Zondag 7 Juli 1907 5 centiemen per nummer 57ale Jaar 5962 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM - - VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. KIESWETTEN. DE GOUDKUIL Prijzen van Orde Reinheid. XV1 Bondfeest DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad B frank met den Post verronden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zee maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 81, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE «uiJU. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 6 Juli 190I. De Volkskamer houdt zich op 't oogen- blik onledig met de beraadslaging over de voorstellen van kieshervormingen door de liberalen ingediend. De liberalen stellen in de gemeen- tekiezingen de invoering voor van het algemeen stemrecht met kiesouder- dom op 25 jaren, afschaffing van de meervoudige stemmen, behalve de bij gevoegde stem der familievaders, en de toepassing der algeheele of integrale evenredige vertegenwoordiging. De gedeeltelijke of vierjarige herkie zing van de helft der Gemeenteraadsle den zou verdwijnen al de Gemeente raadsleden zouden maar voor 4 jaren gekozen en al te samen aan herkiezing onderworpen worden. Er wordt ook bepaald dat de Burgemeesters en Sche penen zouden benoemd of gekozen wor den voor eenen termyn van zes jaren nochtans zouden zij die hoedanigheid verliezen zoo ze ophouden deel uit te maken van den Gemeenteraad. Wat is het doel dat de liberalen hier door bereiken willen 't Is niet moeilijk te raden. Zij beoogen geen ander doel dan, dank aan de even redige vertegenwoordiging, in alle ge meenten oneenigheden,rivaliteit, i.e. w. ruzie te stoken en aldus troebel water te maken waarin zij zouden kunnen visschen. Het zou hen overigens niet moeilijk vallen. Men neme als voorbeeld deze of SQne gemeente waar alles rustig is. De emeenteraad is uitsluitclijk door catho- Heken samengesteld en alles loopt er op wieltjes. Ware de intégrale evenredige verte genwoordiging tot stand gebracht, dap per zouden de liberalen er den twist appel werpen. Waar ligt de Gemeente waar men geene hoogmoedigen, geene dweersdrij- vers ontmoet Nergens By de eerste kiezing reeds zouden de liberalen ruziestoken, de hoogmoedigen in hunnen hoogmoed strelen, dc dweers- dryver ophitsen en zoo eene tegenpartij stichten die zo liberaal zouden heeten.... En dan bij de volgende Kamerkiezin- gen zouden de verwekte liberalen de geusche candidaturen steunen en zoo zouden de liberalen nieuwe rekruten uit het troebel water hebben opgevischt Ziedaar het doel dat de liberalen wil len bereiken... Dit stelsel ware dus hoogst gevaarlijk voor de ru3t en vrede in do Gemeenten en nadeelig aan de algemeene welvaart. Wat de provinciale kiezingen betreft, 't zijn de zelfde voorstellen namelijk, algemeen stemrecht, op 25jarigen ouder dom, een bijgevoegde stem aan den fami lievader, en toepassing der intégrale evenredige vertegenwoordiging. VAN J. H. HUTCHINSON). 2i° Vervolg. Gedurende de eerste twee dozijnen had Healy geen woord, geen zucht, geen kreet geuit. Alleen het krampachtig trekken van de spieren, het samenklemmen van de handen en tegen het einde het knarsen op de tanden, verrieden wat hij met zulk een Spartaansche geestkracht leed. Doch onge veer bij den vijftigsten slag liep er eene stuipachtige rilling door zijn kiachtig lichaam, en eer het getal slagen voleindigd was, viel zijn hoofd slap van de eene zijde naar de andere en bleef op zijnen schouder liggen. Derrick die oplettend de uitwer king had nagegaan van de slagen, kwam nu verschrikt tusschen beide. Houd op! riep hij, Billy's arm grij pend, ik geloof dat hij zijne bekomst heeft, maak hem dus maar los. En hier, een van u, haal een emmer water Zij maakten hem dus los van den rooster; en nooit van mijn leven