GRIJSHAAR Melrose haar hersteller Frankrijk. America. C. Bonner Van den Broeck Merklprijzen. Hopmerkten. LAND eu BOSCH, CI JN SGROND ZAAILANDEN ZAAILANDEN, Inslilut S' Louis, DYSELEINE. q-Tirarrs behuisde HOFSTEDE Henri DE CLERCQ, Felix DE COCK Gastabriek van Aalst. Vereenigde Nijveraars. J. DAY et Fils, 'Hij kwam als een wanhopige aangeloo pen, en woonde het tot het leven terug- keeren van den oudste bij. MKEST GlZOCHTJt herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron- I kelijke kleur houdt I het uitvallen tegen, I reinigt de kruin, ver- wijdert het schin en 1 deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. Verkocht door Coiff. «n Parf. Hootd- Dépót 26, r. Étiennc-Uarcel, Parijs. De flesch Ir. 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Op het gehucht 't Goor te Cas- terlé, was eene groote mulsaardmijt, die sich langsheen de straat bevond, in brand geraakt. Aangewakkerd door den hevigen wind deelde het vuur zich meê aan de pachthoeve van de weduwe Van Looy en verders aan die van den landbouwer Frans Seuntjens, evenals ook aan die van den landbouwer Jos. Smets. De drie hoeven stonden weldra in lichtlaaie vlam en nog scheen de brand zich te zullen uitbreiden dank aan de spoedige en krachtdadige wer king der pompiers en geburen kon men de omliggende gebouwen even als de schuren der hoogergenoemde boerderijen van het vuur vrijwaren Toch is de schade zeer groot. De drie woningen en stallen met geheel den inhoud, zijn de prooi der vlam men geworden. Bij Seuntjens zij twee ver- kenB in de vlammen omgekomen. Daar de schuren zijn behouden gebleven, zoo is een groot deel van den oogst gered. Alles is verzekerd. Een schrikkelijk ongeluk is Maandag rond den middag in zeer zonderlinge om standigheden voorgevallen in de katoen spinnerij van M. Van der Schueren, te Assebroucke-bij-Brugge. Op de achterplaats van het portiershuis hadden in den morgend eenige kinderen gespeeld met te touteren aan eene koord, vastgemaakt aan eene ijzeren staaf en die dicht bij den grond hing. Het i2jarig zoontje van den portier, Emiel Steenlant, was op zeker oogenblik alleen gebleven. Toen de echtgenoote Steelant des middags naar de achterplaats ging, vond zij het kind verhangen aan de koord die rond zijnen hals gedraaid was. Men sneed on- middellijk de koord Iob, maar de dood had reeds haar werk volbracht. Heeft het kind, het gevaar niet beseffen de, zelve de koord rond zijnen hals gedraaid cn is het machteloos geweest zich nog te verlossen Of heeft de koord toevallig strop gemaakt en is het kind er met zijn hoofd in gevallen Men zal de juiste oorzaak wel licht nooit kennen. Dit droevig ongeluk heeft eene diepe ontroering teweeg gebracht. Een geneesheer van St-Petersburg was te Oostende een bad gaan nemen, na in eene prachtkabien zijne kleederen en zijne juweelen, een prachtig gouden uur werk met dito ketting te hebben achterge laten, welk uurwerk hij in dank voor be wezen diensten, eenige jaren te voren ont vangen had van een Groot-Hertog. Verder lagen nog in de kabien een ring van 1,500 frank en een van 1,000 ff. De geneesheer was slechts sedert weinige minuten in het water, wanneer hij eenklaps een voorgevoel had, uit het water kwam en vlug naar de kabien ijlde. Het was ongelukkiglijk reeds te laat, want een behendige schurk had de gelegenheid