Luisterrijk Concert Stad Aalst.-Werkbeurs Bedevaart naar het Heilig Land. AELST. Groote Tombola Allerhande nieuws. Frankrijk. Jeg De uitreiking der nijverheids- en andere eereteekens zijn alle jareD een van de hoofdnummers der feesten te Brussel. Zij had ditmaal plaats in de groote halle van het Park der 50" Verjaring, te dezer gelegenheid zeer prachtig be- vlagd en met palmen versierd. Hier mag waarlyk gezegd worden dat men er alle klassen der samenleving aantreft, van af de nederigste vrouw uit de volksklas, den eenvoudigsten werk man tot den meest befaamden kapita list, pastoor, gendarm, veldwachter, statiebeambte, alles zit daar ondereen de zijden klak naast den hoogen hoed, de opperoftlcier naast den eenvoudigcn soldaat. In afwachting dat de plechtigheid aanvang neemt, speelt het muziek van het 1" gidsen. Aau hel bureel de ministers Helle- putte en Hubert, in uniform. De HH. Graaf't Kint de Roodenbeke, Du Bois, Morisseaux, Hamelin, Stevens, Dujardin, Wouters, Gartuyvels, Braffort, Wat- teyne, Van Overstraeten, Brughmans, Goossens, Generaal deHeusch, Verhees, Manneback, De Vuyst en tal andere hoogere beambten onzer ministeries. Voor ouderlingen bijstand werden uitgereikt 4100 decoraties voor land bouw 1000 en voor nijverheid 1500, te samen 6582. M. Hubert maakte in 't Franseh de statistiek van het steeds aangroeiende getal kringen van ouderlingen bijstand Zooals de mutualiteit thans is ingericht, besluit spreker, is het te verwonderen dat er nog... arme menschen zyn 1 M. Helleputte, minister van landbouw ad-interim, herhaalt de rede van M. Hubert, doch in eene zuivere Vlaamsche taal. Na de redevoeringen begint het défilé der gelukkigen. 't Is 10 ure 40 wanneer de koning wordt aangekondigd. Z. M. ziet er wel gezind uit en blakend van gezondheid. Hy ia vergezeld door de ordonancie- offlciers, luitenanten Nypels en Binjé. De uitreiking der medaliën wordt vervolgens voortgezet, iets wat natuur lijk in de overgroote halle nogal lang duurt. Onze oogst in Juni. Het Land- bouwbulletijn van Juni, brengt ons geen bijzonder goed nieuws over den oogst. In verschillige streken is hei hooi een derde, zelfs de helft minder dan verleden jaar. De koude heeft den groei der beeten zeer verhinderd. Over het algemeen schijnt de aard appeloogst onvoldoende te zijn op vele plaatsen zyn zjj door de ziekte aange tast. De nieuwe aardappels, werden in den loop van Juni 13 tot 20 fr. de 100 kilogr. verkocht. De suikerijteelt, integendeel, belooft zeer goed te zullen zyn. De graangewassen en de andere voe dingsmiddelen blijven hoog in prijs. De prijzen van paarden, koeien en varkens blijven hoog. Hot mond- en klauwzeer heeft overal opgehouden, behalve in de provincie Luik, waar in de tweede helft van Juni nog 202 gevallen voorkwamen. De rupsen, bijzonder overvloedig dit jaar, hebben aan de fruitteelt veel kwaad gedaan. Vele bieën zyn in den omtrek van Tongeren gestorven. De eerste kiekens zyn mislukt de Brusselsche vetkiekens worden nog aan 12 tot 15 fr. het koppel verkocht. Het tweede broed is welgelukt, zoodat eene prijsvermindering verwacht wordt. KRIEKESTEENEN.Nu de kersentijd weer aangebroken is, kan de volgende waarschuwing wel dienen. Vele kinderen hebben de gewoonte om tal van kersestee- nen te verzamelen en daaruit de inwendige kernen te bewaren. Deze worden dan on- middelijk opgegeten of wel ze worden op water gezet om te trekken, om daarna ge dronken te worden. Evenals de bittere amandelen, bavatten deze kerner. twee be- standdeelen, namelijk het amydalin en het emulsin. Behalve in kersckernen vindt men zulks in de kernen van abrikozen perzik- ken, pruimen, appelen, enz. Uit deze stof fen kan zich het vergiftige blauwzuur vor men, hetwelk mede tot onze zwaarste vergiften kan gerekend worden. Hoewel de hoeveelheid welke deze kernen bevatten, zeer gering is, zoo kan het groot aantal toch nadeelig werken. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEER ING Kaisei. V AI%Ï HE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutatraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendsrbodk. Spoedige bediening. Matige prijzen. op Donderdag 25 Juli 1907, om 20 1/2 ure, ten Kioske Groote Markt, te geven door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Lenssens. i° Marche de Concert, Vun BI011. 2° Ouverture Poëte Paysan, soliste Mr A. De Clippele, Suppé. 30 Paillasse, grande fantaisie, solistes M.M. Jos. Quintyn, Edm. Van de Maele, Edm. De Clippele Ch, Heiremans, L. Cavallo. 40 Fantaisie pour petite flüte, sur 1'air de Malborough, soliste Mr A. Breynaert, par 5° Danse de petite Poupée, Qenin. Mer tent. Vragen door de Patroons 5 Goede smedersgasten, goed loon Bekwame gladslijper1 Goede dienstmeid; 1 meisje van 12 tot 16 jaar, om dagelijks in hst huishouden te helpen. Vertrek van Marseille den 29 Augus tus.—Terugkomst den 2 October. Het werk der Belgische Bedevaarten naar Palestina, goedgekeurd en gezegend door HH. Doorl. Hoogw. de Bisschoppen van België, richt den 29 Augustus aan staande, eene volledige bedevaart in naar het H. Land (Judea en Galilea, met bezoek van Athenen, Constantinopel, Damascus, Egypte, eaz. Prijs der Bedevaart van Marseille tot Marseille Eersteklas, 1040 fr. tweede klas, 820 fr.; derde klas, 600 fr. Voor programma en inlichtingen kan men zich wenden tot den E. Pater Daniël Lappan, Midderbroeder, Algemeene Com missaris van het Heilig Land, Omde Violet- tenlei, 8, Gent. CiiH-arH DejaarlijkBche Bc- Ol bLet 1 LA. devaart naarSittard zal plaatshebben den 10 en n September. Den eersten dag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den tweeden dag zullen wij de oude stad Aken, gelegen in Duitsch- land, met hare bijzonderste merkweerdig- heden «aan zien. Verdere inlichtingen zullen later gegeven worden. J. Temmerman, Pastoor van Heldergem. Creemboter. Markt van Woensdag 24 Juli 1907, 75 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 2,80 perkilo. 8TAD AALST. ten voordeele der voltrekkingswerken van de Sint-Jozefskerk. Met het einde van dees jaar moet die groote en schoone tempel geheel en gansch opgericht zijn. Toegewijd aan den H Jozef, Patroon van België, zal hij eene bron van zegen zijn voor de Stad en het omliggende, en de bescherming van den Grooten Heilige over geheel het Land van Aalst uitstrek ken. Al de inwoners dus, van binnen en buiten de Stad, moeten medewerken en het hunne bijbrengen tot de verwezenlijking van het godvruchtig ontwerp. Schoone prijzen zijn te winnen voor de geringe som van fr. 0,50 het lot. Loten zijn te bekomen bij de Heeren Geestelijken der Parochie. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. BOND DER GEDEKOREERDEN VAN AALST. Zondag aanstaande zijn de 28 Juli, zal den Bond der Gedekoreerden van Aalst, zijn jaarlijksche Feest vieren. Het Bestuur doet eenen oproep tot al de Gedekoreerden der stad, hetzij gelijk van welke politieke denkwijze, zoowel de vrou wen als mannen, in hun Lokaal Het Gra venhof, bij den heer Alexander De Vos, in de Brusselsche straat, te vergaderen om 10 uren des '6 morgends, om van daar met Vaandel en Muziek zich naar de Sint-Mar- tinuskerk te begeven om de Mis van 11 uren bij te wonen. De H. Mis dient om de zegen bij God af te smeeken voor onB Koninklijk Stamhuis. Nieuwe leden worden aanvaard. EXAAM. Wij vernemen met voldoe ning dat M. Lodewijk Buys, zoon Jan, Korte Zoutstraat, voor den Midden Keur- raad van Gent, het exaam van lager onder wijzer met welgelukken heeft ondergaan. De jeugdige onderwijzer is oudleeiling der S' Jorisschool alhier, bestuurd door deE.E. Broeders vande christelijke Scholen en leerling der normale afdeeling der vrije cr- tholieke S'Camielschool, bestierd door den E. H. Van Heuverswyn, ter stede. Te dezer oorzake hebben de naaste geburen de natio nale driekleur aan hun huis geheeschen. Onze beste gelukwenschen. De dood van