T LAAD VAN RIEM. De Armen van Parijs, Vermakelijk Tooneelfeest Stad Aalst.'-Werkbeurs Allerhande nieuws. Frankrijk. Cl Duitsckland. C.E Hoe men in Bosnië eene vrouw zoekt, Men raakt niet uitgepraat over de vreemde gewoonten en gebrui ken bij verschillende volken op 't ge bied van vrijen en trouwen. Ziehier, hoe het toegaat in Bosnië. Daar trouwt men heel vroeg; op het 15® of 16Jjaaris een Bosnaïk dikwyls al echtgenoot en vader. En 't is niet de jongeling die eigenlyk uit vrijen gaat maar zijn vader. De jongen zoekt, evenals elders ten plattelande, een meisje uit op een jaar markt, doch laat het voorwerp zijner keuze niets merken. Hij deelt zqn vader mede wie hij heeft uitgekozen, en papa gaat dan naar den vader van 't meisje om een cadeau te brengen uit naam van zijn zoon. Neemt de vader die aan, dan is de zaak in orde. Maar nu moet het meisje toestemmen. Of zij den jongeling genegen is, toont zy, door zyn geschenk, meest een armband, openlijk te dragen. Dit gebruik is niet in alle dorpen ge lijk in de Noord-westelijke is het ge bruik, dat de jongeling het meisje een appel geeft. Meestal staat ze uit schuchterheid met de armen over elkaar en den jongen man legt den appel erup. Wil zij hem (den minnaar), dan eet zij den appel op, zooniet, dan geeft zy hem aan de kinde ren, De bruiloft is altijd na 3 weken, en deze tijd dient daarvoor dat de jongeling het meisje in haar huiselijk werk leert kennen. Afslag van 't graan in Amerika. Op al de graanmarkten der Vereenigde Staten, was er Maandag afslag in den prijs van het graan. Deze afslag bedroeg van eenen tot 4 centen. (5 tot 20 centie men). Te Mineapolis daalde de prys zelfs 4 1/2 ten honderd. Eene overgroote hoe veelheid graan werd te koop geboden. Vóór het sluiten der Beurs was de prijs meest overal weêr gestegen. Hulde van eenen tegenstrever. De Chronique meldt ook de benoeming van den heer do Smet-de Naeyer tot be stuurder van de Société Générale en voegt er de volgende bedonkingen by. De heer de Smet de Naeyer zal de Société Générale de medewerking aanbrengen van een zeer groot verstand en ongeëvenaarde bekwaamheid. Al degenen die belang stellen in den voorspoed van deze groote instelling,die in België eene voorname rol speelt onder opzicht van nijverheid en financiën, zullen de keus toejuichen welke dc bo- heerraad van de Société Générale heeft gedaan. Deze lofspraak komende uit den mond van eenen tegenstrever die altijd den heer de Smet de Naeyer als minister hardnekkig heeft bekampt, is overdacht en van de grootste waarde. Uitmuntend middel tegen hoes ten. Men legt een citroen in den warmen oven, en laat ze daar zoo lang liggen, tot de buitenkant geheel glad en bruin is. Dan drukt men het sap van deze gebakken citroen uit over 2 opge kookte eetlepels bruin kandijsuiker. De suiker smelt door het warme citroensap, en door veelvuldig roeren ontstaat een siroopachtige massa. Men neemt meer malen per dag hiervan een theelepel. Vooral voor kinderen is dit smakelijke, heilzame middel zeer aan te bevelen. Middel tegen wratten. Men wrijft 's avonds de handen en w el voor namelijk de plaatsen waar zich de wrat ten bevinden, met zuiveren byenhonig. Om het beddengoed niet vuil te maken, doet men 's nachts handschoenen aan. Wordt deze behandeling acht of tien dagen voortgezet, dan verdwynen de wratten voor altijd. SCHOUWBURG VAN AALST. Koninklijke Mautsehnppij Zondag 17 November 1907 opvoering van het beroemd Drama *t welk een overgrooten bijval genoot in het Theater der Porte St. Martin, te Parijs. Naar wij vernemen belooft dit drama veel, ook loopen de herhalingen goed van stapel, 't welk een waarborg is voor eene goede opvoering. PATRONAGE H. JOZEF. gegeven door de Tooneelafdeeling Langs om Beter met de medewerking der Fanfaar van de Patronage «Willen is Kunnen, b OP ZONDAG 24 NOVEMBER 1907, om 4 1/2 ure. in Groote Feestzaal der Patronage, Meu eschettestraat. Voorbehoudene plaats, fr. a,5o. Eerste plaats 2 fr. Tweede plaats i fr. N. B. Voorloopige vertooning op Zondag 17 November voor de Jongens der Patro nage en kostelooze uitvoering op Zondag I December voor de Ouders en Familie- leden der kinderen die de Patronage, Zon dag of weekschool regelmatig bijwonen. Vragen door de Patroons 3 goede schrijnwerkers. Een helper voor de Steendrukkerij. Vragen door de werklieden. 