KROZEN De Runderhorzel. geluk: Kieskronijk. Kiezing van 15 Dec. 1907. N ieuwj aarskaartj es. VOLLEN AFLAAT. Neringdoeners Burgers Zondagrust. Allerhande nieuws. Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep C. Bonner Van den Broeek E LR OS E HAAR HERSTELLER Frankrijk. Engeland. ftierklprijzen. Hopmerkten. STAD VAN AALST. UITSLAG. Ingeschrevene kiezers Getal stemmers Overledenen en afwezigen 377 364 13 Witte stembrieven 2 Nietige 3 te weten een stembrief waarop in het cijfer 2 was gestemd een stembrief waarop voor de beide candidaten was gestemd een stembrief op den welke over den naam van den rooden can- didaat Foertwas geschreven. Het getal geldige stemmen was dus 359. M. Th. De Naeyer 293 st. Socialist Boeykens 66 st. De liberalen hebben dus, op bevel der roode leeperikken, als een man voor den rooden candidaat moeten stemmen... Ja, onze vroeger zoo fiere liberalen hebben gedwee het hoofd gebukt voor hunne roode meesters Ja, zy hebben zich als party moeten zelfmoorden, willen of niet Ja, zij hebben als politieke hanswors ten moeten dansen op 't schuifeltje hunner roode geleiders Ja, ze werden als kalkoenen onder de roode zweep naar de stembus gedreven Ja, ze zijn zoo verre verdwaald dat ze de roode vlag volgen, lijk pacha Anseelehet voorzegde... En al die vernederingen moeten ze verkroppen om toch nog iets te zijn... Zonder cartel met de roode Marjan, zou men weldra 't liberaal kliekje bij klaren dage met een lan- teerntje moeten zoeken. Arm liberaal kliekje waar zijt ge vervaren En om openbaarlijk te toonen dat het Aalstersche liberale kliekje onder hunne roode klauwen gekneveld ligt, hebben de winkelpolitiekers oorlof gevraagd om hunne zegepraal door eene openbare betooging te mogen vieren, 't Werd ge weigerd... Hunne zegepraal vieren 't Was toch voorzeker de zegepraal niet van den rooden candidaat met zijn 66 stem men Wat wilden ze dan vieren Wel onbetwistbaar hunne zegepraal op de liberalen die ze eindelijk over wonnen. die ze zoo verre gebracht heb ben dat ze als ontzenuwde wezens den rooden belhamel volgen... Ziedaar de zegepraal die de roode lee perikken vieren wilden Waarlijk aan zulke verregaande libe rale karakterloosheid hadden wij ons nooit verwacht In zyn leerzaam werkje over q Ziek ten en gebreken van het rundvee schrijft de heer Hoefnagel het volgende over het leven van dit insekt over de schade, die het verricht en de middelen die, in Denemarken, aangewend worden om het te bestrijden. Wanneer men in het voorjaar de run deren en vooral het jonge vee met de handen over den rug strijkt, zijn duide lijk tal van knobbels te voelen. Deze knobbels worden veroorzaakt door de larven der runderhorzels, ook wel daas- vliegen genoemd. Deze vliegen leggen in de maanden Juni,Juli. Augustus en September eieren op de huid der runderen, welke zich aan de haren vastkleven. Deze eieren worden door de runderen opgelikt, ko men in den slokdarm terecht en trekken van hier naar het onderhuidsche bind weefsel aan de rugzyde der runderen. Aldaar aangekomen veroorzaken zij eene on'steking, waarvan een hard knobbeltje het gevolg is. Zonder veel moeite kan men deze larven met de vin gers uit hunne schuilhoeken verwijde ren en zij verlaten dan ook in het voor jaar zelf deze plaats, boren zich door de huid, vallen op den grond, worden hier na van larven tot pop, om ten slotte als vlieg weer eieren te leggen. Zeer dikwijls kan men waarnemen, dat het onderhuidsche bindweefsel aan de rugzijde der geslachte runderen in ontsteking heeft verkeerd. Men meent dan dat do dieren tijdens het vervoer van de markt naar de slachtplaats met stokken zijn afgeranseld, zoo bebloed en groezelig ziet het er onder de huid aan den rug uit. Dat komt van de runderhorzels. In Denemarken is men niet lang gele den begonnen jacht te maken op de runderhorzels Men stelde personen aan, die niets anders te doen hadden dan de knobbels aan den rug open te steken