TOMBOLA Zondagrust. ÉAELST. Allerhande nieuws. DE HOEST hoe erg hij ook Frankrijk. Duilschland. Engeland. behuisde HOFSTEDE HOOI-en NAGBAS allerbeste HOOIGRAS C. Bonner Van den Broeck Eerste Kleermaker voor Manskostumen wordt gevraagd New England, de Brouckere- plaats, Brussel. Werk gauseh 't jaar gewaarborgd. Merklpmjzen. Hopmerkten. WOONHUIZEN, frank zuivere winst verzekeren, ter- wyl Groene Pie de alweter van Chipka volgens zijne berekening, vindt dat bet maar vijftig duizend franks winst zou zyn. Zouden die berekeningen oorzaak zijn dat de liberale scribenten, sedert bijna zes weken over de gaskwestie noch ge kikt, noch gemikt hebben Of zouden de liberale genies eindelijk begrepen hebben dat ze al dwazen rimram genoeg hebben neergekribbeld over de gas kwestie Leeuwke Plancquaert den hol op De afgeveerdigden der liberale vereenigingen in de verschillige Can tons van 't Arrondissement van Dender- monde vergaderden te Zele om het geschil Plancquaert-Yan Damme te onderzoeken. Er werd besloten eene menorie te zenden hunne eischen rechtvaardigende aan M. Janson, als scheidsrechter ver kozen. In alle geval verklaren zij dat ze ter Yolkskamer niet willeu vertegen woordigd zijn door Plancquaert. Dus de groene volksfoppers hebben zich door liberalen laten foppen lijk ware sukkelaars. Dat was immers te voorzien DE AARDBEZIËN. Iedereen heeft gaarne eens den verfrisschenden, aangenamen smaak der aardbeziën vooral bij gloeiende zomerhitte zyn zij welkom. De groole Linnaeus beweerde dat hij door het eten van aardbeziën op vier jaren tijds genas van het jicht. De beroemde Boerhave zegde dat vooral aardbeziënzaad, op witten wijn gezet, het graveel en de steenachtige aandoeningen veel verlichtte. Anderen schrijven deze vruchten de eigensbhap toe longziekte, miltontstel- tenis zoo niet te genezen, dan toch veel te verzachten. Althans zij bevorderen de ontlasting, zijn zeer heilzaam voor galachtige en bloedrijke gestellen. Minder aan te be velen zijn zy voor zwakke magen en waterbloedige gestellen. Met suiker, kersensap en wijn bevor deren zij de spijsvertering. Geperst in water, zyn zij een verzachtenden drank voor lijders, wier koorts uit ontstekin gen ontstaat. ten voordeele van de Nieuwe Parochiekerk te Uytbergen. Lijst der prijswinnende nummers. Prijs Num. Prijs Num. Prijs Num. 52 8689 23 14004 38 3428 0 11587 74 18344 55 1510 62 1745 9 17348 42 15369 31 16824 41 13392 21 4108 8 14377 69 4592 100 14349 34 6958 96 7822 54 6 87 17649 80 8230 98 14913 89 12319 83 2402 2 17739 5G 12449 19 2403 57 14263 63 16940 5 130*2 61 6435 50 18283 11 16209 51 15293 94 8029 7 5212 12 15606 88 1110 73 7359 14 15786 70 17598 1 14546 13 2835 45 6342 20 16468 79 10164 60 1359 91 14335 86 5250 16 17880 39 12741 22 14761 24 9672 58 6408 29 16210 71 7403 40 4293 30 13618 48 14822 26 7702 66 5332 28 2517 84 14586 3 7660 78 11258 17 4524 25 14093 90 10682 83 10154 43 17530 44 2470 93 2467 36 7335 37 12702 10 8253 64 1412 47 7053 68 8464 76 9219 15 17535 46 18749 49 1940 72 2385 35 4358 18 11198 32 17177 4 18171 75 7297 99 3893 59 17620 77 7790 92 14385 65 17796 81 10907 85 9417 53 7870 27 15040 33 1310 95 4045 97 13832 67 13290 De prijzen mogen afgehaald worden i het klooster der Zusters van den H. Vin centiuB k Paulo, rechtover de nieuwe kerk of in de pastorij van Uytbergen, De prijzen niet vereischt voor i Jul* aanstaande, zullen aanzien worden als eigendom der kerk. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor benoemd te St-Amandsberg, dtn E. H. Cap, onderpastoor van O. L. Vrouw St Pieters te Gent, in vervanging van den E. H. Beatse die, om zijnen hoogen ouder dom, zijn eervol ontslag bekwam. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 10 Juni 1907, M. Renneboog, Nieuwstrgat. Creemboter. Markt Zaterdag 15 Juni 1907, 115 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perkilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 289 klonten boter ter markt gebracht wagende te samen 2300 kilogrammen. Zie Notarieöle annoncen op de vierde bladzijde. AALST. Een Btatiebediende te Brussel dienstdoende, doch hier te Aalst een trein moest opwachten, verkeerde Maandag avond in zulken gevorderden staat van dronkenschap dat hij, om zoo te zeggen, door waanzin was aangedaad. De heer Statieoverste werd aangevallen, be dreigd en beleedigd. De politieagent De Koninck kwam er tusschen en geholpen door twee werklieden werd de dronkaard naar 't Politiebureel geleid alwaar zijne onmiddelijke opsluiting in 't Salon-Pierre werd bevolen. Proces-verbaal werd opge steld. A nos I eet rices. Un conseil utile c'est la saison des voyages, visitez la Capitale et profitez-eu pour vous rendre a l'innovation, rue Neuve, C'est le lundi 24 Juin que commencera la Mise en Vente Annuelle de Fin de Saison. II y a des splendides occasions k faire et l'in novation d est un palais commercial digne d'etre vu en détail. 57,610 Maandag namiddag, in een gevecht ontstaan op de Vaart, aan de werken van den spoorweg alhier, bekwam een der ingenieurs een messteek in de bil hem door een dronken werkman toegebracht. Onze Stedelijke Policie werd Woens dag bericht dat een persoon te Gent gevlucht was met een nieuw rijwiel en het verkocht had aan een rijwielhandelaar der GeeraardsbergBche straat. De dief had het in een verhoor bekend. Het rywiel werd door onze Policie aan geslagen. Als de kooper nu maar zijn centen niet kwijt zal zijn Er is sterk voor te vreezen De kleine Domientje Van Wesemael werd Woensdag namiddag, nabij de wo ning zijner ouders, ter St-Jorisstraat alhier, een voet verpletterd door een wagen van den vervoerdienst van 't bestel der koop waren lang IJzerenweg verzonden. DE WERKSTAKING ter fabrieken op den Tragel duurt maar altijd voort. Wij kunnen moeilijk begrijpen dat eene poging of eene werkproef om het geschil tusschen Meesters en Werklieden te ver effenen, een verraad kan daarstellen. Gister Vrijdag, indien wij goed zijn ingelicht, zijn er onderhandelingen geweest om tot bevrediging te geraken tussche* de heeren Fabriekbestuurdere en de heeren Volksvertegenwoordigers Verhaegen (anti socialisten) Rens (liberalen) en Anseele (so cialisten). Zal men ook de onpartijdigheid zoo verre drijven deze scheidsraadsmannen van verraad te beschuldigen Aangaande de gedeeltelijk mislukte proef der continuewerksters loopen er geruchten die wij zeer moeilijk kunnen aannemen. Men spreekt van iets dat in 't oor der proefmakende werksters zou geblazen zijn. Als men hierover de waarheid wil ken nen, men onderhoore de werksters. Laat ons hopen dat men 't accoord gerake en de werkstaking een einde neme. Wij herhalen wat wij van in den beginne hebben gezegd, namelijk, dat de vraag der werklieden niet overdreven is. Ook indien die vermeerdering van loon door