Lijkplechtigheden Lijkrede Lijkrede Zondagrust. MEN verzoekt ons den volgen de brief te wil len ruchtbaar maken Allerhande nieuws. GELUK Stokpaardjes-Leliennjeik-Zeep Melrose HAAR HERSTELLER van wijlen Duron Leo de BilOTHUWE. uitgesproken door den heer M.-L. Ghee- raerdts, Burgemeester, ten sterfhuize van Schepen Baron Leo de Bethune. MIJNHEEREN, De plicht die aan den eersten Magistraat der Stad wordt opgelegd in deze droeve omstandigheid, vergt dat, de innerlijke gemoedsaandoeningen beheerschende, hij kome uitdrukken hoe pijnlijk al de bewo ners van Aalst getroffen zijn geweest door den verpletterenden slag die den verdienst- rijken burger, den werkzamen en ieverigen Schepen, die Baron Leo de Bethune was, heeft neêrgeveld. Na in het Collegie onzer Stad en ter Hoogeschool schitterende studiën te hebben gedaan, dan wanneer hooge betrekkingen en bijzondere bekwaamheden en kennissen hem in het stille gezantschapleven eene loopbaan van achtereen volgende verhevene waardigheden en eereambten deden ver hopen, verliet Leo de Bethune, op acht en twintigjarigen onderdom den eerst inge slagen weg om, met de al opofferende edel moedigheid en de bereidwillige dienstvaar digheid die hem kenmerkten, zich ten dienste te stellen van zijne medeburgers in de door hem zoo geliefde moederstad. De goedheid zijner edele inborst neigde hem tot de genen die medehulp zochten, tot den minderen overvallen door de moeilijkheden des levens, tot de werklieden die naar lots verbetering en verheffing streven. Na de ontbinding der gemeenteraden in 1895 was hij aan het hoofd van de catho- lieke lijst tot Gemeenteraadslid verkozen, en in de zitting van 6 Januari 1896 tot Schepen aangesteld, aldus de plaats inne mende die zijn zoo waardige en zoo be minde vader in het gemeentebestuur had bekleed. Twaalf jaren zijn sedert verloo- pen het past alleen de toekomst, dan wanneer de verblindende nevelwalmen van den partijgeest zullen opgeklaard wezen,een rechtvaardig oordeel te vellen over de ge beurtenissen op bestuurlijk gebied die zich in dien korten tijd voordeden. Toch mag er worden gezegd, en dit dwingt, van wie ook, lof en eerbied af, dat ons toegenegen medelid van het Schepencollege, ondanks de hevigheid van den politieken strijd, ondanks de miskenning zijner beste inzich ten, met eene nooit ontmoedigde wils kracht, met even onvermoeibaren iever, met eene christelijke verduldigheid van alle wederwaardigheden, enkel bezorgd was met de belangen die aan het bestuur van de Stad zijn toevertrouwd geweest,zich verheu gende over de steeds toenemende uitbrei ding zijner moederstad, droomende ze eens grootsch en schoon te zien, in volkomen voorspoed van handel en nijverheid, om ringd als door eene kroon van prachtige breede lanen, waar in het midden de Btatige toren der voltrokken hoofdkerk den eeuwenouden roem van Aalst zou verkon den. Deze droom, Schepene de Bethune was de man die hem eens zou verwezenlijken immers, aandringen bij het Staatsbestuur om het in zijne ontwerpen belang te doen stellen, herhaalde voetstappen bij de Ambte naars van het Middenbestuur, geene moeite, hoe lastig ook, ontzag hij om het voorge nomen doel te bereiken. Eilaas, al de hoop die wij op hem hadden gevestigd, ontvliegt ons, en deze dien wij dachten, naar den natuurlijken gang der zaken, voor het geluk en de welvaart van de Stad eenB aan het hoofd van het bestuur te brengen, ligt daar zielloos ter neer ge slagen. De Allerhoogste heeft voorzeker het verdienstelijk leven van Baron de Bethune bekroond al is het van korten