Zondag 22 December 1907 5 centiemen per nummer. 62"° Jaar 4010. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Tweezakkerij Bokkenrijders GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. EENE LEZING. DE DENDERBODE ïHt blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor zes maandenfr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschiyving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUG eUlIM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota- rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, SI December 1907 Wie 't liberalism van nabij gadesloeg, heeft ten allen tijde in zijne houding en handelwijze eene soort van geveinsdheid en tegenstrijdigheid kunnen bestatigen. Geveinsdheid en tweezakkerij is 't orde woord zijner volgelingen. Kn inderdaad, terwijl de meest voor- uitstrevenden hunner partijgenooten ronduit openbaarlijk bekennen dat ze tegen de R. G. Kerk eenen strijd willen voeren op leven of dood, dat ze den Godsdienst uitroeien willen, treft men altijd een aanzienlijk aantal liberalen aan die durven houden staan en bij hoog en laag bevestigen, dat zij den Gods dienst eerbiedigen en enkel het clerica lism bevechten, i. a. w., de ongewettig de inmenging der Geestelijkheid in zaken van gansch bestuurlijken aard. Van waar dit verschil in handelen en spreken Kwestie van taktiek anders niets In den grond al wie de liberale prin ciepen naleeft, streeft hetzelfde doel na, namelijk, het vergoddeloozen der massa, van 't volk in 't algemeen. Alleenlijk bestaat er verschil in de wijze van propaganda naar de omstan digheden en het midden waarin men verkeert. In de groote steden, in de nijver heidscentrums, daar waar ze weten dat een overgroot gedeelte der bevolking vijandig of onverschillig is tegenover den Godsdienst, weêrbouden zij zich niet om aan hunne helsche ingevingen lucht te geven en uit te kraaien dat men stoutweg do ware oorzaak van het kwaad moet bevechten, namelijk, de godsdiens- ge leeringen. LaRéfonne,een vooruitstrevend Brus- selsche orgaan, schreef den vrijdag 2 October 1003. Het is de plicht van het liberalism a van het Geloof te bevechten. Zijne grondbeginselen, verplichten hem, cd zijnen invloed te gebruiken, om de godsdienstige gedachten te ver ft nietig en. Het clericalism van den Godsdienst willen scheiden, is belachelijk; aan het eene willen raken en aan 't andore s niet, is niet min belachelyk. Liberaal zijnschreefLa Chronique op 11 Maart 1904, is in vijandschap leven met het geloof, het is ophouden deel uit te maken van de gemeenschap der geloovigen. En nu in kleinere steden en in de bui tengemeenten, wat gebeurt er of wat ziet men daar gebeuren Wel de liberalen spelen daar den hui chelaar, ze gaan met tweezakkerij om- De godsdienst zeiven wordt daar zoo hardnekkig niet aangerand in zijne geloofwaarheden of 't dogma, maar integendeel vallen ze de godsdienstige ceremoniën, de Priesters en vooral het godsdienstig onderwijs hevig aan. Geene gelegenheid wordt verwaar loosd om door allerlei middelen, laster, spot, versmading en beleediging niet uit gezonderd, om de priesters en klooster lingen by 't volk hatelijk te maken en in minachting te voeren... Nu, als 't maar mogelijk is, wordt er openbaarlijk mot de ceremoniën van den Godsdienst den spot gedreven, om de ge loovigen er van te verwy deren door vervreemding... En 't godsdienstig onderwijs belaste ren zij en werken het tegen uit al hunne krachten. Om hunne tweezakkerij te bekroonen, beweren onze liberalen dat zy de vrijheid van geweien eerbiedigen, dat ze iedereen vrij laten in zijne godsdienstige overtui gingen, enz... Ten tyde van kiezing gaan ze zelfs zoo ver hun masker van schyn- heiligheid uit den hoek te halen om te verkondon