KERSTLIED. i EMMANUEL God met ons. Een stal Een'kribbe en stroo, In't woeste windengieren Ecd vrome en schuchtere maagd, Een schamele man twee dieren, De zwarte nacht, Cesar Gezelle. EEX ÊÏTaNDER Zondagrust. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschlaud. De winter fel, En David's zoon geboren wordt, Emmannel Zoo hoog daar eere aan God, Z(j vrede aan alle menschen Die hier beneên in Hem Niets als wat goed is wenschen, In hem die werd Van Gabriël Der moedermaagd geboodschapt en Emmanuel Verwonnen ligt de dood. Verwekt is weer het leven 't Verloren erfrecht op Gods rijk ons weergegeven Een klaarheid daagt Op Israël En vluchten moet al 't nachtgebied. Emmanuel Jezus, Heilzon, die uw stralen In den nacht der zonden schiet, In Herodes' Koningszalen Zocht ik U, maar vond U niet 'k Vond er aardsche pracht en luister, Oogenweelde en wereldlust, Maar mijn hart bleef leeg en duister, En mijn boezem ongerust. In de school der schriftgeleerden Ging ik, zocht ik mijnen Heer Maar bij wijzen en verkeerden Vindt de wijsheid Gods geene eer. Ach zei spraken als de blinden, Van hetgeen een ander ziet, Maar mijn God en Heiland vinden, Kon ik in hun midden niet. Outervlam en luchter schenen Uit het Heiligdom me in 't oog, Maar ik hijgde slechts naar Eenen, Naar den Opgang van omhoog. Dierenoffers, tempelkandlaar, Priesterglans noch outerpracht, Straalden hier den moeden wandlaar 't Heillicht in zijns boezems nacht. Eenzaam zoekend ging ik verder Naar 't geringe Bethlehem, Als een schaapje zonder herder, Wachtend op mijns Herders stem. Toen, verscheen mij uit den Hoogen, Helderst ra len, schoon van verr', 't Lieflijk vredelicht in de oogen Van mijns Heilands morgenster. Zoekt slechts, o zoo zult gij vinden, Harten, die naar Jezus streeft Laat geen aarde een boezem binden, Die God zelf ontsloten heeft. Volgt zijn roeping zender beiden, Kindren van Jerusalem, Licht van boven zal u leiden. Naar den stal van Bethlehem. K. Te vroeg geroepen. Het Belgisch Gouvernement heeft voor 40 miljoen franks Belgische schatkistbons uitgege ven aan 4 t. h. *s jaars. De liberale gazetten roepen en tieren dat die interest te hoog is en dat het moet zijn dat het gouvernement niet meer weet van wat hout pijlen maken om eene leening aan te gaan aan zulke conditiën. Stillekens aaD, vriendjes Engeland heeft onlangs ook schatkist bons uitgegeven en het betaalt 4 1/2 per honderd intrest, en Duitschland komt juist eene leening te sluiten aan 6 per cent. België leent dus nog in veel voordee- liger voorwaarden dan zijne naburen. Dat zullen de geuzengazetten niet zeggen Eene monsterachtige wet. Niet tegenstaande de protestaties der eerlijke menschen van alle partijen, gaat de Fransche Kamer voort met het stemmen der wet, die den laatsten wil vernietigt van alle overledenen, welke voor 'theil hunner ziel godsdienstige stichtingen in 't leven riepen. Maandag stemden de gewetenlooze schurken die Frankrijk regeeren het volgende Art. 14. De Staat, de departemen ten, de gemeenten en de openbare ge stichten mogen geen uitvoering geven, noch aan de godsdienstige of cultueele lasten, gehecht aan hun gedane schen kingen of aan door hen gesloten con- trakten, noch aan de lasten, waarvan de uitvoeringdetusschenkomst zoueischen, 't zij van eene inrichting van den eere dienst, 't zij van- de geestelijke titula rissen. Hierdoor worden in eens 20,000 pro cessen beslist in tegenspraak met de vonnissen, die eiken dag door de recht banken werden uitgesproken, en meer dan 30,000 testamenten verscheurd. Ziedaar hoever het nu reeds in Frank rijk gekomen is Hoe diep moet die natie gevallen zijn, opdat de bandieten bende die er het heft in handen heeft, zich zoo iets durve veroorloven f Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoendo Apotheker, op Woensdag 25 December 1907, M. De Waele, Kerkstraat. Aalst. KiesUronijk. Verscheidene dagbladen hebben aange kondigd dat er cartel was gesloten tus- schen de blauwen, rooden en groenen in ons Arrondissement AalstDie nieuws tijding was voorbarig. Nu, deelt Voordit van heden Dijnsdag 24 December meê dat de afgeveerdigden der roode groepen van ons Arrondisse ment, Zondag 11. te Ninove, ten lokale De Redding of liever De uitbui ting van de gaaien vergaderden. Na discussie werd de volgende dag orde aangenomen Overwegende dat het wenschelijk is alle middelen aan te wenden, om te i beletten dat. in de aanstaande Kamer- kiezingen, de oppositie partijen het minste verlies van zetels ondergaan d ten voordeele der clericale partij. 