Stad van Aalst. Aalst-Mijlbeke. Het Verbond der Pensioenkassen van Aalst en Omliggende Zondagrust. St-Jozefskerk. Stad Aalst.-Werkbeurs Verbond der Boerengilden Aalstersche kiesnieuws. DOOD Baron Leo de Bethune Allerhande nieuws. Den hol op De chriatene volksfopperij is nu in twee kampen ver deeld de Plancquaertiaten en Daenaiaten en beide gaan congres houden. Groene Pie zegt dat zijn congres de beste vruchten zal afwerpen en aan al de vijanden der Daensisterij bewijzen dat zij ontdaan van alle schadelijke bestand- deelen, die haren vooruitgang belemmer den, sterker is dan ooit. Nu, de Plancquaertiaten van hunnen kant zeggen ook dat ze nu dat ze van alle schadelijke bestanddeelen verlost zijn, beter zullen vooruit gaan. Zij verwijten dus elkander vuile visch te zijn.... Wat moeten wij hieruit besluiten Wel dat de groene volkfopperij den hol op is 1 Wilt go nu eens weten waar om Menheer De Blieck, Jefke voor de meisjes, opnieuw zijn candidatuur laat voordragen alhoewel hij het recht nog heeft 4 jaren in den Raad te zetelen Om de Aalstenaars te laten oordeelen over de houding of handelwijze der liberale controleurs.,. Er valt weinig aan te twijfelen of de ern stige lieden hebben sedert lang de contró- leurs gewikt en gewogen en schroomelijk te licht bevonden Altijd hebben die blauwe grootsprekers bewijzen geleverd dat ze van bestuurlijke zaken zooveel, ja, zooveel verstand hebben dan den bok van Bokkendoe om safraan te keuren. Hebben wij Menheer Jef niet hooren be kennen dat de stadsbegrooting en rekening voor hem de bijbel'in hebreeuwsch is En ons Staafke die ijzeren poutrels voor balken van ongemeene dikte aanzag Nu de gaskwestic Kon er nu iets dwazer, iets schadelijker voor stadsbelan gen verzonnen worden dan het voorstel van het oude gasfabiek aan te koopen Wat groote jannen toch. Ja, ja, de Aalstenaars hebben de libera len gewikt en gewogen en te licht bevon den en dat zul*.en ze u beteekenen, heeren geuzen, op 20 October aanst. en zonder beroep 1 In de partijverffade- ring der rooden, in tegenwoordigheid der liberale candidaten De Blieck, De Windt en Brys, verklaarde de partijsecre taris dat, ondanks het cartel, de rooden zullen rooden blijven, dat ze hunnen strijd, klasse tegen klasse, voortzetten en zij de liberale capitalisten en liberale fabri kanten met het zelfde klassebewust- zijn van vroeger zullen bekampen. Advies heeren liberale fabrikanten 1 Klaar en duidelijk. Te Grenoble (Frankrijk) heeft onlangs eene vergadering plaats gehad van vrijdenkers. Als men het lijstje van de verlangens dezer heeren eens nagaat, dan weet men ten minste zeer goed wat zij willen. Allereerst eiBchte de vergadering de af schaffing der kerkklokken, die gesmolten moeten worden. De verdere voornaamste eischen van 't kongres zijn Verwereldlijking van alle openbare diensten Republikeinsche almanak, 't is te zeggen zonder namen van Heiligen Vervanging der godsdienstige feesten door wereldlijke feesten Verwereldlijking der namen van straten en pleinen. Dus de straten mogen geene namen van heiligen meer dragen Verbod eene christelijke opvoeding te geven aan mindeijarige kinderen Verwereldlijking der schoolboeken, 't is te zeggen, in de schoolboeken mag niet meer gesproken worden van God, van de heiligen of van godsdienstige zaken Verbod het priesterkleed en alle gods dienstige zinnebeelden te dragen Verbod te doopen lü Onze Belgische liberalen en socialisten vinden datgoede voorbeelden om na te volgen. En de zoogezegde gematigde liberalen, die hier en daar zullen gaan vertellen dat zij tegen den godsdienst niet zijn, om in de gemeenteraden te geraken, zouden ook verplicht zijn dat program bij te treden, indien onze geuzen weer moesten boven geraken. VOLGENS Groene Pie zijn de liberalen die vroeger voor hem goede christen waren nu geen liberalen meer. Pi* heeft gelijk 't zijn nu geuzen. 