Luisterrijk Concert Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Oostenrijk-Hon garie. Spanje. Vereenigde Staten. Frankrijk. ZEEVISCHHAN DEL H .Arys-De Paepe. allerbeste HOOIGRAS HETCATHOLIEK CONGRES. - Tij dens eene vergadering vrijdag gehouden doorM.M. Woeste, Schollaert, Helleputte en Pirmez, is er besloten, het Catholiek Congres uit te stellen tot in April 1908. op Donderdag 13 Juni 1907, om 20 1/2 ure, ten Kioske Groote Markt, te geven door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Lenssens. 1Marche de Concert Roussbau. 2. Egmont, Ouverture Scènes pittoresques (suite t d'orchestre) J. Massenet. 3" J a) Marche, b) Air de ballet, f c) Angelus, D)Fête Bohème, L. Gaune. 5. Hylda, Polka de Concert, soliste M. Richard Dhaens J. Reïnard. L. Van Beethoven. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Kargl VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen Vragen door de Patroons 2 goede Bakkersgasten 2 Schrijnwer kers Meisjes van 12 tot 15 jaar voor breiwerk, loon van fr. 1.00 tot 1.50 daags. Vragen der Werklieden x Hoveniersgast Daglooners. LEDE. Verstikt. Zaterdag oormiddag was het sjarig zoontje van De Paepe Ivo aan 't rauw stekelbezieën t' eten Eene bezie schoot in 't verkeerde keelgat het kind verstikte. De geroepen genees heer kwam te laat. De wijk Heipias is een halve uur van het dorp verwijderd. De geneesheer haalde er de bezie uit doch 't was te laat. Creemboter. Markt Woensdag 12 Juni 1907, 70 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perkilo. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde, AALST. Dijnsdag jl. heeft de E. H. Frantz Bosteels, Priester der laatste wijding, zijne eerste plechtige Mis met 7 Priesters, om 10 uren ter St-Martinuskerk opgedragen. Onze hoofdkerk was te dezer gelegenheid luisterrijk versierd. AALST. Brandramp. Maandag 's voormiddags rond t i lji uren is er een geweldigen brand ontstaan in het hopma- gazijn van M. De Coninck-Van den Bos sche, koopman, Esplanadeplein. Het vuur door licht brandbare stoffen gevoed, solfer, bisulfite, enz. nam dadelijk een groote uitbreiding. De hitte was zoo groot dat op de vensterblinden der. huizen aan den over kant van den Dendermondschen Steenweg blazen werden getrokken. Gelukkig dat de wind de vuurtongen langs de andere zijde blies zoo niet zouden deze huizen in groot gevaar hebben ver keerd. Ons vrijwillig Pompierskorps viel de brand met vijf lansen te gelijk aan en 't is dank aan onverdroten pompen dat het groot gevaar werd afgekeerd. Een zeker getal balen hop zijn gered geworden. De schade is zeer aanzienlijk en waarschijnlijk door verzekering gedekt. Wat de oorzaak betreft enkelen hebben 't gerucht verspreid dat de ramp werd ver oorzaakt door een vat naphte, nu, uit goede bron verzekert men ons dat er geen druppel dezer vloeistof voor handen was. Men ver onderstelt dat de ramp aan zelfsontbran- ding moet toegeschreven worden. AALST. DE WERKSTAKING ter garentwijnderijen Filteries Réunies duurt voort't is de dertiende week dat aan t verloopen is. Reeds zijn 183 duizend fr. aan daghuren verloren, radikaal verlo ren voor den handel, voor de neeringdoe- ners in de volkswijken. Vooruit schrijft dat de roode winkelpo- litiekers der Saskaai wekelijks 3500 franks aan de stakers betalen 12 weken tegen 3500 maakt 42 duizend franks laat ons nu aannemen dat de Catholieke Vakbonden, de liberalen en de donchisten te samen ook 3500 franks ter week betalen, 't zij ook 42 duizend franks, te samen 84 dui zend franks... Dus 183 duizend franks daghuren en 84 duizend franks bedeeld als onderstand, 't zij te samen 267 duizend franks die verslonden zijn om de wraakgierige kop pigheid van eenige roode leeperikken die, ondanks de armoede en 't gebrek die vele gedwongene stakers lijden schoon weder schuifelen. Dijnsdag 11. zou M. Rens den heer Mi nister van Arbeid interpelleren over deze werkstaking, doch zij is, op verzoek van M. Rens,tot binnen acht dagen verschoven, daar de heeren van 't fabriek