Zondag 16 Juni 1907 5 centiemen per nummer. 578le Jaar 5957 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Ellendig België Overgelukkig Frankrijk DE GOUDKUIL Raad aan de Landbouwers. Opslag van 't Graan. DUURTE VAN HET SLACHTVEE. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 6 frankmet den Post veraonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 81, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQL'K SUU1M Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, IX Juni 1907. Ziedaar wat men onophoudelijk door de blauwe, roode en groene sch rij ve laars over de daken hoort uitbazuinen Ze zijn inwendig overtuigd dat wat ze uitbazuinen tegen de waarheid strijdt. Maar moeten zij dan toch hunne catho- lieke tegenstrevers, uit politieke bere keningen, niet beschuldigen de oorzaak te zijn der zoogezegde ellende en armoe de die in ons land zouden woeden en ze, zoodoende, hatelijk te maken Maar of de Fransche bevolkingen wel zoo overgelukkig zijn dan de libe rale schryvelaars het beweren, dient van naderbij onderzocht te worden. De heer Jules Roche, oudminister van handel in Frankrijk gaf onlangs eene vergelijkende tabel uit betrekkelijk de beweging der handelszaken van de gansche wereld, gedurende het 20jarig tijdvak van 1886 tot 1906. Wat bewijst ons die tabel Zij bewijst ons dat Frankrijk in 1886 de tweede plaats bekleedde en dat twin tig jaar later het zoogezegde overgeluk kig Frankrijk naar de vierde plaats is afgedaald en nu verre achter Duitsch- land en de Vereenigde Staten van Noord- America staat. België met eene bevolking die zes maal kleiner is dan deze van Frankrijk, heeft gedurende dit zelfde tijdvak, on danks het door een Catholiek Ministerie wordt beheerd, zijnen buitenlandschen handel zien uitbreiden, bij zoo verre dat hij dien van Frankrijk met 697 millioen fr. overtreft. En de liberale schrijvelaars durven van ellendig België eu overgelukkig Frankrijk gewagen Indien er een der beide landen te be klagen is, dan is 't voorzeker België niet onder 't heilzaam beheer van 't Ca tholiek Ministerie, maar wel Frankrijk dat onder 'tjuk der vrijmetselarij ge bukt gaat en er door verkwijnt. Ten slotte willen wy de vleiende ge tuigenis voor ons Land laten volgen welke wy aantreffen in bet Engelsch dagblad Belgian Times and News, van 26 Mei 11. 't welk te Brussel ver schijnt. Er Is geen land ter wereid dat, n gedurende de vijf en twintig n laatste jaren, meer vooruitgang n heeft gemaakt dan België. Koophandel, nijverheid, fa- n brieken genieten eene wereldver- n maardheid, en ten huidigen dage it mag dit land aangewezen worden n als een zeldzaam voorbeeld van n ononderbroken welvaart, en van VAN J. R. HUTCHINSON. i8° Vervolg. Daar zullen wij weinig gelegenheid hebben, om ons verstand tegen hen te ge bruiken, zooala gij het noemt Daar ben ik ook nog zoo zeker niet van. Herinnert ge u nog hoe ik mijne han den heb losgekregen, toen zij mij in de touwkooi hadden opgesloten O, ja met een nagel, of zoo iets, niet waar Met behulp van een nagel, die in het •chot zat, vader. Aan dien nagel hing een acheepstimmermansboor. Nu, en wat zou dat Wel, begrijpt ge dat niet Als zij met een klein boorken het slot hier uit de kist konden boren, dan kunnen wij met de boor... Uit vrees, dat men mij op het dek zou kunnen verstaan, fluisterde ik de kapitein mijn plan in. Bravo 1 riep hij, met van geestdrift atralenden blik, toen ik uitgesproken had. Waarachtig, jongen I Zoo zal het gaan. Het is de «enige kans om ons eigen dom t« behouden, reide ik. Zoo krijgen wij ongeëvenaarde nijverheidsbedrij- n vigheid Ellendig België niet waar geachte lezers... Maar die zoogezegde heer- schende ellende bestaat maar voor de aardige vaderlanders der liberale kliek, die niet aarzelen uit politieke bereke ningen België te kleineeren en te mis achten UitHet Volksgeluk. Vele boeren gpven aan hunne werk lieden nog genever bij het slijten van 't vlas en bij den oogst. 