Bokkenrijders.- Kieziog van 15 December aanst. Ouderdoms-Pensioenen tad Aalst. vandenTooneelwedstrijd, Openbare Zitting Allerhande nieuws. Frankrijk. NAAR AMERIKA. De geldnood houdt aan in de Vereenigde Staten, nogthans is er eenige verbetering merk baar maar 't zal nog een tijdeke aan slepen vooraleer alles op zijn plooi is* In Amerika is het leven altijd duur. Maar, in gewone tijden, is de winst er in evenredigheid. Nu is het leven er nog verduurd en zijn de winsten inte gendeel erg verminderd. Ook beginnen veel menschen,die naar Amerika gekomen waren om fortuin te zoeken, terug te keeren naar Europa. Zaterdag hebben alzoo meer dan 12,000 uitwijkelingen New-York ver laten. Het waren meest al landbouw- werklieden 3000 gingen aan boord van den Mauritania eenen reusachtigen stoomboot die zijne eerste terugreis ondernam 2,500 op de Republic 1,600 op den Kcenig Albert een lOOOtal op den New-York 4000 uitwijkelingen zijn te Brooklijn inge scheept. Verschillige duizende uitwijkelingen hebben niet kunnen inschepen, daar zij geen geld hadden om den overtocht te betalen. "Vele werklieden geraken moeielijk overtuigd van den tegenwoordigen slechten toestand in Amerika en geloo- ven niet hetgeen de dagbladen daarover schrijven. Uit gansch onze Vlaamscho gewesten zijn sedert twee jaar talryke personen naar Amerika vertrokken. Doch weini gen hebben het geluk gevonden. Tot bewijs daarvan de brieven die ten allen kante inde huizen der uitwijkelingen toekomen. De eenen schrijven dat zij zonder werk zitten en er zullen zonder blijven, nog voor eenige weken. Deze, die gespaarde penningen hebben, zijn de beste en kun nen den beteren tijd afwachten. Eenige vragen dat men hen van huis zoude geld zenden, daar er geen te winnen is voor hen en dat het leven daar zeer kostelijk is. Anderen laten weten dat zij op weg zijn, terug naar 't vaderland. Nog ande ren vragen het opzenden van geld om te kunnen terugkeeren. En eene laatste soort, de beklagensweerdigste, zijn deze die de mare zenden dat zij sedert weken geen werk hebben, dat hunne spaarpen ningen op zijn en dat zij geene middels hebben om weder te keeren. Verder leest men in De Volksstem van De Pere, Wisconcin, onder dag- teekening 27 November 1907 De laatste berichten in financiëele kringen luiden dat de krisis zoo goed als voorbij is, en dat binnen eenige da gen de betalingen in geld zullen hervat worden. De United States Exchange bank te New-York, die op 25 October hare deuren sloot, heeft hare zaken hervat. De Snow Stoompomp-fabriek te Buf falo, staat New-York, heeft 1000 ont slagen werklieden weer aan het werk gezet. Intusschen zijn er nog met duizenden werkeloos, en worden er nog steeds af- gen te doen, in de vischrijke wateren des lands, "Wilde nu de heer minister insgelijks den verkoop in het groot verbieden, van dat vreeselyk vergif, hij zou zekere handelaars beletten het onder het bier te mengen, en daardoor grootelijks schade te doen aan de gezondheid van millioenen Belgen. Er werd vastgesteld dat het kokkel koren soms in het bier te vinden is. Het is een vergif, dat met buitengewone heftigheid dronken maakt. Reseda 's winters. Om 's winters bloeiende reseda te hebben, moet men het zaad op einde Juli zaaien. Wijl de reseda het verplanten niet goed kan verdragen, zaait men in eiken pot maar weinig zaadkorrels, zoodat daarin maar twee of drie plantjes kunnen staan. Zijn er meer opgeschoten, dan moeten de overtollige verwijderd worden. In den zomer kunnen de potten buiten, maar in den herfst als het natte en koude weer begint, plaatse men ze voor een goed verlicht kamervenster en geeft hun volop lucht. Zoodra de winter komt en men de ramen niet zoo dikwijls kan openzetten, zij men voorzichtig met gie ten de planten moet men dan liever meer droog dan vochtig houden. Komen de