Uitslagen van de Kampstrijden. Catholieke en Grond wettelijke Vereeniging. Paarden en Veulens Si n l-1. ie ven s-II tint hem. KAATSKAMPSTRIJD. UITJES en DATJES. Zondag-rust. Allerhande nieuws. DE HOEST zhf woVUt Vereenigde Staten. Merklprijzen. Hopmerkten. Woeste 1* prijs hun overal ia te beurt gevallen en pre zen zeer onzen Aalsterschen uitzet en bock... Om een gedacht te geven van de be weging die hier Zondag ondanks bet ongunstig weder, bestatigd werd. willen wij meedeelen dat er ter reizigersstatie zijn afgegeven bij den uitgang 2500 koepons van Turners en 4500 koepons van gewone reizigers, 't zy 7000 te samen. Als men er de Turners reeds Zaterdag avond met den trein en de personen met de trams en te voet aangekomen bijvoegt, mag men gerust het getal be zoekers op ruim 10,000 schatten. Onbetwistbaar was het eene feest welke hoogst voordeelig is geweest aan onze neringdoende burgerij en. die voor altijd in 't geheugen zal bewaard blijven van hen die ze beleefden. Opgelegde samenhangende oefe ningen. Afdeeling van uitmuntendheid. Prijs des Konings Cath. Kring, Leu ven le prys St-Jan-Berchmans Gilde, Etterbeek. 1® Afd. Prijs van Prins Albrecht Burgersbond Antwerpen 1" prijs Verbroedering, Ruysbroeck. 2* Afd. Prijs van M. Vreugd en Deugd, Mechelen Willen is Kunnen, Temsche. 3* Afd. Prijs des Burgemeesters Cath. Strydersbond, Lokeren 1® prys St-Josephs-Gilde, Blauwput. Facultatieve samenhangende oefe ningen. Met tuigen. 1'Afd. l'prys: Jong maar Moedig,Waarschoot2" pr.: St-Jan-Berchmans-Gilde, Etterbeek. 2" Afd. 2° prysLa Renaissance, Antoing. Zonder tuigen. 1* Afd —1" prys Turnkring, Berchem; La Vaillante, Ans Vreugd en Deugd, Gent2" prys Nut en Vermaak, Lier. 2* Afd. le prijs Willen is Kun nen, Temsche 2* prijs Christen Jon gelingen Bond, Gent La Persévérance, Laeken; La Vaillante, Tournai exequo Gilde der Ambachten, Brugge Vlug en Vroom, Niel. Wapenkampstrijden. Boksen. 1* prys Ganda, Gent en ChristeD Jongelingen. Gent2* prys La Lessinoise, Lessen. Geweer.—1* prys Jong maar Moe dig, Waarschoot en Vreugd en Deugd, Gent 2' prijs St-Jorisgilde, Dender- monde Turnkring, Berchem Vreugd en Deugd,Mechelen en Eendracht maakt Macht, Wervicq. Stok. 1* prijs La Vaillante. Schaer- beek en Ligue démocratique, Nijvel. Kampstrijd van pyramieden. Met tuigen. 1* Afd. 1® prys ex EQüo.LaVaillante, Schaarbeek en Ganda, Gent Sint-Jan Berchmansgilde, Etter beek; Burgersbond,Antwerpen; 2e prys: Cath Kring, Leuven. 2* Afd. 1* prijs Jeunes mais Justes, St-Jans-Molenbeek 2* prijs Christen Jongelingen, Gent St-Josephsgilde, Blauwput Eendracht maakt Macht, Wervicq. Zonder tuigen.—le Afd. 1' prijs La Vaillante, Ans Vreugd en Deugd, Gentex eqüo, Jong maar Moedig, Waarschoot en Turnkring, Berchem 2* prys Eigen Wil, Antwerpen La Vaillante, Doornijk Nut en Vermaak. Lier. 2* Afd.1* prijs Cath. Strydersbond, Lokeren en Breidelszonen, Geeraards- bergen 2" prijs L'Alerte, Verviers Ligue démocratique, Nyvel Vreugd en Deugd, Mechelen Cath. Turners, Aude- naarde. Kampstrijd aan de tuigen. le Afd. l8 prijs Turnkring, Ber chem Ganda, Gent2® prys Vreugd en Deugd, GentGilde der Ambachten, Brugge. 2® Afd. le prys Cath. Kring, Leu ven; Burgersbond, Antwerpen; Verbroe dering, Ruysbroek; La Vaillante, Edin- ghen; La Vaillante,Schaarbeek 2? prijs: Sint-Jan-Berchmansgilde, Etterbeek Vreugd en Deugd. Mechelen Jeunes mais Jiistes, Sint-Jans-MolenbeekLa Vaillante, Ans en Willen is Kunnen, Temsche. 3® Afd. I8 prys: Cath. Strijdersbond, Lokeren 2® prys Jong maar Moedig, Waarschoot;|EX eqüo, Eendracht maakt Macht, Wervicq Jong maar Vlug, Ninove. Bijvoeglijke 'Sectién. 