besloten hebben een scheidsgerecht ter hulp te roe pen en dat dien ten gevolge de werkstaking zou kunnen geëindigd zijn. Laat het ons hopen 't Is de schuld der socialisten en liberalen dat de werkstaking zoo lang blijft duren... Zij ook de verantwoordelijkheid van. Haeltert. Zondag avond heeft de roode haan weêr eens te Haeltert ge kraaid... Is het dan niet mogelijk de brand stichters te ontdekken Wij verwachten nadere inlichtingen. Eene ontzaglijke menigte woonde te Londerzeel Maandag de begrafenis der zes verongelukte jongelingen bij. Op den weg, langs waar de lijken moesten worden ge - dragen, waren vele huizen halftop bevlagd en de lantaarns in den rouw. Twee muzie- ken speelden treurmarchen. Achter iedere doodkist gingen de familie leden van den doode die er in lag. Zoo was de stoet eindeloos lang. Vele toeschouwers hadden tranen in de oogen. De dienst in de kerk duurde meer dan een uur. Bij het graf werd eene groote redevoering uitgesproken. Schoone bestellingen. De Mi nister van Spoorwegen gaat aanbestedingen doen voor het leveren van 285 locomo tieven ter waarde van 26 1/2 millioen frs voor 280,000 fr. wielen en 575,000 fr. banden. De bijhoorige tenders zullen die som op ruim 32 millioen fr. brengen. Eene zinnelooze vrouw uit de Henri Mausstraat te Brussel had zich deels ont kleed, haar lichaam met petrool begoten en er de vlam aan gestoken. Eene buurvrouw was er nog in tijds genoeg bij om haar een deken over het lichaam te slaan en de vlam uit te dooven. Toch is de ongelukkige erg gewond, maar niet doodelijk. De legende dat de lange winternach ten de gunstigste voor de dieven zijn. is uit. De korte zomernachten zijn voor hen even verkieslijk en zij geneeren zich zelfs niet meer om in vollen dag hunne kostwin ning uit te oefenen. Daar weet men tegenwoordig in de om trek van Brussel over mee Ie spreken. Er werd reeds gemeld dat eeneEngelsche dame op den trein beroofd werd van een kistje met juweelen. Dit gebeurde tusschen Vilvoorde en Brussel. In het postkantoor van Elsene werd Zaterdag morgend eene dame, terwijl zij een adres schreef, beroofd van eenen brief met 800 fr., die naast haar op de tafel lag. Op den Ninoofschen Steenweg stool men in de bovenwoning eener dame een schouw - garnituur, juweelen en kleeren. Op de Papenveststraat vond een bewoner toen hij thuis kwam, zijn heel huis over hoop en alles open gebroken. Papieren, juweelen, kinderepairpotten, enz., waren geroofd. Hier hadden vrouwen naar het schijnt de hand aan het werk gehad. Te Bo8chvoorde werden in eene villa de schouwgarnituren en salonsieraden gesto len. Men heeft de dieven met hunnen buit in automobiel zien wegrijden. Een nijveraar van de Boudewijnlaan had zijnen veston uitgedaan om in zijn werk huis de arbeiders een handje te helpen. Toen hij dit kleedingstuk weer wilde aan trekken, miste hij eene portefeuille met 2700 fr. De policie van St-Joost-ten Noode heeft eenen persoon aangehouden die, zich doende doorgaan voor advocaat, onderzoeks rechter oi substituut van den procureur des konings, eene menigte aftruggelarijen heeft gepleegd ten bedrage van meer dan 10,000 franken. Hij kocht namelijk allerlei koopwaren op en versjachelde die dan weer tegen spot prijzen. Eindelijk heeft men hier ook eene brand- kastenhistorie. Drie oudveroordeelden, een gewezen Antwerpsche diamantslijper, thans vodden- verkooper te Brussel, en twee andere per sonen, beiden Brusselaars, hadden gezien dat de wisselagent De Roover van St- Joost-ten-Noode des Zondags niet thuis was en dat de meid des namiddags rond 4 ure uitging. Gekleed in lange overfrakken, onder welke zij inbrekersgerief konden verbergen, open den zij de deur bij middel van eenen val- schen sleutel en op dezelfde manier drongen zij in het bureel, waar zij eenen aanval op de brandkas wilden wagen. Maar eene buurvrouw had de meid zien uitgaan en de dieven zien binnenkomen. En vermoedende wat er gaande was, tele foneerde zij naar de policie en deze verraste de mannen op het