't Is in Vlaanderen eene oude gewoon te. De werklieden zouden anders niet tevreden zijn, zeggen zo. Kenden de werklieden beter de groote nadeelen van de sterke dranken, zij zouden zeker tevreden zijn. Een middel om hen tevre den te stellen, ware hun in geld te ge ven, hetgeen men in genever geeft. De daghuren zijn nu van 7 tot 8 stui vers voor de mannen en 5 stuivers voor de vrouwen, boven den kost. Gaf men b. v. 1 fr. aan de mannen en 60 of 70 centiemen aan de vrouwen, die men- schon zouden wel tevreden zijn om te werken zonder genever of bier. Mij dunkt dat, zoo doende, niemand schade zoude lijden van den eenen kant zou den de boeren geene stukken genever meer moeten betalen, gelijk het nu ge beurt, en de werklieden zouden beter en meer werk afleggen van den ande ren kant zou de plaag van 't drinken er zeker door verminderen en dat zou veel bijdragen om het lot van den land- bouwwerkman te verbeteren. Nu gaan vele menschen naar Frank rijk of naar de fabriek, omdat de loonen zoo klein zijn op den buiten en zoo krij gen de boeren nog moeilijk hun werk Ik heb al verschillende werkmenschen hooren zeggen dat, konden zij een frank en den kost verdienen per dag, zy naar Frankrijk niet zouden gaan, waar zij toch maar een beestenleven hebben. Wildot gij deze regelen in uwe gazet opnemen, het gedacht zou kunnen alge meen verspreid worden en misschien ook in werking komen. De boeren ver staan nog al reden, maar de eene laat het dikwijls voor den andere, om de daghuren op te slaan. Ook, wilden de politieke gazetten van tyd tot tijd iets schrijven tegen den ge never en andere alcoolische dranken, mij dunkt dat zulks een middel zou zijn om veel goed te doen. De menschen drinken nog veel te veel, meest uit on wetendheid en gewoonte. Velen meenen nog dat genever voor vele dingen goed is. Jaarlijks zie ik op mijn dorp het getal herbergen aangroeien en dat is zonder twijfel een teeken dat het drinken niet vermindert. Uw getrouwe lezer, L. D. S. op het laatste oogenblik het helft in handen, juist als zij zich verbeelden het spel ge wonnen te hebben. Juist. Maar het zal veel zorgvuldig overleg eischen, jongen. En eene niet minder zorgvuldige uit voering, vader. Om het tot een goed einde te brengen, moesten wij eigenlijk eene hulp op het dek hebben. Ja, dat is waar. Maar ik weet niet of wij wel daarop kunnen rekenen. De boor is de hoofdzaak. Denkt gij dat wij daaraan kunnen O, gemakkelijk, als de koord er nog hangt. En waar was dat Wel in het vooronder. Maar ze zal er zeker nog wel hangen. Zij zullen ze, dunkt mij, nieteens gezien hebben, want de brik is met ballast geladen, en zij hebben in het ruim niets te stellen. De hemel geve het riep hij Het grootste achijnlicht werd openge schoven en eene stem riep Hei daar beneden. Hallo riep de kapitein. Gij moet op het dek komen, kapitein Tinker. Komt gij vrijwillig of moeten wij u een handje helpen Geven wij ons over?vroeg de kapitein mij zacht. Ja, wij geven ons over, maar wij geven het niet op. Vooruit dan maar 1 zeide hij, en na Tegenwoordig wordt er druk gespro ken over den opslag van het graan. Het zal dus uuttig zijn liet onpartijdig en belangvol artikel meê te deelen dat «Le Moniteur des Interets Materiels» aan dees vraagstuk toewijdt, luidende als volgt Bijna ieder jaar komt er, in dit seizoen, een opslag van den prijs der tarwe. De tijd is inderdaad goed geko zen om den prijs van dat graan, dat zoo onmisbaar is voor de voeding van het raenschdom, te doen verhoogen. De voorraden van het vorig jaar beginnen uitgeput te geraken en men heeft, aan gaande den nieuwen oogst, die deze voorraden moet vernieuwen, nog geene de minste zekerheid, maar enkel wan kelbare vooruitzichten. Zoodra die vooruitzichten min of meer ongunstig schijnen, maakt de speculatie zich ervan meester en ver wekt zij gemakkelijk eene kunstmatige prijsverhooging. 