te baat genomen, om zich van alles meester te maken. Die Rus is door zijn onvoorzichtigheid zwaar gestraft. Dinsdag namiddag hadden twee kin deren op Saint-Nicolas te Luik met steks- kens gespeeld. Maar zij moeren al spelende eene wieg, waarin een derde kind te slapen lag tc dicht genaderd zijn, want deze raakte in brand. Het wicht kon door de geburen, die op het geschreeuw toesnelden, nog levend worden gered, doch in het gast huis heeft men geen hoop, het in 't leven te behouden. Voor de tweede maal brand in de Tentoonstelling van StaTruiden. Was de eerste van verleden week onbe duidend, de tweede brand die Dinsdag avond rond half zes ontstond was des te erger, en zou, indien men hem niet intijds van het Paleis der Mijnen hadde kunnen afweren, onberekenbare schade veroorzaakt hebben. Terwijl men in den Cinematographe, tegen de Mijnen aanpalende, eene vertoo ning gaf, werd men opeens eenen brand- reuk gewaar, en nauwelijks waren de ver schrikte toeschouwers, gelukkiglijk maar een honderdtal, gevlucht, of daar stond gansch de inrichting in vuur en vlam, zoo dat dezelve spoedig met al wat rij bevatte in asch lag evenals een daarnevensstaande drankhuis. Van 't Paleis der Mijnen is slechts een gedeelte van den zijgevel verbrand en zijn eenige kostbare teekeningen en plans, uit vrees voor de dreigende uitbreiding, in haast van de wanden afgerakt en bescha digd. Dank aan de behendige en krachtdadige hulp der pompiers, dapper geholpen door de wachters der expositie, de bedienden der Mijnen, enz. heeft het vernielend element zich, Goddank, niet verder kunnen voort zetten. De Cinematographe is, zegt men, spijtig genoeg, niet verzekerd. Eene ontploffing aan de toestellen schijnt de oorzaak der ramp geweest te zijn. Dijnsdag avond rond 7 ure is er bij eenen huurhouder te Parijs, 209, rue de Bercy, een hevige brand uitgebroken. Het vuur ontstond door de schuld van eenen loodgieter, die zijne lamp liet vallen op het hooi. Hierin vond het vuur natuurlijk gemakkelijk voedsel en het nam weldra eene reusachtige uitbreiding. Twee groote gebouwen, vol voeder, die bijna 4000 meters besloegen stonden spoedig in vlammen. Eene houtzagerij, behoorende aan M. Guttors, is mede geheel vernield. De raffinade Guyot kon beschermd worden. Een acetyleenvergaarbak, die zich links van de brandende gebouwen bevond, dreigde te ontploffen. Dank aan de zelf opoffering van eenen inspecteur van policie, die de kraan van het waterreser voir deed springen, werd een ongeluk verhoed. Het vuur deelde zich insgelijks mee aan de woning van eenen onderne mer van openbare werken, en aan dié van eenen koopman in bouwmaterialen. Eene olieslagerij kon worden gevrij waard. Zeventig paarden zijn in den brand omgekomen. Een luitenant van de pompiers is van eene hoogte van 8 meters van eene ladder gevallen. Hij is gelukkig niet erg gekwetst. Twaalf pom pen waren ter plaats. Vier compagnies soldaten hielpen. Te 9 ure 's avonds scheen men den brand meester. Men hield zich tevreden met het beschermen der omringende gebouwen. De schade zal minsten anderhalf millioen bedragen. Zooals Woensdag werd gemeld heeft men te Tourcoing, op den boulevard Gambetta, rond den middag een dubbelen moord ontdekt. De slachtoffers zijn eene meid, die het huis harer meesters, welke aan zee verblijven,bewaakte, en een jong