Zondag 12 Januari 1908 5 centiemen per nummer. 62s,e Jaar 4016. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Leerzame statistieken. STANHOPE LANDBOUW. ZondagTust. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De j»rjjs ervan is tweemaal ter wi-ek voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' SI, en in alle Postkantoren des Lands. chique auuM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoora. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 11 Januari 19(18. Telkens er een schandaal onder de v ces lelijkheid ontdekt wordt, leeft er de anticatholieke pers dagen en weken op. Geene hyena aast driftiger op een lijk, geen raaf zoekt neerstiger de plaats op waar iets bedorvens te vinden ligt. Dat is verstaanbaar de Loge wil er toekomen te bewijzen, dat christelijkheid niet leidt tot het behoud der zeden, dat het geloof in de eeuwigheid geen dam is die den mensch behoedt voor den zedelyken val. Zoo vurig wenscht zij het schandaal zoo luidt roept zy er op, dat zij, bij gemis aan schandalen, er zelf in het leven roept, en lieden uitkoopt die geestelijken of kloosterlingen moeten beschuldigen. Het feit werd honderd maal bestatigd,en talrijk zijn de gevallen van personen die berouw kregen voor den rechter, of door de mand vielen by het vertolken van hunne slecht aange leerde rol. Maar welk is nu eigenlijk het aantal veroordeelde priesters Gaan wij des- aangaande de statistieken na. De Dusseldorfer Volkszeitung had er een handje naar om de schandalen, die in de catholieke wereld voorvielen aan te blazen en op te zetten. Als men het blad regelmatig las, moest men tot de overtuiging komen, dat er maar amper hier en daar een priester deugd zaam was gebleven. Zekeren dag werd door het catholiek orgaan der streek eene vraag gesteld aan den ergen priesterbelager Hoeveel geestelijken inDuitschland en Oostenrijk samen, hebben tijdens de laatste 20 jaar hunne plichten vergeten en dienten gevolge eene veroordeeling opgeloopen? In de twee landen telt men 60,000 roömsch-catholieke priesters. Do Volkszeitung viel daarop moe dig aan het tellen, en telde, telde, tot ze kwam aan12 veroordeelingen. Kan een schooner diploma van def tigheid en zedeli jkheid die 59,988 vlek- kelooze geestelijken worden toegekend? De Wiener Arbeiter gaf, voor korten tijd, aanleiding tot een soortge lijke bestatiging voor wat Italië betreft. Dat blad ook had honderdmaal geraasd en gezeeverd over de talrijke priester schandalen, die op het schiereiland voorvielen. Ook dat blad werd gemaand zijne bevestigingen te staven. Welnu, in heel Italië kon liet rood orgaan vier gevallen van schurftige schapen aanwijzen, waarvan een dan nog uit de lucht ge grepen was en 't ander fel overdreven. Dus bleven twee veroordeelingen op 150,000 priesters de Amerikaansche detective. 7* Vervolg. Lafbekken donderde hij hun toe, eéti weerlooze aan te pakken Verroer u niet of ik trakteer op blauwe boonen. Wat moet gij riepen de lieden. Hij heeft Rummey doodgeslagen. O, het was een eerlijk gevecht en Rummey is begonnen - Dat is hetzelfde riep een uit de me nigte. De kerel zal er voor boeten. Laat hem ons over, Gully Devens Ik denk er niet aan antwoordde de beschermer. Den gewonde neem ik meê en weet het wel ieder die het probeert, hem aan te raken, jaag ik een kogel in het lijf 1 Zijne atem klonk streng bevelend en in zijn drift de spreekmanier van Gully Devens vergetend, sprak hij met de onverschrok kenheid van een dapper man tegenover laf gespuis. De uitwerking van deze veranderde hou ding oleef niet uit. Hola, jongens I brulde d ruwste van den troep er