onzen eersten ma chinist. Maandag werd, te Brussel, de eerste machinist der Belgisehe Staats spoorwegen (verleden week overleden), met veel plechtigheid begraven. De afgestorvene is Jan-Baptist-Jozef Ferom, geboren te Bois-de-Villers in 181S, en woonde in de Vooruitgangplaats, n° 256. Hij was het die bij de inhuldiging van onze eerste spoorweglijn, de trein be stuurde tusschen Brussel en Mechelen. Ter gelegenheid der kermis te Lede kregen eenige jongelingen Zondag avond ruzie de messen werden getrokken en Leo Dc Pover, kreeg twee gevaarlijke steken, een in de zijde, de tweede in het hoofd. Het slachtoffer heeft reeds verscheidene veroordeelingen ondergaan. Maandag rond den middag, is de hof stede van de wed. Petrus Van den Berghe, te Herzele, wijk St-Rochus, ten gronde afgebrand Men kent de ware oorzaak niet, doch het is aan de stalling begonnen. Beesten en meubels zijn gered. De over heden der gemeente, zoowel geestelijke als wereldlijke, waren ter plaats en hebben met het goed afgericht pompierskorps den brand kunnen beperken en de nevenstaande wo ningen gevrijwaard. Het zijn de genaamden Oscar De Groote en Pieter Deroek van Godveerde- gem, welke door de gendarmen van Sotte- gem, teErwetegem, Vrijdag avond aange houden werden, Pieter Nachtegael, bijge naamd - Pierre la Guerre in de streek gekend voor de kapitein der bende was gevlucht. De gendarmen hebben hem Zaterdag noen in zijn huis, Langestraat, te Godveerdegem aangehouden. Verleden week kwam er bij Van de Moortele, op den Ottergemschen steenweg in 446/1, eene kat toe, welke er opgeno men werd. De vrouw stak ze op den zoldsr. Toen zij Vrijdag de kat te eten gaf werd ze door het dier gebeten in haren duim. De kat werd gedood in het slachthuis onderzocht en razend bevonden. Vrouw Van de Moortele is naar het Pasteur gesticht te Brussel vertrokken, ataook het knaapje Achiel Steyaert, een geburenkind, dat ook door de kat werd gebeten. Een blad van Brussel maakt melding van de volgende zaak: Mej. X, 30 jaar, eene doofstomme, kwam dszer dagen naar eene kliniek van Brussel. Zij klaagde van hevige pijnen in de zijde en onderging eene operatie. De zieke overleed Vrijdagmor- gend. Zaterdag werd het lijk gekist en naar de Zuidstatie vervoerd om overgebracht te worden naar de gemeente waar de juffer ge huisvest was. Het parket deed de lijkkist in beslag nemen en vervoeren naar het Sint- Pietersgasthuis De lijkschouwing door wetsdokters werd bevolen. De policie te Brussel heeft Vrijdag avond een zonderling avontuur beleefd. Een man was langs de gasbuis, die dient voor de illuminatie, omhoog geklommen tot aan het dak van het stadhuis. Daar klauterde hij over de kornis en begon eene wandeling door de goot. De pompiers wer den geroepen, maar de zonderlinge nacht wandelaar, want het was gedurende den nacht, was hen te rap. Dan misten zij hem op de eene, dan weer op de andere plaats tot hij eindelijk op den nok van het dak plaats nam, waar men hem kon bereiken en binden. Toen men hem wilde neerlaten greep hij zich aan eenen uitstekenden haak en maakte de koorden los, zoodat al het werk opnieuw moest beginnen. De zonder linge man was een deftige spoorwegbedien de, die plotseling zinneloos geworden was. Een geweldige brand heeft het gasfa briek, die in de statie van Schaarbeek de vergaarbakken der treinen voorziet, ver nield. Het gebouw is geheel plat gebrand. Gelukkig heeft de ramp zich daarbij be paald. De brand had zich kunnen uitbreiden tot de stedelijke gasfabriek. Dit heeft men kunnen verhoeden. Te Schaarbeek heeft een dronkaard zijn vrouw bij middel van bijlslagen willen vermoorden, omdat zij hem opmerkingen maakten over zijn schandig gedrag. De vrouw werd gewond aan de hand waar mede zij de slagen afweerde. De policie heeft veel moeite gehad om den man, die zich op den zoldsr hed opgesloten aan te houden. Brussel bezat vroeger een dierentuin gevestigd in het Leopoldspark zooals men