Zondag 23 Juni 1907 5 centiemen per nummer. 579le Jaar 3959 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. De maatschappelijke wetten en de politieke partijen. DE GOUDKUIL De Wolfsboon. De steenbakkerswerkliè in het Ministerie. Bedevaart naar het Heilig- Land. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgenden dag. De pry's ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verronden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen ryn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 81, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE SUUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladrijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inrendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele vaa dit blad. Aalst, 22 Juni 190T. Het einde der verledene eeuw zal in de wereldgeschiedenis aangestipt wor den als een tijdstip van buitengewone ontwikkeling of uitbreiding der maat schappelijke wetten en werken. De nadeelige invloed der liberale huis houdkundige school die, gedurende de vervlogene eeuw, de gedachten over- heerscht heeft, had da maatschappelijke betrekkingen met individualisme be smet. Het indivualisme is datgene 't welk leert dat iedereen zich uitsluitend met zyne persoonlijke zaken moet bezighou den en zich niet met dezen zijns even naasten bekommeren. Waar zulken geest heerscht is de broederlijkheid onbekend. Wee u onge lukkige want niemand zal zich met uw lot ontfermen Iedereen met zijne eigene zaken bekommerd, heeft noch tijd, noch geld om het lijden van zijnen evenmensch eeuigermate te lenigen Voor den armen broeder niets, maar voor zich zeiven alles!... Ziedaar 't orde woord van 't ikzuchtig .indivualisme De ondergang van 't liberalisme baarde liefdadige gedachten. De ondervinding leerde dat het indi vualisme, als natuurlijk gevolg, de on derdrukking van de zwakken en min begaafden moest hebben en dat de Staat of de hoogere standen deze ongelukkigen moesten ter hulp komen om ze op te beuren en op het levenspad vooruit te helpen. Dank aan die verandering van ge dachten zagen wy in België liet Staats bestuur en de hoogere standen wedijveren om den socialen toestand der arbeiders te verbeteren. Gelukkig dus voor deze laatsten dat de Catholieken gedurende 23 jaren aan het landsbestuur zijn ge bleven. 't Is buiten kijf dat waren onze anti- catholieke tegenstrevers aan 't bewind gebleven onze werklieden in 't algemeen nog de talryke weldaden niet zouden genieten der talrijke maatschappelijke wetten en maatregelen door de catho lieke Meerderheid tot stand gebracht. Onze driekleurige politieke tegenstre vers bazuinen wel over de daken uit dat moesten zij 't bewind in handen krygen, zy de belangen van den minderen man beter zouden behartigen dan de Catho lieken het deden. Maar die beloften zyn niet te ver trouwen. Frankryk geeft ons immers voor beelden die hier in België, volgens de liberalen, zouden dienen nageleefd te worden. In Frankrijk zyn de liberalen ge- VAN J. Ik. HUTCHINSON. 19° Vervolg. In mijn zeemanstijd heb ik meermalen het minste type ontmoet van den verharden matroos, wiens huid door zee en zeewind taai als leder was geworden, wiens zachtere gevoelens als met een gloeiend ijzer waren weggebrand, en wiens geweten te midden der slechtheid van zoovele havenplaatsen reeds lang schipbreuk had geleden en dik wijls heb ik zulk een man zien buigen bij de enkele bedreiging met de kat, zoo wreed en gevreesd is de straf. Doch nooit nimmer heb ik ar eene vrouw mee zien bedreigen. En dan I De vrouw, met den zonneschijn der jeugd in de haren en het goddelijke licht der onschuld in de oogen, die vrouw, welke zonder beven de wreedste, geheel onverdiende straf tegemoet ging, was het meisje dat ik liefhad. Gij, die een liefste bezit, oordeelt