oogenblik dat zij aan 't werk gingen. De dieven sprongen uit het venster op de binnenplaats, klouterden langs eenen stoel op de muurkap, sprongen langs den anderen kant naar beneden en kwamen zoo in eenen herberg, die op den Haachtschen steenweg uit komt. Zij snelden door de gelagzaal roepend die duif, dat we die niet kunnen krijgen en zoo de straat op. Maar agenten, die op straat de wacht hielden konden twee van de dieven aan houden de derde werd nog den zelfden avond gepakt. Hun gereedschap werd in beslag geno men evenals eene menigte gestolen goed, dat men in hunne woningen vond. De diamantslijper, nu voddenkoopman, die aangehouden werd, is zekere Piet Van Gestel, 37 jaar oud. Wij zegden dat De R... een der leden van de in faling verklaarde vennootschap te Gent, twee automobielen had de curators hadden een der autos gebruikt, om er voor de vereffening der zaak mede naar Brussel te rijden. Te Melle echter werd de auto door een der voornaamste slachtoffers her kend denkende dat er eene vlucht of ver berging van actief in het spel was, verwit tigde hij de policie en, toen de curators te Brussel aankwamen, werd beslag op den auto gelegd. Alles werd natuurlijk dadelijk uitgelegd. Het aanhoudingsmandaat tegen D. en de R. is Zaterdag door de kamer van inbeschuldigingstelling bevestigd. Te Eeckeren was een kerel bezig op zijn duizend gemakken al de zinken platen af te nemen van een dak op het buitengoed van M. M., eigenaar te Brussel. Men ging de policie verwittigen, maar de dief had lont geroken en had met eenige meters plaat de... plaat gepoetst. Hij heeft meer schaê veroorzaakt dan buit gemaakt. De Pinte, heeft Vrijdag overhoop ge staan wegens een bezoek van het parket, dat onderzoek kwam doen in eene woning, waar eene vrouw haar kind, van een jaar oud, van gebrek liet omkomen. Het kind lag op eenige vodden ineen vochtig plaatske en woog nauwelijks twee kilos. De gen darmen hebben de onweerdige moeder tegen de buurvrouwen moeten beschermen. Oost west, thuis best, zei een heel brave jongen van Wyneghem, zekere N., bijgenaamd Zwarte Verbist, die, om dat hij nog eenige kleine rekeningskens met Moeder Justicia had te vereffenen, naar Rijsel was gevlucht, maar die het spleen had gekregen en terug naar Wyneghem gekomen was. Hij luierikte daar Gods gansche dagen in eene malsche weide der Broekstraat, tot Jef Verwerft, de veldwachter, hem in de gaten kreeg en hem behendig wist te verrassen en te klissen. Zwarte Verbist was verbluft. Jef, zegde hij, 't is laf mij zoo te pakken 't Is goed, jongen en nu schuif af Hij werd op het gemeentehuis in de gevangenis van Wynegem opgesloten en 's morgens onder goed escort naar de Begijnenstraat gevoerd. 't Schijnt dat men te Leuven te doen heeft met eene bende jonge dieven. Maan dag morgend waren een 3tal jongens van 14 tot 16 jaar in eene herberg en gaven een stuk van 5 fr. De bazin, welke iets ver moedde, deed een policieagent halen. Door den agent ondervraagd, verklapten zich weldra de jonge bengels, en werden zij naar 't policiebureel gebracht. Hier onderzocht men ze, en op een hunner vond men eene som van 25 fr. in vijffrankstukken, eene horlogie, ketting, enz. Zij hadden deze ergens gestolen. Een vierde bengel werd ook verraden, welke naar de school was. Men heeft hem ook naar 't policiebureel gebracht, evenals de ouders der kinderen. De zaak wordt verder onderzocht. Zekere De P. was te Antwerpen on langs uit het hotel der Beggijnenstraat teruggekeerd in zijne appartementen op het Steegsken en vond deze niet meer naar zijn smaak en ook het leven lachte hem niet meer toe dus besloot hij, er maar een einde aan te stellen. Hij ging dus een koord koopen om zich te verhangen, maar om niet te doen zooals de anderen, kocht hij eene dunne koord en verhing zich in zijn open venster. Nu ziet ge van hier wat er gebeurde de koord brak en de levensmoede sukkelaar kwam in de straat op de kasseien terecht. Men heeft het zwartgallig heerschap met een gebroken been en klagend