Groote Tombola Sittard. AELST. 3 Bedevaart naar het Heilig Land. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Fraukrijk. Duitschland. H Vereenigde Staten. Plaatsvervangers. M. Meche- lynck had gevraagd hoeveel plaatsver vangers er, van 1902 tot 1906 inbegre pen, jaarlyks werden aangenomen. De minister van oorlog heeft daarop het volgende geantwoord Sedert 1800, dus sedert 17 jaren, voorziet het ministerie van oorlog jaar lyks in de vervanging van al de mili cianen die de vereischte stortingen doen. bij middel van vrijwilligers met premie. Van dat tydstip af werden er dus geene plaatsvervangers meer aangenomen. Zooals de vraag werd gesteld schynt zij dus te doelen op de vrijwilligers met premie welke aangenomen geweest zyn sedert het in werking treden der wet van 21 Maart 1902, om te dienen tot vervanging der milicianen. Daar het miliciejaar den 1 Oktober begint, is het getal der aangeworvene vrijwilligers van die soort als volgt Dienstjaar 1901 1902 1.809 dienst jaar 1902-1903 1.747dienstjaar 1903- 1904 1 516 dienstjaar 1904-1905 1.400 en dienstjaar 1905-1906 948. Uit die cijfers door den minister op gegeven blijkt dat het getal der vrijwil ligers met premie en bijgevolg dat der jongelingen die zich in het leger doen vervangen van jaar tot jaar vermindert en in vijf jaren tyds nagenoeg op de helft is gekomen. Dat wordt, dank aan de vergelding der milicianen, stillekens aan de per- soonlyke krijgsdienst, niet gedwongen door de wet, maar vrijwillig aangeno men. Het minimum-dagloon en de open bare werken. De minister van open bare werken heeft aan de dienstoversten van zijn departement eenen omzendbrief gestuurd, betrekkelijk het minimum dag loon dat in de lastenkohieren der openbare werken moet voorzien worden, ten voor- deele van het werkvolk. Een grondig onderzoek van verscheidene lastkohieren, zegt de minister, heeft doen vaststellen dat de onderrichtingen gegeven nopens het vaststellen van het minimum werkloon niet zijn nagevolgd. Om dit werkloon tc bepalen, moeten in lichtingen omtrent den loonstandaard wor den ingewonnen bij bazensyndikaten en werklieden der streek waar de werken moe ten uitgevoerd worden. Op dit punt wordt de aandacht der dienst oversten gevestigd voor het opmaken der lastboeken, want de loonrooster verschilt soms aanzienlijk van de eene streek tot de andere. Bij de Belgische beenhouwers. Het Verbond der Belgische Beenhouwers heeft te Mechelen, buiten de Leuvensche poort, nabij de Dijle, eene nationale vet- smelterij ingericht in de lokalen der oude fabriek Fondu. Deze inrichting is onder alle oogpunten zeer merkwaardig en werd verleden Zondag met groote plechtigheid geopend. Ruim 700 beenhouwers zijn uit alle deelen van 't land gekomen, om, met muziek de opening hunner inrichting te vieren. Eene feestzitting had plaats, waarop het woord werd gevoerd door MM. Van Gob- belschroey van Leuven, voorzitter, Elie Hainaut van Binche, Beniest van Gent en Bourlait, voorzitter der federatie der been houwers. Een banket had hierna plaats. Catliolieke en Grond wettelijke V'ereenigiug. 'Bureel van Kiesiuerking. Van af 1™ Juli tot SI"1 Augustus moe ten de Gemeentebesturen overgaan tot de herziening der kiezerslijsten die in voege zullen zijn van lcn Mei 1908 tot 30*" April 1909. Het Gomiteit der Ver- eeniging verzoekt de catholieken van het Arrondissement de lijsten na te zien en te willen zorgen dat zy en hunne vrienden er op voorkomen met liet ge tal stemmen waartoe zij recht hebben. Voor alle inlichtingen mag men zich wenden ten bureele der Catholieke Wer ken, Groote Markt, 24, te Aalst, alle werkdagen van 9 tot 11 ure voor- en van 2 tot 5 ure namiddag. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karel VAN HE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbodb. Spoedige bediening. Matige prijzen. STAD AALST. ten voordeele der voltrekkingswerken van de Sint-Jozefskerk. Met het einde van dees jaar moet die groote en schoone tempel geheel en gansch opgericht zijn. Toegewijd aan den H Jozef, Patroon van België, zal hij eene bron van zegen zijn voor de Stad en het omliggende, en de bescherming van den Grooten Heiligt over geheel het Land van Aalst uitstrek ken. Al de inwoners dus, van binnen en buiten de Stad, moeten medewerken het hunne bijbrengen tot de verwezenlijking van het godvruchtig ontwerp. Schoone prijzen zijn te winnen voor de geringe som van fr. 0,50 het lot. Loten zijn te bekomen bij de Heeren Geestelijkei der Parochie. plaatshebben den 10 en 11 September. Den eersten dag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den tweeden dag zullen wij de oude stad Aken, gelegen in Duitsch- land, met hare bijzonderste merkweerdig- heden gaan zien. Verdere inlichtingen zullen later gegeven worden. J. Temmerman, Pastoor van Heldergem. Creemboter. Markt van Woensdag 17 Juli 1907, 75 kilogrammen ter Markt. Prijs fir 2,80 perldlo. f2 Vertrek van Marseille den 29 Augus tus.—Terugkomst den 2 October. Het werk der Belgische Bedevaarten naar Palestina, goedgekeurd en gezegend door HH. Doorl. Hoogw. de Bisschoppen van België, richt den 29 Augustus tan- staande, eene volledige bedevaart in naar het H. Land (Judea en Galilea, met bezoek van Athenen, Constantinopel, Damascus, Egypte, eaz. Prijs der Bedevaart van Marseille tot Marseille Eersteklas, 1040 fr. tweede klas, 820 fr.; derde klas, 600 fr. Voor programma en inlichtingen kan men zich wenden tot den E. Pater Daniël Lappan, Midderbroeder, Algemeene Com missaris van het Heilig Land, Omde Violet- tenlei, 8, Gent. Vragen door de Patroons 5 Goede smedersgasten, goed loon Bekwame gladslijper; 1 Goede dienstmeid; 1 meisje van 12 tot 16 jaar, om dagelijks in hst huishouden tc helpen. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. AALST. De luchtbal hier Zondag 11. opgestegen is zonder tegenslag neêrgedaald te Heme (Herinnes/, op 4 kilometers der stad Edingen (Enghien). AALST. Heden woensdag na 't ver laten der school, rond n 1/4 uren, waren 4 bengels bezig met de ruitjes uit te ruk ken in de venster van 't Belfort, zicht gevende op de groote markt. Toen de agent van policie Barrez verscheen gingen ze op den loop. Een echter werd gegrepen en naar 't Bureel van policie geleid, alwaar hij zijne medeplichtigen bekend maakte De ouders zijn verantwoordelijk. Wij ge- looven dat het Stadsbestuur dadelijk het venster zal moeten doen herstellen om alle verdere kwaadwillige guitenstreken te ver mijden. Bij eenen juwelier derNieuwlandstraat te Brussel, werkten als diamantzetters de twee gebroeders H. en een Duitscher, G. genaamd. De laatste werd door zijne ge zellen beschuldigd, eene hoeveelheid steenen ontvreemd te hebben en de patroon deed eene aanklacht bij de policie. Er ontbraken inderdaad 35 steenen. De policie ontdekte echter dat niet de Duitscher, maar de twee beschuldigers zelf de plegers van den dief stal waren. Zij worden onmiddellijk aan gehouden. Een inwoner van Elsene, die drie jaar te Hoogstraten had doorgebracht en nu vrygelaten werd, was hierover zoo verheugd, dat hij zich in jenever heeft dood- gedronken. Er heerscht reeds sedert eenige dagen eene zekere opschudding in de derde wijk te Brussel, waar een 8jarig meisje, Floren- tina Libert, sedert een paar dagen spoorloo- verdwenen is. Men begrijpt hoe de buurt verontrust is, daar bij zulke gelegenheid telkens de droeve geschiedenis van de kleine Jeanne Van Calck herinnerd wordt. Men was eerst van meening, dat het kind in de vaart van Charleroi kon verdronken zijn en er werden mannen gelast, te dreg gen en te zoeken naar het lijkje. Nu is een soldaat komen verklaren dat hij het kind, of een, gelijkende aan Ihet op gegeven signalement, nabij de Zuidstatie heeft gezien. Een ander, niet