Sint-Lievens-Houthem. XV B0NDSFEEST Bedevaart naar het Heilig Land. Leening vanfr. 1,649,000 KAATS KAMPSTRIJD. TENTOONSTELLING Luisterrijk Concert AELST. Allerhande nieuws. DE HOEST ho° "gH,hij °°,k Holland. Frankrijk. Duilschland. Oostenrijk-Hongarie. nvsiXTTviL Merklpnjzen. Hopmerkten. ONVERDRAAGZAAMHEID uit godsdiensthaat. TeSt-Jans Molenheek stelde een catholiek. Gemeenteraadslid voor dat, by eene christene begrafenis, de lykwagen van een kruis zou voorzien worden. Men zou denken dat dit zoo redelijk voorstel als een brief in de Post zou doorgaan, Neen. Ja, neen, het voorstel werd van de hand gewezen en de geusche meerder heid van den Raad. liberalen en socia listen, besloot in naam der -SBejpj9.v 'piaquiBez dat nooit het kruis op de lijkwagens zou verschijnen. Die beslissing der St-Jans-Molenbeek- schc geuzen is zoo hatelijk dat een socia listisch orgaan L'Avenir de Schaer- beek het openlijk laakt Waarvan was er spraak vraagt dit blad. i) Van den gemeente-lijkwagen, die bij de godsdienstige begrafenissen geen kruis draagt. De catholieke raadsleden van Mo- lenbeek beknibbelen in dit opzicht de gemeente-overheid en spreken van onverdraagzaamheid. Die heeren hebben volkomen gelijk, en wat ons betreft, wij begrijpen de houding niet van de meerderheid van den Raad en hier geldt het zoowel onze socialistische vrienden als de libe- ralen die bewys geven van eene JAMMERLIJKE ONVERDRAAGZAAMHEID. Wat vragen de catholieken van Molenbeek 1 Zy vragen dat het hun geoorloofd zy, bij de godsdienstige begrafenissen, een kruis te hebben op den gemeente- lykwagen. Die eisch is volkomen gewettigd hij kwetst geene enkele overtuiging, krenkt geen enkel recht. De gemeente-lijkwagen is verplich- tend by de begrafenissen. Ben ik catholiek, dan heb ik het recht, zoo mij zulks belieft, een doodslaken met een kruis te gebruiken my zulks be- letten is inbreuk maken op myne vryheid van geweten en van geloof. Het is even onverdraagzaam een kruis te weigeren opeen lykwagen, die bij de teraardebestelling van een geloovige dienst doen moet, als het zulks zyn zou dit kruis op te dringen aan eenen vrijdenker, die verlangt burgerlijk begraven te worden. Onthoudt het wel, geachte modebur gers, de liberalen ziju overal met 't zelf de sop overgoten, hier te Aalst gelijk elders. Ware het in hunne macht 't kruis zou ook van de lijkwagens ver dwijnen gelijk te Sl Jans-Moleubeek. Herinnert het u op tjjd en stond /lltijtl de gitskwestie. De scribenten ten dienste onzer vyf liberale contröleurs zijn nog altijd aan 't cijferen en 't hercijferon hoe het mo gelijk is, dat volgens hunne berekenin gen, de zelfuitbating of regie der gas verlichting door de Stad, eene zuivere winst van honderd duizend frank zou afwerpen, terwijl zij, volgens de be rekeningen van alweter Groene Pie tot vijftig duizend frank of de helft min maar zou beloopen.... Van den anderen kant, zijn ze aan 't meten en 't hermeten, aan 't zoeken en blijven zoeken om het toch te kunnen vinden hoe ze met 4000 meters uieuwe buizen en 18000 meters bestaande oudo buizen een net van 36,000 meters zullen kunnen leggen. En dan moeten de 18,000 meters oude buizen, allen nog bruikbaar zijn. En 't is te vergeefs, 't is al boter aan de galg gekletstZe kunnen het maar niet vinden Hoe is het toch mogelijk dat lieden die beweren al 't verstand en kundighe den der wereld alleen in pacht te heb ben. voor die problemas blijven staan