Zondagrust. Groote Tombola Stad Aalst Rechterlijke kronijk. Luisterrijk Concert Luisterrijk Concert Allerhande nieuws. DE HOEST hoe "e, hiJ °°k Fr. DE GENDT en Zoons, C. Bonner Van den Broeck Merklpmjzen. Hopmerkten. ZAAILANDEN, WAARLIJK welk ern stig raensch. het bermhertig gezeever lezende waarmeè zekere brood kribbe laar onder handteeken van Leepe Maf- Lafaard, Knol Schoteldoek, Sis van Schaarbeek en nog andere groote Tieten, wekelijks 'torgaan der firma Vijf Ezels C° n bekladt, ja, welk ernstig man moet zich niet afvragen Denkt men hiermeö de openbare denk wijze om den tuin te leiden, de aan dacht van ernstige zaken af te weren 't Is te dom, ja, aartsdom Meent men dan toch dat het niet ge weten is waar al dat zoo dom als dwaas gezeever aaneengeflanst wordt Neen 't is te Mijlbeek niet dat men Leepe Maf moet gaan zoeken En Knol die is den hol op sedert wij bewezen hebben dat Knol afgereden peerd, schoteldoek enz. beteekent. Neen 't is niet op Schaarbeek dat men Sis gaan vinden moet. Neen, 't is bij onze bakkers niet dat een Witteblom te ontmoeten is die nog dommer is in de zaak, nog onwetender als den domsten koeijongen. Neen, neen, 't is daar niet dat ze hui zen ze huizen op 't kantoor aan den oever van- Den Dender.... 't Is daar dat de broodkribbelaar aan 't werk is... Onbetwistbaar is het schrijven getee- kend Witteblom ook op 't bureel aan den oever des Denders aaneengestoo ten, want geen enkel onzer bakkers is dom genoeg om zulke leugens en om zulke dwaasheden vooruit te zetten Neen, geen onzer Aalstersche brood bakkers is dom genoeg om tegen de be kende waarheid in te houden staan dat de vreemde granen by den invoer in ons land belast zyn. De vreemde granen mogen hier te lande vrij ingevoerd worden. Het meel betaalt by den invoer in ons land een recht van 2 fr. per 100 kilogr. Dit invoerrecht van 2 fr. per 100 kilogr. dient tot bescherming dermaal- ders en tot verweer tegen de handel wijze der Fransche Regeering. In Frankrijk even als in Duitschland en Holland, zijn de granen bij den invoer belast, maar de Fransche Regeering geeft de invoerrechten terug aan de maalders die meel uitvoeren. De invoerrechten op het meel kunnen dus geen invloed hebben op den prys dezer koopwaar aangezien de granen hier vrij inkomen en onze maalders ze zich tegen den geringsten prys kunnen aanschaffen. Broodkribbelaar "Witteblom, g'hebt den hoogen afgeschoten en na zulke ezelar\j mag men gerust de wereld be danken en de leer optrekken Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 23 Juni i9o7, M. Callebaut, Botermarkt. §TAD AALST. ten voordeele der voltrekkingswerken van de Sint-JozefSkerk. Met het einde van dees jaar moet die groote en schoone tempel geheel en gansch opgericht zijn. Toegewijd aan den H Jozef, Patroon van België, zal hij eene bron van zegen zijn voor de Stad en het omliggende, en de bescherming van den Grooten Heilige over geheel het Land van Aalst uitstrek ken. Al de inwonerB dus, van binnen en buiten de Stad, moeten medewerken en het hunne bijbrengen tot de verwezenlijking van het godvruchtig ontwerp. Schoone prijzen zijn te winnen voor de geringe som van fr. 0.50 het lot. Loten zijn te bekomen bij de Heeren Geestelijken der Parochie DE MAATSCHAPPIJ van Onderlinge Bijstand Alge meens Bond van Werklieden en Bur- G8R6 der Stad Aelst, brengt ter kennis der talrijke vrienden van haren diepbe- treurden Eere-Voorzitter, Mijnheer Jozef EEMAN, dat er op Dijnsdag 2 Juli 1907, om 9 ure, eene Zielmis ter zijner nagedach tenis zal gecelebreerd worden, in Sl Mar- tinuskerk. Voor 't Bestuur De Voorzitter, A. WILLEMS. Vrije Paarden en Veulenmarkt. De Jaarlijk- sche Markt en Tentoonstelling der Paarden en Veulens van het inlandsch trekras voor gansch het Land, welke zul len plaats hebben op Kermis avond, Zaterdag 29 Juni aar staande, (St. Pik te* en Paulusdag), ten 8 ure 's voormid dags op het Esplanadeplein (nabij de Statie, beloven dees jaar prachtig te zijn. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koop gestelde Paarden en Veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Verscheidene voorname kooplieden heb ben laten weten dat zij de markt zullen bezoeken. Aan ieder veulen zuigeling ter markt gebracht en in den Prijskamp niet bekroond' wordt 3 frank toegekend. De markt is toegankelijk voor alle Paar den en Veulens. Tusschen de loten van minstens 6 Paaiden door kooplieden ter markt gebracht zullen verschillige geldpre- mién afgelot WPJden. Priester Dnens. Wij had den het vast besluit genomen Priester Daens in vrede te laten rusten en zelfs niets mee te deelen over zijne begrafenis. Verder nog van Groene Pie te laten begaan zon der er acht op te slagen. Doch men roept onze aandacht in op zekere beweringen van Groene Pie in De Werkman en een schrijven in Le Bien publique van gister Vrijdag verschenen. Indien wij op ons besluit terugkomen dan is 't ook, om dat velen aan de rechtzinnigheid der bekee ring van Priester Daens twijfelen. Groene Pie schrijft Op deze kamer is hij gebiecht, heeft Ons Heer ontvangen en het H. Olijsel, zonder in iets, in iets aan de kristene Democratie te twijfelen en te verzaken En nu Le Bien Public a t Men schrijft ons uit zekere bron n Uw verslag over de begrafenis van Priester Daens laat een zekeren twijfel bestaan aangaande de gevoelens die den n overledene aan 't einde zijns levens be- zielden. a Laat mij toe de echte waarheid te her- 11 stellen aangaande de gevoelens van den Priester Gedurende zijne ziekte heeft hij a verscheidene malen, zijnen broeder ge it smeekt tot de catholieke partij terug te keeren. Eenige dagen voor zijne dood'twas it den Vrijdag 7 Juni. om 11 uren 's voor- middags heeft hij, in tegenwoordigheid van 3 getuigen, tot zijn broeder in al a de helderheid van geest, en met diepe overtuiging de volgende woorden gericht c Pieter, ga naar Gent bij onzen Bisschop n en vraag hem vergiffenis voor ons. Pieter, ga tot de catholieke partij terug in de welke wij geboren zijn, want ge zijt op een slechten weg. Aanhoor mijne woor- den want t zijn de woorden van een ster- a venden broeder. Men oordeele nu I School voor vroedvrou wen. De Gouverneur van Oost- Vlaanderen, brengt ter kennis der be langhebbenden dat met het eindigen van het tegenwoordig schooljaar, er in de school van vroedvrouwen, te Gent, nieuwe leerlingen kosteloos zullen kunnen aange nomen worden. De aanzoeksters moeten ongehuwd zijn, vrij van lichamelijke gebreken en eene goede gezondheid genieten. Zij zullen hun ne vraag aan het Gemeentebestuur hunner woonplaatB, vóór den 10 Juli aanstaan de moeten doen toekomen. Gent, den 19 Juni 1907. VELOIIAAN. S' Nicolaas- Geerardsbergen over Aalst. Onze achtbare Volksvertegenwoordiger M. Leo de Bethune, komt van wege den Minister van Openbare Werken, Aug. Del- beke, de volgende meedeeling te ontvangen Het is mij aangenaam u te laten we it ten dat ik het lastenboek kom goed te 0 keuren, aangaande de onderneming eener 1 Velobaan op de baan van S' Nicolaas 11 naar Geeraerdsbergen tusschen het uit- 1 komen van Dendermonde en het kruisen met de baan van Brussel naar Audenaar- de aan den kruisweg (carrefour) van 1 Voorde. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zjjne Hoogw. heeft benoemd Kapelaan der Kathedraal van St- Baafs. den E. H. Ottovaerc, in vervan ging van den E. H. Cools, P. J ont slaggever. De socialistische moord van Cour celles. Den 24 Juni zal de zaak van den moord op den ploegbaas Vanescotte te Courcelles gepleegd, voor het Assisenhof opgeroepen worden. Ziehier hoe de be- schuldigingsakt luidt. Den 7 Januari 1907, ten 5 1/2 ure 's mor- gends, werd de ploegbaas Vanescotte, ter wijl hij zich begaf naar de koolmijn van Grand-Conty, te Gosselies, die in werksta king was, door een revolverkogel getroffen, op het oogenblik dat hij, te Courcelles, over de brug der vaart van Brussel naar Charleroi stapte. Het schot was gelost door eene groep kerels, die aanstonds de vlucht namen en ten gevolge der duisternis niet konden herkend worden. Den 23 November laatstleden was een werkman der koolmijn van den Grand- Contj, Chrétien, een der beschuldigden in deze zaak, weggezonden, omdat hij een steen geworpen had naar een ploegbaas. De andere werklieden trokken partij voor Chrétien en eenige dagen later brak de werkstaking uit zij duurde gansch de maand December. In het begin van Januari werd eene overeenkomst gesloten tusschen 't bestuur en eene groep werklieden, die verlangden het werk te hernemen. Er werd besloten dat zij den 7" 's morgends, zouden beginnen. Gedurende de werkstaking werden tal rijke meetingen gegeven, voorgezeten, onder andere, door Chrétien en Voland. De spre kers zegden dat de werklieden, die den arbeid hernamen, moesten aangevallen worden. De redevoeringen werden al langer hoe heviger. Eenige dagen voor den moord op Vanescotte, had Voland gezegd Wij zouden een goeden slag moeten doen En de vergadering had geantwoord a Dat men ze vermoorde De 4 Januari riep Voland uit Brengt mij buskruit, ik zal het huis der vossen (werklieden die voortwerken; doen sprin gen. Den 5 Januari had eene meeting plaats met uitgedoofde lichten en er werden zeer hevige redevoeringen uitgesproken. Eindelijk werd het ordewoord gegeven de werkstakers moesten zich 's Maandags 's morgends gewapend naar Gosselies be- geben, op straf van geene hulp meer te ontvangen, 's Zondags hadden de toebe- reidsels plaats. Chrétien kocht den revolver van een anderen werkman. Jozef Hennaut kreeg een revolver van "Willame en koch{ kogels. Een andere beschuldigde, De Schutter, kreeg ook een revolver van Wil lame. dien deze vanColasse had ontvangen. Het was dat wapen, dat daarna in handen van Duteme kwam, en dat diende tot den moord. Nog andere beschuldigden hadden stokken met nagels of lederen riemen met knoppen meegebracht. '8 Maandags rond 4 ure 's morgends, begaven talrijke werlieden zich naar Gosse lies. Eene meeting werd gehouden gedu rende welke Voland uitriep Wij moeten ze dooden Verscheidene namen van werklieden, en onder andere dien van het slachtoffer, werden uitgesproken. Van het lokaal van het Maison du Peuple te Gosselies, begaf de bende zich naar de vaartbrug. Zeven werkstakers namen plaats op de brug. Duteme was gewapend met een revolver de anderen hadden stokken. Bernard Toumay zou hoesten wanneer er moest geschoten worden. Om 5 ure 35 kwam de ploegbaas Vanescotte voorbij met een anderen ploegbaas. RenéPatou. Vleys- man riep uit Past op, daar zijn zij Bernard Toumay hoestte. Jozef Hennaut mikte, maar schoot niet. Alsdan lostte Duteme een schot en Vanescotte viel neer, getroffen in de rechterzijde. Den 10 Januari stierf hij. De daders hadden de vlucht genomen, zonder herkend te zijn. In het Maison du Peuple van Gosselies, toonde Duteme zijn wapen zeg gende Dat is er een dat gediend heeft De revolver werd eerst in den grond gestoken dan weer uitgehaald, getoond aan Dehanwe en aan Vleysman gegeven, die hem aan Willame zou terug bezorgen. Vleysman bewaarde het wapen gedurende eenige dagen en wierp het