met een fijn mesje, de larven daarna uit te knijpen en zorgvuldig te vernietigen. Die personen, die een vast weekgeld ge nieten, trekken van boer tot boer en gaan niet verder alvorens het vee van de horzels is verlost. Daar nu de horzels zorgvuldig wer den vernietigd, kunnen zij zich niet in pop en daarna in vlieg veranderen en bestaat dus de mogelijkheid dat ze in eene bepaalde streek worden uitgeroeid, temeer omdat de vliegen geen grooten afstand afleggen. Wellicht is het der moeite waard, dat de landbouwvereenigingen eens inlich- lingen zouden inwinnen naar de resul taten in Denemarken. Duizenden franken gaan jaarlijks ver loren, omdat de huiden door de talrijke gaten in waarde verminderen en het is dus wel van belang pogingen in het werk te stellen het kwaad te bestrijden. De Landbode. Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, millioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verbazend veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo Bnel mogelijk ter bestemming aankomen, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit de kaartjes voor de stad of het postkanton, het andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, de postzegels in den rechter bovenhoek van het adres te plakken. Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaar de verzending van prospec tussen, prijslijsten, omzendbrieven, enz. te staken. Kerk tiet- Tberesiunen. te gelegenheid der Gedurige Aanbidding van 't Allerheiligste Sacrament des Autaars, op ttimsdag 24 (December igoj. ORDE DER DIENSTEN 's Morgens ten 6 V* uren uitstelling van het Allerheiligste Ten 9 uren, de solemnele Mis. 's Namiddags, ten 4 uren, Lof en Te Deum. AAN DE CATHOLIEKE VAN AALST. Op Zondag 29 December, om 5 uren namiddag, wordt in de zaal van den Catho- lieken Kring, Korte Zoutstraat, een Catho- lieke Nering- en Burgersbond gesticht. Iedere catholieken Burger en Neringdoe ner zal er aan houden tegenwoordig te zijn. De catholieke Handelaars welke bij ver- getenheid geen uitnoodiging zouden ont vangen hebben, zullen dit bericht als zulks willen aanzien. Het voorloopig Bestuur. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 22 December 1907, M. Van Caelenberg, Leopoldstraat Opgepast voot* uw Pen sioen De personen, geboren in 1842, die denken recht te hebben op het pensioen van 65 frank, moeten zich aangeven vóór den 1 Januari 1908. Opgepast Wie geboren werd in 1844, moet 18 frank storten in 3 jaar in 1907, 1908 en 1909. Wie geboren werd in 1845 moet 18 fr. storten in 4 jaar 1907, 1908, 1909 en 1910. Zij kunnen zich aangeven ieder op hunne gemeente bij den Heer Burge meester of Gemeentesecretaris, of by den schrijver-schatbewaarder van de onderlinge Pensioenkas. Hier te Aalst moet men zich aan bieden ter Werkbeurs ten Stad- huize. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. heeft eerekanunnik van St Baafs benoemd den Z. E. H. Lejour, S. T. B., leeraar in het Seminarie, en den Z. E. H Van de Wattyne, leeraar van kerk zang in het Seminarie en algemeene be stuurder der Kostersbonden. Do gestolen Wan Oyck. Naar aanleiding van den diefstal van de vermaarde schilderij van Van Dyck te Kort- rijk, heeft de Commissie der museums, in hare laatste zitting, zich onledig gehouden met de maatregelen die z uden dienen ge nomen te worden om den diefstal te beletten van kunstwerken, schilderijen, enz., van onschatbare weerden door zekere kerken bezeten. De Commissie acht het noodzakelijk nachtwak rs te benoemen in die kerken welke kunstwerken van grooten prijs be zitten en dat de onkosten hiervan desnoods door het ministerie van weienschappen en kunsten zou dienen gedragen te worden Onze St Martïnuskerk, hier te Aalst, bezit verscheidene schilderijen van onschat bare weerde, deze van St Rochus van Rubens, de instelling van den Scapulier van Craeyer, de Kerstnacht, van Otio Ve- nius, enz. Tot over eenigen tijd was er een nachtwaker doch die bediening is af geschaft. Waarom weten wij niet... In alle geval er dient ernstig aan die bewaking ge dacht te worden. Wat te Kortrijk gebeurd is, kan hier ook voorvallen. De schilderij van St-Rochus wordt op 2 millioen fr. geschat De gemeenteraad van Kortrijk looft eene premie van 20,000 fr. uit, voor het terugvinden van den gestolen «Van Dyck». MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— KAREL VAM DE DUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. AALST. Kring De Vriend schap Korte Zoutstraat, 44. Maan dag aanst. 