2® Afd. —2® prys Ganda, Gent 3e Afd. 2® prijs Ganda, Gent en Vreugd en Deugd, Gent. Kampstrijd van Dansen (Ballets) Wbderlandsch. I8 prys Ganda, Gent 2® prys Les Philippins, LanDoy (Frankrijk) Gilde der Ambachten, Brugge. Uureel van Kieswerking. Van af l'n Juli tot 3i'n Augustus moe ten de Gemeentebesturen overgaan tot de herziening der kiezerslijsten die in voege zullen zjjn van l,u Mei 1908 tot 30'" April 1909. Het Comiteit der Ver eeniging verzoekt de catholieken van het Arrondissement de lijsten na te zien en te willen zorgen dat zij en hunne vrienden er op voorkomen met het ge tal stemmen waartoe zij recht hebben. Voor alle inlichtingen mag men zich wenden ten bureele der Catholieke Wer ken, Groote Markt, 24, te Aalst, alle werkdagen van 9 tot 11 */a ure voor- en van 2 tot 5 ure namiddag. STAD AELST. KERMIS 1907. PRIJSKAMP voor op Zaterdag 29 Juni 11. UITSLAG: i° Merriën van ten minste 3 jaar. ie prijs Gouden prachtmetaal en 30 Cr. aan M. Remu Cyriel, Apelterre Aychem, met n' 148. 2" prijs Gouden prachtme taal en 25 fr. aan M. Van der Schueren Alfred, Oultre, mst nr 197. 3'" prijs Zil veren prachtmetaal en 20 fr. aan M. Van den Bogaerde Servaas, Hekelgem. met n' 246. 4® prijs, Zilveren prachtmetaal en 15 fr. aan M. De Schryver Emicl. Erem- degem, met n' 225. 5® prijs, Bronzen prachtmetaal en 10 fr. aan M. Roelandt Lodewijk, Haeltert, met nr 159. 6®prijs Bronzen prachtmetaal en 10 fr. aan M. Verhoeven, Denderhautem, met nr 139. i° Eerv. meld. Prachtmetaal, aan Mad® W® Van Eesbeeck René, Meerbeke, met n' 158. 2® Eerv. meld. prachtmetaal aan M. De Wael Benedikt, Audegem, met nr 248. 3® Eerv. meld. prachtmetaal aan M. De Graeve Eduard, Denderhautem, met n' 238. 4® Eerv. meld. prachtmetaal de kinderen Roman, Impe, met nr 244. 2* Tweejarige Merriën. 1® prijs, Gouden prachtmetaal en 25 fr. aan M. De Vuyst Pieter, Santbergen, met nr 150. 2® prijs, Zilveren prachtmetaal en 20 fr. aan M. Van der Meerssche Fre- derik, Wanzele, met nr 120. 3® prijs, Bronzen prachtmetaal en 15 fr. aan M. Matthys Gustaaf, Hofstade, met n' 180. 4* prijs, Bronzen prachtmetaal en 10 fr. aan M. Michiels Hilaire, Woubrechtegem, met n' 132. 50 prijs. Bronzen prachtme taal en 10 fr. aan Mad' W" Verbseck, Lede, met nr 166. 6' prijs, Bronzen prachtmetaal en 5 fr. aan MM. de kinderen De Meyer, Aygem, metn' 165. Eervolle meld. prachtmetaal, aan M. Thaeleman Alexis, Haeltert, metn' 153. 3® Hengsten en Merriën (jaarlingen). 1® prijs, Gouden prachtmetaal en 15 fr. aan M.Van Melckebeke Theodoor, Ninove, met n' 169. 2' Zilveren prachtmetaal en 10 fr. aan M. De Poorter Domien, Erem- bodegem, met n' 245. 3° prijs, Bronzen prachtmetaal en 10 fr. aan M. Gheeraerdts Stanislas, Aelst, met n'i25. 40 prijs, Bronzen prachtmet. en 7,50 fr.aan Van Lan- genhove Honoré, S' Gillis (Dendermonde), met n' 211. 5' prijs, Bronzen prachtme taal en 6 fr. aan M. Remu Cyriel, Appel- terre-Aychem, met n' 149. 6' prijs, Bronzen prachtmetaal en 5 fr. M. D'Hondt Desideer, Haeltert, met n' 161. - Eerv. melding, prachtmetaal, aan M. Simoens August, Burst, met n' 121. 4® Prijskamp Hengsten-Zuigelingen. 1' prijs, Gouden prachtmetaal en 20 fr. aan M. De Waele Benedikt, Audegem, met n' 249. 2® prijs, Zilveren prachtmetaal en 15 fr. aan M Sienaert Karei, Aygem, met n' 230. 3® prijs, Bronzen prachtme taal en 10 fr. aan M. Schockaert Jozef, Erondegem, nr234. 4* prijs. Bronzen prachtmetaal en 7 fr. aan M. Schouppe René, Dendsrhautem, met n'179. 5cprijs, Bronzen prachtmetaal en 5 fr. aan M. Van den Haute Camiel, Ninove, met n' 167. 6" prijs, Bronzen prachtmetaal en 5 fr. aan M. Hans sens Honoré, Erondegem, met n' 236. 