f Sterfgeval. Judocus DUW EZ. Rechterlijke kronijk. Zoo gaat het Solemnele Octaaf AELST. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Holland. \(>K Beltcie's bevolking. Op land telde op 31 December laatst 7,160,557 inwoners't zij 227 per vier kante kilometer. Die evenredigheid is voor andere lan den in Enropa als volgtDuitschland 112 Saksen 300 Denemark 64 Spanje 37 Frankrijk 73 Groot Bre- tagne 132 Griekenland 38 Holland 160Italië 112Rusland 20 Zwitser land 83. Saksen alleen is ons dus voor. Maar het cijfer 227 is niet waargeno men in al onze provinciën. Zoo telt Bra bant er 385 per vierkante kilometer Oost-Vlaanderen 343 Henegauw 307 Luik 285; Antwerpen 289 West Vlaan deren 249 Limburg 100 Namen 95 Luxemburg 50. Het meest bevolkte arrondissement van België is Brussel, met 771 inwoners per vierkante kilometer, en het minst bevolkte, Bastenacken, met slechts 40 inwoners. In 't opzicht van onderwijs is de verhouding der geletterden tot de bevol king van 54,99 ten honderd in 1866, ge klommen tot 80,88 ten honderd in 1900. Deze verhouding wordt vastgesteld mits afrekening der kinderen beneden de 8 jaren. Voor de jongelingen die aan de loting deelnemen bedraagt de verhouding der geletterden 90,20 ten honderd. 't Is in Luxemburg dat de verhouding der geletterden het hoogst is. In Oost- Vlaanderen is haar cijfer per honderd het laagst. In 1905 telden onze offlcieele lagere scholen een personeel van 11,117 onder wijzers en onderwijzeressen, zoo we- reldlykeals kloosterlingen. Daarby moe ten gevoegd worden 7979 personen, die werkzaam zijn in de aangenomene en vrye ondersteunde scholen. Deze verschillende onderwijsgestich ten werden bezocht door eene gezamen lijke schoolbevolking van 869,811 kin deren, zijnde 12,14 per honderd inwo ners. Bij dat cijfer dienen gevoegd te worden de 258,149 kinderen die do be waarscholen bezoeken en de 201,060 leerlingen der scholen voor volwassenen. Onze hoogescholen hebben eene bevol king van 8381 studenten. In 25 jaren tyd is de ambtenaarswe reld ook verbazend in aantal geklom men. In 1900 telde ons land 42.026 magistra ten, ambtenaars en burgerlijke staats beambten. Dat getal bedroeg 24,407 in 1880. In dat opzicht zyn wij dus aan zienlijk vooruitgegaan Een lioed. Een kluchtig voor val heeft vrijdag namiddag een alge meen gelach verwekt in het Engelsch Lagerhuis. Het gebruik vereischtdat. als de voor zitter der Kamer een vraagstuk heeft voorgesteld, waarover moet gestemd worden, alwie verlangt tot den voorzit ter te spreken gezeten blijft, met den hoed op het hoofd. Indien hjj geenen hoed op had zou hij moeten zwijgen. Een afgevaardigde, M. Rawlinson, was vrijdag in het geval De ondervoor zitter had een vraagpunt aan de Kamer onderworpen M. Rawlinson wilde hem eene uitlegging vragen, doch hij moest eenen hoed hebben om zich te dekken en zyn eigene hoed was afwezig. Hy moest er dus eenen zien te leenen. M. Rawlinson wist niet wat gedaan toen daarjuist een afgevaardigde kwam, die een blinkenden hoed in de hand droeg en dezen hem vriendelijk toereik te. Ongelukkiglijk was die hoed hem veel te groot. M. Rawlinson zette hem op, doch zijn hoofd verdween erin tot onder de ooren. Een oorverdoovend gelach ging op, terwijl de arme afgevaardigde den on- gelukkigen hoed weer afnam en hem in de hand boven zijn hoofd hield om zijne vraag te doen. Het is de eerste maal niet dat zulks gebeurt. De groote Gladstone zelf moest ook eens eenen hoed leenen, doch deze was hem veel te klein en stond, op zijn hoofd, op vreemde wijze te waggelen, tot groote Yroolijkheid der Engelsche wetgevers. België's ontwikkeling. Er is geen land dat inde laatste 25 jaren snelleren vooruitgang gedaan heeft dan België. Zijn handel, nijverheid en werk- huizen zijn wereldberoemd geworden en ten huidigen dage kan dit klein