LUCHTBALLON DITJES en DA TJES. Groote Tombola MILStÖSE HAAR HERSTELLER Kerk der Theresianen. Haudel en Nijverheid. Zondagrust. Stad Aalst.-Werkbeurs O.-L.-Vr. van L0URDES Allerhande nieuws. Gewis is een crediet-kooper bijlange daarom geen slechte kalant, maar wat men onvermydelyk tusschen borgers heeft dat zijn de slechte betalers de gee- sel onzer klein-handelaars Hoe zya zij niet gekend en met reden gevreesd Zij komen in uwen winkel, koopen veel op crediet en betalen onder de hand al eens vlakaf, maar welen het toch zoo goed en fijn aan boord te log gen, dat zij u op den lange laatsten een stalleke hebben gemaakt en ze van uwen winkel als by tooverslag verdwij nen. In werkelijkheid zijn zij er van onder getrokken, hebben u eenen knoop in het haar gezet en zijn niet alleen met uwe zuurgewonnen verdiensten weg, maar laten u nog eenige merkelijke schade aan uw been. Dat is het dagelijks liedeken onzer oppassendste winkeliers zelf, want de slechte betalers zijn zoo talrijk als mug gen des zomers boven eenen waterplas. Ja, kon men het crediet verbannen, en zelfs radikaal verbieden, dat zou voor den kleinen, zoowel als voor den grootcren winkelier een voordeel, zelfs een zegen zyn. Er zou dan minder, veel minder ge kocht worden dan op onze dagen, dat is waar, maar als men kocht en aan- koopen deed dan zouden er de centen bij zijn Onvermijdelijk zou dan minder van bankroet en compagnie gehoord worden en zou bepaald ieder boven zijnen win kel kunnen plaatsen, dat wat gij er nu nimmer zaagt boven staan Niemand die hier welkom is, als met boter bij den visch Btnd Aalst. - Kermis ÏOOT. f ZONDAG 14 JULI, opstijging van eenen op 't Esplanadeplein, 's namiddags. Het uur is niet op 't feestprogramma aangekondigd, doch gewoonlijk gebeurt de opstijging tusschen 5^6 uren. V U U H V\ E It U op 't Statieplein, om xo uren. Ze zijn tegen den Catholieken Godsdienst nietDe boetstraffe lyko rechtbank van Chalon-sur-Saöne heeft in beroep, drie vonnissen bekrach tigd waarby de pastoors van Montceau- les-Mines door do policierechtbaok tot 6 fr. boet veroordeeld werden, om in strijd met een bevel des gemeenteraads, de klokken voor kerkdiensten geluid te hebben. De policiecommissaris van Condé-sur- Noireau heeft procesverbaal opgesteld tegen den E. H. Lebrequier, pastoor van Saint-Martin, en tegen twee andere geestelijken, voor overtreding van het besluit door den burgemeester geno men, waarbij de processies verboden zijn. De drie priesters leidden een sloet samengesteld uit kinderen, die zich met hunne peters en meters naar de plech tigheid van liet H. Vormsel begaven en dio godsdienstige liederen zongen. Landgenooten, Medeburgers Als de liberalen en socialisten hier zullen meester zyn als ze in de ministcriën, de stadhuizen en gemeentehuizen hunne bevelen zullen geven dan zult ge hier dezelfde godsdienstvervolgingen en nog erger zien woeden. Herinnert het u ten tijde van kiezingen Een zalf om vijt te genezen. Men neme eenen lepel groene zeep, eenen lepel wit gestampte suiker, eenen lepel olijfolie en het wit van een ei men menge dit alles wel een half uur lang ondereen en legge deze zalf drie maal daags op den zieken vinger, en men zal eene groote verlichting gewaar worden. De menschen, die zich onder scheiden door hunne bekwaamheid en hunne deugden, zyn voor het meeren- deel, hunne voortreffelijkheid verschul digd aan de eerste lessen hunner moe ders en aan de raadgevingen hunner vrouwen. F. Le Play. S, GA8KWK8TIE. De Stedelijke Raad van Luik moest Maan dag jl.eene beslissing nemen