Solemnele Octaaf Godsdienstig nieuw». AELS'T. Rechterlijke krouijk. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Engeland. Spanje. liU-ui'cntoto^i'iiflc. Vol gens de u Hamburger Nachrichten is de kwestie der kleureufotographie nu bepaald opgelost door MM. Aug. en Louis Lumière, van Lyon. Met ééne enkele opname kan men een beeld in de natuurlijke kleuren bekomon. Zij over dekken daartoe de plaat vóór de emul- sionneeringmet eene dunne laag micros copisch kleine, uit aardappelmeel ge wonnen oranjerood- groen en violet gekleurde korreltjes, waarvan een vier kante milimeter der nieuwe platen er acht tot negenduizend bevat. De opnamen worden gedaan met eene bijzonder daarvoor gemaakte gele lens. Do autochromplaat komt dan 2 mi nuten in een ontwikkelingsbed, wordt afgewasschen en dan met eene zekere oplossing overgoten. Al de volgende bewerkingen, name lijk 't passeeren in verschillende baden, worden bij volle daglicht uitgevoerd on bieden zelfs den leek geen moeilijk heden. De uitslag is volgens gezegd blad wonderbaar. Men kan rechtstreeks positief of negatief bekomen naar be liefte en'meerdere afdrukken maken op autochromplaten. Aldus kan men recht streeks gekleurde diapositieven druk ken. Op papier kan men niet afdruk ken, maar M. Lumière verzekerde, dat ook deze kwestie als opgelost te be schouwen is. De nieuwe platen zullen spoedig in den handel komen. MAGAZIJN van B EHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei, VAW DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevena 't Bureel van De Dendbrbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Land- en Tuinboew. Itelgiaehe par «reten. Men Weet dat de paardenfokker^ eene groote uitbreiding heft gedomen in België, dat vele labeurgronden hiertoe in weiden zyn herschapen en dat deze handel eene rijke bron van inkomsten voor vele eigenaars is geworden. Er worden in het rijk op c-en jaar niet minder dan 2000 paarden en 21,000 veulens verkocht, wat eene waarde ver tegenwoordigt van ruim 55 millioen frank. De waarde van het inlandsch ras, vooral het Brabantsche, klimt gedurig. Een goede hengst gaat tot 25,000 en 30,000 fr. Een vaksyndikaat van Lim burg betaalde 30,000 fr. voor een Bra- bantschen hengst. Uitroeiing van distels. Alle eigenaars, pachters, huurders, vruchtgebruikers of andere gebruikers zijn gehouden, te beginnen van 1 Juni en lot 1 October 1907. derwijze den bloei ervan te verhinderen, de distels uit te roeien of te doen uitsteken, voor komende op gronden waarvan zy eige naars of bewoners zijn of die zij in gebruik hebben. Indien de belanghebbenden in gebreke blijven, die maatregelen ten uitvoer te brengen, zal, bij bevel van den burge meester, er toe van ambtswege overge gaan worden op de kosten der over treders en dit ongeminderd de strafTen, waarmede door hot Landelyk wetboek bedreigd wordt. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C 1 van het Allerheiligste Sacrament des Autaars, in de Kerk der 4rme Clarett Coletienen. Vrijdag 6 Juni, Feestdag van het Hei lig Hert van Jezus en Gedurige Aanbid ding. Om 6 ure de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligate Sacrament tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Te Deum. IVum- Jeruaalem. 34' Bedevaart aan boord van De Ster gezegend en aangemoedigd door Z. H. den Paus en door Z. E. den Cardinaal Aarts bisschop van Mechelen. Vertrek uit Marseille den 5 September 1907. Terugkeer te Marseille den 17 October 1907. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot Pater Legrand, inrichter der Bede vaart, ten lokale PatriaPerkament straat, 16, te Brussel. Pater Legrand ontvangt des vrijdags van 2 tot 4 uren 's namiddags, te Brussel. Creemboter. Markt van Woensdag 5 Juni 1907, 74 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perldlo. Schriftvervalsching.De genaamde Benjamin Hoebeke, gewezen bestuurder der maatschappij La Grammontoise, te Geerardsbergen, was vervolgd wegens schriftvervalsching, aftruggelarij en mis bruik van vertrouwen, gepleegd in de 3 laatste jaren der uitoefening zijner bedie ning. Hij is verwezen tot 10 maal 8 maanden en 50 fr.tot 9 maal 2 maanden en 50 fr.; tot 14 maal 2 maanden en 50 fr. boet hetzij al te samen 126 maanden gevangenis en 1650 fr. boet. Daar de straf de 10 jaren overtreft, wordt zij op io jaren vermindert. Hoebeke is daarenboven verwezen tot betaling van 20,850 fr. schaêloosstelling aan La Grammontoi61. Zie Aankondiging DEGRACIEUSE op vierde bladzijde. Kerk van @GMniTi:tua, -Vnlm. De eerste maandelijksche Vergadering voor de Huismoeders der H. Familie zal plaats hebben op Maandag 10 Juni om 5 uren 's namiddags. AALST. De Werkstaking.Wij zijn gelukkig goed nieuws te mogen aan kondigen aangaande de werkstaking ter garentwijnderijen op den Tragel. De verledene week deed het Bestuur van 't fabriek een voorstel aan onzen Z. E. H. Pastoor-Deken, Kanunnik Roelandts, om 't nieuw werkstelsel te doen beproeven door de werklieden aangesloten bij het Chris- tene Syndicaat. Dank aan de tusschenkomst van het Hoofd onzer Geestelijkheid is het voorstel der Patronen aanveerd geweest. Maandag om 1 uur zijn dus een tiental meisjes van het Christene Syndicaat naar het fabriek gegaan om de proef te beginnen en te werken volgens Engelsche wijze die haar aangeleerd wordt door een Engelschen werkbestierder.Wij kennen den uitslag niet, al wat we ter wete zijn gekomen, 't is dat een der felste werkersters hoogst vol daan was over het loon dat ze kon winnen men zegt ons fr. 2.50 daags. Laat ons hopen dat deze proef een einde stellen zal aan de werkstaking. Voegen wij er bij dat onzes inziens deze toestand eene zegepraal is voor het Christene Syndicaat en eene nederlaag voor de socialistische, liberale ep groene volks verleiders die in deze werkstaking meest altijd hebben gehandeld uit politieke bere keningen en om den klassenstrijd aan te Bemerken wij eindelijk dat men nu eindigt met 't gene men diende te begin nen volgens den raad des heeren Burge meesters M. L. Gheeraerdts en onze be merkingen. Twee dronken kerels te Brussel, terg den en beleedigden eene dienstmeid, die voor de woning harer meesters de straat schuurde. De meid te recht hierover veront- weerdigd, heeft eenen der schoelies met haren schuurborstel eenen zoo geweldigen slag gegeven, dat hij bewusteloos in elkaar zonk en met bebloeden kop naar het gast huis moest worden gebracht. Voor de dieven is er niets geheiligd. M. Georges Lorand, op het dak van eenen tram te Brussel rijdend, werd beroofd van zijne horlogie en ketting, waaraan zijne medalie van volksvertegenwoordiger was vastgehecht. De mecanicien Penninckx, woonde met zijne vrouw en twee kinderen, 4 en 2 jaar, te St Gilles-bij-Brussel. Zij waren van Charleroi gekomen, maar beiden zijn van Leuven geboortig. Het was een slecht huwelijk. De vrouw was zelfs over eenige weken met een ande ren persoon vertrokken, reeds voor de zesde maal, en over eenen dag of acht in de echtelijke woning teruggekeerd. Natuurlijk werd er alle dagen ruzie ge maakt. De kinderen waren schier nooit thuis. Het oudste is bij familie in den kost en het jongBte is heele dagen in de kinder- krib. Maandag namiddag, korts voor 5 uren, hoorden de geburen vier revolverschoten. Daarop stormde Penninckx de trappen af en ging zich bij de policie van moord be schuldigen. Hij sprak waarheid. De geburen, die op het gerucht toekwamen, vonden de vrouw dood in eeenen bloedplas. De moordenaar verklaarde dat hij des morgends naar Charleroi had moeten gaan werken maar hij was niet vertrokken, omdat hij merkte dat zijne vrouw voorne mens was, er andermaal van door te trek ken. In den twist die daarop volgde, had de vrouw hem bij de keel gegrepen, om hem te wurgen en daarop had hij de schoten gelost, die haar doodden. Een onderzoek heeft inderdaad sporen