knoppen en ontwikkelt zich de bloem dan, is aanhoudend en rijkelijk gieten meer gewenscht. Het Comiteit heeft in ver gadering van 23 November laatst, besloten dat het feest der 41st® Verjaring der stichting van de Maatschap pij zal gevierd worden den Maandag 16 December aanstaande. Om 10 uren, plechtige Zielmis voor de overledene leden en des avonds om -7 uren, Avondmaal, ten lokale van den catholieken Kring (Merkt). In New-York zijn 30 duizend timmer lieden zonder werk, in den Staat Pen- sylvania, z(jn minstens 100 duizend metaalbewerkers zonder bezigheid. Te Manyard, Staat Massachusetts, sloot eene spinnerij met 2000 werklie den en te Malden, zelfden Staat, eene schoon fabriek met 3000. Het nieuw uitgegeven papieren geld wordt niet door elkeen gewild, hetgeen erge moeilijkheden medebrengt. DE ALMANAKKEN voor 1908 ko men te verschijuen, Zij leeren ons dat "Vastenavond valt op 1 Maart Half vasten op 29 Maart Paschen op 19 April O. H. Hemelvaart op 28 Mei Sinxen op 7 Juni H. Sacrament op 18 Juni. Het jaar 1908 is een schrikkeljaar de maand Febrnari zal dus 29 dagen tellen in plaats van 28. De kinderen, welke dien dag geboren worden, zullen enkel alle vier jaren hunnen geboor tedag kunnen herdenken. Den 1 Januari komt op eenen Woens dag O. L. Vr. Hemelvaart, 15 Augus tus, op eenen Zaterdag, en Kerstmis op een Vrijdag. Er zullen drie zonneklipsen zijn toe komend jaar eene volledige en eene ringvormige, die beiden onzichtbaar zullen zijn in België, en nog eene ring vormige die wij als gedeeltelijke zonne- klipsznllen kunnen aanschouwen. De eerste zal plaats hebben op 3 4 Januari en zal zichtbaar zijn tn Nieuw - Guinea, in Amerika en den Grooten Oceaan,de tweede op 23 December 1908, zal zichtbaar zijn in de Zuidelijke Pool gewesten, te Madagascar, in Oostelijk Afrika, in een deel van Zuid-Amerika en het Zuidelyk deel van den Atlan- tischen Oceaan. De ringvormige zonneklips welke hier zal zichtbaar zijn, zal den 28 Juni plaats hebben. Er zal ook eene maaneklips zijn zichtbaar voor België, den 7-8 Decem ber, in de halve schaduw. Voor de visschen Het blad Pêche el Pisciculture (Vischvangst en vischteelt) bericht dat, op onderrichting van den minister van landbouw, de verkoop in het klein van kokkelkoren (Coque du Levant) streng zal verboden worden. Daardoor zal men, aan de ver- giftigers onzer waterloopen. dat vreese- lijk verdoovingsmiddel ontnemen, dat tot hiertoe diende om echte afschuimin* Kiosk 1011 ijk. De Bestendige Deputatie van Oost- Vlaanderen heeft de volgende gemeente- kiezingen goedgekeurd Sint Antelinckx en Erondegem. De kiezingen van St Lievcns Houthem en van Zottegem moeten nog onderzocht worden. De versmelting van ons Aalstersche liberalen met de socialisten is een vol trokken feit. De liberalen die maar al te wel begrijpen dat ze zonder de hulp der roode socialisten hier niets meer zijn, hebben zich gedwee aan de eischen dezer laatsten onderworpen, i. a. w., z'hebben het hoofd in den rooden schoot gelegd Het is algemeen gekend dat gezel GustaafBoeykens.bij dwang van de roode lawaaimakersdie in de Aalstersche Oven partij den scepter zwaaien (stijl Concor dia), tegen zijne goesting, zijne can- didatuur voor de aanst. kiezing heeft laten voordragen. Nu, om eens te meer te bewijzen dat ons Aalstersche liberale kliekje de ge vangene is der roode ovenpartij, heeft men geëischt dat het orgaan der liberale firma Vijf Ezels - Uil van Chipka Cnl",de candidatuur van gezel Boeykens, als volkscandidaat zou afkondigen... En dadelijk heeft de liberale firma zich onderworpen aan 't bevel van dezen die het leven of dood van 't Aalstersche libe ralism in handen hebben. Arme liberale kliek, hoe zijt ge onder de macht der socialisten verdwaald Wie met den polilieken toes'and eenig- zins bekend is,moet,sedert lang,bemerkt hebben