EEN VERMOGEN De Vlaamsche Volksraad Stad A a l h t van denTooneelwedstrijd, Melrose Stad van Aalst. Zittigg van den Stedelijkeg Raad van 6 Januari 1908. Voorzitterschap van den heer Burge meester M. L. Gheeraerdts. Al do cathulieke leden zijn aanwezig de liberale contróleurs schitteren door hunne afwezigheid die zeer bemerkt wordt. De heer Reyntens, Secretaris, geeft lezing der processen-verbaal van de verschilige kiezingen, van 't verslag der Bestendige Deputatie over de reklamen neêrgelegd door de driekleurige car- telisten en welk verslag besluit tot de goedkeuring aangezien de aangeklaagde feiten op niets gegrond zijn. De herkozene en nieuwgekozene leden leggen beurtelings den eed af en men gaat over tot de verkiezing van 3 Sche pen. Mandaat van 4 jaren, ter vervanging van wijlen M. Baron Leo de Bethune, M. Felix De Hert. Mandaat van 8 jaren MM. V. De Gheest en Rom. Moyersoen do eerste de Burgerstand en de tweede do Finan ciën. De heer Burgemeester sprak alsdan de volgende redevoering uit. MIJNHEEREN, De eendrachtige werking van al degenen die de catholieke partij zijn verkleefd, heeft in de laatste Gemeentekiezingen aan de vertegenwoordiger dezer partij het behoud verzekerd van het bestuur der stadszaken. De groote meerderheid der Kiezers heeft geoordeeld dat de openbare orde, de rust, de rechtvaardige behandeling van het be stuur, de godsdienstvrede, de verzorging van de zedelijke belangen, de vreedzame oplossing van de onderwijskwestiën ge waarborgd zijn door eene catholieke admi nistratie. De nieuw gekozene, zoowel als de oudere Leden van den Raad wier mandaat thans is verlengd, zullen de verwachtingen der Kiezers niet te leur stellen en zich beijveren, wij zijn er van overtuigd, om eene kracht dadige medehulp te verleenen tot al wat den algemeenen welstand van de bevolking kan bewerken en tot de verheffing en den voorspoed van de stad kan strekken. Hartelijk welkom dus, Mijnheeren, aan onze nieuwe leden. Baron Lodewijk de Bethune zal in den Gemeenteraad ons herinneren de wijze raadgevingen van zijnen edelen en door eenieder geachten vader en de trouwe ge negenheid die zijnen verdienstrijken en onvergetelijken broeder aan zijne moeder stad betoonde. M. Polydore Van Ghyaeghem neemt hier de plaats in, op zulke waardige Wijze ge durende zestien jaren door zijnen vader bekleed. In M. De Naeyer vindt de groote nijver heid onzer stad een bekwaam voorstaander, terwijl Doctor De Clercq gekend is voor zijne dienstwilligheid en zijne volksliefde. Door de even uitgebrachte stemming hebt gij, Mijnheeren, een der jongste leden van den Raad tot het ambt van Schepene verheven. Het College rekent op de jeudige krachten van M. Moyersoen, op zijne uitstekende bekwaamheid, op zijne aanhoudende werk zaamheid en meent hem een der moeilijkste vakken van het bestuur te mogen toever trouwen. Immers, Mijne heeren, de bezorgdheid voor den finantieelen toestand der stad doen gepaard gaan met het verlangen door aanzienlijke werken de gezondmaking en verfraaiing te bekomen, is niet te verwe zenlijken dan na eene grondige studie van de beperkte middelen waarover er te be schikken valt. De vooruitgang in de ge dachten, het voorbeeld van naburige steden, de uitbreiding der behoeften zetten ons allen steeds aan om allerhande verbe teringen in de diensten der Stad te wen schen, om schoone wandelingen of ver sierde en kunstaardige gebouwen te ver- toonen, om de nog blijvende ongezonde woonsten uit de stad te doen verdwijnen. De beste inzichten, de uitmuntendste ont werpen stooten af op de bekrompenheid van de inkomsten onzer