heb ik zoo iets akeligs gezien als zijn gelaat, toen zij hem op het dek neerlegden. Het was veel erger dan zijn verscheurden xug j want in die grijzs en blauwe plekken, Er valt weinig aan te twijfelen of de meerderheid der Volkskamer zal de liberale voorstellen van de handwyzen gelijk ze 't verledene jaar deed met de voorstellen van socialist Vandervelde. Onze kieswetten zyn nog te onlangs in voege om reeds te moeten herzien worden en wat meer is de proefonder- vinding is niet volledig genoeg om er van heden af wijzigingen aan toe te brengen. De tegenwoordige beraadslaging hou den wij als loutere tijdverspilling, 't is immers het gepaste oogenblik niet om een nieuw kiesregiem in leven te roepen daar de gemeenteverkiezingen van Oc tober aanst. voor de deur staanMoesten de liberale voorstellen aangenomen wor den een nieuwe herziening der kiezers lijsten zou zich opdringen en nooit zou men klaar komen al verdaagde men de kiezingen tot twee maand later, tot einde December. De roode socialisten stellen het alge meen stemrecht voor met kiesouderdom op 21 jaren en 6 maanden verblijf in de Gemeente. Het is onbetwistbaar dat de liberale voorstellen van aard zijn om aan de gemeentelijke en provinciale kiezingen het bestuurlijk karakter te ontnemen en ze in politieke kiezingen te herscha pen, 't gene niets anders dan hoogst noodlottig zou wezen voor de goed be- grepene belangen des volks. Ten andere de evenredige vertegen woordiging heeft, in de Gemeenteraden waar zij in toepassing is gevallen, zulke schitterende uitslagen niet opgeleverd om ze algemeen te maken. In onze groote steden bezit geene en kele partij de meerderheid in den Ge meenteraad en dus is ook geene enkele partij bij machte om een gelijksoortig college van Burgemeester en Schepenen samen testellen Verstandhouding, coa litie tusschen twee groepen is dus nood zakelijk. Men zie wat er is gebeurd en nog altijd gebeurt te Brussel, te Gent. te Luik, enz.... Het is dus hoogst noodzakelijk dat de cath. Meerderheid de liberale en socia listische voorstellen verwerpe Dijnsdag, om 11 uren 's voormiddags, heeft de Prijsuitreiking van Orde en Reinheid, ter Groote Feestzaal van het Landhuis, plaats gehad. De plechtigheid was voorgezeten door den heer Burgemeester M. L. Ghee- raerdts, omringd door de heeren Leden des Bureels van Weldadigheid, van het Schepencollege, desGemeenteraads, enz. Verscheidene Dames der goede werken waren ook tegenwoordig.... Na de uitvoering van een fraai mu ziekstuk door onze Koninklijke Harmo- in die opgezwollen aderen, die diepe, harde lijnen, vol pijn en vastberadenheid, stond duidelijk te lezen, wat het den edelmoedi- gen kerel gekost had. Melisse te redden. Toen zij hem neerlegden, kwam het meisje, ontroerd, bleek en met roode oogen, er bij. O, gij onmenschen, riep zij, de han den wringend, gij hebt hem vermoord Haar onzacht terzijde duwend, nam Derrick den emmer, die juist gebracht werd, en goot den inhoud over 't lijkkleurig gelaat van Healy. Na verloop van een halve minuut kwam de Ier tot zich zeiven, en ging overeind zitten. Dit bracht eene volkomen verande ring teweeg bij Derrick. Hij scheen weer vrij adem te halen. Al zijne brutaliteit, die tijdelijk bedwongen was door het fllauw- vallen van Healy, kwam in een oogwenk terug en met de handen in de zakken begon hij over het dek te stappen, allen met de grootste onpartijdigheid uitscheldend, en rechts en links bevelen uitdeelend. Zeg, Daddij Mullins waar ziet ge naar Zijt ge doof Waarom stuurt ge niet met eenige mannen naar den schoener, om het noodige te verrichten Als wij zoo voortgaan, komen wij dezen avond het kanaal nog niet uit Jimmy Doods, lui aard! denkt gij, dat wij u voor niets hebben opgevischt uil den pekel. Steek eene ladder door het groote luik, of ge krijgt