't Is hetgeen zij dit jaar weer doet. Men ziet ze eerst te werk gaan in het land dat daarvoor het best geschikt is, namelijk in de Vereenigde Staten, waar de graanbeurs van Chicago onlangs, gedurende eenige dagen, ten prooi was aan eene buitengewone opge wondenheid. Zij werkte ook inHongarië, van welk land de bijzonderste rijkdom uit de landbouwvoortbrengst bestaat. Waarop heeft de speculatie zich gesteund om die beweging op touw te zetten en to leiden Eerst en vooral op de slechte tydiugen die gegeven worden over den aanstaanden oogst der Ver eenigde Staten, welke tijdingen niet alleen de graanbeurs van Chicago in opschudding brachten, maar ook een grooten schrik verwekten op de effek- tenbeurs van New York, waar zeer vele waardijen verhandeld worden van de ijzerenwegen, wier bedrijvigheid dik wijls grootcndeels afhangt van het ver voer van granen. Vervolgens heeft de speculatie zich gesteund op de slechte vooruitzichten van Duitschland, alwaar men een deel der zaaiïngen heeft moeten vernieuwen, voor een deel van Rusland, voor Hongarië, Oostenrijk en Rumenië. De prijs van het kwintaal (100 kilos) tarwe is aldus te Parijs gestegen tot 26 frank, onder den invloed eener vrees welke wij overdreven en voorbarig achten. Het is nog te vroeg om een volko- mene zekerheid te hebben over hetgeen de aanstaande oogst zal opbrengen. De tegenwoordige vooruitzichten kunnen nog gewijzigd worden. Overigens kan de oogst van 1907 nog beschouwd wor den als goed, alhoewel van mindere opbrengst dan die van 1906 Deze laatste is immers buitengewoon overvloedig geweest, daar hy dien van 1905, die reeds voldoende was, met 55 miljoen hectoliters heeft overtroffen Het is dus zeker dat de voortbrengst van verleden zijne laarzen aangetrokken te hebben, ging hij den trap op naar het dek. Ik bleef nog een oogenblik achter om mijne vest aan te trekken, en opeens schrikte ik door het geluid van eene worsteling en van de stem mijns vaders, die op veront waardigden toon sprak Handen thuis, scharken Zoudt gij mij op mijn eigen dek in de boeien willen slaan Handen thuis, zeg ik, of bij... Een slag, onmiddellijk gevolgd door een zwaren val en een geschuifel, deed mij de kajuit uitstormen. Voor mij zag ik de be schaduwde rotsen en de zonnige golven van de Baai, de twee vaartuigen die tegen elkander aan lagen en den kapitein die rechts en links slagen uitdeelde. Toen ik op het dek stapte, deed de een of ander mij struikelen, en met een slag viel ik voorover met uitgestrekte armen. Eer ik kon opstaan, wierpen een paar kerels zich op mij, krach tige handen bonden mij de armen op den rug, en zoo lag ik verbijsterd op het dek. Komaan, jongens, riep Derrick, breng deze heeren naar het salon Wat hij met het salon bedoede begreep ik niet, doch deze onwetendheid zou niet lang duren. Een aantal handen werden uitgestoken en deze lichtten den kapitein over de verschansing op het dek van de brik, waarheen ik hem op dezelfde wijze volgde. Onder zinneloos geschimp en gejouw van 't scheepsvolk kwamen wij terecht jaar ver is van geheel verbruikt te zyn en dat er nog belangryke voorraden voorhanden zijn, die in staat zijn het te kort dat voor 1907 wordt gevreesd, te vergoeden. In