een nieuw werkstelsel kan verkregen worden, gelijk de heeren fabriekbestuurders het verzeke ren, dan zou het eene moedwillige dwaas heid zijn alle ernstige proefneming k priori te verwerpen. PRIESTER DAS^'8 is gister Vrijdag namiddag, na eene langdurige ziekelijkheid overleden. Dc ki'uclit van liet on- dcr/.ccHcli varend bootje. Het klein onderzeesch varend bootje overtreft in kracht en doet het grootste geharnast schip zinken, met het onver- hoedsch aan te vallen, want het nadert onder de golven zonder bemerkt te worden en zulks maakt al zijne sterkte uit. Het is evenzoo met de noodlottige nierziekte, haar gevaar ligt in de stille en heimelijke wijze, waarop zij zich aanmeldt en dikwijls is de kwaal reeds zeer ingeworteld voordat ge haren ernst erkent. Het belangrijk geval van eenen gebuur wordt hier verhaald en het zou goed zijn zijnen raad te volgen, want eene nierziekte, hoe weinig ze ver waarloosd wordt, loopt altijd noodlottig af. Mad. L. Bollen, 21, Schoolstraat te Aalst, zegt ons Sedert twee maanden leed ik zoo aan de nieren dat ik niet meer rusten kon, mijn slaap was bewogen, ik had zweetingen en iederen morgend stond ik gebroken op, mijn water was troebel, menige beproefde middelen bleven zonder uitslag, toen ik mij met de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Val keneer, apotheker, wilde verzorgen. Ik volgde goed de aanwijzingen van het bericht en was zeer aangenaam verrast mij na drij dagen reeds verlicht te gevoelen en na eene week van die verpleging voelde ik mij teenemaal hersteld. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft; mijd U bijzonder voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 23. HAELTERT. De roode haan blijft te Haeltert kraaien. Zondag nacht, rond een uur is er brand ontstaan ter hofsteden van Frans Van den Berghe en Jan-Baptist De Neve, ter wijk Eeckent. De brand was zoo geweldig dat de bewoners in aller ijl zijn moeten vluchten om het leven te be houden. Niets dan de varkens zijn kunnen gered worden die zulke vreeselijke brand wonden hadden bekomen dat men verplicht was ze af te maken. In den nacht van Maandag tot Dijnsdag, rond 12 uren, is de schuur der W' Frans 1 Hesselaer met den ganschen inhoud de prooi der vlammen geworden. Dat is de tweede maal op twee jaar tijd dat deze schuur afbrandt. Er bestaat brand- verzekering voor de verschillige vernielde I gebouwen enz. Alles is aan kwaadwillig- 1 heid toe te schrijven. De Policie doet neeretige opspeuringen om de plichtigen te 1 ontdekken. Onzet dunkens zal men einde- i l lijk verplicht zijn de Burgerwacht met de nachtelijke bewaking te gelasten. Het kan niet blijven duren KERKXKEN. In den nacht van Zondag tot Maandag, rond half een ure zijn, ter wijk Drie Hoek, twee woonhuizen met afhankelijkheden met gansch den inboedel door 't vuur verslonden geworden. Deze huizen waren bewoond door Augustien Van Cauwenberg en Bernard De Pelsmae- ker. Waarschijnelijk zal alles door brand verzekering zijn gedekt. LEDE. Grappenmakers hebben Zondag nacht te Lede tal van vensterblin den aan de huizen afgenomen en ze einden ver weggedragen. Men is op het spoor der grappenmakers om hun ook een grapje te bakken. Herzele. Zekere De Backer, koopman alhier was toen hij huiswaarts keerde, te Sottegem in een trein gestapt die te Herzele niet stil houdt. Toen hij dit bemerkte beging hij de onvoorzichtigheid van