2 Magazijniers. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING Karei. VAIN DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dbnderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. LEDE. Zondag 27 October, rond den middag, was vader De Vos, wonende op de wijk Over Impe, thuis gekomen en begon tegen zijne vrouw te rammelen over een gezegde van den patroon zijner dochter Sidonie. De zoon Karei De Vos trok partij voor zijne moeder. Vader De Vos greep zijnen zoon bij de keel en op Kareis geroep kwam zijne zuster Leonie afgelocpen welke ge huwd is met Desideer Baeyens, om hen te scheiden. Baeyens zat te kaarten in de herberg Vermeiren, en had de ruzie gezien, hij liet zijne kaarten vallen en ging zien.Hij gebood zijne vrouw, naar huis te gaan. Gij hebt u met niets te bemoeien zegde hij, laat ze doen, dat ze hem (Karei) dood slaan, middelertijd waren vader en zoon gescheiden. Karei De Vos zegde dan tot Baeyens Hewel zij (Leonie) mag thuis blijven als zij wilt, zij moet bij u niet blijven, want zij heeft als genoeg afgezien. Baeyens werd woedend en greep zijnen schoonbroeder Karei De Vos vast en wierp hem tot tweemaal toe in den grond. Op hetlawijd kwam zijne zuster Sidonie geloopen en scheidde haren broeder en schooi broeder. Daarop begon Baeyens op Sidonie te schoppen en te slaan. Het is alsdan dat Karei De Vos het broodmes h< eft gegrepen en zijnen schoon broeder eenen steek heeft toegebracht in de linkerzijde, zoodat het mes dwars door de longen in de maag is gedrongen. De geneesheer, inderhaast geroepen, heeft Baeyens verzorgd. Maandag was de toestand van den ge kwetste verergerd cn hij moest de H. Olie ontvangen. Karei De Vos, welke te Gontrode werkte, werd 's avonds door den commissaris Hamerlinck aangehouden, toen hij van den trein stapte. Het parket van Dendermonde is Maan dag avond ter plaats gekomen en heeft De Vos onder aanhoudingsmandaat gesteld en te Dendermonde opgesloten. Vrijdag avond, rond 11 uren is Baeyens overleden 3 kinderen, vier, drie en één jaar oud achterlatende. Baeyens was eenen woeste kerel, hij leefde in onmin met zijne schoonouders omdat hij zijne vrouw mishandelde, op het gedrag van Karei üe Vos was er tot hier toe niets te zeggen geweest Zaterdag namiddag werden te Wet- teren de policieagenten De Smet en Cryns verwittigd dat twee bedronken kerels op dt-n Boschkant van in den morgend reeds geheel dit gehucht in rep en roer stelden en daar eenieder bedreigden, bij zoover dat de inwoners aldaar, hunne deuren sloten. De polieciebedienden gingen er henen en ontmoetten die bedronkene kerels, den eene gewapend met eenen hamer en den andere met een zwaar stuk ijz r. Op h-.t zicht der policie, wierpen zij hunne wapens weg, die aangeslagen weaden, en vluchtten in een huis, waarvan zij de deur sloten. Weldra wierpen zij uit het dakvenster met steenen en dakpannen naar de agen ten, die gekwetst werden. Bij dien opstand, losten zij een schot naar de wildemannen. Middelerwijl kwam de heer adjunkt Cle- rick ter plaats en deed de deur openbreken. Ondertusschen vluchtte een der betichten weg. Het zijn twee gevaarlijke kerels, de gebroeders Louis en Leopold Van Hoecke, die aan hun proefstuk niet zijn. Leopold werd in het gemeentegevang opgesloten. In de stad Sottegem, is in den nacht van Allerzielen het gemeentehuis door brand vernield. Daar het gebouw door huizen omgeven is, was de toestand nogal gevaarlijk. De pompiers