7® prijs, Bronzen prachtmetaal en 5 fr. aan de Kinderen De Reu. Aelst, met n' 219. 8' prijs, Bronzen prachtme taal en 5 fr. aan M. Croeck Domien, Hof- stade, met n' 226. Eervolle melding, prachtaal aan M. Thaelemaa Alexis, Hael tert, met n' 151, 5® Merriën-Zuigelingen. 1® prijs, Gouden prachtmetaal en 20 fr. aan M. Van den Steen Desideer, Vleckem, met n' 130. 2' prijs, Zilveren prachtme taal en 15 fr. aan M. Van der Schueren Alfred, Oultre, met n' 200. 3® prijs, Bronzen prachtmetaal en 10 fr. aan M. De Boeck Gustaaf, Erpe,metn'135. 4'prijs, Bronzen prachtmetaal en 7 fr. aan de Kin deren De Meyer, Aygem, met n' 163. 5' prijs, Bronzen prachtmetaal eq 5 fr. aan M. Michiels Hilaire, Woubrechtegem, met n' 131. - 6" prijs, Bronzen prachtmetaal, aan M. D'Haem Octa -f, S' Antelinckx, met n' 147. 7' prijs, Bronzen prachtmetaal en 5 fr.aan M.Cannaut Leonard,Hofstade, met n' 228. 8® prijs, Bronzen prachtme taal en 5 fr. aan M. D'Hondt Désiré, Haeltert, met n' 162. i® Eerv. melding, prachtmetaal, aan M. De Waele Benedikt, Audegem, met n' 250. 2'Eerv. melding, prachtmetaal, aan M. De Vulder Jaak, Nieuwerkerken,met n' 124.3* Eerv.mel ding, prachtmetaal, aan M. Van Landuyt Domien, Nieuwerkerken, met n' 242. 6® Ruinpaarden van ten minste 3 jaar, Eenige prijs io franken aan M' Dael- man Petrus, Hofstade, met n' 231. 7* Ruinpaarden onder de 3 jaar. Eenge prijs 10 franken aan M. Schoc kaert Jaak, Nieuwerkerken, met n' 138. Vertellen hoe de feesten verleden Zon dag zijn afgeloopen dat ware natuurlijk voor den dag komen met vijgen na Paschen. De dertig tot veertig duizend vreemdelin gen die naar de gemeente waren toege stroomd hebben den avond zelf reeds het droevig nieuws bij hun terugkeer heel Vlaanderen door verspreid De stoet is niet uitgegaan eene stortvlaag, op den middag uitgevallen over het dorp, heeft de wegen gemaakt tot modderpoelen waarin een optocht met slepende kleedijen en witte schoenen letterlijk onmogelijk was. En ieder is naar gegaan met waar spijt, want ieder had gevoeld dat de zaken breed en ernstig waren aangeleid. De voorberei ding der plaats met hare lange sperrendre- ven het zicht van den autaar in eene hooge, statige omheining van meer dan vijftig zilveren witglinsterende proccsiie- lantaamen de vorstelijke inhaling van Monseigneur Stillemans naar Wetteren de grootsche plechtigheid der Pontificale Mis met vol orkestde tegenwoordigheid van drij gemijterde hoofden het onverge telijk Lof van Zijne Hoogweerdigheid in de opene lucht te midden der brecde, geurige dampwolken die aanhoudend uit dertig op en neerslingerende wierookvaten hemel waarts klommen voor het Allerheiligste, of laag opendreven over de ontbloote hoofden der onafzienbare, stilbuigende volksme nigte het machtig Te Dbum om te sluiten plotselings op het verhoog aangeheven door al die priesters van wijd en zijd gekomen met hun volk om den jubeldag mee te vieren van Sint Lieven de meesterlijke praalwagen van beeldhouwer De Beule, daar gedurig eene dichte begankenis van bewonderaars naar uitging tot de versie ring der huizen toe waar geen «nkel gevel was die geen vlag droeg, geen enkele deur waarbovsn geen omkranst jaarschrift hing, geen enkel venster dat niet in eene omlijs ting stak van wimpelbossen, bloemwerk of zwierig kleurdoek dit alles heeft de vreem delingen, in weerwil van hunne teleurstel ling doen zeggen tot Zondag Wij keeren weêrweer met ons maatschappij, met onze vaandels, weêr om het schoon eeuw feest op te luisteren van onzen grooten Vlaamschen Apostel, waarvoor zooveel is gedaan geweest. Wij