3a OPTOCHT Allen op Post De ware schuldige. DITJES en DATJES. Stad A a 1. r t van denTooneelweds trij d, Rechterlijke krouijk. Een reclaam tegen de gemeentekiezingen. El Allerhande nieuws. Melrose HAAR HERSTELLER Een goede raad. Moest het ongeluk u overkomen van door eenen razenden hond gebeten te zijn, gaat vooraf en met groot betrouwen naar Sint-Hubert, in d'Ardennen, zooals onze voorouders deden en hedendaags nog alle ware christenen doen. Honden, met den sleutel van Sint- Hubertus gebrand, worden krachteloos en kunnen niet meer hinderen, wanneer zy van razernij zijn aangetast. (Ons Gazet je). Catljolieke Kiezersbogd. TRIOMFALE naar Schaarbeek, op Zondag 3 November 1907, om 2 uren namiddag. Vergadering ter Groote Merkt, om 11/2 ure. Dat de grootste misdadigers niet altijd terecht staan, toont ons het volgend voor val. Voor het gerecht van Neufchatel waren de arnarchisten Nicollet, Darbelloy en Heusi gedaagd, die aangeklaagd waren wegens het aanplakken van een oproerig plakkaat. De vrijmetselaar Br. Stockmar, de bekende voorvechter van dan Cultur- kampf en het hoofd van den eeredienst van het kanton Bern, trad op als advokaat van het gouvernement. De anarchist Nicollet, de hoofdaange- klaagde voerde zelf zijne verdediging. Bij het einde daarvan vroeg hij verlof een ge dicht te mogen voorlezen, dat juist en volledig zijne gedachten weergaf. Het ge dicht, in 't Fransch gesteld, luidde onge veer als volgt O koningen, wanneer zal het uur slaan, waar p volkeren met reuzenbanden het kinderspeelgoed zullen vernielen, waar mede gij in uw trotsch hen verleidt, het uur. waarop de dooden in hun duister graf zullen opjubelen O koningen, wanneer zal het onfeilbaar, dichtbij zijnde uur slaan, waarop als eens het menschelijk geweten zich wreekt, gij, ten onder gebracht, de vlucht zult nemen waarop tronen, scep ters, zwaarden tegelijk met de schavotten in 't vuur zullen worden geworpen waarop de aarde ons toehoort en de bloedbeker den laatsten druppel zal eischen 1 Dit bloed zal het uwe zijn, tyranen En de weg, dien het vrije menschdom alsdan eindelijk zal kunnen inslaan, zal het zijn goddelijk doel aantoon en Broederschap Rechters, gezworenen, zei hierop Nicollet, ik vraag u, zijn deze verzen niet veel meer in staat oproer te wekken dan mijn plakkaat Welnu, de maker daar van daar zit hij (Tegelijk wees Nicollet met zijn vinger naar den advocaat, Br. Stockmar). Het is Stockmar in eigen per soon Deze verzen prijkten den ie Novem ber 1871 in de Tribune du Peuple, voorzien van zijnen naam. Wilt gij nu rechtveerdig zijn, welaan stelt dan Stockmar, even als ons, in staat van beschuldiging Hij heeft ons in die verzen het voorbeeld gegeven, dat wij gevolgd hebben. Wij zijn slechts zijne leer lingen en navolgers De uitwerking dezer woorden was gewel dig. De pleitbezorger, Br. Stockmar, was als door den biiksem getroffen. De aanwe zigen stonden nieuwsgierig van hunne stoelen op en klapten bijval. Nicollet ging zitten. Hij had het proces gewonnen. Het gerechtshof besliste ten gunste der aange klaagden. Bij de steenbakkers. Hoe wel het weder ongunstig is en het sei zoen voor het bouwen ver gevorderd is, gaan de zaken der steenbakkerijen rede lijk goed vooruit. Id West-Vlaanderen gingen de wer ken hunnen gewonen gang in het ach terseizoen langs de zeekusten zal de voorbrengst zoo groot zijn als op andere jaren. Het werk loopt echter op zijn einde en by velen zyn er gedurende October geene steenen meer opgestreken. De aftrok was goed over het alge meen in sommige streken van Hene gouw en