GELUK Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep Melrose HAAR HERSTELLER Frankrijk. Engeland. Italië. CHRYSANTHEMEN, Merklpnjzen. Hopmerkten. '1 C. Bonner Van den Broeck Burgerwacht. MEUBELS, ZAAILAND, Staakgraanwindmolen, Dieuwe WOONHUIZEN, PERCEELEN LAND, ZAAILANDEN ZAAILANDEN, KOE IBEEST EN LA PATRIE. BERICHT. e gestolen voorwerpen bestonden uit 2 whemden, 2 beddelakens, 1 broek, 4 doeken, enz. Proces-verbaal is tegen opgesteld. Jeiligschendende kerkdiefstal. en nacht van Maandag op Dinsdag zijn sn ingebroken in de kerk van Mas- jn. ij hebben eene ruit gesneden uit een rensters en zijn langs daar binnenge - gen. De brandkast in de sacristij werd igebroken en al de gouden en zilveren ge vaten, alsook eene som van 40 fr. 1 gestolen. e gendarmen hebben een onderzoek ateld. Het parket is Woensdag namid- ,ter plaatB geweest. - Nog een kerkdiefstal. Dijnsdag it zijn er dieven in de kerk van Schelle- gedrongen. De koster werd zulks enadag morgend gewaar. 'erschillige voorwerpen van waarde zijn Iwenen of beschadigd, fen denkt dat het dezelfde dieven zijn degenen die te Massemen inbraken. Iet is te hopen dat het gerecht die hei- chenners weldra bij de kraag zal kun- pakken. >laatselijke Meening. De mee- gvan eenen inwoner van Aalst heeft jd voor ons meer belang, bijzonder als een feit geldt, dat op de ondervinding int, zooals het volgende dr. E. Cooman, 5 Vrouwstraat te Aalst, t onsSedert meer dan een jaar had ik 18 zoo scherpe nierpijnen, dat ik alle :k moest staken en dikwijls kon ik niet :en, mijn water was altijd troebel, zon de minste reden was ik aanstonds ver- eid en afgemat, de middelen bleven nut- >os en ik was mistroostig niet meer |ende wat doen, ik vernam alsdan de lezingen door de Foster Pillen voor de iren, verkregen en verkocht bij Mr. Valkeneer, apotheker, en ik wilde ze (beproeven. k mag U bekennen dat zulks mijne ge iing was, want na drij dagen voelde ik reeds veel beter en na eene week was leenemaal hersteld, ik verklaar het bo- utaande waar en veroorloof U het ken- x te maken. )e zwakte der nieren kenmerkt zich door igende pijn en zwakte in den rug. De ke kan bijna niet gaan, den geheelen :ht heeft hij dat neerdrukkelijk gevoel in 1 rug. Het is evenzoo 's nachts, zich len om leggende in zijn bed tracht hij in daap te geraken, maar iB niet in staat lt te vinden en 's morgens als hij opstaat lijnt de rug nog pijnlijker te zijn. ferzekert U dat men U de Foster Pillen >r de Nieren geve van dezelfde soort als 1 welke M. Cooman gehad heeft. Men a ze in alle apotheken bekomen tegen 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen vrachtvrij per post als men de vraag urt aan het Algemeen Depot voor België jelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, idenbergstraat, Brussel. Vacht U voor namaaksels eisch het ndtseken James Foster op elke doos. A. D. 22. ?