Kardinaal Manning. Kieskronijk. mentArAr°r.f - De Vlaamsche Volksraad vandenTooneelwedstrijd, Het catholiek Ministerie voert België naar 't staatsbankroet want weldra zal het onder zyne schulden bezwyken. Ons volk is den bedelstaf nabij, want het wordt altyd armer om armer... Zoo jammeren al meer dan 20 jaren de geusche Jeremiassen der liberale drukpers. Maar Volgens de cyfers door de Spaarkas medegedeeld, neemt de aanzienlijkheid van de appelen tegen den dorst, elk jaar toe. In zes jaar is het getal spaarboekjes van 660 duizend tot 820 duizend geste gen, het zij eene jaarlyksche by winst van 27,000. Namen staat aan het hoofd met 43,000 spaarders per 100,000 inwoners. Bra bant telt er 40,000 en Henegouwen 36.000. Limburg heeft enkel 22,000 boekjes per 100,000 inwoners. Brussel is de ge meente die meest spaarders telt, 452 per duizend inwoners. Als 't zoo voortgaat zal haast de helft der Belgen geld op de bank hebben, en dat na 23 jaar achter uitkruipers-ministerie, dat het land naar den oudergang voert. Hoe rijmt men dat te zomen t Vloeken, godslastering, ontheiliging van den Zondag, door Misverzuim en zondige uitspattingen van allerlei soort, wie maakt zich daaraan meer plich- tig dan de dronkaards Landverhuizing. In 84 jaar (de statistieken van Amerika loopen niet verder) zijn 62,614,000 Europeanen van het uude Vasteland naar de Nieuwe Wereld verhuisd. In dat cyfer bedroeg het aandeel van Groot Brittanje en Ierland 7 miljoen. Dat der Duitschers, 5 miljoen. Dat van Oostenryk en Hongarië 4 miljoen en half. Frankrijk heeft in 84 jaar naar de Vereenigde-Staten 409,320 landverhui zers gezonden. De jaarlyksche verhouding van uit wijkelingen is op wonderbare wijze veranderd. In 1851 scheepten ongeveer 273,000 Anglo-Saksers en 20,000 Fran- schen in. Die uitwijking valt samen overeen met het ontdekken der goudmijnen in Californië. In 1882 staken 550,000 Tudesken over de zeeintegendeel is het aantal Duit- sche uitwijkelingen gevallen tot 18,000 per jaar. Op hetzelfde oogenblik bedroeg het cijfer der Italianen, wier jaarlijk- sche uitwijking voor 1870 nooit 2,000 man telde, in 1903, 200,000 personen. Dat getal is blijven aangroeien tot 300 duizend verleden jaar. Kerk vau S' Jozef. Binnen kort zullen de laatste over blijfsels van de stelling verdwijnen, en zal men van boven tot onder de prach tige kerk kunnen aanschouwen. De bewondering is algemeen en nooit had men kunnen denken dat de eerste werken zulk een heerlijk gebouw zou den hebben voortgebracht. De meeste lof komt toe aan de bouwkundige M. De Noyette en aan de aannemers MM. De Vos, Peynsaert en De Somer. 't ls eene verfraaiing voor geheel de stad maar bijzonderlijk eene prachtige hulde door de Aalstersche bevolking toegebracht aan den Godsdienst en de Grooten Heiligen aan wien het gebouw is toegewyd. Ongetwijfeld zullen al de Aalstenaars getrouw aan hunne Catholieke Religie, het als een plicht en eene eer aanschou wen het hunne bij te brengen tot het volbrengen van het schoon werk, en te dien einde loten te nemen der Tombola. Immers, ingezien de groote kosten tot dewelke het voltrekken der kerk zal aanleiding geven, heeft de Bestendige Deputatie het sluiten der Tombola ver schoven tot 1 Mei aanstaande. Zondag vergaderden de Afgevaardigden der groene kliek ten getalle van 43 volgens de eenen en 45 volgens de anderen en ver klaarden zich bij eenparigheid tegen het cartel te