een eind touw, zoo waar ik hier sta En doe iemand deze heeren losmaken en naar het ruim nie meesterlijk uitgevoerd, hield de heer Burgemeester de volgende redevoering: Damen en Heeren Nogmaals valt mij de eer te beurt, in den naam van het Stedelijk Bestuur, de leden van hel Weldadigheidsbureel, de Damen en de Heeren dio zich edelmoe dig gelasten met het bezoeken van de noodlijdenden ten huize, te bedanken en aan to moedigen. In Aalst wordt steeds de cbristene liefdadigheid in de grootste eer gehou den. Talrijk zijn de goede werken die van de Burgerij niet alleen geldelijke ondersteuning, maar nog persoonlijke opofferingen en bestendige dienstwil ligheid vergen. Niet eene onderneming nochtans zien wy verlaten by gebrek aan bijtreding. Onlangs nog wanneer door een ge schil ontstaan tusschen de werklieden van een nijverheidsgesticht en hunne patronen honderden huisgezinnen door het verlies van het broodgewin dagen en weken van ontberingen en lyden be leefden, stond onze Burgerij ze vrijgevig bij en verzachte in groote mate de scha delijke gevolgen van den arbeidsstil- stand. En toch hoe nadeelig was niet deze gedwongene werkstaking aan den Werkmansstand en onrechtstreeks aan de Burgerij. Daarom ook kan ik de gelegenheid niet laten voorbijgaan de werklieden aan te raden, vooraleer het werk te sta ken, hetgeen slechts het uiterste mag wezen, de bemiddeling te vragen, hetzij van den Nijverheids- en Werkraad, hetzij van invloedhebbende personen, hetzy van het Stedelijk Bestuur wiens dienstvaardigheid aan niemand is ont zegd. Soortgelijke geschilion zijn door gaans gemakkelijker te vereffenen wan neer de staking nog niet is besloten. De gebeurtenissen dezer laatste dagen moeten ook aan de werklieden de over tuiging geven dat zij niets te win non hebben met redematige voorstellen te verwerpen immers waren onze po gingen tot toenadering tusschen patro nen en werklieden niet onbedacht tegen gewerkt, reeds veel vroeger was in deze voorwaarden de werkstaking ge- Aan degenen die lieden waardig zyn bevonden eenen prijs te behalen omdat zij in hunne woonst de reinheid en de zindelijkheid doen heerschen breng ik mijne beste gelukwenschen. Dat zjj voortgaan in orde en spaarzaamheid hunnen huiskring te verzorgen, dat zij tot voorbeeld blijven aan anderen. Niet alleen het huiselijk geluk hangt er van af, maar de algemeene gezond heidstoestand van de stad. Het Gemeentebestuur heeft belang rijke ondernemingen tot goed einde gebracht om de werkmanswoonsten betamelyker te maken, om de onge zonde kwartieren te verzuiveren door kostelijko onteigeningen, door stichting van onderaardsche goten in al de stra- brengen. Wij kunnen daar nog wel wat ballast bergen Zij maakten ons los en dreven ons als schapen naar beneden wij sleepten onze pijnlijke ledematen naar het luik, en gingen de ladder af, die voor ons, gevangenen, was gereed gezet, doch met het voornemen, onze betrekkelijke vrijheid te gebruiken op eene wijze, die de zeeschuimers zou doen opzien. Zoo, jongen, daar zijn wij zegde de kapitein, zoodra onze voeten den ballast onder in het schip raakten. En nu is de vraag, wat zij met Healy zullen doen, hem op het dek houden of hem naar beneden sturen Ik geloof dat wij groote behoeften zullen hebben aan zijne hulp, als wij ons plan ten uitvoer willen brengen. Nu, daar komt hij reeds, zegde ik, even naar boven ziende. Inderdaad kwam de man,dien wij noodig hadden, de ladder af, onder het mompelen van bedreigingen tegen de bemanning. Hoor maar fluisterde de kapitein ver heugd. Hij zal die behandeling niet verge ten. Hij is met ons, jongen, hij is met ons Zoodra de Ier beneden was, werd de ladder op het dek getrokken. Hij balde zijne vuist en wendde zich daarop tot den kapi tein, blijkbaar niet op zijn gemak. Kapitein Tinker, mijnheer, zegde