Zondag 3 November 1907 5 centiemen per nummer. 62"e Jaar 3996 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Allerheiligen. Allerzielen. Landelijke Policie. DE GOUDKUIL Besmettelijke ziekten. De beteekenis van de Kiezingen van 20e" October. Zondag-rust. DE LANDBOUW. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post venonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt ïnet 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schnldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zontstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE SUUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen dea dynsdeg en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, S.lVovemker 190T. Helder daglicht, nachtlijk donker, Blijdschap, treurnis, vreugd en rouw, Wonen vast hier naast elkander In des aardrijks staatsgebouw... Heden klinken feestgezangen Zegevierend door de lucht, Morgen worden zij vervangen Door een kermend naar gezucht. Zoo is ieders lot op aarde Vol van wispelturigheid, En hot heeft te minder waarde, Door die onbestendigheid. Kortelings zal het wetsontwerp tot hervorming der landelijke Policie ter wetgevende Kamer neêrgelegd worden. De wijzigingen betreffen voorname lijk de veldwachters. Elke gemeente zal ten minste een veldwachter moeten hebben. Nochtans zullen de kleine gemeenten zich onder linge of met grootere aangrenzende gemeenten kunnen verstaan voor het verzekeren van den policiedienst. Indiener meer dan één veldwachter in de gemeente noodig is, zal er doorden Gemeenteraad, op aanzoek des heeren Gouverneurs, in het noodige getal voor zien worden en mochte de Gemeente raad in gebreke blijven door de besten dige Deputatie bij besluit op beweegre denen gesteund. Om tot het ambt van veldwachter te kunnen benoemd worden moet men 25 jaren en ten hoogste 40 jaren oud zyn. Het recht van de veldwachters op pensioen te stellen is den heer Gouver- neer voorbehouden wanneer zij ter oor- zake van ziekten, verwondingen of gebrekkelijkheid onbekwaam geworden zijn hunnen dienst op behoorlijke wijze uit te oefenen. Op 65jarigen ouderdom is de aftreding verplichtend. Hol hoofddoel van T wetsontwerp is de inrichting van een korps brigadiers- veldwachters, welke uitsluitend zullen gelast zyn met de bewaking der man schappen hunner brigade. Deze brigadiers zullen niet in dienst zyn van welkdanige gemeente en zullen dus al hunnen tijd kunnen besteden aan de bewaking hunner onderhoorigen en aan den policiedienst in huD district. De veldwachters zullen een minimum loon van 500 fr. genieten en de briga diers 1000 fr. Bijzonderen zullen op den buiten, eigene wachters mogen aanstellen voor de bewaking hunner veldvruchten, koomgaards, jachten en vischwaters. Het wetsontwerp stelt de inrichting voor in elke provincie eenor maatschap pij van onderlingen by stand voor de bri gadiers en veldwachters, voor doel heb bende hunne aansluiting te bevorderen by' de lijfrent- en verzekeringskassen van den Staat en hun verder tijdelijken onderstand te verzekeren in geval van gedwongene aftreding vóór ze den ouderdom van 65 jaren bereikt hebben. Volgens de ontworpene standregelen moet iedere veldwachter vóór den ouder dom van 65 jaren een pensioen verwer ven gelijk aan de helft zijner aanvangs- jaarwedde. Ziedaar de voornaamste bepalingen van het wetsontwerp, dat met zooveel ongeduld en sedert zoo lang is verwacht geworden. Het wetsontwerp zal natuurlijk veel besproken en onder verschillige opzich ten gowyzigd en verbeterd worden. Onzcs dunkens, zou er dienen bepaald te worden dat verre uitgestrekte volk rijke gemeenten lijk, Lede, Erembode- gem, Denderhautem, Haeltert, Meire, Nieuwcrkerken, enz. een veldwachter per duizend inwoners moeten bezitten. Te Erembodegem, te Denderhautem zijn er wijken die meer dan een uur gaans van elkander verwijderd zijn. VAN J. Kt. HUTCHINSON. 