TGroot Lief dadigheid» feest. Den Maandag 10 Februari aanstaande, zal er, ter groote Feestzaal van het Landhuis, een Groot Liefdadig heidsfeest gegeven worden ten voordeele der armen onder steund door 't Werk der Damen van liefdadigheid. De Dames zullen ten huize kaarten aanbieden en wy hopen dat onze geachte lezers haar een goed onthaal zullen voorbehouden. De Tombola van Truien. De trekking der tombola van de provin ciale tentoonstelling van St-Truien heeft plaats gehad, zooals onze lezers weten. De groote prijs van 10,000 fr. werd gewonnen door M. And ré Dumont, de ontdekker der kolenmynen in de Kem pen Het lot is ditmaal niet blind geweest, zooals meD ziet, want het was juist de ontdekking van de kolenmijnen door M. Dumont, die aanleiding gaf tot het houden der tentoonstelling. De legeroefeningen in de versterkte stellingen van Luik, Namen en Ant werpen, zullen plaats hebben van 4 tot 10 September. In 't kamp van Bras- schaat, van 15 tot 24 September. De schietperiodes in het kamp van Beverloo zullen zich opvolgen van 17 Maart tot 13 September en in het kamp van Aarlen van 17 Maart tot 30 Sep- tamber. In het kamp van Aarlen zullen de soldaten bij inwoners gehuisvest wor den. De prijs per dag is van fr 1,25 op fr. 1,50 gebracht, opdat de soldaten het wat beter zouden hebben. Loting. De loting zal dit jaar plaats hebben den 3 Februari in de pro vinciën Antwerpen en Oost-Vlaanderen, den 5 Februari, in de provinciën West- Vlaanderen, Liraburg en Luxemburg,den 8 Februari in de provinciën Brabant, Henegouwen, Luik en Namen. Kieskronijk. Geen mandaat meer. M. Désiré Fiévé Orenier,provinciale Senator voor Oost-Vlaanderen, thans 83 jaar oud, heeft zijne Lastgevers van den Provincie raad bericht, dat hij de vernieuwing van zyn mandaat niet meer aanvaardt. Hij zetelt in den Senaat sedert 1894. Hij zetelde in de Kamer, als afgevaardigde Gent, van 1886 tot 1894. De Rechterzijde van den Provincie raad, vrijdag vergaderd, heeft eenparig besloten aen opoagctaiicn /.otoi oa.» to bieden aan graaf Paul de Smet de Naeyer. Dendermonde. Zondag heeft de poll plaats gehad in de Catholicke Ver- eeniging. Er was stryd tusschen nota ris Vormeersch en advocaat Bruyninckx, schepene der stad. Deze laatste zegevier de met 310 stemmen tegen 230. M. Tibbaut, wordt daarna uitgeroe pen tot eerste candidaat bij de wetge vende kiezingen M. Bruyninckv, twee de, en Dr Van Sande, Wetteren, derde. Sint-Nicolaas. Het Cartel tus schen liberalen en socialisten is ver leden Zondag hernieuwd geworden. Zijn candidaat genoemd werkelyk, Dr Jan Persoons, aftredend lid sup- pleant, Van Hoeylandt, socialist voor de Kamer. Werkelijk M. H. Couillier de Mul der; suppleant.advocaat Goossons-Bara, te Brussel, voor den Senaat. Rechterlijke kronijk. Eén Rubens gestolen. In Sep tember laatst werd er bij graaf EduarJ d'Assche, Louisalaan, te Brussel, eene schilderij van Rubeus gestolen. Deze werd later te Parijs teruggevondeu en zekere Goossens werd aangehouden, op 't oogenblik dat hij de schilderij bij de broeders D... bracht. Goossens bekende ten slotte dat de schilderij gestolen was door zyn broe der Karei, schrijnt erker in dienst van graaf d'Assche. Hij was het die op 11 September de schilderij uit den kader had genomen, ze opgerold en door het venster aan zijn broeder had gegeven. Maandag verschenen beiden voor de correctionneele rechtbank van Brussel. De rechters hebben Alf. Goossens, die een oud veroordeelde is, tot het maxi mum der straf veroordeeld tien jaar gevangenis en vijfjaar bewaking door de policie. Karei Goossens kreeg een jaar gevangenis. Nieuwjaargiften aan Z. HPius X. Bedrag vorige lijst fir. 275,00 Onbekend Aalst, Gentsche stw. 2,00 SCHOUWBURG VAN AALST. Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem. Prachtige Vertooning op Zondag 26 Januari aanstaande. Men cal opvoeren De koopman in kinderspeelgoed,» drama in een bedrijf en De reis van M. Perichon beroemd blijspel in 4 be drijven. Nieuwe tooneelversiering. Prijzen der plaatsen Voorbehouden ge nummerde plaatsen fr. 2,00 beneden plaatsen fr. 1.50 bovenplaatBen, i* rang fr. 1,00 2* rang fr. 0,50. Buffet in de vroegere kleerkamer. Kaarten op voorhand alleen te verkrijgen ten lokale der Maatschappij te rekenen van Zondag 19 Januari, om 9 uren. §tad van Aalst. Vergadering van den Gemeenteraad op Zaterdag 25 Januari aanstaande, om 6 uren namiddag, ten Stadhuize, gewone Zittingzaal. DAGORDE lo Gemeentekas. Driemaandelijksch nazicht. 