weet. Eene groep financiemannen komt nu de gedachte op te werpen een nieuwen dierentuin te bouwen en zulks met het oog op de aanstaande Wereldfoor. De uitge kozen plaats hiertoe zou zijn het park van Woluwe en het ontwerp zou zeer in de hand gewerkt worden door den koning. De velorijders, die vroeger de schrik van wandelaars waren, zijn tegenwoordig zelf van hun leven niet meer zeker. Is dat de straf na de misdaad Wat er van zij, te Vorst werd een wielrijder door een auto mobiel zoo deerlijk overhoop gereden, dat zijn wielen en zijn ribben gebroken naar huis werden gebracht. De chauffeur deed wat vroeger ook de wielrijders deden. Hij poetste de plaat zonder nog om te zien. Men zal neodzakelijk nu iets moeten uit vinden om de automobielen in stukken te rijden, en-zoo-voort. Het parket van Gent heeft zich naar Winkel-Sint-Kruis begeven waar men eenen kindermoord ontdekt heeft. Men denkt de plichtige ontdekt te hebben in de nicht van eene Italiaansche familie, wo nende in deze gemeente, en waarvan het hoofd aan de houwwerken der nieuwe brug van Terdonck arbeidde. Die nicht was daar sedert eenige dagen komen inwonen. Het meisje is aangehouden. Later. In eene enkele groote kamer, eene afhankelijkheid met eene eigen deur op den gevel, van de herberg Het Boe renhof woont de familie Nigrini, van Italiaansche afkomst, doch die reeds lang in België gevestigd is. Zij bestaat uit vader, moeder en den zoon René, Dat huisgezin is te Terdonk komen wonen, daaf vader en zoon aan de nieuwe brug hebben gewerkt. Sedert eenige weken is eene nicht uit Italië bij hen komen inwonen. Men had al spoedig bemerkt dat zij in zwangeren toestand verkeerde en sedert een 8tal dagen hadden de geburen opge merkt dat deze sporen verdwenen waren. Toen men Vrijdag namiddag het kinder lijkje in de gracht vond, was het geheim spoedig opgeklaard. Het kindje is verwurgd op het oogenblik dat men het in de baal gewikkeld heeft, want deze lag vol drek. Het parket is zaterdag namiddag ter plaats gekomen, vergezeld van eenen taal man. De verdachte werd ondervraagd op de hofstede van schepene De Craene waar ook de schouwing van het lijkje heeft plaats gehad. Zij loochende hardnekkig daarop heeft het parket den beerput doen ruimen waarin men bewijzen gevonden heeft die verder loochenen onmogelijk maakten. Het parket heeft Mej. Nigrini onder aanhoudingsmandaat gesteld. Met het rijtuig van M. d'Huyvetter is zij om 9 ure 's avonds naar het gevang van Gent over gebracht. Een tweede persoon is ook lang durig ondervraagd geworden Met den trein van 9 ure, is het parket naar Gent vertrokken. Het parket van Gent is om 3 1,2 ure te Terdonk opnieuw afgestapt om het onder zoek voort te zetten. Zondag namiddag, om 5 1/2 uren, reed over de ijzerenwegbaan op den Zwijn- aardschen Steenweg, te Gent, een auto, die meedeed in den rallye-ballon. Uit de Musschenstraat kwam een wiel- ryder hij kon de auto niet zien en botste er met geweld op. De ongelukkige vloog ten gronde, terwijl de auto wat verder stopte* Het rijwiel was ontredderd. Seffens waren talrijke toeschouwers ter plaats, die den man in de herberg van Van der Weduwen binnendroegen. Hij bloedde uit neus en mond en had het bewustzijn verloren. Een geneesheer verzorgde hem. Toen de ambulanciewagen ter plaats kwam, om hem naar het hospitaal te Gent over te brengen, verklaarde de man dat hij erge pijnen in de zijde had. Het is zekere Pol De Moyer, vader van zes kinderen, metser, gehuwd, wonende in de KraaiBtraat. De man is opgenomen met gebroken ribben, die de longen doorboord hebben. Maandag middag was zijn toestand slecht. Zaterdag nacht rond 2 uren, is te Mechelen een hevige brand uitgebarsten in het meubelfabriek van M. Verlinden-Le- maitre, Lange Schipstraat. Deze werk huizen palen aan de houtzagerij van M. Leplat, waar aanzienlijke stocks hout be rusten. Zoodra de brand bemerkt was, werden de stedelijke pompiers verwittigd, die