R. I. P. Luisterrijk Concert Luisterrijk Concert Godsdienstig nieuvrs. Stad Aalst. 7„v(iiePaard'n Stad Aalst. -- Zwemkom. AELST. Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. Allerhande nieuws. DE HOEST hoe erg h'j °°k Merktprijzen. Ilopmerkten. Heeft men het inzicht den voorstel der gelijkheid in het onderwijs te her nemen In dit geval moet men het niet verduiken den dag waarop het bestier en de rechterzijde dit plan willen verwezenlijken, een plan van oorlog en van aanval, die dag, ware een dag van vaderlandsch gevaar, want wij zouden het teek en geven van den op stand, wy zouden de openbare meening tegen u losbreken. (Hevige goedkeuring der linkerzijde). Paul Hymans, (Mei 1907). (Zoon van Louis). HULDE. Te Kamerzitting van Donderdag der verledene week bracht de socialist Berloz de volgende hulde aan ons Catholiek Ministerie hem door de klaarblijkelijkheid der feiten afge dwongen. Zy de werklieden moeten ook stryden op handels en ngverheidsge- bied tegen den vreemde en daartoe is het beste middel om de zege te behalen, de ontwikkeling van het technisch on derwijs. In dit opzicht, overigens, ver dienen de ministers die achtereenvol gens het arbeidsministerie bestuurden, enkel lof, en ik hoop dat de huidige minister niet minder iever zal aan den dah leggen dan zijne voorgangers, n De heer Minister van nijverheid en arbeid viel hem in de reden, zeggende Wees er van verzekerd. Socialist Berloz bekent dus openlijk, zonder eenig protest van wege zijne so cialistische collegas uit te lokken, dat het Catholiek Ministerie, in zake vau vak- en beroepsonderwijs, zijne plicht doet om België in staat te stellen op gebied van kunsten en nijverheid met andere landen meê te dingen. Socialist Berloz gaf verder nog goede wenken, die goedkeuring verdienen en welke, wy, Catholiaken kunnen bijtre den De dienaars der missie hebben als overtuigingstuk zijne schoenen medege nomen. Een hunner droeg het albinigeweer en de kardoezen mede, welke de boy droeg, dien ze nog levend in het dorp hebben achtergelaten. Begunstigd door de duisternis zijn de gezellen van den Eerw. Pater vertrok ken. Hij zegde onder ander 't Is echter niet voldoende dat de werkman een goed loon wint 't is vooral noodig dat dit loon goed gebruikt worde in het huishouden. Ongelukkig zijn er in den werkersstand een aantal vrouwen die niet behoorlijk een huis houden kunnen besturen, omdat zij geene degelijke opvoeding genoten heb ben. Het huishoudelijk onderwijs moet uitgebreid worden en. in dit opzicht, zijn de uitslagen niet vertroostend. Nog onlange stelde ik vast, op de tentoonstelling van Morlanwelz, dat men aan de vrouwen rokken en linnen goed leert maken dat is ongetwijfeld zeer nuttig, doch de vrouw moet vooral goed hare huishouding en haar huis weten te besturen. De man die, van den arbeid komende, geen voldoening vindt aan zijnen haard, die maar wat penserij te eton vindt, welke zijne vrouw met de haast in den naburigen winkel is gaan halen, blijft niet te huis en gaat zijn loon in de herberg verkwisten. Voorzeker zijn dit wijze raadgevingen waarvan de doelmatigheid door niemand kan verworpen worden. Voegen wij erbij dat socialist Berloz indien partijgeest hem niet weerhield, volmondig zou bekennen dat de Catho lieken zich beieveren om in hunne vrije scholen, patronagiën, huishoudklassen de dochters der werklieden tot goede huishoudsters te vormen, terwijl de socialisten niets anders betrachten dan inden geest der volksvrouw, gelijk in dien des werkmans, verbittering en haat tegen onze samenleving in te pompon en alzoo