willen zijne volle verheerlijking bijwonen, de volkomene ont- plooing zien van zijne jubelprocessie en deelmaken van de machtige catholieke be tooging die wordt voorbereid tegen Zondag toekomende. Hou them van zijnen kant werkt ieverig voort om dan ook de feesten dubbele luister bij te zetten. Het heeft hen aangemoedigd te zien, niet alleen Zondag, maar heel de week door, hoe de vreemdelingen hun patroon genegen zijn hoe alle dagen on telbare bedevaartgangers in lange karava nen zijn toegestroomd om zijne relikwièn te vereeren. Zondag toekomende zal het de groote dag zijn iedereen zal meewerken om er een ware triomf van te maken, eene hedendaagsche bekroning van Sint Lievens alouden eeredienst. Nota. Het nieuws is verspreid ge weest dat Maandag toekomende de stoet nog zal uitgaan dit mag stellig gelogen straft worden. Er zal maar EEN ENKELE OPTOCHT ZIJN en dit zal zijn op 7 Juli, morgen Zondag. De feesten zullen dan 's avonds gesloten worden door vuurwerk en verlichting. GEMEENTE MOORSEL. Wij hebben de eer aan het geacht publiek bekend te maken dat de groote Beslissing die uitgesteld is op Donderdag 6 Juni 1907 ter oorzake van het slecht weder, nu zal plaats hebben op Zondag 7 Juli 1907, tusschen de drij volgende partijen Hofstade (Moreau/. Denderbelle (Heu- vinck). Appels (Van Garsse). De beslissing zal opgeluisterd worden door de Koninklijke Harmonie S' Cecilia. HET BESTUUR. Ter zitting des Senaats op Donderdag 6 Juni jl. ondervroeg M. Magis den heer Minister van financiën Liebaert over onze openbare Staatsschuld. In zijne antwoord maakte de heer Mini ster een overzicht aangaande de Belgische Staatsschuld en lasten, vergelsek ze met deze van andere landen en kwam tot het besluit dat wij, Belgen, het minst belastin gen betalen van al de Europeesche Staten. De heer Minister zegde onder ander 't gene volgt en waarop wij de ernstige aandacht inroepen Men heeft daar gesproken over de openbare schuld en over de verdeeling der lasten. Bij de bespreking over het budjet van openbare schuld, zegde M. Kepenne, dat hij weinig houdt van de onrechtstreek- sche belastingen. Ja, dat is wel maar ik zou eens willen weten in welk land s de onrechtstreeksche belasting zoo licht is en zoo klein als in Belgie. Bij ons in Belgiën is het goedkoop leven. Het is aan ons voorzichtig stelsel van belasting te danken, dat wij den rang kunnen behouden, dien wij op de wereld- markt hebben weten in te nemen- Neemt Duitschland, bij voorbeeld, en daar is de tarwe geslegen met eene belas- ting van fr. 6,87 per 100 kilos. n Neemt toen Frankrijk, en in dat land i) liggen er 7 frank lasten, ook per 1 100 kilos. 1 Hier is het alzoo niet. Het graan is geheel en al onbelast, 't Is te danken aan ons stelsel van belastingen, dat wij die leefte kunnen vrij laten. Wij weten ons noodig inkomen elders te vinden. EEN middel om zich aangenaam te maken, is ieder over zichzelven te laten praten. Schopenhauer. WATERLEIDING. Dijnsdag werd in al de Provinciën den gewonen zit tijd van den provincialen Raad geopend. De heer Gouverneur onzer Provincie Oost-Vlaanderen, handelde over den toe voer van gezond drinkbaar water naar de verschillige Steden en Gemeenten onzer Provincie waar geen goed drinkbaar water te vinden is. Onze heer Gouverneur ried deze steden aan zich aan te sluiten bij de Maatschappij door Brussel en de voorsteden dezer Stad gesticht om gezamenlijk eene waterleiding in te richten. De catholieke meerderheid van onzen Aalsterschen Stedelijken Raad heeft reeds de aansluiting der Stad bij hooger bedoelde Maatschappij gestemd en deze beslissing is aan