hij aarzelend. Wat is er, vriend vroeg de kapitein. Ik moet u eene bekentenis afleggen, mijnheer. ten, door onophoudende kasseiwerken. Met genoegen mogen wij bestatigcni cu de jaarljjksche statistieken bewijzen het volkomen, dat onze stad een der ge zondste van hel land is geworden, waar minst slachtoffers zijn van besmettelijke ziekten en waar nog het kleinste getal sterfgevallen voorkomt. Wanneer in Aalst de waterleidingen het goed drinkbaar water der Bocqvallei zullen uitdeelen, en alles laat verho pen dat de door ons reeds aangenomenc ontwerpen welhaast zullen kunnen ver wezenlijkt worden, zal onze bedrij vige nijverheidsstad zich meer en meer mogen blijven roemen op eenen voor- treffelijken algemoenen gezondheidstoe stand. (Toejuichingen). Daarna ving de uitreiking der prijzen aan, bestaande uit 4 Bedstoel, Matras, Hoofdpeluw, Sar- gie en Slaaplakens. 16 Bedstoel, Matras, Sargie en Slaap lakens. 4 Kasten. 2 Stoven. 3 Stoelen. 6Strooizak, Sargie en Slaaplakens Te samen 35 prijzen hebbende eene waarde van ongeveer 1300 franks. der Federatie van de Nationale Catholieke Turn- en Wapenmaat schappijen van België. Zondag 11. werd alhier de XVe Bond feest gehouden onder bescherming van ons Stedelijk Bestuur. Ons Stedelyk Be stuur had onze openbare plaatsen en straten door talryke masten met natio nale vlaggen en wimpels doen versie ren, de openbare gebouwen laten be vlaggen en de inwoners vooral in de kuip der Stad waren niet ten achter gebleven om op hunne beurt de natio nale driekleur aan hunne woningen te heeschen er waren om zoo te zeggen geene uitzonderingen. De militaire Overheid had ook het hare bijgebracht om aan het feest zoo veel luister raogelyk bij te zetten. Alles was dus geschikt en geregeld om de XVe Bondfeest deze van vroegere jaren in pracht en luister te doen over treffen. Maar belas't was een droef regenachtig weder gansch den voor middag volgde de eene regenvlaag de andere. Ondanks dit betreurlyk weder waren de Turners reeds van 7 uren 's morgens op verschillige plaatsen aan 't werken om zich de uitgeloofde pryzen te be kampen... Herhaling. Om II uren had ter groote zaal dor Pupillenschool eene herhaling plaats der algemeene samen hangende bewegingen en oefeningen Eene bekentenis, Healy Ja, mijnheer, vanwege de rust van mijne ziel. Wilt gij mijn biechtvader zijn, mijnheer Spreek op, vriend, spreek op I Gij koestert immers geen wroek tegen mij mijnheer, om hetgeen er gebeurd is Neen, Healy, zeker niet Dan zal ik u alles vertellen Dat de kapitein zijne vriendschappelijke woorden zoo hartelijk beantwoordde, scheen hem goed te doen. Hij neuriede eenige maten van een Iersch liedje en strekte zich uit als iemanddie juist bevrijd was van zijne boeien. Nieuwsgierig zag hij om zich heen, doch zonder eene enkele zinspeling te maken op zijnen toestand, of de wijze hoe hij hier gekomen was. Evenmin liet hij iets merken van de pijn, die hij na de geeseling moest gevoelen. Zijn geestkracht en geduld maakten mij zoo beschaamd, dat ik mijn eigen onbeduidende builen en wonden ver gat, onvergankelijken eerbied opvatte voor zulk dapper karakter, want nu was ik niet meer jaloersch op hem. Een zonderling iets merkte ik bij hem op, hij scheen zeer gevoelig voor het licht dat door het luik viel, en trok al verder en verder achteruit, totdat zijn ongelukkig voorkomen verdween in de schemering toen kwam hij meer op zijn gemak. Die di- ven op het dek, mijnheer, zegde hij, de hemel weet, dat ik hen nooit vergezeld hebben, als ik vooraf had gewe ten, hoe gemeen zij tegenover u zouden handelen. welke des namiddags op 't Esplanade plein zouden uttgevoerd worden doch er was te vreczen dat het slecht weder het zou beletten. Mis. Om 12 ijt uren werd ter Sint Martinuskerk eene Mis gecelebreerd welke door talrijke