de algemeene revolutie voor te bereiden. Le Peuple vaart in bittere be woordingen uit tegen de speculateurs van New-York en Chicago, die de schuld zijn van den opslag der granen. Zij lachen zegt hij die harteloo- zen, omdat het werkende volk gedurende eenige maanden duur brood zal moeten eten. Doch gelukkiglijk is het Maison du Peuple daar, dat nog langen tijd aan den opslag weerstand zal kunnen bie den. Het Maison du Peuple moet, inder daad, veel en goed, gespeculeerd hebben, om weerstand te kunnen bieden aan eenen opslag van fr. 4,50 tot 5 per 100 kilo» bloem, welke sedert drie maanden is ontstaan. Nu zullen zijne leden daar voordeel van hebben doch ware er, in plaats van opslag, afslag gekomen, wie zou de gebroken potten betalen Zouden het ook de leden niet zijn Speculatie blijft dus altijd speculatie, hetzij ze gedaan wordt door eenen koop man, voor eigen rekening, hetzij door de hoofdmannen eener samenwerking, door rekening en op risico van de in stelling. Waarom dan uitvallen tegen de spe culateurs, als men zelf speculeert l [Bakkerij.) Een pater van Scheut gedood in Congo. De Eerw. Pater Polet, missionaris te Mushenge Lukengo. is in het dorp Bombaï vermoord geworden. 's Morgends was hg, in gezelschap van 5 zijner mannen en 7 dragers van Lukengo aangekomen, 's Avonds te 6 ure zag hij eeusklaps in het dorp de inlanders hem naderen, die eenige pijlen naar hem afschoten, waarvan een hem trof in de borst. De eerw. pater trok het ijzer uit de wonde en loste toen eenige revolver schoten, doch zonder uitslag. Zyn boy had terzelfder tijd eenen lans steek gekregen in den rug. De mannendie hem vergezelden, droe gen 'den eerw. pater in de hut, welke hij bewoonde en legden hem op zijn bed. Hij bezweek na weinige stonden. Middelerwijl trokken de inlanders terug, daar men hun zegde dat de pater nog in leven was en ging vuur geven. DE PLANCQUARTISTEN en DAENSISTEN ondervinden nu best hoe te door de liberalen en socialisten gescho ren zijn geworden zonder zeep te Dender- monde en te Kortrijk waar zij als onnoo- zeleers tot voetschabel hebben gediend om de kamerzetels te bereiken. Geen wonder dus dat de groenen van Somergemen Chipka nimmer willen hooren van kartel met de blauwen en rooden die hen zoo deerlijk hebben gefopt. Nu, wat Groene Pie betreft, zou hij uitdrukkelijk verklaard hebben dat hij liever naar de rooden zal overgaan dan in de catholieke gelederen terug te keeren. Oh dat verwondert ons geenszins. De groene kreeften worden bij het koken rood en in de hersenpan van Groene Pie is 't sedert lang aan 't brosselen 1 Werkpn ami den spoorweg. Volgen» 't plan der uit te voeren werken alhier zou er in de Gheeraerdtsstraat, eene helling gemaakt worden die zou beletten dat die straat een uiteinde of uitgang zou hebben langs den Dendermondschen steenweg. Deze week ontving de heer Burgemees ter, door tusschenkomst van den achtbaren Staatsminister, den heer Woeste, een brief van den heer Helleputte, Minister van Spoorwegen, enz. dat er gevolg zal gegeven worden aan de vraag van 't College van Burgemeester en Schepenen aangaande de rechtlijning der helling in bovengemelde straat,'t gene later alle beletsel van door tocht in de richting van den Dendermond schen Steenweg zal vermijden. DE KLEINE BURGERIJ Maandag namiddag, heeft M. de minister van Nijverheid en arbeid, eene talrijke afvaardiging der voornaamste syndicaten en groepen van de kleine burgerij uit de bij zonderste middenpunten des lands in gehoor ontvangen. MM. K. Van der Cruyssen. E. Pierre en Attout-Soenens voerden beurtelings