33" Vervolg en slot. Zijne makkers legden hem neer op zijn rotsig doodsbed, en zagen elkander sprake loos aan, als menschen, die van schrik ver stomd zijn. Daddy MuUina was de eerste, die tot zichzelven kwam. Waar is zijne vest, jongens De vest was niet te vinden ik wenkte dus Daddy, het zijne uit te trekken, om het over het gelaat van den doode te 1 ggen, want ik zag Melisse, die reeds een eindje weg was, hard naar ons toe komen loopen om te vragen wat het pistoolschot beduidde Buiten adem kwam zij bij ons ik snelde naar haar toe, nam haar bij de hand, en voerde haar weg van het droevig tooneel. Zij was doodsbleek, want zij vermoedde wel dat er bloed gevloeid had. Zij vroeg wie er dood was. Ik vertelde het haar. Z) begon hevig te weenen ik hoorde Wie zijn de personen die zorgvuldig de waschvrouw verwittigen dat er bij hen een lyder aan mazelen, pokken, thyphus of lering inwoont Wanneer het openbaar gerucht de belanghebben den waarschuwt, is dat heel goed, maar in tegenovergesteld geval (en ook in het veel voorkomend geval dat de belang hebbende zelf het gevaar klein acht) wordt het besmet linnen gemengd met dat der gezonde klanten. Het is mogelijk dat het laatste geene noodlottige kiemen ontvangt, daar de herhaalde koking een waarborg is tegen dit gevaar, maar welk gevaar zullen de werkers en werk sters loopen, gelast met het vuile lijn waad te vervoeren, uit te zoeken, en het in de waschketels te stoppen De ziekenoppasters zyn de eenige die er niet voor vreezen. Zij gedenken ik zuchtig de spreuk wel besteede liefda digheid is die op zichzelven toegepast, ten andere voor hen zei ven de voorzor gen versmadende (laat hun dat recht wedervaren) die zy aan anderen weige ren. Ziedaar eene onverstandigheid. Wanneer men ton zijnent een kranke heeft, aangetast door eene besmettelijke ziekte, zullen de personen die er meê in aanraking komen, verzaken aan de dracht van wollen kleederen om in de plaats lijnwaden of katoenen kleederen aan te trekken, die kunnen afgekookt worden. Do potten, bestemd om het eten van den zieke in te houden, zullen hem uitsluitend voorbehouden zijn. Indien hy spuwt, zal men waken dat hy op geene droge plaats spuwt, men zal te dien einde eene pot, halt gevuld met water, naast hem zetten. De tapijten, de gordij nen, de behangsels zullen vanaf het eer ste oogenblik verwijderd worden. Met eene spons, gedrenkt in eone ontsmet- tingsstof, (sublimé), zal men driemaal per dag over den vloer, het houtwerk eu de muren afwasschen. Het vuile linnen zal in eene ijzeren S1.0^11 houten koffer, langs alle kan en behoorlijk dicht, weggesloten wor- en. Het houten koffer zal na de ziekte ver rand worden. De voedingsstoften, n vooral de melk, zullen niet in de blyv?n ziJ zullen er binnen ge- •ln worden naarmate zij er noodig -y 1indien de zieke er op zijn bord laat ,8&en> zal men het voorzichtigheids halve m t vuur werpen. De uitwerpse len zullen onmiddelijk weggebracht "K orden en zonder uitstel in het gemak vergeschud, waarna men erveel water zal over gieten. Bevindt men zich in eene stad en ziet men zich genoodzaakt een besmettelijke naar t gasthuis te leiden Doet een am- bulaneiewagen komen en gaat op geen omnibus, tram of rijtuig. Hoeveel onbewuste moorden zou men met voorkomen met dusdanig te hande len Dr. J.... In een artikel getiteld Onze Candi- aaten en verschenen in de Volksgazet TJSeplember 1907> stond er lezen, nadat de lof van de voorgestelde candi- daten der liberale partij was gemaakt Thans treedt M. De Blieck als candi- daat terug op, om aau het kiezerskorps de