uit den trein te springen. De stat ebedienden hadden het gezien en vonden De Backer doodelijk ver wond. De noodige zorgen werden hem door M. Gabriels, toegedidnd. Zijn toestand is hoog zorgwekkend. De jaarlijksche kermis van Dender- windeke is op bloedige wijze geëindigd. Jongelingen van Thollembeek en Heerne raakten aan 't vechten en weldra vlogen de ruiten aan stukken. Dolken en messen kwamen voor den dag en, toen de veld wachter kwam, lagen er reeds vechters in eenen hoek, met bloedende wonden, te kermen. Dokters en gendarmen werden ge roepen en het onderzoek dezer laatsten heeft doen kennen, wie de plichtigen zijn. Het spoorwegbe8tuur van Brussel heeft zich door een slimmen Italiaan laten beetnemen. Hij kwam met zijne vrouw uit Parijs, voorzien van een groot reiskoffer, dat hij daags nadien kwam afhalen. Het was een man met een grooten baard. Hij zegde zijn verzendingsbulletijn verloren te hebben, maar, daar hij, door nauwkeurig den inhoud op te geven, be wees de eigenaar van de kist te zijn, gaf men ze hem mee. Twee dagen later kwam een ander Ita liaan ditmaal zonder baard en voorzien van de noodige bewijsstukken, naar het koffer vragen. De bedienden vielen uit de lucht en ver haalden wat er gebeurd was. Dan ben ik bestolen riep hij uit. Ik ken den dief. Had hij niet een grooten baard De spoorweg was verantwoordelijk en moest 2000 fr. vergoeding betalen voor de gestolen reiskist. Maar over een paar dagen werd 'tbestuur verwittigd; dat de man met den baard en de man zonder baard een en dezelfde per soon is. Het parket deed opzoekingen en vond hem, gelogeerd op een rijk appartement van de Zuidlaan, waar hij erkend werd als zekere Jozef Coco, een bandiet van de erg ste soort. Den Dinsdag is het te AsBenede markt. Leo De Clercq, landbouwer, uit de Maat, was er naartoe gekomen. Hij vroeg aan Honoré Desain, van Ert- velde, of hij geen viggens te koop had. Ja, aan één frank den kilo. Dan zou ik ze moeten zien, zegde De Clercq. De viggens waren daar niet. Neen, neen, één frank den kilo, zegde De Clercq, gij moogt er mijn paard ook voor hebben. Het paard is verkocht, zegde Desain. Het is een paard dat van de 900 tot de 1000 kilos weegt, en eene waarde heeft van 1800 frank. De Clercq stond dwaas te zien en al het volk dat daar rond stond, begon te lachen. Het dier werd seffens verkocht, schoon het te huis op stal stond, aan Philips, koopman in paarden te Gent, aan 1,25 den kilo, en is dan verder verkocht aan eenen anderen koopman, aan 1,50 fr. Maar nu kwam het spel m-iar aan. De landbouwers trokken het zich aan voor De Clercq, die zegde dat het eene lachtpartij was. De kooplieden trokken partij voor Desain, die beweerde dat het paard goed verkocht was. Gij kunt denken wat warboel het was. De markt was vol kooplieden en land bouwers de eene herberg in de andere uit. Altijd maar kijven en ruzie maken. Ware de policie niet sterk geweest, men had hard gevochten. Op andere dagen iB de markt om 12 uren gedaan en nu was ze om 2 ure nog vol volk. Hoe de kooppartij eindigen zal, weten we niet. De Clercq schikt zijn paard niet te leveren. L/U AlULUA zij W0fdt op ej_ ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Men heeft gemeld dat de policie van Leuven eenige bengels naar 't bureel had gebracht, daar zij eene 6om geld op zich hadden en groot verteer maakten. Ziehier de zaak gansch klaar Op 't policiebureel 1 verklaarden de jongens, dat twee van hen 1 dit geld gestolen hadden bij hunne ouders, 1 wonende Groengang(Parkstraat!.De ouders onmiddelijk verwittigd, loochenden het t gezegde, daar zij zeer arm zijn en den kost 1 moeten gaan afvragen. 