LUCHTBALLON O.-L.-Vr. van LOURDES Kerk der Theresianen. Rechterlijke kronijk. Groote Tombola AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Cntliolleke en Grond* wettelijke Vereeniging. (Bureel van Kieswerr.ing. Van af lcn Juli tot 31'" Augustus moe- teu de Gemeentebesturen overgaan tot de herziening der kiezerslijsten die in voege zullen zijn van le" Mei 1908 tot 30*" April 1909 Het Comiteit der Ver- eeniging verzoekt de catholieken van het Arrondissement de lijsten na te zien en te willen zorgen dat zy en hunne vrienden er op voorkomen met het ge tal stemmen waartoe zy recht hebben. Voor alle inlichtingen mag men zich wenden ten bureele der Catholieke Wer ken, Groote Markt, 24. te Aalst, alle werkdagen van 9 tot 11 */t ure voor- en van 2 tot 5 ure namiddag. 8tnd Aiilet.- Kermis 1907. f ZONDAG 14 JULI, opstijging van eenen Op 't Esplanadeplein, 's namiddags. Het uur is niet op 't feestprogramma aangekondigd, doch gewoonlijk gebeurt de opstijging tusschen 5 k 6 uren. VUURWERK op :t Statieplein, om 10 uren. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het Heilig Hart vau Montmartre te Parijs van den 6aon tot den IS"1'" Augustus 1907, met stilstand te Bordeaux den 7 Augus tus, bijwonen der Mis, bezoek der kerken en gebouwen. Ingericht door M. Alfred Francois, onder de Geestelijke leiding van' den Eerw. Hoer Beulens, Pastoor van het Heilig Hert. Brussel. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het Bureel van De Dender - bode, n te Aalst. Solemnele Octaaf en Vollen Aflaat, bij wijze van Portiuncula, te beginnen van den 15 Juli, om a uren namiddag, tot zonnen- ondergang van den 16 Juli, voor alle ge- loovigen, telkens zij de voorgemelde kerk bezoeken, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben en er bidden volgens de inzich ten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke Diensten als volgt Maandag 15 Juli, om 2 uren Uitstelling van het Allerheiligste 's namiddags, ten 5 uren het Lof. Dijnsdag 16 Juli, ten 5 uren, de eerste Mis de plechtige Mis, om 8 uren 'e na middags ten 5 uren, het Lof, Franech Sermoen en Te Deum. Zondag 21 Juli, ten 5 uren, de eersie Mis ten 8 uren, de plechtige Mis 's na middags, ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Sermoen. Qi ff 0 r»rl De jaarlijksche Be- OllLet 1U. devaart naarSittard zal plaatshebben den 10 en 11 September. Den eersten dag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den tweeden dag zullen wij de oude stad Aken, gelegen in Duitsch- land, met hare bijzonderste merkweerdig- heden gaan zien. Verdere inlichtingen zullen later gegeven worden. J. Temmerman, Pastoor van Heldergem. Brusselsche leening van 1886. Belangwekkend vraagpunt. Een vraagpunt van groot belang voor al de dragers van stadslotcn, zal Vrijdag onder worpen worden aan M. Mercier, vrederech ter van het 1" kanton van Brussel. De stad Brussel wordt gedaagd door een drager van obligaties der leening van 1886, om te hooren beslissen, dat die waarden moeten uitgekeerd worden, te beginnen van 1 Juli, aan den taks van 110 fr., 't is te zeggen met de in den oorsprong voor ziene premie van 10 frar^k. Wij zullen ée oplossing doen kennen. Slim boerke. Maar toch niet slim genoeg om uit de handen van het gerecht te blijven. 't Was e«n boerke van Hal, dat in het postkantoor 400 fr. van de spaarkas kwam ontvangen. De postbediende had geen 400 fr. in kas en hij ging dus naar zijnen patroon, den bestuurder om het noodige geld. Deze telde hem in een geldbakske niet 400 maar 500 fr. in stapeltjes van 100 en de bediende, nie meer denkende aan het stapeltje, dat er te veel was, schudde het bakske leeg in het zakje van den boer, die het toebond en er meê van door trok. Korts nadien uitte de bediende eenen kreet van schrik. Wat is er vroeg een klerk. Ik heb ioo fr. te veel gegeven I Gauw den boer achterna. Men liep en zocht, maar hij was weg zoodat men hem in zijn huis moest opzoe ken en daar vroeg men, om