land gesteld worden als een voorbeeld van vooruitgang en nijverheid zonder weerga. Dat schrijft het Engelsch blad Belgian Times and News te Brussel uitgegeven, nummer van 26 Mei. Nu in de laatste 25 jaren waren de catholieken aan het bewind zij hebben dus het land naar den dieperik niet ge leid, zooals de geuzengazetten voorspel den. Integendeel, zij hebben het aan 't hoofd der natiën gebracht. BETOOGING. In de provincie Lim burg wordt eene betooging ter eere van M. Helleputte ingericht, ter gelegenheid der benoeming van den volksvertegen woordiger van Tongeren-Maaseik tot minister van spoorwegen. De Courrier du Limbourg meldt dat die betooging bepaald is op 30 Juni. DUURTE. Uit Amerika wordt ge meld dat men daar een slechten oogst verwacht, en dadelijk is op de Belgische markten de prijs der tarwe en der gra nen in het algemeen gerezen. Het is dus te verwachten dat 't brood ook zal opslaan. God verhoede het Een zonderling verschijnsel is het dat de rogge byna zoo duur is als de tarwe en dan nog moeilyk te krygen. Maandag korts na den middag is al hier na eene zeer kortstondige zieke lijkheid godvruchtig overleden in den ouderdom van 73 jaren, den heer Catholiek Oud-gemeenteraadslid der Stad van Aelst, De eerzame overleden was een man met vast karakter, onwankelbaar in zijne christene overtuiging en getrou we voorstaander der catholieke bewa rende zaak. H. R. I. V. Lijkdienst en Begrafenis, Vrijdag 31 Mei 1907, om 9 '/t ure, ter kerk van Sint-Martinus. Vergadering ten Bterfhuize, Sint-Job, 13, om 9 uren. MAGAZIJN van B EHANGPAPIEREN en allerhande --MEUBILEERING Karei.V,11\ I»E F» UT XE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevena 't Bureel van De Dendkrbode. Spoedige bediening. Matige prijzen Men kan, als men den arm van het ge recht wil ontloopen, nooit slim genoeg zijn. Dit ondervond voor de 7* kamer der Bruneleche correctionneele rechtbank ze kere Marceau. Deze had over een jaar of vier, geholpen door eenige spoorwegbedienden, eene af- truggelarij gepleegd ten nadeele van den Staat. Hij had in de statie van de Groendreef eene verzending van 100 kilos mout ge daan Maar eens de vrachtbrief opgemaakt veranderde hij dit cijfer in 5,10 en deed het voor de waarde van die hoeveelheid verzekeren. In de statie van Etterbeek kreeg hij dus slechts de verzonden hoeveelheid in ont vangst en hij vroeg vergoeding voor het ontbrekende. Het bestuur ontdekte het bedrog en hij werd vervolgd en veroordeeld tot 2 jaar ge vangenis, doch slechts bij verstek, want hij was de Fransche grens overgevlucht. De regeering vroeg zijne uitlevering, doch daar hij in Frankrijk geboren was uit Belgische ouders, verwierf hij daar een be vel van niet vervolging. Nu meende hij vrijgevochten te zijn en keerde in België terug. Maar het bevel van niet-vervolging, in België niet van kracht zijnde, werd hij ge vat om de tegen hem uitgesprokene straf uit te doen. Hij teekende verzet aan en verscheen op nieuw voor de rechtbank, die de straf op een jaar gevangenis verminderde. Drie jonge kikkers (1) zwommen te midden van een sloot daar zien ze in de biezen een stokjen, o zoo rood. Kijk kwaakten zij nieuwsgierig, Daar roeien we eens naar toe n Dat zal je wel eens laten 1 rikkikten Pa en Moe. De jongen fleemden Toe nouw laat as-je-blieft ons gaan 1 Maar de ouden zeiden Kind'ren, pas op en blijft van daan De jongen werden koppig, en wilden toch er heen, zij huilden en zij pruilden maar de ouden kwaakten Neen. De jongen zien een kansje en nemen 't stilkens waar ze naad'ren 't roode stokjen... een poot van de ooievaar Zt schrikten... wilden vluchten. Ja wel, een mooie grap. De leep'laar slaat de bengels Naar binnen met een hap Zoo gaat het nu nog dikwijls wijl meisjes dansen gaan of roekeloos in verkeering hun deugd niet gadeslaan. Zoo gaat het met de jongens die in een slechten kring geloof en zeden laten Vreest dat gevaarlijk ding B. v. M. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C van het Allerheiligste Saorament des Aut&ars, in de Kerk der Arme Claren Coletienen Donderdag 30 Mei, Feestdag en de vol gende dagen der Octaaf, zal het Allerhei ligste Sacrament ter aanbidding uitgesteld worden. Om 6 uren met de gewoonlijke Mis, tot na het Lof, welk zal geschieden om 3 ure namiddag. Vrijdag 6 Juni, Feestdag van het Hei lig Hert van Jezus en Gedurige Aanbid ding. Om 6 ure de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Te Deum. Creemboter. Markt van Woensdag 29 Mei 1907, 73 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perkilo. (1) Hier in onze streek beier gekend onder den aam van puit, kikvorsch. Vragen door de Patroons 2 goede Bakkersgasten 2 Schrijnwer kers Meisjes van 12 tot 15 jaar voor breiwerk, loon van fr. 1.00 tot 1.50 daags. Vragen der Werklieden 1 Hovsniersgast Daglooners. Zie aankondiging DE GRACIEUSE op vier.le bladzijde. DE WERKSTAKING ter fabriek op den Tragel staat zoo verre als den eersten dag weinig hoop van toenadering tusschen werkgevers en stakers. Groene Pie zeeverde gister ter Volks kamer, dat de Aalstersche drukpers niets deed ten voordeele der stakers. Wij hebben meer dan eens ons gedacht uitgedrukt. Zou Groene Pie misschien willen dat wij gelijk hij, de heeren 'van 't fabriek aanval.' vallen in die vischwijventaal hem eigen Wij laten u 't monopool, groene zeeveraar j De Staatminister Beernaert is merkelijk beterde ziekte is gekeerd en men verhoopt een spoedig herstel. Verleden Zondag avond, is er te Wetteren ter wijk ten Eede, een wreed gevecht ontstaan tusschen de gebroeders Roman, Verberckmoes en Leon Coolens. Tijdens het gevecht, zijn er verscheidene revolverschoten gelost. Eenige personen die op het schieten ter plaats gekomen zijn, vonden Coolens badend in zijn bloed ten gronde liggen. Hij had verscheidene wonden aan het hoofd. De geneesheer Segers in allerhaast geroe> pen en die den gekwetste verzorgd heeft, vermeent dat de kwetsuren die Coolens bekomen heeft aan het hoofd, voortkomen van messteken. De policie is ook ter plaats gegaan en heeft een voorloopig onderzoek geopend. De genaamde C. Neckebrouck een overbeterlijke kerel, die nog maar onlangs het gevang heeft verlaten, heeft Zondag nacht geheel de gemeente Wetteren in rep en roer gesteld. Die kerel liep met eenen revolver waarmede hij eeni. der bedreigde en verscheidene schoten loste, doch zonder iemand te treffen De adjunkt Clerick van het gebeurde verwittigd heeft den dronkaard aangehouden en hem in het gemeente gevang opgesloten. MELDEN. Geitenkeuring. Op Dijnsdag 4 Juni 1907 heeft de Geiten keuring plaats, ingericht door den plaatse- lijken bond der gemeente Help U Zelr. De geitenhouders, leden van den bond, zijn vriendelijk verzocht met hunne geiten te genwoordig te zijn, om 3 ure namiddag, op het Statieplein, om na de aankomst der juryleden stoetsgewijze met de muziek aan 't hoofd naar de Dorpplaats te gaan, waar onmiddelijk de keuring zal beginnen. Al de geoormerkte dieren van verleden jaar moeten tegenwoordig zijn, willen zij hunne premiën ontvangen. De jury, zal aangesteld worden door den algemeenen bond van de arrondissementen Aalst- Oudenaarde. Opgepast dus, vrienden van den geiten- bond, niet te huis gebleven met uwe lieve belletjes en toont eens dat de Meidenaren niet ten achteren moeten blijven voor an dere syndicaten. Gedenk wel dat gij de eerste gesticht zijt van het arrondissement Oudenaarde, dat gij het toonbeeld zijt geweest van al de andere gemeenten. Met moed dus voortge- werkt tot verketering van de geiten, die men te recht de koe van den werkman mag noemen. Hooge veeprijzen. De vleesch houwers doorworstelen eenen zeer