kijken gelijk den uil naar nen kluit... En zeggen dat die liberale genies hunne tegensttevers gedurig uitschelden voor domhoofden, nietweters, ezelsooren en wat weetik wat nog al. Waarom gaan ze geen licht zoeken bij On» Staafke, een geniaal mensch zoo bedreven in 't lezen van plans, dat hij Ijzeren poutrellee voor houten balken aanschouwde van zulke ongemeene dik te dat ze in de vijf werelddeelen niet te vinden zijn Gaat om licht bij ons Staafke, man nen, 't zou uwe redding kunnen zijn NOOIT hebben de liberalen het Daensism als eene ernstige partij geno men. Indien ze de Daensisten hebben opgehemeld dan was het eenvoudig veinzerij uit politieke berekeningen, want in werkelijkheid hadden ze slechts misprijzen voor hen over. Men zal de liberalen met hen geen kartels meer zien sluiten ze kunnen hun van geen nut meer zyn en misprijzen nu huune vroegere bondgenooten De christene Volkspartij, zegt een liberaal orgaan, is eene vervallen partij, die ganach ten onder gaat; een zetel van afgevaardigde meer zal haar het leven niet weergeven. De terugkeer der laatste weerspannigen tot den klerikalen schaapstal is nog enkel eene kwestie van tijd. Zooals de zaken thans gaan, zal dat Diet lang meer duren. De gordijn gaat neerge- a laten worden over die comedie, die a men enkel ernstig opgenomen heeft a gedurende een tijdperk van buitenge- a wone begoocheling, a Dus Leeuwke Plancquaert, Groene Pie, Weekers en gansch den groenen transpoleire worden als ellendige corne- dianten met klank opgelaten Goede reis en de wind van achter Het huwelijk is een band, dien de hoop xerfraail> het geluk ia stand houdt en het ongeluk versterkt. OVER EIEREN. In een En- gelsch tijdschrift The Gardener Chro nicle kwam een artikel voor over natte eieren, dat hoogst belangrijk heeten mag en waarvan wij het bijzonderste hier weergeven. Het Ei, 8 zoo begint de schrijver, dat gelegd wordt, is nat, en hoe langer het nu in dezen toestand kan worden ge houden, des te frisscher blijft het. Het is eene waarheid, die, naar wij meeneu, voor de eerste maal gedrukt wordt. Waarom hooren wij gedurende de wintermaanden van zooveel slechte eieren f Omdat wij eenvoudig de slechte gewoonte hebben ze droog te bewaren. Indien al de eieren nat werden bewaard van den dag dat zij werden gelegd, zou den wij steeds frissche eieren kunnen eten. Neen, niet in een droog glas, maar in een glas gevuld met water moeten de eieren bewaard worden, waar uit men ze neemt naarmate men ze noodig heeft. Het geeft niet of zij eene week of zes maanden in het water liggen zij blijven goed, zoowel de eerste als de laatste. Het is wel waar dat al ruim honderd jaren eieren in kalkwater bewaard worden, maar die zijn alleen voor de keukon gebruikbaar. De eieren in eene kuip met water bewaard hebben in het geheel geenen bijsmaak, men kan ze zoowel bij het ontbijt als geklutst ge bruiken. Dat is ten minste het beproeven waard De Sint Lievensfeesten te Sint-Lieveni- Essche begonnen zullen Zondag 30 Juni en Zondag 7 Juli te Sint-Lievens-Houthem voltrokken en bekroond worden, 't Ia in laatstgenoemde plaats immers dat sedert onheuglijke tijden de relikwiën van den grooten Apostel van Vlaanderen hebben berust, 't Is daar dat onze voorvaderen op bepaalde tijdstippen naartoe stroomden om den Heilige te vereeren. Houthem ia aan Sint Lieven zijn naam, zijn bekendheid en zelfs tot nu toe een deel van zijn welvaart verschuldigd. Men beeft