Duitschland, by voorbeeld, heeft de bevolking haar graan kunnen sparen, met aardappels te gebruiken, die verleden jaar in overvloed werden Zelfs aannemende dat de Ameri- caansche zaaivelden dit jaar zoozeer be proefd zyn als men beweert, moet men rekening houden met dit ander feit, dat Europa, in 't opzicht der graanbevoor- rading, niet meer zoozeer van de Vereenigde Staten afhangt als vroeger. Deze ontmoeten op de Europeesche markten geduchte mededingers, die er eene langsom grootere plaats innemen. Onder die mededingers moet vooral Argentina genoemd worden, dat dit jaar eene bijzonder regelende rol zou kunnen spelen. Weinig begunstigd in 1905-1906, in het opzicht van den tarwe-oogst, heeft de republiek van La Plata eene breede vergoeding gevonden in den oogst van 1906-1907. Er dient opgemerkt te wor den dat hare voortbrongst enkel be schikbaar wordt in het begin van het jaar en dat het gedeelte voor den uitvoer bestemd naar Europa wordt overge bracht juist op het oogenblik dat hier de oogst begint. Deze uitvoer i3 dit jaar veel belangrijker dan in 1906 Voor de twee eerste maanden bedraagt hij reeds 565,000 ton, tegen 447,000 ton, gedu rende hetzelfde tijdvak van verleden jaar. Dan hebben wy nog Australië dat, insgelijks in het oostelijke halfrond liggende, voor het tijdstip van den oogst, in dezelfde voorwaarden verkeert als Argentina. Daar ook is de natuur edelmoedig geweest en is er vermeer dering van voortbrengst. Ziedaar eene gansche reeks bestand- deelen welke de speculatie zorg gedra gen heeft niet mede te rekenen, evenals zy de gunstige vooruitzichten heeft ver waarloosd welke waargenomen worden in verscheidene landen van Europa, namelyk in Frankryk, Engeland, Italië, Spanje, enz. Wij denken dus dat het nog te vroeg is om te schreeuwen dat er hongersnood op handen is en dat er nog geene reden beslaat om zich te verontrusten. Moest men de blauwe en roode gazet ten gelooven dan zou de duurte van het slachtvee te wijten zijn aan 't catholiek Ministerie, 'l welk eene regeering is van veekweekers die zich tegen vreemde concurrentie beschermen en dus volks uithongeraars mogen geheeten worden. Alleen het liberaal orgaan Le Petit Bleu maakt uitzondering', scheidt zich van zijne partygenooten af, en, enkel tusschen het luik en den groote mast vandaar werden wij naar achter geduwd, zoodat ineens het onaangename vermoeden bij mij oprees, dat zij de pompen wilden aanslaan en ons met het bedorven water uit het ruim begieten. Dit vermoeden bleek gelukkig ongegrond, want opeens werden wij tegen den mast overeind gezet en naast elkander vastgebonden. Gij kunt begrijpen dat wij min of meer verbijsterd waren door de gemeene behandeling, die wij hadden ondergaan, en door den onge- lukkigen toestand, waarin wij ons bevonden; en wat er de volgende minuten gebeurde, was niet geschikt om ons gerust te stellen Terwijl wij daar, om ons middel vastge bonden, meer hingen dan stonden, werd er een rooster gebracht en aan het groot want vastgemaakt en daarnaast plaatste Beau Billy zich, in eene gewichtige houding. Zijne vergulde hemdsknoopkens schitter den in de zon en zijne oogen rolden gewel dig. In de eene hand hield hij eene koord en in de andere de negenstaartige kat. Van de bemanning van het schip waren er reeds een vijftiental bijeen, en daar alle werk voor het oogenblik gestaakt werd, kwamen er uit alle hoeken nog meer aan- geloopen elkander geheimzinnig aanstoo- tend, dubbelzinnige grappen verkoopend, en op het dek spuwend met zulk eene uitdrukking op hunne dronkenmansgezich ten, als ik hoop nimmer weer te zullen aanschouwen. Alleen Healy, die door een zijn gezond verstand raadplegende, doet het