het woorden drukten de verlangens uit der verschillige vakken en stielen van den middenstand. M. de minister Hubert heeft aan de afgevaardigden verzekerd, dat de regeering eene bijzondere zorg zal besteden aan de belangen der kleine burgerij. Ach, Menschen, hebt medelijden met ons, want het hand van 't ezelsorgaan heeft De Dbnrbodede geraakt. Ach, Menschen, volgens 't ezelsorgaan tje. is al wat er in De Dbnderbodk verschijnt te onnoozel om dood te doen Trop innocent pour fairs mort, zei Nollen zaliger 't beteekent niets meer en dit is 't zeker voorteeken van onze aan staande dood... R. I. P. Dus, wij weten het, in de oogen der schrijvelaars van 't ezelsorgaantje betee kent wat Ds Dendbrbode meedeelt niets meer, t is van geener waarde maar... om reden. Wat ia 't ezelsorgaantje wekelijks wordt neergekrabbeld dat is beteekenisvol, ver heven, tintelend van geest onweerlegbaar, subliem De mededeelingen van Leepe Maf- Lafaard, Knol- de Schoeteldoek, Dirk- Martens met den paternoster uit den gilet- zak, de broodschrijvers van aan den oever des Dendera bewijzen het ten overvloede. Maar geen wonder toch. Wie liberaal is heeft uitsluitelijk al 't verstand der wereld in pacht, want zelfs een hondje met een hoedeken op heeft verstand te koop als het maar zeggen kan Ik ben liberaal. 't Is waarlijk wonderiemand is 's maan dags catholiek, hij is een dommerik hij weet of kent niets 's dijnsdags wordt hij liberaal en hij weet en kent alles best, hij heeft veel, veel verstand te koop. Nu, zoo kan men van de zes werkdagen drij dagen dommerik en drij dagen slimmerik zijn... Is dat nu toch geen waar wonder De kribbelaars van 't ezelsorgaantje heb ben zich dus gelast ons doodbeeldeken op te stellen. Al te haastig vangt niets. Herinnert u 't historietje zan Gilleken leeft nog.... Gilleken klippelde noten met de beenderen van dezen die hem reeds dood waanden. Db Denderbode kan reeds noten klippe- len met de beenderen van 't Verbond, De Fakkel, De Dendergalm, alle 3 onder de verachting van alle eerlijke lieden naar 't pierenland vertrokken. En zoo zal De Dendbrbode vroeger dan de liberale kribbelaars het wel denken ook noten klippelen met de beenderen van De Volksgazet die den schandaligen weg van hare verachtelijke liberale voor gangers is ingeslagen. Pak vast. op Zondag 9 Juni 1907, om n i/a uren voormiddag, ten Kioske Groote Markt, te geven door het muziek der Kweekelingen van 't Leger, onder het bestuur van den heer Vanderlinden. 1. Marche Militaire a. Dame de occur, ouverture Duval. 3. Vreneli, tyrolienne Klchinmeiitis 4. Les Dragons de Villan Vandkrllmdzn. 5. Triolette, divertissement Locza. op Donderdag 13 Juni 1907, om 20 1/2 ui ten Kioske Groote Markt, te geven door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Lenssen6. 1Marche de Concert Rousseau. 2. Egraont, Ouverture L. Vak Bbïthotzn. Scènes pittoresques (suite d'orchestre) J. Masszxkt. a) Marche, b) Air de ballet, c) Angelus, D)Fête Bohème, L. Gxmt. 5. Hylda, Polka de Concert, soliste M. Richard Dhaens J. Riynabd. Waar Jeruaalom. 34* Bedevaart aan boord van De Ster gezegend en aangemoedigd door Z. H. den Paus en door Z. E. den Cardinaal Aarts bisschop van Mechelen. Vertrek uit Marseille den 5 September 1907. Terugkeer te Marseille den 17 October 1907. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot Pater Legrand, inrichter der Bede vaart, ten lokale PatriaPerkament straat, 16, te Brussel. Pater Legrand ontvangt des vrijdags van 2 tot 4 uren 's namiddags, te Brussel. en Veulenmarkt. De Jaarlijk- sche Markt en Tentoonstelling der Paarden en Veulens van het inlandsch trekras voor gansch het Land, welke zul len plaats hebben De Werkstaking ter garentwijn- derijen op den Tragel duurt voort. Het Christen Syndicaat had besloten dat de meisjes der continues eene proef zouden doen volgens de nieuwe werkwijze De proef bewees dat het werk te lastig was en 't werd verlicht. Nu, zouden de meisjes de proef voort zetten, met verminderden last, doch de socialisten en liberalen vielen de meisjes aan toen ze zich ter fabriek begaven en slingerden haar eene wagenvracht belee- digingen naar 't hoofd bij zooverre dat ze wegliepen. De 6 politieagenten konden die scheldwoorden en beleed gingen onmogelijk beteugelen men schreeuwde van 10 plaatsen te gelijk. Een proces-verbaal voor beleedigingen is tegen een socialist op klacht van een der meisjes opgesteld... Waarom, deed men ons bemerken, heb ben de leden van 't Christen Syndicaat de meisjes niet in korps ter fabriek geleid Goed maar zou er dan geene betreur- lijke botsing zijn ontstaan tusschen de twee andersdenkende partijen?... Dat zou er, volgens ons, onvermijdelijk 't gevolg zijn van geweest. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING— Uahki. vaw i>e putte, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbkbodb. Spoedige bediening. Matige prijzen De socialisten verzetten zich tegen de proefneming en willen dus dat de werk staking duren blijft, dat er, zoo ze zelf zeg gen, door vele gedwongen stakers armoede geleden wordt, dat tal van kleine winkeliers die geen ander klanten dan werklieden hebben geruinserd worden Plaatsgebrek laat ons niet toe er verder over uit te wijden doch eindigen wij met de aandacht in te roepen op de houding van 't zoogezegd onpartijdig comiteit 't welk aan de beheerders van 't fabriek zijne be velen wilt opdringen... Wie kan dat dul den Plnntsolijke m^ening. De meening van eenen inwoner van Aalst heeft altijd voor ons meer belang, bijzonder als het een feit geldt, dat op de ondervin ding steunt, zooals het volgende M. E.Cooman, 5, Vrouwstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan een jaar had ik soms zoo scherpe nierpijnen, dat ik alle werk moest staken en dikwijls kon ik niet slapen, mijn water was altijd troebel, zon der de minste reden was ik aanstonds ver moeid en afgemat, de middelen bleven nutteloos en ik was mistroostig niet meer wetende wat doen, ik vernam alsdan de genezingen door de Foster Pillen voor de Nieren, verkregen, en verkocht bij M. De Valkeneer, Apotheker, en ik wilde ze ook beproeven. Ik mag U bekennen dat zulks mijne ge nezing was, want na drij dagen voelde ik mij reeds veel beter en na eene week was ik teenemaal hersteld. Ik verklaar het bo venstaande waar en veroorloof U het ken baar te maken. op Kermis avond, genezingen floor de 1 Foster Pillen vooi Zaterdag 29 Juni aanstaande, (St. Pib- Nieren, verkregen, en verkocht bij M. ter en Paulusdag), ten 8 ure 's namid- Vo"'-A.1—1— dags op het Esplanadeplein (nabij de Statie) beloven dees jaar prachtig te zijn. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koop gestelde Paarden en Veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Verscheidene voorname kooplieden heb ben laten weten dat zij de markt zullen bezoeken. Aan ieder veulen zuigeling ter markt gebracht en in den Prijskamp niet bekroond wordt 3 frank toegekend. De markt is toegankelijk voor alle Paar den en Veulens. Tusschen de loten van minstens 6 Paarden door kooplieden ter markt gebracht zullen verschillige geldpre- mtén afgelot worden. Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 6 Juni de Zwemkom open is alle dagen der week, van zons op tot zonsondergang. De toegang tot het Zwemdok is koste loos den Zaterdags van 7 ure 's avonds en dts Zondags van 6 ure 's morgens tot 111/2 ure '8 voormiddags. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor in de Primaire Kerk te St-Nicolaas, den E. H. Bosman, onder pastoor teSinte-Anna-Zwijndrecht; teSinte- Anna-Zwijndrecht, den E. H. Rynaert. C. L., priester der laatste wijding. Creemboter. Markt van Zatersdag 8 Juni 1907, 170 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perkilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 313 klonten boter ter markt gebracht wegende ts samen 2500 kilogrammen. Vragen door de Patroons 2 goede Bakkersgasten 2 Schrijnwer kers Meisjes van 12 tot 15 jaar voor breiwerk, loon van fr. 1.00 tot 1.50 daags. Vragen der Werklieden 1 Hoveniersgast Dagloonecs. Van 's middags tot middernacht, eenig© dienstdoende Apotheker, op Zondag 9 Jdni 19u7, M. Meganck, Leopoldstr. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde. AALST. Ongeluk. Donderdag morgend was Bernard Speeckaert, oud 40 jaren, ter katoenspinnerij -La Geobgib» aan 't plaatsen van een deksel over een cousinnet toen de machienen werden in gang gesteld. Speeckaert werd in den grond geslagen en met gebroken arm opgenomen. Na geneeskundige verzorging werd hij huis waarts, Ouden Dendermondschen Steen weg geleid. Zijn helper kwam er onge deerd af. Muziekleer. Wij vernemen dat Mejuffer Huberta Van Kerkhove, dochter van M. A. Van Kerkhove Coessens, onzer Stad, den eersten prijs van notenleer met onderscheiding heeft behaald ter Koninklijk Conservatorium te Brussel. Proficiat De zwakte der nieren kenmerkt zich door knagende pijn en zwakte in den rug. De zieke kan bijna niet gaan, den geheelen dag heeft hij dat neerdrukkend gevoel in den iug. Het is evenzoo 's nachts, zich om en om leggende in zijn bed tracht hij in slaap te geraken, maar is niet in staat rust te vinden en 's morgens als hij opstaat schijnt de rug nog pijnlijker te zijn. Verzekert U dat men U de «Foster Pillen voor de Nieren 1 geve van dezelfde soort als die welke Mijnheer Cooman gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 22. Brandramp te Aspelaere. Eene nj van negen woningen zijn op 't gehucht Droen afgebrand 't zijn werkmanswonin gen allen met strooi gedekt. Eene groote pachthoeve niet verre van daar gestaan is er ook door in brand ge raakt al de gebouwen zijn vernield en er blijven nog 6lechts de rookende muren over die men uit .voorzichtigheid zal moeten afbreken. En geen water bijna om te blusschen. Veel vee is in den brand gebleven. De ge bouwen schijnen verzekerd te zijn maar zoo is het niet met den inboedel van 3 wo ningen. Een veertigtal menschen blijven zonder dak. Men vermoedt dat er brandstichting be staat want bij het begin bemerkte men dat de brand op twee plaatsen te gelijk is be gonnen in de nabijheid van voetsporen vond men half verbrande stekskens. Zou de brandstichter van Haeltert soms langs daar zijn overgewaaid vernemen dat aan MOLE NAAR S KINDERMEEL deze week op nieuw 2 belangrijke onderscheidingen zijn ten deel gevallen. Op de Internationale Tentoonstelling van Voedingsmiddelen, te Antwerpen, evenals op de Exposition internationale des Arts et Industries te Luik, verwierf het de hoo"9te onderseheiding (eere-diploma). Het aantal bekroningen van dit uitne mend kindervoedsel is daardoor gestegen tot 8 gouden medailles en 6 eere-prijzen. Geen wonder dat Molenaar's meel, dat aan onovertroffen kwaliteit een lagen