den zak te mogen nazien. Welken zak Den zak, waarin gij het geld hebt meêgenomen. Gij hebt 100 fr. te veel ont vangen. Ik weet van niets Na lang aandringen van den eenen en weigeren van anderen kant, bood de boer eindelijk 10 fr. aan... om gerust gelaten te worden zoo beweert hij ten minst Maar de rechtbank van Brussel gelooft dat niet en veroordeelt het boerke tot drij jaar gevangenis en 100 fr. vergoeding aan de burgerlijke partij. STAD AALST. ten voordeeleder voltrckkingswerken van de Sint-Joz„fskerk. Met het einde van dees jaar moet die groote en schoone tempel geheel en gansch opgericht zijn. Toegewijd aan den H Jozef, Patroon van België, zal hij eene bron van zegen zijn voor de Stad en het omliggende, en de bescherming van den Grooten Heilige over geheel het Land van Aalst uitstrek ken. Al de inwoners duB, van binnen en buiten de Stad, moeten medewerken en het hunne bijbrengen tot de verwezenlijking van het godvruchtig ontwerp. Schoone prijzen zijn te winnen voor de geringe som van fr. 0,50 het lot. Loten zijn te bekomen bij de Heeren Geestelijken der Parochie AALST. Zondag 14 Juli aanst. om 5 uren, te Mijlbeke, bij de Grot, PLECHTIGE WIJDING van een Kruisbeeld door den Z. E. Heer Dektn Sermoen door P. Lemoine; Zang door het Volk. Creemboter. Markt Woensdag 10 Juli 1907, 75 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,80 perkilo. Zie Notarieële annoncen op de vierde bladzijde. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. AALST. Het Concert Zondag na middag om 4 uren ten kioske, Groote Markt, gegeven door de stedelijke harmonie van Wervicq, lokte ter oorzake van het slecht weder, bijna geene toehoorders. Juist om 4 uren regende het dat het, om zoo te zeggen, water goot. 't Is waarlijk spijtig. Een muziekkundige welke twee stukken had hooren uitvoeren zegde ons dat het puik was, en de Wervicqsche harmonie de goede faam welke zij heeft weten te ver werven waardig is en te recht verdient. AALST. Gevecht. Maandag reeds laat in den avond, omtrent 11 uren, bevonden zich ter estaminet Au bon Coin Statieplein, drij personen MM. Singelyn Joseph, koopman in hout en Claessens die aan 't kaartspelen waren en Bruyndonckx Adolf die den gang van 't spel nazag. Een zevental personen, meestal dronken, kwamen binnen en vroegen drank. De bazin weigerde en de kerels dreigden van 't boeltje in gruis te slagen indien ze geen drank bekwamen. Een der kaartspelers verliet 't estaminet om aan de Policie 't geval te telefonneeren, doch hij werd ge volgd door eenige der kwaadwilligen die hem op 't Statieplein met slagen, stompen en schoppen zoo zeer bejegenden, dat hij zijne redding met loopen moest halen. Ondertus8chen vielen de baldadigen «Au Bon Coin gebleven de twee personen aan die er gezeten waren, en mishandelden ze op geweldadige wijze. M. Bruyndonckx vooral werd op de onbermhertigste wijze geslagen en verwond, bij zooverre dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen, want zijn toestand scheen hoogst zorg wekkend. Naar wij vernemen blijft de toe stand van M. Bruyndonckx. hoogst gevaar lijk. De daders zijn aangehouden. De heeren Leden van 't Parket kwamen hier heden de zaak onderzoeken. Aan 't hoofd der daders bevond zich zekere Piron, een kerel die meer dan eens met Moeder Justicia heeft af te rekenen gehad en onlangs nog werd veroordeeld tot 3 maanden gevang wegens mishandeling van den policieagent De Vylder. De overigen waarbij zekere Keupens zijn gekende socialisten. Denderhautem. Drij woonsteden zijn ter wijk Vondelen de prooi der vlam men geworden. Nadere inlichtingen ont breken. Zondag morgend werd de commis saris te Assche, bij het verlaten der kerk aangesproken door eenen jachtwachter, die hem zijne ongerustheid te kennen gaf over het lot van een zijner ambtgenooten, De Vadder genaamd, wien hij sedert zaterdag miste. Hij had De Vadder op een gedeelte van zijne ronde vergezeld en hem vervolgens in het veld alleen gelaten. Toen