dat de gematigde liberalen, of liever, de behoudsgezinden, zij,die voor staanders blijven van 't behoud onzer huidige samenleving en nationale instel lingen, uit de leiding der liberale kliek zijn verdrongen. Het bestuur van 't Aal stersche liberalism is in de macht der radicalen en 't zijn de Biekens die er van vader tot zoons en schoonzoon het hooge woord gonzen en aan wier juk de eenen zich uit hoogmoed, de anderen uit godsdiensthaat en wraak onder werpen.... Ziedaar 't Aalstersche liberalism naar 't leven afgeschetst Recht en Vrijheid, 't orgaan der Ovenpartij, zegt dat als gezel Boeykens meer dan 50 stemmen bekomt zij, de rooden, triomf zullen vieren Gezel Boeykens rekent op 54 stemmen der liberalen en als ze dan triomf vie ren zal het den triomf zyn door de soci alisten op de liberalen behaald, die nu toch naar de roode pijpen moeten flik keren Bestuur der Stad Aalst. De Werklieden of Oud-Werklieden, ge boren in 1842 of vroeger die vermeenen recht te hebben tot het Ouderdoms-Pen- sioen, worden verwittigd, dat, hunne aan vragen zullen aanvaard worden ten Bureele der Werkbeurs, van 9 tot n uren 'a voor- middags, te rekenen van Maandag 2 December 1907 tot 3i inbegrepen. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangenomen wor den. De Bugemeester, De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens. Alwie een abonne ment neemt op DE DENDERBODE voor 't jaar 1908, zal ons blad van heden GRATIS ontvangen. KONINKLIJKE REDERIJKKAMER «De Catharinisten.» DERDE VERTOONING op Zondag i5 December 1907. Optredende Tooneelmaatschappij u Ordevvaclit van Borgerhout. i° Weldoeners der Menschheid, tooneelspel in drij bedrijven. 2° Eene Uitvaart, geprimeerd klucht spel in één bedrijf. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene van 1 tot 60 inbegrepen, fr. 3,00 61 en volgende fr. 2,50 Eerste plaats, fr. 2,00 Balcon, 0,50 fr. De lijst der voorbehoudene plaatsen zal voor de niet geabonneerden van Maandag 2 December ter inzage liggen bij M. Felix DE LOOSE, Botermerkt. Aanvang stipt ten 5 1/2 uren. Deuren open tot 5 uren. Gedurende de opvoering zullen de deuren gesloten worden. yS*"1 Deze vertooning wordt gege ven ten voordeele van het Bureel van Weldadigheid. van den Gemeenteraad, op Donderdag 12 December aanstaande, om 5 1/2 uren 's avonds, in de gewone zaal der vergade ringen, ten Stadhuize. DAGORDE: i* Verpachting van den ontvangst der plaatsgelden op de markten 2° Gemeentebelasting op de motors. Aan vraag van de vernieuwing der machti ging 30 Boekerij. Rekening 1906 en begrooting 1907. AALST. Catholieke Werkmans kring. Zondag heeft, gelijk wij het hebben aangekondigd, eene algemeene vergadering der leden plaats gehad, ten einde,de aanstelling te begroeten, als Voor zitter van den heer Baron Louis de Bethune ter vervanging van zijnen broeder Baron Leo de Bethune wiens vroegtijdig afsterven zoo zeer betreurd wordt en als Ondervoor zitter M, Romaan Moyersoen. Na dat beide heeren hunnen dank had den uitgedrukt over 't vertrouwen dat men in hen stelt en de eer die er hen wordt door aangedaan stelde de Z. E. H. Roe landts, Pastoor-Deken,den gevierden volks redenaar voor, den E.P. Rutten, welke dan met zijne gekende welsprekendheid een voordracht hield over werkersbelangen. De ruime zaal van den kring was, om zoo te zeggen, proppend vol men mag de aan wezigen op ruim 1500 personen van allen rang schatten welke ten lokale van den kring waren toegestroomd om den gevier den redenaar te aanhooren. Algemeen was men zeer voldaan over deze voordracht welke met de grootste aandacht gevolgd werd. Een zelfs zeer beknopt verslag meê- deelen over 't onderwerp der voordracht zou ons te verre leiden. AALST. De genaamde Jan Baptist Roelandt, wonende Ouden Dendermond- schen steenweg, heeft zaterdag avond zul- ken ergen val