er dan ook noch geld, noch moeite, noch iets gespaard om deze gele genheid als bewijs van gehechtheid en liefde voor hun Patroon een feest op te richten waarqver de vreemdelingen zullen verwonderd staan. Niet alleen is een prachtige fonkelnieuwe geestelijke processie verbeeldende de verheerlijking van het kristen Geloof op voet gebracht, maar men is niet teruggedeinsd voor het opvatten «n uitvoeren van een grooten historischen stoet van verscheidene honderden personen voorstellende de vereering van Sint Lieven in het verleden. Menigvuldihe Maatschap pijen en Bonden hebben het zich tot eene eer gerekend met vaandels en banieren den optocht te vergezellen en de plechtigheid te verbreeden tot eene groote betooging van getrouwheid aan 't oude catholiek Geloof. Zijne Hoogweerdigheid den Bisschop zal in den voormiddag op de groote plaats in opene lucht eene pontificale Mis celebree- ren en heeft er aan gehouden 's namiddags persoonlijk het H. Sacrament te dragen in de Processie. Mocht die dagen een zacht en helder zomerweer medehelpen om dit schoone feest te doen gelukken. TE AALST. De XV" Turnplechtigheid van den Nationalen Bond der Catho lieke Turn- en Wapenmaatschap pijen van België heeft dit jaar plaats te Aalst zij bevat een groot openbaar feest, Bonds- feest genaamd en verscheidene prijs kampen prijskamp der opgelegde geza menlijke oefeningen, prijskamp van geza menlijke vrije of tuigoefeningen, prijskamp met wapens, prijskamp van toesteloefenin gen, prijskamp van pyramieden en plas tische houdingen, enz. Deze feestelijkheden, ingericht door de lokale Maatschappijen Willen is Kun nen en Steun geeft Moed zullen plaats hebben op 29 en 30 Juni en 1 Juli aanstaande, onder de bescherming van het Gemeentebestuur van Aalst zij beloven zeer schitterend te zijn, zooveel door het talrijk contingent turners dat er zal aan deelnemen als door de hoedanigheid der turnoefeningen, welke er zullen uitgevoerd worden. De groote uitbreiding,welke de Nationale Bond heeft genomen,en den buitengewonen vooruitgang welke onze catholieke Tum- maatschappijen op turngebied hebben ver wezenlijkt, zullen eens te meer uitschijnen op het Bondsfeest te Aalst alles doet voorzien dat haren bijval nog degenen zal overtreffen der vroegere schitterende Bonds- feesten. Ouzo Ker- misteesten. Te dezer gelegenheid zal ons nummer van Donderdag van 4 Juli aanst. niet ver schijnen. Vertrek van Marseille den 29 Augus tus.Terugkomst den 2 October. Het werk der Belgische Bedevaarten naar Palestina, goedgekeurd en gezegend door HH. Doorl. Hoogw. de Bisschoppen van België, richt den 29 Augustus aan staande, eene volledige bedevaart in naar het H. Land (Judea en Galilea, met bezoek van Athenen, Constantinopel, Damascus, Egypte, eaz. Prijs der Bedevaart van Marseille tot Marseille Eersteklas, 1040 fr. tweede klas, 820 fr.; derde klas, 600 fr. Voor programma en inlichtingen kan men zich wenden tot den E. Pater Daniël Lappan, Midderbroeder, Algemeene Com missaris van het Heilig Land, Omde Violet- tenlei, 8, Gent. MK" DE MAATSCHAPPIJ van Onderlinge Bijstand Alge meene Bond van Werklieden en Bur gers der Stad Aelst, brengt ter kennis der talrijke vrienden van haren diepbe- treurden Eere-Voorzitter, Mijnheer Jozef EEMAN, dat er op Dijnsdag 2 Juli 1907, om 9 ure, eene Zielmis ter zijner nagedach tenis zal gecelebreerd worden, in Sl Mar- tinuskerk. Voor 't Bestuur De Voorzitter, A. WILLEMS. B A Eli IGIM. Onzeacht- bareVolksvertegenwoordigers, MM. Woeste, De Sadeleer en de Bethune, komen den volgenden brief van den heer Minister van IJzerenwegen te ontvangen Achtbare Collega*, Ik laat UEd. met genoegen weten dat de openbare aanbesteding der ondernoming van kasseiwerken aan het standpunt van Baerdegem dat weldra in Halte zal veran derd worden, vastgesteld is op den 26 Juni. Aanvaard, achtbare Collsgas, de uit drukking mijner oprechte gevoelens. Get: Helleputte. STAD AELST. 