ook rond Geeraardsbergen was de vraag zeer groot en klommen de prijzen. Te Boom ging het over hot algemeen niet goed wegens het natte seizoen. Men spreekt er ook van krachtige maatrege len te nemen om overvoortbrengst te voorkomen. WEERVOORSPELLINGEN. - De oude generaal deelt de volgende voor uitzichten mede over het weder in de maand November Van 1 tot 8 November donkere, re genachtige luchtvan 9 tot 12 rustig, zeer koude nachten van 13 tot 17, ge weldige regenvlagen over ganscb mid den-Europa, en in het Noorden van Frankrijk van 26 tot 30 aanhoudende stofregen. Men moet bekennen dat de voorspel lingen niet bemoedigend zijn laat ons hopen dat de oude generaal door een ver keerden bril heeft gekeken, wat hem overigens meer gebeurt. De wonderen der wetenschap. De Echo de Paris meldt dat er voor de eerste maal per telegraaf, van Parijs naar Berlijn, clichés zijn gezonden welke 's namiddags werden genomen en den koning en de koningin van Spanje voor stelden. De photographiën zullen heden in een blad van Berlijn verschynen. «*»De bloktrein Brussel Antwer pen. Het algemeen bestuur der spoor wegen heeft beslist dat de bloktrein Brussel-Antwerpen op 1 Maart 190 zal beginnen rijden. Deze treiu zal gevormd worden uit een bijzonder materiaal. Hij zal bestaan uit vyf rijtuigen welke de schoonste zullen zijn die op het vasteland rijden en elk de bagatel van 100,000 fr. kosten. Er zullen drie treinen zijn. Twee er van zullen gedurig dienst doen, terwijl de derde in de hangaars van Schaarbeek als reserve zal dienen. De rijtuigen zullen aan elkander ver bonden zijn door hetzelfde stelsel als de waggons der foorreizigers Barnum en Bailey. Met dat stelsel is alle braak van verbinding onmogelijk. Vuile vod. Waarlijk zou men niet zeggen dat De Volksgazet 't orgaan der firma Vijf Ezels en C". eene soort van vod is, zoo een schotel vod die alles maar zonder omkijken opneemt Dit is onbetwistbaar te veronderstel len men oordeele In 't ezelsorgaan van 20 October 11., leest men 1® bladz. 3e kolom Het zijn de politieagenten niet die slecht zijn, het is het bestuur, het zijn de bedienden niet die falen, het is de kliek, het is 't volk niet dat slecht is, het is dc overheid die niet deugt, het zijn de regeerders die hunne plichten niet kennen. Dus de politieagenten, de bedienden in 't algemeen zijn mannen die getrouw hunne plichten vervullen, hun ambt on berispelijk waarnemen. Maar zie zelfde bladz. 5e kolom keert de kaart en men treft er aan 9 Die opeters, nuttelooze bedienden... 1 die uitzuigers zijn daar niet voor 't pu- bliek, 0, neen. ze wanen zich veel hooger en beter, het publiek dat is het schaap, dat geschoren wordt....» En verder worden de bedienden in het algemeen waarbij ook hel gausche poli tiekorps, uitgescholden voor luiaards, grabbelaars en uitbuitera. Mogen wij dus, 't orgaan der Vijf Ezels en O niet aanschouwen als eene schotelvod, die alles maar zonder om kijken opneemt Hoe anders die tegen strijdigheid uit te leggen HOORT ZE SAK- KkREN, lioort ze eens tieren lijk ware bezetenen De vermaledijde omkooperij Zoo verzekerd van de zege praal en dit met 400, ja 500 en me; r stemmen meerder heid En dan integendeel eindelijk verplet terd worden onder eenen klont van over de 400 pond, wie zou er niet sakkeren Wie zou niet vol duivels gestampt zijn De schelmen van Catholieken hebben, zelfs bij klaren dage stemmen gekocht, z'hebben met broodroof bedreigd, z'hebben geweld gepleegd... en dan nog 't grofste van al z'hebben tevens krotters recht ge zet... Die Bchelmen die schelmen 1 