-De BrusBelsche bladen melden een van javonturon, welke te Brussel zoo dikwijls prvallen, dat wij ze zelfs het vermelden |t meer weerdig oordeelen Een advocaat van Verviers had kennis inaakt met eene nachtschoone, die hem durende het onderhoud, dat zij samen dden, van zijne portefeuille met 1100 fr. it te ontlasten. De historie is echter onjuist, ten minste ir men opmaakt uit het volgende In den loop van den avond kwam een er, die men denkt gezegde advocaat te per rijtuig aan in een hotel te midden r stad. Daar hij smoordronken was, weigerde de telhoudcr, hem logist te geven. Hij ging nop de binnenplaats van het hotel eeni- n lijd op den dorpel zitten en, toen hij Ig was, vond men eene portefeuille, die billet van 1000 fr. bevatte. Dat zou de portefeuille van den advocaat tonen zijn. g maakt een zacht, rein gezicht, een ïzend,jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke chte huid, en verblindend schoon tint. It alles bewerkt de echte Bergmaun «St C0., Radcbeul iet Fabriekmerk Stokpaardjes 15 cw per stuk, in Aalst O. TAEY- ANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Moedige priester. Maandag Mdag, rond 4 uren, het ft een jonge tester te Brugge, eenen knaap van den Dd gered, op eene gansch buitengewone jie. Nabij de Predikheerenbrug, speelde de Igen aan de kaai en reikte naar een jotje, dat onder hem in 't water lag. Hij Hoor het evenwicht en viel in de Predik- jerenrei. Juist kwamen de schoolkinderen n het Sint-Leogesticht daaraan met hun- li bewaker, de eerw. heer Schreurs. Die bedige priester sprong op het hulpgeroep to den in doodsgevaar verkeerenden dren- ling, over de kaai en liet er zich aan togen, met de beide voeten in het water. Grijp mijne voeten vast riep de feitelijke, en de knaap die in 't water tortelde, klampte er zich aan vast en was leo voor zinken gevrijwaard, ïntusschen was een moedig student, Van Imme, uit de klas van rhethorika, in het otje gesprongen, maar dit dreef ongeluk- {lijk weg. Edoch, nu kwam ook andere hulp opda- h. Eenige scheepslossers en andere man- li kwamen toegeloopen. en terwijl de Ben den eerw. heer Scheurs hielpen, 1 tong een ander in het water. Daardoor fed het bootje weer naar den kant gestoo- B en kon Van Damme het knaapje vatten in het schuitje trekken. De moedige priester, gansch bevuild, ltd bovAi getrokken en was dan het voorwerp der hulde van de menigvuldige ooggetuigen, terwijl de kleine drenkeling de noodige zorgen ontving. T of steekt wel deze waar- heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e 1 zoo volkomentlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken degroote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. In 't dorpje Tongerloo, is een drama voorgevallen hetwelk waarschijnlijk het leven van het slachtoffer zal kosten. Rond ro uren dijnsdag avond, eenigen tijd te bed zijnde, hoorde de genaamde Ch. Verlinden, dat men zijne ruiten inwierp. Van geen klein gerucht vervaard zijnde, sprong hij op en ging buiten zien hij zocht rond, doch ontwaarde niets. Hij ging terug slapen, maar nauwelijks was hij weer in bed of het spel herbegon wederom stond hij op, doch toen hij buiten kwam, knalde een schot. Verlinden, in onderbuik en beenen ge troffen, zakte bloedend in malkaar seffens daagde er hulp op, doch van den dader of daders geen spoor. De toestand van 't slachtoffer is heden nog gevaarlijk het parket is ter plaats der misdaad geweest. Het schijnt dat er wraak in 't pel is. Een beenhouwer van Marcinelle had zijnen winkel laten vernieuwen. De muren waren met verglaasde steenen bezet ge polijst ijzerwerk, electriek licht, spiegelrui ten, alles was op het fijnste en de winkel ging op in volle glorie. Een klant kwam binnen om hem te handgiften, bij middel van een aankoop van worst. De beenhouwer wilde het gevraagde van den haak nemen, doch