Landbouwersbond Landbouwersbond 'T LAND VAN RIEM. De Armen van Parijs, Zondagrust. Vermakelijk Tooneelfeest Kerk van S' Martinus. Cath. Turnkring Rechterlijke kronijk. Liberale Bond. Allerhande nieuws. Melrose HAAR HERSTELLER Vrijheid, vrijheid Daar etrijden de liberalen voor, en zul len het blijven doen totdat zij in het gansche land, in al de Provincieraden, in al de Gemeenteraden zullen meester zyn, zoo schreven de geuzen bladen. In eenige gemeenten van het land zyn de liberalen meester en zy laten door hunne handelingen en daden zien hoe zy de vrijheidvoor iedereen en allen verstaan. Te Sint-Jans-Molenbeek is de heer Hollevoet, burgemeester. Hy heeft zich door gansch België doen kennen door het wegnemen van het kruis van de lijk wagens zyner gemeente. Ter wille der vrijheid, zooals die libe rale burgemeester dat verstaat, mag geen christen raensch een kruis hebben op den lyk wagen welke hem naar het kerkhof voert. Een catholiek gemeenteraadslid, M. Magdalyns, stelde voor dat er een kruis of geen kruis op de lykwagens zou ge plaatst worden volgens het verlangen der belanghebbenden. Onzes dunkens was dit voorstel waar- lyk vrijheidlievend. Doch zoo hebben de liberalen van St-Jans-Molenbeek er niet over gedacht. Het zoo rechtvaardig voorstel van M Magdalyns, werd verworpen door 18 stemmen tegen 9. Alleen dry socialisten stemden met de catholieken, alzoo eene les van ver draagzaamheid gevende aan de liberalen en de andere socialistische sektarissen. En dan beroemt die liberale party er op te stryden voor vryheid De Paus over de ca- tholieke pers. Een Fransch dagbladschrijver, de heer Jean Limosin, heeft gehoor gehad bjj den Paus. Toen de H. Vader vernam, dat hij zich aan de pers wijde, zei Z. H. Ha, de pers Men begrijpt nog niet haar groote belangrijkheid. Noch de geloovigen, noch de geestelijkheid wij den zich aan de pers, zooals het zou moeten. De ouden zeggen soms, dat het een nieuw werk is, en dat men vroeger de zielen even goed redde zonder zich bezig te houden met de bladen. Het is gauw gezegd Vroeger vroeger Maar die dwaashoofden letten er niet op, dat vroeger het gift der slechte pers niet overal verspreid was, en dat bijgevolg het tegengift der goede bladen niet zoo zeer noodig was. Het gaat hier niet over vroeger, wij zijn niet in vroeger tijd, maar wij hebben rekening te houden met het heden. Welnu, het is een feit, dat heden ten dage het christelijk volk misleid, vergiftigd en in het verderf ge stort wordt door die goddelooze bladen. Vergeefs zoudt gij kerken bouwen, zoudt gij missiën houden, scholen stich ten, al uw goede werken, al uw pogin gen zouden vernietigd worden, indien gij niet terzelfder tijd het verdedigend en afwerend wapen der catholieke eer lijke en ernstige pers weet te hantee- ren. De Paus geraakte in vuur, toen hij hierover sprak. Hij haalde meêlijdend de schouders op, toen hij sprak van die dwaze hoofden die nog niet willen begrijpen. De kiezingen van Mei. In Mei 1908 moeten er Kamer- en Senaatkie- zingen plaats hebben in de provinciën Oost-Vlaanderen, Henegouw, Limburg en Luik. Voor de Kamer zal de toestand onver anderd blijven in de arrondissementen Oudenaarde, Verviers en Thuin. In de twaalf andere arrondissementen zullen er 12 zetels betwist worden, namelijk 5 van de catholieken en 7 van onze tegenstrevers. Die vijf catholieke zetels zijn deze van Zoningen, Charleroi, Ath-Doomik, Hoei- Borgworm en Tongeren-Maeseik. Alleen Charleroi en Zonigen zijn twijfelachtig, doch