1 8 O 1 j2e trekking. 34' Juni iQoj. Obligatiën van 500 fr. uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 Augusti 1907. 696 1185 1325 1607 2579 2972 3168 749 1302 1402 2288 2745 3154 GEMEENTE MOORSEL. Wij hebben de eer aan het geacht publiek bekend te maken dat de groote Beslissing die uitgesteld is op Donderdag 6 Juni 1907 ter oorzake van het slecht weder, nu zal plaats hebben op Zondag 7 Juli 1907, tusschen de drij volgende partijen Hofstade (Moreauj. Denderbelle (Heu- vinck). Appels (Van Garsse). De beslissing zal opgeluisterd worden door de Koninklijke Harmonie S' Cecilia. HET BESTUUR. WERK DER ARME KERKEN. DER GODSDIENSTIGE WERKEN. Te Tentoonstelling zal open zijn Sint- Martensplaats, (nevens dé Dekenij) den Zondag 30 Juni 1907, van 11 uren tot een uur 's namiddags, van a tot 7 uren de volgende dagen Maandag, Dijnsdag, Woensdag en Donderdag 's morgends van 9 tot 12 uren 's namiddags van 3 tot 7 uren. op Woensdag 3 Juli 1907, om 9 uren avonds, ten Kioako, Groote Markt, door het Muziek der Kweekelingen van 't Leger, onder het bestuur van M. Vander- linden. 1. En Marche Bury. 2. Ouverture du Concert Baumann. 3. Souvenirs d'amitié, pour piston Houberechts. 4. La Maconnaiae, fantaisie pour saxophone Garimond. 5. L'oiseau mouche, pour petite flute Vanderlinden. 6. Les Dragons de Villars, fantaisie Vanderlinden. 7. Brabanfonne Van Campenhout. y Bijvoegsel. Onze uurtabel van 't vertrek en aankomst der treinen van spoor- en tramweg is als bijvoegsel aan ons nummer van heden gehecht. devaart naar Sittard zal plaatshebben den 10 en 11 September. Den eersten dag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den tweeden dag zullen wij de oude stad Aken, gelegen in Duitsch- land, met hare bijzonderste merkweerdig- heden «aan zien. Verdere inlichtingen zullen later gegeven worden. J. Temmerman. Land- en Tuinbouw. Een uitkomst voor het vee. In een Fransch tijdschrift staat het volgende middel, om het vee te beschermen tegen vliegenplaag het is eene oplossing, welke ook geheel onschadelijk voor de dieren is. Het is bekend, dat koeien, doordien zij steeds geplaagd door de insecten, zoo on rustig zijn, in gewicht afnemen en minder melk ook zullen geven. Op eene groote boerderij in Kansas (Amerika) heeft men de proef genomen met groot succes. Het middel is als volgt z 1/2 liter terpentijn. 300 gram groene zeep, 300 gram traan, 10 a 12 liters water, alles door elkaar ver mengd en daarmee met een borstel de huid der dieren inwrijven. De methode is vrij eenvoudig en niet kostbaar en Bchijnt zeer gunstige resultaten opgeleverd te hebben. 