4%Het libontal-aocio pro- grnmmn van kiesbeloflen is ver schenen en 't is geen klein bier Subsidièn aan al de ziekenfondsen bestaande en toekomende Subsidièn aan al de muzieken be staande en toekomende, tot zelfs aan 't stommuziek. 't ketelmuziek, harmo nica muziek, 't fluitjes- en ajuinpypen- muziek. Al de tooneel- en letterkundige kringen bestaande en toekomende tot de polichinellen vertooningen, baraks- ken-houden toe zullen den Stadsschouw burg en Stadsfeestzalen mogen gebrui ken zonder vergelding zelfs voor de verlichting... 'tZal chik zyn Inrichting van schoolkantienen voor alle soorten van kak- en andere scholen, 't Zal maar 12 duizend frank 's jaars kosten. Alle dagen zullen de leerlingen krygen soep, vleesch, groenten en brood. Nu na nauwkeurige berekening zou den de kinders dagelijks krygen om 1 cent soep,l cent vleesch, 1 cent groen ten en 1 cent brooden zonder drank. Dat is te weinig als men de rations venlulbelt, zou het dus24 duizend frank kosten zonder 't afkrabsel van de mar- mitten waar ne leeperik zyn buiksken deugd zou meê doen. Dus 24 duizend frank Ontdubbeling der klassen en verbe tering van 't openbaar onderwijs in alle graden en vakken volgens de beslissing van 't congres der liberale gemeente. raadsleden, 'tis te zeggen, onzijdig of geusche onderwijs. Scholen zonder God. Verbetering van de inrichting der Hospiciën in den zin ook der beslissing van 't congres der liberale gemeente raadsleden, 't is te zeggen, het gasthuis, het ongeneesbaren huis, de oude mannen en oude vrouwenhuizen, de jongens en meisjesweezenhuizen verrcereldlijkt of de nonnen, de 2utters en broeders de straat op. En tot bekrooning Groene Pie voor zitter van 't Bestuur der Godshuizen. Herinrichting van de politie. Politie-afdeeling in de buiten wyken. Verbetering van 't lot der politieagen ten.... Alle dagen vleesch en soep lyk bij den troep en boter op hun brood Groote verbetering aan den reinig- heidsdienst. Alle geneverneuzen mestva- gers onder de directie van onsStaafken. Ziedaar Al die zaken zullen veel geld vereischen en waar het gaan zoeken In de Stadskas toch niet Joos Krot huist er in... Belastingen dus, Medebur gers, en 't zullen geen kleine zijn. Naar uwe zakken dus, als 't rood-blauw- rommelzoo triomfeert Ge zjjt verwit tigd, Medeburgers Fruiten en Moeskruiden, ingericht door de Hofbouwmaatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking 1 van Zondag 29 September tot Dijnsdag i October 1907, ten lokale Land- bouwcomice Keizerlijke Plaats. De tentoongestelde fruiten en groen- sels moeten op Zaterdag 28 September ingekomen zijn ten lokale der Tentoon stelling en teruggehaald worden vóór Donderdag 3 October. Zondag 29 September aanst., prachtig Concert in de schoone zaal der Jongens- patronagie. Men zal opvoeren Zinne loos en De Veldwachter van Zou- tenaey, wonderschoon kluchtspel. heeft verleden Dijnsdag hare jaarlijksche algemeene vergadering te Sottegem gehou den, onder het Voorzitterschap van den Heer Romaan Moyersoen, plaatsvervan gend Volkszertegenwoordiger, en plaatsge brek weêrhoudt ons, een breedvorig verslag over deze belangrijke vergadering te geven. Terloops zij gezegd dat het verbond op 31 December 1906, 98 maatschappijen telde met 12044 leden of eene aanwinst van 6 maatschappijen en 983 leden op 't jaar 1905. De stortingen bedroegen 65,358 fr. of bij de 5000 fr. meer dan 't vorige jaar. De Staat gaf als toelage van 2 fr. per boekje, 18450 fr. De vergadering stemde met eenparig heid de volgende wenschen Eerste