duur ge weest en ontijdig afgesneden, toch blijft het voor eenieder een toonbeeld van edelmoe digheid, van onophoudende werkzaamheid en van grenzelooze en belanglooze dienst vaardigheid. Daarom moet de nagedachte nis aan zooveel burgerdeugden door het dankbaar Aalst worden in eere gehouden en voor de nageslachten worden bewaard. het Arrondissement eene en dezelfde «tem op Spijtige dood 1 Onherstelbaar verlies Ik heb hem genoemd den moedigen strijder der Catholieke Zaak. Moedige strij der Ha, Mijnheeren, Wij die met hem en de Leden van het Comiteit onzer Vereeni- ging bijzonderlijk gelast waren met het bewerken onzer politieke belangen, wij moeten het rechtuit bekennen hij was de ziel onzer instelling, hij was de wakkere ieveraar die zich onophoudelijk met onze werkzaamheden bekommerde. Tijdens zijne ziekte, hebben wij met onrust afgemeten hoe diep de leemte in ons midden was. Voorbeeldige christen en overtuigde catholiek die twee woorden kenmerken zijn leven. Voor de belangen van den Godsdienst en van de Catholieke Denkwijze, bracht hij alles ten offer Zijn talent en zijne uitgebreide kennissen, zijnen tijd, zijne gezondheid, zijn leven O ja, zijn leven Want is hij vroegtijdig gestorven, voorzeker dat hij gevallen is op het veld van eer als een slachtoffer van zijnen iever voor het goede. Hij had onverpoosd gear beid maar de menschelijke krachten schie ten te kort, daar waar iever en zelfopoffering geene palen kennen- Hij had ook geleden voor de Catholieke Zaak en schoon hij zijn lijden wist te ver duiken, beseften zijne vertrouwelingen dat zijn zoo gevoelig hart geschokt was. Mijne Heeren, Baron de Bethune had in zijne korte en zoowel vervulde loopbaan de achting de genegenheid en het vertrouwen verworven van gansch het Arrondissement Aalst hetgeen hij gedaan had zegde ons wat wij van hem mochten verwachten voor de toekomst. Helaas hij is aan onze liefde en aan onze hoop ontrukt Het afscheiden grieft ons pijnlijk en uit ganscher harte deelen wij den rouw zijner teerbeminde en zoo diep beproefde familie. Mocht deze, in de algemeene betooging van achting en medelijden, eenige verzach ting vinden. Duurbare Vriend, uw aandenken leeft immer bij ons als het toonbeeld van den vromen Christen, van den manhaftigen Catholieken Strijder, van den dienstvaardi- gen Volksvertegenwoordiger. Tot wederziens hier boven AALST. GEMEENTEKIEZING van 20 October. uitgesproken ten sterfhuize door den heer C. Van Vreckem, Senateur, in naam der Catholieke Grondwettelijke Vereeniging on- zes Arrondis8ements. MIJNHEEREN, Het zij mij toegelaten, als Voorzitter onzer Catholieke en Grondwettelijke Ver eeniging, eene welverdiende hulde te bren gen aan den moedigen strijder der Catho lieke Zaak en een laatste vaarwel toe te sturen, een woord van erkentenis en diep gevoelde genegenheid, aan onzen onver getelijke n vriend 1 Baron Leo de Bethune behoorde tot eene familie wier naam beteekent zelfopoffering en toewijding aan alle vaderlandsche maat schappelijke en catholieke instellingen. Hij zelfheeft, bijzonderlijk als Volksvertegen woordiger, de onwaardeerbaarste diensten bewezen aan het Arrondissement Aalst. Werkzaam, iever- en talentvol als hij was, van het begin zijner loopbaan vond men hem op de bres overal waar het de belangen gold van zijne geliefkoosde Stad en van zijn duurbaar Arrondissement. Geen zijner medeburgers noch kiezers die hem niet kende geen die hem niet hooren spreken had, en die in zijn woord, zoo vol gloed en overtuiging, niet ontdekte wat al schatten van goedheid en