sluiten met de liberalen en socialisten. Hierover meer Zondag aan staande. De Vlaamsche Volksraad, buiten allen partijgeest gesticht zal zijnen jaarlijkschen zitdag houden te Aalst, in de ConcertzaalKeizerlijke Plaatsop Zondag 19 Januari 1908, om 10 uren 's morgends. Denzelfden dag te 2 uur 's namid dags zal in hetzelfde lokaal een Groote Openbare Landdag gehouden worden, waarvan de dag orde luidt liet Vlaamacli in Onderwijs en Bestuur. Sprekers uit alle gewesten van het Vlaamsche land en tot alle gezindheden behoorende, zullen er het woord voeren. De te nemen besluiten zullen, wy twijfelen er niet aan, van aard zijn om een einde te stellen aan het tergend tal men van de Commissie der IX Kamer leden die Coremans voorstel te onderzoe ken heeft. Vlaamsche strijders, allen op uwen post, te Aalst, den 19 Januari k. Rechterlijke kronijk. Brandstichtingen te Haaltert. Tydens den afgeloopen zomer ontston den een dertigtal branden in de gemeeDte Haaltert. Het onderzoek van gendarmen en Parket kon de oorzaak niet aan het licht brengen. Den 16 September, rond 2 1/2 ure ont stond een nieuwe brand op de hofstede van Prudence Coppens. Hillonè Ver- cruysen, die al een geruimeu tyd ver dacht was, werd aangehouden. Hij bleef gevangen en verscheen Zaterdag voor de rechtbank van Oudenaerde. Bij gebrek aan voldoende bewijzen werd hij vrijgesproken en onmiddelyk losgelaten. SCHOUWBURG VAN AALST. Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem. Prachtige Vertooning op Zondag 26 Januari aanstaande. Men zal opvoeren De koopman in kinderspeelgoed,» drama in een bedrijf en De reis van M. Perichon beroemd blijspel in 4 be drijven. Nieuwe tooneelversiering Prijzen der plaatsen Voorbehouden ge nummerde plaatsen fr 2,0 beneden plaatsen fr. 1.50 bovenplaatsen, 1® rang fr. 1,00 2® rang fr. 0,50. Buffet in de vroegere kleerkamer. Kaarten op voorhand alleen te verkrijgen ten lokale der Maatschappij te rekenen van Zondag ig Januari, om g uren. Stad Aalst. KONINKLIJKE REDERIJKKAMER «De Cathakinisten. VIERDE VERTOONING op Zondag ig Januari igo8. Optredende Tooneelmaatschappij De Ongeleerden van Lier. Opvoe ring i° ZWARTE GRIET, drama in vijf be drijven. 2° EEN MAN DIE DE BROEK DRAAGT, blijspel met zang in één bedrijf. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene van 1 tot 60 inbegrepen, fr 3,00 61 en volgende fr. 2,50 Eerste plaats, fr. 2,00 Balcon, 0,50 fir De lijst der voorbehoudene plaatsen zal voor de niet geaboiuieerden van Maandag 13 Januari ter inzage liggen bij M. Felix DE LOOSE, Botermerkt. Aanvang stipt ten 5 uren. Deuren open tot 4 1/2 uren Gedurende de opvoering zullen de deuren gesloten worden. DE LOTING voor de Na tionale Milicie komt door de Regeering voor 't gansche land bepaald te worden op Zaterdag 8 Februari aanst. Slechtere dag dan den Zaterdag kan onzes inziens niet verkozen worden. Allerhande nieuws. AdIhI en oniliggcntli- koopt uwe SCHOENEN bij C. Malego, Groote Merkt ig, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver koopers. Men aanvaardt alle reparatiën AALST. Smartelijk ong. luk. Zaterdag 11. in den voormiddag was men aan graan dorschen ter hofstede bewoond door Frans Cherreté, Arbeidstraat. Zijn achtjarig zoontje Cyriel naderde te dicht bij de tandwielen die nabij den grond in wer king waren en werd bij den hiel gevat maar draaide er verder met het been in met 't ongelukkig gevolg dat dit lichaamsdeel