zelfs indien de catholieken daar een zetel moesten verliezen, zij zouden toch nog over 8 stemmen meerderheid in de Ka mer beschikken. De 7 betwiste zetels van liberalen en socialisten zijn deze van Gent-Eekloo, Sint- Nikolaas, Bergen, Hasselt, Dendermonde, Aalst en Luik. De catholieken hebben groote kans van zetels te winnen te Gent- Eekloo, St-Nikolaas, Bergen,Hasselt, Den dermonde en Aalst. Voor Luik staan de kansen min gunstig. De catholieken mogen hopen in Mei 1908 hunne meerderheid in de Kamer nog te versterken. Maar van nu af is het zeker de meerderheid zal catholiek blijven. Voor den Senaat ook bestaat er groote kans de catholieke meerderheid te zien aangroeien, misschien zelfs tot 16 of 18 stemmen. In de ongunstigste voorwaarden, zal zij toch nog altijd 10 stemmen bedra gen. Wetsvoorstel Steurs tegen de razernij. Ziehier de tekst van het wetsvoorstel, door M. Steurs Dijnsdag neêrgelegd, op het bureel van den Senaat Art. 1. Van af de dagteekening der tegenwoordige wet, zullen alle honden moeten gemuilband zijn, zelfs deze aan eenen leiband gehouden. Art. a. Er zal uitzondering gemaakt worden voor herdershonden, jachthonden en die welke het vee drijven deze moeten tijdens hunnen dienst niet gemuilband zijn, doch wel voor en na hun werk. Art. 3. Het model van den muilband zal door een koninklijk besluit bepaald worden. Art- 4. De overtreders zullen gestraft worden voor de ie overtreding, ro fr. boetvoor de 2e, 20 fr. voor de 3* en volgende overtredingen, 50 fr. na de 4® overtreding, kunnen 5 dagen gevange nisstraf toegepast woiden. Art. 5. Elke ronddwalende hond zal in opmerking gesteld worden op de kosten van den eigenaar, gedurende twoe maan den, en daarna gedood worden. Kerkvervolging lu Frankrijk. De kerkvervolging in Frankrijk. neemt alle slach van rare gedaanten aan. De regeering vervolgt. De prefekten vervolgen. De meiers ook vervolgen. En binst dat men de zotste dingen uitmeet, kruipen de moortelbroers in den kaas... Nu zoo, 't was te Toerkonje, donder dag laatst. De policie stond aan al de kerken. Wat op de wereld was er gaande Volstrekt niets. Toch ja, wel iets voor de truweel- mannen. Zij hadden een batjen aan d'hand. Luistert maar... De meier of burgemeester der stad, had een bevel uitgeveerdigd, volgens welk de klokken enkel toen en toen mochten geklept en geluid worden. Ziet ge wel, dat is aardig. Neemt nu eens dat eene klokke klept of luidt, op een uur dat een truweelsche burgemees ter het niet verlangt.maar als 't kwalijk wil, geheel Frankrijk schuift in de zee, of vliegt naar de maan Als 't nu, donderdag laatst,half 6 uren van den morgend was, zoo werd op de kerken van Tourkonje, gelijk oude ge woonte, den Angelus geklept. En de agenten, die arme dutsen, moes ten proces-verbaal opmaken, omdat de klokken geklept hadden, buiten de uur door den meier aangegeven. Dat gebeurde voor de kerken Sint- Christoffel, Onze-Lieve-Vrouw, Heilig Hert, Onze-Lieve Vrouw van Lourdes, Sint-Eloien Sinte-Anna. In Onze-Lieve-Vrouwkerk gebeurde echter iets geheel bijzonders. De Deken van Tourkonje, zeer eerw. heer Gruson, klepte daar zelf den Angelus. De agenten verzochten den Deken, meê te gaan naar het bureel van. policie. De deken ging meé. De Deken zei dat hij zijnen koster aan geene onaangenaamheid wilde bloot stellen, en dat hij zelf den Angelus geklept had, gelijk dat van oudsher 't gebruik was, en dat hij meende in zijn volle recht te zijn. Op het policiebureel was men, met de aanwezigheid