meisje, dat haar was komen gezelschap houden. Beide slachtoffers zijn met hamerslagen afgemaakt. Hun schedel was ingeslagen en beiden lagen nabij de ingangsdeur, 't Is zelfs het bloed dat onder de deur doorzijpelde, dat de mis daad heeft doen ontdekken, rond half twaalf. De moordenaar moet over het hek van den hof zijn binnengedrongen. Het eerste onderzoek van de policie, heeft dingen doen ontdekken, welke op het spoor van den schuldige leiden. Men verwachtte gisteren namiddag het parket. De meid, Pauline Allenta, is 40 jaar oud en het meisje, Madeleine Van Werde- ghem, 12 jaar. Het nieuws van de misdaad heeft groote ontroering verwekt in heel de streek, want zij is geploegd in vollen dag op den volkrijksten boulevard, die Rou- baix met Tourcoing verbindt. Een jonge telegrafist die over het gaanpad ging, bemerkte bloed op de trappen van n. 42, behoorende aan Mej. Van Damme. Het bloed kwam van onder de deur gesijpeld. Na vruchteloos gebeld te hebben ging hij aanstonds de policie verwittigen. Men moest nu de deur openbreken. Toen men eindelijk in den gang kwam stond de commissaris voor twee lijken. Het eerste dat van de meid, vreeselijk toegetakeld, vooral aan 't hoofd. De misdaad moet gepleegd zijn met eenen hamer of met eene ijzeren staaf. Eenige meters verder lag het lijk van het meisje, dat ook te Tourcoing woont. Men denkt dat de moord rond 7 ure 's morgens gepleegd is. Alles in het huis wees op diefstal. De moordenaar heeft over een afsluitingshek van twee meters hoogte moeten klimmen, 't welk uitgeeft op den hof. Ten 5 ure was het parket van Rijsel ter plaats. Men is op het spoor van den moordenaar, 't Is een kerel, die reeds tot drie maanden gevangenis werd veroordeeld, wegens aftruggelarijen, in October 1906. Alvorens M. Delalé, onderzoeksrech ter, ter plaats was, wist de commissaris van policie, die een eerste onderzoek had gedaan, reeds waaraan zich te houden, wat betreft den dader. Deze is niemand anders dan de jonge Paul Van Damme, de neef van mej Van Damme, een ge vaarlijk oud-veroordeelde, voor welken de meid, Pauline Allenta, zeer bang was, daar zij hem tot alles in staat wist om het geld zijner tante machtig te worden, 't welk hij om zoo te zeggen eiken dag vroeg. Na zich van de verdwijning van den moordenaar te hebben verzekerd, heeft de onderzoeksrechter een aanhoudingsman daat tegen hem afgeleverd, en de ver schillende parketten van de streek en van de meest nabijgelegen Belgische steden verwittigd. De aanhouding van Paul Van Damme is slechts een kwestie van uren, ten ware, wat men wel schijnt te denken, hij zich van kant had gemaakt. Mej. Van Damme, die zich te Grave- hnes bevond, is Woensdag te Tourcoing teruggekeerd. Zij had dienzelfden morgen eenen brief ontvangen van de meid, waarin deze zich zeer verschrikt toont door het heen en weergeloop van haren neefzij was cr verre af te denken dat d?ze tot iets zoo vreeselijks instaat was en zij meende te schrijven, om de meid gerust te stellen, toen zij het drama vernam. Mej. Van Damme durfde niet in hare woning terugkeeren, maar nam haren intrek bij buren. Een later bericht meldt dat Paul Van Damme zich Woensdag avond te 11 ure. heeft gevangen gegeven bij de policie te Rijsel. Een huisje in Amerika. Te New- York is men bezig met een gebouw te voltrekken dat niet minder dan een