EEN VERMOGEN Merklpmjzen. tan denTooneelwedstrij d Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep Melrose HAAR HERSTELLER G.Bonner Van den Broeck Zeer winstgevend Natie- llopmerkten. CHRYSANTHEMEN, MARKTRECHTEN Burgerwacht. ZAAILANDEN Z A A 1 L A iV D Staakgraanwindmolen, nieuwe WOONHUIZEN, PERCEELEN LAND, Vereenigde [Vijveraars, Gasfabriek van Aalst. "j. DAY et Fils, 11 emu DE CLERCQ, LA PATR1E. bericht; I Jien gij zwijgt, wij ook zullen zwijgen, niets van wat hier gebeurde zal ooit kend zijn wij moesten enkelijk uw bdteeken hebben ban lieten zij De Saedeleer buiten hij n van aandoening nauwelijks gaan om bhuis te bereiken. Den zelfden avond nog werdt er met het «perste handteeken van De Saedeleer, Jirde liberalen en socialisten meetingen jhouden. Dit schandig feit is dadelijk aan het par- vanDendermonde aangeklaagd geweest? Stad Aalst. ;ONINKLIJKE REDERIJKKAMER «De Cathariivistem.» tweede vertooning op Zondag 3 November aanst. Tooneelmaatschappij De Kunstmin- ars van Sl Jans-Molenbeek. Drama Kermisklok-Doodsklok Blijspel De Duivel op 't Dorp. \yr Aanvang stipt om 5 1/2 uren. Deuren open tot 5 uren. Gedurende de ivoering zullen de deuren gesloten wor- en. De lijst der voorbehoudene plaatsen voor e niet geabonneerdenis neergelegd bij I. Felix DE LOOSE, Botermerkt. Diefstal met gewelddaden te rembodegem. Woensdag werd de ak opgeroepen ten laste van Jozef De rouwer, metser, te Aalst, beschuldigd van iefstal met bezwarende omstandigheden, Erembodegem. Den Zondagavond 14 Februari 1907, raken drie personen binnen in de Keppe- raat, bij.den 73 jarigen Vereecken. die leen te huis was en te bed lag. De kerels ■epen hem vast, stopten hem eene prop in en mond en bonden hem aan het bed. Dan oegen zij hem om hem te doen aanduiden zijn geld verborgen zat. Zij hadden het smunt op eene Bom van 3000 fr. Terwijl één bij den ouden man bleef, icliten de twee andere in kassen en schui- tn en vonden 130 fr. Intusschen kwam de Bonte huis, waarop de dieven vluchten, en der dieven viel in den steenput en irak schoon, opdat men er hem toch zou ttrekken. De menigte die op het noodgeroep van en zoon Vereecken toegeloopen was, trok kerel eruit en droogde zijne natte kazak i ferm af. Het was Van der Niepen, van ial8t, die pas uit de gevangenis was geko- nen, waar hij ccne sraf had uitgedaan van jaar, ook voor inbraak en diefstal. Hij rerd aangehouden en verklapte zijne mede- lichtigen. Smekens werd te Brussel gevat. Hij was onder vaste woonst. Ook De Brouwer en Maria Reyniers had- den deelgenomen aan den diefstal. Doch De Brouwer werd ziek en moest in het zinneloozengesticht van Doornik ver zorgd worden. Daardoor werd zijne zaak van die der andere gescheiden De eerste zaak liep den 21 Mei af. Frans Van der Niepen werd toen verwe zen tot 15 jaar dwangarbeid J. Smeken6, lot 10 jaar der zelfde straf, en Marie Rey- iers, 5 jaar opsluiting. Uitspraak. Jozef De Brouwer is tot 15 jaar dwangarbeid verwezen. j Op 11 Juni laatst, reed M. William Rowland, een Engelschman en neef van Lord RobertB die in den Transvaalschen borlog eene bijzondere rol speelde op ie brug van Avroy, te Aywaille (Luik) de «jarige dienstmeid Marie MeursmanB dood net zijn auto. I Het tribunaal is ditmaal streng] geweest, '"'e 20,000 fr. die M. Rowland gestort had is borg zijner invrijheidsstelling, zijn ver beurd verklaard, daar hij overeenige dagen sar Duitschland gevlucht is. j Hij wordt verwezen tot de betaling van il8,ooo fr. schadevergoeding aan de ouders in het slachtoffer, tot eene gevangenis- laf van 1 jaar en 500 fr. boet. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor Benoemd teOombergen, den E. H. D'Hae- sens, onderpastoor te Waarschoot. OTERMARKT. Heden zaterdag wer- 1273 klonten boter ter markt gebracht Regende te samen 2180 kilogr. Woensdag namiddag, rond 4 ure, is Jirand uitgebroken in de stalling van Jozef Van Waeyenberghe, in de Hoogstraat, te Herzele. Een varken heeft men moeten Bfmaken, daar het overdekt was met brand wonden. Oogst en voeder is door de vlam- nen vernield. Dank aan de spoedige hulp Jer geburen en van het pompierskorps, is de brand bepaald gebleven bij de stalling. De schade wordt geschat op omtrent 500 frank. Men kent de ware oorzaak niet, doch Wpolicie doet naarstig onderzoek. De heer Wgemeester was een der eersten ter plaats tn heeft dan ook aanstonds de noodige paatregels genomen om den brand te be perken prtegenwoordigt een zacht en rein gezicht, ten blozend, jeugdig frisch uiterlijk, een lachte blanke huid, en verblindend schoon Nnt. Dit alles bewerkt de echte Tan Bergmann C°., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- «ANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Plaatselijke Indrukken. Eris altijd iets ongedwongens en rechzinnigs in het geen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hier verblijvende men- schen belang in te boezemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewijzen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er iets meer overtuigend Mr. J. De Vijlder, 2 Peperstraat te Aalst» zegt ons Sedert twee jaren leed ik aan de nieren, 's nachts had ik vreeselijke pijnen, die mij 't slapen beletten en 's morgens stond ik gebroken en gansch stijf op, ik had dikwijls veel moeite mijn werk te doen en ik verzwakte, ik was mistroostig en wist niet meer wat doen, toen men mij de «Fos ter Pillen voor de Nieren verkocht bij Mr. De Valkeneer, apotheker, aan: ied, en ik beproefde ze aanstonds. Goed beviel het mij, en na verloop van vijf dagen voelde ik mij reeds veel beter, en veertien dagen later waren al mijne kwalen verdwenen en zulks tot mijne groote voldoe ning. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Een geneesheer van groote faam heeft zekeren dag verklaard dat de nierziekte de noodlottigste ziekte was uitgenomen de tering. De reden daarvan is dat de kentee- kens van de nierziekte meestentijds ver waarloost of met andere ziekten vei ward zijn, terwijl dat de nierziekte steeds erger en erger aangroeit en zich ontwikkeld tot dat zij eindelijk zeer ingeworteld is. Mijd U dus voor het minste teeken van nierziekte, handelt vandaag zoolang er nog tijd is, want morgen zal het misschien reeds te laat zijn. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel meteenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. A. D. 25. Moord te Sarlardinge. Nadere bijzonderheden. Zondag avond, rond half twaalf, is op de wijk Kareele, zekere Cyriel Matthys, 34 jaar oud en vader van 5 kinderen, op weg naar huis, aangevallen door Alois Cotton, die hem ten gronde wierp en bijna de keel afsneed. Matthys kon nog tof bij zijne tante krui pen, waar hij weldra den geest gaf. Ziehier hoe de misdaad gebeurde Cyriel Matthys was rond 10 ure met zijne tante naar zijnen oom gaan zoeken en zij vonden hem in eene herberg, gehouden door de schoonzuster van den oomOok Alois Cotton, eigen kozijn van Matthys, daar. doch hij verliet de herberg. Eenige oogenblikgen later verliet ook Matthys zijne familie en ging naar huis. Enkele minuten later sleepte hij zich gansch bebloed terug naar de herberg en riep 't Is Wies (Alois), en viel dood op den vloer. Sedert 4 jaar, heerschte er tweedracht onder de kozijns Cotton stond zelfs onder de waakzaamheid der policie. Seffens werd dokter Donckerwolke ont boden, doch hij kon enkel den dood vast stellen. De burgemeester snelde ter plaats der misdaad, alsook de gendarmen van Gee- raard6bergen Om 3 ure, gingen de burgemeester en de gendarmen naar de woning van Cotton. Men vond in dezes broekzak een bebloed mes, en op zijne vest waren bloeddroppels, doch hij loochende alle plichtigheid. Maan dag namiddag kwam het parket, en deed een onderzoek. Dinsdag morgend werd Cotton aangehou den en naar Oudenaarde gebracht. Hier werd hij opnieuw onderhoord en bekende eindelijk zijne misdaad. MEEST GKZOCUTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. I Verkocht door Coilt. en Pari. Hoofd- Ilépót 26,r.