de twee wach ters omtrent een kilometer van elkaar ver wijderd waren, hoorde de eerstgenoemde twee schoten. Hij gaf daarop geen aandacht, in de meening zijnde dat het De Vadder was, die een konijn schoot. Maar toen hij des mor- gends in diens woning kwam om hem te roepen, zegde De Vadder's moeder, dat deze dien nacht niet thuis was geweest. De commissaris ging nu met den wach ter naar de gendarmerie en te samen begaf men zich naar de plaats, waar de schoten gehoord waren. Men vond er in een aar dappelveld het lijk van De Vadder met het gelaat tegen den grond. Het openbaar gerucht verdacht de ge broeders D., twee geduchte wildstroopers. Aanhoudingsmandaten werden tegen hen uitgevaardigd, maar tot nu toe werden zij vruchteloos opgezocht. Hunne ouders werden ondervraagd, doch deze willen of kunnen geen inlichtingen geven. Maandag morgend heeft de gendarmerie van Assche de vermoedelijke moordenaars van den jachtwachter De Vadder aange houden. Het zijn de gebroeders De Valk, tegen wien. zooals wij hooger meldden, door het parket van Brussel een aanhoudingsman daat was uitgeveerdigd. De jongste werd gevat terwijl hij gedu rende den nacht door de gemeente dwaalde; de oudste werd in den morgend aangehou den in eene herberg. Een twaalftal kerels van Denderwin- deke, Pollaere en Santbergen die te Oude- naerde te diep in het glas gekeken hadden, kwamen Zaterdag avond te Ninove aan. Een verwoed gevecht ontstond op den Burchtdam. De messen werden getrokken. Twee personen werden gekwetst, onder andere, zekere Lafourte van Santbergen, die door eenen messteek in den onderbuik getroffen werd. Zijn toestand is hopeloos. Eene moedige redding in Sinte- Walburgakerk te Audtnaarde. Ter gelegenheid der herstellingswerken in Sinte- Walburgakerk heeft men in de middenbeuk moeten eene kloeke stelling maken ten einde de werken te kunnen uitvoeren aan de gewelven. Daar deze kerk eene der hoogste is van het land immers van op den grond tot onder het gewelf is zij honderd voet hoog heeft men ijzeren poutrellen opgetrokken van negen meters lengte en die laten rusten met de uiteinden op de zullen der hoogste vensters. Deze ijzeren poutrellen heeft men vastge steld bij middel van houten balken om ze te beletten van om te keeren. Daar de werken geëindigd zijn begon men op 2 Juli die stelling af te breken. De planken waren weggenomen op eene opper vlakte van tien meters en beneden gelaten zoodat er boven de diepte nog lagen vier ijzeren poutrellen gansch loa gemaakt doch rustende op de vensterzullen. Juist te midden lag er een houten balk over van twintig centimeters breedte en negen meters lengte waarop een werkman stond genaamd Arsène Gasthuys, geboortig van Eename, die zich bereidde om de verstafgelegene poutrelle vast te maken bij middel van eene ijzeren koorde ten einde ze beneden te laten. Het was alsdan 8 uren en half 's morgens Op eens keerden de vier poutrellen zich ter gelijkertijd om, zoodat Arsène Gasthuys het evenwicht verloor en viel gelukkiglijk viel hij voorwaarts op de plank waarop hij stond de poutrellen, plat liggende„hadden al hunne draagkracht verloren en begonnen te plooien en te zin ken onder het gewicht van den man die gevallen was. Deze gelukte aanstonds recht te staan en eene ijzeren koord vast te grij pen die nevens hem hing aan de ijzeren trekroeden van de hooge beuk. De pou trellen plooiden meer en meer, zoodat Arsène ze met den voet niet meer raakte hij lukte er in zich langs de ijzeren koord op te heffen tot dat hij zich kon vastklam pen aan de ijzeren trekroede waaraan de koorde was vastgemaakt. Daar hing nu de man boven de ontzag gelijke diepte alleenlijk met de twee han den de ijzeren trekroede vasthoudende. Planken leggen op de ijzeren poutrellen dat was niet mogelijk, immers zij lagen enkel nog eenige centimeters op de ven- sterzulle, zoodanig waren zij gebogen en afgezakt. De twee werklieden Hippoliet De Tem merman en Arsène Missiaen, beiden