aangaande het vraagpunt of men de uitbating van gas en eloctriek licht in regie zou stel len, gelijk de socialistische groep het had voorgesteld. Wat de gas botreft heeft de Raad het voorstel der rooden verworpen en besloten het bestaande contract, dat eindigt in 1918, te behou den. Aangaande het electriek licht,werd besloten het aanbod der vergunning- vragende maatschappij te aan veerden. Eene geheele verandering van het leid- net is noodig en dit zal millioenen kosten. Zullen de liberalen van den Luikschen Raad nu, volgens de liberale contro leurs, ook mannen zijn die de belangen der stadskas opofferen f... Ongetwijfeld ja, immers ze hebben geene rekening willen houden van de zoo oSipuejsjoA raadgevingen in zake van gasverlichting der Aalstersche con troleurs DoBlieck enVanderSchueren Nu het van de gasverlichting te pas komt, bestatigen wij dat de schrijve- laars van 't orgaan der firma Vijf Ezels C nog altijd aan't cijferen zijn om te zoeken hoo het toch komen kan dat, volgens de berekening onzer liberale controleurs, de regie der gas verlichting eene zuivere winst van honderd duizend franks voor onze Stadskas zou a-fwerpen, terwijl 't groot groen genie van Cliipka vindt dat die winst maar tot vijftig duizend frs., zou beloopen... En daarbij nog dat pas sen en dat meten om het to vinden hoe men met 4000 meters nieuwe buizen en 18000 meters oude en ten deele versle ten buizen een buizennet van 36000 me ters zal kunnen vormen. 't Is lastig, 't is hoofdbrekend en dus aan te nemen dat het zoo gemakkelijk niet gaat als te zeeveren over speeten labinnen en speeten labuiten OPLOSSING. Oude knol Schotelvod met een hol... Zijt ge te vrede? IN ons goede Nederland laten de socialisten en anarchistische kopstukken villa's bouwen, terwijl het volk honger lijdt. Wetzels. Provinciale Medicale Com missie van Oost Vlaanderen. De heer Julius Goethals, onze Stadsbouw- kundige, komt bij Koninklijk Besluit lid der hooger bedoelde Commissie be noemd te worden. Het milliard der kloosters dit zou voor de Fransche werklieden veel hulp en leniging der smarten in hunne oudo dagen mcêbrengen. De ouderdomspensioenen zouden im mers als bij tooverslag verschijnen dank aan dit milliard. Maar het komt nu anders uit en de oude werkers wachten on blijven wach ten. Geen wonder toch want Le Cri dePariseen Fransch orgaan schrijft: De beschuldigingen worden duidelyker en men begint namen op te geven. Er syn er van alle «oort. Er zyn kleine advocaten uit de provincie welke ontzaggelijke «om men hebben getrokken zonder ooit gepleit te hebben. Er zyn ook bclaHgrijke politieke mannen, groote advocate», mannen ra kende nauw aan den gouvernementeel wereld in betrokken. - De - Cri de Pari» - belooft zich eenige belangryke onthullingen te doen op dat terrein. Melden wij reeda, van nu, dat volkvertegenwoordigers zooals M. R..., senators zooals M. L.., fel er in betrokken syn. Volgens onze inlichtingen een zeker getal kleine advokaatjes, en wij drukken daarop zonder ooit gepleit te hebben, heb ben als honorarium,ongeveer zeven millioen frank getrokken. Ziedaar, Landgenoten, Medeburgers 't regiem dat de blauwen, rooden en groenen hier zouden willen invoeren... Velen zouden ook eens willen lokken buik sta bij aan een honingpotje der kloostergoederen Leeuwke Plancquaert is vol groene duivels gestampt omdat M. Van Damme, liberale Volksvertegenwoordi ger van Dendermonde, de voorwaarden van 't Cartel niet eerbiedigen wil. Er was bepaald dat M. Van Damme de 3 eerste jaren zou zetelen en 't Leeuwke 't vierdejaar. Maar M. Van Damme zendt 't Leeuw ken wandelen naar de maan Inde irce van daar de gramschap en Het Recht jammert M. Van Dammo is oen man vol valschheid en kwade trouw, 't Is een man naar de dieperik dien meineedigen liberalen Volksvertegenwoordiger van Dender monde, gekozen dank aan het Cartel met de christen democraten, want 't is een schaamlelooze woordverbreker die de politieke eer onder de voeten trapt en die zijn handteeken verloochent... 