gedienstigheid in zijn hart besloten lagen. Doch was hij dienstwillig voor iedereen, het waren bijzonderlijk de minderen en de werklieden die het voor werp waren zijner voorliefde en bezorgd heid. Hij was immers en met volle recht, de Voorzitter van den grooten en bloeien- den Werkmanskring en des Krings De Vriendschap, te Aalst. Hoeveel werkers- belang- n heeft hij verdedigd hoevele werk lieden heeft hij geplaatst in de diensten van den Staat Elkeen wist dat men ten allen tijde aan M. de Bethune mocht schrijven of hem gaan spreken, en dat men verzekerd was aanhoord en geholpen te worden. En bij zijn vroegtijdig afsterven gaat uit gansch Boomen langs de wegen. I11 het ministerie heeft men maatregelen voorgeschreven om de boomen. langs de wegen geplant,beter te doen groeien. Men zal die soorten kiezen welke het best aan den grond passen groote en diepe putten maken en er mest in steken naar behoefte. De eerste de beste hovenier weet van over lang dat men zoo moet te werk gaan. Men is dat nu ook eindelijk te weet gekomen in het beheer van bosschen en beplantingen beter laat dan nooit. Men heeft echter nog iets vergeten. Om de plantsoenen spoedig tot boomen te doen opgroeien, zou men moeten zor gen dat ze door straatschenders en zat lappen niet uitgerukt of afgebroken worden. Een goede steunstok voor de jonge boompjes en deze omwonden met ge- doornen yzerdraad. zijn middels die zouden bijdragen om het gewenschte doel te bereiken. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 6 October1907, M. Callebaut, Botermarkt MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— Karei. VA» DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Gijsegem, 30 September 1907 Mijnheer de Voorzitter, Vrienden uit Aalst deelen mij mede dat zeker liberaal heerschap in eene vergade ring ter Concordia, de lafheid zou gehad hebben mij te beschuldigen dat ik gewei - gerd had, in Aalst een nieuw mandaat te aanveerden, omdat het bestuur mijner katholieke vrienden, mij niets dan walg en afkeer inboezemde, ei bij voegende dat ik de kandidatuur van mijn schoonbroeder d'heer Maurits De Wolf, als liberaal, uit der harte toejuichte. Uit al de krachten mijns harten teeken ik protest aan tegen die laffe en listige handel wijze ik keur op alle oogpunten de deftige bestuurwijze mijner katholieke vrienden good heb ik rechtstreeks van de Aalster- sche politiek af ge zien het is dat het mij onmogelijk was te gelijk Gijsegem, waar ik dagelijks verblijf en Aalst te dienen. Voor hetgeen de liberale kandidatuur van mijn schoonbroeder d'heer Maurits De Wolf betreftik heb altijd gehad en zal altijd de beste en vriendelijkste betrekkin gen met hem hebben maar op politiek gebied kunnen wij niet verbroederen. Ik verzoek mijne vrienden dezen protest brief in al hunne weekbladen op te nemen, omdat men van mijnen naam geen gebruik make om menschen te misleiden en omdat niemand twijfele dat ik het mijne zal bij dragen om de katholieke lijst te doen zege pralen. Aanvaard heer Voorzitter de verzekering mijner verkleefdheid. Paul DE CLIPPELE. Aan den heer Voorzitter der Katholieke Kiesvereeniging, Aalst. De catholieke Candidaat voor de reeks af tredende einde 1912 is de volksgezinde heer Duron LouiodeBcthiinp, Advocaat en eigenaar,te Aalst-Mijlbeek, Kasteel O verham. Als liberale candidaat wijst men aan Petrus Wauters, koopman in kolen. Een buis te meer, 't zal er niet op aan komen als men er reeds verscheidene te slepen heeft gehad. De Waarheid is ons wa it pen <le Rrchlvunrdij;- lield is ons dor I zoo roept Groene