8t»d Aelst. ACADEMIE VAN SCHOONE KUNSTEN. Maandag eer sten Juli, om 11 uren voormiddag, zal ten Stadhuize, Groote Feestzaal geschieden de plechtige Prijsuitreiking aan de leerlingen der Academie van Schoone Kunsten. De Werken van den prijskamp zullen ten toon gesteld blijven in het lokaal der Academie, Sint-Martensplaats, gedurende de drie eerste Kermisdagen, van 10 uren 's voormiddags tot 1 ure namiddag, en van 3 tot 6 uren 's namiddags. PRIESTERLIJKE BEROEMINGIN. Zyne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor in Sint-Jacobsksrk te Gent, den Eerw. Heer Van Hoorebeke, onder pastoor te Somergom. Creemboter. Markt van Zaterdag 30 Juni 1907, 105 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,70 perkilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 308 klonten boter ter markt gebracht wagende te samen 2440 kilogrammen. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde. AALST. Op den Bolleweg, Aalst- Mijlbeke, worden er veranderingen of her stellingen toegebracht aan een huis een kar onbespannen stond donderdag voor de deur waar steengruis wordt opgeladen. Een kleino bengel, Redant Remisius, oud 9 jaren, trok den steunstok van onder de kar weg en pardaf 't voertuig sloeg over met 't ongelukkig gevolg dat Remisiusken nog al erge verwondingen aan den hiel be kwam. Drij groote hennen zijn in den nacht van dijnsdag bij middel van braak gestolen uit het kiekenskot van Camiel Lemmens, werkman, Paternosterstraat, Aalst-Schaarbeek. OP HOL. Woensdag namiddag» rond 5 uren, kwam de slachter Alfons Cop" pens, wonende Pieter Coeckestraat, me1 een stier over 't Statieplein. Het dier ver schrikte en s'oeg zijn geleider ten gronde, en ging op hol. Gelukkig kon Constant De Vidt», slachter te Erpe, hem grijpen en in bedwang houden en zoo onheilen vermij den. PlnatHelilke Indrukken. Er is altijd iets ongedwongens en recht zinnigs in hetgeen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hier- verblijvende menschen belang in te boe zemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewijzen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er iets meer overtuigend M. J. De Vylder, 2,Peperstraat te Aalst, zegt ons Sedert twee jaren leed ik aan de nieren, 's nachts had ik vreeselijke pijnen, die mij 't slapen beletten en 's morgens stond ik gebroken en gansch stijf op, ik had dikwijls veel moeite mijn werk te doen en ik verzwakte, ik was mistroostig en wist niet meer wat doen, toen men mij de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker, aanried, en ik beproefde ze aanstonds. Goed beviel het mij, want na verloop van vijf dagen voelde ik mij reeds veel beter en veertien dagen later waren al mijne kwalen verdwenen en zulks tot mijne groote voldoening. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken, Een geneesheer van groote faam heeft zekeren dag verklaard dat de nierziekte de noodlottigste ziekte was uitgenomen de tering. De reden daarvan is dat de ken- teekens van de nierziekte meestentijds ver waarloosd of met andere ziekten verward zijn, terwijl dat de nierziekte steeds erger en erger aangroeit en zich ontwikkelt tot dat zij eindelijk zeer ingeworteld is. Mijd u du* voor het minste teeken van nier ziekte, handelt vandaag zoolang er nog tijd is, want morgen zal het misschien te laat zijn. j Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel meteenen min of meer gelijken naam in de plaats Btellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doo*. D. A. 24. LEDE. De oogst wordt hier grootelijks beschadigd door lieden, die zonder omzien maar door de partijen trek ken om zekere bloemtjes te plukken. Nu dit scheen hun niet voldoende en zoo sne den zij een gedeelte van den oogst af van Petrus Lemmens. De Politie houdt een waakzaam oog op