verpletterd werd. Op zijn noodgeschrei kwam zijne moeder toegeloopen en verloste den ongelukkige. AALST. Bedrieger. Zondag namiddag kwam een heer in de gekende café bij de wed. Van de Velde aan de statie en vroeg om er een paksken te mogen in bewaring geven, totdat hij weder kwam om te vertrekken. Terwijl de heer weg was is een onbe kende komen vragen aan de waardin om hem het paksken te geven dat de heer moest afhalen voor hij vertrok. De waardin gaf gewillig het gevraagde, doch later kwam de eigenaar van het paksken en groot was zijne verwondering als men hem zegde dat het reeds door een onbekende afgehaald was. Het bevatte eenige koopwaar ter waarde van tien frank. AALST. Dijnsdag namiddag om trent 5 uren is de genaamde DelfinaFranck, vrouw Backaert, in de Sl Camielstraat door uitglijding gevallen en bezeerde zich em Btig aan het been. Doctor Hertecant diende haar de noodige zorgen toe. Een werkster van 't Stekskensfabriek, te Denderleeuw, ging te Teralphene over het ija op den Dender om den weg te ver korten ze schoot er door en verdronk. St-Lievens-Houtem. Erg on geluk. Gustaaf De Roo, oudste zoon van Sylvain en 18 jaren oud, is te Couillet, alwaar hij werkzaam is in eene ijzergieterij, bij het voortsteken van wagons door eene voorbijrijdende lokomotief gevat en vermor zeld. De ongelukkige is door den stamp ten gronde gevallen met het hoofd op de rig- ;ela. Het hoofd werd door de wielen der okomotief vermorzeld. Gustaaf was de oudste van acht kinderen, een braaf en deugdzaam jongeling, die goed zijne ouders ter zijde stond. De moe der is naar Couillet vertrokken. Toen Zaterdagavond werklieden in een koffiehuis van de Julius Van Praet- straat te Brussel, bier in den kelder deden, nam een van hen een vat van 40 kilos op den schouder en wilde er mee naar beneden gaan. Hij viel van al de trappen en kreeg dan nog het vat op den kop. Hij werd zoo erg gekwetst, dat hij er met meer zal van opkomen. Een Franschman, die zich te Brussel bevond, ontmoette er eene landgeroote, welke hem naar een hotel bracht in de Kruisvaartstraat Op zeker oogenblik ging de vrouw haastig heen en de Franschman, achterdochdig geworden, bemerkte dat zijne portefeuille met zijn geld weg was. Hij snelde spoedig de vrouw achterna en vond ze ook op de Sennelaan. waar zij met een ander man stond te praten. Deze verdween in eene zijstraat en de vrouw sprong in een rijtuig. Maar toch gelukte de Franschman er in ze te doen aanhouden. De portefeuille had zij reeds aan haren medeplichtige ge geven,welke zij krachtdadig weigert te noe men. De vrouw is gevangen gezet. Faust, de ontrouwe bediende van den heer Lefebvre, den wisselaar uit de Be- storni9traat, te Brussel, die eenige dagen geleden gevlucht was, is wellicht reeds aane ehouden. Zondag namiddag ontving een vriend van Fausi van hem eenen uit Nancy ver zonden brief waarin hij meldde dat hij hem verschillige banknoten van 1000 fr. zou zenden welke hij hem verzocht aan zijne moeder te overhandigen. In denzelfden brief maakte Faust bekend dat hij zich naar Parijs begaf en er wellicht Maandag zou aankomen. De vriend van Faust begaf zich onmid dellijk naar het policiebureel zijner wijk en overhandigde er den brief welke hij had ontvangen. De van dienst zijnde officier maakte er den heer onderzoeksrechter Havaux mede bekend en deze nam 0 middellijk de noo dige maatregelen om Faust te doen aan houden. In den brief