Zondag \7 November 1907 5 centiemen per nummer. 62"e Jaar 4000 Tot lof van lielgië. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. EI GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STANHOPE Leergang van Moeshovenierderij.-1. Pensioenkassen. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verton den 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goosaens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. ceiQUE auuM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 16 Noveuihei' lilO? Menigmaal reeds is er gewezen ge worden op den lof die aan Belgie, door rechtschapen tegenstrevers, werd toe gezwaaid. Menigmaal ook is er gewezen gewor den op de afkeurlyke handelwijze der anticatliolioke schrijvelaars, die uil lou tere politieke berekeningen, hun eigene Vaderland misprijzen en liet willen doen doorgaan als een land waar alles ver- achterd is, terwijl het inderdaad aan de spits van vooruitgang en volkswelvaart is geplaatst. Tot meerder bewys willen wy hier een en ander meèdeelen uit een hoogst merkweerdig schrijven van den te recht geroemden, Franschen Staatshuishoud kundige en oud volksvertegenwoordiger M. Jules Roche in La République frangaise verschenen. a Geene lofspraak, schrijft Jules Ro- n che, kan vleiender zijn voor de Bel- gen, dan de onweerlegbare welspre- kendheid der vergelijkende statistiek dezes lands over den bijzonderen in- en uitvoerhandel der 3 laatste jaren 1904,1905 en 1906. Bezwaarlijk zoude er tusschen de teekens van levens- kracht en bloei eeuer natie, treffender en meer afdoende getuigenis te vinden zijn, dan die getallentabcls. De gevierde Staatshuishoudkundige bespreekt vervolgens de offlciëele cijfers van den in- en uitvoerhaudel van België en Frankrijk, tijdens de jaren 1904, 1905 en 1906 en leidt er uit af dat deze van België in die drij jaren tijds, met 1282 millioen vermeerde, 't gene maakt dat op 100 millioen na, deze ver- meerdei'ing gelijk staat met die van Frankrijk al is de bevolking van dit land zes maal grooter. De uitvoerhandel op zijn eigen be schouwd, geeft tot uitslag dat hij in ons land met 19 °/0 aangroeide en in Frank rijk slechts met 3 Waaraan dien buitengewonen bloei der zaken in België toe te schrijven M. Jules Roche schrijft het toe aan de uitmuntendheid der algemeene Bel li gische politiek, met de Fransche ver- geleken in den waren vrijheidsgeest zijner wetten van allen aard, zijns iu- wendig beheers, zijner decentralisatie; in den ondernemingsgeest zijner bur- n gers, door de openbare besturen vol- komen geëerbiedigd, zelfs bij passende gelegenheid aangemoedigd in elk geval nooit belemmerd noch tegenge- werkteindelijk dank aan de over- tuiging, die ieder in zich gevoelt een vrij burger te zyn, al zyne rechten de Amerikaansche detective. Vrouw Krutzr, begon hij opnieuw, Menard, Black en ik zullen dezen nacht bij den doode waken. Het ia jammer, dat ik zoo weinig weet van zijne omstandigheden. Weet ge bijgeval iets nadera omtrent hem en het kind Niet veel, antwoordde de vrouw, op een toon, alsof zij niet gaarne inlichtingen gaf. Drie weken, voor Krutzer en ik bij u lieden kwamen, sloot Pearson zich bij ons aan. Het kind dat hij bij zich had, was niet al te wel daarom gaf hij het mij ter ver pleging. Hij bood mij geld aan als ik het gedurende de reis verzorgen zou, maar ik nam geen betaling. En nu... wat zal er nu gebeuren Laat mij eerst uitspreken. Pearson zegde mij dadelijk dat 't kind niet aan hem behoorde, maar aan een gouddelver, die zijne vrouw verloren had en hem verzocht de kleine naar zijne zuster te New-\ork te brengen. Kent gij haar adres Ja, acht dagen