ge boortig van Eename, die met Gasthuys de stellingen afbraken, waren intusschen bo- vengeloopen op den nog bestaanden plan- cher. Doch hoe bij Gasthuys geraken van wien zij ruim zes meters verwijderd waren Met alle moeite gelukten zij er in eene dikke plank van twintig centimeters breedte te schuiven van op de trekroede voor de welke zij stonden tot op deze waar Gast huys aanhing. De man die daar reeds tien minuten lang hing, riep gedurig Haast u, haast u.. ik kan het niet meer houden.» Dan waagde het zich Hippoliet De Tem merman over die plank te gaan zes meters verre zonder steun, boven eene diepte van honderd voet. Hij had het goed gedacht gehad eene koorde meê te nemen. Op het uiteinde der plank gekomen, met zich diep over te hellen geraakte hij tot aan Gast huys, bond de koord onder zijne armen, knoopte ze vast aan de trekroede en hielp Gasthuys zich op te heffen tot dal deze op de trekroede kon kruipen, en zoo langs de geworpen plank naar de verder bestaande stelling gaan. Het was hoog tijd gansch uitgeput van krachten moest hij weldra laten schieten en in de diepte neerploffen. Verschillige ooggetuigen woonden met angst de gevaarlijke redding hij en waren niet uitgesproken over de koelbloedigheid en de zelfopoffering van den redder Hippo liet De Temmerman die hopen wij, eene welverdiende belooning weldra zal be komen. Wij vernemen dat de heeren leden der Kerkfabriek de noodige voetstappen zullen aanwenden bij den heer Minister ten einde eene eervolle decoratie voor den redder te bekomen. M. Defardt, woonachtig in de Ma- thieustraat, te Brussel, was eenige dagen te MidJelkerke gaan doorbrengen. Zaterdag door de policie teruggeroepen, stelde hij vast dat dieven in zijne woning gedrongen waren en dat zij een deel oudheden van waarde hadden meêgenomen. De nacht- agenten hadden den sleutel op de deur vin den zitten, welke zijne meid, die sedert eenige dagen zijnen dienst had verlaten, over een drietal weken zegde verloren te hebben. De meid is verdwenen Daarop had de policie den bewoner verwittigd. De zoon van een apotheker te Brussel had ontdekt dat een hoog ambtenaar be trekkingen had met eene vrouw en dreigde, hem bij zijne vrouw en zijne overheden te verklikken, zoo hij hem niet aanstonds 3000 fr. gaf. De ambtenaar gaf de som. Doch de speurhond eischte daarna nog 5000 fr. Een vriend van den ambtenaar verwittigde de policie en de geldafperser werd aange houden op het oogenblik dat hij den brief met het geld in de post kwam halen. Het water loopt niet altijd naar de zee. Het groot lot van 100,000 fr., der vervroegde trekking van de stad Brussel is gewonnen door een werkman van Roubaix die slechts ééne obligatie bezat. Indien hij het geld aanstonds in bezit wil nemen zal hij slechts 78,000 fr. trekken, wat nog niet te versmaden is. De gelukkige tap is de genaamde Pierre Debarge, 56 jaar, machi nist in eene weverij waar hij reeds 20 jaar werkzaam is. Hij is vader van vijf kinderen, waarvan er drie getrouwd zijn. Debarge was sedert vier maanden ziek en werkeloos. Wilmart, herbergier in de Duiven- straat te Brussel, en zijne vrouw komen slecht overeen. Zij verweten elkander, ten rechte of ten onrechte, wederzijdsche on trouw, zoo dat zij ten slotte op één punt tot akkoord waren dat zij niet bij elkaar pasten. Zij deelden het gezamenlijk bezit en de vrouw trok naar Lothuy, bij Geldenaken, waar haar vader woont. Wilmart begon sinds dien te drinken. Vrijdag avond, het alleen leven niet lan ger kunnende kroppen, ging hij ook naar Geldenaken en ten n ure aan de woning van zijnen schoonvader komende, belde hij. Er werd niet open gedaan en toen begon hij revolverschoten in de vensters te lossen. Door het gerucht gewekt stond eindelijk vrouw Wilmart op om aan het venster te gaan zien. Op dit oogenblik loste hij nog twee schoten en de vrouw werd doodelijk getroffen in den buik. Wilmart vluchtte. Het parket van Nijvel dadelijk verwittigd, telegrafeerde naar