is een verrader onder ons 1 Spreek op, sluwe hond, wie zijt gjj Dc slanke figuur van den voorgewenden tt«Uy Dqtsbi rishtts zich hoog op zijne Wie zou eene zoo schraal voorziene weitasch gelukkige jacht durven hee- ten Een ander feit slaat ons ten dienste bij het beoordeelen van de zedelijkheid der zielenherders. Heer Bertin, van de Parijsche Hooge school, opende enkele jaren geleden-een onderzoek nupeus deze kwestie, ou doorbladerde te dien einde de 34 laatste boekdeelen van de Algemeene Versla gen des beheers van 'tFransche Rechts wezen. Aldus bevond hij, dat op 100,000 man nen van de wet er jaarlijks 48 veroor deelingen opliepen op 100,OoO gemees heeren, 16 veroordeelingenkunste naars, 28 veroordeelingen wereldlijke ODderwijzers, 6 wereldlijke en regu liere geestelijkheid. 3. Maar hier dient opgemerkt dat kerk- suissen, kosters en orgelblazers onder de bedoelde categorie gens d'égiise worden geteld. Op het anthropolitiek congres van Genève, die met alles behalve met catholieken geest bezield was, werd de uitslag afgekondigd van een algemeen eukwest. De statistieken van alle landen die het afkondigen samenvattende, ver klaarde een professor op dat congres. Op 100,00 advocaten en notarissen zijn 23,3 misdadigers op 100,000 pro lessors en onderwijzers telt men er 15,8; apothekers en drogisten 37,9 kunste naars, 40,2 schrijvers en journalisten, 44,9 op 100,000 geestelijken 7. Overigens, Voltaire zelf heeft het in zijnen tijd bevestigd. Het loven der we reldlijke meuschen was altijd met meer ondeugden behept dan dat der geestelij ken. Maar de onregelmatigheden der laatslen sprong altijd meer en meer in 't oog, omdat liet eene te grootere tegeuslelling uitmaakte op den aigemee- nen regel. Aardig riep voor eenige jaren Mgr Rosier, een Oosteuryksken prelaat uit. De hevigste aanranders van 's priesters zedelijkheid zijn juist de afvalligen eu de socialisten, lieden dus, die hun eigen vlag verraden ln-bben, ofwel partijgangers zijn van een begin sel dat de zedelijkheid afschaft. Dat zy die de deugdzaamheid, de def- ligheid des priesters beoordeelen willen, eerst bedenken, hetgeen hier aangestipt is, voordat zij een roekeloos vonnis vellen. Indien zij eerlyk zijn, dat zij hun eigen vragen hoeveel bedorven pries ters ken ik Deze bedenking zal hun doen instem men met de zienswijze van Voltaire, die stellig geene reden had om een gunstig oordeel nopens de geestelijkheid uit te brengen, maar toch bekennen moest dat oogen bliksemden en een spottend lachje plooide zijn mond, toen hij met bewonde renswaardige onvervaardheid tot antwoord gaf Mijn i aam is Richard Stanhope Ik ben op al uwe streken voorbereid. Dus slaat er maar op los, jongens 1 Geneer u niet. Een diep zwijgen volgde op deze stoute woorden De gasten van de dievenherberg zagen elkaar half verlegen, half verbluft aan op zulke verklaring waren zij niet voorbereid. Elk gewoon sterveling, ware hij nog zoo dapper en behendig geweest, had onvermijdelijk voor zulke onvoorzich tigheid moeten boeten, maar Richard Stan hope dat was iets anders. Zij wisten allen hoe gewaagd een aan val op hem voor hen geweest zou zijn ten eerste wijl hij eene koelbloedigheid bezat, die hem ook in de gevaarlijkste oogen- blikken niet begaf, en ten tweede, wijl elk leed, hem aangedaan, vreeselijke wraak na zich zou sleepen Zijn waagstuk, in hun midden te verschijnen bewees, dat zij eigenlijk meer van hem te vreezen hadden dan hij van hen. Stanhope verbrak het eerste het zwijgen. Luister eens, sprak hij, op afgemeten toon ik ben hi;r voor een particulier zaakje, dat u verder niet betreft, behalve