Maar wat waarlijk te bewonderen is, 't is dat de liberalen overal 't zelfde liedje zingen als hier te Aalst. Te Mechelen, te Lier, te Turnhout, te Sl Nicolaas, te Dendermonde, te Geerards- bergen, te Audenaarde, te Brugge, te Kort- lijk, te Doornijk enz, overal hebben de zegepralende catholieken stemmen ge kocht en krotters rechtgezet... Zou dit soms 't ordewoord uit de ma9on- nieke loge niet zijn Wat er dan ook van zij, wat bewijzen die weeklagende beschuldigingen der liberalen Wel dat de liberalen overal een soortje van domooren moeten zijn die zich door de catholieken in de doekskens laten doen zelfs als z'er bijstaan Geeft ze spekken en dat ze lekken De triomfale optocht imnr Mijlheek is luisterrijk ge weest. De stoet welke de Bokken volgden was oneindigduizenden en duizenden onzer medeburgers en vrienden uit naburige steden en gemeenten namen er deel aan. En wat is er gejubeld, gezongen, ge danst en gesprongen Zondag 11. te Mijlbeek. En de Mijlbekenaar6 waren verheugd en vereerd door dit triomfale bezoek... Niet alleen de catholieken maar ook alle wel denkende landbouwers en burgers, alle deftige werklieden zonder blauwen carbon- kel waren te vrede, en vierden de roem rijke zegepraal van 20 October meê. Alles is in volle vreugde geëindigd en voorzeker zal deze zegefeest nooit gewischt worden uit 't geheugen van al dezen die er deel aan namen. Zondag 3 November is de beurt aan Schaarbeke en voorzeker zal daar niet min gefeest, gezongen, gedanst en gesprongen worden. De Schaarbekenaars willen nader kennis maken met onze Bokken die triom fantelijk de straten zullen doorwandelen. Catholieken 1 Onafhankeljjken allen op post Zondag aanstaande 1 S, DE KOOLMIJNEN IN LIMBURG. De boortoren der vergunning Dumont, opgesteld te Aasch, is in volle werking. Men heeft reeds eene diepte bereikt van 750 me ters, waarvan 215 m. in de koolader. Er zitten kolen met de vleet en van góede hoedanigheid. De gebouwen van den koolput zullen opgericht worden ter plaatse waar thans de toren staat. De gronden, benoodigd tot het bouwen van werkmanswoningen, werden aangekocht nabij de Statie, langs den weg Asch-Mechelen a/M., welke op deze plaats eene geheele nieuwe omgeving zal vormen. Er is spraak eene electriciteitfabriek te Hasselt op te richten, hebbende eene kracht van 100,000 paarden. Te Genck heeft men de noodige gronden aangekocht voor het aanleggen eener lijn Genck-Luik. De werken zullen weldra be ginnen. Te Eysden,heeft de sociëteit «Limbourg Meuse eenen nieuwen aankoop van 25o hectaren gedaan. De werken van den weg Assch-Mechelen a/M. zijn reeds gevorderd tot kilometer 7. Deze weg, welke van het grootste nut is, heeft eene breedte van 15 meters. Er is ook spraak de Maasvallei te verbinden met het noorden der Kempen, door den aanleg van een tram over Asch-Op-Glabbeek-Gruit- rode-Bree. MUILBANDEN. De bestendige Deputatiën, geraadpleegd door M. den Mi nister van Landbouw, zijn allen van oordeel dat het muilbanden der honden verplichtend dient gemaakt te worden. Nog kiezingen. In het Walen land hebben de catholieken ook schoone overwinningen behaald, en over het alge meen is er bij onze Waalsche broeders eene echte catholieke herleving waar te nemen. In de provincie Luxemburg is de catho- ke ontwaking bijzonder merkwaardig. In de provincie Luik is eene der schoon ste overwinningen deze van Ensival, waar de catho. ieken vereenigd met de onafhan- kelijken de liberale meerderheid hebben weggevaagd. Er blijven nog enkel drie socialisten in den raad. Het werk over 4 jaren begonnen, hebben