geleden, het is alsol hij een voorgevoel heeft gehad, kwam Pearson bij mij en gaf mij een pakje en een brief. genielende, die ernstig gewaarborgd n zijn niet miskend noch geschon- den door hel Bestuur, door de Wet- ten, door do Rechters, door de Ka- mers, door den Staat. Kan men nu een beter bewijs leveren dat de beschuldigingen onzer drjjkleu- rige tegenstrevers tegen ons catholiek Ministerie ongegrond zijn En dit bewijs werd geleverd niet door een politieke partijgenoot, maar door een eerlijken tegenstrever, welke hulde aan de waarheid brengen wil. M Jules Roche die de zaken in hunne werkelijkheid onderzocht, geeft dus eene klinkende logenstraffing aan onze blauwen rooden en groenen die schrijven durven dat België achteruit gaat en de achting en gunst der volke ren allengs kwijt geraakt. Verre van de achting en gunst der andere volkeren te verliezen getuigen de geleerdste mannen der beschaafde werelddeelen dat België aan de spits van den vooruitgang en voorspoed staat en als een voorbeeld aan anderen dient bewonderd te worden. De politieke haat beneveld zoo zeer den geest onzer tegenstrevers dat ze ons land afschilderen als een oord van par tijdigheid, van bekrompen tegenwer king, van kleingeestige vitterijen, doch hierin worden zij nogmaals door de vreemde Staatshuishoudkundigen gelo genstraft, verklarende dat de uitgebreid ste vrijheid, de grootste verdraagzaam heid in onze Belgische wotten gehuldigd worden... De houding onzer driekleurige tegen strevers is eene ware schande. Samenstelling van het zaad en der plant. Wij welen dat het zaad mag aanzien worden als eene wordende plant in slapendon toestand. Inderdaad, daar zij de plant voortbrengt, bezit zij er al de organen van in oorspronkelijken toestand. Onder den invloed der warmte, der lucht en der vochtigheid, zwelt het graan, verbreekt zyn omhulsel, schiet zijnen wortelknop in den grond en zij nen stengel in de luchtde voedende stoffen der lobben worden oplosbaar cn gaan voort met de jonge plant te voeden tot aan hunne volledige uitputting. Op dit tijdstip, is de plant in staat zelf in hare noodwendigheden te voorzien, daar zij uit deD grond en uit de lucht alsdan de voedende stoffen put welke zij noodig zal hebben, zoo om nieuwe zaden voort te brengen als ter harer eigene vorming. De voedende stoffen in het zaad opge hoopt bestaan voornamelijk uil stikstof, fosi'oorzuur, potasch, kalk. koolstof, enz. De plant zelf bestaat bijgevolg uit deze bestanddeelen. Bijgevolg zal de vorming der plant noodzakelijk: te wen- Als mij eens wat overkomen mocht, zegde hij, zorg dan dat het kind goed en wel bij zijne tante komt. Die brief is door den gouddelver geschreven en het adres staat er in. Weet gij ook wat er in het pak is Ja. Het geboortebewijs van den kleine en wat geld. Daarmee moest ik de onkosten betalen, zegde Pearson. Ik beloofde hem voor alle6 goed te zorgen maar dat het zoo zou afloopen had ik niet gedacht. Nu moet ge wel verder voor het arme kind zorgen en het behoorlijk afleveren, Juf vrouw Krutzer besloot Parks en toen keerde hij naar zijn eigen wagen terug. Tegen 3 uren 's morgends, toen de wind was gaan liggen en aan den horizon begon te schemeren, begaf Walter Parks zich met zijne kameraden Black en Menard weer naar de plaats waar zij Peaison dood had den gevonden en zorgvuldig werd alles on derzocht. Daarbij vonden zij een afgebrand wasstekske, dat Parks in den zak stak, om het te bewaren, Ik zal u eens wat zeggen,jongens, zoo wendde hij zich tot de andere mannen die arme Pearson werd niet door den blik sem getroffen. Die brandwonde aan zijn voorhoofd komt van dat stekske. Ik weet