als ge mij lastig valt. Die man daar, hij wees op den nog op den grond liggenden tuchthuisboef, is mijn buit. Ik neem hem meê. Krijg het niet in uw hoofd, mij dat te zij uit oogpunt van zedelijkheid het overige der wereld tot voorbeeld konden strekken. WIJ HEBBEN bovenstaande schrij ven met genoegen overgenomen van onzen Confrater De Onafhankelijke h omdat het ons aantoont hoe onrecht- veerdig, hoe ongegrond de beschuldigin gen zijn die verachtelijke liberale laste raars in Volksyezeten andere liberale laslerpapieren gedurig uitbraken. Eene belangrijke aiiek. In den loop van het verle den jaar, schreven wy onder dezen titel een artikel waarin wij het wederzydsch verbruik van het sodanitraat en het ammoniaksulfaat vergeleken in 1903 1904, volgens den Journal des Sociétés Agricoles du Brabant-Hainauten wy beslatigden dat het verbruik van het sodanitraat ineen jaar met 34,684 kwin talen, 't zij 3,408,400 kgr. verminderd terwijl dit van het ammouiaksulfaat met 19,307 kwintalen, 't zij 1,930,700 kgr. gestegen was. Wij voegden er bij dat de chronieker van voornoemd blad deze cijfers van eenencommentaris deed opvolgen waar in hij de vermindering van het sodani traat verbruik in 1904 toeschreef aan de duurte van dit voortbrengsel, aan de vermindering aan de uitgestrektheid der suikerbeetenteelt gewijd eu aan het steeds grooter aanzien welk het ammo niaksulfaat bij de landbouwers geniet. En hij voegde er by dit laatste produkt kan veel diensten bewijzen aan oezen welüe b hoorlijk zijne aanwending beredeneeren. De landbouwers hebben er belang by hot ammoniaksulfaat Diet te ver waarloozen dus doende, bereiken zij i) het lofwaardig doel den prijs der stikslofmesleu te regelen. Sedert, bëstatigen wij in De Land- bode u van 23 November laatstleden, dat het verbruik van het sodanitraat voort vermindert, terwijl dit van het amraoniaksullaat van jaar tot jaar ver meerdert. Inderdaad, de verbruikte hoeveelheden dezer twee meststoffen waren, voor het in 1905 in 1906 Sodanitraat, 83,043,100 kgr. 80,289,900 kgr. Ammoniaksulfaat 11,639,300 kgr. 15,419,100 kgr. 'I zij eene vermindering, ten nadoele van het sodanitraat van 2,753,200 kgr., en eene vermeerdering ten voordeele van het ammoniaksulfaat, van 3,779,800 kgr. Van 1903 tot 1900, is het verbruik van hot ammoniaksulfaat, me r uan verdub beid van 6,686,600 kgr. dat het in 1903 was, bereikte het 15,419,100 kgr. in 1906, 't zij eene ver meerdering van 3,732,600 kgr. in slechts 3 jaren willen verhinderen, of mij na te gaan het zou u slecht bekomen. Hij floot op eigenaardige wijze. Hoort ge dat, heeren vervolgde hij het is het signaal voor mijn mannen. Nog een fluitje en ge zit in de val. Als ge niet binnen twee minuten kalm aan tafel zit, geef ik het tweede teeken. Sianhope sprak zoo vastberaden, dat niemand 't waagde, zich te verzetten on der vloeken en gemompel gehoorzaamden zij. Terwijl ze zich mopperend aan de tafels zetten, gaf stanhope den kastelein eenige geldstukken. Schenk den jongens nog maar een grog dat zal hen troosten. Nu wijdde hij zijn aandacht aan den tamelijk zwaar gekwetsten man, die zich slechts met moeite oprichten kon. Stan hope ondersteunde hem, en zonder de die venbende ook maar met een blik te verwaar digen bracht hij den gewonde naar buiten op straat. Zonder te spreken waren ze een paar van de donkere straatjes doorgegaan toen de man plotseling losrukte van ziin gelei der en met inspanning van al zijn krachten wegliep, i och reeds na een paar minuten wankelde hij en viel voorover. Ik wist, dat het zoo komen zou, merkte Stanhope op, die hem had inge haald Men