hebben na twee uren werk, het vuur kunnen beperken en eindelijk geheel uitdooven. Ten 5 ure 's morgens stortte het dak in. Gelukkig heeft men al de archieven en boeken kunnen redden. Des namiddags speelden eenige kinderen rond de puinen van het vernield gebouw, toen eensklaps een groote steen van eene hoogte van 15 meters viel. De kleine Van Cauwenberghe werd door den steen eenen bil gebroken en bekwam daarbij nog ver scheidene wonden aan het hoofd. Een ander kind werd ook eenigzins gekwetst. Er bestaat onder de fabrikanten van zelfwerkende bestatigingstoestellen voor duivenprijskampen eene hevige concurren- cie, die zelfs tot vinnige vijandschap is overgeslagen. Een dier fabrikanten deed te St-Gilles in eene herberg eenige proef e- mingen, om te bewijzen da; met zijn stelsel alle bedrog onmogelijk is, toen een duiven melker aanbood te bewijzen dat geknoei nog zeer goed mogelijk was. De fabrikant weigerde dit toe te laten enom te beletten dat die tegenstrever zijn toestel zou nade ren, trok hij een mes en bracht hem eenen steek in het aangezicht toe, zoo dat diens neus half afgesneden werd. Met een twee den steek wondde hij hemboven het oog. De policie moest een einde stellen aan deze bloedige argumenten. Een hevige bsand heeft de machien- bouwerij de Nobele-Nollet, te Gent, voor een gedeelte vernield. De schaê aan de gebou wen is groot, maar nog grooter die aan de afgewerkte en onvoltooide fijne mecanie- ken, waarvan de zaal onmiddelijk aan het brandend gedeelte grenst. D it de paniek door het afbranden van het cinematografisch toestel in de zaal Valentino, te Gent, eene menigte voorwer pen heeft doen verloren gaan, is te begrij pen Wie een blik in de zaal kon werpen, zegt Vooruit, kreeg te zien omgeworpen stoelen en banken, ingedeukte manshoeden nevenB goede, brokstukken van rokken ne vens heele, zakdoeken, haarspelden en kammen nevens eene klis valsch haar, handschoenen, heele en stukken regen schermen en wandelstokken, brokjes plui men, enz. Meer dan honderd persoi en heb ben zich in het policiebureel aangemeld om voorwerpen op te eischen die door hen wa ren achtergelaten. Nu in de zaal is weinig anders gevonden dan... brol Verschrikte toeschouwers hebben dus voorwerpen mee genomen die niet van hen waren en zijn tot nu toe nog niet genoeg van den schrik bekomen om ze terug te dragen I... De dienstmeid, Zoë Moens.die sedert eenige dagen in dienst was bij den heer G., Maaierstraat, te Etterbeek wilde Zaterdag avond het vuur aanwakkeren door er petrool op te gieten. De vlammen sloegen uit en deelden zich mede aan de kleederen van het meisje. Zoë werd zoo erg verbrand, dat zij aan de gevolgen stierf. De policie te Antwerpen heeft Maan dag morgend eenebelangrijke vangst gedaan in een huis der Sluisstraat. Ze heeft er de genaamden A..., geboren te Parijs, P..., geboren te Brest en de vrouw van dezen laatste aangehouden. Men vond op hen 40 valsche goudstukken van 10 frank, welke bijzonder goed waren nagemaakt en geene de minste zichtbare feil vertoonden. De goudstukken droegen, de eene de beeltenis van Napeleon III, niet gekroond, met het jaartal i860, en de andere, de beeltenis van Napoleon III, met de kroon en het jaartal 1866. De stukken buigen onder den druk der vingers. Men denkt dat die drie personen vele valsche stukken hebben uitgegeven te Brussel en te Antwerpen. Deze valscnmunters zijn ter beschikking gesteld van den procureur des konings. De opsporingsbrigade richt nu een beroep op de inwoners der stad om het geld, dat ze de twee laatste dagen ontvangen hebben na te zien; en zoo ze er valsche goudstuk ken in vinden, dadelijk de opsporingsbrigade te verwittigen. Het zijn goudstukken van 10 fr. met de beeltenis van Napoleon III en het jaartal i860 en 1866, Een herbergier der Veemarkt is reeds beet genomen geweest door de Parijsche apachen. Hij ontving een der valsche tien