gedaan met zijn rijwiel, op den steenweg tusschen Aalsten Herdersem, dat men hem met gebroken schouder naar het gasthuis heeft overgebracht. AALST. Maandag 11. heeft men bij klaren dage de kroon en oorbellen van 't beeld onzer Lieve Vrouw ten Druiven, Werfkapel, gestolen. Dader onbekend. Bloedig gevecht. In een beluik der Geeraardsbergschestraat, te Ninove, wonen verschillige werkersgezinnen, die dikwijls voor eene nietigheid twist maken. Zaterdag namiddag was zulks wederom het geval. Een gevecht in regel volgde. Een der twisters ging zijn huis binnen en haalde eene bijl. Hij sprong op zijne beide tegenstrevers en haakte er op in. De twee gebroeders V... werden naar hunne woning overgebracht en door doctor Benh verzorgd. De opzoekingen van het parket en de policie van Brussel en omgeving zijn nog altijd vruchteloos in de zaak Annette Bellot. Men ontruimt verdachte logisthuizen, doet opzoekingen in gemeubleerde kamers en kwartieren, verzoekt de barbiers en coiffeerders wel aandacht te verleenen op degenen, die zich de knevels laten afschee- ren, houdt hier en daar een verdachte aan, doch telkens moet men de aangehoudenen weer loslaten. Het is dus tijd en plaats verloren, al de vruchtelooze pogingen van naald tot draad aan te halen zij zouden den lezer niet wijzer maken, daar al de tot nu toe aange houdenen hun alibi konden bewijzen. Stoutmoedige dieven waren in den nacht van Zaterdag tot Zondag bezig met eenen waggon haver te plunderen in de Koopwarenstatie der Leopoldswijk te Brus sel. Een der schurken stond op den waggon en reikte de zakken over aan zijne mede plichtigen, die ze op eenen nabijstaanden wagen overlaadden. Op het punt gevat te worden, gingen de werklieden op de vlucht, doch zekere B. kon aangehouden worden. Aan de policie overgeleverd, weigerde hij zijne medeplich tigen te doen kennen. Dezen worden opge zocht en men verhoopt ze weldra te zullen ontdekken Een bericht uit Gent meldt de aan houding van twee personen, wier signale ment eenigzins overeen schijnt te komen met dat van den vermoedelijken moorde naar van Annette Bellot. Een hunner kon zijn alibi bewijzen, maar de ander, een per soon van Hollandsche afkomst, was tijdens de misdaad te Brussel en heeft een paar dagen nadien in 't geheim de stad verlaten. Hij werd in hechtenis gehouden. Schilderijdiefstal te Kortrijk. Toen de koster der O.-L.-Vrouwekerk Zaterdag morgend de kerk binnentrad, be merkte hij dat de schilderij van Van Dyck, ter waarde von 600,000 frank, gestolen was. De dieven hadden, om de schilderij uit te snijden de gordijn, die haar gewoonlijk bedekt, opzij geschoven. Hadden zij die nadien weer toegeschoven, dan hadde men wellicht vóór Kerstmis den diefstal niet ontdekt, daar het stuk enkel met de groote feestdagen ontbloot werd. Ze zijn langs de nieuwe onvoltooide sakristij binnen gedrongen. Men heeft rond 1 ure 's nachts in de Groeningestraat eene automobiel hooren voorbij rijden. Er zijn vermoedens op een persoon die twee of drie keeren in de kerk is geweest, en naar het 6cheen, alles aandachtig gade sloeg. Het signalement vnn dien persoon is gekend. De vermoedelijke dief. Tijdens eene ondervraging, die men den onderkoster Jos. Hanssens deed ondergaan, heeft deze verklaard dat een persoon, die Engelsch sprak, hem woensdag had gevraagd om de schilderij te mogen zien. De vreemdeling had ook gevraagd naar de kapel der graven van Vlaanderen. In den namiddag was dezelfde bezoeker aan de bouwwerken van de sacristij geko men en had den toezichter eenige inlich tingen van die werken gevraagd. Hij had het hoofd langs eene afsluiting gestoken van waar men binnen de kerk de Sint- Antoniuskapel kon zien, waar de schilderij geplaatst was. Vervolgens opnieuw den onderkoster aansprekende, vroeg hij om langs daar de kapel der graven van Vlaanderen