noorde Jnffr. Mathilde Van den Steen. Gebruikt door den heer Bernard Wynant. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op het Steenveld, bekend bij kadaster sectie A, nummer, 873, aldaar groot 8 aren 70 cen tiaren, palende ton ooste den heer Victor Van Damme ten zuide den heer Piel er De Troyer, ten weste Jufvr. Sylvia De Smet en het Bu reel Van Weldadigheid van Aalst en ten noorde het Bureel vau Weldadigheid van Meire. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Meiremut, bekend bij kadaBter sectio B, nummer 882a, aldaar groot 20 aren pa lende ten ooste het Bureel van Weldadigheid vau Meire, ten zuide en ten weste den heer Remi Faby eu Dume W" Vlegels en ten noor de den heer Jozef De Troyer-lienderickx. Gebruikt door den heer Xavier De Pauw. Vijfde koop. Een percool Land, gelogen op den Ijsberg, bekend bij kadaster sectie B, nnmmer 988, aldaar groot 20 aren 80 centia ren, palende ten ooste de kinderen van den heer Jozef Hendrickx, ten zuide de hee ren gebroeders Verlé en het Bureel van Wel dadigheid van Meire, ten weste Jufvr. Celina Brismoutiez en ten noorde Jufvrouwen Ma- bilde. Gebruikt door den heer Albin Van Vaeren- bergh. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen wijk IJsgat, bekend bij kadaster sectie C, nummer 176 en 177, aldaar groot 15 aren, palende ten ooste de heeren Theodoor Stal- paert, Frans Van der Haegen en Jufvr. we duwe Jan-Baptist De Smet en kinders, ten zuide den heer Alexis De Graeve, ten weste den heer Frans Van Liedokerke en ten noorde Jufvrouwen de gezusters De Smet. Gebruikt door den hoer Jan-Bapt. Maes- schalck. Zevendo koop. Een perceel Land, gele gen op het Geetegemveld, bjkend by kadas ter sectie C, nummer 183a, aldaar groot 29 aren 90 centiaren, palende ten ooste de hee ren August Daeseleire, Pieter-Frans Van den Eeckhont en andere, ten zuide den heer Guetaaf De Muyter, ten weste Jufvr. Annïs Van Sandc en ten noorde den heer Emiel De Loof-Van Impe. Gebruikt door de heeren Alfons Maes- schalck en Petrus Beirens. Achtste en laatste koop. Een perceel Land, gelegen op den Grootkauter, bekend bij kadaster sectie C, nummer 797, aldaar groot 28 aren, palende ten ooste de erven van den heer Arnand Vlegels en den heer Al fons Maesscbalck ten zuide Jufvrouwen Ma- bilde, ten weste het Straatje of Weg en ten noorde voornoemden heer Alfons Maes- sohalck. Gebruikt door den heer Victor Maesscbalck. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 28 Mei 1Qn7 Verblyf Dynsdag 11 JuDi) iau'> telkens om 2 uren namiddag, ter herberg ge houden door den heer Victor De Vos, te Meire, Steenstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene partij te LEDE, op het SteenJand. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Eene partij Zaailand, te Lede, Steen- land, gekadastreerd sectie D, nummers 627 en 628, groot 36 aren 10 centiaren. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 14 Verblijf Dijnsdag 28 1907 telkens om 3 uren namiddag, ter herberg De Reisduif, bewoond door den heer Edouard Troch, te Lede, Statieweg. OPENBARE VERKOOPING van eenen goeden TE ERPE, Oonegem. Do Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namon de Burgerlijke Hospitalen, Gods- en Weeshuizen der Stad Aalst, in het openbaar verkoopen GEMEENTE ERPE. Een goed perceel Meersch, groot volgens meting 92 aren, 55 centiaren en gelegen in den Oonegem, gekadastreerd wyk B, nummer 618 met eene grootte van 89 aren 70 centi aren, palende ten ooste aan de heeren Boe leert en De Boeck, ten zuide over de baan aan do Beek, ten weste aan d'erven Van der Heyden en ten noorde ook aan den heer De Boeck. Gebruikt door den heer De Nys. EENIGE ZITDAG: Donderdag 6 Juni 1907. Tén 3 uren namiddag ter herberg In Wanzele,". n bij den heer Joseph Van der Biest, te Aalst, Gentschen steenweg. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Nieuwstraatpoort. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter, openbaar verkoopen STAD AALST. i° Woonhuis met Magazijnen en Grond, aan de Nieuwstraatpoort, geteekend num mer 16, wijk A, nummers 2007B en 2007c, groot i aar 70 centiaren. 20 Huis en Grond aan de Nieuwstraat poort, geteekend nummer 14, wijk A, nummer 2006B, groot 80 centiaren. Onmiddelijke ingebruiktreding voor de twee koopen. EENIGE ZITDAG Zaterdag 25 Mei ïgoy ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, in het Stadhuis, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede en Bouwgronden te Lede, Gysegem, Haeltert en Nieu- werkerken. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen l° 5i aren 39 centiaren Land, te Lede, op den Grooten Kauter, aan den Steenweg van Lede op Erpe. Verdeeld in 3 deelen. Gebruikt door Joseph Lievens. 20 3 liektaren 54 aren 3i centiaren Land, te Gysegem, op den Winning. Verdeeld in 11 deelen. Gebruikt door Petrus-Franciscus Rombaut en andere. 3° 1 hectaar, 26 aren 29 centiaren Land, te Nieuwerkerken aan de Larestraat. Verdeeld in 4 deelen. Gebruikt door sieur Pirsu-Van den Abeele. 4® En 3 hectaren 57 centiaren Land, zeer dienstig voor bouwgrond, te Hael tert, Drinkeling, aan den Steenweg op Geeraerdsbergen en aan de Hollestraat. Verdeeld in 20 deelen. Gebruikt door Domien L'e Schryver en andere. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 28 Mei Verblijf, ii Juni I9°7* Telkens om 2 uren namiddag, ter Estaminet De Vlasmarkt, bij den heer Joseph Van der Vorst, Zaadhande laar, te Aalst, aan de Sl Martenskerk. jj^uiüiiac kennjs te komen met deftige juffer, liefst van den buiten. Schrijven D. V. B. 64, Post Aalst. Geheimhouding. Men vraagt familiën met talrijke kinderen om te werken in eene katoenspinnerij en fabriek van tresses en lacets. Bekwame werklieden kunnen het adres verkrijgen ten Bureele van De Dender- bode. Alen vraagt eene keukenmeid, zich te bevragen ten bureele dezer. i3g. Winkeldochter vraagt plaats met kost en inwoon, te bevragen bij M. Van Melckebeke, Brusselschestraat, Nr 12 AaLit. "Vraagt werk in magazijn of iets dergelijks, persoon 22 jaar, goede getuigschriften, kunnende borgstellen. Adres ten bureele dezer. 141. Men vraagt i° Meisjes om in Brussel te komen strikken. Goed loon en weekabonnement, Schrijven J. G. 6, Brussel (Noord). i° Huis van Brussel vraagt voor werk plaats op den buiten, goede werkster kun nende strikken en lacetwerk maken om werk te besturen. Schrijven J. G. 6, Brus sel (Noord). Tomateplanten te koop, bij de We Petrus Podevyn, Hovenierster, Bergestraat, Aalst-Mijlbeek. Tomateplanten (10,000 be schikbaar), te bekomen bij den heer Frans D'Haese, Hovenier en Zaadhan delaar, Brusselscben Steenweg, N® 47, te Aalst. Te koop. Erwtrijs en Princes- sestaken, bij Charles Van Kerkhoven, voorbij 't Puitenlawijt, Aalst. Tp IrooTI verschiHige schoone Rij- P tuigen, waaronder Wagon- nette, voor een en twee Paarden, Tilbu- ryen, dockar, allen in zeer goeden staat. Te bevragen ten Bureele dezer. i38. Steengruis. Men laat weten dat er mag gestort worden, allen afval en steengruis, nevens den eigendom van Mr Lejeune, Pontstraatpoort. Verzekerde goede rede.

De Denderbode | 1907 | | pagina 3