van inwen dige pijnen naar het Sinte-Elisabethgast- huis gebracht, waar hij den wensch uit drukte van te sterven 't Is te hopen dat hij daar naar wijzen raad zal luisteren en van zijne zonderlinge liefhebberij zal leeren afzien. Dijnsdag avond is in eene herberg der Pelikaanstraat, te Antwerpen, een drama voorgevallen, dat in de buurt eene groote opschudding verwekte. Een Hollandsche diamantbewerker; de genaamde Smit, 31 jaar oud, was overeen viertal maanden naar Antwerpen gekomen, in gezelschap eener vrouw, Alida Achter berg, die haren man verlaten had, de juweelen van de gemeenschap meenemend. Over een paar dagen bracht Smit die juweelen in den Berg, doch hield het geld voor zichzelven. Sedert dien waB het altijd ruzie en Zaterdag avond zette Smit zijne gezellin aan de deur. Dijnsdag avond kwam Alida Achterberg nu in bovengemelde herberg, waar Smit zich bevond en wierp hem een flesch naar het hoofd. Smit werd niet getroffen en de aanwezigen trokken de vrouw in een ander vertrek. Daar vroeg zij een glas bier, dat zij in eenen teug uitdronk. Toen, zonder dat iemand het zag, goot zij den inhoud van een flesje ammoniak- zout in het glas, kwam terug in de gelag kamer en, onmiddellijk daarop, wierp zij dit vocht vlak in het gelaat van Smit. Deze werd afgrijselijk verbrand en men gelooft dat het rechteroog verloren is. De rampzalige vrouw werd in hechtenis ge nomen. Zij beweerde dat zij het zoo erg niet gemeend had Een schrikkelijk ongeluk is voorge vallen op den steenweg van Cortenbosch, te Hasselt, M. Tiete, ingenieur te Hasselt, was op ronde met zijn moto. Eensklaps moet hij zijne machien eene verkeerde be weging gegeven hebben, want hij reed tegen een hoop kasseien. Met volle snelheid werd hij er over, in 't midden der kasseien ge worpen en bleef bewusteloos liggen. M. de gouverneur der provincie, die juist met zijne automobiel kwam aangereden, was een der eersten om hulp te bieden. Hij telefoneerde onmiddellijk naar Hasselt om een geneesheer. De boeren tilden M. Tiete op en droegen hem in eene herberg. Hij verloor veel bloed uit neus en mond en zijn aangezicht was niet meer te herkennen. De geneesheer bevond dat zijn toestand zeer bedenkelijk was. Heel voorzichtig is de gekwetste naar Hasselt overgebracht. Salomon Filippi en Pezanowski Bores- law, twee i6jarige Russische knapen, werden aangehouden door de gendarmen van Thienen. Zij waren te voet uit Rusland gekomen, gevlucht uit dat droevig, door oproer ge teisterde land, nadat de eerste zijn vader en moeder onder zijne oogen had zien dooden terwijl de vader van den tweede verbannen werd en de moeder spoorloos verdween, zonder dat men er nog ooit van hoorde. Zij zochten werk maar overal waren de werkhuizen verlaten Toen verlieten zij hun land, te voet, slapend onder de open lucht, levend van wat het medelijden hen bezorgde en geene andere taal sprekend dan Russisch en een weing Duitsch. Nu vernomen hebbende dat er te St Truiden eene tentoonstelling zou worden ingericht, dachten zij werk te vinden. Doch zonder papieren of andere noodige stukken zijnde, is de policie verplicht, hen op te sluiten en ze vervolgens terug naar de Duitsche grens te brengen. Te Westwuezul zijn dieven binnen gedrongen in de hoeve van Peeters, doch, verrast door de vrouw, die van op het veld gerucht had gehoord, zijn zij gevlucht, enkel eenige juweelen en wat kleergoed meênemend. De gendarmerie van Brecht heeft een onderzoek geopend. In een sterfhuis te Luik is, terwijl de familieleden den laatsten nacht in de rouw kamer doorbrachten, eene lamp omgestoo- ten. De petrool stak den planken vloer en de rouwbehangsels in brand en zoo sloeg de vlam over naar den winkel, die met modeartikelen was opgevuld. Weinig scheelde het of de doodkist werd met het lijk vernield De levenstaaiheid der katten is weer gebleken in een huis te Luik, waar een tim merman, zonder het te weten, eene kat tusschen het plafond en den planken vloer had genageld. De bewoonster die zonder linge