wensch Voor het berekenen van het maximum der rente, door art. 6 der wet van 10 Mei 2, 1900 voorzien, zal men de bepalingen ten nadeele der stortin gen met voorbehouden kapitaal wijzigen. Tweede wensch De personen, gebo ren in 1843 44 en 45, die nog niet ge stort hebben zullen op voorwaarde zich bij een lijfrentkas aan te sluiten, in eens of in verscheidene reizen de noodige stortingen mogen doen, zelf, als ze reeds de 65 jaar bereikt hebben. Zij mogen den ouderdom van 68 jaar niet overschreden hebben. Derde wensch Voor de personen ge boren van 1846 tot i860, die door eigene stortingen zich op Ö5jarigen ouderdom, geen pensioen van 65 fr. kunnen verschaf fen, dienen er maatregelen genomen te worden om hun de 65 fr. pensioen te ver zekeren. Deze wenschen zullen aan het Congres dat Zaterdag 28 en Zondag 29 te Dinant gehouden wordt, voorgelegd worden. R. D. V. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 29 September 1907, M. Renneboog, Nieuw- straat. De werken voor de voltrekking van de St-Jozefskerk gaan, dank zij de weergestel- tenis, met den meesten spoed vooruit. Verleden Zaterdag is op den toren het kruis geplant het was de schrijnwerker Jozef De Meersman, zoon Theofiel, die dit gevaarvol werk verrichte. Daarna liet men de driekleur op den toren wapperen, en al de werklieden hieven eenen dankbaren zegezang aan. Voorzeker het mocht wel zijn God zij geloofd tot nu toe is nog geen enkel ongeval voorgekomen. Dat de H. Jozef in het hem opgedragen werk onze werklieden blijve beschermen 1 Moeten wij er bijvoegen dat de belang rijke werken alreeds uitgevoerd tot eere strekken van onze Aalstersche ondernemers en ambachtslieden. Ter gelegenheid van deze krui8planting een gulhartig proficiat aan de heeren De Somer, Peynsaert en gebroeders De Vos en aan hunne werk lieden 1 Vragen door de Patroons 3 goede schrijnwerkers. Vragen door de werklieden. 2 Magazijniers een margeerder, uitkap- per en snijder voor de steendrukkerij. Zaterdag, 21 dezer, werd alhier ten lokale van den Landbouwers bond gehouden eene vergadering der parochiale Bóeren- gilden van het Arrondissement aangesloten bij den Belgischen Boerenbond van Leuven, ten einde eene gewestelijke Federatie dier Gilden in te richten die den Landbouwers- bond van Aalst zal bijtreden. Meest al de aangesloten Gilden waren vertegenwoordigd alsook eenige andere Boerengilden van rond onze Stad. De Hee ren Baron Lod. de Bethune en Graaf Gle- nisson waren ook aanwezig. De E. H. Van de Putte, Pastoor van Denderhautem en Lid van den Hoofdraad van den Belgischen Boerenbond daartoe verzocht door den edelen Heer de Bethune zat de vergadering voor en na zijnen col lega in den Hoofdraad van Leuven, den Heer Advokaat Cosyns van Meerbeke, belet door eene blijde familiegebeurtenis, te heb ben verontschuldigd, zette hij uiteen het doel der bijeenkomst, deed de voordeelen der voorgeslagen Federatie uitschijnen en staafde zijn gezegde door het voorbeeld der Provinciën Antwerpen, Brabant, Limburg en West Vlaanderen, waar reeds lange jaren dusdanige Verbonden bestaan in overeenkomst met de grondkeuren van den Belgischen Boerenbond en de meer maals geuitte begeerte van het Hoofdbe stuur te Leuven. Daarna raadde de E. H. spreker de niet te Leuven aangesloten Boerengilden in de vergadering vertegen woordigd aan den Belgischen Boerenbond bij te treden om de menigvuldige voordeelen er aan verbonden en moedigde warm de Boerengilden aan een Raiffeisenkas te stich ten waar er nog geene bestaat en toonde door eenige feiten hoeveel die uitmuntende inrichting reeds bijgebracht had tot opbeu ring en verbetering van den boerenstand. Op voorstel van den Heer Baron de Bethune en volgens den