minder onrustwekkend geheim is nu de ontroering komen ver- grooten. De commissaris der derde wijk, M. Buzon, die zich met het onderzoek in bovengemelde zaak bezig houdt, heeft een dochterke van 15 jaar. Dit meisje is op onverklaarbare wijze verdwenen. M. Buzon was des middags met zijne vrouw en eene oudere dochter uitgegaan hunne jongste dochter Carmen bleef alleen thuis in het appartement, dat het huisgezin in het commissariaat van policie bewoont. Men begrijpt den angst der ouders en geburen. Men vermoedt dat het meisje, in een oogenblik van geestesverdwaling het huis moet verlaten hebben, zonder dat iemand zulks heeft gezien. Carmen heeft kleeren harer oudere zuster aan, dus die eenigzins te groot zijn. Eene vrouw van Gent was mst haar kind naar Brussel gekomen. Met eene vriendin in den tram rijdend, legde zij eensklaps het kind op den schoot esner vriendin en verliet het rijtuig, om haastig en spoorloos te verdwijnen. Het kind, een meisje van 2 jaar, is in een gesticht van verlaten kinderen opge nomen. Het signalement der moeder is rondge zonden. Op eene andere plaats van Brussel werd het nog warme lijkje van een pasgeboren meisje gevonden. Als een gevolg van de vlseschduurte meldt het Fondsenblad, dat op de markt van Vrijdag de varkens van 20 tot 25 cen tiemen per kilo opgeslagen zijn en dat sedert een jaar omtrent 120 kleine been houwers den stiel hebben opgegeven. Terwijl Vrijdag morgend de echtge- nooten Pieter Segheyns, wonende Kaze- mattenstraat, te Gent, afwezig waren, de man naar zijn werk en de vrouw met hare dochter naar de markt, waar zij met een kraam staat, is er te hunnen nadeele eene som van 5 a 6000 fr. gestolen in actiën en klinkende munt, die gesloten waren in een kofferke, onder hun bed vaBtgevezen aan den plankenvloer. Vermoedens vielen aanstonds op eene vrouw, sedert een 8tal maanden getrouwd en die bij hen eene kamer betrok. Zij is aangehouden. De deur was niet geopend maar losgevezen. Vrouw S. bezit niets meer dan hetgene zij op de markt ontvangen heeft. De verdachte heeft volledige bekentenis sen afgelegd. De adjunkt Morael vond de actiën in eene schouw, in verband met eene brandende stoof. Hij moest de gloei ende stoof uittrekken, of anders waren al de titels vernield. Later. Pieter Seghyns, wever, woont in de Korte Kazemattenstraat. Zijne vrouw, Maria Bogaert, is oud-kleerkoopster. Door werken en sparen hadden die men- schen een spaarpotje vergaard, dat zorg vuldig onder hun bed verborgen zat. Vrijdag morgend was Seghyns naar zijne fabriek en zijne vrouw was van 5 1/2 ure naar oude markt. De echtgenooten Seghyns, die rond de vijftig zijn. hebben twee kinderen van omtrent de twintig de zoon werkt en de dochter helpt in het huishouden. Vrijdag morgend was de dochter hare moeder op de markt gaan helpen. Toen zij rond n ure te huis kwamen, en dat vrouw Seghyns op hare slaapkamer kwam, zag zij het korfje waarin zij hare spaarpenningen bewaarde, in het midden der kamer liggen. Ze verschrikte, greep het korfje vast en doorsnuffelde het. Het geld was verdwenen. Men liep dadelijk naar de policie, die een onderzoek instelde. Men onderzocht de detir der slaapkamer die vrouw Seghyns gesloten had, toen zij vertrok. Er werd vastgesteld dat het slot niet open was gedraaid met eenen sleutel maar men zag dat het geheel was losgevezen geweest en uitgenomen. De dief had het, na de diefte weer ingezet. Zooals men ziet was de diefstal fijn aan boord gelegd. De policie heeft dadelijk verscheidene personen ondervraagd en in den loop van den namiddag is eene vrouw aangehouden. De man dezer vrouw, die in den morgend naar zijn werk was geweest, moest 's na middags te huis blijven ter beschikking van de policie. Het bedrag van het gestolene is 6000 franks in geld en stadsloten. Men heeft gesproken van 10 duizend franks, maar dat is onjuist. Beter ware het geweest