de catholieken op 20 October schitterend voltrokken. Zooals men ziet, overal zijn de socios aan 't zakken. Invoer van Vee. Gedurende de maand September heeft België ingevoerd 6,379 stuks rundvee, waarvan 4,627 uit Holland, 792 uit de Veree: igde Staten en 959 uit Frankrijk. Voor de drie eerste trimesters der drie laatste jaren, beliep deze invoer in 1905. tot 42,250 stuks rundvee in 1906, tot 47,200 stuks rundvee en in 1907, tot 58,893. De toename van onzen rundvee invoer sedert 1905 is nog al beduidend Er wer den 11,643 'tuks meer ing:voerd voor de negen eerste maanden, dan in hetzelfde tijdstip van 1906. Het is vooral de toevoer van koeien uit Frankrijk verzonden, die in aangroei is. ,*,De Inntgtu relikwieën. Er zijn nog negen strijders v^n 't jaar 30 in 't leven. Van de vrijwilligers leven nog MM Jan-Baptist Dubois, geboren te Ath, 19 Februari 1811 kapitein Paul- Emiel Mesplon, geboren te Doornik, 8 No vember 1812 Eugeen-Dominicus Hespeel, geboren -e Brugge, 12 Mei 1814 Jacobus- Martinua Janssens, geboren te Gent, 7 Oc tober 1812; Karei Duymelinck, geboren te St.-Nicolaas, in 1810. De vier medestrijders zijn 1 MM. Baude- wyn-Alexander Grave, te Brugge Filip JozefDumoulin, van Arquennes Frederik Goderis, van Zonnebeke en David Van den Hulckc, vau Roeselaere. Groene Pie.die zoo klapziek is over 't geen er zoo al te Denderhantem voorvalt, heeft nog geen woordje gerept over 't geval van den kiezer die door de groen-blauwen, op een kruiwagen naar de stembus werd gevoerd en die, bij 't naar huis keeren, op den kruiwagen stierf. Waarom daar over gezwegen, Groene Pie Omdat ge overtuigd zijt dat zelfs tal uwer kliekman- nen zouden uitroepen, 't Is schandalig van een mensch in stervensnood op een kruiwa gen naar de stembus te voeren KONINKLIJKE REDERIJKKAMER <De Catharinisten.» TWEEDE VERTOONING op Zondag 3 November aanst. Tooneelmaatschappij De Kunstmin naars van S' Jans-Molenbeek. Drama Kermisklok-Doodsklok Blijspel De Duivel op 't Dorp. Aanvang stipt om 5 i/a uren. Deuren open tot 5 uren. Gedurende de opvoering zullen de deuren gesloten wor den. De lijst der voorbehoudene plaatsen voor de niet geabonneerden, is neergelegd bij M. Felix DE LOOSE, Botermerkt. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor be noemd Te Belzeele (Evergem), den E. H. Van derVeecken, proost aldaar te Wippelgem (Evergem), den E. H. Staessens, A., proost aldaar. Om zijne moeder te wreken. Een jonge fabriewerker van Saventhsm, Ern. Bartels, had vernomen dat een neef, zekere Bauwelinckx, zijne moeder op brutale wijze had geslagen. Dat zal dezen avond bloed kosten had hij daarop uitgeroepen. En eenige uren later, terwijl hij nog onder den invloed der gramschap was, ont moette hij Bauwelinckx. Hij naderde hem, verweet hem zijn lafhartig gedrag en bracht hem twee messteken toe, die de dood voor gevolg hadden. De kamer van inbeschuldigingstelling correctionnaliseerde de zaak en Bartels, voor de rechtbank van Brussel geroepen, werd tot 2 jaar gevangenis veroordeeld. De familie van Bauwelinckx, die zich als burgerlijke partij aanstelde, kreeg 6000 fr. vergoeding. STAD AALST. VERGADERING van den Gemeenteraad op Zaterdag 9 November aanstaande om 5 1/2 uren namiddag in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize. Dagorde 1. Gemeenteraadslid. Ontslag van M. Borreman Kiezing voor een toegevoegd Lid Nijverheidshoofd. 2. Gemeentekas. Driemaandelijksch na zicht, 3e kwartaal 1907. 3. Gemeentebelasting op de Motors. Aanvraag van de vernieuwing der machti ging. 4. Lager Onderwijs. LijBten der leerlin gen rechthebbende tot kosteloosheid. 