wensch geuit door den E. H. Van de Putte en den Heer Cosyns werd er slechts een voorloopig Bestuur aangesteld. M. Cosyns werd tot Voorzitter, de E. H. Van de Putte tot Eere voorzitter en de E. H. De Craene, Onderpastoor van Aalst- Mijlbeke tot Schrijver gekozen. Er werd ook beslist binnen de twee maanden eene andere vergadering te Aalst te houden ten einde een reglement te Btemmen en een Bestuur aan te stellen. Het Arrondissement Aalst telt een twaalf tal Boerengilden met Leuven verbonden de eerste werd ingericht te Denderhautem in 1897. Stad Aalst. 1%'ij verlicidacliool. De Prijsuitreiking aan de leerlingen zal plaats hebben op Zondag aanstaande, 29 September, ten lokale der school, Espla nade 7, om 11 uren 's voormiddags. Bericht. De heropening der klassen, voor het schooljaar 1907-1908, is vastge steld op Dijnsdag 1 October, ten 8 uren 's avonds. De inschrijvingen zullen genomen wor den, ten lokale der school, te beginnen van Zondag, 22 September, van 8 tot 12 uren, en op de weekdagen van 8 tot 10 uren. De werken der leerlingen en de toe toestellen der school zullen tentoongesteld zijn. Het libero-, radico,- socio comiteit der aanst. gemeentekiezing heeft besloten In den nacht van 19 tot 20 October, dus den nacht vóór den kiezingdag, zullen alle kerken, kapellen, bidplaatsen, het beeld van den H. Joannes Nepomucenus, al de heiligen beelden hier en daar aan de huizen geplaatst bewaakt worden ten einde te be letten dat de catholieken heiligschenderijen zouden plegen waarmeê ze dan de liberalen zouden beschuldigen. Verder zullen al de straten door ten minste drij leden der kloefwacht bewaakt worden... Waarom Dat ie gemakkelijk te raden. O gi snullen Als dat nog zou moeten gebeuren wat ge wilt beletten, dan zeggen wij u Als de blieken dan nog zouden moeten gebakken worden, komt men er te laat meê op den disch. In alle geval onze vrienden zijn ver wittigd Blauwe neuzen Er is verder beslist geworden dat de socialisten, om ze te erkennen, met eenen blauwen neus, zullen ter stembus gaan. 't Zal kurieus om zien zijn. De bierstaker is gelast met het schil deren der blauwe neuzen, een fijn en kun stig werk om den knevel niet te besmeuren en weest verzekerd hij zal ze zingen hebben Een oog in 't zeil In Mijlbeek heeft men liberale heeren ontmoet die de menschen van hun werk roepen om ze met eenige pinten vocht te beschinken. Aan vrouwspersonen werd een dobbelen frank in de hand gestopt om eens nen kaffé te maken die aan de ribben blijft plakken. Leepe M af heeft dit zeker vergeten over te mouchardeeren op 't bureel aan den oever des Dendera. Groene I*ie begaf zich Woens dag 11. om 5 1/2 'snamiddag8 naar 't arse naal ter reizigersstatie alhier, naar alle waarschijnelijkheid voor de kiespropaganda. Groene Pie (tot den portier) Dag mijnen vriend Pie wilde binnen treden. Portier. Halt I... Hier niet binnen, Menheer 1... Groene Pie. Waarom niet Ik ben de volksvertegenwoordiger Daens I Portier. Volksvertegenwoordiger op of neer en al waart ge den koning, niet binnen I Wat er verder gebeurde weet Groene Pie best. van den Heer VOLKSVERTEGENWOORDIGER van 't Arrondissement van Aalst, SCHEPEN onzer Stad, V oorzi tter van den Ca th .Werkmanskring Een zware slag komt ons te treffen, het onherstelbaar verlies dat we zoo zeer vreesden is eene wezenlijkheid geworden onze zoo verdienstrijke Volksvertegenwoordiger en Schepen is heden Zaterdag morgend, 7 uren god vruchtig overleden aan de gevolgen der onvergeeflijke ziekte die zijn kloek lichaamsgestel, sedert bijna een jaar, ondermijnde. Bij duizenden telt men de menschen aan de welke den eerzamen overle dene diensten heeft bewezen en door raad en daad heeft bijgestaan. Deze droeve