1 f Sterfgeval. Germaan DE VOS, Rechterlijke k 1011 ijk. AELST. Allerhande nieuws. Hollands Frankrijk. H .Arys-De Paepe. allerbeste HOOIGRAS ZAAILANDEN, WOONHUIZEN, HAAR. In Engeland is eene nieu we mode ingehuldigd voortaan zullen de kaalhoofdigen met andermans haar niet meer op den schedel moeten loopen. In Engeland maakt men nu pruiken in gesponnen glaas, waaraan men alle soorten van tinten en kleuren kan geven die men verlangt, en die den mensche- lijken hairbosop de wonderlijkste wijze nabootsen. Ze zijn uitermate licht en propertjes, en als 't waar is wat de klapperijen er over vertellen, dan moe ten er in Engeland een macht van men- schen en vooral vrouwen zijn, die hunne zwarte en blonde kroezelkoppen laten glad scheren, om er eene schoone rosse Sropere glazen pruik over te trekken, [en weet dat ros haar daar de eerste van de zeven schoonheden is. Gedenkdag. Het was Dijns- dag 11. de 92* verjaardag van den slag van Waterloo, waar de macht van Na poleon I door de Yercenigde Mogend heden geknakt werd. Wij vernemen uit Erpe het godvruch tig overlijden na eene kortstondige zie kelijkheid van den eerzamen heer Geneesheer, Burgemeester der Ge meente, Officier der Leopoldsorde, vereerd met het Burgerlijk Eeerekruis van eerste klas, Voorzitter der provin ciale medicale Commissie van Dender- monde, Oudvoorzitter der medicale Commissie van Aalst, Oudlid en Oud- ondervoorzitter van den Provincieraad van Oost-Vlaanderen, Oudvoorzitter der Cantonale Catholieke Vereeniging van Aalst, Oudondervoorzitter van d# Catholieke Vereeniging dss Arrondis- sements van Aalst, enz. De achtbare overledene was geboren te S' Lievens-Essche den 19 Februari 1830. Hij was Geneesheer sedert 1856 dus sedert meer dan vijftig jaren. Onnoodig, denken wij, er op aan te dringen, in tegenwoordigheid van de talrijke Eereambten waarmeê de eer zame overledene is bekleed geweest door 't vertrouwen die zijne medebur gers en collegas in hem stelden, dat hij altijd de rechtschapenheid tot richt snoer heeft gehad en een koene en ge trouwe verdediger is geweest der groote Catholieke Zaak en der zedelijke en stoffelijke belangen der bevolkingen welke hij vertegenwoordigde. Lijkdienst en Begrafenis, Zaterdag aanst., 22 Juni, om 10 uren. H. R. I. V. STAD AALST. Openbare Zit ting van den Gemeenteraad, in de gewone zaal der vergaderingen, op Zater dag 33 Juni aanstaande, om 5 uren namiddag. DAGORDE 1Gemeentegoederen Verkoop van bouw grond op de Hertshage 2. Gemeentebelastingen op de honden Rol voor 1907 3. Ontwerp van stichting eener tweede Stadsmeisjesschool 4. Staatsmiddelbare scholen Rekening 1906 en Begrooting 1908 5. BurgerwachtRekening 1906 en Begroo ting 1908. Overeenkomst betrekke lijk het gebruik der Schietbaan 6. Wegenis Overeenkomst met M.M. Coppens, voor de verbreeding van de Binnenstraat 7. Bureel van Weldadigheid Openbare verkooping van grond te Erpe 8. Burgerlijke Godshuizen Proces-verbaal van openbare verpachting. Ben grap met een zuren nasmaak Men leest soms in almanak anecdoten hoe ambtenaars en andere personen soms bij den neus worden geleid door grappen makers, die er in den regel nog al goedkoop van afkomen. Dat dit echter niet altijd lukt, heeft een Vlaming die over de Fransche grens woont, ondervonden. Hij meende de tolbeambten op de grens nabij Roncq, eene poets te spelen en tiad daar zeer geheimzinnig bin nen, verklarende dat hij wist waar eene groote hoeveelheid Belgische tabak werd weggeborgen. De douaniers meenden een goeden slag te