moet niemand niet als vijand beschouwen eer hij zich als zoodanig heelt getoond. Voorzichtig richtte hij den gevallene h*lf Altijd volgens voornoemde blad, ver bruikte de Belgische landbouw, per 100 verbouwde hectaren in 1904 in 1905 en in 1906 492 kgr. 661 kgr. 873 kgr. ammoniaksulfaat Deze cijfers kunnen niet anders dan alleechte landbouwvrienden verheugen; wij herhaalden en herhalen nog, dal de eerste zorg der landbouwers moet zijn pr< fljtig le bemesten, en dat het bijge volg in zijn belang is. in vervanging van sodanitraat ammoniaksulfaat te ge bruiken, zoo als dit thans al de vooruit strevende landbouwers doen. Jan. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 12 Januari 1908, M. Bonner, Bisschop straat. In ons nummer van 22 December jl. deelden wij een schryven meê getiteld EENE LEZING en in 't welk onder ander werd bemerkt dat de liberale schrijvelaarstrant dezelfde is gebleven, sedert veertig jaar. Tusschen Het Verbond De Dendergalm van verachtelijke ge dachtenis en De Volksgazet of Veegblad is er hoegenoemd geen ver schil Men zou waarlijk zeggen dat het de zelfde godverloochenaars, de zelfde godsdiensthaters, de zelfde straatleiren, de zelfde bespotters der godsdienstige zaken en beleedigers van priesters en kloosterlingen zijn die het Veegblad aaneenflanzen ja, dal de venijnige Biekenser nog altijd gonzen. Een vriendenhand, bezorgde ons het nummer van 't Verbond van 14 Decem ber 1879. Wij willen al de aanvallen tegen Kerk en Priesters terzijde laten en alleen de aandacht inroepen, of liever, herin neren, hoe Groene Pie, die nu heden bij de liberalen in geur van verdiensten verkeert, als dan bejegend werd. Groene Pie werd toen door zijne liberale vrienden van heden Sint Merten uit 't Land, godvruchtige ezel. Het Land beter van Rott- r- dam dan van A eist, onnoozele Franeiskaan geheeten. Maar zie dan was, Groene Pie, nog geen politieke judas geworden, dan be voeld hij 't liberalism dat, gelijk hij toen zegde, eene vi ijdenkerij was gewor den. HET LIBERALISM vertrekt met rasse schreden naai' 't pierenland. Nu ware hel niet dal het hier en daar cartels sluit mei rooden en blauw rooduii, reeds lang zou het in den grafkuil begraven liggen in den welken Pietje Van Hum beeck het kadaver van 't Catholicism wilde stooten. op, legde diens hoofd op zijn knie en gaf hem e< nige droppels brandewijn in uit het fleschje dat hij in den zak had. Langzaam kwam de man weer tot zich zelf. Hebt ge erge pijn vroeg de detec- tieve medelijdend. rtch steunde de man het is met mij gedaan Zijt ge van de policie Ja- Zoekt ge mij Neen. Weet ge... Of ik weet, wie ge zijt. Niet juist, maar ik denk. dat ge behoort tot de ver oordeelden, die verleden week uit de ge vangenis zijn ontvlucht. De man maakte een pijnlijke, stuip trekkende beweging en zwaar hijgend naar adem bracht hij in gebroken toon uit Breng mij maar terug, er is een be looning, ach God als ge wist 1... toen ik nog een jongen was... in de prairie... geheel vrij 1 In de stad werd ik gedwongen, te bedelen, te stelen. O laat mij niet in de gevangenis sterven.,, ge weet niet, hoe vreeselijk dat is. Stanhope gevoelde diep medelijden met den ongelukkige. Arme jongen zegde hij zacht. Ik ben wel een ambtenaar van cle wet, maar ik heb toch menBchelijke g;voe- lens. Wordt ge weer gezond, dan moet ik natuurlijk mijn plicht doen zijt ge den dood nabij, dan zult ge ten minste niet in de gevangenis sterven. 