de zaak. Zondag avond liep te Lede Edmond De Kerpel, van Wanzele, met een groot dolk mes al de herbergen af der Schuurstraat, om Edmond Van der Snickt te vinden. In de herberg van De Coster wilde hij vechten, doch men stak hem buiten. Hij koelde zijne woede op de deur en is, na de geheele buurt overhoop te hebben gesteld, wegge gaan. AU BON MARCHE BRUS6EL Nibuwstraat. Uitverkoop voor Einde-Seizoen. De overgroote bijval van dezen uit verkoop verplicht ons de Damen aan te raden ons hunne vragen dadelijk op te zenden. De stalen van al onze stoffen worden KOSTELOOS opgestuurd alsook alle koo- pen beloopende 20 franken. 58332 Een schrikkelijk ongeluk is Dinsdag middag in de olieslagerij van MM. Boulez te Oudenaarde gebeurd. Een jongen van 16 jaar, met name Saeye, was bezig met eene as in te vetten, terwijl de machien in gang was. De onvoorzichtige knaap werd door een wiel gevat en letterlijk het been afgerukt het andere been is ook gekwetst. De ongelukkige ia 'in deemiswekkenden toestand naar het gasthuis gevoerd. Men is te Brussel zeer ongerust over de spoorlooze verdwijning van eene zeer deftige juffrouw, die over vier dagen het ouderlijke huis verliet om boodschappen te doen, maar nog niet terugkeerde. De ouders vreezen dat zij het slachtoffer van eene misdaad of van een ongeluk moet zijn geworden. Woensdag namiddag gebeurde op de Schelde ter hoogte van Burcht een buiten gewoon ongeval, waarvan een inwoner van Brussel het slachtoffer van geworden is. Het was de bankier Hector Donies, 55 jaar wonende te Brussel, maar verblijvende op zijn kasteel De Peuthy te Vilvoorde, die in gezelschap van eenen vriend met zijn yacht Lou Ferlou bemand door twee man, was gaan spelevaren. Ten gevolge een hevigen rukwind kwam het yacht met eene andere boot in aanra king, waardoor een stalen draad van het zeil brak en de bankier aan beide beenen met zulk geweld getroffen werd, dat een been werd gebroken en het andere ge kwetst. Oogenblikkelijk werd het yacht naar de Ledeganckkaai gebracht, waar de gekwetste door de zorgen der policie met eene wieg naar het St-Elisabethgasthuis werd ge bracht. Daar bestatigden de geneesheeren in wendige kneuzingen van zulken ergen aard, dat de familie van M. Donies, door den vriend oogenblikkelijk verwittigd werd, om naar Antwerpen te komen. Het slachtoffer is Woensdag avond ten 11 ure in het gasthuis overleden. De moeder en de echtgenoote van den bankier zijn Donderdag morgend te Ant werpen aangekomen. zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop Yftn De- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pa*tillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van a,oo fr. (50 centiemen meer voor port), aliook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. In den nacht van Donderdag tot Vrij dag hebben twee brutale kerel* op de meest baldadige manier huis gehouden in het café restaurant Rhbingau, op den hoek van de Meir en deKathelijnevest te Antwerpen. Die twee kerels zijn de gewone waker van het huis, zekere W., en een tellooren wasscher, zekere N., eerst sedert verleden Zondag in dienst, beiden van Duitschen oorsprong. Ten 2 ure van den nacht zijn die twee lekkerkens aan 't muiten geslagen. Eerst hebben zij eene partij kisten kost bare sigaren, ter waarde van 1500 fr., totaal in gruis gestampt. Vervolgen» gingen zij naar den kelder, sloegen flesschen champagne en Bordeaux even moedwillig aan stukken en