Élienne-MarMl, Pariji. De flêsch Ir. 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstroat, te Aalst. Liberale wildemans. Maandag vierden te Saffelare beide partijen feest ter eere hunner gekozenen. Nog nooit heeft men zoo eenen dag beleefd gelijk Maandag. De liberalen riepen en tierden dat hooren en zien vergingen men riep achter den heer Pastoor en op zijne poort had men vuile opschrichten geschreven. Achter den heer onderpastoor riep men A bas la Calotte. In den avond hebben er ver8chi.lige botsingen plaats gehad, doch dank aan de voorzorgmaatregelen die ge nomen waren, door de gendarmen die opge roepen waren, werden alle gevechten belet. De straatschenners zijn niet ten achter gebleven het huis van R. De Vos is met blauwsel besmeurd, de waaier der deur van Alfons Ruyttens is uitgeworpen, j In den Necrenhoek waren eenige vrien- den in de herberg bij P. Clappaert met M. I Mulié, toen zij ror.d 9 ure huiswaarts keer den in tegenovergestelde richting, (E. De j Roover, P. Thienpan, twee zonen van de weduwe Tollenaere en nog eenige mannen) j werden zij ontmoet door eenen persoon die I hen in liet aangezicht keek hen herkennen- 1 de, schuifelde hij op zijne vingeren en opeens kwam er eene gansche bende uit de grachten gesprongen die hen aanvielen men zag de messen glinsterden. De Roover kon eenen messteek afweren, eenige slagen werden gegeven, maar voor de aankomst der gendarmen, zijn de aan vallers op de vlucht gegaan. T 070T>ct steekt wel deze waar- —iCZiC - jjgij jn uw hoofd Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e 1 zoo volkomentlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Maandag hebben onze catholieke vrienden van Lokeren hunne zegepraal ge vierd. Dat ging de liberalen niet, en hier en daar zochten zij moeilijkheden. Ze heb ben ook nogmaals een bewijs gegeven van hunnen eerbied voor den godsdienst. In den namiddag kwam de eerw. heer Schepens, onderpastoor, met eene berech ting door de Kerkstraat. Zekere D. B. dreef zijne onbeschoftheid zooverre dat hij den priester beleedigde en wilde mishandelen. Gelukkig waren er catholieke vrienden in de nabijheid, die D. B. niet al te vriendelijk wandelen zonden. D. B. zal vervolgd worden. '8 Avonds bracht de catholieke harmonie den gekozenen eone serenade en geleidde ze daarna rond de stad. Op het Hoeksken wierpen de liberalen met pintglazen naar de manifestanten. Niemand werd gelukkiglijk gekwetst. De liberale woede legt zich nogal ge makkelijk uit. Als men zoo op 4 jaar tijds, zeven honderd stemmen achteruit gaat, is het toch niet om mede te lachen. In 1903 won de catholieke lijst met 1000 stemmen meerderheid. Thans zegeviert ze met 1757 stemmen. Alles laat voorzien dat met Mei aan staande het Land van Waas den liberalen volkevertegenwoordiger Persoons ook zal bedanken. PIANOS. Einde van Seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pianos welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Ba- gattenstraat). Snij- en Naailessen voor Damen Jufvrouwen volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snijster Aalst, Brusselsche straat, 27, Aals Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 10 xg Vrouwelijk idem 8 Huwelijken. F. Meganck, ondern. met G. Eeman, z. b. R. Van Hover, tabakbewerker, met M. Van Dorpe, tw. P. Lievens, smid, met L. Van Dorpe, tw. P. I)e Poorter, schoenm. met E. Van den Bos sche, landb. L. Van Ransbeeck, werkm. met C. Bauwens, dagl. P. De Bundel, tw. met C. Van den Bossche, tw. J. Blanckaert, werktuigk. met C. Sterck, br. F. De Neef, Metser, met S. Medaerts, br. C. Van Droogen- broeck, werkm. met H. Poleyn, tw. Overlijdens. J. Pauwels, vr. De Backer, z. b. 75 j., wonende te Erembodegem. H. Goe man, we De Sutter, landb. 