Pie in De Werkman van gister 4 October. Doch op 't zelfde blad 3* kolom treft men eene briefwisseling aan in de welke een zijner partijgenooten hem 't volgende zegt t Zooals het dikwijls gebeurthebt gij het tegenovergestelde van de waarheid verklaard. In andere woorden wil dit zeggen Pie, g'hebt gelogen. Dub M. Daemers toont ons aan dat het er verre van af is dat de Waarheid het wapen is van Groene Pie. Overigens 't Land van Aelst en he Werkman hebben altijd van leugens en valscheid gekrioeld. Het weledelgestrenge heerschap, Voor zitter van den club Ja, Menheer Jef. (Kopken). PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. heeft benoemd Hulpbestuurder van het klooster der Visitatie te Rupelmonde, den E H. De Schepper, coadjutor te Schoorisse. Dei» llOl op Zekere libe rale candidaten beginnen voor goed te be grijpen dat ze onvermijdelijk den hol zullen op zijn. Hunne candidaturen vinden geenen op gang bij de werklieden vooral, zeggen zij. Maar geen wonder, hoe zouden de werk lieden nu toch kunnen genegen zijn voor lieden die nooit iets anders voor de werk lieden over hadden dan misachting. Men noeme ons eens de maatschappe lijke werken tot verbetering van 't werk manslot aan wier hoofd de liberale candi daten werkzaam zijn Ja, men wijze ons een enkel aan Zelfs met een sterk ver grootglas is er nikske te zien. Van het Beheer van Staats spoorwegen is verschenen De Kleine Reisgids voor 1 October 1907 tot 2 Januari 1908. PRIJS 10 Centiemen. Zie Aankondiging DE GRACIEUSE op vierde bladzijde. BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 266 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2100 kilogrammen. AALST. Dinsdag morgend, om 3 uren, ontriggelden in de statie 8 waggons van eenen koopwarentrein die hier uit Brussel aangekomen was. Men heeft geheel den voormiddag moeten werkèn om het verkeer te herstellen. De treinen ondergin gen groote vertraging er is nog al veel stoffelijke schade. Dinsdag avond, kwaart vóór 6 ure, is de reizigerstrein Aalst-Ronse in de statie van Aalst ontriggeld. Het eerste rijtuig werd omgeworpen. De machinist stopte onmiddellijk. Gelukkiglijk zijn de reizigers er met den schrik en eenigen met lichte kwetsuren van afgekomen. Seffens heeft men eenen nieuwen trein ingericht naar Ron6e. Men heeft een geruimen tijd aan de opruiming der baan gewerkt. MIJLBEKE. Ter gelegenheid der voltrekking van de bemeubeling der Kerk van O. L. Vrouw Bijstand, zal Zijne Hoog- weerdigheid Monseigneur Stillemans de Altaren komen consacreeren Woensdag 9 October, om 9 uren. De parochianen worden verzocht hunne vlag te hijsschen te dier gelegenheid. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoon tint. Dit alles bewerkt de echte van Brrgmnnn *V C°., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes k 75 cts, per stuk in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Maandag morgend, te 11 ure, heeft te St-Lievens-Houthem een gedeeltelijke instorting plaats gehad aan de nieuwe inaanbouwzijnde woning van den heer notaris Verbrugge. Er zijn gelukkiglijk geene persoonlijke onheilen, daar zich geene werklieden, uithoofde der kermis, ter plaats bevonden. In het gasthuis van Exaarde is over leden, een genaamde Jan Cornelis, op wien verleden zondag een aanslag werd gepleegd, onder de volgende omstandigheden Jan Cornelis stond zondag avond, rond 9 uren, aan zijne deur, in de Damstraat, de terugkomst van zijne vrouw af te wachten, die naar Lokeren meter was gaan zijn, toen hij, zonder den minsten twist, met een mes derwijze gestoken