van den Deken daar, zeer beteuterd en verlegen, en na eene soort van proces verbaal opgemaakt te hebben, was het bij de policiemannen eene ware verlichting, als M. de Deken ervan door trok. Laat hier te Aalst, bij voorbeeld, eens de beiaard zwijgen, do klokken zwijgen, alles zwijgen, maar 'l is om zot te worden van de eentoonigheid. Een eenvoudige Poolsche boer vierde zijn gouden bruiloft, omgeven door twaalf degelijke menschen, zijne kinderen. Iemand vroeg den feesteling, hoe hij het had aangelegd zooveel kin deren tot flinke menschen te vormen De gelukkige vader antwoorddeAls men het eerste kind buitengewoon wel opvoedt, dan voeden de overigen el kander op. n 'l Is waarlijk wpijiiK dat het reclaam onzer liberalen, of liever cartelisten, tegen de geldig heid der gemeentekiezingen onzer stad van de hand ge wezen is. Wij zouden toch zoo geerne een handje hebben toegesteken om hun dossier op te maken... Veel is er ons ter oore gekomen en met bewijsstukken erbij... Zoo zagen wy een schoonen koperen moor aan een jong echtpaar geschonken in de hoop dat de gansche familie voor de liberalen zou gestemd hebben... De moor wierd bereidwillig aangenomen en de liberalen kregen nen dop onder hun achterste... Zekere kiezers, ging men overbrengen, zaten onder de macht van een voornaam catholiek en er was geld noodig om ze uit zijne handen te halen. Men zou ze den ganschen nacht laten zuipen en wie gaf de stukken van 2 frank Nog wat. Twee maal gebeurde het dat zeker heerschap, in eene herberg vijf frank aan den baas gaf om zijne klanten eens te laten speeten la binnen. De eerste maal had de baas niet te klagen hij was deftig betaald geweest maar de tweede maal werd hij deerlijk beet genomen. Als hij nu het ontvangen geld eens goed bezag, bemerkte hij dat men hem 4 slechte halve frankskens had gedraaid... En of hij sakkerde, roe pende En ik zou voor de liberalen, die bedriegers moeten kiezen Neen, nooit I Nooit jandorie Hoor eens, heeren liberalen, als ge fac teurs aijt in kiesomkooperij geeft dan ten minste goed gangbaar geld uit I... De baas zit nog altijd met die slechte halve franks kens hij kan ze niet kwijt geraken... Als 't noodig is, heeren liberalen, wij zijn ten uwen dienste wij kunnen u nog meer inlichtingen verschaffen I Groene I*ie beklaagt zich over de openbaarmaking der laatste levens stonden van wijlen Priester Daens. Men heeft mijne familie verscheurd voor politieke bedoelingen, 1 roept Groe ne Pie uit. Die verscheuring heeft mij eene zielt- t wonde toegebracht, zoo diep en zoo pij- nelijk, dat ze mij zou doen bezwijken, indien ik aan 't leven niet moest houden 1 voor mijn familie en voor de verdediging van ons Vlaamsch Volk !?f?!.. Wie is hiervan de schuld Niemand dan gij, Groene Pie... Gij hebt, tegen de waarheid in, beweerd dat Priester Daens de groene Volksfopperij niet had verloo chend, dat hij ze niet had afgezworen... En wanneer gij aldus handeldet waren poli tieke bedoelingen er toch zeker niet vreemd aan Al dat gejammer over zielswonden zijn ook niet vreemd aan politieke bedoelingen die aan u en uwe bondgenooten weinig voordeel bijbrengen zullen,want uwe judas- serijen zijn overal door 't kiezerskorps ver oordeeld geworden. Eerlijke en oneerlijke lieden. Op een der transparanten aan 't Ezelsfort leest men dat alleen de eerlijke werklieden voor de liberale candi- daten hebben gestemd... Dus al de werklieden welke voor de catholieke candidaten hebben gestemd zijn oneerlijke lieden... Dat