moeilij ken tijd. Het vee is schromelijk duur en van week tot week verhoogt het nog in prijs. Ook zijn er reeds tal kleine vleeschhou- wer8 door den blok gekapt of te niet. Als men de marktprijzen nagaat, zal men zich een gedacht kunnen vormen van het onhoudbare van zulken toestand, die leiden moet tot verhooging van den prijs van het vleesch. A. K., 28 jaar, poogde vruchteloos liefdebetrekkingen aan te knoopen met eene juffer van St-Joost-ten-Noode. Zondag bevond het meisje zich bij hare zuster in de Meridiaanstraat Rond 10 ure kwam K. daar ook. Daar het meisje alle betrekking weigerde, schoot de jongen zich een revol verkogel in het hoofd. In hopeloozen toe stand werd hij naar het gasthuis gevoerd. Te Sint Pieters-Jette zijn dieven in de woning gekomen van eenen rentenier, Godin geheeten, terwijl hij met zijne vrouw in eene herberg aan den overkant van de straat was. De kwaaddoeners gingen echter minder fijn te werk als hunne stielgenooten van Antwerpen. Zij beukten met hamer slagen de deur van de brandkas in en stolen juweelen, papieren en geld, voor eene aan zienlijke waarde. Geen enkel gebuur had iets gehoord. Een a gar?on uit een gasthof dicht bij den Kouter te Gent is het slachtoffer geworden van eenen behendigen schelm. Na smakelijk geëten en gedronken te hebben, vraagt hem een welgekleed en goudgekettingd heer, even aan het post kantoor te willen vragen of er geene post- liggende brieven zijn aangekomen aan 't adres X. X. Het vooruitzicht eener dubbele fooi doet den jongen als een pijl naar het postkantoor ijlen waar hij verneemt dat niets aan be doeld adres aanwezig is Doch hoe staat hij niet versteld, te be- statigen dat zijn klant bij zijne terugkomst is... gaan wandelen, niet alleen zonder zijne rekening vereffend te hebben, maar voor alle fooi de afgeknaagde beenderen latende liggen eener malsche entrecote De Jounal de Gand doet zijn best om te doen gelooven dat te Ledeberg een cartel geslolen is. Daar is niemendalle van. Het cartel is door de Liberale Associatie met eenparigheid verworpen. De socialisten hebben dan een cartel gesloten met eenen enkelen persoon, die zegt progressist te zijn, maar die zelfs den schijn eener politieke maatschappij niet achter zich heeft. Op die manier kunnen de socialisten overal cartels maken zelfs te.... Zoete- Een persoon van de Heuvelpoort, te Gent, had geld geleend aan een meisje, met hetwelk hij verkeerde en dat nu sedert eenigen tijd was in dienst getreden van Emiel De Wilde, landbouwer, op Visschers- hoek te Destelbergen. Die meid had nu eenen anderen uitver korene, van Visschershoek zelf, en de Heuvelpoortenaar ging haar Zondag zijn geld terugvragen. Hij kwam hierbij in botsing met zijnen plaatsvervanger, die hem door eenen slag op net hoofd, ten gronde deed vallen en hem dan zoo hevig stampte, dat hem twee ribben gebroken werden. Een geneesheer heeft den gekwetste verzorgd. Een rentenier, 73 jaar oud, Willem Cleeren genaamd, woont met zijne ge trouwde dochter en haren man op den Cortenbergschen steenweg. Daar hoorden zaterdag de geburen een vreemd gerucht en zij verwittigden de policie. Een agent kwam en vond M. Cleeren gewond, bloe dend en bewusteloos op den grond. De dochter en de schoonzoon konden geen uit leg geven over hetgeen er gebeurd was. Toen de oude man tot het bewustzijn was teruggekeerd, zegde hij, aangevallen te zijn door twee personen, in wie hij zijnen schoonzoon en zijnen schoonbroeder, te Schaarbeek wonende, herkende. De policie heeft aanstonds een onderzoek geopend. De toestand van den gekwetste is zeer erg. Later. De oude heer Cleeren die gewond in zijne woning gevonden werd, en beweei t dat hij door zijnen schoonbroeder en schoonzoon werd aangerand, schijnt nu en dan aan zinsbegoochelingen onderhevig. Er is dus vermoedelijk een ongeluk