wat ik gevoelde Er bij te staan en toe te zien, hoe een gehate neger haar aanraakte hoe zij als eene gewone misdadigster werd vastge bonden, tot het genoegen van het dronken, juichende scheepsvolk en wat het ergste was, haar vernederd te zien door hem, die haar natuurlijke beschermer was en dus haar dapperste verdediger had moeten zyn steund door de socialisten volkomen meester van 't bewind. Ondanks de libe ralen zonder de hulp der socialisten, die zich als de verdedigers der belangen van de werklieden voorgeven, machteloos zouden zijn, heeft het Staatsbestuur daar weinig gezorgd om hun lot te verbe teren. Vraagt aan de Fransche werklieden of ze ook. een pensioen hebben verkre gen om lien in hunne oude dagen te helpen en ze zullen u antwoorden dal zij er nog altijd naar wachten Maar ze zullen blijven wachten, want de geroofde millioenen der kloosters die hun hot pensioen moest verzekeren, zyn aan de maat en den strijker gebleven van vereffenaars, advocaten en deur waarders. Waren de liberalen hier meester ge bleven, nooit zou de Regeering zich met den socialen toestand der mindere stan den bekommerd hebben. Het hoofddoel der liberalen en socialisten is uitslui tend, strijd, volgens bevel der macon- nieke logie, tegen den Godsdienst. De handelwijze der liberalen en socia listen toont ons aan wat zij voor de min dere standen zouden hebben ingericht. Van het ouderdomspensioen van 65 franks zou er nooit spraak zijn geweest en moesten zij meerderheid worden 't ware weldra afgeschaft. Maar als de liberalen zooveel mede lijden gevoelen voor hen die lyden waarom stichten zij geene bonden, maatschappijen, vereenigingen tot hulp en bijstand van den minderen man 't Zijn immers de liberalen niet die het grootste getal pensioengilden, maat schappijen van onderlingen bijstand, spaar- en leenkassen voor de landbou wers, bonden van gezamenlijken aan koop, veeverzekeringen, geitenbonden tot veredeling der koe van den werk man, samenwerkende melkeryen hebben gesticht, 't Getal der liberale instellin gen is vrij gering. De socialisten hebben wel is waar, eenige volksinstellingen tot stand ge bracht, doch wanneer men hunne wer kingen in den grond onderzoekt, dan ondervindt men weldra dat ze een ander doel hebben dan de liefde en genegen heid voor de leden. Aan 't hoofd der roode samenwerken de maatschappijen staan hoofdmannen als beheerders die er goed voor betaald worden ener rijkelijk kunnen meêleven. Meer dan een roode fijnaard die, over eenige jaren, fabriekwerkers van ge ringen stand waren, bezitten heden een niet onbeduidend fortuin en schuiffelen nu goed weder zelfs als 't regent en waait,, sneeuwt-, hagelt en vriest Ten slotte zeggen wij Als men alles rypelyk overweegt dan moot men de ontegensprekelijke overtuiging verkrij gen dat er in België slechts eene enkele partij bestaat bekwaam om 't maatschap pelijk vraagstuk op te lossen in 't belang der mindere standen en deze is DE GROOTE CATHOLIEKE PARTIJ dat was meer dan vleesch en bloed konden verdragenik werd razend en begon als een wanhopende te worstelen tegen de koorden die mij aan den mast kluisterden. Bedaar, jongen, bedaar zegde de kapitein, vergetend dat hij zelf ongeduldig aan zijne boeien rukte. Uwe tusschenkomst zou het meisje meer kwaad doen dan goed. Zij zijn er zeker achter gekomen, welk aandeel zij gehad heeft aan de zaak van gisteren avond maar het helpt niets of gij met hen spreekt woorden doen geen pijn en voor haar vechten, inderdaad, ik wilde dat wij het konden doen maar daar helaaB geen sprake van I Eén is er hierboven, jongen, die ziet wat er hier ge beurt en wat Hij vandaag tegen Lea Derrick opteekent, zal al heel leelijk zijn, let op mijne woorden. Dit was nu alles goed en wel, maar het gaf mij bitter weinig troost, want het