en veertig verdiepingen zal hebben. Dat reuzengebouw, in den vorm van een vierkanten toren, maakt den hoek uit van de Liberty street en Broadway. Het bovenste deel van zijnen koepel is honderd zes en tachtig meters hoog. Men zou zes van de hoogste huizen van Parijs op elkander moeten stellen om de hoogte van dat huisje te bereiken. Men heeft een aanzienlijk getal ophaal- lo'.stellen moeten plaatsen om dien nieu wen Babeltoren te bedienen. Het laagste gedeelte van het gebouw telt er niet minder dan zestien. Het middenste ophaaltuig, dat een groot getal personen kan bevatten, za' dag en nacht op en neergaan, met gere gelde vertrekuren, gelijk deze van eenen spoorweg. Vier bijgevoegde ophaaltuigen zullen de hoogste verdiepingen van den toren bedienen. Men schat dat wanneer het building (gebouw) met zijne 4,000 kamers, eet zalen, bureelen, salons, spijshuizen, winkels, dienstkamers spreekplaatsen, magazijnen, enz. zal verhuurd zijn, meer dan 6,000 menschen er niet alleen plaats zullen vinden om te leven en te «erken, maar ook al de gemakkelijke gerieflijk heden, waaraan de Amerikanen gewoon zijn in hunne bijzondere woningen. Dsigelijk huisje zou wel, ingezien zijne bevolking eene gemeente kunnen uitmaken, met haar eigen bestuur, burge meester. schepenen, raadsleden, ambte naars, policie en alles watjer toe behoort. Echt Amerikaanach i BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 7 It Vrouwelijk idem 4 Huwelijken. N. Piret, commies-griflier, met E. Cop- pens, z. b. C, Van den Steen, koopm. met L. Hellinckx, br. J. Wauters, herb, met V. Steenberghe, z. b. P. Jansegers, landb. met J. Van der Borght, kleerm. F. Van de Meerssche, dienst knecht, met M. De Luyck, huisb. C. Bombeeck, leurder met R. Ceupens, tw. C. Van Gysegem, voerman, met E. De Smet, z. b. Overlijdens, C. De Coninck, m. De Windt, hop handel. 66 j., Nieuwstr. J. Van Geit, m. Medaerts, tabakb. 3i j., Ledeweg. A. Bruylandt, m. Cool, landb, 77 j., Hammestr. K. De Leeuw, m. De Meyer, fruitkoopm. 67 j., wonende te Haaltert J. Viteux, m. Philips, bed. 47 j., Vrijheidstr. kind onder de 7 jaren, Snij- en Maallessen VOOR DaMBN <4 JUFVROUWIN volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snij ster, Aalst, Brusselsche straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. Rorielst Verzekerde broodwin- UCUtUU ning met de beroemde Breimachien D'Haenbns, waarmede rond en plat werk kan gemaakt worden. Mistrouwt de verleidelijke beloften van vele voortverkoopers, die werk geven dit is van geen langen duur en vraagt inlichtingen in de fabriek van Brei- en Stikmachienen W® D'Haenens, Kuipers- kaai, 21, Gent. Zaterdag 3i Oogst 1907. Aardappelen de 100 kil. 7,5o a 9,00 Boter per 3 kil. 8,10 a 9,18 Roomboter n5 kil. per kil. fr. 3,00 Eiers de a5 2,25 a 2,34 Viggenen,per koppel 70,00 a 80,00 NUREMBERG, 28 AugUBti. Markt kalm. 1907 marktwaar 1° kwaliteit, 90 fr. 2° kwaliteit, 75 fr. Hallertau, 90-95 fr. Elzas, 90-100 fr. Omtrent overal is de pluk begonnen. LONDEN. 26 Augusti. Markt kalm, 75- 100 fr., volgens de soorten. BRUSSEL, 28 Angusti. Markt kalm. Poperinghe (Stadsbod), 35-37 1/2 fr. Aalst, 40-42 1/2 fr. AALST, 27 Angnsti. Markt kalm. 40- 42 fr. Het plukken ral maar binnen acht da gen algomeen beginnen. POPERINGHE, 30 Angusti. Mark* kalm. Stad, 35 fr. dorp, 32 fr. Het plukken der Witte Rank is overal begonnen de uit slag is niet goed. Gent, 3o Oogst. Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15,00 a 00,00 Haver 21,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,5o a 2,70 Eiers per 26, 2,35 a 2,50 VEEMARKTEN. GENT, 3o Oogst. Getal te koop gestelde hoornbeesten 435 Melkkoeien 26 Vette koeien 66 Groote ossen 2 Stieren 20 Jonge ossen 60 Magere beesten 192 Vaarzen 69 Schapen o I Varkens a5i Lammeren 1 Loopers 5 Kalveren i85 Viggens 676 Stieren i® kw. i,ooj2ekw. 0,90 3"kw. 0,80 Koeien 0,88 0,78 0,70 Vaarzen i,o5 0,90 0,80 Ossen 1,10 0,92 0,78 Varkens 1,20 I,x5 0,00 Kalveren i,3S 1,20 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 3o Oogst Veemarkt. Te koop gesteld 63g ossen, 185 stieren, 961 koeien, totaal: 1785 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,92 a 1,08 Stieren 0,72 a 0,98 Koeien en Veerzen 0,70 a 0,92. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 964. Prijs per kilogr fr. o,,85 1,10 a 0,00. BRUSSEL, 3o Oogst Kalverenm. Getal te koop gesteld 263, per kilogr. op voet fr. 0,95 a 1,20. Huidenmarkt Ossen 1,10 a 1,20, stieren 0,95 a 1,00, Koeien en Veerzen 1,15 a i,3®, Kalveren 1,90 a 2,00. OPENBARE VERKOOPING van te Meldert en (Baardegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE MELDERT. Eerste koop Een perceel Land en Bosch, zeer wel geschikt voor Bouwgroud, groot vol gens meling 30 aren 59 centiaren, gelegen aan den Steenweg van Moorsel naar Haarde- pem, gekadastreerd wijk A, nummers 50a, 51c en deel van n' 43, palende ten oost» aan do erven De Rop, ton zuideaanden Steen weg, ten weste aan den volgenden koop en aan den hepr Frans Scheerlinck en ton noorde aan den he6r Emilo De Coninck. Boomprijs fr. 700. Gebruikt door den heer Frans Putteman- Jacobs. Tweede koop. Een perceel Land, ook zeer wel geschikt voor Bouwgrond, groot volgeDS meting 13 aren 93 oentiaren en ge kadastreerd wijk A, nummer 43, palende ton ooste aan voorgaanden koop, ton znide aan den Steenweg van Moorsel naar Baardegem, ton weste aan den heer Frans Scheerlinck en ton noorde aan de heeren Frans Scheer linck eu Emile De Coninck. Boomprijs 1C0 fr. Gebruikt door don heer Erans Pntteman- Jacobs. GEMEENTE BAARDEGEM. Derde koop. Een perceel Land en Bosch, gelegen op het Wolfland, gekadastreerd w ijk I). nnmmer 65, met eene grootte van 8 aren 40 centiaren, palende ten ooste nan Jufvrouw Paulina Reyntens, ten znide aan den heer Charhs-Lonis De Ridderen Zuster, ten weste aan den heer Jean Van dor Straeten on ten noorde aan de heeren De Gols, De Ridder, Dorms en De Vos. Boomprijs fr. 550. Gebruikt door den heer Frans Putteman- Jacobs. Vierde koop. Een perceel Land gelegen in het Vossenhol, gekadastreerd wijk D, num mer 191, palende ten oosto aan den heer Be- noit Temmerman, ten znide aan de Kerkfa briek van Meldert, ten weste aan den heer Benoit Abbeloos en ten noorde aan den heer Gnillanme Van den Bossche. Gebruikt door den heer Charles Jacobs. ZITDAGEN Instel Woensdag 18 September qn7 Verblyf Woensdag 2 October Ten 2 uren namiddag, tor herberg Het Extkrun, n bij den heer Louis Vereteken- Jacobs, te Moorsel, nabij de Statie. OPENBARE VERKOOPING VAN een perceel TE E R P E De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal namens het Weldadigheidsbureel der Stad Aalst, op den hiernagemelden zitdag, in het openbaar verkoopen GEMEENTE ERPE, Een perceel Cijnsgrond, gelogen te Erpe, aan de Dommelstraat, groot ongeveer 75 aren, en gekadastreerd wijk C, nummers 672bis, 6S0b, 681b. 679. 