is te onthouden 1.. De triomfale Optocht naar den Geeraardsbergschen Steenweg, S' Job, enz. lokte weer eene talrijke schaar catholieken uit. De grootste geestdrift heerschte lijk bij de twee vorige triomfale Optochten naar Mijlbeek en Schaarbeek. Weêr eens werd er lustig gezongen, geflik kerd en gesprongen; 'twas eene algemeene leute. Hier en daar was weer ook wat blauwsel geworpen, 't gene voor meestal de deelnemers aan den optocht onbemerkt bleef. Van op den afgebranden molen, Diepe- straat, werden door eenige knapen nauwe lijks de vaantjesbroek ontwassen, eenige steenen geworpen. De policie agenten Buys en De YVael liepen den berg op en de steenwerpers namen de vlucht. Ondanks de uitdagende geroepen van eenige betaalde liberale schreeuwers is alles in vrede afgeloopen. Volksuvondmaal. Om 61/2 uren vergaderden ten lokale van den Catholieken Werkmanskring, de deelne mers aan het Volksavondmaal. Zes hon derd en dertig (630) inschrijvers op 650 wa ren tegenwoordig en namen plaats aan zes lange tafels. De Overheden en bevonden zich op de tooneelplaats. 't Was geene kleine zaak om zooveel dischgenooten te bedienen. Maar wij moe ten het zeggen de dienst was goed ingericht. En de stoverij met aardappels, 't waren nu geen Sosissen, was, men kan niet beter bereid en men liet ze zich ook maar goed smaken. De hesp was fijn, ja extra puik En dan als dessert, eenen St-Martinuskoek, nen speculatie menheer of madame of eene rat De redevoeringen van M M. Gheeraerdts, Burgemeester, van onzen Volksvertegen woordiger, M. De Sadeleer, werden luid ruchtig toegejuicht. Deze laatste voorspelde dat de uitslagen der Gemeentezingen in ons Arrondissement ons de verzekering geven, dat zoo wij, catholieken, eensgezind en moedig strijden in de Meikiezingen van 1908, den vierden Kamerzetel veroveren kunnen. Melden wij ook de tegenwoordigheid van onzen achtbaren Senateur, den heer Baron Eug. de Kerchove. Zeggen wij ten slotte dat de gulhartigste vreugde onafgebroken heerschte en menige lustige strijdliederen in koor werden gezon gen. Melden wij ook het zingen eener romance voor de omstandigheid gedicht door M. Remi De Vriese en getoonzet door M. Joseph Cammaert, bestierder der fanfaar van den Brusselschen steenweg. Eene eer volle vermelding ook aan den jeudigen heer Van Mossevelde welke ons een overheerlijk Vlaamsch gezang ten gehoore bracht.... Onbetwistbaar zal deze schoone feest voor altijd in 't geheugen bewaard blijven van al dezen welke er deel aan namen V* Voor den Belgischen vischhan- del Aangezien in deze laatste jaren de vischhandel zoo zeer werd bedreigd en er langs alle kanten uitwegen dienen gezocht, heeft de minister in het garnizoen te Aalst bevolen aan de manschappen eens per week eenen maaltijd van visch tegeven. Lukt die proefneming dan zal men weldra in alle re gimenten van het land eens per week, na tuurlijk Vrijdags, aan de manschappen visch geven. Onnoodig te zeggen dat het invoeren van dien maatregel eene schoone hoeveelheid visch zou vragen en met gretigheid door de vischhandelaar8, zoowel als door de vis- schers, te gemoet wordt gezien. En de soldaten zullen er dan ook niet kwaad om zijn. Als de logebladen daar nu maar geene schennis van de gewetensvrijheid in vinden. Want ziet ge, men geeft den visch des Vrijdags I De Openbare Zitting van onzen Ste delijken Raad, Zaterdag 11. lokte een talrijk publiek naar 't Landhuis. Geen wonder de algemeene verwachting was immers dat er iets bui tengewoons zou