't Is een schandaal zonder voorgaan- de in de politieke geschiedenis van België. Wij moeten het bekennen de houding derDendermondsche liberalen tegenover hunne bondgenooten, de groene demo craten, isoneorlyk en schaamteloos... Maar zie daar mocht 't Leeuwken zich aan verwachten 't is immers van ouds gekend dat men veeleer rozen water van een stokvisch ton zou tappen dan eerlykheid by de liberalen te vin den. En de socialisten zyn niet eerlijker dan de liberalen, en 't Leeuwken heeft het ondervonden hoe fijnekes ze hem te Kortrijk, lijk een Kerste Kindje, in de doekjes hebben gedaan. Het politiek schandaal van Dender- monde, zegt Het Recht, heeft onver mijdelyk voor gevolg dat het uit en amen is met de cartels. Het zal nog andere gevolgen hebben waar we later zullen van spreken. Intusschen Vaarwel, liberalen Een lofartikel voor de liberale Admi nistratie van Ninove werd Zondag 30 Juni in Het Recht meegedeeld, 't welk tot besluit had dat het eene schande ware tegen dit bestuur te stem men. En Leeuwken Plancquaert antwoordt: Volgens ons niet 't Is een liberaal bestuur, we moeten het bekampen omdat de liberalen de christen deino- cratische partij bedriegt. Wy zijn 0 eerlijke bondgenooten geweest. Nooit hebben liberalen of socialisten ons kunnen verwijten dat wij slinksche - middels hebben gebruikt om hen stem- 1 men te ontnemen of om hen te onder- kruipen. Socialisten en liberalen n integendeel hebben ods bedrogen n en dat op de oneerlijkste wijze. Een langer samengaan met zulke partijen ware dwaas en enkel geschikt om de christene Volksparty belache- lijk cn hatelijk te maken. n Volgens ons kan geen enkel n christen democraat zulke partij n ondersteunen vooral nu. Men n gaat niet meè met bedriegers. Daarom hopen wy wel dat alle chris- ten democraten bij de toekomende kiezicg vlakaf zullen zeggen Uwe n partij heefc de onze op de oneer- n lijkste en onbeschaamste wijze bedrogen. Geeft gij hier wat toe, 't is enkel omdat gij ons hier niet kunt foppen gelijk elders. Wij hebben n geen gemeens meer met u Zal Groene Pie aan die bevelen van den Opperdief der groenen gehoor lee- nen Wy gelooven het niet, hij is t« zeer met wraakzucht behept. Volgens 't geen hij aan een zyner naastbestaan- den schreef, zou hij zich in de roode rangen scharen uit haat tegen de catho lieken GOEDE MAATREGEL. M. Helleputte, waarnemend Minister van Landbouw, heeft dijnsdag in de Kamer de volgende verklaring afgelegd in antwoord op de vraag van M. J. Delbeke, opdat het Bulletin de l'Agriculture ook in het Vlaamsch worde uitgegevon. Ik heb de eer aan de Kamer te melden dat ik besloten heb het Bulletin de l'Agriculture in het Vlaamsch te laten verschijnen. Dit zal geschieden te beginnen van 1 Januari aanstaande. Wij hebben te lang op den maatregel aangedrongen om den minister niet geluk te wenschen met zijn besluit. Belgische duiven in Frankrijk. Uit het verslag van den Minister van Binnenlandsche zaken van Frankrijk inge diend door den bijzonderen commissaris, M. Dudot, blijkt dat tijdens de zes eerste maanden van 1907 langs de Btatie van Tourcoing