23 December, om 7 uren stipt, plechtige aanstelling van den heer Baron Lodewijk de Bethune, als Voorzitter van den Kring, Muziekfeest en uitvoering van een Welkomlied. Heeren alleen worden tot het feest toegelaten. 8t Jozelsparocliie, Walst. De trekking der TOMBOLA is verdaagd tot 1 Mei 1908. Loten zijn dus nog altijd verkriigbaar. Aalst. Donderdag avond is de loco motief van den trein vertrekkende uit onze statie naar Antwerpen om 6 u 5 m. ont spoord aan den tweesprong nabij de koop- warenstatie. Geen ongeval aan personen doch alleen stoffelijke schade. De reizigers voor Moor-el, Meldert, Baerdegem, zijn te voet huiswaarts gekeerd en dezen voor Opwyck en verder zijn langs Dendermonde vertrokken. De baan is op die plaats ver hoogd geworden, de aanaarding had zich nog niet genoeg vastgezet en daarbij den regen dezer laatste dagen. Maandag vierde men te Lede, in de Rommelstraat, de gouden bruiloft van M. Petrus De Cremer en Marie Verstuyft. Van 's morgends vroeg wapperden de vlaggen. Om 8 ure werd er eene plechtige dank mis gecelebreerd. De jubilarissen werden daarna door vrienden en geburen hartelijk geluk gewenscht. Een gedicht werd afgele zen drie schoone bloemruikers werden hun aangeboden, alsook een zetel geschon ken door de kinderen van V. Buyse. De oudjes weenden van vreugde. Des avonds werd het feest gesloten door eene serenade en daarna schoone verlich ting. M. de burgemeester en de gemeente raadsleden hebben het feest bijgewoond. M, C. Blanquaert richtte het feest in hij haalt er eere van. VREESELIJKE KWELLING van alle nachien. De ondervinding van eenen inwoner van Hoei. Hoeveel slapelooze nachten heeft het prikkelend, grievend en het om zot wordend speen U doen doorbrengen Welke marteling veroorzaakt het U ge durende den dag Het is nutteloos dat gij eene menigte vermeende middelen gebruikt hebt en noch tans er bestaat een zeker middel, want lees hetgeen er eenen uwer medeburgers over zegt. Mr Emile Dantinne, wonende Thiers au Preter k la Sarte, zendt ons eenige inlich tingen ten dien opzichte,ons veroorloovende ze kenbaar te maken. Hij schrijft ons Hoei, 12 Sept. 1903 Ziedaar twintig jaren dat ik van 't speen lijd en tot heden had ik nog geen krachtig middel gevonden, ik heb uwe Foster's Zalf verkocht te Aalst, bij M. De Vilkeneer, apotheker, driemaal gebruikt en ik was reeds verlicht, ik heb de verpleging i.og eenigen tijd voort gezet gedurende nog ongeveer acht dagen en sinds heb ik bestatigd dat die vreese- lijke kwaal teenemaal verdwenen was. Den 2 Aug. 1904, 't zij elf maanden daarna, verklaarde ons M. Dantinne nog altijd zeer tevreden te zijn, want hij was nog altijd genezen denkt toch eens na, zegde hij ons, zulks kwelde mij reeds sinds den ouderdom van 17 jaren en ik ben er thans 37 Het hinderde mij al gaande, al staande, al werkende, zelfs des nachts al liggende leed ik ook heden dat ik niet meer lijd, en dat ik mij zoo wel te pas voel wil ik dienst bewijzen aan degenen die aan dezelfde kwalen lijden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken De huid is eene der wijzen waarop onzui verheden uit het gestel gevoerd worden, maar zij is aan bijzondere ongesteldheden, die haar werk beletten of tegenhouden onderhevig en deze moeten in 't bijzonder behandeld worden. Eenige van deze ziek ten zijn Eczema, Speen, Roos, Dauw worm, Schurft, enz. Foster's Zalf is een bijzonder middel voor iedere soort jeukende huidziekten, men heeft ze gebruikt en hare kostbare waarde in duizende gevallen be statigd. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Dantinne gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. D. A. 12. Okegern. Op den steenweg naar Ninove, woont zekere D. een oude gebrek- kelijke schoenmaker, die de reputatie heeft wat geld vergaard te hebben. Twee kerels zijn zijne woning binnengedrongen en sto len alles wat maar eenige weerde had. Ver volgens begoten zij al de meubels met pe trol, staken er het vuur aan en gingen heen. Eenige geburen snelden toe op 't hulpge roep van D. en sloegen er na een k waart uurs er in het vuur te blusschen. De schel men worden opgezocht. Tusschen Lodewijk Timmermans en Frans Rozé te Meerbeke, ontstond Zondag avond ruzie in eene herberg op de wijk Ternath De herbergier stak den ruzie maker buiten. Nauwelijks op straat geko men, bracht R... aan zijnen tegenstrever vijf vreeselijke messteken toe in het hoofd. Zijne wangen waren doorploegd. Het slachtoffer werd in zeer bedenkelij- ken toestand in een nabijstaande huis bin nengedragen. De laffe messenvechter trok terug naar de herbergen. De zoons van het slachtoffer kwamen hem echter opzoeken en brachten hem op zijne beurt verschillige messteken toe. Na verzorgd le zijn werd Rozé naar het gevang van Oudenaarde overgebracht. Het parket heeft ter plaats een onderzoek Een zijdefabrikant van Viersen in Duitschland, was te Brussel met zijne vrouw in een hotel nabij de Noordstatie afgestapt. Beiden waren Maandag avond naar den schouwburg geweest en hadden zich, na geavondmaald te hebben, rond half 2 te bed begeven. Toen de fabrikant Dinsdag morgend ontwaa .te, zag hij de deur open staan, ofschoon hij zeer goed wist dat hij ze '8 avonds had gesloten en den sleutel erop had gelaten. Hij sprong op en tastte naar zijne kleeren, waar hij zijne porte feuille in had gelaten. De portefeuille was er nog, doch twee billetten van 100 marken en een halssnoer van 4000 marken waarde waren verdwenenEen onderzoek deed ont dekken dat twee kamermeiden voorzien waren van passe-partouts voor de sloten, die zoodanig waren gemaakt, dat de deuren konden worden geopend ofschoon zij langs binnen gesloten waren. Zij beweeren van niets te weten. Het onderzoek duurt voort. Het schijnt nu besloten, dat de zaak Bellot te Brussel, tot alle mogelijke dwa lingen aanleiding moet geven. De aanhou dingen zijn reeds bij dozijnen te tellen en nog doet men er alle twee dagen eene nieuwe. Dat beruchte signalement schijnt op alle spitsboeven en oud-veroordeelden toepasselijk te zijn. Nu weer heeft men er te Verviers eenen gepakt, die, op zijne beurt naar Brussel gebracht zijnde, evenals al de vorigen, zijn alibi kon bewijzen. Hij was aangehouden op aanklacht van eene vrouw, die had meenen te bemerken, dat hij op haar dochterken loerde. Nu is hij weer in vrijheid. De zaak van de moord op Annette Bellot, zal binnen een paar dagen gerang schikt worden tusschen de ongestraft ge bleven misdaden. Het parket denkt het onnoodig, het on derzoek langer te rekken, overtuigd als de magistraten zijn, dat van den misdadiger eene onvoldoende persoonsbeschrijving op gegeven werd en het onderzoek, in dien zin voortgezet, meer nadeel zou kunnen doen aan ongelukkigen, welke onschuldig zouden kunnen aangehouden of zelfs enkel verdacht worden. .Q7aT»ol steekt wel deze waar- heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e 1 zoo volkomentlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken degroote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Gravin de Briey, wonende in de Bre- derodestraat, te Brussel, had haren chauf feur gelast, hare automobiel naar eene - garage te brengen om er eenige herstel lingen aan te laten doen. De herstelling werd oogenblikkelijk verricht en de chauf feur reed weer weg... waar naartoe.dat weet men nog niet, maar zijn