werd, dat de ingewanden gansch doorstoken uit de wonde kwamen. De gestokene, een zeer voorbeeldig werk man en vader van 6 minderjarige kinderen, werd in stervensgevaar opgenomen en tij dens den nacht verzorgd door de dokters Muys en Blondeel hij was 40 jaar oud en laat eene weduwe na met 6 kinderen drie jongens en drie meisjes. Het oudste, een knaapje, telt slechts 10 jaar het jongste is in Mei laatstleden ge boren. De dader, Petrus De Clercq, 23 jaar oud, is maandag op bevel van het parket, dat te Exaarde afgestapt was, aangehouden en te Dendermonde opgesloten. Ziehier hoe de misdaad geschiedde De vrouw was naar Lokeren geweest om doopmeter te zijn. 's Avonds had Cornelis zijne kinderen te bed gelegd en was vervolgens een praatje gaan doen bij zijnen gebuur Van de Som - pele, nevens zijn huis. Omstreeks kwaart na 9 uren, zegt Cor nelis gerucht gehoord te hebben aan zijne deur. Hij heeft het huis van Van de Sompele verlaten, en op de koer komende zag hij Gustaaf De Clercq. Cornelia sprong er naartoe en Gustaaf De Clercq vluchtte. Cor nelis deed dan zijne deur open en stelde zich met de armen overkruist in het deur gat. Zonder een woord te spreken sprong dan Pieter De Clercq, bijgenaamd Streepe, op Cornelis toe, bracht hem met een broodmes een vreeselijken steek in den buik toe, en vluchtte. Cornelis had nog de kracht, weer bij Van de Sompele binnen te gaan, de wonde toe- houdende met de handen. De Van de Sompele's liepen dadelijk om dokter Muys, die aan den gekwetste de eer ste zorgen toediende. De wonde van Cornelis was verschrikke lijk. men kon er eene vuist in steken de ingewanden waren op twee plaatsen door sneden. Het slachtoffer werd naar het gast huis gedragen Dokter Blondeel van Moer- beke, werd ook bijgehaald doch Cornelis stierf Maandag avond. De aanhouding. Het parket heeft maandag namiddag ter plaats geweest. Pieter De Clercq, die door het slachtoffer aangeduid was als de dader, had zijn huis verlaten maar men vernam weldra dat hij te Moerbeke op Terwest, gezien was. De gendarmen van Moerbeke verstonden zich met die van Lokeren, en gingen op verkenning uit naar Terwest. Zij zagen er inderdaad De Clercq in eene herberg. De een ging langs achter en de ander langB voor binnen. De Clercq liet zich aanhouden zonder tegenstand te bie den. Hij werd dadelijk per rijtuig naar Exaar de overgebracht, waar hij de grootste on beschaamdheid aan den dag legde. Zijn oom die onder het volk stond, ver weet hem zijne misdaad. De Clercq ant woordde Trek gij uw plan ik zal het mijne trekken. Tot het volk riep hij Het is alsof ge mij nog nooit gezien hebt Vrouw Cornelis, is maandag morgend, om 4 uren, van Lokeren te huis gekomen, en heeft dan de vreeselijke gebeurtenis ver nomen die haar huisgezin getroffen had. Hare 6 kinderen waren alleen en er was geen brood in huis. Pieter De Clercq staat bekend als een woeste kerel hij is 23 jaar, en heeft reeds 24 processen gehad hij was van elk ge vreesd men zegt ook dai hij niet al te wel in het hoofd bedeeld is. DE HOEST zij*8wordt* op°el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. De vreemde bankdieven schijnen Bel gië als het land van belofte te beschouwen. Een van dit gild heeft waarschijnlijk de historie gelezen van Hernalstein, die vrij rondrijdt met de ontvreemde 75,000 fir. van Loyson, die nog sigaren zou smooren, indien hij nog welwillend zich zeiven ii handen had komen geven. Er is nu bericht aangekomen dat een bediende der bank van Genève, Zwitser land, met een millioentje naar België ge vlucht is, en men vraagt, hem op te zoe ken. Ge zijt er wel meê 1 We vinden onze eigen dieven niet. Maar hier is eene premie van 500 frank aan vast. 