5. Nijverheidschool. Rekening 1906 en begrooting 1908. 6. Legaten. Aanvaarding. 7. Brandweer. Rekening 1906 en begroo ting 1908. 8. Bureel van Weldadigheid. Rekening 1906 en begrooting 1908. Na er acht dagen eens goed op nage dacht te hebben, komen onze geklopte libe rale candidaten per expres een reclaam in te zenden tegen de gemeentekiezingen van 20 October. De reden die in dit ezelsfactum wordt opgegeven, om de verbreking van de kiezing te vragen, is, indien wij wel inge licht worden, de volgende eene onge hoorde drukking is gepleegd door catho lieke werkbazen op hunne werklieden om dezen te dwingen hunnen stembrief te ver nietigen ofwel hem te tcokenen. Wie de bedoelde patronen zyn, zegt men niet. De Bestendige Deputatie moet er maar naar zoeken Ware deze drukking niet beantwoord geweest, de catholieke lijst had dc vol strekte meerderheid niet behaald. Inder daad er waren, zoo luidt het reclaam 1® een groot getal nietige brieven 2° meer dan 50 stembrieven waar boven de lyst nr 2 en nevens de namen der can didaten was gestemd 3° 130 stembrieven die onvolledig voor de lyst nr 2 zijn uitgebracht. Voor de reclamanten waren deze allen geteekende, dus met dwang afgeperste stemmen. Laat ons dat eens zeer kalm onderzoeken. 1° Was het getal nietige brieven thans grooter dan in eene andere kiezing in 1903 zyn er 7281 stemmen uitge bracht er waren 103 nietige brieven; in 1907 zyn er 7931 stemmen uitgebracht en er waren 100 nietige brieven. Nochtans over vier jaren waren er vier lijsten iedere denkwyze had hare verte genwoordigers en dan bestond er minder reden dan nu om wit te stemmen. Daaruit blykt dat de verhouding nietige brieven niets anormaal aanbiedt. 2° Indien er waarlyk meer dan 50 stem brieven boven aan den lijst nr 2 en daarbij nog nevens de namen der candidaten wer den geteekend, het groot getal dezer brie ven neemt alle gedacht weg van in deze byzondere stemming een middel van con trool te zoeken. Veronderstel dat er tien zulke brieven in ieder opnemingsbureel moesten uitkomen, hoe kan men weten dat een kiezer in het byzonder het hem opge legde heeft vervuld. Dat een zeker getal catholieke kiezers op deze eigenaardige wijze hebben gestemd, dat moet niemand verwonderen niet een maal, maar wel tienmaal hebben wy in herbergen of op vergaderingen de vraag hooren opwerpen of men wel geldig boven aan en nevens aide namon mocht stemmen. Wy hebben daarover hooren redetwisten en meermaals bevestigd dat het eene gel dige stemming was, alhoewel wy telkens erop hebben gewezen dat men, om het moeilyke en het zonderlinge na te jagen, het gevaar inliep zjjnen stembrief nietig to maken door hem niet goed te teekenen. Maar, wat wil men, er zijn altijd personen bereid om iets buitengewoon te doen. 3° Dat er 130 stembrieven onvolledig voor de lijst nr 2 zijn uitgebracht, dat is volstrekt onmogelyk. Ziehier een bewys. Tel te samen het cyfer der stemmen bekomen in ieder opne mingsbureel door den candidaat die het kleinste getal stemmen behaalt, en ge zult op weinig na, het cijfer bekomen der stem brieven volledige lyst. En aldus kan men berekenen dat er ongeveer 4037 volledige lijstbulletynen hebben geweest en een 60 tal onvolledige voor nr 2. Wie stemt er meest met onvolledige lyst, tenzy kiezers met drie, vier stemmen die tegen den eenen of den anderen candidaat eenen wrok over hebben en hem, ondanks al wat men hen vertoonen mag, toch willen botvieren. Degenen die in de stemopne- mingsbureelen hebben werkzaam gsweest hebben