doen, vergezelden den man, hem eene belooning toezeggend. De boerenjongen, Balcaen genaamd, be gaf zich met de agenten op weg Hij stapte maar altijd voort, op de hielen door de tolbeambten tevolgd, die oordeelden dat de weg wat ver liep en meermaals hadden ge vraagd of men bijna aankomen zou. Hij deed ze maar geduld oefenen en stapte voort... Eindelijk na eenige uren wandeling, pakte Balcaen zijne biezen, zette het op een loopken en verdween. De komiezen, eerst verbaasd, kwamen dadelijk tot bezinning en zetten den vluchteling na, dien zij weldra inhaalden. Nu was 't lachen uit. Balca-n werd meê- genomen en afgetast Men vond in zijne zakken 31 Belgische stekskens en proces verbaal werd opgemaakt wegens smokke larij en smaad aan tolbeambten. En de man, voor de vierschaar gebracht, vemam eerst nu wat hem die kwade poets zou kosten, vooral daar hij in bankbreuk verkeerde. De vierschaar verwees hem in derdaad, voor de 31 stekskens gesmok kelde waar, tot eene maand gevangenis en 500 fr. boetvoor smaad aan de agen ten, nogmaals 500 fr. boet en wegens ban- breuk, twee maanden Er zijn moordenaars in Frankrijk die er beterkoop van af komen Creemboter. Markt van Woensdag 19 Juni 1907, 85 kilogrammen ter Markt. Prijs fr, 2,70 perkilo. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde. AALST. - DE WERKSTAKING ter garentwijnderij op den Tragel. is geëin digd. Vrijdag aanst. wordt het werk herno men. Constant De Backer van Herzele, die Dinsdag avond van den trein sprong, is 's avonds overleden toen men eene schedelboring wilde doen. Hij waB 38 jaar en gehuwd, doch had geene kinderen. De Brusselsche policie en die der voorsteden doen de eene razzia na de andere, in herbergen waar grof op de koersen wordt gewed. Nu heeft men te Sint Joost-ten-Noode en te St Gillis weer eene menigte in beslagnemingen gedaan, waartoe de grand-prix van Parijs aan leiding had gegeven, In een der lokalen zag de policie, toen zij binnen kwam, eene serveuse haastig naar de achterplaats loopen. Men riep haar in eene nevenkamer en deed haar door eene vrouw onderzoeken En men vond hare kousen vol met koers- tickets. Te Schaarbeek hadden de catholieke gemeenteraadsheeren geprotesteerd tegen het begeven van kasseiwerken uit de hand en met bijna eenparige stemmen besloot nu de raad,tot de openbare aanbesteding over te gaan. En dit maakt dat de gemeente nu maar 65 centiemen de meter betaalt voor een werk, dat vroeger 2 fr. 45 kostte. Dat zal op geheel het werk een verschil maken van 505,000 fr. Men zal zich herinneren dat over eenigen tijd te Sint-Pieters-Jette in de wo ning der echtgenooten Godin de brandkast werd geopend en leeggestolen, terwijl de eigenaars den avond doorbrachten in een naburig koffiehuis. De dieven hadden het zware meubel in den hof gebracht en daar met hamerslagen de wanden verbrijzeld. Drie dagen later kwam een herbergier bij eenen wisselagent om, op verzoek van eenen vreemdeling, die in zijn lokaal wachtte, een titel te verkoopen. De wisselaar ontdekte dat het stuk deel maakte van de gestolen weerden en ver wittigde de policie, die dadelijk den her bergier ondervroeg en, gelukkig voor hem, weldra van zijne onschuld en goede trouw overtuigd was. Maar middelerwijl was de vreemdeling ongerust geworden omdat de herbergier wat lang wegbleef, en hij vond het voorzichtig, diens terugkomst niet af te wachten. Door lang en nauwkeurig zoeken heeft de policie eindelijk den sleutel van het geheim gevonden en Vrijdag een zestal personen aangehouden, die in den