van nagels in zijnen hals doen ontdekken. De ongelukkige weent overvloedig. Ik was zinneloos, zegde hij, maar zij heeft mij ook veel doen lijden 1 - In den nacht van Zondag tot Maan dag, hoorde een policieagent, van dienst in de Markstraat, te Brussel om hulp roepen. Hij liep naar de Weldadigheidstraat toe, van waar het geroep opsteeg en zag een persoon in allerijl wegvluchten. Hij zette hem dadelijk achterna en was op 't punt hem aan te houden, wanneer de kerel zich schielijk omwendde en vier revolverschoten op den agent loste,die evenwel niet troffen. Daarna richtte hij den loop van zijn wapen tegen zich zeiven en joeg zich eenen kogel door het hoofd. De toestand van den man, zekeren André B... is bedenkelijk. B... had eenen twist gehad met zijne beminde en een revolverschot op haar gelost dat even wel niet raakte. De hulpboekhouder in een belangrijk handelshuis der Kruisvaartenstraat te St- Joost-ten-Noode, Victor Ageheeten, oud 38 jaar, was Zaterdag gelast, geld in ont vangst te gaan nemen A., die op de koersen speelde, had reeds lang belangrijke ontvreemdingen gedaan, ten beloope van 8,000 fr. De som die hij Zaterdag moest ontvangen, bedroeg 2,000 franken. Hij kwam niet terug, maar hij had een depeche naar zijne vrouw gezonden omjte melden dat hij het land verliet en dat zij hem moest schrijven nan een opgegeven letterteeken, blijvende post te Brussel. Wilde zij hem naar het buitenland volgen, dan moest zij de plaats der hijeenkomst opgeven. De vrouw, die van zijne oneerlijke daden niets wist, begreep, die depeche niet en ging er mee naar zijn patroon. Deze, begrij pende wat er gaande was, verwittigde de policie en toen A. op het postbureel kwam om den brief van zijne vrouw af te halen, werd hij geklist. Hij bezat nog 1900 fr. Festival. De Stad Antwer pen richt dit jaar haar 23® bestendig fes tival in. Het wordt aangeboden aan al de zang-, fanfaren-, harmonie- en symphonie- maatschappijen van het land en den vreem de en zal plaats hebben de Zondagen der maanden Juli, Augustus en September, alsook den 12, 13 en 15 Augustus. Elke maatschappij mag voor hare deel neming, den dag kiezen die haar het best bevalt. De waarde der premiën en medaliën be draagt meer dan 7000 frank. De eerste premie is iooo frank voor de maatschap pijen en 200 frank voor de bestuurders. De maatschappijen, die geen prospectus zouden ontvangen hebben, gelieven er een per poskaart te vragen aan den Burgemees ter der Stad Antwerpen. WI.I vernemen dat aan MOLE- NAAR'S KINDERMEEL deze week op nieuw 2 belangrijke onderscheidingen zijn ten deel gevallen. Op de Internationale Tentoonstelling van Voedingsmiddelen, te Antwerpen, evenals op de Exposition internationale des Arts et industries te Luik, verwierf het de hoogste onderscheiding (eere-diploma). Het aantal bekroningen van dit uitne mend kindervoedBel is daardoor gestegen tot 8 gouden medailles en 6 eere-prijzen. Geen wonder dat Molenaar's meel, dat aan onovertroffen kwaliteit een lagen prijs paart, algemeen zeer wordt gewaardeerd. De gebroeders Van Vraethem, te Bierbeek, bij Leuven, droegen elkander een doodelijken haat toe. Een avond van verleden week zag een hunner zijnen vijand voorbijgaan. Hij nam een geweer en schoot hem dood. Aangehouden zijnde, zegde de moorde naar Ik had er genoeg van. Hij moest weg; ik had er al lang genoeg op geloerd, want ik wilde hem morsdood zien vallen. Zondag namiddag, ten 6 ure, moest de luchtreiziger Dumortier eene opstijging doen, ter gelegenheid van het sluiten der foor van Roeselare. Rond 5 ure was alles gereed. Vier perso nen, die den luchtreiziger moesten verge zellen, hadden plaats genomen in de schuit en wachtten naar 't traditionneele alles los Wanneer nu de luchtreiziger het sein tot het vertrek gaf, steeg de ballon zeer lang zaam omhoog, daar zijne lading te zwaar en het omhulsel doorweekt was van den regen. De schuit haperde aan het kruis