zaten drie banknoten van 1000 fr. vastgespeld aan een wit blad papier. Maandag avsnd, ten 11 ure, ontstond brand in eenen groentenwinkel der Schaar beekstraat, te Brussel. De vlammen hadden de ruiten doen springen van den voorgevel en geheel het huis scheen met ondergang bedreigd, wan neer de pompiers der 4e af eeling ter plaats kwamen met eene buitengewone snelheid De korporaal Ladric en de pompiers Van Crombrugge en Hendrickx drongen in het huis en begonnen de vrouw en de kinderen op te zoeken die ze half verstikt op hunne kamer vonden. Korporaal Ladric en Van Crombrugge verdroegen de moed- r, terwijl de pompier Hendrickx het meisje wegbracht. Middelerwijl slaagden de andere brand weermannen erin het vuur uit te dooven. De moeder en haar dochtertje zijn ter behandeling in het hospitaal gebleven. Bei den zijn evenwel buiten gevaar. Een onder zoek is ingesteld om de oorz ak van den brar d op te sporen. De ErusBelsche policie hield Zondag avond A. V. aan, gevaarlijken bandiet, sedert een jaar opgezocht wegens talrijke diefstallen door hem gepleegd. De agenten betrapten hem op het oogenblik dat hij zich aan tafel zette bij eene zuster, bij wie hij inwoonde, Rassièrestraat Tusschen hen en den aangehoudene ontstond eene verschrikkelijke worsteling. De agenten gelukten er eindelijk in den kerel stevig te binden en naar het commis sariaat te leiden. Daar V bewe rde dat zijn been tijdens de worsteling werd gebro ken, bracht men hem naar het gasthuis over. De kwaaddoener wordt er zorgvuldig bewaakt.want men is overtuigd dat hij zich slechts ziek veinst om des te gemakkelijker te kunnen ontsnappen. Het waren de agenten Bermoens en Myster.die tot deze aanhouding overgingen. V..., worstelaar, is 2g jaar oud hij moest nog vier maanden gevangenisstraf uitboeten. De agenten ziende, nam de lutter een mes en bedreigde er hen meê. De agent Berthovens weerde de steken met zijnen sabel en zijn collega loste een schot met los poeier naar V... Deze werd zoo zeer ontroerd, dat hij het mes liet vallen. Een Italiaansche orgeldraaister, Ra- phaëla genaamd, speelde Zondag avond zonder toelating op het grondgebied van Elsene. E^n agent wilde haar in contra- ventie nemen, maar zij vluchtte op het grondgebied van Brussel. De policieagent volgde haar. Zij weigerde haren naam te zeggen en viel als eene furie op den agent, sloeg en stampte hem Na wanhopigen weerstand werd zij en een rijtuig gebracht en naar het naaste commissariaat gevoerd, maar onderweg sloeg zij de ruiten in stuk ken en kwetste zich erg aan de hand. Toen het rijtuig ter bestemming kwam was zij met bloed overdekt En dan zegt men nog dat de muziek de zeden verzacht Men weet dat echtgenooten elkander niet kunnen bestelen, maar men vraagt zich af of dit ook het geval is, wanneer de diefstal is gepleegd bij middel eener schrift - vervalsching van den man en waarvan deze gebruik heeft gemaakt Ziedaar de vraag welke de magistraten zich stellen, ingevol- het hieronder aangehaalde M. en Mevr. X. wonende Prina Albert lei, Vorst, zijn getrouwd gescheiden van goederen. Mev. X. had in een financieel gesticht van de Koninklijke straat te Brussel eene brandkait gehuurd, en daar al haar hebben en houden, 40.000 fr. in geld en waarden en hare juweelen, geschat op 3000 fr. ingesloten Maandag morgend ging M X. vroeg uit. Ten g ure kwam hij in de bank van de Koninklijke straat en liet eene valsche