gelegenheid te geven uitspraak te doen over de rol der minderheid. Aan U dus, kiezers, te zeggen of ge de eei'lukft An i>«»phtTroQr.a;f»n eerlijke on rechtvaardige houding der P6™'."6 Ieltigl.0.1 liberalen in den Gemeenteraad O,. ponder weêrga Daddy Mullins tot de mannen zeggen Mij dunkt, dat wij onze bekomst hebben jongens. Haal die riemen en bind hem eraan vast, dan maken wij dat wij weg komen. Zoo droegen zij hem naar de booten, ter wijl het meisje weenend naast hen ging, en zijn bloed den weg teekende wij volgden naar het strand en zagen de boot weg- roeien. Het meisje ging met hen mee, doch den neger lieten zij op het zand liggen, om zijn deel eischen. Een uur later had hij het uit onze handen ontvangen. Uit eenige stukken wrakhout, maakten wij eene ruwe baar, en hierop droegen wij hem langs het bloedige spoor naar het graf dat zijne eigen laagheid voor hem had gegraven. Eerst deed de kapitein een gebed, opdat het niet zou schijnen, alsof wij een hond onderden grond stopten. Wij konden het niet van ons verkrijgen, de aarde op hem te werpen, doch hoopten ze aan weerskanten van hem op, totdat op eenmaal de hoop instortte cn hem aan on zen blik onttrok. Bij het vullen van den kuil vonden wij onder de uitgegraven aarde ook de vest van liberalen in den Gemeenteraad goed keurt, aan U te zeggen of de liberalen uw vertrouwen in de toekomst nog waardig zijn. Drie weken later hebben de kiezers de afgevraagde uitspraak gedaan, en wol is het vonnis verpletterend, on- wederroepelijk, onbetwistbaar Eene volkomene veroordeeling van die schan- daligo politiek van grove persoonlijk heden, juist berekende halve lasterin gen, venijnige, onteerende zinspelin gen en schijnbare, onrechtvaardige beschuldigigen, waardoor, zonder aan leiding te geven tot rechterlijke vervol gingen, er toch genoeg wordt doen ver staan dat al de catholieken die aan het bestuur zijn, de stad of hare instellingen, liefdadige en andere, bestelen of laten bestolen, eenieder bedriegen en wraak roepende ongerechtigheden bedrijven. Eene eindelijke vcroordeeling van die kleingeestige, bekrompenc politiek, alles beknibbelend wat maar van catholieken komt en dan alleen iets goedkeurend wanneer de bytreding onmogelijk kan ontzegd worden. Vier jaren heeft M. De Blieck aan het hoofd der liberale minderheid gestaan om het programma van loyaal nazicht te verwezenlijken waarmede hij naar den Gemeenteraad was gezonden. Eone rechtzinnige medewerking tot de wel vaart van de stad, eene krachtige hulp tot versterking van het bestuur was verwachtin meer dan eene gelegenheid werd de minderheid er toe uitgenoodigd. Nochtans wat dedeu de heeren De Blieck en Leveau in den Gemeenteraad tenzij, tot groot vermaak van het puik volkje aanhoorders, schelden en lawijtmaken, opspringen en schreeuwen tegen den Burgemeester en de catholieke Raads leden, zonder redenen beknibbelen, re keningen uitpluizen om er iets in te zoeken dat hunne haatdragende gevoe lens tegen dezen of genen die hen in den weg slonden kon lucht geven. Was er eene ernstige kwestie te bespreken, zoo als de gaskwestio, hoe werd zo niet ver draaid tot een nietig geschil tusscheu liberaal en catholiek I Die handelwijze, onwaardig van def tige lieden, die hebben de kiezers op 20 October afgekeurd. Zij hebben zeer dui delijk hunne beoordeeling beteekend en gezegd tot De Blieck en cousoorten Woelgeesten, trekt er van onder De rechtvaardigheid, eerlijkheid, deftig heid in het bestuur onzer stad, waarmede gy aanhoudend schermt, gy hebt deze woorden vier jaren lang van hunne ware beteekenis afgekeerd. Het welzijn, de voorspoed van de stad en van uwe medeburgers treedt gij onder de voeten als ge maar tot uw armzalig politiek doel kunt