zijn ingevoerd 989 korven, be vattende 88,838 duiven, bestemd voor den kweek, het duivenschieten en de tafel en 19,258 korven, bevattend 715,211 duiven, bestemd om in Frankrijk te worden opge laten. In vergelijking met de zes eerste maan den van 1906 werden 180,000 duiven meer ingevoerd in 1907. Koud weder in Juli. Vele menschen zijn ontevreden over het weder en beweren dat het nog nooit in Juli zoo koud is geweest. Dat is eene dwaling. Zekere zomers uitzonderlijke, natuur lijk zijn nog onaangenamer geweest. In 1864 hield de koude aan tot 10 Juli het vroos den 4. Op 3 Juli 1856 vervrozen de aardappelen en de boonen te Clermont de l'Oise, in Frankrijk. In 1845 was de zomer koud den 16 Juli wees de thermometer 6 graden te Parijs. In de jaren 1802, 1816 en 1821 was het insgelijks koud in Juli. In 1800 was de maand Juni droog en koud en den morgend van 1 Juli hing er rijm aan de hoornen en gewassen. Derge lijke verschijnselen hadden plaats in 1796, 1795 en 1746. In 1740 bereikte de gemiddelde hoogte van den thermometer nauwelijks 8 graden. Het vroos al de maanden van dat jaar. In 1751 heeft het, te rekenen van 15 Juli, bijna alle dagen geregend. De oogst te velde was geschoten. Men was in vollen oogst den 6 en 7*" der maand Augustus. Men moest de granen tusschen de vlagen binnen doen. Den 12 Augustus, kon men beginnen 't koom op te binden, 't Was half oogstmaand als men bollezaad kon zaaien. Op 1 October kon men maar de haver pikken... Het weder was zoo slecht, dat onze kro- nijkschrijver heeft aangeteekend, dat hier te Aalst op Zaterdag 2 October 1751, synde den grooten baefmis merkt dag, tot den middag toe synde maer 5 a 6 peerden te merkt en luttel koyen niet een viggen <1 want altyd regen waarover de menschen ti beginnen te suchten. Wij zijn er, gelukkiglijk, dit jaar nog zoo erg niet aan geschoren. Geen cartel te Mechelen. De liberale Associatie heeft zich tegen het ont werp van cartel tusschen liberalen en socia listen verklaard. Elke partij zal afzonderlijk opkomen voor de gemeentekiezingen van October aanstaande. GROENE PIE gaat maar altijd voort met ter Volkskamer den hansworst ofte clown uit te hangen. 't Is altijd maar 't zelfde liedje, of de herhaling van 't gezeever dat, om zoo te zeggen, voor de duizendste maal, in de organen der Aalstersche groenen zijn ver schenen. Hoe dikwerf ook heeft hij niet reeds zijne vuige vischwijfsche beleedigingen en laste ringen tegen M. Woeste uitgebraakt En liegen. Pie clown ziet op geene foef... Als hij zijne catholieke tegenstrevers maar hatelijk maken kan, dan mag men er nog wat bijvoegen om 't nog grooter te maken... Zoo kraamde hij uit dat ons Stedelijk Bestuur zich door zijnen ontvanger had laten bestelen voor 160 duizend franks... Ouf Maar wat wil men toch?... De cijfers zwellen immers gedurig in 't Japaneesch bolleken van onzen Pie... Zoo klommen de winsten die de brandverzekering door de Stad zou afwerpen op 8 dagen tijd van 100 tot 250 duizend franks jaarlijks... Dat zou me nu toch een olietje zijn 250,000 fr. winst van de brandverzekering. 