dat de meesten hunner goede christenen zijn en hunne christeno plich ten kwijten... Hoeverre de tweezakkerij iemand brengen kan 1 Maar die tweezakkerij is op onze da gen bijna algemeen gekeDd en 't zijn slechts dezen die willen gefopt worden 4i« nog de gefopten zijn!... Maandag jl. werd het jaarlijksch Bokkenrijdersfeest luisterrijk ge vierd ter gelegenheid van de 41l verja ring der stichting van den Rijdersbond. Do Rouwmis tot lafenis der zielen van dc overledene rijders werd door talrijke leden en geloovigen bijgewoond. Het avondmaal vereenigde ten lokale Kring De Eendracht, Grooto Merkt, bijna al de leden ja, zeer weinig waren afwezig. Aan 't nagerecht werd in naam van 't Comiteit het volgende verslag voor gedragen MIJNHEEREN Uw Comiteit heeft mij gelast aan zyne leden bet jaarlijks verslag voor te dra gen over den toestand onzer Maatschap pij ter gelegenheid der 4ls,e verjaring der stichting van onzen Rydersbond. Dees jaar, Mijnheeren, is een jaar van groote beproeving geweest door de ver liezen die onze Maatschappy heeft te betreuren. Ik moet u niet zeggen, Mijnheeren, hoe diep wij allen, Bokken rijders en Catholieken van Stad en om liggende, getroffen zijn geworden door het afsterven van onzen jeugdigen en reeds zoo verdienstrijken heer Advocaat Joseph Eeman, ons in den bloei zijner jaren ontrukt, die geroepen was om aan onze dierbare Stad Aalst en bijzonderlijk aan de Catholieke Partij nog vele jaren, groote diensten te bewijzen. Ja, MM., dit verlies is onherstelbaar voor ons, wij, die op hem rekenden om ons in den kiesstrijd van October lest met woord en daad bij te staan, om ons te helpen overwinnen. Maar de Allerhoogste heeft er anders over beschikt. Doch hiermede waren onze beproe vingen nog niet ten einde. Onze zoo gevierde Volksvertegen woordiger de Heer Baron Leo de Betiidne, Schepen onzer Stad en Lid van ons Comiteit, is ook aan onze lielde ontrukt; de heer Baron Leo deBethuue, op wien wij, Aalstenaars, mochten steunen, die altijd gereed was om een ieder te helpen en by te staan, die aan de Stad ouschatbaro diensten heeft be wezen en geroepen was om eens aan haar hoofd te staan. Ja, MM., sedert ons bestaan, hebben wij nooit op zulken korten tijd (slechts 9 maanden) twee onzer verdienstrijkste leden aan onze liefde zien ontrukken. Het derde verlies, is dit van den Heer Corneille Van den Bossche, ieverig en zoo verkleefd lid onzer Maatschappij en aan wiens zorgen wij jaarlijks het wei- gelukken onzer feest grootelyks te dan ken hadden. Hunne gedachtenis zal altyd in ons geheugen geprent blijven. En nn, Mijnheeren, over oen ander onderwerp In de geraeentekiezing van 1903 wa ren eenige liberalen er in gelukt, dank aan het stelsel der E. V., langs het ach terpoortje in den Gemeenteraad te slui pen. Wij deden hier in ons jaarlijks verslag van 1906 den zoo nietigen als belache- lijken rol uitschijnen door onze Con troleursn in den Gemeenteraad gespeeld, en wij eindigden ons verslag met de vol gende woorden Ook, MM., wij zijn er van over- s tuigd onze deftige Aalstersche be- b volking zal met October aanslaande aan de liberale kluchtspeelers doen begrijpen, dat zij aan hunne ronkende kiesbeloften te kort zyn gebleven dat i) zij de maat hunner machteloosheid en 0 onbekwaamheid genoegzaam hebben p gegeven, en dat onze geboortestad p niet wil dat die vreemsooriige volks- redders met haar nog laugor den spot dryven En nu, MM., voegden wij er by, a nu veroorlooven wij ons tot u allen p eenen oproep te doen Tien maanden p scheiden ons nog wel is waar, van de Gemeentekiezing van 1907 maar p geene dag nochtans mag verloreu gaan Laat ons van heden af, in een gemeen gedacht van moed en zeliop 1 offering, de hand aan het werk slaan! Dat niemand van