het wet, want ik heb al meer personen ge zien die door den bliksem waren gedood. Hé, en ge verklaarde gisteren avond... viel Black hem in de rede. Het komt er niet op aan, wat ik toen heb gezegd. Wat ik nu zeg, daar blijf ik schen laten van het oogenblik dat één dezer bestanddeelen ontbreekt of zich in onvoldoende hoeveelheid in het bereik der plant bevindt, net zoo als 't onmoge lijk zoude zijn een huis te bouwen wan neer een of ander der onmisbare mate rialen er toe, zoo als do moortel, ontbrak, hoe overvloedig de andere ook waren. Diensvolgens, wetende dat de grond, ten gevolge der opvolgende teelten wel ke er op verbouwd worden, tamelijk snel uitput, dat anderzijds sommige be standdeelen aan verlies blootgesteld zijn, 't zij door uitiooging, 't zij' door ver vluchtiging, zal men gemakkelijk be grijpen dat door doelmatige bemestingen, de vruchtbaarheid des gronds gestadig zal dienen hersteld te worden. Wy die nen derhalve, na elke teelt, eene over vloedige teruggaaf te doen van al de uitgeputte bestanddeelen. Wij hebben ons gewoonlijk slechts te bekommeren om de stikstof, hel fosfoorzuur en do potasch, daar de andere bestanddeelen gewoonlijk in genoegzame hoeveelheid in den grond aanwezig zijn, door de plant rechtstreeks uit de lucht geput worden, of slechts toevallig in den grond ontbreken. Het stalmest is onbetwistbaar het voornaamste der meststoffen, evenwel is het onvoldoende het vergt de mede hulp der scheikundige vetten. Het bijzonderste, het goedkoopste, het rijkste en veeltijds het doelmatigste der stikstof mesten is het ammoniaksul- faat de voornaamste fosfaatmesten zyn het superfosfaat en dc slakkenmeel de aanbevelenswaardigste potaschmestcn in moeshovenierderij zijn de zwavel zure potasch-magnesia, de chloor- en de zwavelzure potasch. In een volgend artikel behandelen wij breedvoeriger al deze meststoffen, wij zullen hunne aanwending in moesteelt bestudeeren. daar elke groente of groen- tenreeks verschillige noodwendigheden en eigenschappen bezit en diensvolgens ieder dezer eene verschillige bemesting vergt. Jan. Het einde van het jaar nadert en het is van groot belang dat al wie lid is van eene pensioenkas of er lid wil van wor den, zjjne slorling doe voor i Januari. Storten voor Nieuwjaar is een jaar gewonnen. De meeste menschen begrijpen nog niet hoe de kwestie der pensioenen in- eenzit we willen er dus nog een woordje over zeggen. Er bestaat eene wet op de ouderdoms pensioenen, en volgens het beginsel van die wet moet elkeen, die een pensioen wil hebben, er zelf voor zorgen. De pensioenen van 65 fr. die nu gege ven worden, voor niets, zijn eene uitzon dering en ze zullen niet blijven duren in der eeuwigheid. bij. Gij hebt beloofd te zwijgen over alles wat ge van mij zult vernemen en juist zoo te doen als ik voorschrijf. Vergeet dat niet en gelooft mij, als ik zeg dat Arthur Pear son laf vermoord is. Onmogelijk riepen beiden als uit eenen mond. Toch Ik zal het u bewijzen. Maar wie heeft het dan gedaan Wie Ja, dat is juist de vraag. Wij zijn met ons tienen mannen. Indianen waren er niet in de nabijheid, ook andere vijanden niet. Ik vrees, dat de schuldige zich onder ons bevindt het is echter heel moeielijk hem te ontdekken want als wij alleman er bij roepen, en hun zeggen hoe Pearson om het leven is gekomen, dan zal de moordenaar nog heimelijk de vlucht nemen. Dat is waar knikte Black toestem mend. Wij drieën, vervolgde Parks, kennen elkaar al lang, nog van de goudvelden, de andere zeven heeft het toeval tot ons ge bracht. Het schijnen goede menschen te zijn, voor zoover ik oordeelen kan. Maar toch blijf ik bij mijn bewering