50 of 100,000 fr. winst van de openbare verlichting, en daarbij allen diefstal onmo gelijk gemaakt, dan ware Aalst een luilek kerland Volgens Pie clown zijn de dieven te verontschuldigen en de bestolenen de ware plichtigen Moesten wij. nu beweren dat zij die zich met Argentinnekes en andere fonsekes, zoo als, Sixtus zaliger ze noemde, hebben laten foppen voor vijftig, honderd en meer duizenden franks, de eenige plichtigen zijn, men zou op Chipka niet hard genoeg kun nen schreeuwen. Dien Denderbode liegt liegt I Maar De Denderbode zou niet gelogen hebben want Pie clown weet er van te spreken. DE GROENE DEMOCRATEN schijnen nu eindelijk toch begrepen te heb ben dat ze bij iedere kiezing door de libera len cn socialisten zijn gezwanst geworden; ja, ze schijnen begrepen te hebben dat ze door hunne bondgenooten onbeschaamd op de oneerlijkste wijze zijn bedrogen ge worden. Het moet zijn, want het midden comiteit der zoo deerlijk gezwansde groene demo craten vergaderde op 9 dezer maand Juli en stemde het volgende dagorde Het comiteit verkondigt dat de groene christen volkspartij vrij en zelfshandig is b en blijft, onafhankelijk van alle andere b politieke partijen des lands. Het comiteit. Gezien de stelselmatige oneerlijkheid b der anti-catholieke partijen ten opzichte b der christen democraten, besluit i° Geen cartel meer te sluiten met de liberalen en socialisten 20 Van de liberale candidaturen te be- strijden en in de kiezingen zoowel ge- meentelijke. provinciale als wetgevende, b de houding aan te nemen die hen het b schadelijkst kan wezen b Gebiedt aan de gekozenen der groene b partij, in de beraadslagende vergaderin- b gen zetelende, openlijk tegen de anti- catholieken op te treden behalve in de b gevallen dat het democratische vraagstuk- b ken betreft. b Beroept zich op de krachtdadigheid en op den geest van al de leden der partij b voor de algeheele uitvoering dezer be- slissingen. Besluit te Dendermonde te strijden en tegen de Candida ten van' M. Van b Damme deze van M. H. Plancquaert te b stellen. 8TAD AALST. ten voordeele der völtrekkingswerken van de Sint-Jozefskerk. Met het einde van dees jaar moet die groote en schoone tempel geheel en gansch opgericht zijn. Toegewijd aan den H Jozef, Patroon van België, zal hij eene bron van zegen zijn voor de Stad en het omliggende, en de bescherming van den Grooten Heilige over geheel het Land van Aalst uitstrek ken. Al de inwoners dus, van binnen en buiten de Stad, moeten medewerken en het hunne bijbrengen tot de verwezenlijking van het godvruchtig ontwerp. Schoone prijzen zijn te winnen voor de geringe som van fr. 0,50 het lot. Loten zijn te bekomen bij de Heeren Geestelijken der Parochie Wij vernemen met genoegen dat onze achtbare Volksvertegenwoordiger, de heer Baron L. de Bethune, merkelijk ver beterd uitDuitschland is teruggekeerd, doch dat zijn toestand voortdurend volkomen rust vereischt. Zeer kortelings zal hij dus opnieuw onze stad verlaten. te rijden, zette het paard zich onvoorziens in gang en het evenwicht verliezende, viel hij achterover met het hoofd op de kassei- steenen en tot nog meer ongeluk onder een der wielen dat hem op 't lijf liep. De ongelukkige werd zwaar verwond opgeno men doch overleed korts nadien. Hij laat eene vrouw en vier minderjarige kinders na. Te Sint-Joost-ten-Noode Btond eene vrouw in wit nachtgewaad en met bloed- plekken gekleurd, op haar balcon om hulp te roepen. Eene buurvrouw verloor van schrik het bewustzijn, terwijl de meid roe pend en weenend het huis ontvluchtte. Ziehier wat er gebeurd was De echtge- nooten X. kwamen slecht overeen. De vrouw heeft over drie jaar, toen zij trouw den, een goeden bruidschat meêgebracht. De man was een volgeling van Job. Geld kwesties brachten dagelijks ruzie in huis en de vrouw, die behalve hare fortuin ook een paar kloeke vuisten ten huwelijk had gebracht, had daar nu gebruik van gemaakt om haar echtgenoot af te rossen, zoodat hij, om zich te verdedigen, eene flesch op haar gelaat in stukken sloeg. Policie