678, 677, 672BbiB, 666c, 673, 675, 676a, 674 on deel der num mers 660a eu 666b, palende ten ooste aan de Straat, ten zuide aan verscheidenen, tén weste aan Staatsspoorweg en ton noorde aan Mijnheer Eeman. Gebruikers Josephns D'Herde, Frans D'Herde en de W® Leo Van Wezemaal. EENIGE ZITDAG Zaterdag 7 September 1907 Ten 4 uren namiddag tor herberg Dsn Klokkenboi, r bij Juffrouw Esther Verlaakt, te Aalst, Molendries. OPENBARE VERKOOPING van goede en ©en perceel Bosch, te Aalst, Cherscamp, Herdersem, Lede en Meldert De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag eu gelagon in het open baar verkoopeD Stad Aalst. Eerste koop Een perceel Land, gelegen op den Roosenknuter, gekadestreerd wijk E, nummer 152a met eene grootte van 43 aren, palende ten ooste aan den heer Felix Boone, ten zuide aen dame Paul Lebacq, ten weste en ten noorde aan den heer Albert Boone. Gebruiker den heer Benoit Callebaut. Gemeente Cherscamp. Tweede koop Een perceel Land, gelegen op den Winckel, gekastreerd wijk B, nummer 534, met eoae grootto van 36 aren 10 cen tiaren, palende ten ooste aan den weg, ten znide aan dame Emmanuel Drake del Castillo de la Ville Leroulx, ten weste aan de erven Janssens-De Schrijver on de heer Clement Bettens, en ten noorde aan voornoemde dame Drake dol Castillo de la Ville Leroulx. Gebruiker den heer C. Huylebrouck. Derde koop De helft ten znide van een perceel Land, gelegon op den Winckel, in het geheel gekadastreerd wijk B,nr 532, met eene grootte van 93 aren 30 centiaren voor het geheel, palende deze helft op zich zeiven ten oosten nan de straat, ten znide aan do heeren Schockaort en Caeteela, ten weste aan Dame Drake del Castillo de la Ville Leroulx en len noorde aan de heeren Cardon en Govaert. Gebruikers de heer Joseph Cardon en Juf. W® Frans Bayens. Verdeeld in twee deelen. Vierde koop Een perceel Land, gelegen op Boeigem, zijnde het derde dool te midden van het pereeel gekadastreerd wijk E, num mer 156a, mot eene grootto van 94 aren 20 centiaren, palende dees derdodeel ten ooste aan do heeren Baghoman.Janssens, Verhuist, ten zuide aan Mijnheer Eeman, ten weste aan de stiaat en ten noorde aan dame Van den Steou. Gebruikster Jufvrouw Weduwe Jean Groepdouck. Gemeente Herdersem. Vjjfde koop Een perceol Meersch, gelegen op den Pestlriesch, gekadastreerd wijk A, nummer 336, met eene grootto van 39 aren 40 centiaren, palende son ooste aan den heer Frans-Adolphe Van de Maele, ton zuide aan den heer Ferdinand Van der Haeghen, ten weste aan grond der gemeente Herdersem en ten noorde aan de straat. Gebruiker den heer Constant Van Geit. Zesde koop Een perceel Land, groet vol gens titel 55 aren 40 centiaren en volgens cadastor 52 aren 40 centiaren en gekadas treerd, wijk B, deel ten west-noorde van nnmmer 443, palende ten noord-ooste aan Jnfvr. Maria De Coen, teu oost-zuide aan Mijnhoör Eeman, ten zuid-weste aan den heer Leo Van Nnffel en ten west-noorde aan de heeren Vanden Steen, Verhelst, Moernaert, Van Nuffel en Van Essche. Gebruiker de heer Jan-Baptiste Bal. Verdeeld in twee deelen. Gemeente Lede. Zevende koop Een perceel Land, gelegen op het Steenland en