SS Donderdag 10 October 1907 5 centiemen per nummer. 62"e Jaar 5989 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en Arrondissement van Aalst. Modellen der stembrieven. MedeburgersKiezers j r. Catholieken Aan de Catholieken. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Verkiezing van 9 Gemeenteraadsleden Verkiezing van een Gemeenteraadslid catholieke candidalen treft ge aan onder nummer 2, rechts, llen dus het wit punt zwart gemaakt in 't zwart Yierkant dat juist er Nr 2 staat. En dan moogt ge gerust zijn dat ge met zekerheid r de catholieken hebt gestemd. kiet panacheren, 't is te zeggen, een o( meer candidalen kiezen in de ee verschillige candidatenlijslen. Ms ge voor catholieken en liberalen kiest dan verzwakt gij uwe "•Hholieke partij, want ge vermindert haar kiescijfer. een dop in't zwart vierkant onder Nr 2. Niet panacheren Allen f* gestemd De Fransche liberale kloosterdieveD. DE DENDERBODE it blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- vei? tjlen volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor Stad B frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes inden fr. 1-76 voor drjj maanden, voorop te betalen. De inschrijving ligt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- gen zijn ten laste van den schuldenaar. schrijft in by Q. Van de Putte-Goossens, Korte Zontstraat, N' 31, in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE BUUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenRekiamen fr. 1-00Vonnissen op bladzijde 60 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemds landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 9 October 190T. Op wit papier. cü$J' STAD AELST den «O October 190T. i in leien 1 :nz. ed DE BLIECK DE WOLF Maurits LECLERCQ SCHOtTE VAN DEN BROECK VAN OPDENBOSCH VERBESTEL DE CLERCQ DE GHEEST DE WOLF Désiré MOYERSOEN VAN GHYSEGHEM Op rooskleurig papier, STADAELST. den 20 October 1907. DE WINDT de BÉTHUNE TIC Wij herhalen het, wij kunnen het niet genoeg herhalen dat het voor alle rechtzinnige catholieken eene aller strengste plicht is uit al zijne krachten meê te werken tot de zegepraal der catholieke candidaten. Men moge zich niet inbeelden dat er in de gemeentekiezingen slechts spraak is van personen of van dezen of genen vriend aan 't bestuur te brengen, dit is volkomen verkeerd geoordeeld, vooral wanneer er tusschen de partijen wordt strijd gevoerd. Wanneer catholieken en liberalen om de meesterschap strijden, moet men allen persoonlijken voorkeur ter zijde laten en, ondanks al de voorliefde of genegen heid voor dezen of genen candidaat, mag men alleen het oog gevestigd hou den op de opperste belangen der, catho lieke party. Men verlieze uit het oog niet dat de aanst. kiezingen van net allerhoogste belang zijn voor ons, catholieken. Wat bestrijden onze drijkleurige tegenstrevers Ouder meer anderen De vrije catholieke scholen en de vrijheid van Godsdienst. Moosten de verbondene liberalen en socialisten hier to Aalst meester wor den onze vrije catholieke scholen zouden zij van in den beginne niet afschaffen, maar ze zouden ze vervolgen, dwars- boomen om huu behoud onmogelijk te maken. En aldus zouden ze de werklieden verplichten hunne kinders naar geusche scholen te zenden, waar ze nooit van God of van zjjn gebod zouden hooren spreken, waar aan de kleinen haat tegen God, verachting van den Godsdienst en Prie sters zou ingepompt worden. En men loochene hel niet. Wat ziet men gebeuren daar waar de liberalen en socialisten meester zijn 't Is een onophoudende strijd tegen de vrije catholieke scholen. In die steden wordt er niet naar om gekeken om jaarlijks duizenden en duizenden franks uit de kas te putten om dien stryd te voeren door alle moge lijke middelen. Allerhande voordeelen worden aan de leerlingen der offlcieele of geusche scho len gegund: schoolsoep, kleederen, enz. enz. terwijl voor de kinders der vrye catholieke scholen nog geen tuigje versch water te verkrijgen is. En dit alles om de kinders der werk lieden en ambachtslieden naar hunne kweeknesten van godverloochenaars, steraars, baldadigen