geraken uwe zelfverheffing in de plooien van het blauwe versleten vaan. Had M. De Blieck, hij bijzonder die zich zonder eenige noodzakelijkheid aan het oordeel van het kiezerskorps heeft onderworpen, nog eenig eergevoel be houden,hij had reeds, naar het voorbeeld van den liberalen Burgemeester van Doornijk, zijn ontslag ingezonden, en allerminst de plaats geruimd voor M. Van Branleghem die dan toch na den kiesstrijd ongeschonden overblijft. Maar neen, de deftigheid van M. De Blieck Derrick, en in een der zakken daarvan het noodlottige afschrift, dat de kapitein onmid delijk aan stukken scheurde. De zon begon reeds te dalen, eer wij gereed waren. Vermoeid gingen wij op de rots zitten en aten van de beschuit, waar voor Healy gezorgd had. Gedurende dit drooge maal gingen wij de gebeurtennissen van dien dag nog eens na. Voor ons lag het graf van Beau Billy als een lage, roodc heuvel op de zwarte rotshelling, en aan onze voeten lag het kompas, waamee de richting bepaald was. De kapitein haalde het instrument naar zich toe, schroefde het van achter los, en schudde het even. Een groote nagel in stopverf verborgen, viel op den grond, en tegelijk draaide de naald van het noorden naar het oosten. De Bpijker had de naald van de goede richting doen afwijken, en daar men van buiten niets van het bedrog kon bemerken, waren al de berekeningen, lie Derrick goedgekeurd had, mis ge weest. Hoeveel was het uit den koers vroeg ik. Drie streken, jongenj En dat men niet afkome met dwang, stemomkooperij, bedrog, en wat meer nog om de nederlaag te verklaren. Nie mand laat zich aan die kinderachtige uitleggingen nog foppen. De kiesstrijd is hevig geweest. Van weerskanten was de werking algemeen. Dezelfde wapens door de catholieken gebruikt zijn ook door hunne tegenstrevers gehanteerd. Wij kennen menig staaltje van dwang, van stemafpersing, van onbeschaamd bedrog door liberale kajevans. Wij wachten om ons dossier open te slaan tot wanneer het eerste feit zal aange klaagd wezen ten laste van eenen vriend; de klacht tegen Camiel De Saedeleer met groot opspraak aangekondigd is nu al ingetrokken. Even belachelijk is het te beweren dat de werklieden allen hunne eene stem aan do liberale lijst hebben gegeven, ter wijl de vierstemmers van de burgerij de catholieke lijst zouden hebben ge steund, zoodat indien onze gekozenen de groote meerderheid der stemmen beha len, zy nochtans het kleinste getal kie zers vertegenwoordigen. Had de uitslag van de kiezingen aan de liberale ver wachtingen beantwoord, die kostelijke uitlegging was niet gevonden geweest. Immers een oogslag op de kiezerslijsten is voldoende om te doen bestatigen dat in alle partijen personen zijn die het meervoudig stemrecht bezitten en dat by de catholieken, zoowel als bij de socialisten, talrijke werklieden zich voegen, daarvan ligt het bewijs in do antisocialistische instellingen, vakver- eenigingen, maatschappijen, enz. waar van de rustminnende werklieden vrij en ongedwongen lid worden. De oorzaak van onze nederlaag vraagt de Volksgazet zondag laatst. Er zijn in Aalst verscheidene honder- den kiezers van allecategoriën zonder n politieke opinie, die in de kiezing slechts een onmiddelijk voordeel zien, welke de gevolgen ervan onverschillig laten, of die te bekrompen zijn om er o eenige beteekenis aan te hechten. (Salueert, Aalstenaars is mij dat een schoon brevet). En juist die kiezers zijn het die over den uitslag van den stryd beslissen, juist dezen zijn het, die naar gelang ze rechts of links stemmen het lot der stad in handen hebben Gedeeltelijk, ja, is dat de waarheid, als wy er zullen bijvoegen dat de groote meerderheid dezer verscheidene honder den kiezers onafhankelijke personen zijn