nijverheidstad die met hare talrijke werkersgezinnen zware lasten voor het openbaar onderwijs en de liefdadige instellingen te dragen heeft. Wij hebben tot heden in het bes'uur betracht al het noodzakelijke te verwezen lijken en het nuttigste in te voerenwij hebben tevens menige prachtuitgaven ge daan tot verfraaiing van de stad. Wij zijn voornemens die richting te volgen en met voorzichtigheid het verbruik der gelden te regelen die ter beschikking van het Stads bestuur worden gesteld. Mijnheeren, ik geloof de tolk te wezen van al de Leden van den Raad door eene bijzondere hulde van dankbaarheid en genegenheid te brengen aan onzen vriend, M. den Schepene Meert, die nu, sedert 32 jaren, Lid is van den Stedelijken Raad. Gedurende deze lange termijn heeft M. Meert dit ambt met de grootste belangloos heid vervuld en in alle omstandigheden,als Raadslid en als Schepene, behartigde hij ten zeerste de intresten van de stad. De heer Burgemeester stelt voor een brief van rouwbeklag te zenden aan Me W* van den diepbetreurden eerste Minister de Trooz. (Aangenomen.) M. Moyersoen dankt den Raad over 't vertrouwen dat bij in hem komt te stellen en over bet blijk van genegen heid dat hem betoond wordt. Ik zal het betrachten mij weerdig te maken van dit vertrouwen en dier genegenheid, alhoewel de taak zwaar en gewichtig is. De Stad en de Raad, zoo eindigde M. Moyersoen, mogen op my rekenen en wij zullen samen werken tot den voor spoed en welzijn onzer stad en harer bevolking... De heeren De Gheest en De Hert, danken den Raad over 't vertrouwen dat hij in hen stelde en verzekeren dat ze zullen trachten er zich weerdig van te toonen... Aan de samenstelling der sectiën werd geene merkelijke wijziging toegebracht. M. Eeman. Is er niets meê te dee- len, M. de Burgemeester M. de Burgemeester.—Neen,niets! M. Eeman. 't Is wonder Is er niets gezonden door M. De Blieck M. de Burgemeester. Ik heb niets ontvangen... Niets. M. Eeman. Noghtans, M. De Blieck, zou, naar men mij ten stelligste verzekerde, zjjn ontslag van den Raad en dit zijner collegas erbij, ingezonden hebben. M. de Burgemeester. Niets ont vangen. M, Eeman. Nu, men verzekerde mij ten stelligste dat M. De Blieck en zijne collegas hun ontslag hadden inge zonden.Ze zijn afwezig, maar, 't is waar, wat zouden ze hier nog komen doen? En M. De Blieck bezonderlijk, hy die door 't kiezerskorps plechtig veroordeeld is M. De Blieck stond aan 't hoofd van de liberale lijst om zo wat aanzien, wat weerde te geven en nog meer bezonder lijk om de Aalstenaars te laten uitspraak doen over de houding en werkzaamheid der liberale controleurs... Nu, de Aalstenaars deden uitspraak en M. De Blieck met zijne kliek vloog den dieperik in... De liberale contro leurs zitten hier dus niet meer op hunne plaats... en dat zegden hun de kiezers... Over eenige jaren was er hier ook een heerschap van vreemden oorsprong die eens zegde Alost c'est moimaar hij wierd al over den Siesegem naar zijne bakermat gedreven. Nu, in de laatste kiezing riep M. De Blieck: Mijlbeék c'est moimaar ondanks al 't gezeever van een overmoedig schoolvosje, zonden onze brave Mijlbekenaren hem aiover 't Walleken naar 't land van den erre menraus Neen, neen, de Aalstenaars willen 'nen Aalstenaar als Burgervader en daarmeê punctum En een buis aan.... De nieuwe Kabir.ets-overste Ij. SCHOLLAERT. De benoeming van M. Schollaort, tot Minister van Binnenlandsche Zaken en Kabinets-oversle, is Woensdag officiëel bevestigd. Woensdag namiddag werd een minis- raad gehouden in het ministerie van spoorwegen, die om 4 1,2 ure eindigde en welke door M. Schollaert bijgewoond werd. Na dezen ministerraad werd M. Schol laert door den Koning ontvangen het gehoor duurde ruim een uur. Het is in dit gehoor dat men bepaald overeenge komen is en dat M. Schollaert aangeno men heeft den heer de Trooz als kabi- nets-overste op te volgen. De andere ministers hebben hun ont slag ingediend, doch het werd niet aanveerd. Er is dus geene verandering gebracht aan het ministerie. M. Schollaert heeft Donderdag, om 11 ure. zijnen eed afgelegd by den Koning. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Bestuurder der Zusters Capucinersen te Gent, den Eerw. HeerSoens, S. T. B., leeraar van godsdienst in de Staatsmiddel bare school Onderpastoor te Eist, den E. H. Mol- laert, A F. J., piiester der laatste wijding; te Buggenhout Op tal, den E H. Baten, A. M. D., priester der laatste wijding. Nieuwerkerken. had er hier eene plechtige zitting plaats in het Gemeentehuis, namenlijk de eedafleg ging der nieuwe gekozenen van 20 October 1907 M.M. Buekens Adolf, Callebaut Louis, De Groote Désiré, Jacobs Louis, geneesheer en Langendries C mille daama ging men over tot de aanduiding van eenen Schepene de volksvriend Langendries Camille wierd met eenparige stemmen (uit genomen een wit briefje gekozen. Ter dier gelegenheid waren de kiezers, inwoners van het gehucht maal, in het Gemeentehuis gekomen alwaar zij aan de nieuwe Gemeenteraadsleden eenen prach- tigen bloemtuil aanboden. De heer Domi nique Burgelman deed eene gevoelige aan spraak en inti)B8chen herinnerde hij den gulden jubilé van 50 jaar Gemeentraadslid van onzen gevierden heer Burgemeester, hem nog vele levensjaren wenschende voor 't geluk in de vrede van onze duurbare gemeente. Zeer getroffen hebben M. de Burge meester en M. Callebaut hunne kiezers bedankt over de aangedane eer en genegen heid die zij hun betoonden. Heel den namiddag heeft er hier eene welgemeende vreugd en genegenheid ge- heerBcht. Cath. Burgersbond. Morgen Zondag 12 Januari, om 2 ure stipt, zal de Catholieke Bur gersbond eene algemeene vergadering houden in het lokaal van den Burgers kring, Korte Zoutstraat. DAGORDE 1. Mededeeling van het programma van den Catholieken Burgersbond. 2. Aanvaarding van nieuwe leden. 3. Kiezing van een bestuur. De catholieke kleinhandelaars en neringdoeners welke by vergetenheid geene uitnoodiging ontvangen hebben worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Het voorjloopio Bestüür. Het verslag over de zitting van 29 December 11., is te laat ingezonden om in dees nummer te kunneu meegedeeld worden. De Vlaamsche Volksraad, buiten allen partijgeest gesticht zal zynen jaarlijkschen zitdag houden te Aalst in de Concertzaal, Keizerlijke Plaatsop Zondag 19 Januari 1908, om 10 uren 's morgends. Denzelfden dag te 2 uur 's namid dags zal in hetzelfde lokaal een Groote Openbare Landdag gehouden worden, waarvan de dag orde luidt liet Vlnnmuch in Onderwijs en Bestuur. Sprekers uit alle gewesten van het Vlaamsche land en tot alle gezindheden behoorende, zullen er het woord voeren. De te nemen besluiten zullen, wy twijfelen er niet aan, van aard zijn om een einde te stellen aan het tergend tal men van de Commissie der IX Kamer leden die Coremans voorstel te onderzoe ken heeft. Vlaamsche si rijders, allen op uwen post, te Aalst, den 19 Januari e. k. Achter de roode vod. De Gentsche roode Vooruit deelde Dij nsdag 11. meê, dat er Zondag 7 dezer maand, te Gent, in't roodjes- lokaal een soort van Congres werd gehouden over de kwestie van 't sluiten van cartels in de verschillende kiesomschrijvingen onzer Provincie. Na Gent gaven