on - recht dat hier geschiedde, riep om wraak aan deze zijde van het graf. De woorden van den kapitein, hoe goed gemeend, deden mijne verontweerdiging in het minst niet bedaren. Bij het verlaten van de kajuit had Melisse een 6hal omgeworpen, waarvan de driehoe kige punt van achter tot over haar middel reikte. Op dien doek viel de blik van haren broeder. Doe dat ding af zegde hij. Het meisje deed alsof zij niets hoorde. Doe af, zeg ik Zij zag hem met verpletterende minach- De wolfsboonen, gemeenlijk koffie boontjes genaamd, welke in tal van lusttuinen als sierplanten gekweekt worden, hebben evenals alle vlinder bloemige planten, het vermogen de vrije stikstof der lucht te vestigen en aldus den grond te verrijken. De wolfsboonen worden van in de lente gezaaid en lukken in alle gronden. Zij bezitten eene groote voederwaarde en leenen zich allerbest ter vruchtbaar- making der slechte gronden, ook ver dient hunno teelt algemeen verspreid te worden. In sommige gewesten van Vlaande- rens zandgrond, zooals in de omstreken van Thorhout, zaaien vele landbouwers, overtuigd van het belang der groene mesten, in de uitgeputte gronden, na rogge, wolfsboonen, die nog vóór den winter afgemaaid en ondergeploegd worden. In de Kempen, heeft deze teelt zelfs nog eene meerdere uitbreiding ge nomen. Dit is eene aller aanbevelenswaardig ste doenwijze, ook hecht wijlen de ge leerde landbouwkundige Denis Verstap pen een grooter belang aan het groen mest dan aan het stalmest. Tot staving zijner gezegden, haalt hij de meening aan van Müntz die beweert, dat met wolfboonen of inkarnaat klaver be- n zaaid, volgens den aard des bodems, deze gronden ter beschikking der gewassen steeds grootere en grootero hoeveelheden stikstof zouden stellen welke toelieten aan den aankoop van i) stikstofmesten huilen de hoeve en zelfs buiten het land genomen, te ver- zaken Hij voegt er hij dat Wagner n bestatigd heeft dat de gewassen veel minder wel de stikstof van het stal i) mest dan deze der groenmest benut- tigen. Evenwel, gezien de groote opbreng sten welke zij bekwaam is te leveren, vergt eene winstgevende teelt van wolfs boonen eene sterke minerale bemesting, fosfoorzuur en vooral POTASCH,depotasch hij al de vlinderbloemige planten over heerschend zynde. Niet te verwonderen dan dat Denis Verstappen voornoemd het grootste be lang hecht aan de rüwe potasch zouten, aan do fosfaten, en aan de kalk. Wat de bijvoeging van eene kleine hoeveel heid stikstof betreft, zegt hy dat zij gewoonlijk, voor het eerste en tweede jaar der vruchtbaarmaking, nuttig is Persoonlijk staan wij bijgevolg voor eene roofbouwteelt van wolfsboonen, na'graangewassen, do aanwending voor van 600 tot 800 kgr. kaïniet, eene ge lijke hoeveelheid slakkenmeel, by dc omploeging onder te werken, en van 50 tot 75 kgr. ammoniak sulfaat, bij de laatste egging, uitte strooien, dit alles per hectare. Ondergewerkt, 't zy vóór, 't zij na den winter, zal deze teelt van wolfsboonen de verwezenlijking van eenen overheerlijken lieeten- aardappel oogst, enz. toelaten, JaN. In het nummer van Zondag 9 Juni 11., zegt onze Confrater De Onafhan kelijke n van Hasselt, durft De Toe komst een aartsgeusche gazet, den priester Fonteyne, die door zijne gees telijke Overheid gestraft is, om eene lijn stollen met onzen goddelijken Zaligma ker. De Heilige Naam staat er in volle let ters bij Meer dan eens hebben wy 't zelfde in 't Land van Aelst en De Werk man kunnen bestatigen. ting aan, waarop hij den doek van achter vastpakte en hem met een woesten ruk van hare schouders trok. Hier, Belly, zegde hij, op den rooster wijzend, bind haar hieraan vast Met zijne koord in de hand, ging de neger naar haar toe. Dat was meer dan ik kon verdragen. Zwarte schurk riep ik. Als gij haar met één vinger durft