van den kerktoren. Eene scheur ontstond in den luchtbal en het gas ontsnapte spoedig. De reizigers sprongen op de naburige daken, gelukkiglijk zonder zich te kwetsen. De luchtreiziger gelukte er in, zijnen ballon, die op eene schouw gevallen was, geheel van het gas te ontlasten, zonder dat eene ontploffing plaats had. De luchtbal, die eene waarde had van 4000 fr., was geheel nieuw. Zondag namiddag had er, te Raevels, een smartelijk ongeluk plaats. De genaamde Van den Borgne, van Turnhout, was per rijwiel naar Raevels gereden terwijl hij in eene woning vertoefde, had hij den velo langs den anderen kant der straat geplaatst, wanneer hij wilde vertrekken en zijn rij wiel ging halen, werd hij door den aan- stoomenden trein verrast en overreden. De ongelukkige is korte oogenblikken later overleden Hij is slechts 35 jaar oud en laat eene weduwe met 7 kinderen in de grootste droefheid achter. Dit ongeluk bracht te Turnhout veel opschudding te weeg. Eenige dagen geleden kwam een vreemde persoon bij 't bestuur der scholen te Temsche en maakte akkoord voor het verwen der schrijfborden. Bij afwezigheid van den bestuurder, richtte hij zich tot het gemeentebeatuur en bracht 165 fr. te veel in rekening. Van bedrog verdacht, deed men een onderzoek en men ontdekte weldra zijne poging tot aftruggelarij Het iseen kerel, die reeds menigvuldige veroordeelingen heeft ondergaan. Men weet dat de Walen niet erg liefhebber zijn van het Zondagsche solda tenspel en dat er in sommige gemeenten, naar aanleiding van het werkdadig maken der burgerwacht, reeds opstootjes plaats hadden, die tot rechterlijke gevolgen zullen leiden. Te Jumet echter meent men het goed. Daar komen de manschahpen trouw op, zelfs in het slechtste weer. Ten bewijze hiervan verhalen bladen wat er verleden Zondag voorviel Ondanks het slechte weder was de bur gerwacht opgeroepen om oefeningen te gaan houden op de schietbaan te Marci- nelle. Daar het niet ophield met regenen, had den de wachten het geraadzaam gevonden, een paraplu mede te nemen en zoo zag men de Zondagsoldaten door de straten trekken, 't geweer op den rechterschouder dragend, en met de linkerhand den geopen- den regenscherm vasthoudend. Alles zou ten beste zijn afgeloopen, had de officier, die de manschappen aanvoerde, niet het ongelukkig denkbeeld opgevat, bevel te geven het geweer op den linker schouder te leggen. Men ziet van hier hoe het er toeging om dit bevel na te komen. Menige wacht werd bijna een oog uitgestoken door de paraplu van zijnen gebuur, terwijl andere hun Mauser maar dwars door |den regenscherm van den voorganger duwden. Er ontstond twist, gekijf en gemompel en de officieren hadden de handen vol om de orde te her stellen. Nog steeds is de moord, over een paar jaar gepleegd op eene dienstmeid, bij eene dame van den Boulevard Dolez, te Bergen, het voorwerp van het hervatte onderzoek. Het zou de beruchte bende Pollet zijn die in het Noorderdepartement zoo vele mis daden pleegde, welke ook deze op haar geweten heeft. Overigens, Abel Pollet verhaalt zelf, dat hij het is, die het meisje Marie Waucquez vermoordde. Indien men zijn verhaal mag gelooven, was hij deB avonds rond 81/2 ure aan de woning van de weduwe Jacqmotte komen bellen, en Marie kwam opendoen. Nauwelijks was de deur met eene «pleet open, of drie kerels met zwart gemaakte gezichten drongen binnen. Een greep haar vast. Het was Abel Pollet zelf. Hij stak haar een dolk in de borst. Marie uitte een kreet, deed nog eenige stappen in den gang en kreeg toen twee revolverschoten, waarvan een het hart trof. Dit schot veroorzaakte hare dood. Ten gevolge van deze verklaring zullen er waarschijnlijk op de Fransch Belgische grens confrontaties moeten worden gehou den. Het ongelukskind dat is de naam, die zich een gevaarlijke kwaaddoe ner van de bende der longues pennes geeft. Het is zekere Max Hennaut, van Marchienne Docherie, welke