één van hen is de moordenaar. Kom mee, ik zal u wijzen op welke manier Pearson vermoord werd. Zoo sprekend, bracht hij hen naar zijn wagen terug. Licht eens bij met de lantaarn, Black, zegde hij, toen ze naast den doode stonden en gij Menard, til het hoofd een beetje op. Dc wet wil dat de menschen zelf voor zien en als zij vooruitzien en zelf een pensioen aanleggen dan wil het Gouver nement helpen om dat pensioen te ver meerderen. Daartoe geeft de Staat of Gouverne ment eenen bijleg voor iederen frank, dien men zelf stort tot 15 fr. inbegrepen. De algemeene regel is dat de Staat 0,60 fr. bijgeeft voor eiken frank die gestort wordt. Zoo by voorbeeld, iemand zet 15 fr. op zijn pensioen boekje de Staat zet er nog 15maal 60 centiemen bij of 9 fr., zoodat er inderdaad 24 franks op het pensioen boekje staan, waarvan men het pensioen trekt op den ouderdom dien men heeft aangeduid van 55 tot 65 jaren. Indien iemand méér dan 15 fr. zelf stort by voorbeeld 20 of 25 fr. hij krijgt toch maar 15 maal 0,60 fr. bijleg. Stort iemand min dan 15 fr., 12 of 10 fr. bijvoorbeeld, dan krijgt hy 12 of lOmaal 0,60 fr. bijleg. Zestig centiemen per frank is dus do algemeene regel. Daar zijn echter uitzonderingen, ten voordeeie van die menschen, die eenen eenen zekeren ouderdom hebben bereikt en die dus met den gewonen regel, geen pensioen van bcteekenis zouden kunnen bekomen als zy 65 jaar oud zyn. Zoo bijvoorbeeld, voor de personen die geboren zijn in 1855, 1856, 1857, 1858 en 1859 is er iets meer gedaan. Deze krijgen 1 fr. per frank bijleg voor dezes eersle franks die ze storten ze krijgen dan nog 0,60 fr. per frank tot den24n frank. Dus wie 24 franks stort krijgtten eerste 6 maal 1 frank bijleg of 6 frank en 18 maal 60 centiemen of 10,80 frank te zamen 6,00 fr. en 10,80 fr. =16,80 fr. bij log. Er wordt dus voor hem gestort 24 fr. en 16,80 fr.; in 't geheel 40,80 fr. Deze die geboren zijn in 1850, 1851, 1852, 1853 en 1854 krijgen fr. 1,50 per frank op de eerste 6 frank en 60 centie men per frank op de andere tot aan 24 frank. Zij hebben dus eenen byleg van 6maal fr. 1,50 of 9 frank en 18 maal fr. 0,60 of fr. 10,80 te zamen fr. 19,80. Bijgevolg wordt op hun renteboekje geschreven 24 frank die zij zelf storten en fr. 19,80 bijleg of fr. 43,80. Eindelijk al dezen die geboron zijn vóór 1850 krijgen 2 frank per frank op de eersle 6 frank en 60 centiemen per frank tot aan 24 frank. Zy ontvangen dus eenen bijleg van 6 maal 2 frank of 12 frank en 18 maal fr. 0,60 of fr. 18,80in 't geheel fr. 22,80. Op hun renteboekje wordt geschreven 24 frank en fr. 22,80 of 46,80. Dat is reeds eene som van beteekenis nochtans daar de storters reeds ten min ste 56 jaar oud zyn en dat zy op 65 jaar hun ponsioen moeten genieten, zal het Tegelijk schoof hij het haar op het voor hoofd van den vermoorde een weinig op zij. Ziet hier, kameraden. Ziet ge dat. Nieuwsgierig bukten beiden, toen weken ze ontzet terug. God stamelde Menard wat is dat Een nagel luidde het antwoord van Parks. Die dat gedaan heeft moet een dui vel zijn. Een weerloozen, slapenden man lafhartig een nagel in het hoofd slaan en dan in alle koelbloedigheid het haar er over dekken, dat men er niets van merken kan, dat is de gemeenste daad welke zich denken laat. Wat een satansche slimheid! Met een steksken 't brandwondje maken, opdat men gelooven zou, dat de blikBem den armen kerel heeft gedood Had ik niet toevallig de plek geraakt, waar de nagel zit, dan zou de schandelijke misdaad eeuwig een geheim gebleven zü.n. Is hij bestolen vroeg Menard na eene pauze. We zullen het eens onderzoeken. Ik weet zeker dat hij een leeren