't Is dank aan ons, catholieken, dat het helsche geuzenras nog wat leven behouden heeft. Immers waar zou het armzalig liberalendom gevaren zijn hadden wij, catholieken, de evenredige vertegenwoordiging niet tot stand ge bracht Zonder E. V. zou men de liberalen in '1 Senaat, in de Volkskamer in de Provincieraden, in de Gemeente raad op zijne duimen kunnen tellen. Armtierig liberaal kliekje. POLITIEKE VRIENDEN zijn geen vrienden, zegt eon Hollandsche spreuk. Nu dit hebben zi j die hun gansch leven aan de politiek hebben toegewijd meer maals ondervonden. Maar wat wil men?... «De mensch die zich nog niet over ondankbaarheid le beklagen heeft gehad, moet iemand zijn die nog van geen mensch dank ver- diendei VOORUIT, de roode Vooruit van Gent doet opmerken dal de liberalen van Dendermonde M. Plancquaert heb- beD bestolen en dat het dus niet te ver wonderen is dat ze te Antwerpen de socialisten bestolen. Maar zeg eens, Vooruit, wie heeft te Kortrijk M. Plancquaert gepaloeterd, gefopt, bestolen De socialisten niet waar 't Is dank aan dio paloetering, die fopperij, dien diefstal dat socialist De Bunne, de Volkskamer is kunnen bin nensluipen. De roodjes kunnen met hunne gramschap geen weg over de fopperij der Antwerpsche liberalen... Reeds wa ren de schepentunieken al in den maak, suwarow, degen, enz. al in besprak en dan nog zoo aardig varen, 't is waarlijk om er van te creveren... Ook latende roodjes niet na de liberalen eens duch tig -onder handen te nemen en er hunne gal tegen uit te braken. Men hoort ze tieren falsarissen, woordbrekers, politieke baanstroopers, mandaat- dieven, enz. Wisten de roodjes dan niet dat men veel eerder vleeschworsten zal vinden in een honden kot dan eerlijkheid en deftigheid bij de liberalen Dit is de waarheid van over vele jaren en zo is het nog. Te Verviers weigeren de liberalen ondanks zij door een cartel met de socia listen gekozen zijn, een schepenzetel aan de roodjes en dit onder voorwendsel dat geen enkel der in den raad zetelende roodjes bekwaamheid genoeg bezit om het schepenambt uit te oefenen. Hier ook al aan de deur van 't sche- pencollegie gewalstEn te Ledeberg ook al eene buis 't Is om razend te worden Iedereen beklaagt zich over zijn geheugen, maar niemand over zijn ver stand. Larochefoücaüld. Stelt u 't aecoord, Cartelisten. Wij hebben in een vorig nummer gezegd dat coöperatieven, en vooral de Met mij is het uit steunde de ge wonde. Ik voel het, dat ik., sterven moet. Zijn hoofd zonk zwaar neer het adem halen werd bijna onhoorbaar. Stanhope sloeg hem een poosje gade toen nam hij hem op zijn sterke armen en droeg hem verder, de stad in. Dat was een fijn spel dacht hij. Wat zouden de kerels zeggen, als ze wisten, dat Richard Stanhope alleen en zonder beschut ting in hun schuilhoek is geweest en de heele bende voor den gek gehouden heeft VII. Den volgenden avond had het groote gemaskerde bal plaats bij den bekenden millionair Archibald Burton. Rijtuig op rijtuig bracht gasten, in zeldzame en zeer elegante kleedij. De heer deB huizes gaf dit feest ter eere zijner jonge bekoorlijke echtgenoote hij zelfn im er <chter geen deel aan, daar hij reeds lang ziek en aan zijne kamer gebon den was. Hij liet zich door zijn jongeren broeder Alan Burton vervangen, die pas onlangs van eene reis naar Europa terug gekeerd, eene voorname rol speelde in de New Yorksche wereld. Geen wonderwant hij was een vol maakt man van de wereld, aristocraat van top tot teen, door de natuur met mannelijk schoon en rijke geestesgaven bedacht en daarbij ook zeer rijk Mot too'n aangenaam gastheer als Alan coöperatieve hroodbakkery eene tne- dalie is die ook hare keerzijde heeft, in andere woorden wil dit zeggen dat ze indien ze van den oenen kant goed doet aan de werklieden, ze van