mare zal in gansch ons Arrondissement, in onze Stad van Aalst, eene wel te begrijpen treurnis verwekken. M. Baron Leo de Bethune was wat men in den vollen zin zeggen mag een ware volksvriend. De heer Baron Leo de Bethune werd te Aalst geboren, den 7 Juli 1864, heeft dus slechts den nog jeugdigen ouderdom van 43 jaren bereikt, ouder dom welke ons te recht liet verhopen dat hij nog vele jaren de moedige kampioen der catholieke zaak in ons gewest zou wezen en nog talrijke dien sten bewijzen aan rijk en arm en vooral aan onze landbouwers en werk lieden. De catholieke Partij steunde op hem, en mocht zijn voorbeeld ons sterken in den gedurigen strijd dien wij te voe ren hebben. De betreurde overledene werd Volks vertegenwoordiger verkozen in Mei 1898. Hij zetelde in onze Stedelijken Raad als Schepen sedert 6 Januari 1896. H. R. I. V. De rouwvaan is aan ons Stadhuis en onze beide catholieke Kringen gehee- schen de verslagenheid is om zoo te zeggen algemeen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd pastoor te Meerdonck den E. H. De Latte onderpastoor te Somergem Professor in het collegie te Dendermonde den E. H. Pieters,priester in het Seminarie en in St-Jozefsgesticht te St-Niklaas, den E. H. Coppens, priester in het Seminarie. BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 249 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1980 kilogrammen, miatl Ael»t. Werkloozenfonds. Het Bestuur van het Stedelijk Hulpfonds tegen de Werkeloosheid brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het bedrag van den bijleg voor de maand october 1907, vastgesteld is op vijftig per honderd (0,50 per Voor vrouwen en leerjongens werd de by leg bepaald op dertig per honderd (0,30 p Daar het Bestuur beschikbare middelen bezit, zullen de vergoedingen voor langdu rige werkloosheid insgelijks uitbetaald wor den. (Reglement van inwendige- en dienst- orde, art. 43 tot 53.) Het. beste der bewij zen. De reden waarvoor dat de (i Foster's Zalf nooit mist eene huidaan doening zooals eczema, speen, aderspattige zweren, te genezen, is dat de zalf de aan getaste huiadeelen heelt en al de vergiften, die de prikkeling veroorzaakt naar buiten drijft, alzoo de oorzaak der kwaal gene zende. Ziehier eene merkbare genezing te Kortrijk. M. G. Deweerdt, landbouwer te Gulle- ghem, bij Kortrijk, zegt ons Het is zeven tienjaren dat ik aan 't speen leed; de pijnen waren soms zoo hevig dat ik dikwijls mijn werk moest staken, hetgeen mij grootelijks verveelde ik wist niet wat doen en was wanhopig, wanneer ik aangeraad werd de Foster's Zalf a verkocht te Aalst bij M. De Valkeneer, apotheker, te gebruiken. Goed beviel het mij, want ik moet recht zinnig bekennen dat mijne vreugde groot was van de eerste toepassingen eene ware verlichting te bestatigen en van den tienden dag was ik gansch hersteld. Ik kan U niets dan bedanken voor zulk een merkwaardig middel en zal het aan al de personen doen kennen die aan dezelfde kwalen lijden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. De eerste toepassing van de u Foster's Zalf stilt aanstonds de prikkeling van gelijk welke huidaandoening Eczema, Speen, Droesziekte, Schurft, Winterhanden en Voeten, Barsten, Dauwworm, Aderspat tige Zweren, Bolvormige Waterpokken, Prikkeling der geslachtsdeelen, enz., en het is zelden dat eene doos niet voldoende is om het weerspannigste geval op eene blij vende wijze te genezen. Verzekert U dat men U de Foster's Zalfgeve van dezelfde soort als die welke M. Deweerdt gehad heeft.