volgende bemerken Eene der redens van den opslag van het vleesch is do bijzondere toestand van den kleinen landbouw, ten opzichte der melk voortbrengst. In den loop der tien laatste jaren is het gelal der koppen rundvee in België met 143,000 vermeerderd, waaronder men 124,000 melkkoeien telt. Deze koeien worden slechts aan de slachterij geleverd na zoo lang mogelijk melk gegeven te hebben. Daardoor komen zy slechts voor een klein ge deelte tusschen in de bevoorrading der slachterijen. De kleine landbouw, die zich vooral op de melkvoorlbrengst toelegt en die in het bezit is van de zeer groote meer derheid der koeiën, houdt zich weinig met veekweek bezig. Hij ontmaakt zich vroegtijdig van de kalveren, waarvan het ter wereld komen voor hem slechts een noodzakelijk middel is om de melk- voortbrengst in stand te houden en levert ze aan de slachterij, zeer joDg en bijna altijd weinig of niet gemest. o Op zekere hoeven waar men eenige jaren geleden, dertig tot veertig melk koeien hield worden er thans hoogstens eene halve dozijn kalveren gekweekt. Men moet dus niet verwonderd zijn indien het volwassen vee, geschikt om gevet te worden meer en meer ontoerei kend en, bijgevolg, hoo langer hoe duurder wordt. Nog andere oorzaken maken thans bet mesten van vee weinig winstgevend; sedert het begin van het jaar ondergaan de granen, zoowel by ons als in den vreemde, een gedurigen opslag. Do overvloedige regen van het einde van April heeft den plantengroei ver traagd en schade gedaan aan de onbe zette weiden in de lage en kleiachtige gronden dat heeft een gevoeligen in vloed uitgewerkt op den vleeschaan- kweek der grasbeesten waarvan de verkoop eene maand zal vertraagd zijn. Al die oorzaken kunnen niet missen hunnen invloed uit te oefenen op den inkoopprijs van het vet vee. Men bemerkt het Le Petit Bleu laat de beleedigingen van eerloozecatho- lieke volksuithongeraars ter zyde en veroordeelt aldus de handelwijze zijner confraters der liberale Drukpers. Troepenbeweging. Hel garnizoen van Gent zal den I8e de zer de stad verlaten om te Aarlen schiet oefeningen te doen. Het 1* linieregiment begeeft zich met den trein naar Paliseul, vanwaar het in drie dagmarchen in zijne inkwartiering zal aankomen. Den 18° zal het regiment te Bouillon vernachten, den 19* te Flo- renville en den 20* te Habay-la-Vieille- Houdemont en te Rulles. Het 2® linieregimont zal Aarlen, Ru- vriendenhand van zijn zeildoeken hoofdtooi bevrijd was, gaf blijken van meer mensche- lijke gevoelens. Zij schijnen iemand te willen afran selen, zeide de kapitein onrustig, voor het eerst iets zeggend, nadat wij naar de mast gesleept waren. Ja, maar wien zeide ik angstig, ofschoon niet voor ons zelve, want als zij ons een dozijn slagen wilden geven, nu, dat behoorde er eenmaal bij,en dat moesten wij zwijgend dragen, in afwachting dat wij ons doel bereikten. Neen, er hing iets in de lucht, iets schandelijks, dat niet ons, maar iemand anders betrof. Wien, had ik onmogelijk kunnen gissen, doch, ziende dat de kerels allen naar de deur van de kajuit zagen, wendde ook ik mijn blik daarheen. De deur ging open en uit de kajuit kwam Melisse. Zoo waar ik leef, ik had niet meer aan het meisje gedacht, sinds de kapitein het laatst haren naam noemde ik was over tuigd dat zij met de boot aan wal was gegaan, en dat zij veilig thuis was. Aan de mogelijkheid dat de boot haar had opge pikt, had ik zelfs niet gedacht en dat ik haar daar nu zag, bracht mij geheel in de war. Langzaam, met neergeslagen oogen, 6chuw als eene hinde, doch statig als eene koningin, stapte zij voort. Een linnen band rond haar blank voorhoofd verborg de plaats mert, Meix-le-Tige bezetten