geruchten onder haren kamervloer hoorde, deed de planken los maken, en vond hare poes, die een-en-twintig dagen opgesloten had gezeten, nog levend. Eene 33jarige vrouw, die haren man, een wagenmaker van Monceau sur-Sambre, verlaten had, is te Familleureux het slacht offer geweest van eenen moordaanslag. Na die scheiding maakte zij kennis met zekeren S. B., een boterkooper. met wien zij eenen handel begon te Rijsel en later te Roubaix, om ten slotte samen te 's Graven- brakel te komen wonen. Daar kregen zij twist en scheidden over eene maand of twee. En B. was hierover zeer bedroefd. Hij verkreeg met haar een onderhoud te Familleureux en, nadat zij eenen tijd samen hadden gewandeld, bracht hij haar terug naar de statie, waar hij voorstelde om samen eene reis naar Antwerpen te doen. Haar aarzelend antwoord ontstak zijne jaloezie in zoo hooge mate, dat hij eenen revolver uit den zak trok en haar trof het hoofd, den hals en het oog. Nogthans was zij niet dood. De vrouw smeekte de gendarmen, geene vervolging tegen B. in te spannen. Dit belet niet dat hij in de gevangenis werd opgesloten. Men weet dat de eerste inzetprijs van het socialistische Maison du Peuple te Verviers slechts 25,000 fr. bedroeg die som is thans geklommen tot 70,000 fr., voor welken prijs een hypotheek-schuld- eischer het gebouw met al het materieel koopt. De geheele eigendom, die 1270 vierkante meters oppervlakte beslaat, had 300,000 fr. gekost, Het parket van Bergen heeft het signalement rondgezonden van Ulysse M., 29 jaar, bediende bij eenen wisselagent te Frameries, die ten nadeele van zijnen patroon een pak obligaties ontvreemdde, ter waarde van 60,000 fr. en er mee op den loop ging. De glasnijverheid rond Charleroi schijnt toch eene crisis te gemoet te gaan. Niet minder dan vijf fabrieken hebben hunne ovens uitgedoofd. Onder dezen zijn er wel, die dit moesten doen voor de ge wone noodige herstellingen, doch anderen hadden eerst over drie maanden het werk hervat. De vermindering van productie zal nu wel den prijs van het fabrikaat doen stijgen, maar voor de werklieden is het erger die zullen zonder broodwinning zijn. De gemeente Charneux is letterlijk verpest door de muil en pootplaag. Niet minder dan negen en twintig stallen zijn aangetast. Talrijke pachters zullen vervolgd worden voor overtreding der beschermende voorschriften De stallen gelijken aan midden eeuwsche leprozerijen. Gij schijnt zeer verbaasd mij in zulke omlijsting te vinden, zegde de priester tot zijnen bezoeker maar ik ben inder daad hersteller der rijwielen en motors van de streek. Vroeger was ik liefhebber-werk tuigkundige maar nu begin ik er bijna een beroep van te maken. Er moet toch geëten worden, en de omstandigheden zijn moeielijk. Mijn vader is smid geweest. Als jongen leerde ik al de vijl en den hamer hanteeren. Sedert dien tijd heb ik een ware drift voor de werktuigkunde behouden. Al kreeg ik de roeping voor het priesterschap, dit belette mij niet in den tusschentijd, welken mijn ambt mij liet, mijne tien vin gers te gebruiken. Ziet gij daar dat wagentje Dat heb ik in al zijne onderdeden zelf gemaakt. Die motor is van mij. a Het was een kleine auto, in zeer goe den staat a Jammer dat ik er niet mede mag rijden, zei de pastor de lasten en het onderhoud zijn te zwaar voor eene arme beurs. Nu, nu. daar zit ik weinig meê in ik heb zon der vrees begonnen het vak van werktuig kundige uit te oefenen. Het is een vak dat mij in staat stelt veel menschen goed te doen. Men kan zeer wel een goed pastor zijn, biecht hooren, de H.H. Sacramenten toedienen, prediken en op den zelfden dag de vijl en den engelschen sleutel hantee ren. De pastor onderzocht mijne machien. Hij is waarlijk geene kruk in zijn stieltje. In weinige stonden was mijn automobiel in goeden staat, en ik stoof de baan op naarBemeval. Te Villiers-lez-Nancy waren twee jongelingen in de kerk op het okzaal gegaan. Onwillekeurig kwamen zij met elkander in botsing, en stootten tegen de steen en om