1 De kinderen hielden nochtans staande J het geld in den kelder te hebben gevonden in een daarin gemaakt putteken. Ten laatste bekende toch de moeder, aldaar geld 1 te hebben weggestoken, dat zij nu en dan ontving, ter waarde van 3000 fr. De policie 1 heeft natuurlyk de zaak gelaten zooals ze ia, niet verstaande waarom zulke menschen het geld sparen en wegbergen, dat ze nochtans zoo groot noodig hebben. Men herinnert zich nog hoe Jan 1 Hespel, brouwersgast, 64 jaar oud, in zijn kosthuis, bij den herbergier Polidoor Maer- tens, op het gehucht Walle, tegen Kortrijk, verhangen gevonden werd op 24 Maart laatstleden. De herbergier voegde er nog bij dat de 1 kostganger gepoogd had zijn kosthuis op drie plaatsen in brand te steken, alvorens zich te verhangen. Deze geheimzinnige dood verwekte groote opschudding in den omtrek, en liet veel achterdocht na. Het parket kwam ter plaats men werd eenen sterken petroolreuk gewaar door gansch de herberg, en bloedvlekken werden ontdekt op de balken en den vloer van de zolderkamer. Eene lijkschouwing werd bevolen aan de wetsdokters en dezen bestatigden dat het lichaam vol kneuzingen, en het voorhoofds been gebroken was, daarbij vond men dat de voeten en de beenen erg verbrand waren. Dus werd er geen zelfmoord, maar eene misdaad vastgesteld. Maertens werd den 27 Maart aangehouden, doch bleef ondanks talrijke bewijzen den aanslag loochenen. Dijnsdag avond werd Maertens nogmaals voor den onderzoeksrechter gebracht en thans deed hij volledige bekentenissen. Hij verklaarde dat hij Hespel denjDijns- dag avond overvallen had, terwijl hij stoof- hout aan het kappen was, en hem met eenen hamer op het hoofd had geslagen, waardoor het slachtoffer bewusteloos neer viel. Ziende dat Hespel ging sterven, droeg hij hem naar den zolder en hing hem er nog levend op. Om zijne misdaad te ver bergen, stak hij den Zondag morgend, zijnen zolder op de vier hoeken in brand. De hamer waarmede Maertens den dood slag gaf, werd in eene kas teruggevonden en door de policie aangeslagen. De vrouw Maertens werd Woensdag morgend langdurig onderhoord, doch rond den middag in vrijheid gesteld. Maertens verzekerd dat zijne vrouw niet medeplichtig is, en dat zij niets van de misdaad wist. Het parket van Bethune heeft het parket van Bergen verwittigd dat het be richt medegedeeld over nieuwe bekentenis sen van Pollet aangaande de misnaad van den boulevard Dolez, valsch is. De overste der beruchte bende van het Noorden heeft geen enkele nieuwe verklaring gedaan. De waschplaats van de koolmijn La- haye, rue du Laveu, te Luik is in brand geraakt. Deze waschplaats diende tot het toebe reiden van het kolenstof voor het maken van galetten, door vermenging met teer en andere brandbare stoffen. 