en Tournich zal door den algemeenen staf ingeno men worden. Het le regiment kanonniers zal per spoorweg naar Aarlen en omstreken vertrekken om deel te nemen aan de groote manoeuvers der eerste legerat- deeling, welke onder het bevel van lui tenant generaal Delée geplaatst is. Zeven compagnies en 't muziek van het 6* linieregiment zullen intusschen garnizoen houden te Geut. De liberale schrijvelaars hebben ons meermaals de beleediging naar 't hoofd geslingerd dat wy, catholieken, geen vrijheid bezitten om onze denk wijze tc uiten, dat wij de slaven zjjn van Rome, i. a. w. van onze Geestelijkheid. Indien er onder dit opzicht slaven zyn dan zijn het wel de liberale vrijdenkers. Een doctrinair orgaan La Gazette de Charleroi deelt thans een schrij ven meê in 't welk breedvoerig wordt bewezen dat er geene grootere slaven zijn dat de vrijdenkers die noch vrij zijn, noch denken. Gij zult mij misschien vragen, zegt de steller van het artikel, wie my toe laat aldus te spreken. Ik oordeel den boom naar zyne vruchten. In hun te Parys gehouden Congres hebben de vrijdenkers onlangs het volgende gestemd u Elke aanhanger, die sedert zijne aanveerding een hoegonaamden gods- dienstigeu akt heeft verricht, zal als ontslaggever aanzien worden... Dat is de afschaffing der vrybeid. Met aldus eiken godsdienstigen akt te verbieden, verscheuren de hooge- n priesters, zonder het zelf in te zien, hun vaandel met eigen handen. Verder betoogt het schrijven dat do vrydenkers over niets nadenken en zoo maar blindelings de dommigheden slik ken die hunne groote chefs, meestal zelf onwetenden hun over O. H. Christus en het Evangelie opvyzen. Hechten op granen. De eene of de andere Leepe Maf of Knol die La Chronique helpt, aaneenflansen be- woert hel middel gevonden te hebben om het brood dat te Brussel is opgesla gen terug te doen afslagen.... En dit middel?... Wel de invoerrechten op de granen afschaffen De invoerrechten afschaffen Maar er bestaan geene invoerrechten op de granen... Dit liberaal genie zou dus ook nen kei willen 't vel afdoen Niet waar, de liberalen, hebben al de wetenschappen en kundigheden der wereld in pacht ,\G:tsKweHil«. Nog altyd zijn de groote liberale geniale mannen der firma «Vijf Ezels A C°„ aan 't cij feren en tellen, aan 't hercijferen en her- lellen om te weten hoe het komt dat onze vijf liberale controleurs liet berekend hebben dat de regie ofzelfuitbating voor do stadskas zou honderd duizend waar haar broeder haar gewond had en hare wangen en lippen waren wit als eene lelie. Opeens zag zij op en liet haren blik vragend en ontsteld rusten op ons, die aan den mast waren gebonden. Het bloed steeg haar naar 't hoofd en zij bleef stilstaan, vol schaamte, afschuw en toom. Haar broeder hinkte haar achterna, met het merkteeken van mijn vaders toom, diep, onuitwischbaar naar ik hoopte, in zijn gelaat gegrift. Met gloeiende oogen en hijgenden boezem wendde het meisje zich tot hem. Dat is uw werk, ellendige lafaard 1 riep zij met onbeschrijfelijke minachting. Tot antwoord stak hij de hand uit en duwde haar ruw vooruit tot bij den grooten mast toen greep hij haar bij den schouder en draaide haar rond, zoodat zij met het gelaat naar den rooster stond. Ik wist welk een door en door ge meene kerel hij was, doch de hemel is mijn getuige, dat ik tot nu toe niets van zijn afschuwelijk plan veimocdde. Opeens, als eene bliksemstraal uit eenen helderen hemel, schoot de waarheid mij door het hoofd Zij wilden Melisse geese- len o Zoolang ik mijn geheugen mag behouden, zal ik nooit het tooneel vergeten, dat nu op het dek van den brik werd afgespeeld. (Wordt voortgeest.)

De Denderbode | 1907 | | pagina 1