dat geld op de spaarkas te stellen daar staat het zeker en de intrest is grooter dan van stadsloten. De aangehoudene vrouw heeft Zaterdag morgend volledige bekentenissen afgelegd. Het is zekere Marie Vercruysse die bij de echtgenooten Seghyns op kwartier woonde. Zij is slechts 19 jaar en heeft een kindje dat pas een viertal weken oud is. Zij is getrouwd toen ze slechts 17 jaren was hare twee eerste kinderen zijn ge storven. Haar man, die niets van de zaak wist, is maar 20 jaren. De heer adjunkt Morael heeft Zaterdag morgend voor 2000 ff. loten ontdekt in een stovebuis, in een huis der Zandstraat, Heu velpoort. De diefegge had gezegd dat ze daar zaten. De stoof brandde en M. Morael moest ze al brandend uittrekken of de loten waren vernield. Vrijdag namiddag, tusschen 2 en 3 ure, is brand ontstaan in een houten stal, op de hoeve van Hendrik Van Hamme,wijk Oud Mooregem Het vieijarig zoontje, Gerard, dat in dien stal speelde, stond midden in dsn vuurgloed, toen de toege snelde moeder ter plaats kwam. De brand was zoo hevig, dat de moedige vrouw moest terugwijken heur haar ver brandde en hare kleederen begonnen vuur te vatten. De stal en de schuur brandden op korten tijd geheel ledig. Twee varkens, een wind molen, eene groote hoeveelheid strooi en al het 1 an dalem wemield. Men heeft het schrikkelijk verbrande lijkje van onder de puinen gehaald. De smart der ouders is onbeschrijflijk. De schade is aanzienlijk er bestaat verzekering. Moord te Itegem. Zo*dag na middag is te Itegem een wreeden moord gepleegd. Zekere D. C. was over eenige dagen veroordeeld tot 3 maanden gevan genis. De genaamde Coekkelbergs was in het proces als getuige opgetreden. Daarom wilde D. C. zich wreken en terwijl Coec- kelbergs zijne kiekens voederde, viel de wreedaard hem op 't lijf en stak hem een mes in 't hart. Het slachtoffer viel dood neder. De dader is voortvluchtig. Nadere bijzonderheden. 't Was het inzicht van den moordenaar, naar Duitech- land te vluchten. Daarom had hij zich door zijnen broeder naar Bouwel laten voeren, waar hij plaats op den trein zou hebben genomen Gelukkig kon de veldwachter spoedig ge noeg de gendarmerie verwittigen en het duurde dus niet lang of de plichtige was in handen. Daar de bevolking van Bouwel ook reeds op de hoogte van het gebeurde was en het gerucht der aanhouding zich even snel ver spreidde, was eene samenscholing onver mijdelijk. Men begrijpt de verontwaardiging van het volk, dat stellig den moordenaar zou hebben mishandeld, indien de gendar men hem niet hadden beschermd. Het drama hesft in heel de streek eene pijnlijke ontroering teweeggebracht. Ziehier nog eenige bijzonderheden Het slachtoffer, Frans Coeckelbergs, is geboren te Heyst-op-den-Berg in 1853 hij was gehuwd en vader van 8 kinderen. De Ceuster, de moordenaar, is pas sedert eenige weken in huwelijk getreden hij is maar 23 jaar oud en schrijnwerker te Ite gem. Maandag is het parket van Mechelen te Itegem geweest en heeft den dader meêge- nomen naar Mechelen. Te Wachtebeke heeft een inwoner, die plotseling zinneloos was geworden, een doodelijken bijlslag toegebracht aan eenen metser, welke aan de heropbouwing van zijn onlangs afgebrand huis werkte. De zinnelooze is opgesloten. De getroffene zal vermoedelijk reeds bezweken zijn. BRUGGE. De Geschiedkundige Week te Brugge. Op aanvraag van vele onzer lezers, geven wij hier den korten inhoud van het programma der grootsche feesten te Brugge, ingericht ter gelegen heid der inhuldiging zijner havens Op 22 Juli, 's morgends, wederlandsche yachtwedstrijden tusschen Oostende en Zeebrugge 's avonds, verlichting van het havenhoofd van Zeebrugge (2500 meters in zee) en groot vuurwerk. Op 23 Juli, inhuldiging der havens van Brugge en Zeebrugge; om 1 uur, aankomst te Zeebrugge, van Z. M. den koning, met zijn yacht Alberta zegening der haven stoet van