aanraken, dan schiet ik u dood, den eersten keer dat ik u zie. De kerel aarzelde, blijkbaar verschrikt door mijne bedreiging Met een gesmoorden kreet wendde Derrick zich tot mij. Luister eens, zegde hij, als gij nog eens den mond opendoet, dan zal ik U eens met een paar vingers aanraken op eene manier die u niet zal bevallen Met mij kunt ge doen wat ge wilt, zegde ik, als gij het meisje maar met rust laat. Laat haar vrij, dan wil ik tienmaal hare straf op mij nemen als gij daarmee tevreden zijt. Zeker niet zeide hij. Zij krijgt haar deel, en wat meer is, gij zult het aanzien Daarop sarde ik hem, ik noemde hem een onmensch en een beul, een lafhartige vrouwenbeul. Mijn scherpe tong bracht hem buiten zichzelve, hij balde de vuisten en zou mij geloof ik, aangevlogen zijn, als mijne straf niet voor het oogenblik was uitgesteld geworden door iets dat even opmerkelijk als onverwacht was. De manschappen hadden den kring om ons heen dicht gesloten bij het vooruitzicht Woensdag morgend werd eene afveer- diging van het Syndicaat der Christene Steenbakkerswerklieden van den Schel- dekant en de Dendervallei in gehoor ontvangen by M. den Minister van Ar beid, te Brussel. Do deputatie werd aan den Minister voorgesteld door M. Maenhaut, volks vertegenwoordiger, en werd op de har telijkste wijze ontvangen vooral do werklieden-afgevaardigden werden door den minister vriendelijk onthaald. De afgevaardigden vroegen, zoo spoe dig mogelijk het wetsontwerp van MM. baron de Bethune, Vorhaegen, enz., te doen stemmen, om daardoor een einde te stellen aan de misbruiken, die voortspruiten uit de onwettige werk- contrakten, welke den steenbakkers- werklieden opgedrongen worden. Jaar lijks verliezen onze werklieden duizen den franken loon door die onwettige con t rakten. De minister werd ook door do afge vaardigden bekend gemaakt met den ellendigen toestand waarin de barakken zich bevinden, die aan de steenbakkers werklieden tot woonplaats gegeven worden.Die ellendige koten zijn oorzaak van talryke ziektegevallen en zijn verre van geschikt om de zedelijkheid te waar borgen der vrouwen en meisjes, die er samen met dc mannelijke werklieden hunner ploeg moeten vernachten. Om dat te verhelpen vroegen de afge vaardigden de stemming van het wets- ontwerp-Maenhaut, 't welk strekt om de patroons-steenbakkers te verplichten, de barakken zóó in te richten dat de werklieden er beschikken over de noo- dige kubiek meters lucht en dat afzon derlijke slaapplaatsen voor de vrouwen worden ingericht. Nog werd den minister gevraagd, maatregelen te willen nemen opdat de wet op de Zondagrust in al de steenbak kerijen zonder onderscheid zou toege past worden. De heer minister bewees een buiten gewoon belang in de vragen der afge vaardigden te stellen hij beloofde met de meeste zorg de verschillende punten te onderzoeken en er de vereischte maatregelen voor te nemen. Voor wat de barakken aangaat, heeft de heer minister reeds een uitgebreid onderzoek doen instellen en zoo dit onderzoek hem geen klaar denkbeeld geeft van de zaak, zal hij de barakken persoonlijk gaan onderzoeken. De afvaardiging dankte, bij monde van den heer Maenhaut, den heer mi nister voor zyn goed onthaal en om 't geen hij voor de steenbakkersworklieden doen zal. van een gevecht waarbij hun aanvoerder zoozeer alles in zijn voordeel zou hebben en terwijl zij Derrick aanspoorden om mij lafhartig een slag te geven en mij uitschol den, omdat ik niet tegen hem op kon, zooals zij zeiden, terwijl Derrick's vuist mijn gelaat bedreigde, plaatste Melisse zich tusschen ons eer iemand haar kon weer houden. Hare mouw streek langs mijn gelaat, en zij stond zoo dicht voor mij, dat ik den geur van hare haren en kleeren kon ruiken, ondanks de alles doordringende teerlucht. Raak hem eens