dronken zoozeer, dat ze geen beenen meer konden, stijven. Nu trokken sij naar de provisiekamer en sloegen er alles aan (tukken. In het bureel van den eigenaar, Bödecker, openden zij eene ka*, een kistje en een lessenaar men weet niet of zij dit uit louter baldadigheid deden, of ook om te Btelen in alle geval, «ij hebben er niets gevonden. Ten slotte xijn de beide lawijdmakers naar boven gegaan, tot op het tweede ver diep, naar de slaapkamer van M. Bödecker. De telloorenwasscher had een groot brood mes in de hand en trommelde daarmee op de deur, tot M. Bödecker wakker schoot en kwam zien wat er gebeurde. Op het zicht van zijnen baas, ging W., de waker, op de vlucht en loopt nog. N., de telloorenwasscher, was zoodanig dronken, dat M. Bödecker hem alras ont wapend en opgesloten had in eene naburige kamer, waar hij lag te ronken als een ver ken toen 10 minuten later de policie kwam. N. is in de gevangenis opgesloten; W. is niet te vinden. Gestolen werd er niet, doch de aangerichte schaê is «eer aanzien» lijk. Maandag om 9 ure 's avonds heeft eene instorting plaats gehad in den Aulmas- put te Anderlues drie werklieden werden bedolven. Arthur Josse, van Anderlues, 25 jaar, werd gedoodL. Vancesclas, van Fontaine lEvêque en Norbert Berger, van Anderlues zijn gered. De toestand van dezen laatste is echter bedenkelijk. Vossen in Limburg. In de omstre ken van Roermond heerscht tegenwoordig een ware vossenplaag. De boeren klagen steen en been, dat hunne kiekens en ganzen met den dag in aantal verminderen. Er zijn hofsteden, waar binnen een paar dagen meer dan honderd hennen worden vermist. In de bosschen onder de gemeenten Horn, Roeien, Baexem en Heithuijsen is Reintje zoo talrijk vertegenwoordigd, dat hij zich niet ontziet om bij dag zijn rooftoch ten te ondernemen, en in de kiekenhokken een ware opruiming te houden. In minder dan acht dagen tijd werden een vijftiental dezer kiekendieven, zoowel ouden alB jon gen, met de val gevangen en door jagers geschoten. Twee monsters. Den 18 Februari besloot zekere Rousseau die met vrouw Pionnier, en hare kinderen in een woon wagen huisde, terwijl hij te Azay-aan-Indre verbleef, den 7jarigen André te vermoorden omdat deze te veel at en te jong was om uit bedelen te gaan. De moeder indien het monster dien naam nog verdient keurde het plan goed. Rond 10 ure 's avonds toen het kind, dat ziekelijk was, in den wagen te slapen lag, trok RouBseau het bij een der voeten uit het bed en deed het zwaar op den grond vallen hij ging het kind vervolgens in de Indre werpen, zeggende Gij hebt uwe broek bevuild, gaat ze waBBchen 1 Twee maanden later werd het lijkje te Esvres opgevischt, en de moordenaars wer den aangeklaagd door een tienjarig broer- ken van het slachtoffer dat de misdaad had zien voltrekken. Rousseau en vrouw Pionnier zijn door het assisenhof van Indre-en-Loire veroor deeld, de eerste tot de doodstraf en zijne medeplichtige tot tien jaren opsluiting. Groote brand te Berlijn. Een kolossale brand, de grootste, die er ooit plaats had, berstte uit in de groote stapel huizen, waar ontzaglijke hoeveelheden voeder en maïs geborgen lagen, ten behoe ve van den omnibusdienst. De brand begon ten 2 uren en een kwaart uurs nadien was bijna heel het groote ge bouw eene vlammenzee. Het gevaar was zoo veel grooter, daar in het gebouw r.og 5,000,000 liters alcool en in de kelders verscheidene millioenen liters essence en olie