0 Drukt den wensch uit, een samen gaan te bewerken der drie partijen, om zoo weinig mogelijk stemmen te laten verloren gaan (stelsel Janson), en verlangt antwoord der andere par- tijen te bekomen vóór einde Januari 0 1908 na dien tijd zal er een tweede 0 Congres plaats grijpen om onze ver- i) dere houding vast te stellen, hetzij om 0 in overeenkomst te treden met de 0 de liberalen,ofwel met de christene 0 democraten, of eindelijk, of wij alleen a den strijd aangaan. 0 Het Congres behoudt het recht op eene verdere bijeenkomst wijzigingen aan't besluit te brengen. Verder zegt Vooruit dat die dagorde bij algemeeno stemmen is aangenomen en dat de rooden de zienswijze der blau wen en groenen wenschen te vernemen en dit hoe eerder hoe liever want'! wordt dringend tijd. Wat de gevolgen zullen zijn, willen wij afwachten. Onzes inziens zal de groole kwestie zijn aan wie de twee de plaats op de lijst der drie kleu rige cartelisten Liederen van Luii 1 Iliillebeoeck. De vijfde bundel liederen van Emiel Hulle- broeck, is verschenen hij bevat Slape zacht (Casteels) Noordzee (Hiel) 't Liedeken van den Schil- der (Broeckaert) In 't Klaver- groen (De Meyi Mijn Lieveke (Broeckaert) Van den Zanger (René De Clercq). Ziehier hoe de Standaard j van Ant werpen Hullebroeck 's liederen beoordeelt De Gentsche toondichter heeft zich sedert een paar jaren, een specialiteit vero verd het fijne, hartelijke, guitige volkslied. Hij laat den eenen bundel na den ande ren verschijnen, tot groot genoegen van zijn vrienden en vereerders, die legio zijn. De vlaamsche muziekhandelaars verklaren het luide naar geene liederen wordt zoo veel gevraagd als naar die van Hullebroeck Ik meen dat hij den goeden weg ingeslagen is, dien van De Cort en Hiel, die wel eens de esthetische opvoeders van hun volk ge noemd werden. Hullebroeck heeft evenals zij, krachtig meegeholpen tot de heropbeu ring van den Vlaamschen volkszang, en dat is een schoone eeretitel Hij heeft de Vlaamsche jufvrouwen zijn refreintjes doen naneuren dag en nacht, en dat was geen gemakkelijke taak De hoedanigheden van Hullebroeck 's muziek zijn gekend een vleiend rytmus, een fijne delamatie, een gemakkelijke en doch schilderachtige begeleiding, een uit nemende keuze van versjes. Ik meen niet dat ik overdrijf zoo ik hem, in naam van heel het Vlaamsche volk, geluk wensch met zijn pogen, en, gansch in het bijzonder met het componeeren van zijn vijfden bun del. Iedere bundel, bevattende zes liederen is verkrijgbaar bij alle muziekhandelaars aan den prijs van fr. 2,50. Opstand teg-n de gendarmen. Carlier en De Bodt, beiden van Dender windeke, en werkende in de koolmijnen, hadden op de kermis aldaar ruzie gezocht in eene danszaal. De gendarmen van Ni nove die daar gesteld waren om de orde te handhaven werden geweldig geslagen, zelfs bekwam er eenen gendarm eenen messteek die eene bloedstorting voor gevolg had. Carlier zegt onplichtig te zijn en De Bodt brengt in dat hij erg dronken was en niet weet de gendarmen geslagen te heb ben, Te Audenaarde zijn beiden gestraft ge weest tot 2 jaar gevang. Het Hof heeft de straf verminderd. Carlier bekomt 18 maan maanden. De Bodt 4 maanden deze werd ook in vrijheid gesteld. Zonderling toonèel. Een soldaat van het 20 jagers te paard werd door den krijgsraad van Bergen tot een jaar gevange nis veroordeeld voor het volgende