aan, als gij durft riep zij hijgend. Waag het eens In de oogenblikkelijke stilte trilde hare stem als de snaar van eene harp. Derrick deinsde terug, haar half minachtend, half bevreesd aanziende. Hoera riep eene stem uit het volk. De kreet, of liever de bedoeling, die erin lag, prikkelde Derrick. Ruw stiet hij het meisje terzijde en gaf mij een geweldigen slag tegen de onderkaak. Dit werkte op het meisje als een electri- sche schok. Woedend sprog zij op hem toe. Hare oogen schoten vuur en hare lange, buigzame vingers kromden zich, om zijn gelaat open te krabben. Als hij niet een stap achteruit gegaan was, had zij hem zeker geteekend. Gelukkig voor hem kwam Belly tusschen beide, en nu zij niet in staat was, haren broeder met de nagels te bewerken, spuwde zij hem over den schouder van den zwarte in het gelaat, met al do woede en Vertrek van Marseille den 29 Au gustus. Terugkomst 2 October. Het Werk der Belgische Bedevaarten naar Palestina, in 1899 goedgekeurd en gezegend door Z. E. den Cardinaal Aartsbisschop en H. H. Hoogwaardig heden de Bisschoppen van België, is in het Commissariaat van liet Heilig Land te Gent gevestigd. Voor den 2W Au gustus aanstaande wordt er, met de medehulp van Mgr Potard, Huisprelaat van Z. H. Pius X, en Bestuurder der bedevaarten van den H. Lvdovlcus te Parijs, eene volledige bedevaart inge richt naar de Heiligdommen van Judei en Galilea. Men zal stilhouden to Napels, Athenen, Constantinopel en Egypte be zoeken. Tot deze bedevaart, in de beste voor waarden ingericht, worden niet alleen de geestelijken maar ook de wereldlijken van beider geslacht, in beperkt, getal uitgenoodigd. REIS Marseille, Napels, Constanti nopel, Smyrna, Rhodes, Beyrouth, De Libanon, Damascus, de Hauran, Tibe rias, Cana, de Berg Thabor, Nazareth, Carmelusberg, Caïfla, Jerusalem, Beth- léem, de Jordaan, do doodo Zée, enz. Port Said, Cairo, de Pyramiden, Mata- ï'ieh, Alexandria, Marseille. Prijs der Bedevaart van Marseille tot Marseille Eerste klas, 1040 franken Tweede klas, 820 franken Derde klas, 600 fran ken. Voor programma en inlichtingen, kan men zich wenden tot den E. Pater Da niël Lappan, Algemeeno Commissaris van het Heilig Land, Oude Violet ten lei, 8, te Gent. Gold sltiuti. Weet men hoeveel geld er in België geslagen is sedert 1832? Juist 899 millioen stukken, verbeeldende eene waarde van frank 1,193,081,381, te weten Gouden munten fr. 598,642,745 .Zilveren munten 563^548,744 Nikkelen munten. 21,691,506 Koperen munten 9,198,386 de kwaadaardigheid van eene wilde kat. En nu dacht ik waarlijk, dat het laatste bedrijf van dit helsche drama gekomen was: want Derrick en de neger grepen het meisje en duwden het tegen den rooster, en geen man, onder allen die er om heen stonden, zag het schandelijke van de zaak in. Het vloog mij als vuur door de aderen, en mijne spieren en pezen spanden zich tot het uiterste om den lafharligen bewerker van zulk eene onmenschelijkheid te lijf te gaan. Was ik vrij geweest, zonder eenige gewetenswroeging had ik hem op de plaats dood geslagen Doch geen hunner bewoog zich. Dekoord om hare polsen vastgemaakt, ging knarsend over de bovenste dwarslat van den rooster twee blanke armen rezen omhoog, als wanhopend den hemel om hulp smeekend een bloedige nevel zonk door mijne oogen, waarachter het scheeps volk scheen te dansen en te praten en met een helsch vermaak mijne machtelooze woede te bespotten. Vooruit maar, Billy hoorde ik als in eene verschrikkelijke nachtmerrie Derrick toepen. Opeens verbrak eene andere stem de stilte, de mist trok op, de verstijvende angst verliet mij, en ik zag Healy vooruitstappen, totdat hij uitdagend voor den ontstelden neger en Derrick stond, en ik verstond den zin van zijne kort afgebroken woorden. God dank Er was toch een man onder dat onmenschelijke scheepsvolk. De ontmuntingen en gedeeltelijke her- smeltingen van deze munten hebbem eene waarde betroffen van 63,605,487 frank, te weten Gouden munten fr. 14,646,025 Zilveren munten 34,072,101 Nikkelen munten. 