't Is niet te veel, maar 't zal mis schien toch helpen. De echtgenooten Deksters, wonende Liefdadigheidstraat te Brussel, en die terug kwamen van hunnen buiten, hadden de echtgenooten Huyghe als dienstboden aan geworven. Donderdg morgend, rond 7 ure, wilde vrouw Huyghe, daar hare kachel niet trok, petrool op het vuur gieten. Nauwelijks had zij eenige druppelB ge goten of de kruik, welke zij in de hand hield, ontplofte en deelde het vuur mede aan hare kleederen. Vlammend al6 eene toorts, ijlde de vrouw luide hulpkreten slakend, naar buiten. Een kantonnier der wegenis en eenige voorbijgangers snelden haar ter hulp, doch de ongelukkige vrouw had middelerwijl zulke erge brandwonden bekomen dat haar toestand als hopeloos wordt aanzien. zijne opaporing. Eenige der inwoners van Luik kun nen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij aan eene huidjeuking, aan prikkelend eczema of droog speen lijdt, tracht gij eenige verzachting le bekomen en gij zoekt een middel. Een inwoner van Luik heeft een middel tegen die ouderwet- sche ziekten ontdekthij spreekt er van leest Ik haast mij U te melden dat uwe Foster's Zalf verkocht bij M. De Val keneer, apotheker te Aylst, mij eenen sc-hoonen uitslag toegebracht heeft het waB reeds zes maanden dat ik vreese- lijk aan eczema aan de voeten leed de kwaal waB ten hoogste hinderend en zeer pijnlijk voor 't gaan 't was nutteloos dat ik den geneesheer geraadpleegd had, de voorgeschrevene zorgen bleven zonder uit slag, uwe zalf werd mij aangeraden, welke vreugde toen ik mij na twee toepassingen reeds meer op mijn gemak gevoelde, en na vijf dagen verpleging was ik teenemaal ge nezen. Ziedaar nu reeds meer dan acht maanden en sinds heb ik niet meer de minste pijn gevoeld. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Ge teekend Antoon HOEN, 3, Jonfos8estraat, Luik. De jeukingen, alsook eczema .speen, en al de huidaandoeningen in 't algemeen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer onverdraaglijk van daar alle rust onmogelijk is het leven is een ware last en de gezondheid wordt onder mijnd. De Foster's Zalf verlicht altijd en verzacht reeds van de eerste toepassing gelijk welke huidaandoening, zooaU eczema, bloedend of droog speen, pijpzweren, ader- spattige zweren, vochtige korsten, impe tigo, melkkorst, puistjes, dauwworm, jeu kingen, winterhanden en voeten, barsten, enz. Voor al de gewone gevallen is eene doos altijd voldoende om niet alleenlijk eene onmiddellijke verlichting, maar eene krach tige, blijvende genezing te geven zonder herval. De Foster's Zalf gelukt altijd, daar zelfs waar al de zorgen mislukten. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf ii geve van dezelfde soort als die welke M. Hoen gehad heeft.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, Coudenbergstraat, Brussel. D. A. 20. Zekere Van Brienen te Gent, was over eenige maanden getuige in eene zaak van diefstal, waarin zijne verklaring van groot gewicht moet zijn. Hij weigerde echter voor de correctionneele rechtbank den gebruikelijken eed, volgens de for- muul, af te leggen en werd uit dien hoofde veroordeeld tot 100 fr. boete en 8 dagen gevangzitting. Mits hij de boet niet betaald had werd hij Zaterdag aangehouden en in het gevang opgesloten. Daar hij ziek ge worden was, heeft de werkliedenpartij. Woensdag middag de boet betaald en is Van Brienen dadelijk in vrijheid gesteld. Daardoor valt