dat van Brussel eer het zaterdag middag was, had het gerecht den moordenaar reeds in handen. Hij werd ge vat in de woning zijner zuster, Pletinckx- straat. Hij werd onmiddelijk naar Nijvel ge voerd. Zekere Leo R. deed zich te Brussel doorgaan als impresario, of iets dergelijks en wist zoo artisten aan te werven voor een opera in Rusland, mits loon van 500 tot 1200 fr. per maand. Ten einde het vertrouwen der arti6ten te winnen photographeerde hij hen en eischte 25 fr. commisieloon niet te veel zooalB men ziet. Doch over eenige dagen wist hij in een dagblad het treurig nieuws te doen opne men dat de schouwburg, waarvoor de ar tisten aangenomen waren, afgebrand was en dat hij, uit hoofde daarvan, voor het oogenblik geen gevolg aan de verbintenis kon geven. Maar een der bedrogenen wilde het fijne van de zaak weten en schreef naar de Rus sische stad waarvan spraak was. En hij kreeg het bericht dat er nooit spraak was geweest van eenen schouwburgbrand. Bij dit nieuws verwittigde hij zijne kunstgenooten en te samen begaven zij zich naar den impresario doch deze had zich uit de voeten gemaakt. Hun eenige troost was, de policie te verwittigen. Hendrik Waelput. De onthul ling van 't gedenkteeken Hendrik Waelput zal Zondag 21 Juli te Gent plaats hebben. Daar de toegang tot de wandelzaal van den grooten schouwburg waar het ge denkteeken zal geplaatst worden voor 't oogenblik niet mogelijk is, door de ver- anderingswerken welke er worden uitge voerd, zoo heeft het comiteit besloten, het borstbeeld, een kunstwerk van den beeld houwer Van Biesbroeck J., te onthullen tijdens het festival Waelput, dat met groot orkest zal gegeven worden, in de zaal der Beurs (Waux Hall) op Zondag 21 Juli, ten 11 ure 's morgends, onder de leiding van Oscar Roels. Tot deze huldebetooging zijn uitgenoo- digd de overheden, de bijzonderste kunste naars van het land, de afgevaardigden der ondercomiteiten, alsook al de maatschap pijen der stad en der provincie. De maatschappijen zullen zich met hun vaandel of cartel doen vertegenwoordigen om eene eerewacht te vormen tijdens het huldebetoon ter gedachtenis van een onzer roemvolste kunstenaars. Over het automobielongeluk te Sint- Gillis-Waas, waarvan verleden week spraak was, lezen wij in het Fondsenblad De automobiel van M. Hombach, van Hulst, heeft den jongeling Camiel Stroo bant, die een beest geleidde, doodgereden. De ontroering op de wijk is groot. Camiel Stroobant was op weg met eenen ingespannen os. Bij het naderen vap den auto, werd de os bevreesd; en sprong op zij. Stroobant sprong van zijne kar, denkelijk om het dier bij den breidel te nemen. Op hetzelfde oogenblik werd hij door den voorbijsnellenden outomobiel getroffen, en is na enkele oogenblikken bezweken, zonder te hebben kunnen spreken. Stroobant was 18 jaren oud en de steun zijner moeder, weduwe van Aug. Stroobant. Tweede ongeluk. De 3ojarige zoon Isidoor Van Landeghem, landbouwer, uit de Baerstraat, op het grondgebied derzelfde gemeente, kwam met eene kar vlas. mei twee paarden bespannen, niet ver van de ouderlijke woning aangereden. Een hee; van Brussel kwam met drie zijner vriendei aldaar met zijne automobiel aangestoomd De paarden verschrikten. De jongen wilde met geweld de paardei inhouden en trok de strengen af, daardoo viel hij van zijn voertuig voorover en wen door de wielen de beenen verpletterd, aai het hoofd gekwetst en gewond over het ge heele lichaam. Deze automobielrijders, di hier geene 6chuld aan hadden, namen een andere houding aan dan de voormelde. Di gekwetste werd door hun toedoen naar hui: gebracht zij haalden mer hun automobie dokter en priester. De eerw. h. Dhooge, onderpastoor, dien de hem de laatste HH. Sacramenten toe en de lijder kon nog zeggen Ik wenschte dat ik algauw dood wat want ik lijd schrikkelijke pijnen. Kort nadien gaf hij den geest. Dt ongeluk gebeurde zaterdag avond rond 6 ure. Men kan denken hoe deze rara pen verslagenheid in de getroffen familiëi en onder de inwoners dezer gemeente t weeg gebracht hebben. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde t Beveren. De knecht van den landbouwe Hendrik Capelle kwam Zaterdag tusschei 7 en 8 ure met zijnen wagen van Roeselaer gereden. Onderwege reed Constant Vai Hecke met zijn rijwiel voorbij. Op he oogenblik dat hij nevens den wagen wai gleed zijn velo uit en vallende, kwam hi met zijn hoofd terecht onder het wiel va den wagen. De dood was oogenblikkelijk Het slachtoffer is 65 jaar en reed slecht de vierde maal met eenen velo. Te Brugge, op de wijk Fort Lapin is Camiel Peuteman, van Lebbeke, bij Den dermonde, de tramlijn overgaande tijden het manceuvreeren van eenen tram, omver gereden en verpletterd. De dood was oogen blikkelijk. Zaterdag nacht werd er te Temscb gelijk overigens het gebruik was, hevig gt twist in het huisgezin der echtgenoot»! D. M. Ditmaal echter ging het er ra hevig toe, dat de geburen meenden te moe ten bijspringen. M. had zijne vrouw zoo deerlijk geslagen dat zij weldra den geest gaf. De policie heeft den man aangehouda en geleverd aan het paiket, dat- zaterdij te Temsche aankwam. M. is een schoenmaker, geboortig vit Assenede, die maar één been heeft. Zijd vrouw had eenen bult. M. Demeirleire, rentenier te He: seeuwe, werd over eenige dagen aangi. houden, wat nogal opschudding verwelrt!| Het is eene geruchtmakende smokkelarij die daartoe aanleiding gaf. Ziehier 1 De 17 Januari werd een waggon aardas pels uit Kortrijk verzonden naar Wattrel» Daar werd de waggon dadelijk gelost ei '8 avonds nog herladen met koopwaren voo| Quesnoy-le-Montant. De waggon daar aai gekomen, werd 's nachts bedektelijk gelor buiten wete van het statiepersoneel. De overste kreeg vermoedens en det een onderzoek een sterke tabakreuk wei waargenomen, en vier verdachte manm van Abbeville werden te St-Pol aangeha den Zij hadden belangrijke geldsommi en verschillig getuig op zich. Zij werden echter in vrijheid gesteld. De waggon, nauwkeurig onderzocht, b vatte een dubbel beschot. Het onderzot van l\et parket heeft thans bewezen, dat 1250 kilos tabak gesmokkeld werden. De vier verdachten werden opnieuw of gezocht, maar tot heden is alleen Demei: leire kunnen aangehouden worden. Bij het concert, dat de stedelijke ha. monie te Chimay moest geven op de Groo Markt, ter gelegenheid van kermis, we; de muziekbestuur door eene beroerte getrd fen en dood neergebliksemd, op het oogei blik dat hij den maatstok ophief om k stuk, getiteld 1792 te beginnen, een eb dat met eene doodenmarche aanvang Dadelijk werden alle feestelijkheden p staakt. Brand was uitgebersten in de p meente Izel, bij Aarlen (Belgisch Luxeii burg), en vier boerderijen werden beurt! lings aangetast en vernield. Een inwoner, die het ontstaan van dt brand in de eerste woning zag, toen van Florenville terugkeerde, gaf het alarc maar het was reeds te laat. Met levensgevaar moest de vrouw dt huizes, wier echtgenoot afwezig was, nr hare vier kinderen gered worden. Zij slie zoo vast dat het geknetter der vlammi haar niet wakker maakte. Slechts een klein getal stalbeesten kd gered worden bij het vernielen van de da andere boerderijen, waarvan eene zeer b langrijke, in welke verscheidene paardt bij den brand den dood vonden. De schade zou bij de 400,000 fr. bedfl gen. Maandag waren werklieden bezig eene fabriek eenen oven met ciment te b zetten. Op zeker oogenblik gingen zij het en sloten de zware ijzeren deur. Maar et der werklieden was achter gebleven 1 werd aldus gevangen gezet. De oven z brandde niet, maar de twee ovens die van weerszijden aanpalen, straalde ee: zoo groote hitte uit, dat de ongelukkige 1 zijne hermetisch gesloten gevangenis li terlijk gebakken werd. Toen zijne kameraden zijne afwexi heid gewaar werden, gingen zij zien en vonden het lijk vlammend in den ovs liggen. Het slachtoffer was een Engelscl man, 30 jaar oud.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2