voorvallen. Men dacht dat de liberale controleurs, gezien hunne veroordeeling door 't kie zerskorps zoo plechtig uit gesproken, eene verklaring zouden hebben gedaan, ge volgd van hun ontslag... De veroordeelende uit spraak van 't kiezerskorps is immer onbe twistbaar, onwederroepelijk,verpletterend. En die uitspraak hebben zij. contrdleurs, uitdrukkelijk afgevraagd toen De Volks gazet, «hun orgaan, op 29 Sept. 11. schreef: Thans treedt M. De Blieck als candi- daat terug op, om aan het kiezerskorps de gelegenheid te geven uitspraak te doen over de rol der minderheid. Aan u dus, kiezers, te zeggen of ge de eerlijke en rechtveerdige houding der liberalen in den Gemeenteraad goedkeurt, aan U te zeggen of de liberalen uw vertrouwen in de toekomst nog waardig zijn. Na in dezer voege de uitspraak van 't kiezerskorps over zijne houding te hebben afgevraagd en u plechtig is beteekend ge worden Neen, ge bezit ons vertrouwen niet meer, moet al wie nog een sprankelde politiek eergevoel bezit zich dan niet terug trekken, 't is te zeggen, aan het politiek ambt vaarwel zeggen waarmee men is bekleed geworden Maar onze liberale contrdleurs missen dat sprankeitje politiek eergevoel en de talrijke toehoorders zijn dus deerlijk teleur gesteld geweest I... M. Van der Schueren was afwezig. Zou hij nog een prankeltje eergevoel bezitten De zaken aan 't dagorde werden na eenige bemerkingen gestemd 1... van het Arrondissement Aalst. Afdeeling: KIEKENKWEEK. Zon dag ioe dezer, hield deze afdeeling hare eerste algemeene Vergadering. Nauwelijks sedert den 3 April gesticht, telt zij reeds 14 aangeslotene maatschappijen. De verga dering was talrijk, al de bonden waren ver tegenwoordigd. Nadat de Heer Graaf Gle- nisson, den Eerw. Heer Cobbaut, den stichter en de ziel dezer afdeeling bedankt had, nam deze laatste als Secretaris het woord en gaf verslag over de werkzaamhe den. Wat een werk op zoo korte dagen en met zooveel bijval er voldoening had beko men 1 Vooruit, mannen Vooruit I Afdeeling VEEVERBETE RING. De Vergadering van Maandag 11 dezer, was zeer tal-I rijk Bij de drij honderd kweekers waren van alle kanten van het Arrondissement aangekomen. De heer Baron Lodewijk de Bethune deed eene weldoordachte aan spraak en gaf het woord aan den Heer Frateur, leeraar aan de Hoogeschool van Leuven. In eene eenvoudige tale legde de spreker het nut en het inrichten van Vee bonden uit. Met algemeen handgeklap wierd de spreker begroet. De Heer Baron de Bethune bedankt. De Eerw. Heer Cob baut stelt voor terstond den Veebond van het Arrondissement Aalst te stichten. Op iedere gemeente zal op aanvraag, eene afdeeling gesticht worden. Op 't voorstel van den Secretaris werd het Bestuur samengesteld alB volgt M. Frans Haelterman, Burgemeester te Schendelbeke, Voorzitter M. Gustaaf Ma- thys van Hofstade, Ondervoorzitter M. Merchier, Burgemeester, StrijpenM. Omer Van Ongeval, DenderwindekeM. Polydor Van Bever, Aygem, Leden 1 Deze schoone vergadering zal lang in het geheugen blij ven. Mocht zij talrijke vruchten dragen 1 Voor alles wat het inrichten van eenen plaatselijken Veebond aangaat, wende men zich tot den Secretaris, den Eerw. Heer Cobbaut, Esplanade, Aalst. van het Arrondissement Aalst. Afdeeling Veeverbetering BERICHT wij herinneren aan onze achtbare landbouwers dat er alle Zaterda gen in het Lokaal, Botermarkt, van 10 tot 12 uren kostelooze raadplegingen zijn over al wat hun bedrijf aangaat Senator Baron de Kerckhove d'Exaerde zetelt er alle