gordel droeg. Parks knielde bij den doode en doorzocht diens kleeren. De gordel waarin hij ongetwijfeld geld droeg, is weg, zegde hij. Waarlijk, een ellendig boevensuk Zullen wij den kerel ontdekken, zegde Black op twijfelenden toon. JaantwoorddeParks met vaste stem. Ge weet, kameraden, dat ik het Westen verlaat en naar Engeland terugkeer, waar mijn vader doodziek is. Ik ben zijn eenige bedrag van dat pensioen niet zeer hoog zijn. Het is best zoo jong mogelyk voor een pensioen te zorgen. Hoe jonger men is, hoe min men moet storten om algelijk een schoon pensioen bijeen te krijgen. (De Volksvriend.) Kieskronijk.- Eene over eenkomst is te Dendermonde gesloten tusschen liberalen cn groene democra ten. Het is M. Leonce Ducalillon die met M. Van Dammo gaat optreden... Wat gaat Leeuwke Plancquaert daar nu van zeggen Niet tegen den Godsdienst. De Fransche godsdienstvervolgers voor welke onze geuzen in bewondering staan gaan steeds verder en verder. Daarvan levert hel volgende een afdoende bewijs In de gemeente St-Hilaire-la-Croix. had eene schismatieke eeredienst-ver- oeniging van den gemeenteraad het ge not verkregen der catholiek kerk. De beroofde pastoor wendde zich tot de rechtbank en deze, in kortgeding beslissende, stelde den pastoor weer in bezit zyner kerk. De meier of burgemeester was over die uitspraak verbitterd en nam dan een besluit, by hetwelk hij aan de twee priesters, in de gemeente verblijvende, verbood Mis te lezen in de kerk, tot dat het Beroepshof uitspraak zou gedaan hebben. De kerk zou intusschen gesloten blij ven tot nader orde. Het Journal des Débats, dat nochtans geen catholiek dagblad is, zegt dat zulk besluit, een rechtstreeksche aanslag is tegen de vrijheid van godsdienst. Indien het aan eenen gemeentelijken ambtenaar toegelaten is, van zyne po- liciemacht gebruik te maken om naar beliefte de gebouwen van den eeredienst te sluiten, dan zouden de waarborgen die in de scheidingswet geschreven zijn, ophouden te bestaan. Over eenige maanden nog zegde de heer ClemeDceau Zoolang ik deeluitmaak van 't Staats- bestuur zal er geene enkele kerk in Frankrijk gesloten worden. Men ziel wat staat men op zijne woor den mag maken. Toch zal Judas van Ghipka zeggen, dat er in Frankrijk geene kerkvervol ging bestaat. De wonde moet open blijven. Bebel, de hoofdman der Duitsche socialisten, heeft ergens gezegd dat men de wonde (der armoede) bij het volk moet open houden. Een andere Duitsche socialist, de heer Kautsky, zegt nu dat de socialisten zich niet mogen onttiouden van drank en herbergbezoeken. erfgenaam en zal na zijne dood een rijk man zijn. Getukt het ons niet, den moorde naar te vinden, dan geef ik de zaak over aan de policie want ik zal niet rusten eer de misdaad gewroken is. Arthur Pearson verloor het leven terwijl hij reisde met een troep, die onder mijn leiding staat ik beschouw het daarom als een heiligen plicht, zijne dood te wreken. Mag het een jaar duren of twintig jaren mag het een vermogen kosten, een heel leven in beslag nemen, één ding staat vaBt Arthur Pear son zal gewroken worden II. Ja, meneer, dat is 't bureel, zei de policie-beambte Bums met neerbuigende beleefdheid tot een vreemdeling, die het had gevraagd, of zich in het gebouw, waar voor hij stond, het bureel der stedelijke geheime policie bevond. Burns had juist lekker ontbeten en een goed glas bier er bij gedronken, iets wat hem steeds in beste stemming bracht. Ja, ge zijt hier terecht, mijnheer, voegde hij nog eens bij zijne verklaring. Twee trappen hoog, links. Beschikt de geheime policie over flinke krachten informeerde de vreemde ling verder. Dat zou ik denken