Turn- en Wapen- maatschappijen werd bijgewoond. Ten Stadhuize. Na de Mis wer den de afveordigingen der tegenwoor dige Maatschappijen ton Stadhuize door den heer Burgemeester, omringd door de heeren Schepen in uniform en Ge meenteraadsleden. Onze achtbare Volks vertegenwoordiger, Staatsminister was ook tegenwoordig. De lieere Gheeraerdts, Burgemeester verwelkomde de heeren Afgevoerdigden in eene korte redevoering tintelende van vreugde en vriendschap. De heer Van Elderen, Algemeene Secretaris der Federatie antwoordde in eene sierlijke taal. Na de Stedelijke Overheden bedankt te hebben over 't gulhartig onthaal dat aan de catho- lieke Turn- en Wapenmaatschappijen te beurt viel, wenschte hij hen geluk voor het besluit van de leergangen van gymnastiek in de lagere scholen inge richt te hebben en drukte den wenscli uit dat dit voorbeeld in al de Steden van Oost-Vlaanderen zou nagevolgd worden. De redenaar dankte den heer Woeste over dc genegenheid die hy altijd aan de catholieke Turners toedraagt en menig- werf reeds heeft laten blijken. Dan nam onze heer Woeste hot woord. In eene zeer kortbondige redevoering bevool hij de Turners aan altijd fiere kampioenen te blijven hunner catholieke overtuigingen. Verder sloot hy zich aan bij den wensch door den heer Van Elde ren uitgedrukt dat de Gemeentebesturen het onderwijs der gymnastiek in 't on derwijs programma hunner lagere scho len zouden schrijven. (Levendige toejui chingen). Do Jury-Ontbijt.— Een intiem ont bijt vergaderde rond 2 uren de heeren Juryleden onder Voorzitterschap van den heer Pol Van Ghyseghem, Voor zitter van Willen is Kunnen. Aan 't nagerecht, stelde dc lieer baron de Dieudonnó een heildronk voor aan de beide Aalstersche Voorzitters, de heeren Pol. Van Ghyseghem en Karei DeWolf, welke den ganschen last op zich had den genomen der inrichting van de XV* Bondfeest. De heer Fosseprez stelde een heildronk voor aan den voorspoed van al de deelnemende Maatschappijen en dankte het Aalstersche Comiteit over zijn goed onthaal. De heer Van Ghyse ghem dankte in eenige welgemeende woorden. De Stoet. De vorming van den Stoet was geene kleine zaak 93 Maat schappijen rangschikken vraagt werk en onder dit opzicht mag er hulde gebracht worden aan de heeren welke er bijzon derlijk meê gelast waren. Iedere Maat schappij of Kring had een commissaris als leidsman. Moet ik hieruit begrijpen, dat gij bij uw vertrek niet geheel op de hoogte waart van Derrick's boosaardige plannen vroeg de kapitein, met de handen op den rug het ruim op en neer wandelende. Ik was van niets op de hoogte, mijn heer. Toen ik met den troep meeging, was dit, om den wedstrijd te zien tusschen de twee schepen, en anders niet. Zij hadden mij verteld dat er niets onwettigs bij zou gebeuren, en dat, wie den wedstrijd won, een hoop goud kon verdienen. Dat goud behoorde aan niemand, zooals zij zeg den, en waarlijk, dat geloofde ik. Eerst toen wij gisteren avond in de boot zaten, hoorde ik, dat wij ons onwettig zouden meester maken van uwen schoener en zoodra ik dat bemerkte, begon mijn gewe-, ten in opstand te komen. Ik lieg niet! Och, wat heeft het mij geplaagd, het was ver schrikkelijk. Ik wilde niet mee doen, en alleen gedwongen door de dreigementen van Lea, ging ik met hen mee. M. Si kan getuigen dat ik de waarheid spreek, want hij was zeker bij ons in de boot, ofschoon ik hem niet herkend heb. Ik kan zeker getuigen dat gij geen zin hadt in het karwei, Healy, zegde ik, maar als ik mij wel herinner, dan was dit meer om de poppen op het dek, dan om uw geweten. Ik hield mij maar zoo, mijnheer, zegde Healy ernst g Ik gi6te onmiddelijk hoe de zaak stond met die poppen. Maar, dacht ik, met Derrick is niet te «preken, De Stoet stelde zich om 3 f/t uren in beweging, verhaasten wy ons te zeg gen, dat