op wien noch de geldmacht, noch het onmiddelijk voordeel geenen invloed heeft. Die personen, over vier jaren be drogen door de ongelukkige omstandig heden waarin de kiezing alsdan ge schiedde, zijn nu tot ons weergekomen en hebben de catholieke zegepraal ver zekerd, omdat zij, na de proef van vier jaren, teleurgesteld zijn geweest over hetgeen de vertegenwoordiging der min derheid in den Gemeenteraad heeft te weeg gebracht, omdat zij bevreesd zyn geworden van de tergende vervolgingen tegen de vrye scholen en tegen al wie den naam van catholiek draagt, omdat zy beangstigd waren voor de bedreigin gen alreeds voor den dag der kiezing door de liberale meesters uitgevaardigd. Verre van vooruitgedreveu te zyn door eenen volkstroom die hunne bond- genooten uit Hand en Hand en Chipka niet verwekken konnen, zijn de liberale zoogezegde volkscandidaten gevallen door de schuld alleen van M. De Blieck wiens houding in den Gemeenteraad zeer gemeen is geweest en, onder libe raal opzicht beschouwd, gansch af te keuren was. Gematigheid en eerbied voor andersdenkenden is hem onbekend. Het volk van Aalst wil rust, vrede, ont zag. Het wil niet dat de Geestelijkheid beschimpt worde, dat de Godsdienst uitoefeningen afgeschilderd worden voor winkel en geldkloppery, dat het catho liek onderwijs bevochten wordt. Het wil aan het hoofd van de stad, naar het woord van eenen onpartijdigen kiezer, personen behouden die waarborgen op leveren voor een goed bestuur cn die niet onder het bedwang der socialisten staan. Een hurausrijke, leemachtige bodem op doordringbaren ondergrond, past best aan die plant. Volgens do ontledingen van Wolft, Joulio en anderen, bevatten 100 kgr. tarwe gemiddeld Stikstof Fosfoorz. Potasch Kalk Graan: 1,89 0,79 0,83 0,40 Stroo 0,94 0,28 0,62 0,45 Deze cijfers tonnen dat de minerale bestanddeelen eene voorname rol ver vullen bij de teelt der tarwe. Wy achten het noodig de fosfoorzuur- en potasch- houdende meststoffen in den herfst vóór het zaaien goed onder te ploegen. Ver der is het aan te bevolen een deel zwa velzuren ammoniak met de eg in te werken, ten einde de planten goed to doen opschieten voor den winter. Het overige zal in den beginne van de lente uitgestrooid worden. Wij mogen dus gerust do volgende bemestingsformule aanbevelen. Aan tarwe na klaver 100 kgr. zwavelzuren ammoniak: 400 tot 450 kgr. superfosfaat400 tot 450 kgr. kaïnite. Tarwo na aardappels gaf ons eene nettowinst van 50 fr. per hectare met de volgende hulpmesten 200 kgr. zwavelzuren ammoniak; 000 superfosfaat300 tot 350 kgr. kaïnite. J. Aidit. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 3 November 1907, M. De Waele, Kerk straat. Sint Hubertua. Hij is de bij zondere patroon tegen de vreeselyke ziekte, de razernij. In zijne jonkheid was Hubertus juist geen heilige maar zeke ren dag was hy op jacht en vervolgde met drift eenen hert, toon eensklaps het beest zich omkeerde, en voor zijnen ver volger een Christus'beeld tusschen zyne hoornen vertoonde. Ter zelfder tijd riep eene stem uit den Hemel tot den jager, dat, zoo hij zich niet beterde, hij slechts de eeuwige verdoeming te verwachten had. En de wezenlijke kuil Ligt... zeg, Healy, wij kunnen u immers vertrouwen Maar mijnheer, zegde Healy en in mijn hart stemde ik in met het verwijt, dat in zijne stem klonk, dat kunt ge zeker Daarginds, hernam den kapitein, den trouwen jongeling hartelijk de hand druk kend, waar gij die kleine spleet in den grond ziet, eenige meters westelijk van het graf van den neger. Wij zijn er vlak langs gegaan. Als Derrick zijnen kring iets wijder had getrokken. Een weinig te ver is veel te ver zegde Healy. Waarlijk, mijnheer, gij hebt de schurken prachtig beetgenomen met dien