ons, Bokkenrij- ders, zijne plicht verzuime, en wij mogen het u verzekeren, de gemeeu- tekiezing van October 1907, zal voor lange jaren onze beminde Moederstad van het juk van vrijdenkers en geluk zoekers van alle kleur vrijwaren. Aan dien oproep van 1906, hebt gij allen, vrienden, met geestdrift beant woord. Iedereen, jong en oud. burger en werkman, heeft zijne plicht gekwe ten met eensgezindheid zijn wij allen naar de stembus getrokken en onze voor zegging van 1906 is letterlijk uitgeval len; ja, onze verwachting is zelf over troffen met 450 tot 650 stemmen meer derheid heeft de catholieke lijst gezege praald tegen de vereenigde krachten van al onze tegenstrevers, liberalen, socialisten en daensisten. En nochtans geene moeite wierd ge spaard door onze vijanden om de victo rie te behalen. Ten einde onze vreed zame bevolking geenen schrik aan te jagen, wierd erdoor de cartellisten be slist, voor deze kiezing, gecnesocialisten of daensisten op de liberale lijst te stel len. Voor deze maal moesten de socia listen en daensisten zich vergenoegen met eenige beloften van subsidiën en andere voordeelen; en, indien alles wel afliep dees jaar, dan, in 1911, zou men met opene visier strijden, en zouden socialisten en daensisten te zamen met de liberalen op eene lijst verschijnen. Helaas al die listige plannen, al het geweld, al de beloften, al het gekraai van victorie, dit alles is vruchteloos ge weest Onze rechtzinnige Aalstersche bevol king heelt aan die kluchtspelers eene les van politike eerlijkheid gegeven die ze lang zullen onthouden De overgroote meerderheid van onze zoo deftige catholieke Burgerij, van onze brave Werklieden en van onze goede Mylbeok- en Schaarbekenaars. die de ziel onzer Vlaamsche catholieke Moeder stad uitmaken, heeft op eene schitte rende wijze, den afkeer getoond die zij gevoelt voor de liberale kliek, die, om aan het bewind te geraken, niet aarze len samen te spannen met de mannen der roode partij die ze tot over eenige maanden nog in gazet en manifesten uitscholden als winkclpolitiekers en uitbuiters van het werkvolk Nooit, sedert 1866, behaalden wij eene zoo schitterende zegepraal als op 20 October lest 't Is eene verplettering voor dien driekleurigen hutsepot Ook, waren onze vijanden met ver stomming geslagen! En niet te verwon deren Ze waren toch zoo verzekerd van do zegepraal. De Burgemeestersfrak was al in de maak Men had reeds be schikt ten voordeelo van de vriendjes, over al de gemeentebedieningen Dees maal was '1 zeker 't Kon niet anders, de Catholieken waren den hol op En als wanneer men dan, in plaats van den zoo betrachten triomf, eene nederlaag bekomt zooals men er nog nooit eene heeft ondergaan, ja, wij be grijpen het, 't is om er razig van te worden En razig zijn de haantjes-vooruit van den cartel Na eenige dagen bedwelming zijn zij tot spraak gekomenEn zie do eerste woorden die zy uitbraakten waren eene vlaag van scheldwoorden tegen de kie zers van Aalst die de cartellisten zoo onbarmhartig in don afgrond der neder laag hadden gedompeld. En om zich te wreken besloten de lei ders der blauwe- roode- en grocnekliek eenen veldtocht van verwijtingen en eerrooverij aan te vangen tegen onze gekozene vrienden. En tezelfder tijd om onze catholieke Burgerij te straffen, hebben ze besloten eenen Neeringsbond in te richten, om de liberalen aan te zetten zich voortaan niets meer aan te schaffen dan bij de liberale stieldoeners... 