korts nadien met het bluschmaierieel ter plaats kwamen. Het vuur had alreeds zulke groote uitbreiding genomen dat gansch het werk huis maar één vuurgloed meer uitmaakte sn groot gevaar voor de aanpalende gebou wen uitmaakte, inzonderlijk voor de zagerij van M. Leplat. Er werd dapper gewerkt om den brand te bestrijden, doch gansch het werkhuis was in al zijne deelen aangetast, in zoo ver, dat men zich slechts bepalen moest de geburen van verdere rampen te bevrijden. Intusschen kwamen de soldaten van het ae regiment artillerie de pompiers ter hulp en er werd van wege beide korpsen veel moed en zelfopoffering aan den dag gelegd. Het was hoogst noodig want reeds had het houtstof der zagerij van M. Leplat vuur ge vat. Gansch 't fabriek werd met haren inhoud de prooi der vlammen, doch men kon geluk- kiglijk de aanpalende gebouwen bevrijden. Men kan oordeelen dat de schaê overgroot Zaterdag avond rond 5 uren is er een droevig ongeluk voorgevallen aan den Cesarsberg te Leuven. Twee Engelsche studenten kwamen per rijwiel in volle vaart voornoemden berg afgereden. In het mid den van den berg verloor een der jonge lingen zijne pedalen door de hevige snel heid. Op zeker oogenblik viel hij, en werd met geweld ten gronde geworpen. De jon geling werd geiukkig slechts lichtgekwetst. De andere student vloog in dolle vaart voort, toen hij aan het einde van den berg gekomen was, wilde hij eenen draai maken om een span dat daar stond te ontwijken. Doch ongelukkiglijk botste hij tegen het gaanpad, en werd met uiterst geweld tegen den muur geworpen. Deze jongeling was in erbarmelijken toestand, hij werd voor dood opgenomen en in eene naburige her berg binnen gedragen. Een geneesheer M. WillemB werd aanstonds ontboden, die bestatigde dat de gekwetste verscheidene ribben gebroken had. Daar de toestand van den wielrijder zoo erg werd, heeft men ook eenen priester verwittigd, welke aanstonds ter plaats was. Op aanvraag van de jonge lingen heeft men eene koets gehaald en hen naar het gesticht Leo XIII gevoerd, waar zij hun verblijf hebben. Zondag avond ontstond er te Roese- lare ruzie tusschen jongelingen van rond de 20 jaren in eene herberg der wijk de TasBche, tusschen Roeselare en Ardooie. Het was dan tusschen 9 en 10 uren 's avonds. De baas der herberg stak de twisters buiten. Water dan verder gebeurd is weet men niet juist. Op zeker oogenblik echter heeft Cyriel Van Halewyn, 17 jaar oud eenen steek ge kregen in het hart, zoodat hij dood ten gronde viel. Voorbijgangers, die getuige waren van het gevecht,1 sprongen toe en droegen het slachtoffer binnen in de herberg De bonte Koe. s Men liep om priester en dokter maar deze laatste kon enkel den dood vast stellen. De twee gebroeders Brouckaert, tegen wie Van Halewyn het te doen heeft gehad, zijn aangehouden. Men weet echter nog niet wie de eigen lijke dader is, want Van Halewyn heeft maar eenen steek ontvangen. Er kan dus maar één zijn die gestoken heeft. De gendarmerie heeft het eerste onder zoek gedaan en het parket van Kortrijk verwittigd, dat zich Maandag ter plaats heeft begeven. Wij hebben vroeger reeds gesproken van talrijke diefstallen gepleegd in ver schillige huizen van Roeselare. Niettegenstaande vlijtige opzoekingen, was de policie er nog niet in geslaagd de hand te leggen op de misdadigers. Zondag vernam de agent Maddens dat Louis Lobber8tal, in den nacht dat de dief stal bij den heer Dumorti-r gepleegd was, niet te hui6 had geslapen. Hij deelde zulks mede aan den opziener die zich bij de ouders begaf en er op een bed een koffertje vond. Hij ondervroeg behendig den verdachte die volledige bekentenissen aflegde. Het koffertje werd geopend en men vond er in eenen revolver van 7 m/m, kogels, een kneukelijzer, chocolat en eene som van 26 fr. Lobberstal werd toen aangehouden hij deed zijne medeplichtigen kennen, die weldra door de policie waren aangehouden. Het zijn Oocar Van Gheertwynghels, 