het weder was opgeklaard. Aan 't hoofd vyf gendarmen te peerd, dan de fanfaar van - Steun oeeft Moed en Turners gevolgd door de deelne mende Maatschappijen, waaronder 3 van Fransche nationaliteit. Ongeveer te midden van den stoet het Fanfaarkorps der Pupillenschool, en tot slot het Fan faarkorps en turners van Willen is Kunnen, 't Voorbijtrekken van deu sloet duurde 20 minuten en lever de een overheerlijk en schilderachtig aanblik op waar al wie hem zag beha gen in schepte. De Duitsehc en Ilolland- sche Maatschappijen waren niet opge komen. De oefening op 't Esplanadeplein. Dank aan 't gunstig geworden weder konden de feestelijkheden plaats heb ben. Op het verhoog hadden plaatsge nomen de heeren Burgemeester, Sche penen, Gemeenteraadsleden, Woeste en De Sadeleer, Volksvertegenwoordigers, Van Vreckcm, Eug. do Kerchove en Raepsaet, Senateurs, de Geestelijke Overheden, talrijke Officieren en Dames. Toen al de deelnemende Maatschap pijen in 't omgeheindc gedeelte van 't Esplanadeplein vergaderd waren, plaatsten de Aalstersche Maatschappijen zich te midden en na eene kleine gele genheidsredevoering overhandigde de Voorzitter der Luiksche Maatschappij, onder 't spelen der Braban^onne en van de Marseillaise, het Vaandel der Fede ratie aan de Aalstersche Maatschappyon 't welk gedurende een jaar door haar zal bewaard worden. Al de oefeningen liepen in de beste voorwaarden af Ze beschrijven is voor ons eene moeilijke en zooniet onmoge lijke zaak, 't zou ons te verre leiden. Rond de omheining verdrong zich eene talrijke menigte van toezieners. De electrische verlichting der Keizerlijke Plaats was buitengewoon wel gelukt. De electriciteit werd gele verd door het lacetfabriek Torley A CD'*, onder 't bestuur van M. Edmond De Moor, mecauiekkundige der fabriek. Wij mogen zeggen dat deze verlichting een betoo verend en aanblik opleverde. Om 9 uren had ook aldaar de kampstrijd van ballet plaats jammer dat het ver hoog geen meter meer verheven was want bijna niemand anders dan dezen die zich in de onmiddelijke nabijheid bevonden hebben er kunnen over oor- deelen doch ze zijn eensgezind om te verklaren dat het allervoortreffelijkst was. Maandag voormiddag zijn de verschil lige kampstrijden in de lokalen voortgo- zet geweest Deze luisterlijko feestelijkheden heb ben talrijke bezoekers naar onze stad gelokt. Al de Turners verklaarden vol mondig dat zij nog nooit zulke luister rijke en zoowel ingerichte Bondfeest hadden bijgewoond, en spraken met uitbundigeu lof over 't gul onthaal dat om geweten, of wet, of recht geeft hij den duivel; daarom hield ik mij maar of ik bang was. Dat is de heele waarheid, mijnheer. Ik twijfel er niet aan, Healy, zegde de kapitein. Nu dan, mijnheer, zegde Healy aar zelend, zonder te vermoeden hoe geerne wij vsede met hem wilden sluiten, mis schien ik matig mij niets aan och neen, in het minst niet maar als gij zeo goed zoudt willen zijn, voor ditmaal mijne tekortkomingen te vergeven ik heb het in mijne onwetendheid gedaan, mynheer en goede vrienden met mij te willen zijn:.. Zeker, wat dacht gij anders, vriend, na uw heldhaftig gedrag daar straks op het dek riep de kapitein op hartelijken toon. Och, zegde Healy, het is heel vrien delijk van u.nog zoo iets vleiendste zeggen. Mijn heldhaftig gedrag, zooals gij het ver kiest te noemen, mijnheer, was hetzelfde als het kunstje, dat gij eenige uren geleden op het dek met mij hebt uitgezet niets dan eene grap Of heb ik het mis voor Beste kapitein, het is wel brutaal van mij, u eene vraag te doen, maar hadt gij er misschien eene werkelijke geheime bedoe ling mee. toen gij mij onder dien emmer gevangen hebt O, dat is mislukt, zegde de kapitein, nog onder den indruk van die teleurstelling. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1907 | | pagina 1