gekadastreerd wijk F, nnmmer 135 met eene grootte van 27 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan Juffrouw De Backer en do heeren Bnetons en Blondeel, ton zuide aan Juffrouw Maria Do Lnnnoy, ten weste aan hot Weldadigheidsbureel van Wanzele en den heer Frederic Van Hauwer- meiren en ten noorde aan Mijnheer Lippens de Kerchove de Denterghem.' Gebruiker den heer Louis Temmerman. Gemeente Meldert. Achtste koop Een perceel Land, gelogen op het Paternosterveld, gekadastreerd w(jk C, nnmmer 362o met eene grootte van 53 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan Juffrouw Maria Do Rièvre, ten znide aan de heeren Clément De Paepe en Ednard F.eman, ten weste aan deD heer Philemon Plas en ten noorde aan het Weldadigheidsbureel van Meldert en Juffrouw Maria Van Bieaen. Gebruikers de heeren Victor De Coster en Joannes De Coninck. ZITDAGEN Verbhjf Vrijdag 27 September 1907 Ten 3 uren namiddag ter herberg genaamd SintLievrn bij den heer Victor Van den Eynde te Aalst, aan de Sint-Martinuskerk. Studie van Meester BEECKMAN, 12, Duitschlandstraat, Anderlecht. De Notaris GRICK, te Brussel, zal, op Woensdag, 4 September 1907, om 12 uren juist's middags, te Hekelgem, ter herberg van Alfons De Bisschop-De Wit, eindelijk verkoopen Gemeente Moorsel. Koop 1. Een perceel Zaailand en Meersch, ter plaatse Buytebroek, groot x h. 69 a. loc., verdeeld in 10 deelen samen gebracht op 4i5o fr. (verhuurd 240 fr.) Koop 2. Een perceel beste Zaailand, met Bosch, ter plaatse Spruithoek, groot 1 h. 42 aren; verdeeld in 5 deelen samen gebracht op 6040 fr. (verhuurd 179,50). Koop 3. Een Herberg met aanhoorig- heden en Bouwgrond, ter plaatse Geens beek, tegen de Statiestraat te Moorsel, groot samen 42 aren bewoond door L. Van Biesen; verdeeld in a deelen samen gebracht op 4500 fr. (verhuurd 180 fr.) Koop 4. Goed Zaailand, ter plaatse Moorselsche steenweg,groot 49 aren 10 c. in gebruik bij Vermoesen gebracht op 3ooo fr. (verhuurd 90 franken.) Zie de plakschriften. Inlichtingen bij gezegden Notaris Beeckman, waar grond kaarten te bekomen zijn. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede gelegen te Herdersem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instelpenningen en gelagen in het openbaar verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Den naakten eigendom van de volgende Eerste koop. Een perceel Zaailand, ge legen op het Claesveld, gekadastreerd sectie B, dèel van nummer 442, aldaar groot 25 aren 85 centiaren, doorsneden met den weg, palende ten ooste Jufvr. Maria De Coen, ten znide koop 2, ten weste de heeren Leo Van Nuffel, Constantien en Felix De Wolf en ten noorde de heeren Hector Arys en de Notaris Tweede koop. Een perceel Zaailand, ge legen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, deel van nummer 442, groot 25 aren 85 cen- tiaron, palende oost Jnfvr. Maria De Coen, zuid koop 3, ten weste de heeren Felix De Wolf en Victor Dierlckx en ten noorde koop een. Derde koop. Een perceel Zaailand, ge legen alsvorenbekend bij kadaster seotie B, deel van nummer 442, groot 25 aren 85 oen tiaren, palende oost Jnfvr. Maria De Coen, ten znide koop 4, ton weste de heer Victor Dierickx en ten noorde koop 2. Vierde en laatste koop. Een perceel Zaailand, gelegen als voren, bekend Dij ka daster sectie B, deel van nnmmer 442, groot 25 aren, 