hij voelde plotse ling een geweldigen schok, die hem deed terugdeinzen en een smartkreet ontlokte. Eene tweede poging had hetzelfde gevolg. Hij wilde een ander stuk vatten, toen een kwartier os afhaken, en telkens voelde hij den schok. De klant, voorbijgangers en huisgenoo- ten probeerden ook, altijd met hetzelfde resultaat, toen eensklaps een electricien, die zich onder de aanwezigen bevond, be- meikte dat een leiddraad van de verlichting in aanraking was met het ijzerwerk. Men raadt wat er gebeurd was heel de vleeschbazar was geëlectriseerd Levensduurte. Na dat de steen kool, de vleeschwaren, het schoeisel, de kleeding6toffen en alle mogelijke kruide nierswaren op ongekende wijze zijn geste gen, zal te Namen de prijs der melk ook denzelfden weg opgaan. De gezamenlijke handelaars en rond- brengers van melk te Namen, hebben be- s oten, den prijs van de melk van af 25 Oc tober op 24 een temen per liter te brengen in plaats van 20. Slecht vooruitzicht voor de talrijke werk lieden en bedienden, die van een vast sala ris leven alles gaat in de hoogte behalve hun loon, helaas I RUST GEZOCHTS hsrstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke klaur houdt hat uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shooo- I heid aan mede. Terkocht door Coiff. on Part. Haofd- Dépól 2d, r. fitieune-Mareel, Parijs. De flesch Ir. 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Walvischvangst. De prijs van balein, die van 20 fr. per kilo in i860, in 1907 tot 90 fr. per kilo gestegen is, heeft een nieuwen stoot gegeven aan de wal vischvangst, een bedrijf dat thans geheel in handen is van Engeland en Noord- Amerika. De Schotsche vloot, met Dundee als statie bestaat uit 7 schepen, die van 1900- 1906 niet minder dan 1700 walvisschen vingen, wat, tegen de gemiddelden prijs van 50 ff. per kilo, alleen aan balein een opbrengst gaf van 500,000 fr. per jaar, ongerekend de winsten uit olie, vet, ijsbe ren, robben, enz. Frankrijk wordt op 't oogenblik erg geteisterd door onweer en overstroomin gen, waaraan maar geen einde scheen te willen komen. Uit Agde wordt weer eene vreeselijke cycloon gemeld. Telegraafpalen werden omgeworpen, een goederen trein ont spoorde in de statie van Vias. Ook te Brest heerscht zeer slecht weer en regent het geweldig Uit Grenobel en omtrek zelfde berich ten. Bij Voiron vloog een boom over den spoorweg, die bijna een trein had doen ontsporen. De Rhone, zoo meldt men uit Lyon is een meter zestig geklommen in zes uren tijd. De spoorwegen rond Lyen staan ge- dcelteiijk onder water. Uit veel plaatsen j van den omtrek komen dergelijke bericti- ten. Spoorbanen staan onder water,, tele graafpalen zijn omgeworpen, het verkeer is onderbroken. De Herault is weer buiten bare oevers getreden te Pezons en Florensac. Uit Montbusson wordt gemeld dat 't daar geweldig geregend heeft. Eene brug over de Loire zou weggerukt zijn. Al de rivieren treden buiten hare oevers. De ministerraad heeft weer besloten, als de Kamers weer bijeen zullen zijn ter stond een krediet aan te vragen van zes millioen frank, om de slachtoffers van den watersnood in het Zuiden en Zuid- Oosten van Frankrijk te helpen. Spoorwegramp. 58 Slachtoffers. 