en genees- heeren kwamen opdagen en de zaak zal natuurlijk voor het gerecht eindigen. Zondag nacht zijn 3 zwartgemaakte kerels te St-Martens-Lierde, bij den veld wachter binnengedrongen terwijl deze op dienst was. Het meisje, van 15 jaar, werd op het bed gebonden en met eenen revolver be dreigd. indien zij durfde roepen. De schur ken eischten het geld van eenen os welke voor 700 frank verkocht was. Zij duwden het meisje eene prop in den mond, doorzochten dan geheel het huis en hebben rond de 1500 frank gestolen. Dan zijn de bandieten langs het venster vertrokken, zij braken eene ruit, waardoor de zoon wakker werd. Toen de zoon ter plaats kwam, waren de dieven reeds vertrokkeri, zonder gekend te zijn. Het meisje lag in bezwijming en is thans erg ziek. De gendarmen van Nederbrakel hebben een onderzoek gedaan. Het parket van Oudenaarde is ter plaats geweest. Donderdag moest op het policiebureel te Leuven een persoon verschijnen, om uitleggingen te geven nopens erge mishan delingen gepleegd jegens zijn oudste doch tertje van S jaar. De geburen hadden reeds lang vermoedens nopens de martelingen die hij zijn kind deed ondergaan. Woensdag avond nu, hoorden eenige vrouwen het kind kermen. Daar de deur gesloten en de vader naar zijn werk was, hadden zij een voorgevoel dat er iets erg moest plaats hebben. Zij aarzelden niet de deur in te beuken en drongen het huis binnen. Zij bevonden zich dan voor een akelig schouw spel het arme meisje was met koorden aan het bed vastgebonden en gansch uit geput van ontbering en pijn. Men sneed aanstonds de koorden los en diende de kleine de beste zorgen toe. Later heeft men het kind mee naar het policiebureel geno men, waar het verklaard heelt dat het schier alle dagen door haren ontaarden vader gemarteld wordt. Een enkwest is begonnen ten laste van den barbier, Michel O... genaamd, wonende Lepelstraat, 13. Later. Michel O... is weduwenaar sinds één jaar en heeft 3 kinderen, waar onder een jongsken van 5 jaar, welke in het weezenhuis is cn een meisje van 2 jaar. Dit laatste zat nog in den stoel en was getuige van het lijden harer oudste zusterke. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt j het uitvallen tegen, reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- j heid aan mede. Verkocht door Coilf. en Parf. Doold- Dépót 26, r. Étienne-Uarccl, Parijs. De fiesch fr. 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot. hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Maandag namiddag had te Saven- them een twist plaats tusschen twee buur vrouwen. De aanleiding was dat vrouw Bauwe- linckx kloeg over mishandelingen of plage rijen, waarvan hare kinderen het voorwerp waren van wege den zoon der vrouw Bertels. Deze laatste verdedigde haren jongen es de twist ontaarde in een gevecht, waai weldra de man der eerste en de zoon d« tweede tusschen sprongen. Eensklaps slaakte vader Bauwelincla een luiden kreet, terwijl hij ten gronde zakte. De zoon Bertels had hem een mes in de borst gestooten. De gekwetste werd, stroomen bloed ver liezend, naar het gasthuis gebracht, wan hij daags nadien gestorven is. Hij was 33 jaar en vader van vijf kinde ren. De zoon Bertels telt slechts 16 jaar. Beeldstormers. Laffe roodi schurken hebben te Bellegem 's nachts aai de kapel van O. L. Vrouw, staande aai het hof van den landbouwer Van de Putte, een echt wandalenwerk verricht. Na het slot van de poort afgewrongen te hebben, hebben zij de deur der kapel aai Btukken geslagen en vervolgens hebben zij het O. L. Vrouwenbeeld uit de kapel ge