meesteres heeft hem nog niet terug gezien. De auto mobiel heeft eene waarde van 20,000 fr. Over omtrent een jaar werd te Brussel zekeren Jan Decrop, toen 15 jaar oud, aan gehouden voor diefstal, bedelarij en land- looperijhij moest in eene verbeterings- school opgesloten worden tot zijne meer derjarigheid. Onderweg was het kereltje aan de gendarmen ontsnapt hij sprong uit den trein terwijl deze in volle snelheid reed, en kon niet weer gevonden worden. Woensdag namiddag hoorde een policie- agent op de Timmerwerf hoesten in een ledigen wagon. Hij ging er in zien en vond er den jongen Jan Decrop, mager als een geraamte, bibberend van koude en honger. Hij werd naar een kommissariaat geleid waar hij zijne geschiedenis vertelde. Hij had gansch B-lgië afgeloopen, bij dag zijn brood bedelend, 's nachts in de wacht zalen, in schuren, in wagens, of in de mij ten slapend, Hij had ook verscheidene groote Fransche steden bezocht, 't Is van daar dat hij sedert eenige dagen weerge - keerd was. Pas had hij eenige versterking genomen of hij sprong de deur uit en zette het op een loopenDe policie liep hem achterna en na eenigen tijd kon men hem toch weer aanhouden. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde Donderdag te Selzaete, in de aluminium- fabriek. Het deksel van eenen met water gevul- den ketel is gesprongen. Drie werklieden werden door den stroom van ontsnappenden stoom getroffen en deer lijk verbrand. Een hunner, Louis De Windt, 26 jaar en vader van 2 kinderen, is aan zijne won den gestorven. De toestand van den tweede, Van Kerck- hove genaamd, is wanhopig. Wat den derden betreft dezen hoopt men te redden. Nadere bijzonderheden. Woensdag middag, om 12 1/2 uren, waren in het aluminiumfabriek van M. Beniakoff, op de Heide, de werklieden Lodewijk De Windt, Lodewijk Van de Kerckhove en Pieler Van Heyghen aan den arbeid, nabij eenen stoomketel. Eensklaps sprong eene stoombuis en deed de stoom en het kokend water uit spatten. De Windt en Van de Kerckhove, boven den ketel werkzaam, zagen niet waar de breuk was en zij sprongen zonder omzien, van de plaats boven den ketel, die meer dan vier meters hoogte had. Uitzinnig van pijn, ten gevolge van de brandwonden van den stoom, sprongen de twee werklieden buiten. Van Kerckhove riep dat Van Heyghen er aan was. Van Heyghen was echter op den stoom ketel blijven zitten, daar hij reeds een 5otal jaren telt en ook zoo vlug niet meer was om van den ketel te springen. Hij kreeg het gelukkig gedacht zijne vest uit te spelen en ze over zijn aangezicht te leggen om. zich tegen den stroom te vrij waren. De Windt en Van de Kerckhove vielen doodelijk verbrand ten gronde. Van de Kerckhove zegde om het toch aan zijne vrouw niet te zeggen. Het was hartverscheurend om zien. Hunne werkgezellen die ter plaats ge sneld waren konden enkel de kleederen van de slachtoffers losmaken. De heeren Vermeiren en Bulteel, genees- heeren werden dadelijk verwittigd. Zij stelden vast dat de toestand van De Windt hopeloos was en deden hem naar zijne wo ning in de Stuivenbergstraat overbrengen. De E. H. onderpastoor ook ter plaats ge sneld, had hem de H. Olie toegediend. Van de Kerckhove kreeg ook ter plaats de eerste zorgen. Middelerwijl had Pieter Van Heyghen gehoord dat de stoom zoo geweldig uit de breuk niet meer blies en hij dierf zijne vest van het aangezicht wegdoen en om hulp roepen De werklieden stampten de deur in, daardoor had de stoom vrijen uitgang en kon men, bij middel van eene ladder, den ongelukkige uit zijnen neteligen toestand helpen. Hij had lichte brandwonden. In den namiddag brachten de genees- heeren een bezoek aan de twee erg ge kwetsten. De Windt is 26 jaar oud, gehuwd en vader van familie. Ondanks de beste zorgen is hij Woensdag avond, rond 8 uren, in de schrikkelijkste pijnen bezweken. De Windt was een voorbeeldig werkman en huis vader. en van iedereen geacht. Donderdag voormiddag heeft Van de Kerckhove de HH Rechten ontvangen. Hij verkeert in bedenkelijken toestand. De ongelukkige is 24 jaar, geboortig van Assenede en onlangs gehuwd. Zijn huis houden. moest vergrooten en de smart der vrouw is hartroerend. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoon tint. Dit alles bewerkt de echte van Berguiann O., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes a 75 c18 per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Een behendige dief, of meer waar schijnlijk, eene slimme dievegge, doet te genwoordig de ronde in verschillige win kels te Boom. Sinds een iotal dagen hebben inderdaad verschillige winkeliers bestatigd dat sommige artikels verdwenen, zonder dat zij verkocht werden. Bij M. V. d. B., Blauwstraat, miste men alzoo 2 stukken cotonette; bij de wed. C., Kapelstraat, een nieuwen rok bij M. F. F., Blauwstraat, een rok en een stuk katoen bij Juff. De K., Kerkstraat een gemaakt hemd en een stuk katoen en bij M. P. F., Kerkstraat, eene partij boter, 't Is te denken dat al deze diefstallen door denzelfden persoon gebeu ren, en dat de schelm, stouter en stouter wordend, weldra van zelf in de klem zal loopen. Dat de winkeliers op hunne hoede wezen. Op een naburig gehucht te Hasselt, is een landbouwer, die zijn dorschmachien wilde smeeren, door den riem bij den kiel meegesleept. Op zijn hulpgeroep snelde zijn schoonbroeder toedeze wilde het slacht offer losrukken, doch het gelukte hem niet, daar het machien maar bleef voortdraaien. Eindelijk werd het machien stil gelegd en kon men den armen landbouwer losmaken de ongelukkige was ijselijk gesteld. De buik onderbuik waren opengereten en de in gewanden hingen uit de verschrikkelijke wonden. Aanstonds werd er een geneesheer ontboden, die de kwetsuren toenaaide de toestand van het slachtoffer laat geen hoop op herstel. Snif- en Naailessen VOOR DaMEN JuFVROUWBN volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snij ster, Aalst, Brusselsche straat, 27, Aalst, Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. Een pijnlijk drama heeft Dinsdag avond nabij de statie van Statte plaats ge had. Rond 10 uren hoorde men de telefoon bellen, die de kabien van den wisselwach- ter met de statie verbindt en eene zwakke stem roepen: «Snelt mij spoedig ter hulp.» Men liep onmiddellijk naar gezegde ka bien, die op 200 m. van de stalie gelegen is en bediend wordt door den wisselwach ter Graindage. Maar wat verschrikkelijk tooneel kregen de ter hulp gesnelden te zien. De ongeluk kige werkman was eenige oogenblikken te voren uit geweest en aangeredendoor eenen koopwarentrein. Na de botsing bezat hij nog de kracht terug naar zijne kabien te kruipen om er te telefoneeren om hulp. Nu lag hij daar op den grond in eenen bloed plas uitgestrekt met- 'verbrijzeld linkerbeen en opengereten buik. De ingewanden lagen rechts en links op den planken vloer ver spreid. Het schouwspel was effenaf akelig. Eenige oogenblikken later gaf hij den geest in de verschrikkelijkste pijnen. De ongeluk kige was 33 jaar, gehuwd en vader van 2 kinderen. Te Halewyn, eene Fransche gemeente, die men ook de Fransche wijk van Meenen zou kunnen noemen, is eene zonderlinge staking uitgeborsten. De rundsbeenhou wers hebben, even als hunne vakgenooten van andere Fransche gemeenten, hunne waar afgeslagen en aangekondigd dat zij hunne nieuwjaarsgiften afschaffen. De ver bruikers wreken zich nu, door geen vleesch meer te eten. Eene vrouw, die Zondag toch vleesch had gekocht, werd door andere vrouwen gedwongen, haren aankoop naar den beenhouwer terug te brengen. De men- schen eten nu peerdenvkesch en konijn. De douaniers hebben verscheidene konij- nenamokkelaars afgevangen. herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei- I kracht, glans en shoon- j heid aan mede. Verkocht door Coiff. od Parf. floold- Dépdl 26, r. Étieniie-Marcel, Parijs. De flesch fr, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Drie