te mogen gaan zien, Hanssens zond hem henen, zeggende dat men alleen langs de kerk binnen mocht. De bezoeker ging niet terug naar de kerk, maar vroeg nu den weg naar de to rens van den Broei. Maandag te voren had een persoon, die Engelsch sprak en een weinig Fransch 6prak, verblijf gevraagd in het Hotel de Gulden Sporen wijl hij echter daar te vroeg 's avonds binnen moest zijn, ging hij naar een ander hotel, waar hij op het re gister teekende: Glayons Thomas, 50 jaar, handelsreiziger te Kants, Engeland. Daags nadien vertrok hij per spoor naar Mouscron. Nadere bijzonderheden. Natuurlijk worden in alle groote steden opzoekingen gedaan naar den kunstlieven- den dief, die te Kortrijk de groote schilderij stool uit de O.-L.-V. kerk. Dus ook te Brussel, en dit ook nog om reden dat de vermoedelijke dief in de hoofd stad zekere handelsbetrekkingen schijnt te hebben. Ziehier dienaangaande eene verklaring, door eenen oudheidkooper van Brussel, ge daan aan den overste der rechterlijke bri- Genoemde oudheidkooper was te Kortrijk bij eenen collega, toen hij daar eenen per soon zag binnen komen, die er over den prijs kwam onderhandelen van een voor werp, dat in de vitrien stond. Toen de kalant weg was, vroeg de Brus selaar aan zijnen collega of hij dien kende. Op het ontkennend antwoord zegde de Brusselaar dat het een man was, die zich veel met oudhedenhandel bezig hield en zelfs den naam had, niet vreemd te zijn aan zekere kerkdiefstallen. Den volgenden nacht was de schilderij Een persoon, die eenigen tijd als hoeveknecht heeft gediend in de nabijheid der woning van de vermoorde vrouw, te Kortrijk, is Vrijdag aangehouden in de schuur eener hofstede, waar hij aan het dorschen was. Het is zekere Reynaert. een man die van zijne vrouw gescheiden leefde. Ziehier wat tot de aanhouding leidde Het slachtoffer is vermoord gevonden met de Zondagsche kleeren aan. Hare haarspelden lagen op de tafel, en op de stoof stond eene kan koffie, welke bereid was koor het morgendmaal. Dus, Clempnce werd waarschijnlijk Maandag morgend vóór 5 ure vermoord op het oogenblik, dat zij zich bereidde om met den eersten trein van Kortrijk naar Zulte te vertrekken. Vrijdag morgend vernam de veldwachter van de wijk 't Hooge, dat de werklieden die Maandag morgend vroeg naar hun werk te Moeskroen gingen, een man uit de beek aan den hof van M. Goethals hadden zien komen, vlak voor de woning van Clemence. Die man vroeg aan de voorbijgangers hoe laat het was. Het was toen 5.30 ure. Zij herkenden in dien man Alfred Reynaert, bijgenaamd de Muntebakker Hij is 54 jaren oud en heeft reeds verscheidene ver- oordeelingcn ondergaan. Wettig gescheiden van zijne eerste vrouw is hij hertrouwd zonder kinderen, doch hij leeft ook gescheiden van zijne tweede vrouw. Op de inlichtingen van den veldwachter, ondervroeg de Commissaris dien kerel Vrijdag voormiddag om 10 ure. Reynaert had Zondag nacht geslapen bij Victor Gekiere, die nevens het huis der misdaad woont. De verdachte was daar Maandag mor gend weggegaan rond 5 ure. Reynaert beweert dat het bloed aan zijn hemd door vlooibeten veroorzaakt is de schram welke hij in het gelaat draagt, en welke 5-6 dagen oud is beweert hij voort gekomen te zijn van eenen stroohalm, waaraan hij zich gekwetst heeft. Maandag nanoen, omtrent 3 ure, is te Héverlé een stuk muur ingestort van 6 me ters hoogte, welke het gesticht van O.-L.