't 't Zal nen slag geven Maar laten wy die sukkelaars hunne razerny koelen Ze zouden niet beter kunnen te werk groenen held van Chipka, over 4 jaren, in de Kamer is geraakt. Sedertdien heeft hij de maat gegeven van zijne van ouds gekende onverdraag zaamheid. Altijd leefde hy in ori- eenigheid met zijne politieke vrienden allen waren in zijne oogen verdacht hij, en hij alleon was eerlijk, deftig on onbaatzuchtig.... En zoo ook gedraagt hij zich tegon- over de leiders der christene Volks partij. Nauwelijks is zijn broeder ver dwenen of hy stelt zijne partij in rep en roer, tut zoover dat men is verplicht geweest hem uil zyne eigene partij te verbannen. Met liberalen en socialisten alleen leoft die vieze christene Demokraat in vrede Vroeger kon hij er geen kwaad genoeg over schrijvennu zijn het brave en deftige lieden, echte volks vrienden En wat is het doel van al die lage mouwvagerij Wel eenvoudig om de medewerking te bekomen van de libe ralen en socialisten, om zijnen kamer zetel trachten te behouden. Maar al zijno loensche streken, al zijne geveinsdheid, al het verraad dat hij pleegt tegen zijne eigene partij en tegen de hoofdmannen dezer partij oin aau onze rooden en blauwen te behagen, dit alles zal hem zoo min baten om in de Kamer te blijven, als dergelijke middelen de cartelisten hebben beschut tegen hunne verpletterende nederlaag van den-20 Oc-, tober lest. Vele kiezers op den buiten en in de stad, die zich vroeger hadden laten ver leiden door don verrader der christene Volkspartij, zijn tot de Catholieke Party teruggekeerd de uitslagen der Ge- meentekiezingen in ons Arrondissement hebben het ten klaarste bewezen. En als de groene held van Chipka, zich kortelings zal aanbieden, arm aan arm, met geuzen en socialisten, met die doodsvijanden van onzen Godsdienst, dan zullen de laatste verblinden klaar zien, en in Mei 1908 zullen wij den 40n Kamerzetel veroveren, dien men ons met valschheid en verraad ontstolen heeft. Allen dan aan het werk, Vrienden, voor onze nieuwe zegepraal in de aan staande Kamerkiezing te bewerken. En laat ons met geestdrift uitroepen Leve de Bokkenrijders 1 I Leve de Catholieke Partij 1 Aalst, den 16 December 1907. Hetavoudmaal vereenigde eene vrien denschaar bij dewelke de grootste vro lijkheid onafgebroken heerschte *t ging er gelijk het by lustige Bokkenrij ders betaamt. Aan heildronken op de gezondheid en welvaart van oudere en jongere Bokkenrijders ontbrak het niet 't zou ons te verre leiden moesten wij er over uitweiden zeggen wij nogthans dat sommige zetten de algemeene vro- lyke toetreding verwekten. De sympho- nieafdeeling bracht menige voortreffe lijke muzikale uitvoeringen ten gehooro welke luidruchtig werden toegejuicht. Vergeten wij niet de lijk plechtigheden van de liberale kliek, het liedje van -De Beer en menig ander volkslied welke werden aangeheven en 't refrein door de gansche vergadering herhaald. In een woord, overheerlijke feest. Ook nog een tuiltje aan M* Van den Bossche, over hare beste bereiding der spijzen on 't goed regelen van den dienst. En nu tot toekomend jaar, als 't God belieft den, welko vol iever den strijd zul len aangaan. Alles laat verhopen dat de vierde zetel zal overgaan tot de Catholieken. Dit is het eensluidend ge dacht der Leden van het Midden-Comi teit 'twelk onlangs te Aalst vergaderde. Alwie een abonne ment neemt op DE DENDERBODEb voor 't jaar 1908, zal ons blad van heden GRATIS ontvangen. gaan, om nog lager in de achting onzer deftige Aalstersche 3 bevolking te dalen. En terwijl onze vijanden zich aan hun zoo deftig werk overleveren, maken wij ons gereed, vrienden, om hen den ge nadeslag te geven in de Kamerkiezing der aanstaande Meimaand. Gij herhinnert u nog allen, MM., dank aan welke afkeurlijke middelen de Kamerkiezing van Mei te Aalst. Zekere dagbladen hebben aangekon digd dat de Catholieke Candidaten voor het Senaat en voor de Kamer reeds aan geduid waren. Dit nieuws is onwaar, vermits de aanduiding der Candidaten toebehoort aan de Afgeveordigden van alle