machtiging zien, met, wonderbaar goed nagemaakt, het handteeken zijner vrouw, waarbij deze hem toeliet in haar brandkof- fer, waarvan zij hem den sleutel had over handigd, al te nemen wat hij wilde. De machtiging in regel schijnende, bracht men M. X. naar de brandkas, waar hij alleB uitnam. Een uur na 't vertrek van haren man be merkte Mev. X., dat zij in huis was opge sloten. In 't begin hechtte zij daar niet veel belang aan, omdat zij het toeschreef aan eene verstrooidheid van haren man. Maar toen deze niet terugkwam, kreeg zij een vermoeden, dat haar erg ontstelde Indien hij eens naar de bank was gegaan, dacht zij, en alles wat zij bezat had wegge nomen Zij kleedde zich haastig aan, open de een venster en sprong in den hof Het was elf ure toen zij in de Bank aankwam. Daar vernam zij de droeve waarheid en om haar te overtuigen toonde men haar de machtiging, overgelegd door haren man. De arme vrouw barst los in hevig geween men raadde haar aan naar de policie te gaan. Op het commissariaat der de Ligne- 6traat heeft zij eene klacht neergelegd Uit het eerste onderzoek schijnt te blijken dat M. X. naar Parijs is vertrokken Maar zal men hem kunnen aanhouden of zelfs ver volgen Ziedaar de vraag. Een spoorwegongeval, dat eene groote ramp had kunnen zijn, is Zondag avond, rond g uren gebeurd op 200 meters van de statie van Audenaerde. De express van Brussel, die ten 8 uren 's avonds naar Kortrijk vertrekt, is geloo- pen op een omnibustrein, die voor hem reed en vertraging had. Een geweldige schok volgde. De goede renwagen en twee derde klas rijtuigen van den omnibustrein werden totaal vernield, terwijl de reizigers door elkander geslagen werden. Door een gelukkig toeval waren er wei nig reizigers in den aangereden trein en niemand in de achterste rijtuigen. Toch zijn een vijftiental reizigers ge kwetst, waarvan 4 erg. Zij hebben de eerste zorgen ontvangen in het bureel van den statieoverste. De treinover8te bekwam enkel lichte wonden. De stoffelijke schade is zeer groot. Te Gammerage8, nabij Heerne, waar een paar jaar geleden de vreeselijke vader moord werd gepleegd, is eene geheimzin nige misdaad ontdekt. De familie Tiels woont daar in een afgelegen huisje. Zij be staat uit de echtgenooten en veel kinderen, uit hun echt gesproten en uit een eerste huwelijk van den vader. Deze, Dominique Tiels, 65 jaar oud, oud-mijnwerker, was sedert drie jaar ziek. Hij leed aan kanker en kon het bed niet verlaten. De zonen werken in de mijnen en behooren alle tot nachtploegen. Zij vertrekken 's avonds en komen 's morgens met den rein van 5 uren 20 m. terug. Tijdens hunne afwezigheid blijven de moeder, de meisjes en de jongste knaap bij den zieke. Zaterdag morgend was de trein wegenB de vorst vijftig minuten in vertraging De zonen Tiels haastten zich naar huis, zij wonen op 25 minuten afstand van de sta tie, maar een hunner liep, om nog sneller vooruit te komen. Hij was dus de eerste thuis. De moeder, een der zusters en de knaap waren reeds op; de twee eerste deel den aanstonds meê dat er in den nacht iets buitengewoons gebeurd was Vader, die naar ieder meende niet kon gaan, was het huis ontvlucht door een vensterken van zijne kamer en sedert dien had men hem niet meer teruggezien. De vrouwen hadden pas eenige minuten te voren zijne verdwij ning bemerkt. De zoon ontstak eene lantaarn en ging, geholpen door zijne broeders,die intusschen waren thuis