feit. Terwijl de generaal Braconnier, die inspectie kwam houden, met zijnen staf op het binnenplein der kazerne was, kwam gezegde soldaat, te paard, zonder ander kleedsel dan een hemd, dat hij opgerold om het lichaam had gewonden, met eenen stok in de hand en het bovenlijf en het ge zicht zwart gemaakt, rond de officieren rijden, roepende Garde a vous Portez arm es enz. Hij was vervolgd voor beleediging en zedenschennis. Kolossal- boete. De rechtbank van Verviers had dezer dagen te oordeelen in een der grootste smokkelprocessen waarvan de rechterlijke jaarboeken in België ooit melding maakten. Vervolgingen waren ingespannen tegen Henri P., koopman L., zinkbewerker en D., voerman; de eerste voor smokkelarij, de tweede voor het maken van zinken ves ten of kurassen, de derde voor het vervoe ren van alcool in een bijzonder daertoe inge richt rijtuig, en eindelijk nog een zekere X., eveneens voor het vervoer van alcool. Slechts twee van de betichten waren ver schenen. De beschuldiging luidde dat zij in de laatste jaren meer dan 40,000 liters alcool hadden gesmokkeld. P., die niet ter zitting was verschenen, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenis en 800,000 fr. aan boete, teruggaaf, enz. L. kreeg 6 en D. 4 maanden gevangenis. X. werd vrijgesproken. Gedecoreerde werklieden. Zondag aanstaande 29 December, zal in de Maat schappij De Gedecoreerde Werklieden» de plechtige aanstelling plaats grijpen van den Weledelen Heer Baron Louis de Be- thune.als Eere-Voorzitter der Vereeniging. De vergadering heeft plaats ten lokale Het Graven Hof, bij den heer Alexander De Vos, om 5 uren des avonds. Onbekende schelmen hebben te Lede tiisschen Donderdag en Vrijdag al het waschgoed gestolen dat op den bleek la} aan een huis, wijk Gucht. Hetzelfde is gebeurd op den Barvoetsen- hoek. Daar hebben zij den ovenpaal en den ovenhaak meegenomen en op straat aan stukken geslagen. Men is op het spoor der dieven. Filiep V., werkman te Denderleeuw, sprong Donderdag avond te Brussel van den tram in de Ribeaucourtstraat, Het platform stond vol reizigers en hij moest op de trede blijven stean. De tram reed een eind verder eenen brouwerswagen voorbij, die zoo dicht bij den tram stond dat de arme werkman het been vermorzeld werd tusschen den tram en den wagen. Men droeg hem in eene apotheek binnen waar hi j. door ee en geneesheer verzorgd werd. Daarna werd de gekwetste naar Den- derwindeke overgebracht. De regen heeft den Dender doen overstroomen en weiden onder Ninove en Geeraardsbergen onder water gezet. De Schelde en de Leie hebben ook overstroo mingen veroorzaakt en vele boeren moesten hunne woning ontvluchten. Nabij Oude- naerde zijn twee huizen ingestort en niet verre van Aalst zijn twee koeien verdron ken. De maatschappij tot dierenbescher ming St-Hubert en andere kringen, verga derden te Brussel, om het dragen van den muilband te bespreken. De vergadering dacht dat de thans genomen maatregelen voldoende zijn en verzette zich tegen het muilbanden der honden. De vergadering verklaarde dat het dragen van den muilband tegen de razernij niets vermocht en vroeg dat men den muilband door den leiband zou vervangen. Ook vroeg zij voor het van gen en dooden der dwalende honden, de snelste en de meest menschelijke middelen. Een gerokte bandiet. De policie van Brussel is met het onderzoek begonnen in eene ongewone zaak, namelijk eene bru tale bandietenstreek, uitgevoerd door een jong meisje, in omstandigheden door vrouw Emerance G., wonende in de Bogaerdstr., in het policiebureel a'9 volgt verhaald Den 17 December kwam in de herberg van gezegde vrouw eene jonge dame, zeg gende Alice Berckmans te heeten, wonende te St-Joost-ten Noode. Zij zegde daar een appartement te willen huren voor drie maanden, die op voorhand zouden betaald worden door haren minnaar. Die minnaar zou in den loop van den dag komen om die betaling te doen en reeds 's anderendaags zou juffr. Berckmans de