- Vrouw van het H. Hart afsluit. Een meisje omtrent 20 jaren, welk er juist voor bijging, werd er onder begraven. Men heeft enkel de dood kunnen vaststellen. Naar alle waarschijnlijkheid moet die muur reeds ondermijnd geweest zijn door de laatste overstrooming van 1906. Toen ook was er een stuk muur ingestort. Een allerhevigste storm woedde in den nacht van Zondag op Maandag over de streek van Aarlen, zoodat daken en hoo rnen werden weggerukt. Te Dróle, een grensgehucht, stortte een huis in en eene koei, een paard en een vaarken werden ge dood. De Semois dreigt over te stroomen. Zaterdag nacht zijn stoutmoedige dieven binnengedrongen in de woning van M. Jacobs, diamanthandelaar, te Esschen. Zij hebben het slot der brandkas doen springen en hebben alzoo 1500 fr. in geld en voor 2000 fr. bewerkten diamant ge stolen. Onderzoek is ingesteld. Zondag nacht zijn te Aarschot, bij M, Moens-Smolder8, winkelier in de Statie straat, dieven binnengebroken. Zij hadden langs achter eene ruit uitgesneden en zoo dan de deur geopend. Zij hebben voor meer dan 200 fr. goud medegenomen, alsook een overjas, een paar schoenen en eenige franks, die in de tooglade lagen. Bij M. H.Geysels, herbergier en metser aannemer, juist nevens voornoemde woning, zijn ze ook langs achter binnengebraken en hebben eenige franken uit de tooglade gestolen, alsook de spaarpot van een der kinderen, een zestal franks bevattende. De policie te Charleroi heeft een viertal personen aangehouden, allen Vla mingen, die voor specialiteit hadden, de spoorwegwagons te bestelen en wel voorna melijk de vaatjes chiktabak, die zij vonden. Een gevaarlijke huisdief werd Zater dag morgend te Luik in zonderlinge om standigheden aangehouden. M. de senateur Keppenne heeft Aywaille eene schoone villa, welke door eene electrische geleiding met de gendar merie verbonden is. Nu Zaterdag hoorden de gendarmen 1 verwittigingsteeken en drie hunner bej ven zich op weg naar de buitenplaats. Op den eenzamen weg zagen zij een man bij hunne nadering de vlucht nemen. Zij zetten hem na en na hevigen weerstand konden zij hem aanhouden. Hij was daarenboven bedrogen, want hij had niets kunnen stelen. Eene n onsterachtige zaak is te Luik -aan 't licht gekomen. Een stoker is beschul digd van de gruwelijkste mishandelingen, die hij sedert 2 jaar pleegde op zijne thans veertienjarige dochter, haar met een mes bedreigende indien zij ooit iets durfde ver raden. Het kind is nu door ziekte aangetast. De eerlooze vader, aangehouden zijnde, doet bekentenissen. In het muzeum van oudheden te Rouen is Zondag nacht een belangrijke diefstal gepleegd. Een misdadiger heeft, na een prachtig hekwerk der XVI® eeuw te hebben open gebroken, vier verlakte voorwerpen ge stolen van Limoges. In eene andere zaal trachtte hij te ver geefs den scheel af te wringen van een raam dat oude stukken behelsde. De dief heeft ter plaats twee nummers van Journal en twee nieuwe lijnwaden zakken achtergelaten. Men heeft op den natten grond, sporen ontdekt van eenen vrouwenvoet. Voetsporen zijn ook gevonden op de Place du Square welke het muzeum om ringt, waaruit blijkt dat de dieven langs een vasistas zijn ingebroken. De gestolen voorwerpen zaten in eenen kader, gemaakt door eenen persoon van Rouen en welke eene waarde had van 6,000 frank. Te Lys, op de Fransche grens, in de Boschstraat, daar waar een man ver leden jaar verongelukte onder de oogen van een zijner potroons, MM. Bontemy, gebroeders, is Vrijdag een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De stalknecht Clotaire Willoc verwit tigde den elektricien, Jozef Delsalle, dat het elektrische boormachien onregelma tig werkte. Delsalle wist dat er eene ha pering was aan de ODderaardsche kabels, doch zegde tot den stalknecht k Hier is de fout, doch wanneer de elektrieken stroom door de kabels gaat gelijk nu, durf ik er voor geene 100 fr. aankomen wij moeten wachten tot mor gen vroeg Zaterdag morgend, om 9 ure, daalde de elektricien in den put om de herstel ling te doen, terwijl een werkman, Alfons Dherinnes, hem lichtte met eene lamp. Ongelukk glijk wasdeelektrieke siroora niet afgelegd het was eenen stroom van 200 volts. De arme elektricien schreeuw-

De Denderbode | 1907 | | pagina 2