bestatigd, ja, dat er minder onvol ledige brieven voor de lijst Nr 1 zyn uitge komen; maar de liberale candidaten hebben dan ook een grooter getal stemmen getrok ken uit de gepanacheerden. Hieruit is er te besluiten dat nogmaals het echt cyfer der onvolledige stembrieven voor de lijst Nr 2 niets anormaal oplevert en geenszins doet vermoeden dat er dwang op groote schaal is gepleegd met geteekende brieven. Eindelyk de reclamanten halen bet feit van Camiel De Saedeleer aan deze is tweo dagen voor de kiezing, zoo zeggen zy op heeterdaad van stemomkoopery betrapt het Gerecht heeft de zaak in onderzoek en het gevolg er van moet eenen grooten invloed op de beslissing der Bestendige Deputatie uitoefenen. Wy hebben Zondag laatst de waarheid kenbaar gemaakt over dit zeer deftig com plot. Wat er het gevolg zal van wezen, dat zullen wy zeer geduldig afwachten, maar met rustiger gemoed dan zeker liberaal heerschap in de zaak betrokken en die deze week nog openhartig bekende eene felle beeatigbeid te hebben bsgaan. Doch wy vragen ons af welken invloed dit afgezon derd feit op den uitslag der kiezing kan hebben. Was Seré een werkman van de firma Roos, Geerinckx en De Naeycr&C0 Neen, niet waar, hy staat ten dienste van den candidaat M.Leclercq. Welke drukking kon er dan op hem uitgeoefend worden, andere dan deze die hy verlangde Eene klacht tegen De Saedeleer, die be staat niet: zij is ingetrokken geweest daags na de kiezing als men gehoord heeft dat op aanvraag van De Saedeleer zelve het parket een onderzoek ging openen. Het ongcrymd reclaam is waarlyk aan- eengestooten door een zeer vernuftig man die nogmaals een uitstekend bewijs levert van zyne groote naïveteit en schranderheid van geest. Er moest, wat men ook vinden mocht, een reclaam worden ingediend. Het doel van liet reclaam Wel onze liberale slimmerikken hebben geenen oogenblik getwyfeld of de heeren der Bestendige Deputatie gaan hen met hun onnoozel reclaam wandelen zenden. Ze reclamoeren niet omdat zij meenen iets aan den uitslag der kiezing te zullen zien ver anderen, maar enkel en alleen omdat er eene reclamatie zou bestaan En dan, met de eerste zitting van den Gemeenteraad, zullen wy de comediant Leveau, met veel lawyt en tragieke gebaren, hooren uitleg gen in eene op voorhand bereidde verkla ring, dat zij leden van de minderheid terug hunne plaats innemen in den gemeenteraad, omdat de wil van het volk vervalscht is geweest door dwang en stemomkooperij Comedie is dat reclaam, anders niet Gntholickon! De liberale wraak wordt ten uitvoer gebracht. Aan een groensel ver- kooper werd geantwoord Wij eten geen bokken spruiten meer op talrijke dergelijke ge vallen kunnen wij wijzen. Poets, wederom poets Begrepen Broodgeroofden en broodroovers zullen wij bekend maken 1 t Overlijden. het godvruchtig overlijden in den nog jeug digen ouderdom van 58 jaren, van den heer Gustaaf De Ryck, Geneesheer en Schepen dezer Gemeente. De eerzame overledene was eene koene verdediger der Catholieke Zaak en als geneesheer een man van gren- zelooze zelfsopofTeringZijn afsterven wordt niet alleen door zijne familieleden, maar door de gansche gemeenten en de menschen in 't omliggende betreurd H. R. I. V. BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 218 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1740 kilogr. A.