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelse he Apotheek, Ch. Delacre, Coudenbergstraat, Brussel. D. A. 16. AALST. Woensdag namiddag, rond 2 ure, lag het schip Hélène in den Dender aan het Sas het werd getrokken door een stoomboot, die in de kuip van het Sas lag om versast te worden. Het kind van Jan Tack, schoenmaker, oud 5 jaar, wonende Bis8chopstraat, bevond zich aan den draaier, waarmeê de deuren van het sas worden gesloten. Op eens bewoog de stomboot zich en de schipper, die niet bij tijds zijne touw had losgemaakt, botste tegen de deu ren, met het erg gevolg, dat de draaier op de schouders van het kind terecht kwam met zulk geweld, dat de kleine wel 10 me ters verder geworpen werd. Het kind is naar de ouderlijke woning overgebracht en is verzorgd door doktor Hertecant. Zijn toestand is gevaarlijk. Te St-Gilles Dendermonde viel eene vonk in de wieg, die nevens de schouw stond. De dekens vatten vlam en de moeder en de geburen, die toesnelden, vonden nog slechts een verkoold kinderlijkje. Te St-Gilles-Waas speelden kinderen met droog aardappelloof en staken dit in brand. De kleeren van een 7-jarig meisje vatten vuur en het kind bekocht het met den dood. In eene gemeente nabij Dinant vond een meisje den dood op dezelfde wijze, door het v erbranden van droge blaren in het veld. Te Zele speelden kinderen smet steks- kens. Een hunner stak zijne kleeren in brand en was na eenige uren dood. Diefstal in eene Bankte Brussel. Het bestuur der Caibse de Reports be- statigde Woensdag namiddag dat een dief stal van 75,000 fr. ten nadeele dezer bank was gepleegd. Het feit gebeurde in de volgende omstan digheden M. M., de bediende, gebezigd aan het winket der wisselagenten, was bezig met een gedeelte van den inhoud zijner kas, die volgens de gebruiken niet meer dan eene bepaalde som mag inhouden, over te doen aan de algemeene kas en had met dit in zicht drie pakken bankbriefkens, elk van 25,000 fr., nevens zich op het schabbeken gelegd. Van een dier pakken ging het bandje los en Mvroeg aan zijnen gebuur het lijm- potje om den band vast te pakken. En toen hij terug bij zijn winket kwam waren de drie pakken weg. Eenige oogenblikken te voren waren vier personen aan zijn winket geweest eene dame, twee heeren en een gewezen bank bediende die, volgens dagelijksche gewoon te, kennis kwam nemen van de beurskwo- teeringen. De dame en een der twee heeren waren nog daar, toen de diefstal bestatigd werd. De andere heer had met den arm op het planchet geleund, maar niets gevraagd en de oudbediende had den kassier de hand gedrukt, alvorens henen te gaan. Deze woont niet te Brussel, Het alarm werd gegeven, de policie vers wittigd, de aanwezige personen en bedien den ondervraagd en ten slotte werd er een voorloopig aanhoudingsmandaat tegen M. uitgevaardigd. Het onderzoek wordt in 't grootste geheim voortgezet. Naar men weet werd over eenigen tijd door een anderen bediende, ten nadeele van dezelfde bank, eene som van 250,000 fr. ontvreemd. De heer en de dame, die nog aanwezig waren, hebben zich aangeboden om ten voordeele van M. te getuigen. Zij zeggen dat hij niet plichtig kan zijn. De Cai6se de Reports deelt de volgende inlichtingen mede Over veertien dagen had men een be diende, zekeren H. moeten ontslaan, dien men verdacht, omdat hij zich aan beurs speculaties overgaf. Maar wat men niet wist, is dat H. specu leerde gezamenlijk met een ande.