den anderen kant schadelijk is voor de broodbak kers. Nu dit is eene onbetwistbare waarheid en omdat wij dit deden bemerken, zijn we voorstaander dezer coöperatieven. Maar nu eene ander klokje Recht en Vrijheid 't orgaantje der socialisti sche coöperatieve broodbakkerij be weert datDe Denderbode tegen die coöperatieven schrijit. Stelt u 't accoord, cartelisten De waarheid is dat wij de toestanden van onzen tijd gedoogen, 't is to zegeen, dat wij er noch voor noch tegen zijn. Het zou onzes inziens een degensteek iu 't water zijn, moest men een veld tocht tegen de coöperatieve broodbak kerij voeren. Past op uwen coffre-fort Ja, past op uwen coffre-fort, liberale rijkaards, want zoodra uwe roode en groene bondgenooten er zullen de macht toe hebben, vallen ze hem aan. 't Zijn de socialisten die het u voor zeggen Wij heulen met de liberalen, zeggen ze, omdat wij nu nog te zwak zyn immers onze strijd is niet opgelost in enkele democratische wetten, neen, hij gaat verder en hij omvat de vrijma- king der werklieden van de capitalis* i) tische (overheersching). Dus als de rooden en groenen dank aan de hulp en medewerking der libe ralen er de noodige macht zullen toe hebben, zullen ze ook de coffre-forts der liberale rijkaards aanvallen... Ge zijt dus verwittigd, heeren Over onderwijs. Het onder wijs is vrij bepaalt onze Grondwet. De catholieken, dank hieraan, heb ben duizenden scholen van allen aard kunnen stichten. Velen dezer scholen ontvangen geene toelagen hoegenaamd en de overigen zijn door de openbare besturen aange nomen geworden omdat ze van open baar nul zijn ze ontvangen toelagen en staan onder toezicht van den Staat. Zelfs gaat het zooverre dat in vele plaat selijkheden de offlcicolo school nutteloos is geworden. De catholieken zijn dus de vrienden van 't onderwijs des volks niet by woorden maar'mei der daad. En dan komt ergens een schoolpedant in 't liberaal Veegblad beweren dat de catholieken alle onderwys willen doo- den.... Waarom sulachtige schoolpedant dringt gij by uwe liberale vrienden niet aan ook scholen, aangenomeno scholen, te stichten Dat ze ook eens hunne liefde voor 't volksonderwijs toonen... Maar niet gekant, nietwaar?... Allen oordjesbijters, zegde met groote waar heid La Chronique Burton, zulk eene bekoorlijke gastvrouw als zijne schoonzuster, moest het feest wel een der schitterendste van het seizoen worden. Niets was verzuimd om de balzaal met vorstelijke pracht te tooien, het buffet te voorzien van de zeldzaamste lekkernijen en de uitgezochts te wijnen. Terwijl de gasten zich verzamelden en de muzikanten hunne instrumenten gereed maakten, betrad een lief kameniertje met een meisje van 5 jaar de nog ledige zalen. Het kind was een visioen van liefelijkheid en schoonheid in haar wit atlas kleedje, met zilver en parelen gegarnierd. Het goudblonde haar viel in lange lokken over de schouders, een vriendelijk gezichtje om- lijstend, waaruit de groote blauwe oogen stralend en onschuldig de wereld inzagen. Kom, Daisy, laten wij daar bij dien pilaar gaan staan, zegde het kamermeisje dan kunnen wij juist in de balzaal zien. Kom dan toch herhaalde zij, toen da kleine schuw terugweek Zijt ge bang, dat ge wilde beesten zult zien Ach neen 1 antwoordde Daisy weife lend. Maar die menschen zien er allemaal zoo vreemd uit. Zijt gij niet bang, Millie Het meisje lachte helder. O, gij dom kind het zijn immers allen vrienden van papa en mama en uw oom Alan. Ze zien er zoo komiek uit, omdat ze zich verkleed hebben. Zie eens daar gaat een 1 urk. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1908 | | pagina 1