nomen en verbrijzeld. Een streng onder zoek is door de policie geopend om de laflë schurken tc ontdekken. Zondag hebben de hoofdmannen vai 2 tafels steenbakkers (dit is 22 manj, die is Duitschland werkzaam zijn, zekere Serlip- pens en Reyns twist gekregen. Zij hebbel zoodanig gevochten dat 7 gendarmen, 8 dfl mannen over de grens hebben gezet. Dezet zijn Dinsdag te Hillegem aangekomen. I Proces-verbaal is tegen hen opgemaakt Wat gaat Pie de clown van Chipka daar nu van zeggen Ja, wat gaat hij er van zeggen, de nieuw gebakken socialist, hij, die door zijne ge- meine Bpottemijen den lachlust der roode kamerled«n tracht te verwekken en hunne vriendschap te winnen Zal hij zich aan 't gebod van 't midden- comiteit onderwerpen 't Is mogelijk maar wij vreezen er voor, want zijne haat- en wrokzucht tegen de catholieken schijnt ons bij hem onoverwinnelijk 1... Solemnele Octaaf en Vollen Aflaat, bij wijze van Portiuncula, te beginnen van den 15 Juli, om 2 uren namiddag, tot zonnen- ondergang van den 16 Juli, voor alle ge- loovigen, telkens zij de voorgemelde kerk bezoeken, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben en er bidden volgens de inzich ten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke Diensten als volgt Maandag 15 Juli, om 2 uren Uitstelling van het Allerheiligste 'b namiddags, ten 5 uren het Lof. Dijnsdag 16 Juli, ten 5 uren, de eerste Mis de plechtige Mis, om 8 uren 's na middags ten 5 uren, het Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag 21 Juli, ten 5 uren, de eerste Mis ten 8 uren, de plechtige Mis 's na middags, ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Sermoen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Heogw. heeft benoemd Pastoor te Scheldewindeke, den E. H. Stcrck, pastoor te Sombekete Sombeke, den E. H. Ghysbrecht, onderpastoor van H. Kerst, te Gent te Heldergem, den E.H. Temmerman, onderpastoor vanSinte- Coleta, te Gent. Voor Brouwers en Hopkweekers. Het inrichtingscomiteit der IV® hop- beur8-tentoonstelling trekt de aandacht der brouwers, der handelaars en der hoptelers op de artikelen 1, 3, 5 en 6 van het regle ment der IV' tentoonstelling. Volgens het voorbeeld in vorige jaren door verscheidene brouwerijen gegeven, worden dc heeren brouwers uitgenoodigd, bij den nieuwen oogst, geene hop te koopen welke op de Gentsche tentoonstelling niet zal onderzocht geweest zijn. Hét comiteit hoopt dat de afgevaardigden der brouwers- vereenigingen er de uitdrukkeltjke aan beveling, aan de leden der maatschap pijen, welke ze aan de tentoonstelling ver tegenwoordigen, zullen doen. De tentoonstelling zal op Vrijdag, 11 October om 11 1/4 ure, geopend worden. AALST. Zondag 14 Juli aanst. om 5 i/t uren, te Mijlbeke, bij de Grot, PLECHTIGE WIJDING van een Kruisbeeld door den Z. E. Heer Deken Sermoen door P. Lemoine Zang door het Volk. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag i4 Jou 1907, M. Meirsschaut, Korte Zout straat. MAGAZIJN van B EHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte ZoutstTaat, 29, nevens 't Bureel van Dh Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Qiffo-p/l De jaarlijksche Be- Ol lid. I U. devaart „aarSittard zal plaatshebben den xo en 11 September. Den eersten dag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den tweeden dag zullen wij de oude stad Aken, gelegen in Duitsch land, met hare bijzonderste merkweerdig- heden taan zien. Verdere inlichtingen zullen later gegeven worden. J. Temmerman, Pastoor van Heldergem. Vragen door de Patroons 5 Goede smedersgasten, goed loon Bekwame gladalijper1 Goede dienstmeid; 1 meisje van 12 tot x6 jaar, om dagelijks in het huishouden te helpen. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het Heilig Hart van Montmartre te Parijs van den 5den tot den 13d'n Augustus 1907, met stilstand te Bordeaux den 7 Augus tus, by wonen der Mis, bezoek der kerken en gebouwen. Ingericht door M. Alfred Francis, onder de Geestelijke leiding van den Eerw. Heer Beulens, Pastoor van het Heilig Hert, Brussel. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het Bureel van De Dender bode, te Aalst. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 297 klonten boter ter markt gebracht wegendo tc samen 2360 kilogrammen. Programma van 't Con cert welke zal gegeven worden op Zon dag 14 Juli 1907, om 11 1/« uren 's mor gens, op het kiosk ter Groote Markt, door de fanfaar der Kweekeling86chool van 't le ger, onder het bestuur van den heer Van der Linden. x. Marche Militaire, Van der Linden. a. Mignonnette, ouverture, Bauntann. 3. L'amitié, polka pour pis ton, Houberechts. 4. La Spéranza, fantaisie, Boscolli, 5. Lea Saltimbanques, valse, Ganne. AALST. De toestand van M. Ad. Bruyndonckx blijft zorgwekkend alhoewel er beterschap wordt bestatigd. Van de 7 roode baldadigen die hem zoo wreedelijk mishandelden zijn er 5 die uit hoofde van vroegere veroordeelingen het kiesrecht heb ben verloren. De twee overigen zijn te jong om het kiezerBSchap te bezitten. De voor naamste plichtige Piron schijnt gevlucht te zijn. Plaatselijk bewijs. In dien er eene zaak is, die ons hier te Aalst, meer dan eene andere belang inboezemt, is het wel zeker een goed nieuws betreffen de een onzer geburen. Er kan geen beter en nuttiger bewijs gegeven worden dan het geen waarvan de volgende rechtzinnige verklaring spreekt. Mme C. Lebon, 8, Hoogevesten te Aalst, zegt ons Sedert meer dan dry jaren leed ik aan de nieren, ik kon er niet van slapen, ik had de slaap onrustig, zweetingen en stond altijd vermoeid op, aanhoudend leed ik aan zoo hevige bedwelmingen, dat ik eenen steun moest zoeken, mijn water was troebel niettegenstaande al de genomen middelen bekwam ik geenen uitslag, toen men mij aanried gebruik te maken van de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker. Zulks was mijne genezing, want na vier dagen was ik reeds goed verlicht en na tien dagen waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de FoBter Pillen voor de Nieren b geve van dezelfde soort als die welke Mme Lebon gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 2. LEDE. Dieven zijn in den nacht van dijnsdag op woensdag binnengedrongen in het kasteel, wijk Dries, waar thans M. Ge rald de Kerchove d'Exaerde verblijf houdt. Slechts een rijwiel ter waarde van 50 fr. werd ontvreemd. Om binnen te geraken heeft de dief de vensterluiken nevens het salon opengebro ken, de ruiten met klei bestreken en ze ingestooten. Men gelukte er nogthans niet in, 't salon binnen te dringen daar de deu ren te goed gesloten waren. De wachthon den die anders 's nachts binnen het kasteel verblijven, bevonden zich nu op den boom gaard ter bewaking van het waschgoed. Het rijwiel werd hier te Aalst ontdekt door de zorgen van den adjunct-commissa ris Gits, bij zekeren Bauwens, waar hij verkocht was voor 21 frank. BORSBEKE. Een koopman van viggens, zekere Petrus Van Tittelboom, van Meire, kwam Maandag namiddag om levering te nemen van viggens die zij had gekocht van Achiel De Meyer. Toen Van Tittelboom, op de kar stapte om naar huis

De Denderbode | 1907 | | pagina 2