-e bedien de, M., kassier der diensten van de beurs orders. Woensdag ten 2 uren kwam H. zijnen vriend M. vinden om hem over het eene of andere voorwendsel te onderhouden. Een oogenblik na zyn vertrek signaleerde M. de verdwijning van 75,000 fr. Het parket dat dadelijk verwittigd was, deed bij hoogdringendheid een onderzoek in de Bank en niet lang duurde het of men had de overtuiging dat de diefstal niet anders kan gepleegd zijn dan in overleg met M. Deze werd aangehouden. Wat H. betreft, deze is gevlucht, Een aanhoudingsmandaat is tegen hem uitgevaardigd. (Havas.) De rijknecht van prins Albert, M. Grégroire, heeft Maandag op de Louislaan te Brussel, zulken ongelukkigen val gedaan, dat hij Dijnsdag aan de gevolgen bezweken is. Prins Albert was Woensdag te Brussel uit Po8senhofien (Beieren), alwaar hij ver bleef, teruggekeerd, om den lijder een be zoek te brengen.De prins heeft de begrafenis bijgewoond. Twee EngelBchen, die nabij de BeurB te Brussel wandelden, werden aangespro- kèn door een jong meisje, eene landgenoote, die door eenen hunner herkend werd als hebbende haar reeds vroeger gezien. Zij vertelde dat zij te Londen opgelicht en naar Brussel gebracht werd, om in een slecht huis geplaatst te worden. De oplich ter werd Dinsdag aangehouden in het hotel, waar hij met zijn slachtoffer was afgestapt. De slavinnenhandelaar is herkend als zijnde zekere Alfred G. geboren uit Fransche ouders te'Essen. Hij is aan liet parket ge leverd. Het meisje, bij de policie gebracht, verklaarde, hem uit Londen gevolgd te zijn, op belofte van een goeden dienst. Aangaande de misdaad, door den jongen harpspeler, Edm. Mailly, op het Berkendaelplein te Ukkel gepleegd dat de rol, die de moordenaar zich zeiven in zijn eerste verklaring had toegedacht, in verre na zoo eervol niet was, als hij wilde doen gelooven. Hij heeft het meisje met ware wilde beestenwreedheid afgemaakt. Het lijk droeg, behalve de kogelwonden, niet min der dan vijftig dolksteken. Zij was een eerlijk en deftig meisje, zegt de dame, bij wie ze inwoonde, eene Cre- oolsche en, dat zij voor eene Italiaansche werd gehouden, komt hier uit voort, dat haar vader consul der Republiek van Costa- Rica was te Genua. Pacifia Zelaya was haar naam. Zij was leerlinge harpspeelster in het Brusselsche conservatorium. Het gerecht gelooft niet aan het gezegde van Mailly, dat zij hem aanleiding had ge geven tot jaloezie. Het is overtuigd dat hij zelf de eerste oorzaak was, hij die, als een driftkop, een heethoofd was gekend door bovengenoemde dame. Men is overtuigd, na de uitleggingen, die hij ter plaatse van hel drama eenigzins aarzelend heeft gege ven, dat hij op het meisje geweld heeft willen plegen en dat hij, op hare weigering, in woede ontstak en haar tot eene marte lares van hare deugd maakte. Ofwel moet hij door eenen aanval van waanzin gedreven zijn. Dit is het gevoelen der tante van den moordenaar. De toestand vanEmilie B., het slacht offer van den moord op de foor van Elsene, is slecht De ingewanden zijn op drie plaat sen doorboord en het doodsgevaar blijft voortduren. De moordenaar was Dinsdag morgend gekend, en men is te weten gekomen dat hij het meisje ten huwelijk had gevraagd. Denkelijk heeft zij hem een weigerend ant woord gegeven,omdat zijn gedrag zoo slecht was, dat zelfs zijne ouders hem den huize hadden uitgjaagd. Dinsdag middag werd hij aangehouden, op het oogenblik dat hij zijn loon kwam opeischen bij zijnen patroon, een cirkbe- i stuurder, van dezelfde foor. Was het in de twee vorige dramas de 1 zedeloosheid, die tot bloedvergieten leidde, j in het derde was het de drank. Op de Henegouwlaan kwam Dinsdag j| namiddag een jongen van 18 jaar eenen j beenhouwerswinkel uit, dragende in de j. hand een broodje met vleesch. Op dit oogenblik werd hij ontmoet door eenen persoon, die op hem toesprong en hem met een zakmes een steek in de borst toebracht. De getroffene'viel neer als eene massa. j( Voorbijgangers snelden hem ter hulp en droegen hem in eene apotheek, terwijl an- deren den moordenaar aanhielden en aan de r' policie leverden. "j De moordenaar had zijnen steek niet ge- L, mist, en had het slachtoffer