schepen die Zijne Majesteit tot aan Brugge zullen vergezellen, waar de feestvierende bevolking op den Koning wacht. Op 24 Juli, om 1 1/2 ure, historische stoet en riddersteekspel. Op 25 Juli, groot volksbanket. Op 28 Juli, tweede uitgang van den stoet en nieuwe voorstelling van het steekspel. Op 29 Juli, voor de sluiting, groote lichtstoet. Met ds prachtige tentoonstelligg van het Gulden Vlies, mag men zich te Brugge aan een ontzaglijken toeloop van vreemdelingen verwachten. Ken twist was Maandag ontstaan tusschen Vlamingen, die te Gilly in het zelfde logement verbleven. Men had hen gescheiden, doch Maandag morgend wachtte een hunner zijnen tegenstrever af om hem, wanneer hij passeerde zijnen dolk tusschen de ribben te steken. De toestand van den gekwetste is hopeloos. De plichtige is aan gehouden. Zaterdag vonden voorbijgangers in de gemeente Bommershoven den jachtwachter van M. Naveau, door twee geweerschoten zwaar gewond langs den weg liggen. De gekwetste kon verhalen dat hij daags te voren twee stroopers betrapte en dat een derde, achter een haag verscholen, hem omverre schoot. De ongelukkige was gedu rende den nacht schier kruipende van het bosch naar het dorp gesukkeld. Het gerecht zoekt naar de plichtigen. Bij een velokoere te Naast was een genaamde Camiel R. gelast met het lossen der signaalschoten voor het vertrek. Toen dit gedaan was en, meenende dat al de kardoezen verschoten waren, wilde hij den revolver terug in den zak steken. Doch eensklaps klonk er nog een schot en een igjarige jongeling kreeg «en kogel in den rug en doodelijk gewond zakte hij in elkaar. Het schot was bij ongeluk afgegaan. Maar waar haalt men het ook van voor zulke gelegenheid een revolver met kogelkardoe zen te laden. Bijna op hetzelfde oogenblik is niet verre van daar een vriend van den gekwet ste bij het baden verdronken. Bij het neerdalen in de mijn van Frameries raakte de bak los en viel tot op den bodem van den 700 meters diepen )ut. Een der twee mannen, die er in zaten, con zich aan de ketting grijpen en blijven hangen de andere werd als eene vorme- looze massa in den verbrijzelden bak ge vonden. Jaloersch over de lauweren van den schoenmaker van Köpenick heeft een per soon die zich deed doorgaan voor officier- adjunkt van den staf op het fort Dave, eene menigte aftruggelarijen gepleegd. Statie-en koffiehuishouders, winkeliers en andere kleinhandelaars waren meestal zijne slacht offers. Zijn signalement is rondgestuurd. Een drama in eenen wagon. Don derdag avond is een reiziger die een kom- partiment 3de klas betrok van eenen wagon met doorgang, van den trein van Toulouse naar Bayonne, vermoord geworden door eenen zijner reisgenooten, die hom tenen meisteek toebracht in volle borit. Talrijke personen, mannen, vrouwent kinderen sliepen rustig in de naburige ko: partimenten en geen enkel gerucht worsteling kwam hunne rust verstoren. De lampen van den wagon brandden- nachtlichten en de misdadiger kon hijgen in zekerheid handelen. Het is zelfs mogelijk dat het slachter sliep. Het is zekere Jozef Nadal, 28-, oud. Na den messteek ontvangen te ontn gen te hebben, had hij nog de kracht op staan en in een naburig kompartiment gaan, waarna hij dood neerviel in de are van eenen wijnhandelaar van Norbaa den hesr Philibert. j Deze laatste trok verschrikt aan de na I schel, deed het licht branden in den wsj en riep om hulp. g De moordenaar opende schielijk het p tel en sprong op het spoor. I Wanneer de trein, die met eene snelhr van 68 kilometers per uur vooruitvla stopte, deed men overal opzoekingen, zij bleven vruchteloos. De moorden bleef onvindbaar. De drijfveer der misdaad is niet gelee De feesten van 14 Juli. Zn dag avond heeft te Toulon eene groote tooging plaats gehad tegen de houding t p, de regeering en tegen de feesten van Juli. Er waren wel 8000 menschen, al zeer opgewonden. Voor militaire kring openbare gebouwen, enz. die verlicht versierd waren, werd vijandig gemani teerd. Voor de kazernen noodigde me: j soldaten uit meê te gaan. Intusschen had er een fakkeltocht pk maar men deed dezen «en anderen» m volgen. Te middernacht hadden verse lende gevechten plaats. Er zijn eenige; kwetsten. De gendarmerie chargeer! maar de manifestanten wierpen vuurpj tusschen de beenen der paarden. 