diefstal betrokken zijn, alsmede twee verheelsters. Daarmee was de zaak nog niet uit, Vrijdag avond en Zaterdag morgend werden nieuwe huiszoekingen gedaan, en denzelf den dag werden de aangehoudenen met M. Godin geconfronteerd. Deze herkende in een hunner dadelijk zekeren Frison, die met hem in de herberg was, terwijl de medeplichtigen den slag waagden Eene der vrouwen schijnt de opstookster te zijn, die de dieven op de hoogte bracht van den staat en de gewoonten der bewo ners van het huis. Aan eene arme woning te Sint Gillis zag een voorbijganger Maandag eenen knaap aan den vensterknop hangen. Hij snelde naar binnen en in minder dan een halve minuut had hij de koord doorge sneden. Toen de knaap het bewustzijn her kregen had, vertelde hij dat zijn vader over een jaar vrouw en kinderen verlaten had. De moeder maakte toen kennis met eenen leurder maar toen deze laatste tot eene gevangenisstraf werd veroordeeld, trok de moeder naar Frankrijk, zonder zich nog om hare 6 kinderen te bekommeren. Vier-en-twintig uren bleven de arme schapen zonder eten, toen eindelijk de oudste zuster besloot, hulp aan de geburen te gaan vragen. De jongen van 13 jaar, aan wien zy had bevolen, op de jongeren te passen, was ge durende de afwezigheid der andere zuster zoo wanhopig geworden, dat hij zich wilde verhangen. De policie heeft nu de kinderen onder dak gebracht. Een bakkerszoon van Heirnisse te Gent leerde op de binnenplaats van zijne woning velorijden. Zijne zuster hielp hem, door hem in evenwicht te houden. Doch het meisje viel en kreeg eenen stoot van den pedaal tegen den buik. Daags nadien gaf zij den geest. Een schrikkelijk drama viel Zondag avond ten 9 uren voor in eene herberg te Sas-van Gent, waar kermis werd gevierd. Tijdens eenen twist heeft een inwoner van Assenede twee messteken toegebracht in den buik van den genaamden De Decker, getrouwd en vader van drie kinderen, even eens te A88enede woonachtig. Hij stierf bijna op hetzelfde oogenblik. De moorde naar is gevlucht. Zondag morgend, rond 10 ure kwam zekere Constant Huyghe, wonende Hove nierstraat te Gentbrugge, gehuwd en vader van 8 kinderen, uit de Tweebrugstraat, te Gent. flij had niet gehoord dat een brou^ers- ;en aankwam van Ledeberg. ij-werd door het voertuig omvergewor pen en de wielen van hetzelfde liepen hem over de beenen en het hoofd, Hij werd de twee beenen verpletterd en bekwam bovendien twee groote wonden aan het hoofd. Hij is naar het gasthuis overgebracht, na door eenen geneesheer verzorgd te zijn. Zijn toestand is bedenkelijk. Zaterdag avond is er twist ontstaan tusschen twee jongelingen van de wijk Heyende te Lokeren, wier familiën sedert geruimen tijd in oneenigheid verkeerden. De twist ontaardde in eene vechtpartij, en een der vechters heeft rijnen tegenstrever twee messteken toegebrachtde eerste aan den linkerslaap, de andere in de lin kerzij Gelukkiglijk zijn de wonden niet diep, zoodat er van levensgevaar geen spraak is. Dokter Lemo heeft den gekwetste de eerste zorgen toegediend. Weergevonden. Een inwoner van Aarseele was met de kermis van November te Petegem-bij-Oudenaarde, den cirkbestuurder Meyer behulpzaam geweest in den opkuisch en daarbij eenen porte- monnaie verloren die eene Fransche bank noot van 100 fr. behelsde. Hij bemerkte zulks maar eenige dagen later en loofde eene som van 15 fr. uit voor den vinder die de verlorene banknoot aan den veldwachter der gemeente zoude overhandigen. Niemand bood zich aan, toen dezer dagen, de herbergier Karei