de goedkeuring der hoogere Over heid onderworpen. Naar wij vernemen zal die goedkeuring kortelings gegeven worden. Dank aan onze catholieke meerderheid rullen de inwoners van Aalst zich in hoogst voordeelige voorwaarden goed en gezond drinkbaar water kunnen verschaffen. NIET VLEIEND. De Jour nal Officiel, orgaan der Fransche regee ring, bevatte deze week de volgende aan kondiging De minister van landbouw heeft de eer aan de heeren senators, afgevaardigden, leden van het Hof van Verbreking, van den Staatsraad, van het Rekenhof, ter kennis te brengen dat zij zullen toegelaten worden tot den middenwedstrijd van Fransche voortteelende dieren, van het paarden- en van het ezelsras, voor 1907, op bewijs van hunne hoedanigheid. De Fransche wetgevers en magistraten zullen voorzeker niet gevleid zijn door dat komplimentje De vroemdo Turners hebben zich gedurende hun verblijf in onze stad op de deftigste wijze gedragen ja, ze gedroegen zich lijk het aan wel opgevoede jongelingen betaamt. Onze Aalstersche liberalen zijn weer eens hun kermisgeld in den vreemde gaan verteeren de Aalstersche neeringdoeners hebben het zeker te bont volgens hen. Dees jaar trokken ze naar Oostende en gaven er weer eens lucht aan hunnen gods diensthaat door het huilen langs de straten van 't Ongediert der papen enz. enz. Men dacht dat het socialisten waren. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor be noemd te Audegem, den E. H. Bonner, pastoor te Heldergem. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 7 Juli 1907, M. Van Caelenbergh, Leo- poldstraat. Sint-HInrlenskerk. - Maan dag aanstaande, om 5 uren 's namiddags, Vergadering van de christene Huis moeders der Heilige Familie. Men is verzocht de uitnoodigingskaart mede te brengen. DE PLECHTIGE MIS dijnsdag 11. ter St-Martinuskerk gecelebreerd tot lafenis der ziel van den betreurden heer Jozef Eeman, in leven Eerevoorzitter der Maat schappij onderlingen Bijstand't Bond van Werklieden en Burgers der Stad Aalst wierd talrijk bijgewoond. Meer dan 600 personen gingen ten offer. ST-MARTINUSKERK. Een plech tige Dienst tot lafenis der zielen van de overledene parochianen werd dees jaar voor de eerste maal gecelebreerd, welken talrijk werd bijgewoond. Hopen wij dat toekomend jaar deze Dienst op wel bepaalden dag en uur zal gesteld worden opdat hij nog talrij ker zou bijgewoond worden. AALST. Het Veldfeest met verlichting in den Casino lokte, ondanks het gure weder, eene talrijke menigte uit. Het inkomgeld van 10 centiemen per persoon ten voordeele van 't Armbureel beliep tot fr. 271,75. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 284 klonten boter ter markt gebracht wagende te samen 2270 kilogrammen. 1*1 aalgclijke indruk ken. Er is altijd iets ongedwongens en rechtzinnigs in hetgeen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hierverblijvende menschen belang in te boezemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewijzen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er iets meer overtuigend M. L. Spaens, 51, Pieter-Coeckestraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan eene maand had ik vreeselijke nierpijnen, ik kon mij niet meer buigen voor wat het ook zij, mijn water was troebel en ik had teenemaal den eetlust verloren ik verkwijnde en was mistroostig, al de genomen middelen ble ven zonder uitslag, alsdan besloot ik de Foster Pillen voor de Nieren te nemen en verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Ook welke vreugde toen ik na er gedu rende drij dagen gebruikt te hebben mij reeds veel beter gevoelde, na eene week dier verpleging waren de pijnen gansch verdwenen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hebt ge ooit vermoed dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt ge pijn in den rug, aan het hoofd of in uwe leden Lijdt ge aan rhumatiek, zwakte van het hart of zijt ge waterzuchtig Komt er te veel of te weinig urine met graveel of bezinksel Zijt ge altijd moe, afgemat, zenuwachtig. Óverweeg. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn éénig in hunne soortlaat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 1. Mfcni deelt ons mee Zondag waren meest al de huizen bevlagd en zelfs was de nationale driekleur geheeschen aan liberale lokalen. Een vreemde priester trok met een gezel, die beweerde den hospes te kennen, een ultra liberaal lokaal binnen. De priester bemerkte dadelijk dat men hem op een verkeerd spoor had gebracht, vertoefde er niet langer en vertrok zonder zelfs zijn glas bier aan te raken, 's Avonds nu bofte Me er op dat ze een priester in haar e6taminet had ontvangen maar dat ze hem eenkarotje had getrokken, dat ze hem fr. 1,75 had doen betalen voor een boter hammetje met een schelleken hesp. Nu die bluf is totaal uit de lucht gegrepen. Binnen kort zal de stad Oudenaarde hare ioojarige tellen. Mevrouw Paul Henri De Smet, geboren Sylvie Clemence Van Cauwenberge, is sedert eenige weken haar honderdste jaar ingetreden. De reis eener meisjesschool van Brus sel naar Heyst, werd gekenmerkt door een dramatisch voorval De trein had Brugge verlaten en reed met vollen stoom naar het strand, terwijl de meisjes schoolliederen zongen. In een der eerste reiswagens had een meisje van zoowat 15 jaar plaats genomen met haar broertje van 7 jaar. De kleine jongen was recht gestaan en leunde met den rug tegen het portel. Ongelukkig was dit portel te Brugge slecht gesloten.de deur vloog open en de jongen werd in de ruimte geworpen. Een kreet van afgrijzen steeg op de zuster van den knaap wilde hem achterna springen, doch de andere meisjes gelukten er in, haar te weerhouden. Eene onderwij zeres deed onmiddelijk het noodsein werken en de trein Btopte dadelijk, en toen spron gen reizigers en treinbeambten op het spoor, in de overtuiging dat zij een totaal vermorzeld kinderlijk gingen vinden. Doch hoe groot was hunne verbazing, toen zij in de verte den kleinen scholier zagen komen aanloopen. Hij had niet het minste letsel bekomen. De lange regen had den grond doorweekt en de kleine was op eenen aardhoop gevallen, wat den val verzachtte. Men oordeele over de vreugd der mede reizigers en der zuster. Toen de trein terug in gang werd gezet, vroeg men aan den kleine of hij geen schrik had gehad. Neen, zegde hij, doch toen ik recht stond was de trein reeds zoo ver, dat ik dacht hem nooit meer te kunnen inhalen. Een verschrikkelijk drama is Woens dag morgend voorgevallen in de Provenier straat, te Gent. Zekere Frederik Rossel, 38 jaar oud, dienstknecht, wonende St-Pietersvrouw straat, had sinds eenige jaren kennis aan geknoopt met vrouw Clepkens, eenige jaren jonger dan hij en van haren man geschei den. Woensdag morgend gaf zij het inzicht te kennen, met hem af te breken. In woede ontstoken bracht Rossel haar verscheidene messteken toe. Zij kon nog buiten loopen, doch viel neer op den dorpel eener naburige woning. Haar toestand is betrekkelijk ge vaarlijk. Rosssl is op vlucht gegaan, doch werd kort nadien aangehouden. Met het brood mes, dat men nog in zijn bezit vond, had hij zich verscheidene wonden toegebracht. Uitwerksel van de roode en blauwe onafhankelijke zedeleer. De winner van het groot lot, der