dan in eene goot, vooraleer naar Frankrijk te vertrek ken. Later werd de revolver weergevonden op de plaats door Vleysman aangeduid. De expert, M. Gody, is van gedacht dat het wel het wapen is dat tot den moord heeft gediend. De beschuldigingsakt besluit als volgt Charles Chrétien, Desiré Voland, Joseph Georges, Leon Gilquin, Louis De Bauve, Charles Desmedt, Franfois De Deckers, Leopold Willame, Victor Duteme, Bernard Tournay, Joseph Hennaut, André Vleys man, Pierre Hennaut. Maurice Toumay, Alfons De Schutter zijn beschuldigd, 't zij door het plegen van den moord, 't zij met er rechtstreeks toe te helpen op zulkdanige wijze dat, zonder die hulp, de misdaad niet kon plaats hebben, 't zij door beloften, giften, schrikaanjaging, misbruik van ge zag, ophitsingen, een vrijwillige moord te hebben gepleegd op den persoon van Pieter Vanescotte, met voorbedachtheid. De zeven eerste worden daarenboven nog beschuldigd van door redevoeringen in openbare ver gaderingen en plaatsen, rechtstreeks en uit kwaadwilligheid opgehitst te hebben tot het plegen van misdaden, doch zonder ge- volg. Zooals men weet is het M. De Beys, substituut van den prokurcur-generaal van Brussel, die de beschuldiging zal staande houden. Heden Zaterdag heeft, te Erpe, te midden van eenen talrij ken toeloop van vrienden en kennissen de plechtige Begrafenis plaats gehad van den betreurden Heer GEItMAAIV DM "VOS, Geneesheer, Burgemeester der Gemeente, Officier der Leopoldsorde, vereerd met het Burgerlijk Eerekruis van eerste klas, Voor zitter der provinciale medicale Commissie van Dendermonde, Oudvoorzitter der medi cale Commissie van Aalst, Oudlid en Oud- ondervoorzitter van den Provincieraad van Oost-Vlaanderen, Oudvoorzitter der Can- tonale Catholieke Vereeniging van Aalst, Oudondervoorzitter der Catholieke Vereeni ging des Arrondissemements van Aelst, enz. Die talrijke volkstoeloop was te voorzien. Meer dan vijftig jaren oefende hij de genees kunde en werd gedurende vele jaren door 't vertrouwen zijner Medeburgers en colle gae met eereambten bekleed. De eerzame overledene, vredelievend eu menschlievend van aard was altijd bereid om aan elkeen dienst te bewijzen. Als Burgemeester en provinciaal Raadslid verdedigde hij altijd met vuur de zedelijke en stoffelijke belan gen van hen die hun vertrouwen in hem hadden gesteld. Op politiek gebied was hij een overtuigde Catholiek altijd op den eer sten rang waar er te strijden viel voor het behoud onzer godsdienstige en andere vrij heden. Geen wonder dusdat zulk een man algemeen geacht en bemind werd. H. R. I. V. II E3 It Z M LE. - BEGRAFENIS. Verleden Dijnsdag werd plechtig be graven in zijn geboortedorp te Herzele, de jonge heer Hendrik De Ryck. student van 't Aalstersch Collegie der Paters Je- suïten, en den 15 Juni laatstleden na eene langdurige en droevige ziekte overleden. Tusschen de talrijke en ingetogene me nigte die de ontroerende plechtigheid bijwoonde, bemerkte men den E. P. Mar- chal, Rector en de EE. PP. Van Eecke en Nieuwenhuyzen, Leeraars van 't Collegie en, rond hen geschaard, zijne schoolmak kers, waarvan er vier de hoeken van het baarkleed droegen. Na de groote en plechtige Mis, die zich door haren langen offerdienst deed opmer ken, had de teraardebestelling plaats. Hier las een jeugdige student, eene schoone redevoering. Hij troostte de diep- beproefde ouders, met hun de zachte en benijdenswaardige dood te herinneren, die hun duurbare zoon was gestorven Hij voegde er tevens bij dat zijn vroegtijdig afsterven, voor hen een spoorslag zou zijn in hunne studies, voortaan gezegend door de gebeden van den betreurden makker. Die gevoelvolle woorden, waarlijk uit het hart vloeiend.schokten diep de gemoederen en persten de tranen uit aller oogen... Zoo sloot zich die indrukwekkende Be grafenis, van den zeventienjarigen student. Dat zijne ziel in vrede ruste R. I. P. op Zondag 23 Juni 1907, om 11 1/2 uren voormiddag, ten Kioske, Groote Markt, door het Muziek der Kweekelingen van 't Leger, onder het bestuur van M. Vander- linden. 