Dhaene, op wiens mesthoop de vuilnis van den cirkus was geworpen geweest, den porte-monnaie met de banknoot in zijne aardappelen heeft uitgewerkt. Alhoewel zeer beschadigd denkt men toch dat zij nog zal kunnen uitgewisseld worden. Zij is ter beschikking van den belanghebbende. Het parket van Hasselt heeft te Ton geren een onderzoek gaan doen ten huize van een 22jarigen werkman, wegene mis handelingen op een kind van 3 maanden waarvan hij beweert, de vader niet te zijn. De geneesheer, die het wicht onderzocht, vond aan het gelaat en de schouders kneu zingen, sporen van verwringing enz., en de moeder beweert dat die marteling reeds scheidene weken duurt. Maandag, zegt zij, lag het kind te weenen. De kerel greep het, schudde het, neep het hoofdje tusschen zijn handen en smeet het met kracht in de wieg terug. Toen het dan nog niet ophield met weenen, sloeg hij het, tot het bewusteloos werd. Toen de moeder daarop om hulp riep, dreigde hij haar met een mes in den buik te steken. Een buurvrouw heeft gezien dat hij het kind met de voeten hield en het rondzwaai de, dat hij zijnen mond op den mond van het kind legde om het te verstikken. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde in de gemeente Dranoutre, nabij Ieperen Terwijl elkeen sliep in de herberg der echtgenooten V., werden de huisgenooten eensklaps gewekt door een vreeselijk ge kraak, veroorzaakt door het instorten van den vloer eener zolderkamer, waar 3000 kilos cement opgestapeld lag. De vader van de herbergierster en een twee jarig dochterken werden onder het gewicht verpletterd en konden niet meer levend onder de puinen worden uitge haald. Te "Spiere is het beroemde duivenhok van eenen gekenden liefhebber geplunderd. De weerde der gestolen duiven bedraagt 6000 fr. De werkstaking in de steengroeven te Zoningen neemt onrustbare verhoudin gen a»n. Maandag was het getal stakeis reeds omtrent 3000. De groeven van klein- graniet liggen zoo goed als stil en de werk lieden, die willen werken zoeken bezigheid in de groeven der Fransche grenzen of aan de bouwwerken. De toestand wordt als zeer erg beschouwd, te meer daar de blauwe steen meer en meer door den ciment en den beton vervangen wordt. Dit is de ellende voor de werklieden, de ondergang voor vele patroons. En 't ergste is dat de leiders der staking van geene minnelijke onderhandelingen willen weten. Eene oude vrouw van Dison is door het ontploffen van een gascomfoor in brand geraakt cn stervend naar het gasthuis ge bracht. Zelfs hare tong was half verkoold. Basile G., een arme drommel, wordt door de gendarmen van België en Frankrijk als een bal heen en weer gekaatst, zoodat hij waarlijk niet meer weet waar hij blijven moet. Voor de correctionneele rechtbank van Brussel deed hij een verhaal van zijne droevige lotgevallen. Hij stond te recht voor banbreuk. Waarom wilt gij gedurig in België terugkomen, mits gij altijd wordt uitgedre ven en gij toch Franschman zijt Ik ben geen Franschman meer, ant woordde de arme Basile. Het is juist daarom dat ik ook daar word uitgedreven. Hoe dat Sedert ik in het Nederlandsch Indisch leger heb gediend, ben ik geen Franschman meer en brengen de gendarmen van mijn land mij regelmatig terug naar de grenzen. Welnu, mits gij noch in België, noch in Frankrijk moogt verblijven, kondet gij u in Holland vestigen. Ik ken de taal niet Ziedaar hoe men met Fransch heel de wereld door geraakt. Men kan er nog niet eens mee wonen in het land, waarvan men de nationaliteit heeft aangenomen. Had die