eerste en derde Zaterdagen der maand. Elk zegge het voort Namens het Bestuur A. COBBAUT, Secretaris SCHOUWBURG^ VAN AALST. Koninklijke MantscliappiJ Zondag 24 November 1907 opvoering van het beroemd Drama 't welk een overgrooten bijval genoot in het Theater der Porte St. Martin, te Parijs. Naar wij vernemen belooft dit drama veel; ook loopen de herhalingen goed van stapel, 't welk eene waarborg i voor eene goede opvoering. VOOR DE BLINDEN. Wij bevelen dringend aan al de milddadige persoonen de Tombola ingericht ten voor- deele van den Bond der Belgische Blinden. Deze tombola ondersteunen is medewerken tot de zedelijke en stoffelijke verheffing van de slachtoffers der blindheid. Prijs van het biljet 5 centiemen. De aanvragen van minstens 20 biljetten worden franco verzonden. Alle aankooper van 50 biljetten zal kosteloos de lijst der winnende nummers ontvangen. De 5 eerste prijzen bestaan in een obli gatie der stad Gent, nominale waarde 100 franken. Men kan biljetten bekomen bij Mmc Steppe, Peperstraat, ig, Gent en bij Mr Van Overbeke, Voorzitter van het Comiteit, Schouwvagerstraat, 32, Gent. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 17 November 1907, M. Renneboog, Nieuw- straat. PATRONAGE H. JOZEF. gegeven door de Tooneelafdeeling Langs om Beter met de medewerking der Fanfaar van de Patronage «Willen is Kunnen, OP ZONDAG 24 NOVEMBER 1907, om 4 1/2 ure, in Groote Feestzaal der Patronage, Meuleschettestraat. Voorbehoudene plaats, fr. a,5o. Eerste plaats 2 fr. Tweede plaats 1 fr. N. B. Vooiloopige vertooning op Zondag 17 November voor de Jongens der Patro nage en kostelooze uitvoering op Zondag i December voor de Ouders en Familie leden der kinderen die de Patronage, Zon dag of Wecldshool regelmatig bijwonen. Zondag aanstaande, 17 November, Ge durige Aanbidding. Om 9 ure, Plechtige Hoogmis, gezongen door de Sint-Gregoriusgilde. Om 4 ure Solemneel Lof met Sermoon, door den Eerw. Heer Steyabrt, Aalmoe zenier der Pupillenschool. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd Te Waarschoot, den E. H. Verbeke, onderpastoor le St-Amandsberg te Sint- Amandsberg, den E. H. Brackelaire, L„ leeraar te Geeraardsbergen. «STEUN geeft MOED. Het feest van in December a. s. kondigt zich onder de beste voor teekens aan. Onze moedige tur ners zullen hunne oude goede faam, gestand doen. Turn oefeningen en baletten.deze laatste in prachtige kostumen zijn reeds goed ge kend, en zullen de moeilijksten bevredigen. Het programma bevat ook twee lieve tooneelstukjes, op te voeren door de knappe tooneelafdeeling, welke zich immer zoo goed van hare taak kwijt. Kortom, eene vertooning welke wij onzen lezers warm aanbevelen. Kaarten zijn reeds te bekomen aan de volgende prijzen fr. 2,50 voor de voorbe houdene plaats fr. 2,00 voor de eerste, en fr. 1,00 voor de tweede rang. Twee gendarmen veroordeeld. Bij de inhaling van den nieuwen pastoor te Relegem namen twee gendarmen deel aan de algemeene feestelijkheden maar op eene gansch verkeerde manier. .Zij dronken na melijk zooveel dat zij eene kloppartij uit lokten eri ten slotte proces-verbaal opmaak ten tegen den herbergier, welken zij beschul digden, hen schandig beleedigd te hebben. De i* gendarm maakte het stuk op en de 2® schreef er onder Brigadier, vous avez RAI SON. De waarheid kwam echter aan het licht en de gendarmen werden voor de correctio- neele rechtbank van Brussel geroepen. De eerste kreeg eene straf van zes maan den gevangenis en 1000 fr. boet de