nagel. En die stopverfIk dacht dat gij mij voor den aap hieldt, toen ik u die moest bezorgen. En wanneer denkt gij het goud te gaan opgraven, mijnheer Eerst wanneer deze zaak in de ver geethoek geraakt is. Om te beginnen moe ten wij naar huis en zorgen dat wij den schoener weer in handen krijgen. Ik wilde dat wij hier vandaan konden komen. Daar is een schip, zegde ik, naar zee wijzend, waar zich een wit zeil vertoonde. De Tarwe. De teelt der tarwe is voorzeker de be langrijkste en meest uitgestrekte van België; zulks kan ook niet anders, want zy komt op den eersten rang in de voe ding van menschen en dieren en levert verder de grondstof aan tal van belang rijke nijverheden. Wy moeten evenwel bekennen dat deze kweek niet al te winstgevend is, omdat men niet genoeg met verstand bij de bemesting te werk gaat. In 1902 was de gemiddelde opbrengst per hectare 2349 kgr.; en door eene oordeelkundige bemestingswyze is er middel om 3000 kgr. te bekomen. En een schoener nog wel I voegde er Healy bij. Opgewonden sprong de kapitein overeind en staarde lang en ernstig naar de zee. De schoener, om al wat ,'gij wilt riep hij. Ziet gij het niet aan den bijzon deren vorm van de masten. Waarlijk, het is mijn schip Ik geloof, dat gij gelijk hebt, zegde ik. Hoera schreeuwde Healy. Tegen vier uren in den namiddag lag de schoener voor anker bij de streep zand, op eene kabellengte afstand van de plaats, waar de brik in de golven begraven lag. Voorzichtigheidshalve hadden wij geen tee- ken van leven gegeven, maar toen er eene boot landde met drie van de vier opvaren den, kwamen wij te voorschijn en ont vingen hen op eene wijze, die zij niet ver wacht hadden. Ik dacht, dat gij bevel hadt gekregen, het anker uit te werp n, kort nadat gij van de brik gescheiden waart, zegde de kapi tein. Dat hadden wij ook, antwoordde een hunner op norschen toon. Hubertus was door dit wonderdiep getroffen hy viel op zijne knieën hij bad God om genade hij beloofde zijn leven te beteren, en hy deed het. Hy werd later Bisschop, de eerste Bisschop van Luik, en een groot heilige. Hij stierf te Tervueren, by Brussol, ten jare 727. Hij wordt thans nog, heel ons land door, vereerd als een bijzondere patroon tegen de razernij. Te Sint-IIubert in de Ar dennen bewaart men zijne wonderbare stool, waarmede reeds honderd duizenden genezingen gebeurden. Op zijnen feestdag, den 3 November, wordt er in de meeste kerken van ons lar.d brood gewyd ter cere van Sint- Hubertus. De menschen eten daarvan, en men geeft het ook aan het vee, opdat die goede beschermheilige allen beware van de vreeselijke ziekte, de razernij, 't Is een heel godsdienstig gebruik, dat wij goed doen te onderhouden. Moge die goede heilige ons allen van die vreeselyke ziekte bevrijden Wat komt gij hier doen Wel, ons deel halen Wij begonnen te lachen, en vertelden hun, hoe de zaken stonden dat Derrick en Beau Billy dood waren, en dat er niets te deelen viel, dan de kogels van onze revolvers, als zij die verlangenwaarop zij ons, op ons verzoek, naar den Bchoener roeiden Ons lijden was echter nog niet geëin digd. Op de een of andere wijze kreeg de regeering lucht van den verborgen schat van den vrijbuiter en wij werden zoo streng bewaakt, dat het wel drie jaar duurde eer de kapitein het durfde wagen, het goud op te graven. Nog een jaar hadden wij werk, om den schat in het buitenland in gangbare munt om te zetten,en toen alles afgeloopen was, waren wij slechts tachtig duizend pond rijker. Toch was het altijd eene schoone beloo ning voor hetgeen wij hadden gewaagd en geleden en voor mij was het schoonste gedeelte van den schat, de guinje, waar voor ik Melisse een trouwring kocht. EINDE

De Denderbode | 1907 | | pagina 1