2* Gemeenterekenschap. Opening van eene loopende rekening in de Stadsspaarkas. 3° Kerkhof. Afstand van Grond. 4® Lager Onderwijs, Schoolbehoeften. Bewaarscholen. Calholieke JongeWacht AALST. Algemeene Vergadering op Maandag 17 Januari, om 8 1/2 ure 's avonds ten lokale 't Hop vak Weenen, bij M' Adolphb DE GENDT, Boterstraat, 1. Dagorde 1. Mededeelingen 2. Prijskamp. 3. Aanvaarden van nieuwe Leden. HET BESTUUR. Allerhande nieuws. MIST. Er heerscht heden Woens dag zulken dikken mist dat men op 10 meters afstand niemand meer erkennen kan. Op 20 meters kon men zelfs geene wagens bemerken. AALST. Zaterdag 11. om 3 1/2 uren 'g namiddags is er ten gevolgen van 't ont ploffen eener petrollamp een begin van brand ontstaan bij de w' Theofiel Tolleneer, Mooreelsche Baan, nabij 't stedelijk slacht huis. doch werd door hulp der geburen dadelijk uitgedoofd. De schade is gering en door verzekering gedekt. AaLST. Een baal hop 1907, gestolen. Zekere Edward De Troyer. werkman in dienst bij M. I )e Rop-De Beer, koopman in hop, bezat de sleutel van het magazijn in de Moutstraat. Nu Edward sprak af met zijn broeder Prosper De Troyer, kaporaal trommelaar der Burger wacht, dat hij, met een kruiwagen een baal hop zou komen halen om ze dan te vcrkuvpci O" 't geld tc dcolen. Nu dll ge beurde gister Dijnsdag Prosper reed met de baal van brouwerij tot brouwerij en zelfs naar Erpe om er zich te kunnen van ont maken. M. De Meersman, koopman in hop, ver nam van M. Monfils, brouwer, dat er hem een baal hop van 1907 was te koop gebo den die onbetwistbaar van diefstal voort komen moest, en telefoneerde het naar 't Bureel van policie. De Adjunct-Commissaris Gita ging dade lijk op onderzoek en vernam dat het de broeders De Troyer waren die de hop had den aangeboden. Ze werden geklist en naar 't Bureel van policie geleid, alwaar ze be kenden de baal hop gestolen te hebben en voegden er bij dat ze de baal te Erpe, Vijf Huizen, in eenen stal hadden achter gela- laten de Adjunct-Commissaris Gits begaf zich naar Erpe en bestatigde dat het waar heid was- Prosper De Troyer heeft reed6 meer dan eenB met Moeder Justicia een eitje te pellen gehad. De baal hop heeft eene weerde van ongeveer 85 fr. LEDE. Melkkoeien gestolen. Toen Jan-Baptist Raachaert, landbouwer te Lede, wijk Barvoetschen Hoek, Vrijdag morgend naar zijnen stal ging, was hij verwonderd zijnen stal te zien open staan. Bij nader onderzoek stelde hij met schrik vast dat er drie van zijne schoonste melk koeien verdwenen waren. Hij liep met zijne zonen seffens in alle richtingen zoeken. Op de weide van Petrus De Craecker gekomen zagen zij eene hun ner kooien loopen. Op het hof van Aloïs Ranschaert von en zij de tweede koe, en een half uur ver in het veld. vonden zij de derde koe, gansch bevuild terug. De bindtouwen waren doorgesneden. Men veronderstelt dat de dieven op zeker oogenblik zich in gevaar zullen gizien hebben en gevlucht zijn, de dieren achter latende. Men zal zich herinneren dat de ma gistraten, tijdens hun onderzoek over den moord f p Mad Bivet, concierge der La kenweverstraat, te Brussel, eene lampet kan en kom hadden aangeslagen, waarop de moordenaar de indrukken zijner bloedige vingers had achtergelaten. Dr de Laveleye en M, Gillet, photograaf van het parket, hebben nu op last van den onderzoeksrech ter die bloedige indrukken vergeleken met de vingerafdrukken van den man van het slachtoffer, die in de gevangenis van St Gillis zit. De proefnemingen zijn beslis send geweest. Er is eene volmaakte over eenkomst tusschen de bloedige indrukken en die der vingers van Felix bive'r. Maandagmiddag gebeurde in de Zuid statie te Brussel een schr kkelijk ongeluk. De werkman lampist Pinois ging zijn loon trekken. Over 't spoor gaande, werd hij door een manoeuvertrein plots verrast. De dood volgde oogenblikkelijk. PinoiB is 26 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen. Toen het ongeluk gebeurde, schonk zijne vrouw 't leven aan het derde kind De onge" lukkige weet dus nog niets van 't wreed ongeluk dat haar treft. Een schoenmaker van Elsene zou trouwen met eene keukenmeid Er waren vele personen op de bruiloft genoodigdDe man zou