't Is aan eene kromming van den weg, aan den zijtak naar Crewe, dat de snel trein van Crewe naar Bristol ontriggelde, terwijl hij in volle snelheid voorlreed. Mecanicien en stoker zijn onder de dooden. De mecanicien zou zich hebb?n plichtig gemaakt aan eene nalatigheid. Het was donker en het regende, toen de ramp plaats had.De locomotief viel dwars over den weg en al de wagons botsten er op en vormden in eenige oogenblikken nog slechts een puinhoop. Het aantal dooden is 19 en 3g personen zijn gekwetst. De «N. R. Ct.i verneemt uit Londen Omtrent de oorzaak van het schrikke lijk spoorwegongeluk bij Shrewsbury, verkeert men nog in het duister. Het be stuur van de spoorwegmaatschappij schijnt de meening te deelen, die men vrij alge meen is toegedaan, dat de verongelukte sneltrein naar het Noorden van Engeland met een bedenkelijke vaart langs de ge vaarlijke bocht bij Shrewsbury is gehold, en dat hierdoor de locomotief is ontspoord en gekanteld. Het is evenwel onbekend of de machinist bijtijds geremd heeft, en of het nmtoestel faalde. De machinist is omgekomen. Velen denken dat dit het onheil veroorzaakte. De wrakhoop van den vernielden sneltrein is in brand geraakt. Duur leven in Italië.De algemeens opslag der eetwaren heeft den koninklijken commissaris van Rome doen besluiten buitengewone maatregels te nemen. Eene commissie zal den hoogsten prijs der eet waren bepalen, boven welken men niet zal mogen verkoopen, op straf van zijn maga zijn of winkel te zien sluiten. Te Napels en te Palermo heerscht groote opschudding ter oorzaak van den opslag der huishuren, die voor gevolg heeft gehad dat talrijke huraars uitgezet zijn geworden. Zeer opgewondene afgevaardigden van klei ne huraars hebben zich tot de voerlieden gewend, die hun de kalmte hebben aange raden. Zoo is de toestand in het eengemaakte, gelukkige en rijke Italië BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk idem 7 Huwelijken. P. Cooremans, tw. met M. Heyvaert, tw. J. Van Cauter, schoenm. met M. Paelinck, tw. A. De Rouck, werkm. met J. Van Audenhove, stikst. P. De Neef, tabakbew. met M. De Beul, tw. G. Haentjes, politieagent, met J. D'Hoir, stikst. Overlijdens, B. Van Waeyenberge, we Ilerreman, z. b. 76 j., Oud. Denderm.st.w. D. Wauters, we Geyssens, z. b. 79 j Lec- poldstr. J. Van Assche, vr. Vonck, z. b. 71 j., Oud. Denderm.st.w. O. Van Assche, we Van der Auwera, z. b. 73 j., Gasthuisstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. STAD AELST. TEKTOOM8TFLLI N G van ingericht door de Ilofbouwmaatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking, op Zondag 10 en Maandag 11 Novem. 1907 ten Stadhuize, Militiezaal. Voor inlichtingen en Programmas zich wenden tot M. Frans D'Haese, Brussel- baan, Aelst. NAMENS HET BESTUUR: Dj Secretaris, De Voorzitter, Fr. D'Haese. Is. Beeckman Zaterdag 19 October 1907. Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,73 a g,27 Roomboter 116 kil. per kil. fr. 3,20 Eiers de 25 3,06 a 3,24 Viggenen,per koppel 40,00 a 60,00 AALST, 15 Oct. De handel is cultuur gaat niet vlot42-45 fr., volgens hoedanig heid. AALST, 19 Oct. 42 balen priméfr. 50,00 a 67,50 de 50 kilo. 24 balen gewone fr. 40 a 47,50 de 50 kilogr. NUREMBERG, 16 October. Markt vast. Marktwaar 1*kwaliteit, 62-68 fr. 2* kwal., 45-60 fr. Ifallertan, 85-100 fr. Elzas, 80- 93 fr. Spalt, 95-105 fr. Saaz, 105-120 fr. Deze week is er veel waar aangekocht, vooral voor den uitvoer. LONDEN, 14 October. Markt vaat voor alle goede waar 90-115 fr. voor mindere kwaliteit 62 tot 85 frank. BRUSSEL, 16 October. Markt va8ter. PoperiDghe (Stadalood), 33 fr. Aalat (8 mer ken), 44 fr. POPERINGHE, 18 Oct. Markt kalm. Stad, 30 tot 33 fr. Dorp, 28 tot 30 fr. AniinoniaU-aulfnal (kantoor van) te Brussel. 