17 jaar oud Jules Nostens, 17 jaar oud en Napoleon Theulninck, 20 jaar oud. Alle drie hebben volledige bekentenissen 1 gedaan. Het parket van Kortrijk heeft zich naar Ingooigem begeven om onderzoek te doen in de studie van M. Casaert, den j verdwenen notaris. De in beslag genomen boeken bewijzen een tekort van 50 tot 60,000 fr. Zaterdag voormiddag, rond n 3/4 j uren, heeft eene hevige gasontploffing plaats gehad in de woning van M. Adolf a Debels,handelaar in ijzerwaren, Leyeatraat, 29, te Kortrijk. De smid Van Steenkiste werd erg gewond aan handen en aangezicht en de zoon, Maurice Debels, had haren en aangezicht verbrand. Schade ruim 3000 4 franks. n Een hevige brand heeft te Brugge in a de Sinte-Catherinastraat het groote fabriek li van tabak en sigaren vernield. Er waB!j dringend spoedige hulp noodig. want het e vuur woedde op eenige stappen van het'< museum, waar de merkweerdige schilde- derijen van Van Eyck en Memlinck be-e waard worden. De machienkamer lag spoe-r< dig in puin. Eveneens de verschillend» j< werkplaatsen, de stallen, enz. De bureelen;| en de woning van den bestuurder zijn be el houden. Schade 150,000 fr. gedekt door verzekering. a< Men weet dat over vele weken de»' werksters uit de wolkammerij Simonis te't Verviers weigerden te werken met eenee' vrouw, die niet bij de vakvereeniging waiu< aangesloten, en de patroon, van zijnen kant, wilde de vrouw niet doorzenden. Hetui geschil duurde nog altijd voort, zoodat dei firma het radicaal besluit heeft genomeija het fabriek te sluiten en in Frankrijtoc te laten werken. Het is eene ware ramp, 'j die men alweer op de rekening van di.ei twiststokers en stakingsagenten kan schrijM ven. eh Zaterdag werd te Wiers, bij Pers!n welz, Benoit Audeval, voorzitter der mtan ziekmaatschappij der gemeente begraven'11 De overledene, die niet gehuwd was, ltis" een aanzienlijk vermogen na. Hij stelt at31' tot algemeene erfgename zijner goedert*el de gemeente Wiers. Deze bestaan in een huis in eigendon?111 zijn geld berekend op 80,000 fr. met laiJn voor de gemeente zijn huis in godshuis PD veranderen. Groote levenspensioenen wrfer den eveneens toegekend aan zijne bedieilei den. ,er' Wat de muziekmaatschappij betreft, def ontvangt 200 frank den dag zijner begirj fenis, evenals een banket dat den moest worden aangeboden den dag zijirn£ teraardebestelling. (*ng Tevens beveelt hij dat de harmonie zijn graf de Braban?onne moest spelt in evenals het Waar kan men beter zijn. D Al de andere maatschappijen der ?)ch meente, welke zijn lijk zouden volgteg ontvangen elk honderd fiank. jrg In de rue Ordoner te Parijs, woonde onregelmatig huishouden, maar de vrof had besloten den man, die haar brutf mishandelde, te verlaten. Toen hij zu vernam dreigde de kerel haar te vermot den. Toen hij zaterdag morgend in hl kamer wilde komen vond hij die geslotfran Hij stampte ze echter open. Hem zie?0®' week de vrouw naar het venster en de rJ a£ greep haar vast en wierp haar naar benei*101' Doodelijk gekwetst werd de ongelukkf™ van het voetpad opgenomen. Haar toesti'l*1 is hopeloos. De man is aangehouden. M In eene steeg der Chêne-Houplin^» straat, te Tourcoing, wonen de echtgenoc#n Casaert-Hautekeete, verzekeringsagent, "e jaren, met 7 kinderen. De man dronk veel en sprak dikr zijne vrouw te vermoorden, alsook zelfmoord. De vrouw was eene oppas# huismoeder. en Zaterdag avond, rond 6 ure, zonder^ minste aanleidende oorzaak, lostte Cas D( een geweerschot in de borst zijner vr«# in de woonkamer en joeg zich eenen t door den kop, zóodat hij eveneens nederzakte. ag Het achtjarig dochtertje Julia was bi,jt d vreeselijk drama aanwezig. )e n De geneesheer, M. Julien, kon sle?enc den dood vaststellen. lng Eene groote massa volk verdrong t Sai rond de woning. De 6mart der kindcre hunne thuiskomst was hartverscheurend Beide echtgenooten zijn van Belgi# oorsprong.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2