1. Marche militaire Vanderlinde.v 2. La joyeuse cigale, overture Larleur. 3. Les débutants, rédowa Vanderlinlen. j. La spéranza. fantaisie Boscolu. 5. Chant d'oiseau, pour petite flüte Vanderllnden. op Donderdag 27 Juni 1907, om 20 1/2 ure, ten Kioske Groote Markt, te geven door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Len6sens. 1. Marche Loraitine L. Gannb. 2. I.e barbier de Seville (Ouv.) Rossini. 3. Ballet Kgvptien (Suite d'orchestre) Luicini. 4. Hansel et Gretel (fantaisie) arr. par Maeck Humperdince. 5. Sur la glacé Muldermans. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde. MOORSEL. Het gerucht in Moor- sel en omliggende verspreid als zou den heer Dr Malchair overleden zijn ten gevolge van slagen hem toegebracht wanneer hij bij nachte op de baan was om een zieke te gaan bezoeken dat gerucht is TOTAAL VALSCH. Zulks is gebleken uit een nauwkeurig onderzoek door den heer Burgemeester onzer Gemeente. Het is dus noodzakelijk voor het behou den der goede faam onzer Gemeente dat dit gerucht openbaar gelogenstraft worde. X. Uil gauscht'i* 1)•*>-(<». Hoe menigmaal hebben de menschen van Aalst hier in dezelfde kolonnen de weldaden ver kregen door de Foster's Zalf herhaald, hoe ze genezen werden, 't zij van eene vreeselijke huidziekte, 't zij van het pijnlijk speen. Ziehier nog een ander geval. M. J. Troch, 57, Leopoldstraat te Aalst, zegt ons Sedert twintig jaren leed ik van 't speen, dat mij op sommige oogenblikken onverdraaglijke pijnen toebracht ik was mismoedig war.t reeds menige middelen zonder uitslag gebruikt hebbende, hoopte ik op geene genezing meer, toen een vriend mij de Foster's Zalf n aanried, verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker, en ik be proefde ze zonder uitstel. Na gedurende vijf dagen die weldoende Zalf gebruikt te hebben voelde ik mij reeds grootelijks verlicht en weinigen tijd later was ik van die leelijke kwaal ontl -st en tot mijne groote vreugde voelde ik niet meer de minste pijn. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te ma ken. De huid is eene der wijzen waarop onzui verheden uit het gestel gevoerd worden. Maar de huid is aan bijzondere ongesteld heden, die haar werk beletten of tegen houden onderhevig cn deze moeten in 't bijzonder behandeld worden. Eenige van deze ziekten zijn Ekzema, Speen, Roos, Dauwworm, Schurft, enz... Fos ter's Zalfis een bijzonder middel voor iedere soort jeukende huidziekten, men heeft ze gebruikt en hare kostbare waarde in duizende gevallen bestatigd. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf 1» geve van dezelfde soort als die welke M. Troch gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, Coudenbergatraat, Brussel. Het kan gevaarlijk zijn. Het gebeurt heel dikwijls dat personen, die in eenen winkel eene printkaart koopen, aan den winkelier of winkelierster vragen om er eens het adres op te willen schrijven. Dit kan zeer gevaarlijk zijn. als de printkaart een smadend karakter heeft. Zoo had onlangs eene vrouw beleedi- gende printkaarten doen zenden door een familielid, bij hetwelk zij zich dezelve had aangeschaft. De bestemmeling deed klacht. Hij had nog andere zulkdanige kaarten ontvangen, die gemelde vrouw gekocht had bij eenen winkelier der stad en waarop de echtge- noote van dien winkelier het adres had