gekomen, op zoek. Zij gingen achter het huis, aan den kant waar het vensterken uitkwam en begaven zich naar de weiden. Zij vonden niets tot aan de beek, die op omtrent 100 meters van het huis voorbij loopt, en waarvan het water slechts gedeeltelijk bevrozen was wegens den hevigen stroom. De broeders Tiels gin gen over de beek en da ir, op den anderen oever, vonden zij het lijk huns vaders in de sneeuw. Dat alles scheen hun zoo buiten gewoon dat zij zorgden niet aan het lijk te raken en zij een hunner naar de gendar merie zonden. Het was toen dag gewor den. De bevelhebber was spoedig ter plaats, vergezeld van eenen geneesheer en twee gendarmen. De geneesheer onderzocht het lijk. Aan de keel bemerkte hij duidelijk de sporen van een duim en verscheidene vin gers. Het 6cheen k aar dat de zieke ver wurgd was Bijzonderheid, die nog al zon derling voorkwam was, dat de kleeren van den ouden man niet nat waren en dat had toch moeten het geva: zijn, indien hij door de beek was gegaan Eindelijk werd eene andere waarneming gedaan van het hoogste belang op den boord van het venster langs waar de vader zou gevlucht zijn, lagen Doonen en erwten, die als zetgoed moesten dienen. Geen enkele boon of erwt was ge vallen. Overigens is het vensterke zoo klein, dat een mensch er niet door kan. Men stond dus voor een vreeselijk ge heim. Het lijk werd naar het doodenhuis gebracht en het parket van Brussel werd verwittigd De rechter Havaux, die ook de vadermoord van Heerne onderzocht, kwam 'a namiddags naar Gammerages, vergezeld van zijn substituut en zijn greffier. Later. Dat alles maakte natuurlijk geweldige opschudding in de streek. Later kwamen noh twee magistraten van Brussel en het slot was.dat alle denkbeeld aan eene misdaad moest worden opgegeven. Tiels het slachtoffer, was vreeselijk ma ger. In den nacht waren zijne pijnen zoo verschrikkelijk geworden, dat hij als zinne loos werd. Hij kroop door het venBterke en liep na*r buiten. Hij kwam over de beek langs de brug, die tamelijk ver van daar ligt en keerde toen in de richting van zijn huis terug, maar aan de overzijde der beek. De geneesheeren hebben aan de knieën de armen en de beenen schrammen ge vonden, bekomen met door het vensterke te kruipen De sporen aan den hals hadden niets te beduiden. Reed9 is toelating tot begraven gegeven. Bij eenen brand in 't voedermagazijn van M Six, te Bellem zijn drie paarden van waarde door den rook verstikt gewor den. 3500 kilo strooi, veel alm en andere koopwaren bleven in den brand. De maat schappij Primes van Brussel, dekt de schade. Zonder de hulp der gendarmen ware gansch de wijk van Bellembrug afge brand. Sedert eenige dagen had men bemerkt dat er te Zwijnaarde in eene herberg op de wijk Schaarken, eene geheime stokerij in werking was. De policie bewaarde daar het volstrekste stilzwijgen over. De accijnsbedienden van de zaak inge licht, verwittigden hunne overaten. Maandag namiddag moesten de gendar men van De Pinte, de provinciale opziener, de kontroleerder en de accijnsbedienden naar t Schaarken vergezellen, waar men hoopte de vogels op hun nest te vinden. Men ging recht op de herberg af van Hendrik Verzele en na de p eegvormen der wet vervuld te hebben, begaf zich de op ziener gevolgd door de gendarmen, naar boven. Op den zolder, onder 't dak, waren de herbergier en Karei Floré, bezig met gene- ver te stoken. Toen zij de gerechtsdienaars