de andere arrondisse menten verslag. I)e socialisten van Aalst zijn voor voor *t cartel en de liberalen ook. M. P. Daons is er tegen en onze vrienden meenen dat hij veld ver- liest. Het zoogezegd Congres besloot dat de roodjes zullen strijden in al de omschrij vingen onzer Provincie bij de aansl. Kamcrkiezingen van Mei. Te Aalst gaan de liberalen dus achter de roode vod loopen ja, ze gaan weêr eens ged\* ee het hoofd bukken voor de bevelen der pachas van de Saskaai, gelijk in de laatste Gemeenteverkiezing. Maar ach heere zoo verre zijn onze liberalen geboerd dat ze achter de roode vod moeten dansen gelijk de winkelpolitickers en andere leeperikkon schuifelen. SCHOUWBURG VAN AALST. Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem. Prachtige Vertooning op Zondag 26 Januari aanstaande. Men zal opvoeren u De koopman in kinderspeelgoed,» drama in een bedrijf en De reis van M. Perichon beroemd blijspel in 4 be drijven. Nieuwe tooneelversiering. Prijzen der plaatsen Voorbehouden ge nummerde plaatsen fr 2,0 beneden plaatsen fr. 1.50 bovenplaatsen, x* rang fr. 1,00 2* rang fr. 0,50. Buffet in de vroegere kleerkamer. Kaarten op voorhand alleen te verkrijgen ten lokale der Maatschappij te rekenen van Zondag 19 Januari, om 9 uren. KONINKLIJKE REDERIJKKAMER k 1)15 CATHAIU,\laTE1\. OO -JUBELFEESTEN- Om de merkwaardige gebeurtenis van de 8ooe Veijaring harer Stichting te her denken, zal de Rederijkkamer een FEEST MAAL doen opdienen op Zondag 26 Januari aanstaande, om 1 uur namid dag, ter Groote Feestzaal vaD het Stadhuis. De heer Minister van Wetenschappen en Kunsten uitgenoodigd om er deel aan te nemen, heeft gewaardigd te aanvaarden De heeren Senators en Volksvertegen woordigers van het Arrondi sement, het College van burgemeester en Schepenen, de Eerw. Heer Deken, de heer Arrondisse mentscommissaris, de heer Vrederechter en andere Overheden hebben haar ook de eer aangedaan hare uitnoodiging bevesti gend te beantwoorden. In het geheel zijn er tot heden 125 inschrijvers en de Feestcommissie hoopt dit getal te zien stijgen tot 175. Een prachtig orkest zal het Feestmaal opluisteren en een gelegenheidslied zal door de zangafdeeling uitgevoerd worden. In een woord deze vergadering belooft een der puikste te zijn welke tot hiertoe in dien aard hebben plaats gehad. FriïP Verleden Vrijdag was het ■_ji pc. 2itting van den Gemeente raad waar de Liberalen sedert 30 jaar den len keer vertegenwoordigd zijn. Maar, och heere 't was een arm beestje. Ze kwamen met al hunne voorstellen acutorna gelijk de boeren van Klabbeek. Ze vroegen nu in plaats van hun geniaal plan eene school op elke wyk een enkel schoollokaal, iets wat se dert 1 jaar gestemd is. Er ontbreekt echter nog eene school van beleefdheid, dit is uit de houdingder blauwe jongens in den Gemeenteraad, gebleken. De heer Gustaaf De Boeck is in dezelf de zitting Schepene benoemd niettegen staande de slimme berekeningen der liberalen. Wy bieden deu heer De Boeck onze beste geluk wenschen alsook de gemeente, die in den nieuwen Schepene een bekwamen verdediger viridt. Zyne talrijke jaren dienst als catholiek raads lid zyn er borg voor. KONINKLIJKE REDERIJKKAMER «De Catharinistex.» VIERDE VERTOONING op Zondag 19 Januari 1908. Optredende Tooneelmaatschappij De Ongeleerden van Lier. Opvoe ring i° ZWARTE GRIET, drama in vijf be drijven. 20 EEN MAN DIE DE BROEK DRAAGT, blijspel met zang in één bedrijf. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene van 1 tot 60 inbegrepen, fr 3,00 61 en volgende fr. 2,50 Eerste plaats, fr. 2,00 Balcon, 0,50 fr. De lijst der voorbehoudene plaatsen zal voor de niet geabonneerden van Maandag 13 Januari ter inzage liggen bij M. Felix DE LOOSE, i otermerkt. Aanvang stipt ten 5 uren. Deuren open tot 4 1/2 uren Gedurende de opvoering zullen de deuren gesloten worden. Allerhande nieuws. Anlst «mi koopt uwe SCHOENEN bij C. Malego, Groote Merkt 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver koopers. Men aanvaardt alle reparatièn Aalst. De diefstal Maandag na middag gepleegd ten nadeele van Petrus Meert, gepensioeneerde werkman van den spoorweg, beloopt tot 200 fr. in stukken van 5 fr. en 13 obligatiën van Brussel en Gent, nominale waarde 100 fr. Dader of daders tot nu toe onbekend. HET BEsTt DER BEWIJZEN. De reden waarvoor dat de Foster's Zalf nooit mist eene huidsaandoening zooals eczema, speen, aderspattige zweren, te genezen, is dat de zalf de aangetaste huiddeelen heelt en al de vergiften, die de prikkeling veroorzaakt naar buiten drijft, alzoo de oorzaak der kwaal genezende Zie hier eene merkbare genezing te Kortrijk. M. C. Deweerdt, landbouwer te Gul e- ghem bij Kortrijk, zegt ons Het is zeven tien jaren dat ik aan 't speen leed de pijnen waren soms zoo hevig dat ik dik wijls mijn werk moest staken, hetgeen mij grootelijks verveelde ik wisl niei wat doen en was wanhopig, wanneer ik aangeraad werd de Foster's Zalf verkocht te Aalst bij M. De Valkeneer, apotheker, te ge bruiken. Goed beviel het mij, want ik moet recht zinnig bekennen dat mijne vreugde groot was van de eerste toepassingen eene ware verlichting te bestadigen en van den tien den dag was ik gansch hersteld Ik kan U niets dan bedanken voor zulk een merk waardig middel en zal het aan al de per sonen doen kennen die aan dezelfde kwalen lijden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. De eerste toepassing van de Foster's Zalf stilt aanstonds de prikkeling van gelijk welke huidaandoening Eczema. Speen, Doesziekte, Schurft, Winterhan den en voeten, Barsten, Dauwworm, Ader spattige zweren, bolvormige Waterpokken, prikkeling der geslachtsdeelen, enz., en het is zei :en dat eene doos niet voldoende is om het weerspannigste geval op eene blijvende wijze te genezen. Verzekert U dat men U de a Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Deweerdt gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per pos als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek. Ch. Delacre, 50, Coudenberg>traat, Brussel. D. A. 16. MOORSEL. Het lijk van Th. Daclman die spoorloos verdwenen was. is Woensdag 11 aan 't Sas te Wieze, uit den Dender opgevischt. De verslagene was nauwelijks 23 jaren oud. Hrldergem. Maandag is Jan Van den Steen, van Aalst en wonende te Mijlbeek van zijne hondenkar gestuikt en een zijner beenen werd verpletterd. Woensdag trokken de loten van Brus sel-zee aven. Het groot lot van 100,000 fr werd gewonnen door M Delehouzée. huis knecht van MDe Lantsheere, gouverneur der Nationale Bank van België De geluk kige winner, die een voorbeeldig man is, denkt nu bij zijne oude moeder inden om trek van Ath te gaan wonen. T 0707*0? steekt wel deze waar- - 01 heid jn uw h00fd Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiat. influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e zoo volkomentlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer vóór port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. De gebroeders L..., wisselagenten te Brussel, hebben nauwkeurig onderzocht wat hun ontrouwe bediende heeft medege nomen. Zij hebben vastgesteld dat hij zich heeft meester gemaakt van fr. 20,774 in bankbriefjes, goud en zilvergeld, in Bel gische