do Ge meenten van het Arrondissement. Zoo als het bij de vorige kiezingen gebeurde, is het de algemeene vergadering van die Afgevoerd igden, die op hare bij "en- komst van Meert toekomende, definitief de lijst zal sluiten van de candidaten voor Senaat en Kamer. Wij mogen de goede tijdingen beves tigen die wij over eenigen tyd uit «le vyf Cantons van het Arrondissement vernomen hebben. De volledigste oen dracht heerscht tusschen al onze vrien- Ik vermijd het lezen der Volksgazet De trio, die in dat blad schrijft, brengt weinig goeds te leeren bij. Dirk Martens doet nog al zijn best. Die spreekt toch soms van ernstige zaken. Dat zal een arend worden, als hij het nog niet is. Maar met musschenvleugelkens Hij zweeft altijd zoo hoog 'tls moeilijk hem te verstaan. Ik heb hooren zeggen dat hij zich zeiven niet begrijpt. Hoog vliegen is diep vallen en dan zijn de wieken gebroken. Nen tand kan men zich wel laten inzetten, maar vleugelen niet, zelfs geene musschen- vleugelen. Ik lees met gaarne de Volksgazet vooral omdat dit blad er aan hou 't over Kerk en Priesters te schrijven. In den kies strijd niet, dat is te verstaan. Altijd recht uit Maar, niettegenstaande al mijne voor zorgen is de - Volksgazet - laatst bij mij binnengedrongen, tusschen een koordeken en een paar herlapte schoenen. Ik schrijf gaarne, vooral tegen vijanden van mijn Geloof. Een die gaarne schrijft leest gaarne en die gaarne leest is ook een beetje nieuwsgierig 't Koordeken ging door de gazet voorzichtig omplooid en dan eens gekeken naar dat Liberaal democratisch weekblad. Liberaal 1 Gij zijt dus liberalen I 't Zij Verbond, 't zij Dendergalm, 't zij Volks gazet, toch liberalen Na dertig jaar zijt gij nog dezelfde 1 Helaas Vergeef mij het compliment g'hebt nog geen enkel uwer trekken ver loren. Uw blad is doorzaaid met vrijzinnige of liberale princiepen, maar ze smelten weg in eigenzinnige daarstellingen. Gij houdt niet op van Schreeuwen Rechtvaar digheid, Vrijheid, Liefde en lijk altijd trekt gij partij voor den sterkste, tegen den onderdrukte Wat v il gij ook aantrekt, 't zij van lam of leeuw, altijd laat gij een koppel ezels- ooren doorsteken van buitengewone lengte en daaraan herken ik u In uwen vroegeren opstelraad zaagt gij er allen uiterst opgeruimd uit. Bij niemand vond men zulke volzaligheid, zulken glim lach van zelftevredenheid. Nu zijt ge nog en ik moet bekennen, dat gij mij nooit dommer scheent. Liberal - Laat dien titel aan uw blad weg. Niemand is minder liberaal dan Liberaal wil immers zeggen Vrij heidsgezind, vrijheidslievend. Gij, gij zijt vrijheidsgezind, ja. als het uwe person- naadjes geldt wat de anderen betreft, gij houdt veel aan de vrijheid al degenen te hangen die uwe meening niet deelen. Dat zijn uwe gedachten m pens de vrijheid; dat waren de gedachten uwer voorvaderen in 't liberalisme. Hoeveel hoofden zouden de vrijheidslievende stichters dier vrijheids lievende secte op 't schavot doen klimmen hebben, tijdens de Fransche Omwenteling, enkel uit liefde der vrijheid Zulke ouden, zulke jongen Maar de Volksgazet is nog wat anders, zie ik Democratisch weekblad. Democratisch Gij, papenvreters, een democratisch blad slichten? Dat is nieuws! Nunc quid novi sub sole Nu is er toch iets nieuws onder de zon ne liberaal democraat Te zeggen, ne liberaal, die 't werkvolk genegen is Een achtste wonder Zou ik toch moeten bekennen, dat er iets aan u veran derd is De verstokte liberalen, die niets en ken den noch minden dan hunne eigen beurs, Tou8 pingres schreef La Chro nique zijn die zoo plotselings gekeerd, teergevoelig, mcnschlievend, medelijdend geworden Gaan ze nu ook, lijk wij, catho lieken, tijd en geld bezigen, om de kwalen te heelen.die de lagere klas der maatschap