te lokken, die meestal aan een slecht einde komen en, in vele gevallen, de nagels der dood kistenhunner ouders, broeders en zusters zijn. Wij zeggen kweeknesten van god verloochenaars, enz. En inderdaad wie worden door de liberalen als onderwij zers in hunne scholen aangesteld Mannen die aan de vrijmetselarij zijn verslaafd, godverloochenaars, die hun H. Doopsel verloochenen, apostaten mannen die bij de socialisten zijn inge lijfd en geen ander doel hebben dan kinderzielen aan de Kerk te ontrooven, i. a. w., dan de volkskinderen tot vol maakte geuzen en socialisten te doen opgroeien. Walde liberalen in de groote cen trums onder dit opzicht ten uitvoer brengen, dat zullen de geuzen van mindere steden naapen, indien zij er de macht toe krijgen en onze Aalstersche geuzery zal niet ten achter blyven. Men twijfele er geenszins aan want onze Aalstersche liberale controleurs waren vertegouwoordigd op 't congres der liberale gemeenteraadsleden in Mei 11. door t welk den oorlog tol volkomen verdelging der vrye catholieke scholen met eenparigheid werd gestemd. Medeburgers gij dio uw geloof be waard hebtgij, die de godsdienstige gevoelens in uw hert hoort sprekeu gij, die u de lessen uwer moeder herin nert gij, die u den goeden onderwijzer gedenkt in zijne catechismuslessengy, die den akoligen schoolstrijd van 1879 tot 1884 hebt beleefd, die zooveel bloed deed vloeien, die onschuldigen ten grave voerde, die zooveel tranen deed storten, herinnert u dit alles, bij de stembus, en vraagt u af Mag ik stemmen voor de liberalen de vijanden van do vrijheid van onderwijs, en van Godsdienst, de helsche vijanden van 't vrije catholieke onderwijs, die hier te Aalst, den schooloorlog zouden doen woeden met zynen nasleep van vorvolgingen, kwellingen, verdrukkin gen en de rest. Ge zult uwe plicht doen catholieken, vrije burgers, en stemmen voor de catholieke candidaten, hunne zegepraal zal u de waarborg geven dat do school- vrede hier te Aalst zal bewaard blyven l Leve de Catholieke Candidaten Werklieden, het betreft u gansch en geheel. Gy die u zoo gemakkelijk laat paaien met beloften en rotte appelen naar de vreemde socialistische leiders zoo gretig luistert en aan den band laat leggen, tot ongeluk van vrouw cn kin deren, weet dan dat de Fransche libe rale en socialistische ministers den werk man beloofden hun als pensioen een frank daags te geven, van het geld, voortkomende van de gestolene kloos tergoederen. Ziehier nu de eerste uit slag Van 27 bestolene kloosterorden is de verdeeling geheel gedaan en do op brengst van den verkoop van al het gestolene goed bedraagt 3,710,000 fr., zegge drij millioen. zeven honderd en tien duizend franken. Om een gedacht to geven van 't gene er onder dit opzicht gebeurde, willen wy 't volgende doen aanmerken De Eerw. Paters Eudiston welke thans in onze naburige gemeente Gflsegem verblijven, waren eigeaaars van een uit gestrekt collegic te Versailles, 't welk twee millioen en had gekost. De Fran sche socialisten ltebbon net aangeslagen, of liever, geroofd on openbaarlyk ver kocht voor de som van 350 duizend frs. Waarschijnlijk zullen die 350 duizend franks ook aan de maat en den strijker der roode leeperikken zijn blijven plak ken. Maar... daar is een maar by. De mannen, geuzen en socialisten, die het goed ingepalmd hebben, moeten toch voor hunne moeite betaald worden. Zij hebben dus een rekeningske ingediend van 3,775,000 frs. zegge drij millioen, zeven honderd vijf en zeventig duizend franken. De regeering mag er nog 65,000 franken bijleggen Gij ziet het, werklieden, wat er van dio belofte van con frank daags pen sioen zal komen. Speelt dus maar den socialist en haantje vooruit, totdat gy in 't gevang geraakt 't is daar dat er voor u een frank en 10 centiemen be taald wordt. Het zijn de socialistische en liberale manifesljes, in den aard van de De Waarheid,&\c u dat niet zullen vertellen, hoe hunne Fransche vrienden het aan boord leggen om den ouderling te be stelen. Werklieden, gij bewerkt uw ongeluk als gy voor dat brandersras stemt Uitpluizer.

De Denderbode | 1907 | | pagina 1