fr .nkstukken van twee personen die elk een flesche stout hadden gedronken. Gekonfron- teerd met de schelmen, herkende hij dade- in de aangehoudenen de kerels die hem met de valsche goudstukken bedrogen hadden. Een gruwelijk tooneel heeft in het huishouden Casier, te Zedelgem, bij Brug ge, plaats gehad. Ziehier over de omstan digheden van dit drama nog eenige bijzon derheden. Langsheen de spoorlijn Brugge-Kortrijk, op 500 meters van de statie van Zedelghem. ligt de kleine pachthoeve, bewoond door de echtgenooten Casier. De man, die wedu wenaar geworden was met vier kinderen, was over eenige dagen hertrouwd. Hetnieuw huishouden was niet gelukkig naar het schijnt was de vrouw zeer jaloersch en voortdurend werd er tusschen de echtge nooten getwist. Over omtnent twee jaar, tijdens een twist, had Casier gepoogd zijne vrouw den hals af te snijden de geburen waren tusschen gekomen zoodat de vrouw er met eene diepe 9nede aan den hals van afkwam. Vrijdag morgend ontstond er opnieuw twist, erger dan ooit. Casier nam een ha mer, greep zijne vrouw bij de haren en bracht haar met het wapen verscheidene slagen op den schedel toe. Dit vreeselijk tooneel was gebeurd in tegenwoordigheid van het jongste kind, dat om hulp riep, terwijl Casier zijne wo ning verliet en zich bij den veldwachter ging gevangen geven. Op de kreten van het kind waren de ge- buren toegesneld het slachtoffer lag met onkennelijk gelaat in een bloedplas de schedel was op verscheidene plaatsen ge broken. Haar toestand liet niet de minste hoop op herstel. Vrijdag namiddag nog is het parket van Brugge ter plaatse geweest en de plichtige werd tusschen twee gendarmen naar de plaats van het drama geleid, en er in tegen woordigheid gebracht van zijn slachtoffer, dat als dood lag en niet kon spreken. Casier zegde dat hij Vrijdag morgend bij de stoof zat en in een almanak las, toen zijne yrouw, zonder dat er de minste woor denwisseling geweest was, naar hem toe sprong en hem van zijne stoel wierp. Hij 9prong terug op en greep den hamer, ter wijl de vrouw de koolschup vast had een vreeselijk gevecht ontstond en hij en zijne vrouw rolden over den vloer, In eene uiterste poging kon Casier zijne vrouw bij het haar grijpen en toen bracht hij haar een twintigtal hamerslagen op de linkerslaap toe De slagen waren zoo woest toege bracht dat de hersenen over den vloer spatten. Casier is insgelijks gekwetst, doch niet erg. Hij brengt te zijne verdediging in dat zijne vrouw hem wilde vermoorden. Casier is 61 jaar oud zijne echtgenoote is er 41. 't Is eene struische vrouw, die met buitengewone kracht begaafd was in al de gevechten tusschen de echtgenooten, die meestal ontstonden door twisten over een kind dat de vrouw van vóór haar huwe lijk had, moest Casier het onderspit delven. Sinds eenigen tijd was het huishouden eene ware hel geworden en onophoudend werd er getwist en gevochten. Een later bericht meldt dat vrouw Casier nog Vrijdag avond gestorven is. De oud-soldaat Vaerewyck, van De Clinge, in Oost-Vlaanderen, die gedurende zijne jaren gevangenis steeds zijne onschuld staande hield, en die nu door tusschenV:omst van boerke Van Brussel, de vrijheid herkreeg, is met veel vreugde in zijn ge boortedorp ontvangen. Het weerzien met zijne moeder was hart roerend. Zijne dorpsgenooten hebben hem ver scheidene geschenken aangeboden. Zouavenfeest te Roeselaere. Zondag vergaderden de Zouaven met hun nen generaal, baron Athanase de Charette de la Contrie aan hei hoofd, te Roeselaere, om den 40en verjaardag te vieren van den slag van Mentana, waarbij de Zouaven den zegepraal behaalden op de Garibaldisten. Al de huizen waren bevlagd met de nationale en de pauzelijke kleuren de stad was in feest, en er was een groote toeloop van volk. Om 11 ure 20 m. kondigde het kanon- geschot de aankomst aan van M. en Mad. de Charette: een meisje bood Mevrouw een prachtige