en vreemde munt Verder heeft hij meegenomen obligaties van Antwerpen, Brussel, Gent, Luik, Belgische rent, enz ter waarde van omtrent 12,000 fr. De ouders van den vluchteling zijn zeer brave menschen. Zij hebben het gebeurde ver nomen van de agenten die hem opzochten. Men heeft het portret van den dief gevon den bij zijne vr endin en hiermede zal zijn officieel signalement worden vastgesteld. Een op zijn Zondags gekleed werk man bood zich Maandag namiddag aan bij eenen juwelier te Brussel, welken hij vijf- en-twintig goudstukken met den beeldenaar van Lodewijk XV en Maria Theresia, uitterst wel bewaard, te koop bood. De juwelier vroeg hem hoe hij daar aankwam. De man verklaarde metser te zijn te Bergen en de stukken gevonden te hebben bij eene afbraak. Hij had ze sedert dien zorgvuldig bewaard. De policie v rwittigd zijnde, heeft de goudstukken aangeslagen, we;ke eene groote numismatische waarde bezitten. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes- Leliennjelk-Zeep van lt<-i*«£ma**n <3L O., Rade beul met Fabriekmerk Stokpaardjes A 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt. 8. TeCureghem, op den Bergenschen- steenweg, heeft een man, die ruzzie had gehad met zijne vrouw, de petrolkan ge nomen, ze uitgegoten op het bed en in de kleerkas, er daarna het \uur aangestoken en de vlucht genomen. Op de kreten van zijne vro w snelden de buren toe en be gonnen het blu8schingswerk, zoodat de pompiers, toen zij ter plaats kwamen, niet veel meer te doen vonden. De brandstichter, die ten 10 uren des avonds terug naar huis keerde, werd door de policie, die zijne woning bewaakte, aangehouden en ter beschikking van het parket opgesloten. Werklieden brachten Woensdag na middag een wagon van de statie van Vorst naar de brouwerij Borremans, Gemeente plaats. Een hunner, die voor op de rem stond, wilde, toen de wagon de brouwerij zou binnenrijden, beneden springen. Hij deed het echter te laat en geraakte met zijn hoofd tusschen den muur en de deur van den wagon. Na een uur lang vreese ijke pijnen te hebben verduurd, gaf de ongeluk kige den geest. Woensdag nacht rond 12 u. zijn te Mechelen dieven gedrongen bij M. Delvaulx, notaris, Louisastraat. Zij zijn langs den hof gekomen welke aan 't Schuttershof straatje paalt. Een der zonen hoorde ge rucht en wekte zijnen vader, beide namen hun jachtgeweer en zagen in den vestibule dat een paneel der achterdeur was openge broken. M. Charles Delvaulx liep den hof in en kon nog op den dief schieten die langs 't Schutter-hofstraatje wegvluchtte. Dezelfde nacht zijn M. Haackel, licht- teekenaar en Mev. wed. Maes, rentenier- ster, in de Conscienkestraat door dieven bezocht. Bij de laatste begon de electrieke bel te klinken toen men de deur der veran da openbrak. Mev. wed. Maes, half dood van aandoening, vluchtte in het balcon waar zij den ganschen nacht heeft doorge bracht en waarschijnlijk door schrik ver lamd, heeft zij niet durven om hulp roepen. De meid had niets gehoord. Te Ruddcrvoorde is Dinsdag eene acetyleenlamp ontploft. Drie werklieden werden nog al erg gekwetst. Hun toestand levert gevaar op. Het parket van Brugge is ter plaats gekomen om de verantwoorde lijkheid vast te stellen. Woensdag morgend, om n 1/2 u., gezien het slecht weêr, was Marie Coppie- tere, vrouw van Jan Morel, wonende Wei- destraat. 17, te Gent, haar jongentje Cle ment, 4 jaar oud, de twee meisjes van haren broeder Theofiel Coppieters, Lucie, 3 jaar oud en Clementine, 5 jaar oud, en het jon gentje van hare zuster. Fransken genaamd, aan de bewaarschool der Zusterkens op den Dendermondschen steenweg gaan afhalen. Om terug te keeren naar de Weidestraat, moesten zij over h t spoor van den ijzeren weg Gent-Antwerpenin de Land van Waes- straat, eene str .at die den Dendei mond- schen steenweg met den Antwerpschen steenweg verbindt. 