ge beurd. Op den Antwerpen steenweg, 255, te Laken, woont M. Castreels, oud 31 jaar, wel gekend te Koekelberg, waar hij dag bladen uitvent. Zondag morgend, rond 4 ure, stond Castreels op. Wat er tusschen hem en zijne vrouw gebeurd is, weet niemand. Castreels schoot eenen kogel in het hoofd zijner slapende vrouw. Op het gerucht der losbranding en der klaagtoonen van het slachtoffer, snelden medehuurders toe en verwittigden de po licie De kogel, welke gelost werd door Cas treels, zit boven den neus der vrouw, vlak in het voorhoofd. De ongelukkige was bui ten kennis door het bloedverlies en kon dus tot heden geene inlichting geven nopens de oorzaak van den aanslag. Wat den dader betreft, deze weigert te zeggen wat hem aanspoorde tot de misdaad. Een schrikkelijk ongeluk is Dijnsdag morgend ten 9 ure in de werkhuizen van M.Stevens, Nieuwe Dijkstraat te Mechelen, voorgevallen. De genaamd Petru9 Van Beneden, 22 jaar oud, woonachtig Zoutwerf, was werk zaam aan het zaagmachien, toen hij een zwaar Btuk hout tegen het hart kreeg, wat de onmiddellijke dood veroorzaakte. Van Beneden was een zeer braaf en op passend werkman, die door zijne meesters werkgezellen algemeen geacht werd. Maandag morgend rond 6 ure vond de jongen van L. Staes zoon van den baan wachter van den grenzenweg Mechelen- Temeuzen in eenen roodput aan de Hei straat te St Nicolaas het lijk liggen van den genaamden Leon Tinck, oud 19 jaren, zoon vaneenen meestergast van eene fabriek dezer stad Men denkt dat de jongen in den nacht in het water gesukkeld is. Zondag namiddag rond 4 ure kwamen vier paardenkoopmans bij M. Verstrepen- Martens, steenbakker op den wijk Lang halbeek te St-Nicolaas om zijn paard te koopen. Hij haalde het uit den stal om het op zijne weide te monsteren. Plotseling gaf het dier hem eenen hoefslag op den rechterbil, dat dit lidmaat gebroken was hij leed hevige pijnen men heeft hem in zijn huis gedragen waar de dokters Behiels en De Decker hem den bil inzetten en ver zorgden. Donderdag avond bestatigde men te Pepinster in de fabriek-Lieutenant de ver dwijning van den boekhouder, M. Pierre Jardin, een man van onbesproken eerlijk heid, getrouwd en vader van drie kinderen. Daar hij vrijdag ook niet op zijn post was, opende men de brandkas en bestatig de men dat alle boeken in orde waren. Maar men vond eenen brief, in welke hij had geschreven dat bij wilde sterven. Men ging op zoek en vond zijn lijk met doorschoten hoofd in de rivier de Vesdre. De ongelukkige had 6edert eenigen tijd oogenblikken van droefgeestigheid. Razernij. De geneesheer Nelis werd zaterdag bij den heer W..., Maria- straat, te Brugge geroepen, waar een hond afgemaakt was omdat men hem verdacht van razernij aangedaan te zijn. De dokter kwetste zich bij de behande ling aan een vinger der linker hand. De vinger zwol op onrustwekkende wijze, zoo dat de geneesheer genoodzaakt was hem af te knoopen Gansch ontrust over den aard van de kwetsuur, heeft de geneesheer het voorzich tig geoordeeld den eersten trein naar Parijs te nemen om de wonde door bevoegde mannen te doen onderzoeken, Dinsdag avond rond 8 ure, kwam een kamion met 2 paarden bespannen, en met nog slechts drie wielen, toebehoorendo aan M. Alex. Carbonez, langs deYperstraat te Rousselare gehold zonder voerman. Aan den Kafhoek kon men de vluchtende die ren tegenhouden en uitspannen. Terecht vreezende dat er den voerman,JC. Blomme, wonende in de herberg De Sterre Kleine Nieuwmarkt, een ongeluk moest overko men zyn, gingen zijn schoonbroeder en verschillige andere personen op zoek. Eerst vonden zij het afgeloopen wiel en wat ver der tegen den Ruiter het lijk van den verongelukte. Hij had slechts eene kleine wonde aan de slag van het hoofd en eene nog onbeduidender aan de borst ter hoogte van het hert. De ongelukkige, die