in eens gedood. j g( De jongen was in het begin door niemand j gekend, doch het is nu gebleken dat hij een zoon was van de echtelingen De Schep- per, handelaars in gevogelte, Alexianen- 8? straat. De moeder, die erg ziek is, is in het p1 gedacht dat hij gekwetst en in het gasthuis I gebracht is. Men durfde haar vooreerst het i80 dramatisch einde van haar kind niet melden, etl doch later heeft men haar toch met de waarheid bekend moeten maken. De moordenaar is een zekere Paul Peter- ment, geboren te Saint Leger, in Luxem- ^ei burg, in 1861. Hij is een gewezen onder- d°' officier van het leger, een algemeene ge- Pr kende dronkaard, die den bijnaam droeg f van baron Crayon omdat hij potlopdeq ;z0£ en manchetknoppen verkocht. de Een erfdeel van 40,000 fr., dat hij over P1) eenige jaren trok, was in weinige maanden 1 verkwist. Nü woonde hij, in eene gemeu ove beleerde woning in de Stoofstraat, met eene |w° minares, die van hem meer slagen kreeg Aal dan eten. Peterment beweert dat de voormoorde jongeling hem beleedigde. Een gruwelijk tooneel moet volgens men meldt aan een blad van Brussel, te Oost-Roozebeke plaats hebben gehad. Zeven kerels hebben eenen genaamden J. IJ Van Keirsbilk, eenen half onnoozele, die in eene herberg een glas dronk, heel en al in gazetten gewikkeld en die dan in brand gestoken hebben. De ongelukkige, die wilde vluchten werd door zijne beulen ingehaald, geslagen en met messen gestoken. Een dier barbaren is reeds aangehouden. Men verwacht ook de aanhouding van de zes anderen. PIANOS. Einde van Seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pianos welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Ba- Twee jubilarissen werden deze week by de gemeenschap der Broeders van Liefde te Gent gevierd. Dijnsdag, was 't het jubelfeest van Broeder Maximinus, die gedurende 25 jaren de blinden in Van Caneghem's gesticht, op de Coupure, ver zorgd heeft. Woensdag werd het jubel ge vierd van Broeder Paulus. Zestig jaar lang heeft deze nederige kloosterling zijne beste krachten gewijd aan de verpleging der krankzinnigen in het gesticht Guislain. Vreeselijk ongeluk. In de Lie- vestraat' te Gent, heeft een vreeselijk on geluk plaats gehad. Een werkman, zekere Constant Meire, 71 jaar oud, wonende Zil verstraat, was woensdag morgend bezig met het lossen van een wagen met hooi. Hij stond op den wagen en ging achter waarts naarmate men de bussels hooi weg nam. N Par: Dolr O: polic zijne gees verl'p van 1 en di rijn 1 puine terug werd Het h wielei eene i /aten geredi onder persoc eens manm Zor Op zeker oogenblik stond hij op den boord van den wagen, zonder dat hij het wist. Hij deed nogmaals eenen stap ach teruit en plofte met geweld ten gronde. Hi; bekwam hierbij zulke erge verwondingen, dat hij in allerijl naar het gasthuis moest overgebracht worden, waar hij woepsdag namiddag, om 2 uren, overleden is. Donderdag morgend vond men of een veld te Herent het lijk van eenen man, dat vreeselijk verminkt was door middel van een ploegijzer. De vermoorde was onkennelijk, doch hij schijnt rond de 50 jaar oud. In zijne zakker vond men een weekabonnement op der spoorweg nevens het lijk lagen eenigt geldstukken. De veldwachter, die dadelijk ter plaat» De 11 kwam, was spoedig door het parket gevolgd. Iüillc Het lijk werd voorloopig naar het gc e Aal; meentehuis gebracht. Aug. Van der L., van Volkcgem, dit in de koolmijnen werkte, kwam onverwach Two< naar huis, daar men hem gezegd had da c er zijne vrouw betrekkingen onderhield me 1 zekeren J. V. Thuis gekomen, zag hij da e'kcr] de beschuldigingen echt waren. Hij gree] 'en ei een mes en bracht V. een vijftal steken toeans

De Denderbode | 1907 | | pagina 2