pelijke standen teisteren En nieuwsgierig doorbladerde ik het nummer, van het eerste tot het vierde blad, doorsnuffelde alles, van den titel tot de annoncen, om ergens het bewijs te vin den van die democratie, van die volksliefde. Spijtig voor u Volksgazet 'k en heb dat bewijs niet gevonden. En sinds dien heb ik mij de twee opvolgende nummers van uw blad doen bezorg, n, zonder er één centiem aan te besteden, wel te ver staan, men steekt geen dolk in de hand eens vijandsen nog moet het bewijs komen Hebben de liberalen van Aalst al één enkel democratisch werk gesticht, één werk, waar enkel de loutere liefde voor de werkende klas doorstraalt en waar alle baat- of partijzucht van verwijderd is? Hebt ge al ééne 6chool op eigen kosten geopend? Zijn er in uw midden misschien, lijk bij ons. duizenden mannen en vrouwen, die familie en toekomst vaarwel zeggen, uit liefde voor arme ouderlingen, voor arme zieken Dat is demophilie of democratie. Kunt ge dat zeggen, dan hebt ge gelijk, dan zijt ge democraten en ge moet, boven aan uw blad schrijven Democratisch weekblad. Kunt ge dat niet, kunt ge geen enkel dier pluimkens op uwen hoed steken, of moet ge bekennen, dat zoo zegt men, ik weet er niets van dat de liberalen van Aalst, met de laatste werkstaking op den Tragel abbeliekens uitdeelden in plaats van geld, dan Volksgazet is uw titel eene droeve en wreede spotternij 't is eene ware uitdaging 't is een vloek,vooral nevens het woord liberaal want dat wil dan zeggen Zwart-wit weekblad. En zal er in uwen opstelraad geen enkele held zijn, die het gezond verstand zal hebben dien titel te veranderen en te schrijven, in 't vervolg De Volksgazet. In mijne lezing heb ik wat anders ge vonden, dan bewijzen van vrijzinnige en volksminnende princiepen. «Volksgazet», ik heb gezien dat uw hartje klopt van tok- ketokketok, als een uwer slimme opstellers een catholiek hoofdman voor den aap wil houden. Vieze Wannes zou zijnen naam moeten veranderen in Dwaze Wannes want Il n'y a que les sots qui soibnt RAILLEURS. Vat van wijsheid, tusschen uwen opstel raad zit er toch wel iemand die weet, wie dat zegde. Dat was een andere klepper dan Vieze Wannes Maar dat is nog zoo erg niet. Daar loopt er ook een vieze hond, een razende hond, in uw bureel, die spuwt en blaft en bijt al wie hem ontmoet. En tel kens hij eene wouw, eenen ouderling of iemand anders aan de politiek teenemaal vreemd, getroffen en bevuild heeft, telkens hij hem 't gift van zijne razende honds tanden heeft laten voelen, blaft hij Viva la liberta 1 Maar 't geen mij meest tegen u ontstelt, Volksgazet is, te zien, dat de kiezing nog geen maand voorbij is en reeds hebt ge vergeten wat ge dan zoo schoon zongt en beloofdet op alle tonen Wij zijn tegen den Godsdienst en tegen de Priesters niet. En nu 't Is geen razende hond. 'k Zou hem moeten noemen een razend zwijn het komt weer uit zijn hol gekropen, wordt in uw opstelbureel gebracht en het begint wetr te grommen tegen, tegen, tegen wie...??? Weet ge het zelf - Volksgazet gij zijt geen volksgazet. Het brave, christene, Aalstersche volk leest zulke dingen niet. Liberaal zijt ge ook niet democratisch nog veel minder. Er blijft van uwen titel niets meer over dan Weekblad. Was ik in uwe plaats ik veranderde dat ook en drukte «VEEGBLAD.» Lichten uitdooven. Op den rand der Fransche geldstukken staat de spreuk God bescherme Franrijk. Op de stukken die voortaan zullen ge slagen worden, zal die spreuk niet meer staan. Dc republiek wil van God niet meer weten. Nog een licht dat aan den Franschen hemel zal uitgedoofd worden, gelijk minis ter Viviani heeft gezegd. 't Zal te zien zijn of het daarom in Frankrijk beter zal gaan of klaarder zal zijn

De Denderbode | 1907 | | pagina 1