woning betrekken. Vrouw G. zag echter niemand komen en zij beschouwde reeds de zaak als niet ge daan, toen den dag nadien Alice weer bin nenkwam, die zegde het geld te komen brengen. Onder een welkdanig voorwendsel wist zij de meid te verwijderen en toen vroeg zij aan de herbergierster een glas geuzenlam- bik. Vrouw G. ging naar den kelder om eene flesch te halen; maar nauwelijks was zij op den trap of zij kreeg in den rug een ge weldigen stomp, blijkbaar met het doel om haar naar beneden te doen vallen. Zij kon zich echter weerhouden en, zich omkeerende, de aanvalster te lijve vallen, juist op het oogenblik dat de meid weer binnen kwam. Deze snelde hare meesteres ter hulp en vrouw G. begon toen, ouder het worstelen, de vreemdelinge af te tasten, om zich te verzekeren of zij het geld voor de huishuur wel bij zich bad. Hoe groot was haar schrik toen zij, in plaats van een portemonnaie, tusschen den gordel van het meisje een scheermes zag steken. Bij die ontdekking durfde zij zich niet verder tegen de aanvalster verzetten uit vrees dat deze van haar wapen zou hebben gebruik gemaakt. Alice zegde toen dat zij haar geld verge ten had, doch zij zou h t, indien de meid haar wilde vergezellen, gaan halen. Toen dit was toegestaan en de meid met de zon derlinge huurster op straat kwam, sprong deze in een huurkoets en reed weg. Uit het signalement dat de vrouw van de vreemdelinge geeft, maakt de policie op, dat men hier te doen heeft met de geheim zinnige dievegge, die onder den naam van baronnes de Cochette of Rochette reeds zoo veel slachtoffers maakte. Dit is nu reeds het achtste feit, waarvan deze dievegge verdacht wordt. De weduwe Haeselaer, die met hare twee zonen in de Hoogstraat, te Brussel woont, vernam dat de oudste eene plaats bekomen had in een groot handelshuis, in de Nieuwstraat. De vrouw was daarover zoo tevreden dat zij van blijdschap weende. 8 Anderendaags begon de vrouw allerlei onzin te vertellen eenige minuten later werd zij razend zinneloos en zij verbrijzelde haren huisraad. De ongelukkige werd door eenen geneesheer onderzocht, die bestatig- de dat zij van vreugde zinneloos geworden was Men heeft haar naar een gesticht overgebracht. Een kerel, behoorende tot de be ruchte Parijzer apachenbende, verbleef sederi een veertiental dagen te Brussel. Zaterdag nacht, dronken zijnde in eene herberg aan de Oude Koornhal, begon hij op zijnen hiel te draalen, omdat men hem drank weigerde. Een kalant, M. Verleysen, vluchtte naar de achterplaats, waar hij door den dron kaard gevolgd werd. De hospes sprong nu toe en wierp den Parij zenaar aan de deur. Deze werd hierom zoo woedend dat hij eenen revolver trok en een schot loste. De kogel trof M. Verleysen in den mond en vloog langs het oor uit. De kwaaddoener ging toen op den loop, gevolgd door de twee gebroeders Vleminckx. De dronkaard ging onder het vluchten voort met schieten, on een der kogels trof nu Adolf Vleminckx in het been. Toen kon men den deugniet oniwapenen en aanhouden. Een meisje, te Brussel, dat ruzie had gemaakt met hare zuster, heeft zich e n mes in de borst gestoken. Zij viel met het wapen in de wonde en werd in stervensnood weggedragen. RAZERNIJ. Over eenige dagen werd gemeld dat vrouw Van Beveren, van Sleidinge, die op 20 September laatst, door eenen razenden hond gebeten werd, aan de razernij bezweken was Volgens inlichtingen uit Sleidinge, staat het niet vast dat de vrouw tengevolge van razernij zou gestorven zijn. Zij was van zwakke gezondheid en leed aan eene hart ziekte Het afsterven harer zuster, over eenige weken, had eenen zeer pijnlijken indruk op haar gemaakt. Die vrouw was naar St-Hubert geweest. Het nieuwB dat zij van razernij zou ge storven zijn, heeft La Flasdre eibérale gelegenheid gegeven eenen goddeloozen uitval te doen tegen St-Hubert. Het blad deed opmerken dat vrouw Van Bever jn, die naar St-Hubert geweest was, toch gestorven is aan razernij, terwijl de bakkerszoon