1 De maire van Toulon heeft aan den: t fect laten weten dat, wegens de gebec nissen in 't zuiden, de gemeenteraad na revue niet zal bijwonen. pfl De president der republiek, verga van M. Clemenceau, heeft de revue: Parijsche troepen bijgewoond. Er wass le< veel volk. Ook koningin Ranavalo 1 m( aanwezig. Ten 9 uren 15 was alles ai loopen. aei Op 't oogenblik dat de stoet van president naar 't Elyseum terugkeag, werden er in de avenue Marigny eenski j twee revolverschoten gelost.Niemand?, getroffen, maar de dader werd aangei den. Hij weigerde te zeggen wie hij» maar verklaarde in de lucht te hebben; schoten om de aandacht op hem ie tea roepen. Men gelooft dat de man inderdaad it J lucht heeft geschoten, anders moes! zeker iemand getroffen zijn geweest i: dichte menigte. In zijn bezit vond mee: bulletijn van reisgoed, van de statie St-1 ®oc zare. Men ging er heen en kwam spet terug met een reiskoffer. Hieruit bleek, de man zekere Léon-Marie Maillé was: Merye8. Hij bezit de beste getuigschni en was den avond te voren van Roue Parijs aangekomen. Men denkt dat de ongelukkige gek ii.l' is in afwachting van nader onderzoek, het depot opgesloten. I Voor de rest zijn de feesten geweest r23' als vroeger. ges Een veertigtal personen zijn aangek*an den,die tijdens de revue anti-militaristise kreten hadden geslaakt. Zij worden pVe schuldigd van ophitsing der troepen ~"ar ongehoorzaamheid. Pen Z. M. de koning der Belgen heeft s telegram van gelukwenschen gezonden 1 president Fallières. De bladen wenschen M. Fallières omdat hij aan den aanslag ontsnapt is. ,og Op het Elyseum is men verwonóarei over het gerucht dat rond deze zaak is ;Juf' maakt. MM. Fallières en Clemen»twe hebben zeer goed gezien dat Maillé in de lucht schoot. M. Fallières heeft niet t q minste gevaar geloopen. 's Namiddags fgaa gen veel personen, waaronder de gezant^ van Duitschland, Engeland, Italië, Demei marken en Bulgarië, zich op de regisiVan van het Elyseum inschrijven. Voor de vrede Daily MailWes verneemt uit Berlijn dat, alvorens Duitse j- land te verlaten, de Japansehe admirij Yamanoto en de commissie der Japanse*, marine bij Krupp talrijke kanonnen heblLi besteld voor Japansehe schepen in denar^ der Dreadnought die thans in Ja?aan en Engeland gebouwd worden. De uitn^ y ring der bestelling zal negen maant' eischen. Zij werd in Duitschland gedaz 1 omdat Engeland reeds overkropt zit c!we bestellingen van kanonnen voor Engelse"?ew en vreemde schepen. Overigens vinden Japanners dat de Engelschen hun materie ae niet hebben verbeterd voor kanonnen t de Dreadnought er noodig heeft. Krej'ei< daarentegen heeft in de twee laatste janw'jl voor 60 millioen mark kosten gedaan, C*a" einde alles te moderniseeren en het aans00* werklieden is van 24,000 op 30,000 paan bracht, zoodat zij tot alles gereed zijn. ^ee En intusschen putten de diplomaten:"00 Den Haag zich uit in spitsvondigheden e een stapken nader tot den vrede te gen ken 1 ten Glazen huis. Een rijk New-Yorke||et. zekere heer Parker Weedbury, laat zicfct"ui Beechhurst op Long Island aan glazen hc bouwen. De man gelooft dat licht gezoete is, en dus hoe meer licht in een huis door noc dringt, hoe gezonder het huis. Het deitfter beeld is trouwens niet nieuw. Te Da Ook Moines, in den Staat Iowa, staan rees verscheidene glazen woningen zelfs kas toren, en naar wij meenen ook b< stadhuis zijn er van glazen- steenen» opgetrokken,

De Denderbode | 1907 | | pagina 2