20/21 °/o stikslot. 29,00 fr. Oct. 3o A 3o,co fr. Jan.-April 1908 de °/0 kilos in zakken op wagon gelijk heid Brussel, volgens hoeveelheden en bestemmingplaats. (Zonder verbintenis). voor Damen Jufvrouwen volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snijster Aalst, Brusselsche straat, 27, Aals Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. 8lad Aelst. Zittijd van den burgerlijken Revisieraad De Voorzitter van den burgerlijken Revi- aieraadbericht de inwoners der Stad Aalat, dat de Raad zal zittiDg houden op Dinsdagen 12 en 26 November, 3 en 14 December 1907, telkens van 5 tot 7 uren 'a namiddags, ten Stadhuize, te Aalst, Müitiezaal. Aalat, den 15 October 1907. De Voorzitter, O. Van der Haegen. N. B. Eene uur voor elke zitting zal de Secretaris-verslaggever zich ten gezegde Zaal bevinden om de bezwaren der achnttera te ontvangen, die redenen tot ontslaging of tot vrijstelling zouden te hebben doen gelden. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwalem, 'Beestialen, Hopstaken, Mest, Aal, Loof te velde, enz. te Aalst-Mijlbeke, Langestraat! n' n5, ter woonst van den heer Frans Arys, landbouwer en herbergier, aldaar. Door het ambt van Deurwaarder DE VOS, te Aalst, op Woensdag a3 October 1907, om 1 uur stipt namiddag. Op de gewone voorwaarden eu tijd van betaling. Koopen onder de 10 franken moeten dadelijk betaald worden. OPENBARE VERKOOPING3 van oene voorname goede partij TE ERPE, Dooreken of Erpekouter. De Notai ia EEMAN, te Erpe, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het opon- Luar verkoopen EENIGE KOOP. Eene goede party Land, gelagen te Erpe, aan het Dooiekon of Erpekonter, gekada streerd wijk C, nnmmer 306a, groot aldaar 31 aren 50 centiaren, palende ten ooste M. Gustaaf De Boeck, ten aaide het Syp, ten weate M. Frans Van der Eist en Juffrouw Anna Van der Eist en ten noorde de onde Heirbaan. Gebrnikt zonder termyn door Juffrouw Weduwe Franciscns D'Haese, te Erpe. ZITDAGEN Instel Donderdag 24 October qn7 Verblijf Donderdag 7 November telkens om 3 uren van den avond, ter herberg gehouden door de Kinderen Van Moorter, te Erpe, aan het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van de katheilen van een afgebroken te Herderaem. I)e Notaris EEMAN, te Erpe, zal, op Dijnsdag 5 November 1907, om 8 uren van den morgend, aan de hofstede van den heer Jan Butl, te Herdersem. naby de Kerk, in het openbaar verkoopen Molanas, Pestels, Roeden, Pullem, Pinne- bak, ijzeren Balken, 3 Kamwielen, 3 Molen- lanteerns, 5 Staakijzers, 3 Kuipen, Bakken, Vang met Vleugel, Staak, Zetel, Platen, Banden, Steert, nieuwen Trap. 3 koppel Maalsteenen Koppel granw Maalsteenen 1,40 doorsnede, dikte 35 op 32. Koppel grauw Maalsteenen 1,40 doorsnede, dikte 32 op 20. Koppel Fransch wit Maalsteenen, 1,60 door snede, dikte 39 op 20. Grauw steen 1,40 breed en 20 dik. 3 onlangs nieuwe Steenreepen, Luisas met 4 Ardninsteenroepen van de teerlingen 1,50 op 1,25 breedte en 18 dik. 50 Balken, besteeken Roe, nienw gezaagde Pestel of Borst, eenige koopen Berd, ver scheidene koopen Brandhout en meer andere Molenaarsgeneven. N. B. De verkoopiDg zul geschieden op gewone voorwaarden en mits het gewoon on geld. De koopen tot en met 5 franken moeten gereed betaald worden. Voor do andere koopen zal uitstel worden gegnnd, mits te stellen goede en gekende borg- OPENBARE VERKOOPING van twee TE IMPE. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, mot gewin van instelpenningen en gelagen, in hot openbaar verkoopen Eerste koop. Een nieuw gebouwd Woon huis, gestaan en gelegen te Impe, Hofsmeer, bekend bij kadaster sectie A, deel van nummers 9 en 10, groot ongeveer 4 aren pa lende ten ooBte den heer Petras Brantegem, ten znide den heer Romaun De Boeck, ten weste de Kassei en ten noorde den volgenden koop en den heer Adolf Bogaert. Bewoond door den eigenaar, den heer Franciscns Van Wassenhove. Tweede en laatste koop. Een nieuw ge bouwd Woonhuie, gestaan en gelegen alsvo- ren, wijk Hofsmeer, bekend bij kadaster sec tie A, deel van nnmmeis 9 en 10, met eene frootte volgens titel van 1 aar, 7 centiaren 0 milliaren, palende ten noorde en teu ooste voorgaandeu koop, ten znide de Straat on ten weste den heer Adolf Bogaert. Onbe woond. DAGEN: Instel Donderdag 1 NoV-mber jqa7 Verblijf Donderdag 5 December telkens om 3 nren van den namiddag, ter herherg gebonden door den heer August Eloot-Lemeirb, te Impe, wyk Molenboek, OPENBARE VERKOOPING van twee {geleden te Erpe. De Notaris SCHELFHOUT, to Oordegem, zal namens wien het behoort, in het open baar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op den Hoonegem, gekadastreerd wijk B, ur 683, groot 22 aren 80 centiaren, talende oost het Weldadigheidsbureel van Irpe, zuid de erven De Boeck, de wednwe Redant, de erven Van der Eist, Prosper Schollaert en Bernard Schollaert west de erven Liénart en noord Fran$ois Buekens. Gebrnikt door den heer Bernard Schol laert. Boomprys fr. 150. Tweede en laatste koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren, op den Hoonegem, Hof ter Vaerent, gekadastreerd wijk B, n" 529 en 530, groot 28 aren 20 centiaren, palende oost den heerMasen, zuid Jan De Vnlder en kinderen, west den heer Van den Steen de Jehay en noord den heer Masen, voornoemd. Gebrnikt door den heer Bernard Schol laert, voornoemd. ENKELE ZITDAG Bonder dag 7 November ïgoy. Om 3 uren van den namiddag, ter herberg genaamd In dk Vup Huizkn, gehouden door den heer Al/ons Christiaens, te Erpe, Vijf Huizen. OPENBARE VERKOOPING VAN goede gelegen te Oordegem. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem zal, namens wien het behoort met gewin van instelpenningen en gelagen in het openbaar verkoopen GEMEENTE OORDEGEM. Eerste koop. Een perceel Zaailand, ge legen aan den Pontweg, bekend by kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 26 aren 50 centiaren, palende ten ooste koop 2. ten zuide en teu weste do Straat naar Vlierzele en ten noorde den Pont- weg, gebruikt door den heer Jan-Baptiste Meuleman, te Vlierzele. Tweede koop. Een perceel Zaailand, ge legen neven voorgaande, bekend by kadaster sectie C, deel van nnmmer 71, groot volgens meting 22 aren, palende ten ooste koop 3, ten znide den heer Prosper Van Sande-Roels, ten weste koop 1 en ten noorde den Pontweg, gebruikt door Juffrouw weduwe Vergucht, te Vlierzele. Derde koop. Een perceel Zaailand, ge legen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectio C. deel van nummer 71, groot volgens meting 23 aren 45 centiaren, palende ten ooste koop 4, ten znide den heer Van Sande, ten weste koop 3 eu ten noorde den Pontweg, gebrnikt door den heer Adolf Verstnyft, te OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openba&rlijk verkoopen i° 22 aren 80 centiaren Land, te Erembodegem, op het Wildeveld, ge bruikt door Leopold Verleysen. Ingesteld fr. iaoo. 2° 3i aren 40 centiaren Land, te Nieuwerkerkcn, aan de Kwalestraat, ge bruikt door Victor Van Bever. Ingesteld fr. 1720. 3° 53 aren 80 centiaren Land, te Vlierzele, op het Grootveld, gebruikt door Jan-Baptist De Vos. Ingesteld fr. 35oo. 4° 29 aren 87 centiaren Land, te Lie- dekerke, op den Heuvelkouter, gebruikt door Petrus Neuckermans. Ingesteld fr. 23oo. 5° En 3o aren 70 centiaren Land, te Liedekerke, wyk Impegem, op het Bouk- hou'.veld, gebruikt door August Baetens. Ingesteld fr. i5oo. ZITDAGEN Instel Donderdag 10 a. Verblijf Donderdag 24 telkensom 2 uren namiddag, ter. Estami- net van den hear Joseph Van der Vorst, Zaadhandelaar, te Aalst, aan de Sint- Martenskerk. Vierde koop. Een perceel Zaailand, ge legen neven voorgaande, bekend by kadastor sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren 96 centiaren, palende ten oosto koop 5, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 3 eu ten noorde den Pontweg, gebrnikt door den heer Charles Berckmoes, te Oordegem. Vyfdekoop. Een perceel Zaailand, gele gen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren 96 centiaren, palende ten ooste koop 6, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 4 en ten noorde den Pontweg, gebrnikt door den heer Angustin Van Lan- genhove, te Oordegem. Zesde koop. Een perceel Zaailand, gele gen neven voorgaande, bekend by kadaster sectie C, deel van nnmmer 71, groot volgens meting 22 aren 96 centiaren, palende ten ooste koop 7, ten zuide den heer an Sande, ten weste koop 5 en ten noorde den Pontweg, februikt door den heer Remi Ponnet, te Oor egen'.. Zevende en laatste koop. Een perceel Zaailand, gelegen neven voorgaande, bekend by kadaster Bectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren 97 centiaren, palende ten ooste den heer Hilaire De Wint, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 6 en ten noorde den Pontweg, gebruikt door den heer l,eander De Midaeloer, te Oorde gem. Voorschrevene goederen worden verkocht zonder recht van samenvoeging. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 22 October iqA7 Verblijf Dijnsdag 5 November Telkens om 2 ure van den namiddag ter herberg gonaamd In de Stad Gent n gehou den door den heer Camille Matthys te Oorde gem naby het Dorp. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Een Woonhuis, met achtergebouw dienende voor woningen, te Aalst, Zon- nestraat, groot 1 aar 80 centiaren, be woond door Frans Van der Eist en an dere, aan de jaarlijksche huursom van fr. 452,44. Ingesseld fr. 6,3oo. 20 En de westhelft van 34 aren 3 cen tiaren Land, te Aalst, op den Ajuinkou- ter, gebruikt door de weduwe Coen. Ingesteld fr. 600. ZITDAGEN Instel Vrijdag 18) Verblijf Vrijdal ,5) 0c,°ber W. telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net van den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Sint-Martenskerk. Openbare Verkooping op Licit&tie, van goede ie (Denderhautem en Kerkxken