het voornemen van de socia listen, bij het eindigen van zijnen straftijd eene betooging te houden in het water. Maandag namiddag kwam een welge- kleede persoon te St-Laureins per velo aangereden. Op de wijk 't Wieken gelegen tus- schen Kaprijke en St-Laureins, ging hij eene herberg binnen en vroeg er een glas bier. In de nabijheid der herberg, iB eene hof stede gelegen, bewoond door den landbou wer Lievens. De vreemdeling vroeg aan den herber gier wie daar woonde en of het een wel stellende landbouwer was. Wanneer hij de gewenschte inlichtingen bekomen had, ging hij heen, liet zijn rijwiel achter en zeide dat hij het later zou afhalen. Aan voormelde hofstede gekomen, stampte hij de achterdeur open en ging het huis binnen. Hij vond er eene ijzeren blaas pijp, waarmede hij de andere deuren open brak. Na alles doorzocht te hebben, maakte hij zich meester van het geld, de juweelen en twee zakuurwerken, welke hij in huis vond, alles ter waarde van zoo wat 2000 frank. Geladen met zijnen buit, liep de dief langs de achterdeur weg en begaf zich weer naar voornoemde herberg, waar hij zijn rijwiel ging afhalen. Men begrijpt de ontsteltenis der Lievens, wanneer zij, te huis komende, den diefstal bemerkten. Dadelijk gaven zij kennis van het gebeur de aan de gendarmen van Eekloo, die on middellijk op zoek gingen achter den stout- moedigen dief, van wien tchter geen spoor gevonden werd. Het parket van Gent is Dinsdag namid dag ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. Deze diefstal maakt natuurlijk in den omtrek het voorwerp uit aller gesprekken. Dinsdag avond, rond 6 ure, kwam Gustaaf Vermeire per rijwiel door de wijk Wilde, te Landegem, om huiswaa'ts te keeren. Gekomen aan de hofstede van de kinders Van de Kerkhove, kwam eensklaps de hond van het hof op hem toegesprongen en Ver meire den hond willende vermijden botste aan den overkant der straat zoo geweldig op de tremie der kar, met de lenden, dat tremie brak. Vermeire viel in bezwijming ten gronde. De toegesnelde personen hebben hem bij de kinders Van de Kerckhove binnen ge dragen. Spoedig was Dr Cluyskens ter plaats en diende den ongelukkigen wielrij der de eerste zorgen toe. De toestand van den gekwetste was zoo erg dat hij by Van de Kerckhove is moeten blijven. Woensdag voornoen was zijn toestand beter en iB hij naar zijne woning kunnen terugkeeren op de wijk Slindonck. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. [Verkocht door Coiff. ti Pari. Hoofd- Dép<M 26, r.ÉlMDOo-Maral, Pariji. De flesch fr. 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot. hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Een schrikkelijk onweder is Woens dag namiddag boven Lokeren losgebroken. De regen viel gedurende eene gansche uur zoo geweldig dat de straten er van over stroomden. De donderslagen waren zoo groot en zoo hevig, dat vele menschen met schrik geslagen werden. De bliksem viel op de wijk Heirbrug Hij trof eene graanmijt toebehoorende aan den voerman Van Lent. Twee personen die van het veld kwa men, waren gaan schuilen onder de mijt. Schrik en vrees deden hun deze verlaten, toen op eenige meters van hen de donder op de graanmijt neder viel. Deze brandde ten gronde af. Die menschen mogen van geluk spreken. Er bestaat geene verzekering. De Engelschen schijnen kolossale liefhebbers van konijn te zijn. De stoom boot Rubis nam dezer dagen te Oostende eene lading meê van 750 kisten elk gevuld met 150 dezer dieren, wat een gezamelijk getal van 112,500 konijnen uitmaakt. Maandag, in den vooravond, had