gevangenen zijn er in gelukt uit de gevangenis van Veurne te ontvluchten, bij middel van eenen sleutel, die een hun ner had gemaakt. Deze laatste was opge sloten voor smokkelarij. De twee anderen zijn Franschen, die denkelijk de grens over gevlucht zijn In eene steengroef te Gaurain, bij Doornijk gebeurde een schrikkelijk ongeluk. Een der werklieden was eene mijn gena derd, die was aangelegd om eenen zwaren steen te doen springen. De mijn ontplofte te vroeg en sloeg hem het hoofd van het lichaam. Een andere werkman, die eveneens in de nabijheid was, werd mede zwaar gekwetst. Zeventien priesters van Brest werden veroordeeldr omdat zij in priesterlijke ge waden lijkstoeten hadden vergezeld. Zij verzetten zich tegen dit vonnis, maar de rechtbank bevestigde de eerste uitspraak en veroordeelde ze tot de kosten. De maire van Quincerot heeft een be sluit genomen, waarbij het dragen van een geestelijk gewaad en godsdienstige zinne beelden bij begrafenissen verboden is. De abbé Gerard, twee koorknapen en twee meisjes, die een kruis en vlaggen hadden gedragen, werden in rechte vervolgd. De abbé kreeg 5 fr. boete, de twee meisjes elk een frank, de koorknapen werden vrijge sproken als hebbende gehandeld zonder te weten wat zij deden. O zoete vrijheid Vfouwenstemrecht. Eene groote meeting van mannen werd Dinsdag gehou den in de Albert Hall te Londen en tus schen de redenaars waren graaf Russell en de romanschrijver Zangwill. Eene dagorde, vragende het parlementaire stemrecht voor de vrouwen, werd aangenomen. Daarentegen werd te St-Andrews eene meeting van stemrechtvrouwen door de stu denten overhoop gezet; de dames werden op de vlucht gedreven en al de meubelen der zaal door de vensters gegooid. Toen trokken de studenten triomfantelijk door de stad. De Daily News deelt een hoofdarti kel mee, waarin het parlementair stemrecht voor de vrouwen wordt verdedigd. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 10c Vrouwelijk idem i5 2 Huwelijken. B. De Smedt, steendr. met M. Boe- laert, dagl.—H. Van der Hulst, kleerm. met M. Smekens, breidster. J. Ver- spaille, koetsier, met M.Daneels dienstm. Overlijdens. P. T'Joncke, m. Neefs, z.b. 72 j. Oud. Denderm. stw. M. Matthys, begijn, 80 j. Begijnhof.C. Boon, m. Gillot, meesterg, 57 j. Denderstr. P. Welle- kens, m. Van de Meerssehe, schrijnw. 64 j. Hovenierstr. A. Boelens, wr Roelandt, z. b. 75 j. Groenstr. B. De Pril, vr. Buekens, z. b. 65 j. Kerkstr. F. De Gols, m. Liebrecht, z. b. 75 j. Moorselbaan. F. Colinet, wr Jolie, z. b. 83 j. Geeraerdsb. stw. 7 kinderen onder de 7 jaren. itokd* dwerg-soorten CATALOGUS 6EMEN BOURG aw "ïL'XS0!* huis tor wereld root rezol»»™. Onze producten i sterkor. duurzamer en goodkooper dan orgstm olden. Zaterdag 21 December 1907. Aardappelen de 100 kil. 0,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,10 a 8,91 Roomboter 110 kil. per kil. fr. 3,3o Eiers de 25 3,25 a 3,5 Viggenen,per koppel 5o,oo 3 60,oq BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 256 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2050 kilogr. NUREMBERG, 18 December. Markt standhoudend. Marktwaar, 1" kwaliteit,60-68 frank 2' kwaliteit, 45-50 fr. 3e kwaliteit, 37-40 fr. Hallertau, 93-105 fr.; Elzas, 80-90 fr. Spalt, 95-105 fr.; Saaz, 110-135 fr. LONDON, 16 December. Markt kalm. De planters nemen de lage prijzen aan om hnn hop af te zetten Kent, 1° kwaliteit, 70-80 fr.; 2° kwaliteit, 50-60 fr.; Fuggles, 1° kwaliteit 75 frank. BRUSSEL, 18 December. Markt kalm. Poperinghe (Stadslood)27 1/2-29 fr.; Aalst, (8 merken), 38-40 fr. De verhandelingen zyn zeer beschrankt. PORTLAND, (Amerika), 10 December. Markt zeer slap ter oorzaak der geldcrisis. De beste hop, die 50 fr. gold, staat nn 35-40 fr.; gewone producten alleenlijk, 27-32 frank. POPERINGHE, 21 December. Markt slap. Stad, 25 27 1/2 fr.; Dorp, 25fr. Verhan- onbedeidend.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2