voor de zoo veelste maal door de rechtbank van Char leroi werd veroordeeld, ditmaal tot 18 maanden gevangenis. Hij draagt op zijne borst getatoëerd, het volgende opschrift Ik ben het ongelukskind. Marchienne was mijne wieg. De gevangenis zal mijn graf zijn. Dood aan den gendarm, die mij zal aan houden. i) Die kerel heeft groote kans om de profecij bewaarheid te zien en in de gevangenis te sterven, want hij leeft daar meer dan in vrijheid. Te Celles, in Henegouwen, was Z. Hoogw. den bisschop van Doornik de kinderen der gemeente komen vormen. Na de plechtigheid had M. Felix de Camby in zijn kasteel eene ontvangst inge richt, op welke de prelaat alsmede de geestelijkheid, de vrederechter en eenige voorname personen waren genoodigd. Aan het dessert had de gastheer in eenen toost eenige woorden tot Z. Hoogw. den bisschop gericht en daarop stond deze op om te beantwoorden. Plotseling werd M. Felix de Camby door eene onpasselijkheid overvallen en dokter Moyart, die aanwezig was, snelde toe om hem hulp te bieden. Deze kwam te laat. De dokter hield een lijk in den arm. Onnoodig te zeggen, welken pijnlijken indruk die plotselinge dood onder de aan wezigen maakte en niet minder onder de bevolking bij welke M. de Camby de Beau- dimont algemeen geacht was. De schrik der kiekendieven is zonder twijfel Herman Schulz, een inwoner van Basse Bodeux(Verviers). Die man heeft in eene maand tijd, geholpen door zijne ge dresseerde honden, twee en vijftig vossen gedood. De twist tus:chen de werksters in de wolfabrieken te Verviel s iB nog verre van geëindigd. Men weet dat deze vrouwen, tegen het reglement der overeenkomst, het werk Btaakten om M. Simonis te dwingen, eene vrouw door te zenden. De werkvrou- wenbond keurde die staking niet goed en weigerde de staaksters allen onderstand. Daarop schreven de staaksters naar den fabrikant dat zij voor goed de fabriek ver lieten, zich alzoo verzettende tegen haren eigen bond. De vereeniging der patroons heeft nu besloten, geene werksters aan te nemen, zoolang de groep werksters in de fabriek Simonis niet ten volle weer aan den arbeid is. Eene ware windhoos heeft Vrijdag avond ten 7 ure door het Mae6dal te Namen gewoed. Eene reusachtige wolkstof, waarin bliksemstralen flikkerden en waarin een schitterend wit voorwerp als een vuurbal rondwentelde, verborg de citadel geheel voor het gezicht der stad. Alles vluchtte en dan begon het te donderen en te plasrege nen. Te Profondeville en te Wepion werden populieren en talrijke fruitboomen ontwor teld of afgebroken. De policie van St-Quen onderzoekt de volgende zaakrond 7 uren vrijdagavond, vond men mev. Anaïs L. wonende op de villa Marccau, dood in haren hof. De commissaris van policie, verwittigd zijn de, deed het lijk door een geneesheer on derzoeken. Deze vond geen enkele zicht bare kwetsuur, maar eene buurvrouw verklaarde het volgende a Anderhalf uur voor dat men mad. L. dood vond, heeft de arme vrouw tegen mij gezegd Mijn zoon heeft mij gesla gen met eenen steen, ik geloof wel dat ik er van sterven zal. Na die verklaring ontvangen te hebben, riep de commigsaris den zoon vaD de overledene, een jongen van i5 jaar, aan wien hij verschillende vragen stelde. Deze kon niet voldoenda antwoorden en werd dus ter beschikking van het gerecht ge- houdsn. Eene groep jongelingen van de patronage der parochie Sl-Joseph des Epinettcs, te Parijs, kwam zondag van Dugny, waar zij de processie had bijge woond, ondër het geleide van de geeste lijken Firmery en Vitu. Het was 9 ure 's avonds, toen zij eensklaps werden aan rand dopr eene bende apachen, die hen reeds 's morgens had vervolgd op den weg van Bourget naar Dugny. De ban dieten waren met revolvers gewapend, terwijlde jongelingen geheel ongewapend waren. Toch hebben zij zich moedig ver dedigd en vijf van de voornaamste leiders der bende aangehouden, die op hunne beurt hunne helpers hebben verklikt. Ongelukkiglijk