11,132,117 Koperen munten 3,754,644 De waarde der in omloop blijvende munten bedraagt dus 1,129,475,896 fr. Zwijgen is ook een krachtige taal. Eén oogopslag beteekent soms meer dan een stroom van woorden. AALST. - liet XV* Bouclleet«i der Catholie ke Turn- en Wapenkringen van België belooft oprecht grootschen indrukwekkend te zullen zyn. Reeds een tachtigtal kringen waaronder vier Fransche, een Duitsche en een Hollandsche zonden hunne bijtreding. Groote toebereidselen worden ge maakt om de Belgische en Vreemde Turners op luisterrijke wyze te ontvan gen en het XV® Bondfeest al de voor- gaanden in pracht te overtreffen. Het zal opgeluisterd worden door de aanwe zigheid onzer geachte heeren Senateurs en Volksvertegenwoordigers. Eenigen der te winnen pryzen (Kunst voorwerpen) waaronder dezen van Z. M. den Koning en van Z. K. H. prins Albrecht, zullen van Zondag aanst. af ten toon gesteld zijn bij den heer Sterck, photograaf, Kerkstraat, alhier. Die zyn hart op de tong draagt, loopt gevaar het uit te spuwen. De vrouwen in de familiera den. De middenafdeelingder Kamer. Vrijdag vergaderd, heeft met algemeene stemmen het wetsvoorstel, de vrouwen toelatend van deel te maken van de familieraden, aangenomen, M. Mabille werd verslaggever benoemd. 4% Het ongeluk, de armoede, de ver drukking, hedendaags niet meer uitge roeid dan zij het waren in de midden eeuwen, kwamen niet opgerezen vóór den menseh, in die tijden, als een schrik verwekkend noodlot, waar hy het on schuldig slachtoffer van was. Hij leed er door, maar hy verstond ze hy kon er door verpletterd zyn, maar niet ho peloos want hem bleef de homel en men had nog niet eenen der wegen versperd, die leiden van het gevang zyns lichaam lot het vaderland zyner ziel. Montalembert. Fransche kerkhaters. Het stadsbestuur van Reims heeft besloten het standbeeld van Jeanne d'Arc, dat oprijst te midden van het plein voor de hoofdkerk, weg te nemen en naar eene andere plaats over te brengen Jeanne d'Arc, gevierd en vereerd als eene christene heldin en als eene heilige werd tot nu toe door de blokmannen bespot en veracht. Nu willen zij er eene we reldlijke beroemdheid van maken en daarom moet zij weg van vóór de kerk. Hoe fanatiek Wilt gij dat meisje slaan Ja Waar lijk! Een echt mannenwerk, dat gij vandaag zult verrichten Bij ons in Ierland, ontha len wij die lieve schepseltjes niet op een pak slagen. En bij mijne ziel, denkt niet dat Tim Healy zal toelaten, dat zoo iets hier gebeurt Laat haar los, zeg ik, satans kind Wilt gij niet Neen Pak aan dan In een oogwenk lag zijne vest op het dek; de kat, aan de vuist van den neger ontrukt, vloog over boord en Beau Billy lag zonder tulband en bloedend op den grond te spar telen. Hoera riep Healy, eenen grooten sprong doende, en zijne vuisten zwaaiend als smidshamers. Lea, kom hier, wilt gij met mij vechten Vooruit dan, gauw wat, want ik verlang er naar, u op uw gezicht te slaan 1 Zeker, als gij u behoorlijk ge draagt zoo een weinig smokkelen, stelen en schieten rekent niet mee dan wil ik met plezier met u mee doen, maar als gij met uwe ongewasschen handen uwe ruster durft aanraken... dan is Tim Healy, de echte zoon van zijnen vader en zijne voor ouders... dat zij rusten in vrede een echt, eerlijk, driftig, Iersch jongeling, van top tot teen Wilt gij met mij vechten Neen Dan is het uw eigen schuld, als ik mij met het meisje bemoei, en zich tot Melisse wendend, haalde hij zijn mes uit, en sneed in eens de koord door waarmee zij was vastgebonden. (Wordt voortgoot.)

De Denderbode | 1907 | | pagina 1