bloemenschoof aan in naam van de dames van Roeselaere, De koninklijke harmonie ging vóór den stoet en eene groote massa volk volgde de genoodlgden Ongeveer 300 zouaven van België, Frankrijk, Holland en Engeland namen deel aan den st et. De officieele ontvangst had plaats in het arnesaai gansch de gemeenteraad was aanwezig. M. DrDelbeke, eerste schepene, heette de zouaven welkom in naam der bevolking en bood een gouden herinneringsmedalie aan baron de Charette. Aan het banket namen 352 personen deel, waaronder zeer hooggeplaatste personen. De zitting had plaats in de zaal van het Klein Seminarie, en daarna eene gelegen- heidsvertooning in de feestzaal. Dit feest zal onvergetelijk blijven voor Roeselaere en voor de De verwarmingswagon van eenen snel trein die Dijnsdag te Pepinster uit de rails was gesprongen, is tusschen de twee banen gevallen en heeft eenen anderen voorbijrij denden trein beschadigd. Er zijn twee per sonen gekwetst, de stoker van den trein en eene reizigster. De dienst op de lijn der Vesder is geheel ontredderd. In de gemeente Velsique-Ruddershove waren twee schoonbroeders over geldzaken aan het twisten geraakt. Giova woorden leidden tot daden en hunner werd ten slotte zoo woedend, dat Jiij zijn mes uit den zak trok en zijnen tegenstrever twee steken toebracht. De wonden zullen vermoedelijk den dood voor gevolg hebben. De plichtige is gevat. Eene nieuwe herberg werd Zondag te Bras6chaet geopend, en te dier gelegenheid gaf de baas eene ton bier ten beste, om alzoo de klandizie te krijgen van zijn ge buren. Het was nog geen 8 ure 's avonds, of dronken mannen waren er niet te kort, en dan moet men vechten Jan Van der W., 23 jaar, werd het slachtoffer van deze dronkaards. Nauwelijks was hij deze herberg binnen, of hij werd met geweld tegen den vloer geslagen door een zekere A. G... Van der W. vluchtte, maar hij werd weldra in gehaald door een vijftal personen, die hem begonen te slaan en te stampen. Op zijn hulpgeroep kwamen andere personen toe- loopen, waarop de schurken op hunne beurt de vlucht namen. Men droeg daarna Van der W. in eene naburige woning, waar men bestatigde dat hij vier messteken bekomen had. Lang zal het duren eer hij zijn werk zal kunnen her nemen. De daders, met vieren aangehou den, bekennen allen geslagen, maar met geen mes gestoken te hebben. Een bebloed mes is aangeslagen. In eene hofstede te Grand-Leez is brand uitgebersten die voor 70,000 franken schade aanrichtte. Vermoedens vielen op eenen dienstknecht, met name Hardy, die bekende den brand gesticht te hebben, om dat zijn patroon hem berispt had. Hij is te Namen opgesloten. Eene nieuwe werkstaking is te Verviers uitgebersten die der wolwaeschers. Oor zaak, eene kwestie van werkregeling. Een look-out is te vreezen. daar de patroons, w;egens het dood Beizoen, er weinig of niets bij zouden verliezen. Dat de aatdappelen goed gelukt zijn, bewijst het feit dat verleden Dinsdag uit het gehucht Heppeneert (Maeseyck) alleen, hier ter statie 30,000 kilos werden ingela den. Een machinist is op zijne locomotief in de statie te Namen, zinneloos geworden. Men had het gelukkig spoedig gezien, zoo dat men den ongelukkige bij tijds in veilig heid kon brengen. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde maandag morgend ten 4 ure in de mijn Collard, afhangende van de mijn Cockerill, te Luik, waar de mannen van de nacht ploeg werden opgehaald. Een bak, bevattende dertien werkliê op eene hoogte van 513 meters gekotne toen de katrol, die den kabel droeg, ging- De kabel nu geen steun meer hebbi zakte en met hem den bak, welke met rijke achter elkaar volgende schokken tot op den bodem van den put, 625 met lager, en daar verbrijzeld werd 3 werklieden werden gedood en 8 kwetst. De anderen bleven ongedeerd. Ziehier nog eenige woorden uitleg het bovengrondsche machientoestel.dat verschrikkelijk ongeluk