heining, die viel en een der jongelingen meesleepte. Er ontstond eene paniek en toen deze gestild was bemerkte men dat er verscheidene slachtoffers waren. Eene vrouw is erg, eene andere licht gekwetst door de vallende steenen. Ook de gevallen jongeling is erg gekwetst. Om een millioen. M. Ant. Eckert, boomkweeker te Aiad, vervolgt de nijver- heidsbank dier stad. Hij had bij die bank een loterijbriefje gekocht, betaalbaar in verschillende stortingen, maar hij had het nummer afgeschreven, en overigens de inschrijving op het register der bank nage zien. Nu viel het groot lot van een millioen op zijn nummer en hij eischte de som op, maar de bank betwistte 't nummer en wei gerde de betaling. M. Eckert vroeg het nazicht van het register en het gerecht heeft vastgesteld dat de cijfers en den naam van den titularis waren uitgekrabt. Zoo ten minste vertelt de Magyarorszag. Alfonso XIII naar Brugge. Naar uit Madrid wordt gemeld berichten de Heraldo en de Epoca dat koning Alfonso denkelijk naar Brugge zal gaan om er de tentoonstelling van het Gulden Vlies te bezoeken. Het geluk van rijk te zijn. Rocke feller, de Amerikaaneche milliardair, heeft een bijzondere detective in dienst genomen, gelast met het bewaken van zijnen persoon, 't Schijnt dat'hij vooral eenen aanslag vreest in de kerk, want voortaan zal aldaar nie mand binnen mogen, die drager iB van een pakje, want het zou kunnen eene bom zijn. OokRockefellers zoon heeft een detective in dienst genomen. Een pastoor-werktuigkundige. Het was te voorzien dat de scheiding tus schen Kerk en Staat, in veel Fransche gemeenten voor gevolg zou hebben, dat de geestelijkheid of armoede zou moeten lijden, of zou moeten trachten een hulpmiddel te vinden voor haar onderhoud, in handen- of geestesarbeid, buiten de priesterlijke be diening. Er zijn reeds verscheidene gevallen. Zoo onder andere de pastoor van Graincourt, den eerw. heer Furst, ia werktuigkundige. Een automobilist die in de nabijheid van het werkhuis van den pastor was blijven steken, en zijne hulp moest inroepen, be schrijft den pastor alduB Ik belde aan de pastorij. Geen ant woord dat was te begrijpen overigenB, want op dat oogenblik trad de pastor uit eene aanpalende werkplaats. Een statig man, met grijzen baard, een reus van ge stalte, met stevig gespierde armen onder zijne mouwen, opgestroopt tot aan de elle bogen in één woord, een knap en flink man. Aanstonds werd op het groot plein voor de pastorij mijne aandacht getrokken door half uiteengevezen stukken van rijwie len, een moto in reparatie, zelfs een auto mobiel, verder oliekannen en gereedschap pen. Leopoldstraat, 14, Aalst. reb: Prijzen voor i3, 14 en xS Juni. [un XAI1BOX de kil. fr. 2,00 b; TARBOTTIMS 7* kilo a,oo ?ra. HEILBOT fr. >.?5 3 Oranje Zalm den kilo fr. 4,50 iun Versclie Zalm den 7® kil. fr. 3,00 ,eb; Kabeljauw. fr. 0,60, 0,80 ?ra Griet fr, o,5o 0,70, 1.00, 2,00, 3,00 Tonden (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3,oo Sclielviseli fr. 0,00, en 0,00 Steur Roodbaarden (rougets) fr. i,5o en a,5o Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Lnndolium ir. 0,75 Rog fr. 0,75, tot 2,5o en 3,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,70 Kreeften 4,00 en 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Maatjes Beste nieuwen Haring fr. o,ao Melkers Haring m uwen Hol- landschen °.5o Tongen, groote, midden ert klein soort. Nieuwe Hollandsche^ superior kroonhciring vaatje fr, 3,00 i i VENÜITIE VAN to Aalst-Mijlbeke, Bergemeerschen. Du Kotnri. DE UHEEST, t« Aalüt, sal namens de Burgerlijke Godshmzén der Stad Aulst, op Donderdag 20 Juni 1907, te begm- ren om 4 uren namiddag, in het openbaar verkoopon ^ALSr.MIJLBEKE. 3 Hectaron, 73 aren 67 centiaren schoon en allerbeste Ilooigras, wassende in de Berge- meerschen nabij de Albrechtlaan, zijnde de gewezen Biet kerjj van den heer Sohnermans. Verdeeld in 19 koopeü. Gewone conditiën en tijd van betaling mitf borgstelling. vijl vijl vijl

De Denderbode | 1907 | | pagina 2