48 j., wonende te Nieuwerkerken. 3 kinderen onder de 7 jaren. Gemeente Ltnle. Openstaande plaats van Veldwachter. Vragen te sturen aan het Gemeente Be- stuur, vóór i5 November 1907. 1,1 over te nemen te Antwerpen, llccl Gemak van betaling Zich te bevragen ten Bureele van DE DENDERBODE. Zaterdag 26 October 1907. Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,81 a 9,54 Roomboter 116 kil. per kil. fr. 3,20 Eiers de 25 0,00 a 0,00 Viggenen,per koppel, 40,00 a 60,00 AALST, 23 October. Handel kalm. 40- 45 fr. AALST, 26 Oct. 4 balen priméfr. 50,00 a 55,00 do 50 kilo 8 b&lea gewono fr.42,50 a 47,50 de 50 kilogr. NUREMBERG, 22 October. Markt vaBt. Marktwaar 1' kwaliteit, 62-6S frank 2' kwaliteit. 45-60 fr. Hallertau, 85-100 fr.; Elzae, 80-ü0fr.; Spalt, 95-105 fr. Saaz, 105- 120 fr. LONUEN, 21 October. Markt prijshou dend goede waar, 90-125 fr. minder waar 60-80 fr. BRUSSEL, 22 October. Markt kalm. Aalst, 40-43 fr. Poporinghe, 30-32 1/2 fr. Weioig verhandelingen. POPERINGHE, 25 Oct. Markt kalm. Veel vraag naar goede waar aan 32-35 fr. zoowel dorp als stad. Gemeene waar geldt enkel 28-30 frank. /iininonink-aiiUaat (kantoor van) te Brussel. 20/21 stikslol. 29,00 fr. Uct. 29,50 fr. Nov. - Dec. 3o,co fr. Jan.-Apnl 1908 de kilos in zakken op wagon gelijkheid Brussel, volgens hoeveelheden en bestemming- plaats. (ZoDder verbintenis). STAD AELST. TENTOONSTFL LING van ingericht door de Hofbouwmaatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking op Zondag 10 en Maandag 11 Novem. 1907 ten Stadhuize, Militiezaal. Voor inlichtingen en Programmas zich wenden tot M. Frans D'Haese, Brussel- baan, Aelst. NAMENS HET BESTUUR: De Secretaris, De Voorzitter, Fr. D'Haese. Is. Beeckman STAD AELST. OPENBARE VERPACHTING van den ontvangst der en van de STADS O EL. (De (Burgemeester en Schepenen, brengen ter kennis van het publiek, dat op Maandag 18 Novembkr 1907, ten 3 uren des namiddags, ten Stadhuize' in de Zittingzaal vun den Gemeonteraad, er zal overgegaan worden, order verdere goedkeuring der be voegde Overheid, tot de Openbare Verpach ting voor eenen termijn van drjj achtereen volgende jaren te beginnen met 1 Januari 1908 en te eindigen den 31 December 1910 van 1° Lot. De ontvangst der plaatsgelden ter markt van Fruiten. 2' Lot. Idem op de Eier- en Botermark ten. 3* Lot. Idem op de Kiekenraarkt. 4* Lot. Idem ter Graan-, Aardappel- en Ajuin markten, ter markt van het Vlas, Ga rens, Hennep of Kemp, uithekeling van werk. 5" Lot. Idem ter Verkeusmarkt. 6° Lot. Idem op de Vleeschmarkt. 7° Lot. Idem ter Groenselmarkt, ter markt van Hopkeesten en Plantsoenen, van Haring en Schollen, van Aarden- en Gleis- werk en van de plaatsgelden van Kramen op de onderscheidene markten, 8° Lot. De Stadsbel. Het kohier van lasten berust op het Stads- sc-cretariaat, alwaar eenieder er van kennis kan nemen, en ook alle verdere inlichtingen nopens dezo Verpachting bekomen, alle werk dagen van 9 uren 's morgens tot 's middags. Gedaan den 22 October 1907. De Burgemeester en Schepenen, M.-L. GHEERAERDTS. De Secretaris, Oscar REYNTENS. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. Sind Aelst. Zittijd van den burgerlijken Revisieraad De Voorzitter van den burgerlijken Revi sieraad, bericht de inwoners der Stad Aalst, dat de Raad zal zitting houden op Dinsdagen 12 en 26 November, 3 en 14 December 1907, telkenB van 5 tot 7 nren 's namiddags, ten Stadkuite, te Aalst, Militiezaal. Aalst, den 15 October 1907. De Voorzitter, O. Van der Haegen. N. B. Eene uur voor elke zitting zal de Secretaris-verslaggever zich ten gezegde Zaal bevinden om de bezwaren der schutters te ontvangen, die redenen tot ontslaging of tot vrijstelling zonden te hebben doen gelden. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Oordegem. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem zal, namens wien het behoort met gewin vau instelpenningen en gelagen in het openbaar verkoopen GEMEENTE OORDEGEM. Eerste koop. Een perceel Zaailand, ge legen aan den Pontweg, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgeos meting 26 aren 50 centiaren, palende ten ooste koop 2. ten zuide en ten wêste de Straat naar Vlierzele on ten noorde den Pont- weg, gebruikt door den heer Jan-Baptiste Meuleman, te Vlierzele. Tweede koop. Een perceel Zaailand, ge legen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren, palende ten ooste koop 3, ten znide den heer Prosper Van Sande-Roels, ten weste koop 1 en ten noorde den Pontweg, gebruikt door Juffrouw weduwe Vergucht, te Vlierzele. Derde koop.Een perceel Zaailand, go- legen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectie C. deel van nummer 71, groot volgens meting 23 aren 45 centiaren, palende ten ooste koop 4, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 3 en ten noorde den Pontweg, gebruikt door den heer Adolf Verstnyft, te Oordegem. Vierde koop. Een perceel Zaailand, ge legen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren 96 centiaren, palende ten ooste koop 5, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 3 en ten noorde den Pontweg, gebruikt door den heer Charles Berckmoes, te Oordegem. Vijfde koop. Een perceel Zaailand, gele gen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectie C, deel vau nummer 71, groot volgens meting 22 aren 96 centiaren, palende ten ooste koop 6, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 4 en ten noorde den Pontweg, gebrnikt door den heer August in Van Lan gen hove, te Oordegem. Zesde koop. Een perceel Zaailand, gele gen neven voorgaande, bekond bij kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren 96 centiaren, palende ten ooste koop 7, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 5 en ten noorde den Pontweg, gebruikt door den heer Remi Ponnet, te Oor- Zaailand, gelegen neven voorgaande, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 71, groot volgens meting 22 aren 97 centiaren, palende ten ooste den heer Hilaire De Wint, ten zuide den heer Van Sande, ten weste koop 6 en ton noorde den Pontweg, gebruikt door den hoer Leander De Middeleer, te Oorde gem. Voorschrevene goederen worden verkocht zonder recht van samenvoeging. ZITDAGEN Instel Djjnsdag 22 October 19Q7 Verblijf Dijnsdag 5 Novembor Telkens om 2 ure van den namiddag ter herberg genaamd u In de Stad Gent gehou den door den heer Cumille Matthys te Oorde gem, nabij het Dorp. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Xe koop uit tier hand. Een schoon Winkelhuis met 2 Vitrie- nen, te Aalst, Korte Zoutstraat, N' i5. Bewoond door Mr Theybaert, schilder. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 34 aren 90 centiaren Land, te Lede, Ledezijde. Gebruikt door August Van Steendam. EENIGE ZITDAG Maandag 4 ^November 1907, om 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Van Steendam, te Wanzele, Kerk. OPENBARE VERKOOPING. D-' Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ope .baarlijk verkoopen Een Huis met Koetspoort en Hof, te Aalst, in de Koophandclstraat, nabij de Statie van den ijzerenweg, geteekend nr 3o, groot 3 aren go centiaren. Bewoond dopr de medeverkoopers de echtgenooten Beeckman-De Stobbeleir. ZITDAGEN Instel 29 October Verblijf 5 Novembery telkens om 4 uren namiddag, ter Estami- net A la Maison de Commerce, bij den heer Richard De Stobbeleir, te Aalst Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene voorname goede partij TE ERPE, Dooreken of Erpekouter. De Notaris EEMAN, te Erpo, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen EENIGE KOOP. Eene goede partij Land, gelegen te Erpe, aan het Dooi eken of Erpekouter, gekada streerd wijk C, nummer 306a, groot aldaar 31 aren 50 centiaren, palende ten ooste M. Gustaaf De Boeck, ten zuide het Syp, ten weste M. F"rans Van der Eist en Juffrouw Anna Vau der Eist en ten noorde do oude Heirbaan. Gebruikt zonder termijn door Juffrouw Weduwe Franciscus D'Haese, te Erpe ZITDAGEN Instel Donderdag 24 October Verbljjf Donderdag 7 Noveiubor) telkens om 3 uren van den avond, ter herberg gehouden door de Kinderen Van Moortbr, te Erpe, aan het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van do katheilen van een afgebroken le Herdersem. De Notaris EEMAN. te Erpe, zal, op Dijnsdag i' November 1907, om 8 uren van den morgend, aan de l.ofstedo van den heer Jan Butl, te Uoriler8em. nab(j de Kerk, in het openbaarverkoopen Molanus, Pestds, Roedon, Pullem, Piune- bak, ijzeren Balken, 3 Kamwielen, 3 Molen- lanteerns, 5 Staakijzers, 3 Kuipen, Bakken, Van met Vleugel, Staak, Zetel, Pluten, Bandon. Stoeit, nieuwen Trap. 3 koppel Maalsteeneu Koppel grauw Maalsteeneu 1,40 doorsnede, dikte 35 op 32. Koppel grauw Maalsteeneu 1,40 doorsnede, dikte 32 op 20. Koppel F raDsch wit Maalsteeneu, 1,60 door snede, dikte 39 op 20. Grauw steen 1,40 breed en 20 dik. 3 onlangs nieuwe Stoenreepen, Luisas met Reepen. 4 Arduinsteenreepen van de teerlingen 1,50 op 1,25 breedte en 18 dik. 50 Balken, besteeken Roe, nieuw gezaagde Pestel of Borst, eenige koopen Berd, ver scheidene koopen Braudhont en meer andere Molenaar8gorie ven N. B. Do verkooping zal geschieden op gov/one voorwaarden en mits het gewoon ou- geld. Do koopen tot on met 5 franken moeten gereed betauld wordeD. Voor de andere koopen zal uitstel worden gegund, mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van twee TE IMPE. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van in8telpenniugeu en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een nieuw gebouwd Woon huis, gestaan en gelegen te Impe, Hofsmeer, bekend bij kadaster sectie A, deel van nummers 9 en 10, groot ongeveer 4 aren pa lende ten oosteden heer Petrus Brantegem, ten zuide den heer Romaan De Boeck, ten weste de Kassei en ten noorde den volgenden koop en den heer Adolf Bogaert. Bewoond door den eigenaar, den heer Franciscus Van Wassanhove. Tweede en laatste koop. Een nieuw ge bouwd Woonhuis, gestaan en gelegen alsvo- ren, wijk Hofsmeer, bekend bij kadaster seo- tie A, deel van nummers 9 en 10, met eene grootte volgens titel van 1 aar, 7 centiaren 60 milliaren, palende ten noorde en ten ooste voorgaanden koop, ten znide de Straat en ten weste den heer Adolf Bogaert. Onbe woond. Z' .'