't Is aan dien overgang dat de vrouw, die haar kind op den arm droeg, en de twee meisje Lucie en Clementine door een ma noeuvreerenden trein (vier wagons, door eene machien achteruitgestootcn) getroffen werden De vrouw, haar kind en het 3jarig meisje Lucie zijn om zoo te zeggen gansch ineen- gedrukt geworden. Hun lichaam was ééne wonde, beenen en ribben waren gebroken en uiteengerukt. Een ooggetuige zegt een c bloedende vleeschklomp Het vijfjarig meisje Clementine Coppie ters werd het linker beentje afgereden. Het jongentje FranBken is ongedeerd ge bleven, waarschijnlijk wat achter zijnde en kunnende wegspringen. Aanstonds had eene groote volksamen- scholing plaats. Al de doktera die men vin den kon, werden ontboden. Niet veel meer te doen. De vrouw, haar kind Clement, en Lucie Coppieters waren overleden. De drie slachtoffers werden met de am bulance naar het hospitaal gevoerd. Het meisje Clementine leefde. Aanstonds heeft men het naar het gesticht den Briel doen overbrengen. In den namiddag is het afgereden beentje tot aan den bil afgezet. Zijn vader Th. Coppieteps, metser, heeft het rond 3 ure bezocht. De man van het slachtoffer is lampist in dezelfde statie. Hij was bezig de lampen schoon te maken toen hij ongewoon gerucht hoorde. Een kameraad riep hem toe dat er een ongeluk gebeurd was. Hij sprong op eene machien en gaf alarm.'t Was op het machien dat hij vernam dat zijne vrouw, zijn kind en de twee kinderkens van zijn schoonbroeder getroffen waren. Enkele oogenblikken later stond hij bij de si .chtoffers De lezer kan denken welk een tooneel daar plaats greep. Woensdag nacht, rond 3 ure, is een hevige brand uitgebroken in het magazijn van ellegoederen, gehouden door M Zwart jes Annys, in de Jacobstraat, te Brugge. Wanneer de bewoners door het geknetter der vlammen werden gewekt, hadden zij juist den tijd van te vluchten, zonder iet» te kunnen redden. Toen de pompiers ter plaats kwamen, stonden het dak en het tweede verdiep in laaie vlam. Door den hevigen wind dreigde het vuur naar eene aanpalende apotheek over te slaan, doch de brandweerdienst gelukte er in den brand te beperken. Er is zooveel schade aange richt door het water als door het vuur. Het huis was opgepropt v.rn allerhande koop waren geschat op 65,000 fr. die meerendeeU reddeloos verloren zijn. Er was slechts voor 40,000 fr. van verzekerd. De woning was insgelijks door verzekering gevrijwaard. De oorzaak van den brand is onbekend, doch men denkt dat hij zou kunnen ont staan zijn door verhitting, ontstaan in de opgestapelde koopwaren. HEEST GEZOCHTE HAAR HERSTELLER herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. jïerkoebt door Coifl. en Ptrf. Boofd- DépOt 26, r. tlienoe-Barcel, Parijs. D- fl-sch f 2.5o, te verkrijgen bij M. Guii.lot, hairkapper, Lange Zouistraat, te Aalst. Dinsdag morgend kwam te Oostende het achtjarig meisje, Anaïs T., eenig kind van den vuui torenwachter, uit de woning harer ouders, op de wijk Nieuwe Vuurto ren, toen zij eensklaps getroffen werd door een geweerschot. Zij werd door het lood getroffen aan den linkerkant van het hoofd. Het schot werd gelost uit de richting der duinen, waarvan de toegang verboden is aan het publiek en zelfs aan de plaatselijke policie. Men weet niet wie het schot heeft gelost; men veronderstelt dat het een jager is. De toestand van het arme