lagen. Reeds ten 3 ure stortten de bovenste verdiepingen in. De twintig pompen werk ten zonder het minste aan den vuurgloed te verminderen. De toestand der pompiers was niet houdbaar. Te 3 1/2 ure Btortten de zijmuur in, de brandende koopwaren over de straat ver spreidend. Drie groote gebouwen, elk van vier ver diepingen zijn vernield. Men mist een stal knecht en een kind. Mogelijk zijn zij ont snapt, zonder dat men het heeft opgemerkt. Men denkt dat de brand ontstaan is door eene kortsluiting van den ophaalbak. Later. De depots van benzine en alcool zijn behouden gebleven. Zij waren door dikke gewelven van het vuur geschei den. Sneeuw en vorst. De overstroo ming der Inn heeft groote verwoestingen aangericht op vele punten is het verkeer gestoord en de temperatuur is tot het vries punt gedaald. Dc stad Schawz staat gedeel telijk onder water, men passeert de straten over vlonders. De spoorbaan bij Rouceguo is door een wolkbreuk vernield bij Kuff- stein en bij Scurolle zijn twee mannen ver dronken. De koopman Grohmann uit Müchen, die Zondag met zijne vrouw en een vriend een tocht had ondernomen naar den Totenkirch in het Kaisergebergte, is door een sneeuw storm overvallen de heer Grohmann kwam om het leven, juist toen er hulp was geko men de beide anderen werden gersd. BURGERLIJKE STAND DER*" STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk idem i3 19 Huwelijken M. Krcmer, nijverheidsvertegenw. met M. Grillaert, be/. P. Buys, poliss. nv t M. Gysens, tw. J. Guilliaum, dienstkn. met S. Rimbaut, br. A. Po- 1-yn, wever, met M. Maltbieu, tw. Overlijden*. F. De Cock, wr De Bruyn, z. b. 76j., overleden te Herdersem. C. Van den Bossche, m. Cobbaut, herb. 5gj.t Markt. E. Gyselinck, m. Violon, gisth. 47 j.. Nicuwstr. M. De Groodt, 7 jAr- beidstr. r P. Van de Moortele, m. Wat- teyne, gepens. 80 j., Brusselstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Mat de Kermisdagen zal het Bureel des Burgerstands den Zon dag, Maandag, Dijnsdag, Woensdag en Donderdag, opc-n zijn van 8 tot 9 uren 's morgens, voor de verklaringen van Geboorten en Overlijden te ontvangen. James Dyson C°, Eiland. Onfeilbaar middel tegen de insecten. De beste en goedkoopste voor het was- schtn van Hop, Wijngaarden, Fruit- boomen en Planten. Onthoudtgeen arsenik en is niet vergiftig. In blikbussen van 4 6 en 9 liters, 90 centiemen per liter. la blikbussen van «2 en 45 liters, 85 centiemen per liter. In houtvaten van 180 liters, 78 centie men per liter. Algemeen agentschap voor België, Holland en Noord-Frankrijk, Jules MONEFELDT, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN, Vraagt het prospectus. Zaterdag 29 Juni 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 12,00 a i3,oo Boter per 3 kil. 7,70 a 8,37 Eiers de 25 2,07 a 2,16 Viggenen,per koppel 60,00 a 73,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,00 Ajuin de 100 kil, volgk.w, o.oo a 00,00 LONDEN, 25 Juni. De berichten uit de verschillende hopstrekon geven op dat de planten zeer verachterd zijn en gele toppen krijgen ten oorzake van het ongunstig weder en de nachtelijke koude. De markt blijft dm. NUREMBERG, 26 Juni. De handel blijft rustig vojrtgaan prima-hop geldt 130 fr. goede middelsoorten 100 tot 125 fr. BRUSSEL, 26 Juni. Hopmarkt kalm. Aalet 1906, 42-44 fr. Poperinghe 1906, 32-37 1/2 fr. Aalst 1907, 57 1/2-60 fr. Poperinghe 1907, 55-56 frank.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2