hebben de aangevalle nen gekwetsten en zelfs een doode op het slagveld achtergelaten. Hippolyle De- broize, een der jongelingen, is getroffen door een der kogels, die hem de long doorboorde, en in den nacht is hij in het gasthuis Lariboisière overleden. De abbé Firmery is insgelijks door eenen kogel getroffen, welke nog niet uit de wonde is gehaald. Ziedaar waar de haat tegen den gods dienst in Frankrijk reeds heenleidt. Zekere Liberka, die, zooals wij vroeger gemeld hebben, in den 'tijd van eene week in Januari laatst niet minder dan drie moorden pleegde nabij Beuthen, is zaterdag tweemaal ter dood veroordeeld. Zijn medeplichtige Krolzika insgelijks eu zijne vrouw kreeg tweemaal 5 jaar gevan genis omdat zij de misdaden van haren man niet had aangeklaagd. Uit Munchen wordt gemeld dat in ternationale dieven eene dame te Mun chen hebben aangevallen en van eene som van 3o,ooo mark in bankbriefjes beroofd. De bandieten konden ontsnap pen. Een bankbediende, die in den tram wilde stappen, werd aangevallen door eenen elegant gekleeden vreemdeling, die hem eene som van 10,000 mark ontnam. Deze werd aangehouden. De metsersvereeniging beweert dat meer dan 3oo ondernemers van Berlijn reeds hebben toegegeven aan de eischen der werklieden en dus meer dan 2000 metsers, timmerlieden, enz. het werk hebben hernomen. De patroons beweren evenwel dat er slechts 400 werklieden den arbeid herno men hebben. Er staken nu te Berlijn 38oo bak kers, hoewel 535 patroons hebben toege- 1 geven aan hunne werklieden, ten getalle van 1100. De patroons zullen nu eene vergadering houden om den toestand te onderzoeken. Te Rochdale, in Engeland, heeft zich een gcVal van schijndood voorgedaan. 3 uren nadat daar een jongman, zoo men dacht, overleden was, kwam iemand de maat nemen voor de doodkist. Hij meen de toen het lichaam eene beweging te zien maken en zag vervolgens duidelijk, dat de gesloten oogleden zich even open den. Hij maakte alarm en de gewaande doode werd bijgebracht. Aan een verslag gever heeft deze verteld, welken angst hij ontstond, terwijl hij zich onmachtig voel de een teeken van leven te geven. èn De aanslag tegen Alfonso XIII. ^gl De debatten in zake den aanslag tegen den koning van Spanje, op zijn huwe- lijksdag in de Calle-Mayor gepleegd, zijn maandag te Madrid begonnen. Beschul digd zijnFerrer, Nackens, Moyoral, Ibarra, Mata, Acuilina Martinez en zijne vrouw, Conception Perez. Te 11 ure 45 kwamen de beschuldigden, begeleid door een peloton van de burgerwacht. t, e De debatten worden voorgezeten door j)g M. Carbodalyo, daar de voorzitter ziek «-j is. De afdeeling voor het publiek, die godi heel klein is, was overvol. De beschul- digden werden ten 1 ure 3o binnenge- het bracht en lezing werd gegeven van de 1° beschuldigingsakte. Te 2 ure 45 was deze '?P« afgeloopen en toen begon men de onder- 'J vraging der beschuldigden. g® Ferrer ontkent te hebben geweten dat ,0|>ji Moral bommen naar Parijs zond tijdens 1 óre de reis van koning Alfonso. Hij legde het iveoi gebruik van zijnen tijd uit op 3i Mei en »»tei 1 Juni. Hij ontkent Moral geld te hebben 8° J geleend om naar Madrid te gaan, waar hij den aanslag pleegde en hem bij^le Nackens te hebben aanbevolen. De on-,^ dervraging van Ferrer duurde meer dan ,0 2 1/2 uren. Italië. Te gelegenheid der nationale feesten te Rome steeg er zondag een militaire ballon* g op, in 't bijwezen des konings. Het weer,^ was dreigend. Ingevolge eene electrieke(eu8- ontlading schoot dc ballon in brand. Mem, &'i kan begrijpen met welken angst men den aan officii r, die er in zat, kapitein Ullivelli, ^erg zag vallen. Hij werd stervend naar heil*1 va gasthuis gebracht waar hij 's namiddags 'e v overleden is. JjJJj De vorsten waren zeer ontroerd. De koning heeft zich naar het gasthuis bege ven, waar hij een half uur bij den kapitein bleef.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2