prijs paart, algemeen zeer wordt gewaardeerd. Diamanten bruiloft. Maandag is te Liedekerke met veel luister gevierd het jubelfeest van 60 jaren huwelijk van Joannes De Leeuw en zijne echtgenoote Joaana-Catharina Neukelmans. Om 9 uren is het jubelpaar, begeleid door de fanfarenmaatschappij Sinte-Ceci- lia, het gemeentebestuur en een talrijk pubhek, naar de kerk gebracht, waar eene plechtige Mis van dankzegging plaats had. In den namiddag om 5 uren, schoone sere nade door dezelfde maatschappij met aan bieding van twee prachtige zetels voorde oudjeB. '8 Avonds om 9 uren vuurwerk en schoone verlichting van de huizen. Aan praalbogen, wimpels en jaarschriften ontbrak mets, gansch de Warandestraat, waar het jubelpaar woont, was in eenen bloemhof herschapen het volk kwam met velen uit de naburige dorpen gestroomd, daar de jubilaris als ware christene onder den naam van Belgenbaas (baas uit de herberg In den Belg) overal gekend is. De beide oudlieden tellen ieder einde van de tachtig jaren en zijn nog kloek en gezond. Men mag zeggen dat Liedekerke nog in lange jaren zulk een schoon feest niet heeft beleefd. zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apotheksrs De Valckeneer en C&llebaut. De zoldervloeren eener nieuw opge bouwde mouterij zijn Donderdag voormid dag te Londerzeel ingestort er zijn 6 dooden en 3 gekwetsten. Finarcieele krach te Gent. De wisselagent in kwestie is M. Dumortier, wonende Winkelstraat. Mev. de baronnes St-Genois des Mottes, die bij hem een depot had van zoo wat 1,250,000 fr. titels, was, tengevolge der laatste krach te Brus sel, achterdochtig geworden en had er haren notaris over gesproken. Deze deelde de zaak meê aan zijnen neef, advocaat te Gent, die van meening was dat er door tastend moest gehandeld worden. Aan het parket werd eene schriftelijke aanklacht gezonden. M. Wurth. Procureur des Kouings, gaf bevel het kantoor van den wisselagent in 't oog te houden De hier mede gelastte policieagent zag korten tijd daarna den wisselagent met twee valiezen in de hand naar de statie gaan. Hij gaf de valiezen daar in bewaring en keerde toen weer naar huis, om zich andermaal terug naar de statie te begeven. M. de Procureur des Koninhs had mid delerwijl M. Van Doeselaere, Commissaris der 5* wijk, gelast den wisselagent niet te laten vertrekken. M. de Commissaris verzocht M. Dumor tier terug te keeren naar zijn kantoor, waar middelerwijl het parket was gekomen en waar het onderzoek werd aangevangen, dat duurde tot 8 1/2 uren des avonds. Aan de kalanten, die zich kwamen aan bieden werd gezegd dat het bureel dien dag gesloten was uit hoofde van inventaris. Daar de vennoot van M. Dumortier, rond 5 uren terug op het kantoor verwacht werd (hij kwam omstreeks dat uur uit Brus sel 1 en daar men vreesde dat hij soms lucht mocht krijgen van hetgeen gebeurd was, ging M. Van Doeselaere hem, op verzoek van den Procureur des Konings, aan de statie afhalen. De vennoot, M. Etienne De Rudder, vergezelde den heer Commissaris naar het kantoor in de Winkelstraat. Verschillige hooggeplaatste personen van Gent zouden bij den krach geld verloren hebben. Een hunner zou er in betrokken zijn voor 200,000 fr. Eene groote hoeveelheid handelsboeken, registers, enz. zijn naar het gerechtshof overgebracht om aan het toezicht van eenen boekhouder-deskundige onderworpen te worden. In het kantoor van den wisselaar werden enkel voor eenige duizenden franks titels t 15 fr. en centiemen in geld gevonden. Dumortier en Etienne De Rudder zijn avonds naar de gevangenis der Nieuwe Wandeling gebracht, krachtens