sukkelaar nu maar Hollandsch geleerd Eene vrouw van Quiévrain heeft, door petrool op het brandend vuur te gie ten, hare kleeren vlam doen vatten. Zij heeft die onvoorzichtigheid met den dood geboot en laat nu drie jonge kinderen als weezen achter. De zegepraal der christelijke par- tijen. Bij de jongste stembus hebben de verbonden Catholieke en geloovig-Pro- testansche partijen de zegepraal mogen blazen. En nu eindelijk het slagveld der verkiezingen voor de Provinciale Staten in de lengte en de breedte is te overzien,blijkt dat wij over de geheele linie der overwin naars zijn. De opzet der liberalen was zoo bont, hun aanval zoo fel, hun verwachting zoo groot Men zegt, dat Charlee Boissevain, de beruchte overwinningsvlag gereed hield, die hij twee jaar geleden uit het gebouw van zijn Handelsblad had gezwaaid, en dat de liberale kiesbesturen een flinken voorraad champagne hadden ingeslagen om do overwinning te vieren... Maar het viel den heeren niet meê Boissevain kan zijn vlag opgerold laten, en de champagne- flesschen behoefden niet ontkurkt te wor den. Eerst viel de liberalen het deksel der Zuid-Hollandsche stembus op den neus. Daarna kregen zij geduchte kloppen in de andere Provinciën. Overijssel is op onze hand gekomen, Friesland dreigt bij de her stemming voor de liberalen om zeep te gaan. Van de elf Provinciën blijven zij dan nog slechts in drie de baas. Do christelijke meerderheid in de Eerste Kamer die, gelijk men weet, door de Provinciale Stalen ge kozen wordt, blijft dus echter dan ooit. Voor ons liberaal ministerie is. deze uit slag een geduchte tegenvaller. Zijne regeer kracht is nu vrijwel verlamd door de uiterst zwakke vrijzinnig-socialistische meerder heid in de Tweede, en eene aanzienlijke minderheid in de Eerste Kamer. Terwijl Nederland als gastvrouw van de vredesconferentie optreedt, wordt de bin- nenlandsche staatkunde met rust gelaten en kon er van geen crisis sprake wezen. Maar als de vreemde mogendheden straks het land uit zijn... De liberalen hadden ons uit het regee- ringskasteel willen jagen. Maar niet waar Wie voor een ander oen kuil graaft... Mijnheer Borgesius, gij hebt uw ver diend loon (Corresp. Handelsblad). fcOISSONNEKIE. ZEEVISCHHANDEL. DE WIJNCRISIS. De ministers heb ben Maandag in hunne bijeenkomst een aantal maatregelen vastgesteld, om in de zuidelijke departementen den eerbied voor de wetten te verzekeren. Bevelen zijn in dien zin getelegrafeerd naar de overheden der betrokken departementen. In de Kamer heeft men de bespreking van het wetsontwerp op de vervalsching der wijnen voortgezet, bij art. 5, strekkende tot het heffen eener surtaxe van 65 fr. op de suiker bestemd voor de wijnen. Dit gaf aanleiding tot eene lange beraadslaging waarna met 304 stemmen tegen 255 het cijfer van 65 fr. verworpen werd. Eene surtaxe van 40 fr. werd ten slotte aange nomen. Intusschen heerscht er te Narbonne groote opgewondenheid wegens de geruch ten van de aanhouding van Marcellin Albert en Ferroul. Heel den nacht stond eene groote menig te voor de woning dier heeren, welke door de troepen bewaakt werd. Ook te Argilès heerscht groote opgewon denheid. Men vreest erge onlusten. Veel inwoners zijn met geweren gewapend. De procureur-Generaal van Montpellier heeft onderrichtingen ontvangen met het oog op aanstaande aanhouding van de leden van het comiteit van Argilès. Maandag had eene vergadering plaats van het comiteit, onder voorzitterschap van Marcellin Albert. De tijding der verwer ping van 65 fr. surtaxe door