twee* de drie maanden gevangenis en 100 fr. boet Het beroepshof, dat de zaak te oordeelen kreeg, heeft het vonnis bekrachtigd. Goedkeuring dei- kiezin- gen t.o AhIhI. Wij hebben Don derdag 11. naar inlichtingen ontleend aan een Gentsche orgaan, aangekondigd dat de kiezingen onzer stad waren goedgekeurd. Dit was voorbarig, de bestendige Deputatie heeft slechts gister Vrijdag 15 November uitspraak gedaan en de kiezingen goedge keurd... De Almunak der uitge stelde verlossing is opnieuw ver krijgbaar. Prijs 10 centiemen. De vergadering der liberalen belegd door MM. Alfred Kelders, beenhouwer, Werf P. MichieU, koopman in hop, Leopold- straatFrans Nys, broodbakker, Molen straat A. Steenhaut, steenkapper, Bra bantstraat Judo Van Opdenbosch, boek handelaar, Kapellestraat Hubert Van Steenwinkel, drogist en handelaar in spece rijen en meel, Lange Zoutstraat, Paul Michiel8, advocaat, Albert-Liénartstraat, allen te Aalst ten einde een Bond te stich ten tot ondersteuning der liberale nering- doeners en ter uitsluiting van al wie verdacht wordt voor de catholieke candi daten gestemd te hebben, lokte een i2otal toehoorders ten lokale der firma Vijf ezels en O® Om 9 u. 10 m. waren er juist 84 binnengetreden. Aan 't Bureel hadden plaats genomen Mr Jef De Blieck en Pie Daens, Nichels en Sanders en Van Opdenbosch die alB woord voerder optrad. Spreker drong aan op de noodzakelijkheid van een Bond te Btichten om zich over de de neringdoende burgers te wreken die ver waand genoeg zijn geweest van voor de catholieken te stemmen en de liberalen in 't aangezicht te slagen. Dit bloedig affront moet gewroken wor den, want de toekomst van 't liberalism is er door in gevaar gebracht. Hij hoopt dat hunnen oproep zal beantwoord worden. M. De Blieck merkt aan dat voortaan geen enkel liberaal nog bokkenbier zal mogen drinken. Men moet de herbergiers waar bier vap catholieke brouwers getapt wordt, vluchten lijk de pest, enz. 't Is weêr eenB voor zijne kapel Eindelijk werd besloten dat een manifest aan de liberalen zal gezonden worden. Catholieke Medeburgers I... rente niers, nijveraars, kooplieden, winkeliers, ambachtslieden, landbouwers, werklieden ondersteunt elkander Handelt lijk de libe ralen. Meten met de maat waarmeè men gemeten wordtZiedaar 't orde woord Vrienden van den buiten wij reke nen op u AALST. Dieven zijn binnengebroken ten kasteel Terlinden, te Aalst-Schaerbeek. bewoond door den heer Jelie en familie. Een vensterglas werd met zeep bestre ken en ingeslagen. Weinig werd ontvreemd. Twee landloo- pers die in de nabijheid des namiddags zijn bemerkt geworden, worden verdacht. Hulp aan de lijdenden. Het volgende artikel zal misschien de oorzaak van verlichting zijn voor veel lijden hier te Aalst en wij kunnen slechts den geest van edelmoedigheid prijzen, dien onzen buurman aangezet heeft om die ver klaring voor 't algemeen belang te doen. Mm® W® L. Coppens, 40, Hovenierstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij maanden was ik van nierpijnen, die mij 's nachts van alle rust beroofden aange daan, ik sliep onrustig, had zweetingen en stond altijd afgemat op; ik had menigmaal bedwelmingen en niettegenstaande al de middelen kon ik mij niet van die vreese- lijke pijnen, die steeds erger en erger toena men, ontlasten, 't is op dit oogenblik dat ik de Foster Pillen voor de Nieren nam, en verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker, 't Was mij eene groote vreugde toen ik mij na den tweeden dag reeds beter