Van Kerkvoorde, die gebeten werd door denzelfden hond, ongedeerd is gebleven. Welnu La Flasdre heeft zich deerlijk laten misleiden door haren haat tegen den godsdienst. De zoon Van Kerkvoorde en vrouw Van Beveren zijn samen naar Sint-Hubert ge gaan en geen van beiden is verzorgd ge worden in het Pasteurgesticht van Brussel. Volgens de Flandre was Van Kerck- voorde verzorgd in het gesticht. Dat is volkomen onjuist. We staan hier dus voor het volgende Twee personen zijn gebeten door den zelf den hond alle twee gaan naar St-Hubert, de eene sterft, de andere blijft gezond. Wat bewijst dat tegen St-Hubert, zelfs in de veronderstelling dat het slachtoffer aan razernij zou bezweken zijn Te Schaarbeek is vervolging inge spannen wegens een schandelijk feit. Een knaap beploeg zich op straat bij eenen politieagent, dat hij het voorwerp was geweest van eenen aanslag, gepleegd door eenen persoon, die hem met geweld had meegesleurd naar een huis dat hij aan duidde, zoo nauwkeurig, dat de policie, daar komende, alles juist vond zooals de jongen het beschreven had. Het vertrek was bewoond door eenen kleermaker, L. M. geheeten, die op het oogenblik niet thuis was. Doch hij was niet verre. In de straat zijnde, zag hij licht in zijne kamer en mee- nende dat er dieven waren, snelde hij naar huis. Daar liep hij in de val. Hij loochende het feit, maar geconfronteerd met den jon gen, die middelerwijl door eenen dokter onderzocht was, bekende hij. Daarop werd hij aangehouden. De Broekstraat te Anderlecht was Zaterdag nacht het tooneel van een erger lijk alcooldrama. Een dronken werkman bedreigde met eene vijl, al wie in de nabij heid van zijne woning passeerde en zoo randde hij een zekeren Van den Siegels aan, wien hij eenen steek toebracht. De man viel, in de long getroffen, terwijl andere personen toesnelden, den dronkaard ontwapenden en aan de politie leverden. De gekwetste werd naar het gasthuis ge bracht. Een andere werkman, die zaterdag op het dak zijner woning was geklauterd, is er afgevallen en des nachts in het gasthuis gestorven. Te Vorst leefden de echtgenooten A. wegens de jaloezie van den man, in aan houdenden twist. Voor de Vijfde maal reeds had de vrouw haren man en twee kinderen verlaten, na een twisttooneel in 't welk zij door haren man afgeranseld was. En als naar gewoon te had zij het huis harer ouders in de Van Volxemlaan opgezocht. Zondag morgend ging de man haar af wachten op eene plaats, langs waar zij ko men moest en, toen hij haar zag vloog hij er op toe en loste twee schoten met een grooten revolver, die hij had meegebracht. Een kogel trof haarde tweede vloog verloren. De man, dit ziende greep haar vast en sloeg zoo geweldig met den kolf op haar hoofd, dat zijn wapen brak. Het schot had de vrouw niet doodelijk getroffen alleen de arm is gekwetstmaar de slagen zijn des te erger en brengen het leven der vrouw in gevaar. In den nacht van Vrijdag tot Zater dag, rond 3 1/2 ure, is er te Rousselare brand ontstaan in den ellegoedwinkel van Al. Demeester, aannemer, Brugschesteen- weg. Toen de pompiers ter plaatse kwa men, was hunne hulp overbodig, daar de geburen erin gelukt waren, de vlammen uit te dooven. Het schijnt dat het magazijn voor 12,000 fr. koopwaren inhield, waarvan het meeste deel door den brand vernield of ten minste beschadigd is. Alles is verze kerd. Het parket van Kortrijk is zaterdag namiddag te Rousselare afgestapt, om een onderzoek in te stellen. Stroopersdrama te Thynes, (Di- nant Zes jachtwachters, in dienst van M. den baron d'Huart, maakten in den nacht van 19 dezer, eene ronde op het gebied van Thynes, toen hunne aandacht getrokken werd door geweerschoten. Zij begaven zich in deze richting en ontmoet ten den hond van een gekenden strooper. Weldra volgden twee personen, bewoners van Auvelais. Een droeg een zak. De wach ters die zich verscholen hadden, wilden den zak bemachtigen en een gevecht volgde. De wachter H. ontving