85 centiaren, palende ten ooste juffrouw Maria De Coen, ten znide het Bureel van Weldadigheid van Herdersem en den heer Domien Van de Meerssche, ten weste de heer Victor Dierickx en ten noorde koop 3. DERDE ZITDAG: Donderdag 12 September ïgoy om 2 nren van dén namiddag, ter herberg genaamd - In de Stad Antwerpen, r. gehou den door Jufvr. Wed. Boulonne, te Herder som, aan de Kapel. a Brufjelelte. Cours primaires. Ecole moyenne. Section agricole. Pension 3oo 35o francs. Demandez prospectus au Frère Directeur. .lames Dyson O, Eiland. Onfeilbaar middel tegen de insecten. De beste en goedkoopste voor het was- schen van Hop, Wijngaarden, Fruit- boomen en Planten. Onthoudtgeen arsenik en is niet vergiftig. In blikbussen van 4 6 en 9 liters, 90 centiemen per liter. In blikbussen van 22 en 45 liters, 85 centiemen per liter. In houtvaten van 180 liters, 78 centie men per liter. Algemeen agentschap voor België, Holland en Noord-Frankryk, Jules MONEFELDT, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN I Vraagt het prospectus. ■Vertegenwoordiger wordt gevraagd voor een oud en voornaam ge diplomeerd fabriek van Olijfolie. Groote remisies. Schrijven aan F. Roustan, Fabr'te Vitrolles, (Bouches du Rhóne), Frankrijk. TwT HlHihf, De Nieuwe London dMt dt gril»» b»T« bluoa m- ktl. dag*n T«rd»U»M, fc«t haar gUn»«ed m Mail, ka- lat hat uitval]«o aa aaant da pallaVJe» van hat hoofd wag. Eiisht 8p Te koop bij apothekers, drogisten, coif feurs en in reukwinkels. Bij uitscheiding van bedrijf. Uit der Hand te koop. eene schoone met Schuur, Stallingen en verdere af hankélijkheden gestaan en gelegen TE OORDEGEM, Molenhoek. Alsook eenen veel opbrengenden Boom gaard, voorzien van beste fruitsoorten. De kooper kan met voordeel, 3 hecta ren beste Land en Mbersch in pacht be komen. Zich te bevragen bij de Kinderen MICHIELS, te Oordegem. Xe koop.Twee Motocycles, Bdrcley 1906, met magneto, 3 en 4 peerdenkracht in goeden staat' Zich te bevragen bij den heer Emiel Penne, constructeur, Leopoldstraat, ts Aalst. Mest te koop, zich te wenden ter Koopwarenstatie, te Aalst. MEN VRAAGT 1® Goeda Keukenmeid a° Huiswerkman, de hove- nierderij kennende. Zich te bevragen bij M. Wrathal, te Aalst, Zwarten Hoek. Men vraagt eene keukenmeid, zich te bevragen ten bureele dezer. i3g. Leopoldstraat(Kattenstraat'), 20, Geene vreemde kolen, alleenlijk inland- sche a fr. 1,45 en fr. x,55 de 5o kilogr. volgens kwaliteit. De beste zuivere Gascoke a fr. 1,35 den liter gewasschen briketten I noten en anthracite, alles ten huize besteld. Telefoon Nr 53. LÜ W Ouden Dendermondsche Steenweg, Aalst-Mijlbeek Onderneming van nieu we gebouwen, herstelling van oude ge bouwen,voegwerken, plakwerk in cement en het brengen n steen volgens keus van den eigenaar. Matige prijzen. Handel in Inlandsche Houillekolen Droge kolen, eerst: kwaliteit. Geen gruis, zuivere grove Galjetten. Verzekerd gewicht 29 fr. per 1000 kilogr. 1,45 fr. per 50 kilogr. ten huize besteld. Vriendelijk verzoek de orders recht streeks in het Gasgesttcht te willen be stellen. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent ,M. Achille EEMAN Hoogevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. Sint-JOHeplistraat, Aalst vragen aanstonds Goede Htrijkstehs. Hoog loon. Geregeld werk, gewaar borgd.

De Denderbode | 1907 | | pagina 3