De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal ten overslaan des heeren Vrederechters, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 18x6, openbaar verkoo pen Gemeente Dbndbrhautbm I. Land, gelegen op Selkouter, sectie C, nummer 41B; groot 3i aren 80 centia ren, verdeeld in twee loten de helft ten noorden en de helft ten zuiden. GEMEENTE KERKXKEN II. Land, geiegen op hoogkauter, sec tie A, nummer 289, groot 16 aren. Eenige zitdag voor toewijzing Woensdag 23 October ïgoy, om 2 uren namiddag, te Kerkxken, in de zaal van het Gemeentehuis. Er zal geen tweede zitdag plaats hebben. Om nit onverdeeldheid te scheiden. Te koop uit der li.'tnd. Een schoon Winkelhuis met 2 Vitrie- nen, te Aalst, Korte Zoutstraat, Nr i5. Bewoond door Mr Theybaert, schilder. OPENBARE VERKOOPING. De NotariB BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Eene Hofstede, te Meldert, Nivel, groot 17 aren 3a centiaren. Ingesteld fr. 2050. 20 En 17 aren 6 centiaren Land, te Meldert, op den Ileuveldriesch. Bewoond en gebruikt geweest door de weduwe De Vis-De Costtr. Ingesteld fr. io5o. LAATSTE ZITDAG Zaterdag 27 October ïgoy, om 2 uren namiddag, op het Vredege recht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openb^ariijk verkoopen Ee i Huis met Koetspoort en Hof, te Aalst, in de Koophaudelstraat, nabij de Statie van den ijzerenweg, geteekend n' 3o, groot 3 aren go centiaren. Bewoond door de medeverkoopers de echtgenooten Beeckman-De Stobbeleir. ZITDAGEN Instel 29 October Verblijf 5 November9°7» telkens om 4 uren namiddag, ter Estami- net A la Maison de Commerce, bij den heer Richard De Stobbeleir, te Aalst Groote Markt, PEN BARE VERKOOPING EEN HENGSTEVEULEN, Kar, Wagen en Landbouwalem, t© Welle, Grootendries. De Notaris DE SADELEER, te Erembo degem, zal ten verzoeke der Kinderen en ter hofstede van wijlen den hoer Leander Van de Velde-'TKint, te Welle, Grootendrias, open baar verkoopen op Dijnsdag 22 October 1907, om 8 aren 's morgens 1» Alrm I Kar, 1 Wagen voor een paard, Eggen, arduinen Rolblok, Slede, Beirstuk, Ploeg en ander Landbonwersalem. II. Bkkstkn Zes zeer schoone bekalfde Koeibeesten, 1 Rund, 1 Mutten en 1 Heng- steveulen, vier maanden ond. Al deze Beesten zullen mogen bezichtigd worden, alle dagen dor week van 1 tot 2 nren namiddag. CATALOGUS QÈMÈN BOÜRG Ut""'® KStt UnÏTtlr worelil roor ro«l«™. Onze producten MJ» rterkar. duurzamer en goedkooper dan ergen CO aclioon© jonge kerse laren, te bekomen bij den hovenier van het Kasteel te Gijsegem. Gemeente Lede. Openstaande plaats van Veldwachter. Vragen te sturen aan het Gemeente Be stuur. Naamlooze maatschappij van verzeke ringen Leven, Ongevallen, Sterfte van Vee en Paarden, vastgesteld capitaal i,x5o,ooo franks, vraagt agenten. Hooge commission aan ernstig voortbrenger. Schrijven met betrekkingen. Bestuur, x, Plattesteenstraat, Brussel. Wilt gij geld winnen Koopt de ver maarde Breimachien D'Haenens waar mede mansvesten, onderrokken, broeken, kinderkleedjes, alsook alle soorten kousen kunnen gemaakt worden. Het aanleercn is gemakkelijk en wordt ten huize van den kooper gedaan. Naaimachienen om gebreide artikelen toe te naaien (eigen fabrikaat). VER WISSELING en HERSTELLING Voor alle inlichtingen zich te wenden tot de fabriek W° DHaenens-Gathier, Kuiperskaai, 21, Gent,

De Denderbode | 1907 | | pagina 3