de Kamer, veroorzaakte groote ontroering. Er werd aanstonds besloten geen de minste con cessie te doen, zich te onthouded van elke uitdaging of aanval, maar stand te houden. Uit Lyon zijn verscheidene treinen met troepen naar Narbonne en Béziers vertrok ken. De opgewondenheid der bevolking van Naibonne neemt elk uur toe. Het verdedi- ging8comiteit zetelt bestendig 's Avonds hield M. Marcellin Albert eene openbare vergadering op de Groote Markt te Argilès. De correspondent van de Temps te Narbonne meldt dat de partij van het ge weld meer en meer de overhand krijgt en Marcellin Albert en het comiteit op zij wil schuiven, omdat zij te zwak zijn. Overal worden plaatselijke bonden gesticht. Volgens Journal zouden de maatre gelen in den ministerraad besloten op 5 hoofdpunten slaan Vervolging van het komiteit van Argilès, wegens oproerige redevoeringen vervolging tegen wijnver- valschers, met voorloopige aanhouding zoo noodig vervolgingen tegen zekere maires; verplaatsing van het iooe infanterie ver plaatsing van zekere regimenten in 't zui den. Andere regimenten zijn reeds op weg. Deze ernstige maatregelen zijn genomen omdat er ten alle prijze een einde dient gesteld aan de oproerige beweging, die zich tot een groot deel van Frankrijk dreigt uit te breiden. Volgens berichten .dit Lot et Garonne poogt men in die streek de bevolking for meel tot oproer aan te zetten. Rond het midden der week zouden er opleidings of aanhoudingsmandaten worden afgeleverd tegen de leiders. M. Albert Sarrout, afgevaardigde van Narbonne, heeft zijn ontslag gegeven van onderstaatssecretaris aan het ministerie van binnenlandsche zaken omdat hij zich niet wil aansluiten bij de maatregelen van den ministerraad. Dit besluit verwekt groote ontroering. Leopoldatraat, 14, Aalat. Prijzen voor 20, 21 en 22 Juni. TARBOT de kil. fr. a,oo TARBOTTIRI8 '/«kilo 2,00 HEILBOT fr. 1,25 Oranje /.alm den 1/t kilo fr. 4,00 l'ereche Zalm den ]/t kil. fr. 3,00 Kabeljauw. fr. 0,60, 0,75 Griet fr. o,5o, 0,70, 1,00, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00 en 2,00, Sclielvisch fr. 0,00, en 0,00 Steur 2,00 Roodbaarden (rougets) fr. i,5o en 2,5o Pladijs't stuk fr. o,i5, o,5o, 0,70, i,5o nieuwe Lniuloliuni fr. 0,75 Rog fr. 0,75, tot 2,5o en 3,oo Makreelen 't stuk fr. 0,70 Kreeften 't stuk 4,00 en 5,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Maatjes Beste nieuwen Haring fr. o,i5 en o,a5 Melkers Haring nieuwen Hol- landschen o,5o Tongen, groote, midden en klein soort. Nieuwe HoLlandsche superior kroonharing het vaatje fr. 2,50 ^'yÉ5DmTvAN~ allerbeste HOOIGRAS te Aalst-Mijlbeke, Bergemeersohen. Do Notaris DE GHEEST, to Aalst, zal namens de Burgerlijke Godshuiién der Stad Aalst, op Donderdag 20 Jlni 1907, te begin- i.ou om 4 uren namiddag, in het openbaar verkoopen AALST-MIJLBEKE. 3 Hectaren, 73 aren 67 centiaren schoon en allerbeste Iiooigras, wassende in de Berge- meerscbcn nabij de Albrechtlaan, zijnde de geweien Bletbery van den heer Schuermane, Verdeeld in 19 koopen. Gewone oonditiën on tijd van betaling miti borgstelling. VEND1T1E VAN to Aalst, Brusselsteenweg, Kasteel van Overham. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens Mijnheer de Baron Louis de Bethune, te Aalst, op Donderdag 20 Juni 1907, te beginnen om 8 uren voormiddag, in het open baar vekoopen, omtrent 6 hectaren allerbeste Hooigras, wassende op meerschen genaamd De Vette Weiden, gelegen te Aalst, nabij den Brnsselschen Steenweg en de Dender- vaart, jn den omtrek van het Kasteel van Overham Verdeeld in 40 koopen 't elks gerief. Gewone conditiën en tyd van betaling, miti borgstelling. N. B. Men zal vergaderen ter herberg tiet Klein Gent, bij den heer Seraphibs Kikckkns, Brusselschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede te Nieuwerkerken, op de Kriek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot M' PEETERS, Notaris te Leuven, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen G EMEENTE r NIEU WERKERKEN. a. Eenen blok Zaailand, groot volgens me ting 2 hectaren, 49 aren 90 centiaren, gelegen op de-Kriek, en gekadastreerd wijk A, n" 460, 461, 462, 463, 464, 555, 556 en 557 met eene grootte van 2 hectaren, 50 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste aan Dame Menie- man-De Smet, ten zuide aan Mijnbeer Leon De Coen, ten weste aan de Baan en daarover aan den heer Emeri De Kegel en Damo Men- leman-De Smet en ten noorde aan het Wel dadigheidsbureel van Nieuwerkerken, ge bruikt door de heeren Prosper Van de Velde en Jean Van Mossevelde, verdeeld in acht koopen volgens het op de plakbrieven staan de grondplan, opgemaakt door den heer Henri Van Cleynenbreu|el, gezworen landmeter, te Aalst, als volgt Eerste koop. Een perceel land, groot 50 aren 35 centiaren. Boomprijs fr. 228, Tweede koop. Een perceel Land, groot 42 aren, 85 centiaren. Boomprijs fr. 48, Derde koop. Een perceel Land, groot 28 sren. Boomprijs fr. 228, Vierde koop. Een perceel Land, groot 26 aron. Boomprijs fr, 162. Vijfde koop. Een perceel Land, groot 26 nren 50 centiaren. Boomprys fr. 210. Zesde koop. Een perceel Land, groot 25 aren 50 centiaren. Boomprijs fr. 115. Zevende koop. Een perceel Land, groot 25 oren 10 centiaren. Boomprijs fr. 264. Achtste koop, Een perceel Land, groot 24 aren 60 centiaren. Boomprijs fr.-170. b. En eecèn blok Zaailand, groot volgen! meting 1 hrctaar, 53 uren 79 centiaren, ge kadastreerd wijk A, nr 528b, met eene grootte van 1 hectaar, 56 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan de Burgerlijke Godshuizen van Aalst, den heer Nicoaemus Van Impe en Juf vrouw weduwe Charles-Louis Micniels, tan zuide aan de heeren Victor-Joseph Van Mol en andere en Leon De Coen, ten weste aan Dame Meuleman-De Smet en ten noordo aan de heeren Joseph Raes, de erven De Swaef en don heer Valery Boeten, gebruikt door de heeren Jean Vun Mossevelde en Petrus De Slover, verdeeld zooals hiervoren is gezegd in de vyf koopen als volgt Eerste koop. 34 aren 66 centiaren Land, ten weste. BoomprijB fr. 100. Tweede koop. 32 aren 32 centiaren Land, neven voorgande. Boomprys fr. 101. Derde koop 30 aren 60 centiaren Land, nevens voorgaande. Boomprijs fr. 158. Vierdo koop 26 aren 30 centiaren Land, nevens voorgaande. Boomprijs fr. 241. Vytdo koop. 29 aren 91 centiaren Land, ten ooBte. Boomprijs fr. 975. ZITDAGEN Instel Woensdag 26 Juni Vorblyf Woensdag 10 Juli ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Sint-Eloi, by den heer Aimë Lbleu, tf Aalst, Esplanadeplein. 1907, Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING Bouwgronden, LANDEN, MEERSCHEN BOSSCHEN, te Aalst, ErpeGijsegem, Hofslade, Meire, Moorsel, Nieuwerkerken, Otlergem, Smetlede, Denderhautem, Erembodegem, Haellert, Welle en Voorde. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. 1. Renteniershuis, aan de Keizer lijke Plaats, wijk A, nummers 1969 en 1970, groot 1 aar 60 centiaren, bewoond geweest door Dame Van Achter-Schel- kens. 2. Renteniershuis, aan de Keizer lijke Plaats, wijk A, nummers 1976 en 1968, groot 1 aar 90 centiaren, ook be woond geweest door Dame Van Achter- Schelkens. 