veroorzaakte. De ophaalmachien, die de bakken of ges omhoog moet trekken, bestaat uit as waaraan twee bobijnen vast zijn, welke de kabel op- en afrolt, derwijzt de eene bobijn steeds een bak ophaalt, wijl de andere er een neerlaat. Ten gevolge van een ongeval, dat 1 nog niet kent, liet de eene bobijn vracht vallen. Deze bobijn was juist dtj die werd opgeha ld met de werklie vi nachtploeg. Deze ongel ukkigen vielen van de ping van 523 met. in den bougnon bodem der schacht), nog 635 meters Spoedig wendde men pogingen redding der ongelukkige mijnwerken, gerucht verspreide zich boven den reeds dat er 17 dooden waren. Er waren er r.og erg genoej slehts vier, en tien gekwetsten, waan zeer erg. De gedoode werklie zijn degenen, de onderste stagie van den bak zaten wat natuurlijk is, door den schok zeld moesten worden. Meest al de s lachtoffers zijn getroc en huisvaders, Onmogelijk de ontroering te bescfc van de bloedverwantenen zelfs van die de slachtoffers niet persoonlijk De inzameling voor geldelijke sten de nagelatenen is begonnen. Eenige dagen geleden vluct Hasselt een bruidegom met de ningen en kostbaarheden zijner den morgend zelf dat 't huwelijk mot gezegend worden. Haar fortuintje bedroeg rond de Eene klacht werd bij de policie ingc Beide verloofden zijn in dienBt op een buitengoed in den omtrek selt. Het meisje is eene wees, van schen oorsprong. De vluchteling had zijn hoogen andere voorwerpen achter gelaten. De hoed is te Antwerpen gekocht Carnotstraat en is geteekend met D. N. De cols en het hemd zijn Nationalestraat, in dezelfde 6tad, Het koppel was van zin, in die eene restauratie te openen. Het moest te Wimmertingen ingezeg den. De Onafhankelijke verneemt vluchteling te Brussel aangehouden Een best geneesheer, huisknecht, in de nabijheid van had pijn in zijn keel en ging daarw dokter raadplegen. Deze schreef he recedt voor en zeide er bij, het mie den hals te doen en daar een dikke over heen te binden. Het bevel wek keurig opgevolgd en toen zijn meest eenigen tijd later naar zijn keel vroe klaarde de patiënt, die nog altijd de om zijn hals droeg dat het middel kend geholpen had. Toen hij daar het verzoek, om zijn halsdoek af voldeed, kwam daaronder uit, z tegen den hals gedrukt, het recept dokter. De dosdstraf. Het referendi de Petit Parisien over de d heeft de volgende uitslagen opg stemmers 1,412,347 voor het der doodstraf i,o83,655 voor schaffen 328,692. Goede oplossing. - Insa Fransche bladen lazen wij bij be klachten over het niet bezorgen ven en vooral van drukwerken, vinden wij in Le Petit Jardis der kleinere Fransche tuinbouw weer zoo'n klacht, maar te gei oplossing. Iemand die eerst zijn brieven trekenen, beklaagt zich, dat b( keer 35 centiemen moest betalen nog volstrekt niet zeker was data kwamen. Nu evenwel heeft bij stekend middel gevonden, terwijl vendien nog goedkooper is hij fr yQl zijn brieven niet, maar sluit twee gels van 10 centiemen in. Op die worde n zijn brieven uitstekend door de posterijen. Denk tens aa: bel-port innen j De geadresseere in den brief de so centrnen ter gel aji ren nijv t neei schl E mee vroi zijn. V; zich E werl Bolc waai stich sche were zijn com: de w der. I zijn De I heid Tl inger Zond Vo hij voorgeschoten heeft, en ieder! wend vreden, zelfs de afzender baan, Dr Koch en de slaapziekte. is reeds herhaaldelijk gemeld he Koek gekomen is in het behand slaapziekte. De onderhuidsche in gen van een mengsel met arsens seeren de ziekte en vernietigen dt noeomes, zoodat de aldus bel zieken de ziekte niet meer kuU spreiden. De zieken hebben de oplettendheid van den geneeshefl cn men moet ze volstrekt belet plaatsen te gaan, waar de ziekte heerscht. Verder moet men pogen langsb ren tn rivieren ztkere plaatsen te. van de gevaarlijke moestieken. D blijven in de onmiddelijke nabc van de krokodillen, met wiens lal;

De Denderbode | 1907 | | pagina 2