gevoel de, na den zevenden dag werd ik niet meer de minste pijn gewaargeheel mijn toe stand was beter en heden kan ik die kost bare pillen op mijne beurt zeer warm aan bevelen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Een woordje tot de vrouwen. Sommige vrouwen Bchijnen altijd ongesteld te zijn misschien hebben zij eene knagende pijn in de lenden, een neerdrukkend gevoel, hoofd pijn of last van zenuwachtigheid. Denk nu niet dadelijk dat ge eene vrouwenziekte hebt, vele der zoogenaamde vrouwen- kwalen zijn gewoon weg nierziekte. Ver lies den moed niet en blijf niet dubben over ingebeelde kwalen. Misschien zijn uwe nieren in 't spel. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft; mijd U bijzonder voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het be drag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaakselseisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 3. Twee werklieden kwamen in de Zuidstatie te Biussel, aan het bureel der expressverzendingen vragen om een bank biljet van 1000 fr. om te wisselen. Het briefke was van een grof namaaksel van de echte en slechts aan eene zijde bedrukt, zoodat het bedrog, indien er bedrog was, dadelijk in het oog moest springen. De werklieden werden aangehouden en onder vraagd. Een hunner verklaarde dat het briefke voortkwam uit de spaarpenningen zijner moeder, die onlangs overleden was, en dat zijn vader het papier had gegeven om het te laten wisselen. Het onderzoek deed ontdekken dat de twee werklieden hoegenaamd geen bedriegelijk inzicht had den, dat zij de slachtoffers waren van eene slechte grap, waar de vader van een hunner medeplichtig in was. De werklieden werden dus niet aangehouden. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd h««r bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan made. Torkocht door Coiff. id P«rf. Hoofd- 16, r. Étienne-Marcel, Pirijj, De fl'isch fr. 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Woensdag avond ten 6 ure 17 ont stond een hevige brand in de brouwerij van M. Rousseau, Prinsenstraat, te Gent. De pompiers wier kazerne hoogstens een paar minuten verder is gelegen, snelden onmid dellijk ter plaats en begonnen dapper den vuuraard te bekampen Weldra stortte het dak in van het ge bouw. Duizenden vuurgenBters werden hierbij in de hoogtegejaagd. De aangerichte schaezal voorzeker aanzienlijk zijn. T steekt wel deze waar- ■LiC^ei5>l heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomentlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Honden razernij. In den loop dezer laatste maanden werden te Mechelen, verschillige gevallen van hondenrazernij bestatigd. Ofschoon M. de burgemeester de noodige verordeningen voorschreef waarbij de honden moeten gemuilband zijn, blijven die bevelen alsof ze niet bestaan, niettegen staande de aanmaningen der policie, die zich soms wat al te geduldig in dergelijke zaken toont. Gisteren namiddag juist op het uur dat de kinderen zich ter school begaven, werd de Frederic de Merodestraat in opschudding gebracht door de aanwezigheid van een ra- zenden hond. M. Beckx policieagent, liep het gevaarlijk dier achterna en loBte er twee revolverschoten op, de hond liep niettegen staande voort tot in de Jodenstraat, waar de moedige agent er in gelukte hem af te maken. M. Beckx verdient hier zeker allen lof voor zijne krachtdadigheid. Zonder deze, zou men groote ongelukken te betreuren hebben.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2