.DAGEN Instel Donder fat» November Verblijf Donderdag öDecomber telkens om 3 nren van den namiddag, ter herberg gebonden door den heer August Eloot-Lkmkirb, te Impe, wijk Molenhoek, OPENBARE VERKOOPING van twee fjeletfen te Erpe. Do Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het open baar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op den Hoonegem, gekadastreerd wijk B, n' 683, groot 22 aren 80 centiaren, palende oost het Weldadigheidsbureel van Erpe, zuid de erveD De Boeck, de weduwe Redant. de erven Van der Eist, Prosper Schollaert en Bernard Schollaert west de erven Liénart en noord Francois Buekens. Gebruikt door den heer Bernard Schol laert. Boomprüs fr. 150. Tweede en laatste koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren, op den Hoonegem, Hof ter Vaerent, n gekadastreerd wijk B, n" 529 en 530, groot 28 area 20centiaren, palende ooBt den heerMasen, zuid Jan De Vulder en kinderen, west den heer Van den Steen de Jehay en noord den heer Masen, voornoemd. Gebruikt door den heer Bernard Schol laert, voornoemd. ENKELE ZITDAG Donderdag 7 JVovember 1907. Om 3 uren van den namiddag, ter herberg genaamd In db Vijf Huizkn, d gohoudon door den heer Al/ons Christiaens, te Erpe, Vijf Huizen. Xe koop. 20,000 schoone Door nen. Zich te bevragen bij P. Van Melcke- beke, Brusselsche straat, 12, Aalst. GO Hclioone jonge kerse laren, te bekomen bij den hovenier van het Kasteel te Gijsegem. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN Hoogevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. Handel in Inlandsche Houillekolen Droge kolen, eerste kwaliteit. Geen gruis, zuivere grove Galjetten. Verzekerd gewicht 29 fr. per 1000 kilogr. 1,45 fr. per 50 kilogr. ten huize besteld. Vriendelijk verzoek de orders recht streeks in het Gasgestlcht te willen be stellen. To Loon drij sct,oone Voituren in J. t? KUU|I bijzonderen staat, aan een voordeeligen prijs waaronder een Wa- gonneken voor een cn twee paarden, een Dockar en een Tilbury. Zich te bevragen ten bureele dezer. Sint-Josephatraat, Aalat-* vragen aanstond» Goede Strijkhters. iloog loon. Geregeld werk, gewaar borgd. MEPW VUAAGX i° Goede Keukenmeid 20 Huiswerkman, de hove- nierderij kennende. Zich te bevragen bij M. Wrathal, te Aalst, Zwarten Hoek. Xe huren met Kerstdag aanst. de alomgekende herberg In Nederhas- selt, (De Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergsche Steenweg, met Hof cn circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, t.ians bewoond door M. Alph. Matthys. Zich te wenden tot den heer Phil. Dancaert, te Ressegem. "tTlitiren. Schoon en gerief lijk Huis, met verscbiilige benedenr en bovenplaatsen en schoonen hof. Zich te bevragen bij De Haeck-San ders, Moutstraat, te Aalst. Men vraaffft eene keukenmeid zich te bevragen ten bureele dezer. i3g Leopold straat, (Kattenstraat), 20. Geene vreemde kolen, alleenlijk inland sche. De besle zuivere Gascoke a fr. 1,35 den liter gewasschen briketten I noten en anthracite, alles ten huize besteld. Telefoon Nr 53. CATALOGUS hoswpq»-. De Notaris DE PAUW, te Aalst, open baarlijk verkoopen eenen Meersch, te Aalst-Mijibeke, Krckeldriesch, Achter weg, Sectie E, nummers 261c en 263b, groot 29 aren 80 centiaren, in gebruik bij den heer Camillc Van Goethem. November 1907, Instel Vrijdag 8 Veiblijf Vrijdag 22 om 3 uren namiddag, ter estaminet Mai son de Commerce, bij den heer Richard De Stobbeleir, te Aalst Groote Markt. Naamlooze maatschappij van verzeke ringen Leven, Ongevalien, Sterfte van Vee en Paarden, vastgesteld capitaal i,i5o,ooo franks, vraagt agenten. Hooge commissiên aan ernstig voortbrenger. Schrijven met betrekkingen. Bestuur, xf Plattesteenstraat, Brussel. Wilt gij geld winnen Koopt de ver maarde Brbimachien D'Haenbns waar mede mansvesten, onderrokken, broeken, kinderkleedjes, alsook alle soorten kousen kunnen gemaakt worden. Het aanleeren is gemakkelijk en wordt ten huize van den kooper gedaan. Naaimachienen om gebreide artikelen toe te naaien (eigen fabrikaat). VERWISSELING en HERSTELLINO. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot de fabriek W® DHaenens-Gathier, Kuipttskaai, 21, Gent.

De Denderbode | 1907 | | pagina 3