luidde het ant woord vol ambtelijken trots. Gc kent er zeker wel enkele De policieman zette ccne hooge borst. Hij spreekt als volgt Indien de burgerpartijen erin ge- lukten de werklieden te doen deel- nemen in dc beweging der onthouders on zo alzoo in hunne huisgezinnen i) hielden, dan zou de politieke bewe- ging der socialisten belemmerd wor- uen. Wij gelooven dat gezel Kautsky ge lijk heeft Werklieden, die hunnen vrijen tijd overbrengen met vrouw en kinderen, zijn over het algemeen geene socialisten. In vele huisgezinnen slaat er tegenwoordig een stoel ledig aan de eettafel een hord, soms op de tafel gezet, roept op oen afwezige. 0 Och zoo zucht moeder, die verduivelde loting Nu is onze jongen voor zoovele maanden van huis, en in zulke groote stad Hoe mag hij het stellen onder den troep n Dit zuchten en klagen duurt voort en de eerste tijd na 't vertrek van den lote- ling schijnt buitengewoon lang. - Sa pristi, onzo jongen heeft nog niet ge schreven Spoedig postpapier eu peu en eens gevraagd hoe het hem gaat. Dan volgen vragen over zijne aan komst, zijne legerplaats, zyn eten, zyne gezondheid, enz. enz. Er wordt dan wel over duizende za ken geschreven en nochtans is ereene zaak die dikwyls en zeker te dikwyls vergeten wordt. Ja ouders, uwe jongens zijn als kloeke, christece, deugdzame kerels opgetrok ken en voorzeker verlangt gij dat hij, na zijnen dienst, u teruggeschonken wordt lijk gij hem afgestaan hebt. Alle ouders verlangen dit. doch, helaas hoevelen worden er niet teleurgesteld Om die ontgoocheling te voorkomen, moeten de ouders hunne jongens goed op het geweten drukken dat zij, zoo haast mogelijk, na hunne intrede in het leger, moeten uitzien naar den Solda- tenkring. 1 Onnoodig u te zeggen aan welke ge varen de jonge soldaten bloot gesteld zyn, bijzonder in groote steden. Welnu, wilt gij ze in goede handen zien, doet hen, en laat niet af, in die kringen gaan, waar alles geregeld is om de jongens deftig vermaak te verschaffen. Indien ge er toe kunt komen, uwen jongen daar in te doen treden,dan moogt ge verzekerd zyn, ouders, dat uw sol daat u zal terug geworden als deftig, christen burger. Daarom, als gij schryft, vraagt hoe het met zijne gezondheid is van T li chaam, docli ook met die der ziel en of hij reeds naar den Soldatenkring gaat. De vrek blijft tot den dood toe dom Nauw ziet hy naar zijn doodkist om. Maar duizend keors ziet hy vol zorgen Naar *tgeld,in de oude kast geborgen. Gellert. Nu, als 't u blieftIk ben particulier bekend met de eerste mannen van de ge heime policie, de zoogenaamde matadors. -- Zoo, zoo 1 Als iemand die volstrekt geen haast heeft leunde dc vreemde tegen den deurpost, rammelde zacht en melodieus met een paar losse geldstukken in zijn zak en vroeg knipoogend Zeg, vriend, waar is hier een behoor lijk glas brandy te krijgen O, vlak bij, antwoordde Burns ge dienstig. Als gij een oogenblik geduld hebt over een kwartier ben ik vrij dan wil ik u den weg wel wijzen. En een glaasje met mij drinken, niet waar Heel graag meesmuilde de agent, wien het vooruitzicht, vrijgehouden te wor den heel uitlokkend scheen. Maar zal de tijd u niet lang vallen Volstrekt niet, verzekerd de andere, ik ben hier vreemd, en ik interesseer mij daarom voor alles wat ik zie 1 't Meest echter voor detectiven, hun doen en laten. Daarvan zou ik heel wat meer willen weten. Misschien kunt ge mij er wel eens den een of anderen aanwijzen Niets gemakkelijker dan dat, zegde Bums zeer voorkomend. Blijf maar een paar minuten hiernaast mij 6taan. Vernet en Stanhope moeten dadelijk komen. Wordt voortgezet. V

De Denderbode | 1907 | | pagina 1