meisje is wan hopig. Godart van Erquelinnes heeft zijne bekentenissen breedvoerig herhaald. Hij verzekert dat het zijne tante is, die hem sedert meer dan een jaar aanhitste tot den mnord na hem ook te hebben verleid tot schuldige betrekkingen met haar. Zij wilde eerst dat hij hem zou ophangen, maai aan gezien Wauquier hiertoe te zwaar was, besloot men ten slotte hem op eene andere manier te dooden. Men kwam dan tot den revolver en alles werd zoo geregeld dat men a n eene moord met diefstal tot drijf veer zou doen gelooven. Om den schijn te redden nam vrouw Wauquier dien nacht zelfs haar kleinen jongen meê in 't bed. Op 't oogedblik van de daad,toen Godard zijn oom slapend zag liggen, aarzelde hij maar schoot met afgewend gelaat toen zijne tante dreigde te zullen roepen Het slachtoffer sprong op, huilde en viel terug. Hij kwam nie: meer tot bewustzijn. De kinderen van Wauquier zouden heden ondervraagd worden en geconfonteerd met hunne moeder. Zij zegden dat deze laatste hun had bevolen den rechter te zeggen dat zij het schot hadden gehoord en een zwar ten man hadden zien vluchten. De verklaring van den kleinen Hibire ia vooral te belangrijk, daar zij de voorbe dachtheid tegen de moeder bewijst. Te Cronfestu, bij Binche, is Dijnsdag een erg ongeluk gebeurd. De locomotief van 't fabriek Levie. frères, manoeuvreerde in de statie rond half acht Denkelijk door eene valsche wisselling daalde de locomo tief met groote snelheid achterwaarts eene baan af, waar zij met geweld tegen een gesloten wagon botste. Zoo hevig was de slag, dat het achterdeel van de locomotief werd ingedrukt en de machinist letterlijk verpletterd en op den slag gedood werd. De stoker w rd tegen den haard der locomotief gedrukt en zoo vreeselijk verbrand, dat hij het slechts 20 minuten overleefde. De machinist was 35 ja .r, getrouwd en vader van twee kinderen. De stoker was 20 jaar en deed voor den eersten dag dienst als 6toker. De lijken zijn naar de ziekenzaal van 't fabriek g bracht. Ook de stoffelijke schade is groot. Frankrijk. De likwtoeerders M. Briand, mi nister van jusiicie, zal binnen kort een wetsontwerp neerleggen, bepalende den weg, die in de toekomst zal gevolgd wor den voor de likwidatie der kloostergoede ren. De ltkwidaties moeten rapp-r gaan, m-t minder kosten en onder toezicht van den Staat. Die houding van M. Briand is eene v.roordeeling der tikwideerders, maar hij vult den put als het kalf verdronken is «ie vriendjes van het bloc hebben zich reeds naar hartelust de zakken kunnen vullen. Zij hebben wel geweten waarom zy de kloosters vervolgden I.., De treinroof te Etampea Men herinnert zich nog den stoutmoedigen aanslag, g pleegd in den nacht van 22-a3 Novembi-r laatst, door drie misdadigers, op den sneltrein van Toulouse. Men weet ook dat te Rijsel kort daarna zekere Roche werd aangehouden, als een der daders van den aanslag. De policie heeft r.u ook zekeren Morin, gezegd Chariot, in hechtenis genomen, een kereltje van 20 jaar, die ook als medeplichtige aan de policie was aangewezen. Morin werkte als slotmaker aan den Métropolitain. Bij den aanval op den trein was hij net. die de revolverschoten loste op de agenten dtr maatschappij. Toen de aanslag gepleegd was ging Roe e naar Rijs 1 en Morin verborg zich bij .en zijn. 1 vrici den bij hao 2000 fr. Kekregen voor zijn deel, en woonde met dien vriend, S ffioy genaamd, in de tue de Sèvrts te Parijs. Toen Dinsdag d^ policie kwam wei gerden d< twee bandieten open te doen. De agenteB dreigden de deur te zullen instampen. Morin en Safiroy wilden

De Denderbode | 1908 | | pagina 2