trekking van Gent, van 10 Juli 1906, uit gekomen met 150 duizend franks, is Maan dag de premie gaan .ontvangen op het stadhuis. Hij heeft 200 fr. geschonken voor de weezen der stad. De winner moet niet geweten hebben dat hij dat schoon lo^e bezat, want hij heeft een jaar intrest van die 150,000 fr. ver loren. Dijnsdag gingen de echtgenooten De Bisschop, van Buysinge,naar hunnen akker en lieten hun zoontje van 3 jaar oud, alleen in zijn bedje. Toen zij thuis kwamen von den zij den kleine deerlijk verbrand liggen. Brand was in de kamer ontstaan, zonder evenwel groote uitbreiding te nemen. Men denkt dat het kind met stekskens heeft gespeeld. De arme kleine had reeds opge houden te leven. Groote brandramp. Uit Baelen bericht men dat aldaar Zaterdag drie pacht hoeven door het vuur zijn in asch gelegd. De leden van het huisgezin Raeymaeckers waren aan den oogst werkzaam geweest en keerden huiswaarts. Toen zij hunne pacht hoeve genaderd waren, bemerkten zij dat de boerderij in brand stond. Zij gaven spoe dig het alarm en redden nog het vee. Hui zing, schuur en stal werden niettemin de prooi der vlammen. Het vuur deelde zich vervolgens mee aan de schuur van den landbouwer Jos. Geypen en verders aan den stal en het huis. Nog breidde het ver nielend element zich verder uit, want ook de pachthoeven van Hendrik Geypen werd door het vuur aangetast. In deze twee laatste woningen kon men de meubelen redden, evenals het vee. De drie boerderijen zijn geheel in asch gelegd. De schaê is natuurlijk groot. De duivenramp van Zondag. Het schijnen vooral de liefhebbers van Charleroi en omtrek te zijn, die door de duivenramp van verleden Zondag werden getroffen. Er waren, voor verschillige vluch ten, meer dan 6000 duiven meegegeven. Zondagmorgend kondigden de convoy- eurs aan dat de oplating niet had kunnen plaats grijpen daar 't weder te slecht was. Onder weg, wanneer ze eindelijk opgelaten waren zijn de duiven -door onweder en hagelslag overvallen, uit hunne baan ge worpen of gedood, zoodat in Henegouw het aantal duiven die niet naar hun hok zijn wedergekeerd, mag geschat worden op 10,000. Voorde streek van Charleroi alleen schat men dit aantal op 4000. Vooral de leden, der maatschappij «Union etProgrès# hebben veel geleden. Een hunner, M. P..., verliest eene duif voor welke men 4000 fr. heeft geboden. Maandag morgend waren slechts 6 dui ven teruggekeerd. De eerst aangekomene, die van M. Maroy, van Fleurus, wint een prijs van 6000 frank. Het jaar 1907 is dus een rampvol jaar voor de duivenliefhebbers. Van de 1600 duiven, op Donderdag 27 Juni te Barcelona opgelaten, keerden er nog maar g6 terug. De overtocht der Pyreneën levert steeds groote groote gevaren op, daar het in de drie voornaamste valleien krioelt van roof vogels, welke men eveneens talrijk aantreft tusschen de Maladettarotsen en de Conigo Valken, sperwers, arenden, enz. Deze verdelging is ook toe te schrijven aan de slagregens van verleden Zondag, welke heel Frankrijk door hebben gewoed. De firma Janssens te Luik, doet elke week een inkasseerder in de Banque Géné rale, Place Verte, het geld halen voor de betaling der werklieden van het wapen fabriek. Een werkman gaat gewoonlijk meê om het geld te dragen, doch ditmaal was de inkasseerder alleen gegaan. Het is een i8jarigejongeling, EmielJ. Zaterdag keerde hij weer,zeer ontsteld. Hij verhaalde dat hij onderweg werd aangerand door twee kerels en ten gronde werd geslagen, terwijl de een hem de beurs ontrukte die de 7,000 fr. bevatte. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Een vreeselijk drama heeft de ge meente Monceau-sur-Sambre in opschud ding gebracht. Zekere F. Baele van 25 jaar, die plotseling zinneloos was geworden, heeft om 7 ure 's avonds zijne minnares in afgrijselijke omstandigheden van het leven beroofd. Met een keukenmes bracht hij haar eerst eenen steek in de linker zijde, en het wapen in de wonde latend, bracht hij zijn slachtoffer met eene schaar 5 andere diepe wonden toe. Ook de schaar liet hij bij den laatsten steek in de wonde zitten. Den moord volbracht, nam de rampzalige de vlucht in de richting van 't kanaal der Samber, waar men denkt dat hy zich ver dronk. Het parket heeft zich ter plaatse van deze afgrijselijke misdaad begeven. Een kermisreiziger, Descendre ge- heeten, verblijft tijdelijk teLonzés, (Namen), Deze man is een onverbeterlijke dronkaard en zijne negen kinderen hebben veel van zijne brutaalheden te lijden. Zaterdag viel weer een hevig tooneel voor. Hij sloeg zijne vrouw op onmeedoogënde wijze en, niettegenstaande zij voor de io® maal moe der moet worden, sleepte hij haar over den grond De menigte, in groot aantal voor zijn wagen, wilde hem te lijf en het zou slecht met hem afgeloopen zijn, waren de gendarmen er niet tusschen gekomen. ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verwendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Landverhuizers. Den 1 Juli traden in de Vereenigde-Staten nieuwe krasse be palingen op landverhuizers in werking. Het hoofdgeld wordt, om te beginnen van 2 dollars tot de dubbele som verhoogd. Men berekent, dat de nieuwe belasting de 2 1/2 millioen doll, onkosten der landverhuizers- afdeeling, zal dekken en nog een winst van 2 millioen dollars voor de schatkist zal op leveren. De stoomvaartlijnen, die idioten, stomp- zinnigen en teringlijders aanbrengen, zullen met 100 dollars beboet worden. Een andere nieuwigheid is, dat vrouwen, die binnen drie jaar .nadat zij het land zijn binnen gekomen, een onzedelijk leven blijken te leiden, teruggezonden kunnen worden. Zij die zulke vrouwen voorthelpen, zullen door de landverhuizersafdeeling vervolgd worden en kunnen met 5000 dollars of vijf jaar gevangenis gestraft worden. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 11 - Vrouwelijk idem 14 Overlijdens. C. Labay, m. Rogiers, commissionn. 55 Bollew. - M. De Lil, m. Jansen, slachter, 45 j., Moorselb. J. De Smedt, m. Van Langenhove, landb. 5x j., Oud. Denderm.st.w. D. Baccu, "m. Steen- werekx, gasbest. 53 j., Vrijheidstr. V. Van de Meerssche, vr. Jacob, z. b. 41 j., Peperstr., C. Verleysen, wr De Naeyer, kaaiw. 5i j., Ajuinstr. C, Loos, vleeschh., 17 jwonende te Wieze. 7 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 6 Juli 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 11,00 a 10,00 Boter per 3 kil. 7,29 a 8,37 Roomboter i3i kil. per kil. fr. 2,80 Eiers de 25 2,07 a 2,16 Viggenen.per koppel 60,00 s 80,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,oo Ajuin de 100 kil, volgk. w, 0,00 a 00,00 LONDEN, 2 Juli. De berichten uit de verschillende districten melden dat er omtrent overal insectenplaag is, doch merkelijk min dan verleden jaar. Op de markt is er weinig beweging. NUREMBERG, 3 Jnli. Uit de ver schillende bopkwartieren bericht men dat de tuinen er, in bet algemeen zeer bevredigend uitzien. Op de markt gaan de pryzen (voor 1906) langzaam neerwaarts, tenzij voor pri mawaar 70-130 frank. BRUSSEL, 3 Juli. De hopmarkt blijft omtrent onveranderd. Eenige speculanten pogen de prijzen neer te drnkken. Aalst 1906, 42-44 1907, 57 1/2-60 Poperinghe 1906, 52-55 1907, 50-52 1/2 frank.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2