een tegen hen afgeleverd aanhoudingsmandaat. Dumortier is geboren te Doornik en 33 jaar oud. Dijnsdag avond beliep het totaal van den krach 1,853,000 fr. De valiezen, door D... in de statie in bewaring gegeven, bevatten enkel eenige kleedingstukken en eene vaas. Talrijke klanten van Dumortier hebben zich ten zijnen kantoore aangeboden, maar het was gesloten. Twee nieuwe klachten zijn bij het parket aangenomen. De Handelsrechtbank van Gent heeft Dumortier en De Rudden de beide wissel agenten, van ambtswege in failliet ver klaard. De firma De Rudder C°, heeft twee hulphuizen te Brussel en een te Parijs. Zij vertegenwoordigde eene hypotheek- en spaarmaatschappij welke in eene andere stad haren zetel heeft. M. Dumortier stichtte over verscheidene jaren te Gent een kantoor De Cooman. Etienne De Rudder was vroeger wissel agent te Aalst. Drama te Brussel. Op het einde van het vorig jaar brachten agenten in het policiebureel der de Lignestraat, te Brussel, een persoon, welken zij op straat hadden ontmoet, terwijl hij allerlei zonderlinge kuren uitzette en zelfs wanorde veroor zaakte. De dienstdoende officier deed dokter De Boeck roepen en deze deed den man als zinneloos in veiligheid brengen. De zieke was niemand anders dan M. Titon, ook een geneesheer, dezelfde die thans den aanslag op M. De Boeck pleegde en hem ladingen hagel in de beenen schoot. Tison beweert nooit zinneloos geweest te zijn. Dit belet niet dat een andere dokter, M. Hauchamp, van hetzelfde gevoelen was als M. De Boeck en door de verklaring, welke hij desaangaande deed, eenen brief met doodsbedreigingen van wege Tison uitlokte. M. Hauchamp zou over het feit niet eens meer gesproken hebben, indien niet het ge beurde van Dijnsdag de zinneloosheid van den plichtige werkelijk bewezen had. Het gebeurde, dat gelukkig geene doode- lijke gevolgen had, heeft niettemin een treurigen indruk te Brussel gemaakt. Een bewijs te meer dat dokter Tison wel degelijk zinneloos i», vindt men in eenen brief, dien hij aan den commiBsaria van policie schreef en waarin hij zegde dat dok ter Hauch&mp zinneloos was en in een gesticht van teeringlijders moest worden opgesloten. De toestand van dokter De Boeck is zonder gevaar. Men begrijpt niet hoe het mogelijk is dat Tison meer dan een uur, gewapend met een geweer, de wacht heeft kunnen optrekken, zonder dat iemand hem aan de policie aanduidde of zonder dat een agent hem in het oog kreeg. Over eenige dagen kwam te Brussel eene herbergmeid eene gegarnierde kamer huren in het huis n. 73 der Linneusstraat. Zij ontving meeimaals het bezoek van zekeren Court, behanger. Dinsdag was zulks ook het geval. Weldra kwam de herbergmeid den bijzondersten huurder van het huis verwittigen dat Court plotseling ziek geworden was. Men kwam zien en vond inderdaad den behanger bewusteloos liggen. Steeds verergerde zijn toestand en de herbergmeid nam de vlucht. Men heeft haar niet meer teruggezien. Des namiddags stierfCourt en het lijk sloeg zwarten blauw uit. De policie heeft het parket verwittigd en de lijkschouwing werd bevolen. Het schijnt dat de wetsdokters eene schedel breuk hebben bestatigd. zoodat er eene misdaad of een ongeluk moet hebben plaats gehad. Behalve de vaaB, waarvan wij de ver dwijning hebben gemeld, werd uit 't museum der Hallepoort te Brussel ook nog een klein kanon gestolen. Men heeft het bij eenen oud ijzerkoopman teruggevonden De dienstmeid van eenen Gentschen apotheker is over eenige dagen op zonder linge wijze verdwenen. Dit meisje, Julienne V. L., is 21 jaar oud en behoort tot eene