geschreven. Allen zijn gestraft in eersten aanleg en door het Beroepshof. De winkelier en zijne vrouw, als mededaders, zijn elk veroordeeld tot 50 fr. boete of 15 dagen gevangzitting, zonder voorwaarde, alsook solidairelijk tot de beroepskosten. De brandkaBtdieven hebben te Brussel weer eenen slag van belang gedaan. Zij hebben in de Joseph Stevensstraat, terwijl de echtgenooten Stordeur op de eerste ver dieping sliepen, in het benedenvertrek de brandkast doorboord en geledigd. Deze bevatte 18,500 fr. De policie zoekt hen op. Te Berlaere raakte eene vrouw, door het ontploffen van eene petroollamp, in brand. Het kostte haar het leven. Zij laat eenen weduwnaar met verscheidene kinde ren achter. Z1J wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van Da- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Het aloude en gekende Marollen- kwartier te Brussel, zal eerlang, wegens gezondheidswerken, verdwijnen. Tusschen de Hoogstraat en een drietal andere straten zal een blok van ruim een hectaar onteigend worden, voor het bouwen van gezonde werkmanswoningen. Tien stegen, bewoond door 321 huisgezinnen, samen eene bevol king van 1424 personen uitmakend, zullen onder het houweel vallen. De jonge Marie L giletmaakster te Schaarbeek, in de Grondwetstraat, waar zij samen met hare zuster woont, was Dinsdag morgend, om 10 ure, alleen in hare werkkamer, toen zekere L. D.. 29 jaar oud, met wien zij het verkeer afgebro ken had, binnendrong. Wat er tusschen beiden is voorgevallen, weet men niet, doch eensklaps schrikten de geburen op, bij het losbranden van een paar revolverschoten. Toen men naar de kamer van de gilet maakster liep, vond men deze dood ten gronde liggen. De moordenaar had zich gezel fmoord en had ook reeds opgehouden te leven. Later. Marie Lefevre, 22 jaar oudi wonend met hare zuster in gezegde straati was verloofd met den 29jarigen hand schoenmaker Leopold Doutrebant. Maar zij had de betrekkingen afgebroken en Doutrebant wendde alles aan om eene verzoening te bewerken. Daar zijne pogin gen vruchteloos waren, werd hij jaloersch en wilde hij zich wreken. Marie Lefevre wist dat cn durfde hare woning schier niet meer verlaten. Terwijl hare zuster afwezig was kwam Leopold Dinsdag morgend in de kamer, waar Marie met twee leermeisjes werkte. Hij zond deze henen en toen hoorde men eene hevige woordenwisseling, gevolgd van revolverschoten en hulpgeroep. Marie, die door twee kogels getroffen was, kon nog de trappen af en den winkel van het benedenhuis binnen vluchten. Daar viel zij neer om niet meer op te staan. Boven in de kamer van het meisje lag de moordenaar in eenen bloedplas. Hij ook was dood. Toen de zuster thuis kwam, liet zij zich op het lijk der vermoorde vallen, weenend en roepend den naam van het slachtoffer en, met de grootste moeite kon men haar van daar verwijderen. Doutrebant heeft zijne misdaad vooraf beraamd. Dit blijkt uit het feit dat in het huis welk hij bewoont, de beddelakens met kogels doorschoten zijn. Dit toont aan dat hij zijn wapen onder zijn deksel heeft be proefd. Een Antwerpenaar, die in eene her berg der Hoogstraat te Brussel eene reis- tesch naast zich op eene bank had gezet, miste deze toen hij wilde henen gaan. De tesch bevatte, behalve het gewone reisge- rief, ook een pak weerden de herbergier had vermoeden op eenen persoon, die haastig de herberg had verlaten. Men zette hem na en vond hem nog in het bezit van 'de tesch. Hij werd aan de policie overge leverd. Te Ledeberg-Pamel heeft een jonge ling eenen medevrijer, die in de herberg kaart speelde, een dolkmes in de borst ge- stooten, met zooveel geweld, dat de getrof fene er denkelijk het leven bij zal