waar schijnlijk uit zijn kamion op de steenen zal gebotst zijn, was 34 jaar oud en vader van 3 kinderen. De genaamde Camiel Heyman, schrijnwerker te Haesdonck, 28 jaren oud, vader van 3 kinderen, waarvan het jongste p >8 20 dagen oud was, is Zondag namiddag na gegeten te hebben, in eenen put eenige minuten van zijn huis, gaan baden. Daarbij is hij verongelukt, men denkt dat hij door kramp moet overvallen zijn, want Maandag morgend was men over zijne niet tehuis komst zoo ongerust, dat men overal ging zoeken men vond aan dien put zijne Idee deren aan den kant liggen rond 5 ure, men verwittigde de verwachter, en o;.der toeloop van volk, is men aan het dreggen gegaan en om 6 u. 25 had men zijn lijk gevonden. De vrouw moest Dijnsdag haren kerkgang doen en nu zal het een begrafenis dag ge weest zijn. Elk neemt deel in de droefheid dier brave vrouw. Zaterdag nacht is het kasteel van den heer Janson, nijveraar, te Zillebeke, thans te Armentières verblijvende, geplun derd. Het gestolene, meest zilverwerk, be loopt tot verscheidene duizenden frank. Vrijdag avond ontstond brand in de groote houtmagazijnen van M. Nicaise, te 's Gravenbrakel. Het vuur liep met schrikkelijke snelheid voort, en aan blu6schen was niet te denken. Huizen, twintig meters van daar gele gen, vatten ook vuur en een heele blok liep gevaar. Vier van die huizen worden geheel en zeven of acht andere gedeeltelijk vernield. Zaterdag morgend is het gebouw van de mouterij in de stokerij van M. L. Vinc- kenbosch, in de Raamstraat, te Hasselt, door brand totaal vernield het gansche gebouw is ingestort. De schade is zeer aan zienlijk, doch door verzekering gedekt. Een dronkaard van Chatelet heeft in eenen twist met zijne schoonmoeder, deze vrouw een mes in het hart gestoken. Op het geroep van hare dochter snelden de geburen toe. Dezen wilden den moorde naar doodslaan. Hij zocht zijn heil door in eenen boom te klimmen. Zij hadden hem echter reeds zoozeer toegetakkeld, dat de politie, die hem aanhield, hem door eenen dokter moest doen verbinden. De moeder is dood. De moordenaar is vader van twee kinderen. Te Dison was een ballon opgestegen, ter gelegenheid van een volksfeest. Zes personen deden de reis mee en onder dezen de luchtreiziger Dumortier. Na 800 meters gestegen te zijn, dreef de ballon over de Gileppe, Eupen, Meudon en Montjoie. Daar op Duitsch grondgebied wilde Dumortier neerdalen. Maar het land is er oneffen en vol hinderpalen. Boven eene weide daalde hij bijna lood recht neer. Hij zegde zijne gezellen, zich aan het touwwerk vast te houden maar de schok op den grond was zoo hevig, dat een der reizigers, Driessman, uit de mand vloog, en de ballon, merkelijk verlicht, steeg opnieuw 400 meters en dreef nu, door den sterken wind, boven een bosch, eenen kilometer ver, tot hij weer boven een een zaam veld kwam. Daar was niemand om de leikoord te grijpen. De wind was hevig en de mand sleepte duizend meters ver over den grond, heggen en boomkens uitrukkend en een andere passagier werd door den schok eenen schouder ontwricht. Eindelijk kon men op vasten grond gera ken, maar twee gekwetsten moesten aan de zorgen van Duitsche dokters overgelaten worden. Eene nieuwe betwisting heeft in de fabriek Simonis te Verviers tot eene ernstige staking geleid. De werksters weigeren nog te arbeiden met eene ongesyndikeerde ge zellin en eischen dat deze doorgezonden worde. Daar dit buiten de voorwaarden van het arbeidscontract ligt, wil de patroon niet toestemmen. De werksters verborgen nu de kleeien der ongesyndikeerde en ver lieten de fabriek. In de Wijde Broedersteeg te Rotterdam, heeft Vrijdag avond een moord plaats gehad. In nr 12 aldaar woonde Anna De Ridder, die door haren man, een varens gezel, verlaten is, doch die thans betrek*

De Denderbode | 1907 | | pagina 2