deftige familie van Landegem. Zondag morgend, 26 Mei, is zij wegge gaan, zeggende dat zij reeds des avonds zou teruggekeerd zijn. Zij was enkel draag ster van een pakje, bevattende eenig oud speelgoed, dat bestemd was voor het kind eener vriendin. Een paar dagen later ontvingen de ouders een brief van hunne dochter, uit Brussel. Dit schrijven waB wel van de hand van Julienne V. L. Zij zegde er in dat zij een verkeerden trein genomen had, en dat zij in Frankrijk was terechtgekomen, dat men haar vervolgens terug naar Brussel ge bracht heeft, waar zij na negen uren des avonds is aangekomen zij schrijft dat zij in slechte handen gevallen is en laat ver staan dat zij verleid is geworden zij zegt geen centiem meer te bezitten, ofschoon het bewezen schijnt dat zij bij haar vertrek meer dan 20 fr. bezat en eindelijk dat hare ouders haar nooit meer zullen terugzien. Pe ouders verzekeren en het is ge kend dat het meisje van zeer goed gedrag is, geene betrekkingen met niemand had en onbekwaam zou zijn dergelijke historie uit te vinden. Ook is de wanhoop groot in het gezin. De policie van Brussel heeft, vergezeld van den broeder van het meisje, talrijke verdachte huizen bezocht. Ook te Gent zijn ieverige opzoekingen gedaan en verschillige personen ondervraagd, die men dacht eenig licht in de zaak te kunnen brengen. Dit alles is vruchteloos gebleven. Het meisje is nu sedert tien dagen weg en men vindt haar spoor niet. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk idem 7 10 Huwelijken. E. Van Cauter, schoenm. met R. Beeck- man, kleerm. J. Blanckaert, tw. met M. Van Cauwenbergh, tw. D. Slach- raeulen, inpakker, met S. Rombaut, tw. C. Van de Velde, werkm. met J. De Backer, tw. J. Wauters, wever, met J. Van den Bulcke, tw. Overlijdens. C. Boulembercq, z. b. 82 j. Zoutstraat- poort. D. Vliebergh, vr. De Vuyst, z. b. 62 j. Leopoldstr. M. Gorissen, vr. Vincent, z. b. 54 j. Gentschestr. L. De Wolf, w* Waterinckx, z. b. 66 j. Zoutstraatp. H. Carkers, man Dassy, z. b. 69 j. Oude Denderm. stw. J.Van Cakenbergh, m. D'haese, barreelw, 64 j. Holstade. V. De Bundei, m. De Coo man, kleerverw. 64 j. Zoutstraatp. 2 kinderen onder de 7 jaren, Jp'ino homilie, 23 ans, ayant servi I'Armée, parlant francais et fla- mand, désire place comme cocher ou domestique. Adressc Bureau du journal. '43 Zaterdag Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de a5 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil, volgk. W; Juni 1907. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 a 0,00 7,20 a 8,19 2,07 a 2,25 70,00 a 80,00 0,00 a 00,00 0.00 a 00,00 LONDEN, 4 Juni. De vraag naar goede Engelsche soorten neemt toe, doch de prijzen blij ven overanderd. Gezien de billijkheid der Belgi sche hop (40-65 fr.) kwam men tot eenige gewich tige verhandelingen Duitsche producten worden niet aangekocht dewijl de invoerders hun prijzen niet willen afslaan. Het weder is steeds ongunstig voor den plantengroei zelfs verschijnen er ved hopvliegen, voorloopers van den roetdauw overal bereidt men zich om te besproeien. NUREMBERG, 5 Juni. Weinig beweging in den handel. Markt steeds prijshoudend Markt waar, 85-115 fr.; Hallertau, 1 ia-i3o fr. In 't alge meen is de plant verschterd In groei, doch zij ontwikkelt zich tamelijk wel. BRUSSEL, 5 Juni. Hopmarkt vaat. Pope- riDghe 1906, 37 1/3 fr. 1907, 53 i/a-55 fr.; Aaiat 1906, 42-45 fr.; 1907, 57 1/2-60 1/2 fr. Meer ver handelingen dan te voren, ter oorzake van het ongunstig weder. POPERINGHE, 7 Juni. Vaste markt. Oude hoppe, 40nieuwe, 60 tot 6y

De Denderbode | 1907 | | pagina 2