inschie ten. De moordenaar is aangehouden. Vergiftiging. In het nummer 104 der Augustijnstraat te Mechelen, in de herberg t De Nachtegaal is de ge naamde Jan Van de Camp woonachtig, in dienst in de fabriek St-Leonard. Bij hem woont, buiten zijne vrouw, een oude vader alsook een sjarig aangetrokken knaap Borgmans. De vrouw had op de markt een kalfskop gekocht, waarvan Maandag Van de Camp en het knaapje aten, doch zij werden beiden onpaeselijk. Deze ongesteldheid nam bij den man, zoodanig toe dat hij in de hevig ste pijnen overleed. Een geneesheer besta- tigde weldra dat de man door het eten van slecht vleesch vergiftigd werd en deed den knaap onmiddellijk naar het gasthuis over brengen. Het parket werd verwittigd en gaf na een onderzoek ter plaatse, bevel tot de lijk schouwing van den overledene over te gaan, wat door de heeren wetsdokters Louveaux en Lonine in het doodenhuis geschiedde. Het vleesch waarvan er geëten was werd in beslag genomen. Woensdag namiddag, ten 2 ure, is in het gasthuis te Mechelen, het vijfjarig knaapje overleden, dat insgelijks van het vleesch had geëten dat men denkt besmet te zijn geweest en dat ook de dood kostte van zijnen oom, Jan Van de Camp, die Woensdag namiddag werd begraven. Op bevel van het parket zijn verschillige gedeelten van het lichaam van den over ledene naar M. Druyts te Antwerpen ge stuurd, om door dezen scheikundig ontleed te worden. Deze zaak is te Mechelen thans het voorwerp aller gesprekken. Een schrikkelijk ongeluk is Woensdag morgend op den buurtspoorweg Mechelen- O.-L.-Vrouw Waver voorgevallen. Eene 78jarige vrouw, Joanna Van Looy, woon achtig te Ste-Catharina Wave, had aan de halt Quatre-Vert den tram genomen om te O.-L.-Vrouw Waver den lijkdienst van een familielid bij te wonen. Nabij deze gemeente hield de tram stil om manceuvers te doen en de vrouw, den kende dat zij hare bestemming had bereikt, stapte af doch juist op het oogenblik kwam een machien afgereden. De ongelukkige werd onder de wielen geslagen. Haar rech terbeen werd letterlijk afgesneden en het linkerbeen gansch vermorzeld. Na de eerste verzorgipgen te hebben be komen in het gasthuis van O.-L.-Vrouw Waver, werd ze naar het gasthuis van Mechelen overgebracht om er de noodige heelkundige operatie te ondergaan, doch zij stierf er rond 1 uur namiddag. Een kleine koeiwachter is op het gehucht Kezelberg, te Meenen, het slacht offer geworden van eene onvoorzichtigheid, die reeds meer dan een het leven heeft gekost. Eene koei, waarmee hij in de weide was, ging op den loop bij het voorbijrijden van een automobiel. Het dier sleepte den knaap, die de leikoord aan den arm had vastgemaakt, mede. Zijn lichaam was slechts ééne wonde toen men het dier tegen hield. Zijne dood is onvermijdelijk. Het zevenjarig zoontje van zekeren Dries8ens, wonende op Balgerhoeke te Eecloo, is Woensdag avond, nabij zijne woning door eene automobiel gevat en met zulk geweld tegen de 6teenen geslingerd, dat het op den slag gedood werd. Van het ongelukkig kind bleven enkel eenige vormelooze vleeschklompen over. De eigenaar van de automobiel is gekend. Een duivenmelker te Charleroi, die tegenslag had in de verschillende prijs- vluchten waaraan zijne duiven deelnamen, heeft zich uit wanhoop verhangen, te mid den van zijn duivenhok. Ne zöoóoóot De gemeente Bonheyden werd Dijns dag namiddag in opschudding gebracht door de instorting van een deel van het gewelf der nieuwe kerk waarvan de bouw voltooid is. Het bouwen dezer kerk werd aangeno men door een aannemer te Leuven, doch deze gelastte een anderen aannemer met het maken der welfeels. Daar de welfsels voltooid waren was men in den zijbeuk bezig met de timmering weg te nemen die tot steun van het versch gebouwd welfsel had gediend, viel eensklaps het gedeelte, dat men had vrij gemaakt met een schrik kelijk gedruisch naar beneden, met het ongelukkig gevolg dat het 3 Iwerklie kwet ste. Er daagde spoedig hulp op om de slacht offers alle mogelijke zorgen te verleenen, terwijl M. Winkelmans, geneesheer op Neckerspoel ontboden werd, die dan ook spoedig ter plaats kwam en de gekwetsten verpleegde. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht x 1 Vrouwelijk idem 9 2 Huwelijken F. De Wolf, kleerm. met R. Van Lier- de, klrerm. P. Van Balen, schrijnw. met C. Wellekens, br. M Roggeman, kleerm. met E. Dierick, br. F. Van Papeghem, bed. met M. Coessens, z. b. A, Van den Bremt, brouwersg., met M. Van den Steen, tw. -E. Nys, pas- tijb.met B. Hoffman, z. b. Overlijdens. A. Daens. priester, 67 j., Molenslr. T. De Bruyn, we Van Hemden, z. b. 69 j., St. Job. H. Buys, m. Steenhaut, bliksl., 38 j., Nazarethstr. J. Van der Eiken, tw., 24 j., Eilandstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. MAGAZIJN VAN Jloordsch en Inlandsch Hout, GEZAAGD ONGEZAAGD, DENDERHAUTEM. Bijzondere keus voor Bouwmeesters, Schrijnweikers en Meubelmakers, alle soorten van Brandhout voor Bakkers enz. Snij- en Naailessen voor Damen Jufvrouwen volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snijster Aalst, Brusselsche straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. De Agencie der Sociëteit van de Muziek-componisten, en Muziek-uitgevers voor de Arrondissementen Audenaarde, Aalst en Dendermonde is gevestigd te Edelaere (Audenaarde), bij M. A. De- laere, welke hare vertegenwoordiger is. Zaterdag 22 Juni 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per too kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 0,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 7,47 a 8,37 Eiers de i5 2,07 a 2,16 Viggenen,per koppel 60,00 a 70,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 0.00 a 00,00 LONDEN, 18 Juni. Thans wordt er wei nig verhandeld ter iuarkt, dooh de prijzen zijn standhoudend. Do insectenplaag schijnt niet toe to nemen, daar de stortregens de planten goed gereinigd hebben. Van vochtig en warm weder vreest men schimmelziekte. NUREMBERG, 19 Juni. Voor het bin nenland heeft men weiuig hop gekochtgoede middelsoorten, 105-120 fr. Wolznach, 120 fr. voor Engeland, gewone eoorten, 80-90 fr. Overal is men over den groei der plan ten te vreden, tenzij in Elzae, waar in eenige plaatsen de insectenplaag ontstaan is. BRUSSEL, 19 Juni. Hopmarkt kalm. Aalst 190G, 42-44 fr. 1907, 57 1/2-60 fr. Poperinghe 1906, 32 37 1/2 fr. 1907. 50 tot 52 1/2 fr. OPENBARE VERKOOPING van zeor goede te Nieuwerkerken, op de Kriek. Do Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ter ttisschec komst van zyuen ambtgenoot Mr PEETERS, Notaris te Leuven, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopeu GEMEENTE NIEUWERKERKEN. a. Eenen blok Zaailand, groot volgens mo ting 2 hectaren, 49 aron 90centiaren, gelegon op de Kriek, en gekadastreerd wijk A, n™ 460, 461, 462, 463, 464, 555, 556 en 557 met eene grootte van 2 hectaren, 50 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste aan Dame Meule- man-De Smet, ten zuide aan Mynheer Leon Do Coen, ten wente ouu de Baan on daarover aan dun heer Euicri J )e Kegel on Dame Men- leman-De Smet en ton noorde aan het Wel dadigheidsbureel van Nieuwerke:kon, ge bruikt door do heeren Prosper Van de Velde en Jean Van Moseevelde, verdeeld in acht koopen volgens het op de plakbrieven staan de grondplaDopgemaakt door den heer Henri Van Cleynenbreugel, gezworen landmeter, te Aalst, als volgt

De Denderbode | 1907 | | pagina 2