zagen, stonden zij paf. Beiden werden aangehouden en geboeid naar de gendarmerie van De Pinte gebracht. De accijnsbedienden hebben al het ma teriaal op eenen kamion geladen. De alembic was nieuw. Er was ook eene groote hoeveelheid suiker voorhanden. Het schijnt dat het materiaal vroeger nog gediend heeft in eene geheime stokerij, doch de accijnsbedienden hadden het niet kunnen vinden. Verzele is een welstellend persoon. Hij is koopman en varkensslacht r. Hij heeft den naam veel geld te bezitten. Men begrijpt niet hoe hij zich aan zulk werk kunnen leenen heeft. Floré is een gewezen jachtwachter. Bei den hebben verklaard dat de stokerij nog maar drie weken in werking was. Zij zijn naar het gevang van Gent over gebracht geworden. 't Gevaar van het ijs. Duizen den schaatsenrijders vermaakten zich Zon dag te Roeseiaere op het kanaal en op de kom van de Mandel. Eensklaps scheurde het ijs op de Mandei en zeven jongelingen vièlen ï'n het water. Gelukkig is de kom slechts 0,70 meters diep en de drenkelingen konden gered worden. Op het kanaal kwam een schaatsenrijde' van Izegem, aan het gat waar de wollen- fabriek haar warm water laat vloeien, en schoot door het ijs, dat op dit punt zeer dun was. Hij is gelukkig kunnen bovengehaald worden. Te Bree is een erg ongeluk gebeurd Een bewoner dier plaats, zekere Massan was bezig zijn geweer te kuischen. Hi zette den loop tegen zijn voorhoofd en zeg de spottend tot zijne vrouw zie, zoo dood men zich. Eensklaps, men weet niet hoe ging het schot af en de man viel dood neer Zaterdag avond ging vrouw Baccui 25 jaar oud, wonende te Marchiennes, haa 2 i/2» jarig kind te slapen leggen. Toe! alles gereed was wilde de moeder teru naar beneden met de lamp Ongelukki leed de vrouw aan vallende ziekta en juii toen zij op de trap was, kreeg zij eene aanval van die vreeselijke kwaal. De lamp die zij in handen had, brak, deelde het vuu meê aan de petrool en weldra stond d arme moeder heel in brand. Eene buurvrouw bemerkte eindelijk d vlammen, maar 't was reeds te laat. Toe men de ongelukkige opnam na het vuur t hebben gedoofd, was haar lichaam gehe< verkoold. Een werkman, werkende aan de tandspoorweg te Couillet. wilde over de weg stappen, op 't oogenblik dat een wi gon naar boven, een andere naar benede ging. Ilij gleed uit en viel zoo ongelukkig dat hij door een der wagonnekens getroffe werd. Deroo werd verscheidene meters vt meêgesleept en geiaaktc toen tusschen i twee wagonnekens, zoodat hij vreeselij verpletterd werd. Toen men hem ter hul kwam, was hij dood. Bij 't afioopen van eene Russiscl zitting in de zaal der Legier, te Luik hi er Vrijdag avond eene botsing in reg- plaats tusschen twee Russen. De eet rammelde den andere met eenen stok 1 doch laatstg noemde loste dan een revc verschot. De kogel trof zijn doel en doe boorde de ingewanden van een der vechter zekere Stredwosky, 22 jaar oud. De moordenaar, Lagareff, is ingenieu gehuwd en vader van een kind. Hij we achter de grendels gezet. De herberg, Ancien Jura, in 1 Bapaumestraat, Frankenwijk, te Roubai wordt gehouden door Viktor Mirabell Deze is getrouwd met Philomène Delbe que, oud 56 jaar, weduwe van Georg Bertrand. Van haar eerste huwelijk het de vrouw vijf kinderen, waaronder Celfc Bertrand, 22 jaar oud. Celine verkeert met Gustaaf Breyn metser, 23 jaar oud. Sedert eenigen t werd de jongman jaloersch en Celine mac

De Denderbode | 1908 | | pagina 2