't Is de tweede maal dat het hier brand. De eerste maal was over een jaar of tien. Al de pompiers van Luik werden onmid delijk opgeroepen met hunne toestellen en pompen. De waschplaats vormde eene on- meetlijke vuurzee waartegen de poging tot uitdooving nutteloos was. De vuurkolom van verscheidene meters hoog, was door heel de stad zichtbaar. Het gebouw viel bij stukken en brokken in, terwijl een dozijn pompen water geven zoo veel het maar kan, om de voortzetting van den brand tegen te gaan. De oorzaak is niet gekend. Volgens een ingenieur van de mijn zou de schade rond de 100,000 ff. bedragen. Tien duizend personen ten minste stonden het grootsche schouwspel te bewonderen. De bewoners der wijk Pont de Mauvaux, te Roubaix, zijn Woensdag avond in op schudding gebracht door eene tragische gebeurtenis, welke plaats had in de herberg van M. V.. gelegen Grooten Weg, tus schen in de brug en de Luitenant-Caste lainstraat. Sinds ongeveer vier maanden woonde aldaar eene vrouw, zekere Philomena Vail- lant, 43 jaar oud, de heldin van dit drama, die sinds verscheidene jaren gescheiden leeft van haren man. Het slachtoffer is een metsersgast, Adhemar Dumoulin geheeten en 35 jaar oud, die met haar betrekkingen onderhoudt, zonder nochtans bij haar in te wonen. Ongeveer twee maanden geleden had deze laatste Roubaix verlaten om in den omtrek van Lens te gaan werken. Eene maand later was de vrouw hem gaan ge zelschap houden. Er was onder hen een onverschil ont staan en Woensdag avond, rond 7 ure, kwamen ze te Roubaix^erug, besloten, de metser ten minste, tot de scheiding. Philomena Vaillant keerde de eerste terug in de herberg van den heer V. Ze vroeg haren sleutel aan de herbergierster en begaf zich in allerijl naar hare kamer. Vijf minuten later kwam ook Dumoulin in de herberg. Zijne minares kwam er weldra bij hem en een twist rees op tusschen hen beiden. Dumoulin eischte zijne kleederen terug. Ga ze halen riep de vrouw hem toe. Neen ik wil niet naar uwe kamer gaan, wij zouden wederom twisten én gij zoudt zeggen dat ik u geslagen heb, ant woordde de man. Eindelijk toch besloot Dumoulin te gaan. De vrouw was enkele stappen voor. Nauwelijks waren beiden op de kamer, of de medebewoners van het huis hoorden smartkreten opstijgen, geslaakt door den metser. De herbergier wilde naar boven loopen, doch hij ontmoette hem midden op de trap, terwijl hij voortdurend riep Geef mij water geef mij water en zijn hoofd in zijne armen verborg. De vrouw had hem eene groote hoeveel heid vitriool in het gelaat geworpen. Een oor en de neus waren vreeselijk getroffen en een bijgeroepen geneesheer denkt dat er ook groote vrees bestaat voor een der oogen. De vrouw is gevlucht en tot nu toe nog niet aangehouden. Het Duitsch ministerie van posterijen deelt mee, dat er van af 1 October aan- Btaande een postzegel van 25 centiemen zal te verkrijgen zijn, bestemd voor het internationaal antwoord. Men voegt zulk een postzegel bij het schrijven waarin men antwoord verlangt en de bestemmeling krijgt voor dien zegel een anderen van zelfde waard in zijn land, waarmee hij het antwoord kan frankeeren. In Juli zal er op de kusten van Noor wegen, afwel te Trondhjem, eene ontmoe ting plaats hebben tusschen keizer Wilhelm en koning Haakon. Met een te Oxford gehuurde en door een chauffeur bestuurde automobiel zijn tus schen Oxford en Stratford-on-Avon, vier Amerikaansche toeristen verongelukt. Met vreeselijke vaart reed de bestuurder den gevaarlijken Sun Rising Hill te Banbury in Warwickshire af, de wagen sloeg in eene bocht om en M. Harry Johnson uit Califor- nië werd gedood terwijl zijne vrouw en M. en Mev. Blake uit Philadelphia, op den weg geslingerd werden. Deze drie zijn levensgevaarlijk gewond Mevrouw Johnson is nog buiten kennis. M. Blake is door de dokters opgegeven, maar Mev. Blake maakt het vrij goed, hoewel zij ook vreeselijk ge wond werd. Waarschijnlijk heeft de be stuurder, die er 't minst erg aan toe is, plotseling willen remmen, toen hij het beheer over het rijtuig verloor. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. Bij uitscheidiug van bedrijf. Uit der liand te koop. eene schoone met Schuur, Stallingen en verdere a1 hankelijkheden gestaan en gelegen TE OORDEGEM, Molenhoek. Alsook eenen veel opbrengenden Boom gaard, voorzien van beste fruitsoorten. De kooper kan met voordeel, 3 hecta ren beste Lafd en Meerrch in pacht be komen. Zich te bevragen bij de Kinderen MICHIELS, te Oordegem. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel, op Maandag 17 Juni 1907, om 2 uren namiddag, door den Secretaris REYN- TENS en bevoegd ambt. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke, Bergemeerschei. Do Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens de Burgerlijke tiodshuisen der Stad Aalst, op Donderdag 20 Juni 1907, te begin nen om 4 oren namiddag, in het openbaar verkoopen AALST-MIJLBEKE. 3 Hectaren, 73 aren 67 centiaren schoon en allerbeste Hooigras, wassende in de Berge- meerschen nabij de Albrechtlaan, zijnde de geweten Blee kerij van den heer Schnermans. Verdeeld in 19 koopen. Gewone conditiën en t(jd van betaling mits borgstelling. geboorten Mannelijk geslacht 8 fi Vrouwelijk idem 8 Huwelijken F. Schollaert, gasw. met S. Huys, tw. L. Meganck, tabakb. met J. De Bac ker, tw. H. Priem, sehrijnw. met V. De Meyst, br. E. Ganzeman, metser, met M. DHerde, tw. L. Guns, schrijn werk. met M. Heyman, tw. F. Roo- sen, bediende, met S. De Luyck, z. b. E. Vinck, landb met M. Meert, naai ster. L. De Wolf, tw. met M. De Smet, br. Overlijdens. H. Persoons, w* Van Hauwermeiren, z. b. 79 j., Gentschesir. F. Pilaete, wr Van Damme, kuiper, 43 j., Moorselb D. Van Cauter, m De Droog, schoenm. 66 j., Moorselb. E. De Strooper, M. Daens, landb. 65 j., Koolstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Berlclit. De ondergeteekende heeft het geeërd publiek te berichten, als dat hij hoegenaamd geene schuld meer zal aanvaarden doorzijn zoon Louis ge maakt zelfs hij hem buiten allen handel zijner commercie stelt. D. VAN GEERT, koopman in hout, te Aalst. Te koop. Twee Motocycles, Bircley 1906, met magneto, 3 en 4 peerdenkracht in goeden staat. Zich te bevragen bij den heer Emiel Penne, constructeur, Leopoldstraat, te Aalst. Snij- en Naailessen VOOR DaMEN JUFVROUWBN volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snij ster, Aalst, Bni8selsche straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. De Agendo der Sociëteit van de Muziek-componisten, en Muziek-uitgevers voor de Arrondissementen Audenaarde, Aalst en Dendermonde is gevestigd te Edelaere (Audenaarde), bij M. A. De- laere, welke hare vertegenwoordiger is. Zaterdag i5Juni 1907. Tarwe fr. 00,00 a Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.w, oo.oo a 00,00 a 00,00 a 00,00 a 0,00 a 7,20 a 2,07 a 70,00 a 0,00 a 0,00 a 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 0,00 8,19 2,17 80,00 OO,OD 00,00 LONDEN, 11 Juni. De prijzen blijven vast. In de kwartieren Maidstone en Canterbury klaagt men van de hopvliegen elder» schijnt de plant *eer gezond. NLREMBERG, ia Juni. De ttemmiag der markt is levendigthan» verkoopt men veel onge