-VS^S'F. Eene talrijke menigte uit al de standen onzer Aalstersche samen leving, dank zij 't goed weder, bracht giste ren Allerheiligendag, een bezoek aan ons kerkhof. Zonder tegenspraak mag men de bezoekers en bezoeksters op 2 a 3 dui - zend schatten. Maar of er in evenredigheid gebeden zijn gestort geworden voor de overledenen dat is eene andere kwestie. De vereeniging der blauwe carbonkels, onr der 't geleide der roode leeperikken deed den jaarlijk8chen optocht. De roodjes der naburige gemeenten bijgerekend, waB de getalsterkte nagenoeg de zelfde als verleden jaar. In alle geval de rood blauwe betoogers gaan er toch niet om te bidden want ze ge- looven, noch aan God, noch aan Hemel, noch aan Hel, eens dood alles dood, zeggen zij dus Comedie kwestie van betooging en anders niet I Plnnlselijko indrukken. Er is altijd iets ongedwongens en recht zinnigs in hetgeen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hier- verblijvende menschen belang in te boe zemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewijzen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er iets meer overtuigend. Mr L. Spaens, 51, Pieter-Couckstraat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan eene maand had ik vreeselijke nierpijnen, ik kon mij niet meer buigen voor wat het ook zij, mijn water was troebel en ik had teene- maal den eetlust verloren ik verkwijnde en was mistroostig, al de genomen mid delen bleven zonder uitslag, alsdan besloot ik de Foster Pillen voor de Nieren te nemen en verkocht bij M. De Valkeneer. Ook welke vreugde toen ik na er gedu rende drij dagen gebruikt te hebben mij reeds veel beter gevoelde, na eene week dier verpleging waren de pijnen gansch verdwenen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hebt ge ooit vermoed dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt ge pijn in den rug, aan het hoofd of in uwe leden Lijdt ge aan rhumatiek, zwakte van het hart of zijt ge waterzuch tig Komt er te veel of te weinig urir.e met graveel of bezinksel Zijt ge altijd moe, afgemat, zenuwachtig Overweeg. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan dc krachtdadigheid algemen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. A. D. 25. LEDE. Zondag namiddag heeft hier een vreeselijk gevecht plaats gehad, op de wijk Overimpe, tusschen Karei De Vos, 17 jaar, en zijn schoonbroeder Deairé Baeyens, 30 jaar. Baeyens werd zoo wreed gestoken dat hij Maandag namiddag de H. Rechten moest ontvangen. Men vreest eenen nood- lottigen afloop. Het schijnt dat er twist ontstaan was tusschen vader De Vos en zijnen zoon Karei. De schoonzoon kwam tr tusschen en is met de dochter en den zoon beginnen te vechten. De zoon, ziende dat hij het onderspit ging delven, greep een broodmes en Btak er zijnen schoonbroeder mede in de zijde. Deze zeeg ten gronde hij verloor veel bloed. Karei ging Maandag morgend naar zijn werk als naar gewoonte, doch werd aan den trein van 6,50 uren te Lede aange houden. Om 12 uren is het parket ter plaats ge komen en heeft den moordenaar naar het gevang van Dendermonde doen overbren gen. De dader is hier als een brave jonkman gekend, terwijl het slachtoffer den besten naam niet geniet. Een inwoner van Ninove, die op jacht waB te Schepdaal, mikte op eenen haas, maar trof eene vrouw, die in een na burig veld werkte. De wonde is gelukkig niet doodelijk. MUST GZZOCHTg herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. lïwkoeht doer Coiff. os Pirf. Hoofd- Dcp-ji 26, r. iüuDO-Mareel, Parijs, De fl sch Ir. 2,5o, te veikrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalsr. Drama te Borgerhout. De beeldhouwer Victor Van Beylen, 35 jaar oud, wonende Veldstraat, 54, te Borger hout, gaf in den laatsten tijd teekens van