er in de Hazewindenstraat, te S' Nicolaas, recht over de Beekstraat, een gevecht plaats tusschen vier schoelies, dat tegengehouden en gescheiden werd door de agenten Keste- loot en Picard. Een der partijen had nu kameraden opgemaakt om den agent Picard, toen hij van zijne nachtronde kwam, af te wachten en hem hiervoor eene goede ram meling te geven. Er stonden hem elf man af te wachten met knuppels. Omtrent middernacht passeerde de agent Picard voorbij het huis der brouwerij Ver- schueren, op het gehucht Hazewinde. De bende schoot op hem toe, doch de agent verweerde zich met zijnen sabel om de stokslagen of te weeren. Het was juist tegen zijne ouderlijke woning. Zijn vader, een ware herkuul, kwam met zijnen stoof- haak buiten en zijn zoon in gevaar ziende, sloeg hij er eenigen tegen de straatsteenen en klopte op de anderen met zijnen haak gelijk de duivel op Geeraard. De agent loste met zijnen revolver een schot in de lucht en weldra was de bende op de vlucht. Bij het gaslicht had hij eenigen zijner aan randers herkend. Woensdag zijn zij op het policiebureel ondervraagd zij hebben hun ne kameraden verklapt. Daaronder zijn ver scheiden oudveroordeelden. Zij zullen deze gewelddaad duur bekoopen voor het ge rechtshof. Sommigen zegden tegen den agent, dat hij in plaats van in de lucht te schieten, op de bende mocht aangelegd hebben. Doch het is nu al wel. M. L. Borms, fabrikant in tabak en sterke dranken, kwam in dogkar met zijnen knecht van Steendorp gereden, waar hij zijne klanten bediend had. Op de terug komst te Sl Nicolaas, omtrent het fabriek der firma Vermeire. het was 7 ure 'savonds, lag baksteen afgestort men zegt dat er wel een licht aan brandde, maar dat de steenen te ver op straat verspreid lagen. De dogkar reed hierover met het ongeluk kig gevolg dat zij omsloeg en M. Borms, die nog al zwaar van lichaam is, op de kasseien nedersloeg en met zware kneuzin gen en een gebroken arm opgenomen werd. Docter De Ryck, die niet ver vandaar was, snelde oogenblikkelijk toe en diende hem de eerste zorgen toe hij werd met een rijtuig, vergezeld van den dokter, naar zijne woning gevoerd. De knecht en het paard kwamen er ongedeerd van af. Aan het rijtuig is eenige schade. Het parket heeft zich naar Wemmei begeven, waar zekere V., 40 jaar oud, dronken zijnde, zijne schoonzuster mis handelde en zijnen broer, haar man, wilde dooden,omdat hun kind zijne holleblokken, die hij in 't midden van den steenweg had laten staan, weggenomen had Hij bracht zijnen broer messteken toe, zoo erg, dat de getroffene in doodsgevaar is. Een der lon gen is doorboord. Een schrikkelijk ongelijk gebeurde nabij Barchon. Een knecht kwam thuis met eene kar, toen zijn peerd schrikte bij het voorbijrijden van eene motocyclet. Het beest ging op hol en de voerman, die op de kar zat, wilde op den rug van het peerd springen om de teugels te grijpen, die hem, denkelijk door de beweging van het peerd, ontglipt waren. Hij viel op den grond en het wiel der kar reed hem over het hoofd. Hij was dood op den slag. Een schrikkelijke moord heeft de ge meente Wépion (Namen) in verslagenheid gebracht. Een jonge dienstmeid, de 17-jarige Jose- fina Marion, werd Donderdag avond vlak voor de woning harer meesters vermoord. Het huis staat geheel afgezonderd en dit gaf den moordenaar de kans om in de duis ternis op de vlucht te gaan. Een dolksteek in den hals had den dood veroorzaakt. De moordenaar is natuurlijk niet gekend, zoo min als de aanleiding tot de misdaad.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2