schikte, geringe waar, die voor het buitenland be stemd, aan 45 tot 5o fr. integendeel lichte Haller- tau gaat 75-90 fr., Hallertau (met lood), ioo-ia5 fr., Spalt, 125-135 ir. BRUSSEL, ia Juni. De speculatielust is wat gestild toch wordt er veel handel gedreven voor 1907. Menkwoteert: Aalst igoö, 44 fr. 1907, 6a 1/3 tot 65 fr. Poperinghe 1906, 37 i/a fr. 1907, 5a 1/2 tot 55 frank. Door sterfgeval. OPENBARE~VERKOOPING van Bouwgronden, LANDEN, MEERSCHEN BOSSCHEN, te Aalst, Erpe, Gijsegem, Ho/stade, Meire, Moorsel, Nieuw either ken, Otlergem, Smetlede, Denderhautem, Erembodegem, Haellert, Welle en Voorde. De Notaris DE GHEEST, te Aalit, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Rênteniershuis, aan de Keizer lijke Plaats, wijk A, nummers 1969 en '97°» groot 1 aar 60 centiaren, bewoond geweest door Dame Van Achter-Schel- kens. 2. Renteniershuis, aan de Keizer lijke Plaats, wijk A, nummers 1976 en *968, groot 1 aar 90 centiaren, ook be woond geweest door Dame Van Achter- Schelkens. 3. Huis en Grond, in de Rosma rijnstraat, wijk A, nummer 839, groot 80 centiaren, bewoond door Philemon Eemans. 4- Huis en Grond, in de Rosma rijnstraat, wijk A, nummer 840, groot 3o centiaren, bewoond door Jufvrouw we duwe Gustaaf De Vylder. 5. 8 Woonhuizen en Bouwgronden, in de Withuisstraat en Sint-Jobsteeg, groot 33 aren 40 centiaren. 6. Bouwgrond, aan de Meuleschet- tesiraat, wijk C, nummer 1029, gebruikt I door Gustaaf Van Nuffel. 7. Bouwgrond, aan de Dirk Mar- tensstraat, wijk C, nummer 1040c, groot 19 aren 40 centiaren, gebruiker den heer Ch. Callebaut. 8. Bouwgrond, aan de Dirk Mar- tensstraat, wijk C, nummer 1040D, groot 6 aren i5 centiaren, gebruiker den heer Charles Callebaut. 9. Bosch, in de Osbroeken, wijk B, nummers 607 en 608, groot 67 aren 10 centiaren. Onverpacht. 10. Land, in het Dijkland, Schaar beek, wijk C, nummer 109A, groot 64 aren 60 centiaren. ii- Land, in de Kleine Kroekhagen, wijk C, nummer 270, groot 43 aren 20 centiaren, gebruiker den heer Frans De Boeck. 12. Land, in de Kleine Kroekhagen, wijk C, nummer 273, groot 45 aren 90 centiaren, gebruiker den heer Frans De Boeck. 13. Land, aan de Moorselbaan, wijk E. nummer 363, groot 29 aren, gebrui ker den heer Seraphinus De Bruyn. 14- Land op den Koning, wijk D, nummers i35a en i35b, groot 42 aren 5o centiaren, gebruiker den heer Jan-Baptist Bruylandt. 15. Land, op den Koning, wijk D, nummer 3i, groot 27 aren 3o centiaren, gebruiker den heer Steenhout-Schud- dinck. 16. Land, op den Wijngaard, wijk D, nummer 49A, groot 47 aren 20 cen tiaren, gebruiker den heer Steenhout- Sahuddinck. Gemeente Erpe. '7- Land, op Erondegemkauter, wijk D, nummer 588, groot i3 aren 70 centiaren, gebruiker den beer Louis De Cuyper. 18. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 405, groot 28 aren 70 centiaren, gebruiker den heer Petrus-Joannes Ver hoeven. 19. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 4°L groot 3o aren 90 centiaren, gebruiker den heer Petrus-Joannes Ver hoeven. 20. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 411, groot 8 aren 80 centiaren, gebruiker den heer Gustaaf De Sadeleer. 21. Land op Ledekauter, wijk A, nummer 317, groot 14 aren 10 centiaren, gebruikers de heeren Casimir Segers en Frans Van Cauter. 22. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 3i8, groot 14 aren 20 centiaren,

De Denderbode | 1907 | | pagina 2