zinsverbijstering. Maandag nacht werd een onzer confraters, die in de nabijheid woont, wanneer hij thuis kwam, bijna door eene lans getroffen, waarmee M. Van Beylen buiten kwam geloopen. Die lans was een Congoleesch wapen, behoorende tot een panoplie of trophee, in bezit van den artist. Dinsdag avond rond half elf is de onge lukkige echter voor goed zinneloos gewor den. Hij greep zijne vrouw vast, drong haar tegen den muur, en ging zoodanig te werk dat de ongelukkige vrouw niet meer met haren man alleen in huis durfde vernachten en de hulp der poficie ging inroepen. Twee agenten Jules DielB en Jaak Wiesó, t gingen in het huis binnen, maar zoohaast had de zinnelooze de agenten niet gezien t of hij greep een marmeren beeld van de schouw en wierp er mee naar de agenten zonder hen te treffen. Het marmeren beeld vloog aan stukken op den grond. k Daarna greep de zinnelooze eene Congo- leesche. lans, (sagaai). De agent Diels, dit I ziende, greep eenen stoel om zich te verde- digen, maar nauwelijks had hij den stoel voor zich gehouden of de zinnelooze had de lans langs onder den stoel vooruit gestoken en trof er den agent mee in den onderbuik. De andere agent Wiesé, wilde een lans- stoot afweeren, maar daardoor werd zijn rechter pink bijna afgesneden. De twee agenten zoo erg gekwetst, verlieten het huis en lieten zich verzorgen bij den ge neesheer M. Paternotte. De wonde van M. Diels scheen nogal erg. Men vreesde dat de ingewanden doodelijk waren getroffen. De wonde was zes centimeters lang op een paar breed. De steek was schuins toege bracht. Woensdag morgend heeft de burge meester M. De Pro ter, dewelke geneesheer is, een bezoek gebracht aan het slachtoffer van zijnen plicht, en den toestand alt geruststellend beschouwd. Na deze tooneelen, heeft de waanzinnige zich in eene benedenkamer, als slaapkamer gebezigd opgesloten, en heeft er gedurende de nacht vreeselijk huisgehouden. De vrouw bleef er niet meer in huis en de agent Delanghe, die in dit geval eene bijzondere vermelding verdient, is rond twee ure '8 morgens de woning van den zinne looze binnengedrongen en heeft er ook de twee kinderen uitgehaald. Woensdag morgend ten 8 ure, ging men zich voor goed meester maken van den waanzinnige. Met een vijftal agenten (rad men er heen en het was weer de agent Delanghe, die volgens het zeggen van de oversten, zich buitengewoon krachtdadig heeft gedragen. Als een razende ging de beeldhouwer te werk en wilde weer een agent met een mei treffen. Met groote moeite gelukte men er in, hem te ontwapenen en enkel met de grootste krachtinspanning kon men hem binden en naar het Sint-Erasmusgasthuil overbrengen. De kamer waar hij den nacht had door gebracht was om zoo te zeggen totaal afge broken. Eene schoone piano had hij totaal verbrijzeld, venstergarnierselen aan stukken getrokken, enz., de Op twee verschillende plaatsen heeft hijiilac zelfs gepoogd het huis in brand te steken, nen Aan de schouw had hij petrool gegoten als- aan] ook aan de kleerkas, en deze cok in brand gestoken. De brand heeft zich gelukkig niet renc voortgezet. boec M. Van Beylen is, hoewel niet aangetee- «ang kend als een groot artist, toch goed gekend inom in de kunstenaarswereld. Hij was een deiieene mededingers voor het maken van het borst- u Cl beeld van wijlen dèn overleden burgemeester kij e M. Moorkensen hij had verdienstelijk werkflukki geleverd. poel Dijnsdag avond rond 8 ure, verraste i de politieofficier van den ijzerenweg, M- Mart Flor. D., in de goedereji statie, aan de langi

De Denderbode | 1907 | | pagina 2