3. Huis en Grond, in de Rosma rijnstraat, wijk A, nummer 83g, groot 80 centiaren, bewoond door Philemon Eemans. 4. Huis en Grond, in de Rosma- rijn8traat, wijk A, nummer 840, groot 3o centiaren, bewoond door Jufvrouw we duwe Gustaaf De Vylder. 5.-8 Woonhuizen en Bouwgronden, in de Withuisstraat en Sint-Jobsteeg, groot 33 aren 40 centiaren. 6. Bouwgrond, aan de Meuleschet- testraat, wijk C, nummer 1029, gebruikt door Gustaaf Van Nuffel. 7. Bouwgrond, aan de Dirk Mar- tensstraat, wijk C, nummer 1040c, groot 19 aren 40 centiaren, gebruiker den heer Ch. Caliebaut. 8. Bouwgrond, aan de Dirk Mar- tensstraat, wijk C, nummer 1040D, groot 6 aren i5 centiaren, gebruiker den heer Charles Caliebaut. 9. Bosch, in de Osbroeken, wijk B, nummers 607 en 608, groot 67 aren 10 centiaren. Onverpacht. 10. Land, in het Dijkland, Schaar beek, wijk C, nummer 109A, groot 64 aren 60 centiaren. 11. Land, in de Kleine Kroekhagen, wijk C, nummer 270, groot 43 aren 20 centiaren, gebruiker den heer Frans De Boeck. 12. Land, in de Kleine Kroekhagen, wijk C, nummer 273, groot 45 aren 90 centiaren, gebruiker den heer Frans De Boeck. 13. Land, aan de Moorselbaan, wijk E. nummer 363, groot 29 aren, gebrui ker den heer Seraphinus l)e Bruyn. 14. Land op den Koning, wijk D, nummers i35a en i35b, groot 42 aren 5o centiaren, gebruiker den heer Jan-Baptist Bruylandt. 15. Land, op den Koning, wijk D, nummer 31groot 27 aren 3o centiaren, gebruiker den heer Steenhout-Schud- dinck, 16. Land, op den Wijngaard, wijk D, nummer 49A, groot 47 aren 20 cen tiaren, gebruiker den heer Steen hout- Sshuddinck. Gemeente Erpe. '7- Land, op Erondegemkauter, wijk D, nummer 588, groot i3 aren 70 centiaren, gebruiker den heer Louis De Cuyper. 18. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 405, groot 28 aren 70 centiaren, gebruiker den heer Petrus-Joannes Ver hoeven. 19. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 404, groot 3o aren 90 centiaren, gebruiker den heer Petrus-Joannes Ver hoeven. 20. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 411, groot 8 aren 80 centiaren, gebruiker den heer Gustaaf De Sadeleer. 21. Land op Ledekauter, wijk A, nummer 317, groot 14 aren 10 centiaren, gebruikers de heeren Casimir Segers en Frans Van Cauter. 22. Land, op Ledekauter, wijk A, nummer 318, groot 14 aren 20 centiaren, gebruikers de heeren Casimir Segers en Frans Van Cauter. 23. Meersch, in de Oostmeerscben, wijk D, nummer 906, groot i3 aren 80 centiaren, gebruiker den heer Louis De Smedt. 24* Land, op den Kleinen Bosch- kauter, wijk D, nummer 41BIS, groot 17 aren 80 centiaren, gebruiker den heer Desirè Ruyssinck. Gemeente Gijsegem. 25. Land, in de Vorenste Munte, wijk C, nummer 106, groot 47 aren 60 centiaren, gebruikers de erven Constant Everaert. 26. Land, in de Vorenste Munte, wijk C, nummer 105, groot 45 aren, ge bruikers de erven Constant Everaert. Gemeente Hofstade. 27- Land, op den Kareeloven, wijk A, nummer 533a, groot 35 aren 80 cen- tiaren, gebruiker den heer Jacques Mer- tens-Heirwegh. 28. Land, op Opperhaese, wijk A, nummer 793, groot 43 aren 90 centiaren, gebruikt door den heer Frederic Hers- sens. 29. Land en Meersch, op de Stuyk- te, wijk C, nummers 696 en 697, groot 1 hectaar, 79 aren 40 centiaren, gebruikers de heeren Sylv. Van Gyseghem en de erven Van Hauwermeiren. Gemeente Meire. 30. Land, op het Kapelleveld, wijk B, nummer 479A, groot 94 aren 60 een-

De Denderbode | 1907 | | pagina 2