een slag met een geweerkolf, die hem den schedel opende, terwijl een der stroopers tevens hevig ge wond werd. Deze strooper, met bloed be dekt, heeft niettemin zijne kameraden op de vlucht weten te volgen. De zak, dien de jachtwachters bemach tigd hadden, hield 6 fezanten in. Belgische stoomboot Cap Lopez vergasn. De Belgische stoomboot Cap Lopez ex Rheinlandt, kapitein Schmidt, eene in 1885 gebouwde boot van 546 ton netto, is Zaterdag vergaan op de Goodwin- Zandbanken. - Een Lloyds telegram van Zaterdag avond bracht de tijding volgender wijze ter kennis: a Belgische st. Cap Lopez, van Mazza- ron naar Antwerpen is gestrand op de Good- win-Sands ligging slechtschip vermoe delijk totaal verloren. Bemanning gered en ontscheept te Ramsgate. 0 Nadere inlichtingen meldden dat de Cap Lopez eene lading zout en ijzererts in had. Het stormweer had de boot buiten hare koers op de bank van Ramsgate geslagen, eene der gevaarlijkste van Goodwin. De zee stond zeer holHet schip werd door ge weldige golven letterlijk opgelicht en op de zandbank neergesmakt. Weldra drong het water langs alle kan ten binnen en intusschen beukten de woe dende golven onophoudelijk op het vaartuig in, het totaal afbrekend. Twee reddingsbooten en verscheiden togers waren ter plaats gesneld, doch kon den onmogelijk langszij komen, gezien den staat der zee. 't Is bij middel van kabels, en in gevaar lijkste omstandigheden, dat de opvaren Ier van het schip op de reddingsbo t?n ov kwamen en verscheidene hunne; .var .1 reeds totaal uitgeput van vermoeienis Ziehier de namen der geredde scha, lingen Schmidt, kapitein; Lambé, eerste ctu man; Van den Bogaeat, bootsman; Oosten, Rasmussen en een derde, ma eersteklas; Schoonbaert, lichte meiroos Soltmann, eerste machinist; Jongebiued, tweede machinist; Van Borck, Scheermans en Hofman, stokers; Andreassen, kok en Barr, kajuitjongen. Een telegram uit Ramsgate, Zondag avond, meldt dat de Cap Lopez in het zand wegzinkt en niet meer te redden is. Kapi tein Schmidt en de bemanning waren reeds naar Antwerpen vertrokken. De Cap Lopez is eene boot van de ree- derij Siebert en C° en een zusterschip van de Cap Juby, die op 16 December 1906, ter hoogte van Dungeness, in den grond geboord werd door de Eng. st. Arlington 12 der opvarenden gingen met bet schip in de diepte Thans bepaalt zich de ramp gelukkiglijk enkel bij het verlies van het schip. Het einde eener bruiloft. Te Na- veiry, gemeente Chilly, nabij St-Julien, vierde een landbouwer, M. Granger, zijne bruiloft. De talrijke genoodigden zaten vrooüjk aan tafel in eene zaal op de eerste verdieping van het huis, boven den stal. Er heerschte eene uitbundige vroolijk- heid onder de dischtgenooten, toen men eensklaps een hevig gekraak hoorde de vloer zakte in onder het gewicht van zoo veel gasten, welke holder de bolder in den stal vielen, overvloedig begoten door de schotels, de sausen en de flesschen die op tafel stonden. Door een zonderling toeval kwam de bruid schrijlings terecht op eene koei, welke van schrik hare banden verbrak en in wilden galop het veld inrende met de bruid op haren rug. Eenige minuten later vond men, vrouwelijke Absalon, de jonge vrouw met het haar aan eenen boomtak hangen. Eenige dischgenooten waren gekwetst of gekneusd in hunnen val. De bruid ech- ttr kwam er van af met een hevigen schrik waarvan zij zich ook spoedig herstelde. TeColombier is eene familie ge stikt door uitwassemingen eener kachel. De vader, zich ongesteld voelende, stond op om het venster te openen, maar ver loor het bewustzijn en viel. Door het ge rucht werd evenwel de aandacht gewekt van eenen zoon, die boven sliep. Deze snelde toe en aldus kon men de familie nog redden, met uitzondering van de moeder, wiens toestand hopeloos schijnt. Een drama. Uit Munchen wordt gemeld dat een student in scheikunde, Frederik Moscnel, 25 jaar oud, Zaterdag morgend ten 5 ure dronken huiswaarts

De Denderbode | 1907 | | pagina 2