de spijzen leveren en de vrouw zou ze gereed maken. Maar toen de schoen maker begon nit te rekenen wat het zou kosten om zoo 20 man te spijzigen, be merkte hij met schrik, dat hij daartoe nooit geld genoeg zou hebben Toen herinnerde hij zich, dat hij tijdens eene wandeling met zijn lief te Etterbeek eene groote hoeve had gezien met veel pluimgedierte. Des nachts trok hij er heen, stool een twaalftal kiekens, eene geit en konijnen, die hij allen ter plaats den nek omwrong. Hij stopte alles in eenen zak en ging naar huis, op voorhand lachend om 't gezicht dat zijne toekomstige zou zetten, bij 't zien van al dat lekkers. Maar, helaas hij ontmoette een policie-agent van Etterbeek, die, zeer nieuwsgierig uitgevallen, hem vroeg wat hij daar in den zak droeg. Men raadt nu het einde van het ellendig avontuur. De bruidegom werd met den buit naar het policiecommi8sariaat gebracht, het gesto- lene werd aangeslagen en de schoenmaker zoolang weerhouden, dat hij telaat kwam voor de bruiloft. Over eenige tijd liet een handelaar uit de Godecharle88traat. te Elsene, M. B. zijn handel over voor 20,000 fr. aan een Franschman, die zegde Theofiel Moreau te heeten. Deze verbleef te Brussel met zijne vrouw en zijne dochter. Zaterdag namiddag kwam de substituut van den prokureur d.r Republiek van ReiniB, M. Rollin, in het Kommissasiaat van Elsene en vroeg om den Kommissaris te spreken De Fransche Magistraat zegde dat hij zoogezegden Theofiel Moreau kwam aanhouden. Deze waB niemand anders dan Jean Lestoquoy, gewezen beschuitfabrikant te Reims, beschuldigd van bedriegelijk bankroet ten beloope van 400.000 fr. Eenige minuten nadien was de bankroe tier aangehouden. Er werd eene huiszoe king gedaan en eene som van 4,000 fr. en talrijke juweelen werden aangeslagen Jean Lestoquoy word in het gevang van St-Gillis opgesloten. Hij zal uitgeleverd worden, zoodra hij in België de straf zal uitgedaan hebben, die hem zal toegekend worden voor het dragen van een valschen naam. Eene dronken vrouw vertelde in eene herberg te bt Joost ten Noode met vele bijzonderheden, dat zij haren man vermoord had bij middel van revolverschoten Om hare ontroering te stillen, dronk zij den eenen borrel achter den anderen. De policie werd verwittigd, de vrouw meegenomen naar het policiebureel, waar zij opnieuw het verhaal van den moord opdischte. Een agent werd naar hare woning gezonden en daar trof deze den man, een handelsreizi ger, die juist van zijne reis terugkwam, goRsol ongo^oord Tnpn hpgrepp men dat de vrouw in hare dronkenschap het geheele verhaal verzonnen had. Al de leerlingen der Normaalschool van Gent zijn, wegens ziekte, naar huis gezonden. Naar het schijnt, is de typhus in 't ge sticht uitgeboi8ten zekere August Van Stuyvoort, een leerling der 3® klas, is reeds overleden, twee anderen verkeeren in ster vensgevaar. Na eene raadpleging van ge neesheeren is besloten, de schoo. onmid dellijk te sluilen. Maandag morgend om n 1/4 uren. is een ei g ongeluk gebeurd op 't Manoeu- verplein te Gentbrugge. De lansiers waren hunne oefeningen aan 't doen. Bij een omdraai stuikte een jongen van zijn paard. Hij kreeg hierbij nog een hoefslag op de borst. De jongeling bleef bewusteloos lig gen. Doctor De Raeve inderhaast bijge roepen, bracht hem tot zich zeiven. Hij klaagt over inwendige pijnen. De docter verklaart den toestand van den ongelukkige ernstig. Vrijdag ontmoette de veldwachter op de Kronenhoek te Sint-Gilies Waas een vreemdeling, die al de huizen der buurt afliep en zich voor uurwerkmaker en ver- tinner uitgaf. Bij Domi n Domien De Munck, herber gier, Blokstraat, had hij de huishorloge kunnen loemaken; bij F. Thyssens, schaap- horder, eene zakhorloge Bij den landbouwer Van Duyse, te Vra- sene, op Groot Laar, had hij twee regen schermen te maken gekregen de nieuwste der twee had hij niet meer in 't bezit als de veldwachter hem aanhield. Bij al de be woners dier wijken had hij gebedeld en de opbrengst er van verdronken. Het is J. Dhaen, een oud-veroordeelde, rondlooper van St-Nikolaas. Hij werd voor den heer vrederechter gebracht, die hem drie jaar Staatspensionaat gaf. De rustige wijk Drie Sleutels te Wa- regem is door een schrikkelijk ongeluk in opschudding gebracht. In een der kleine werkmans! uisjes, naast de herberg De Drie Sleutels, woont Camiel De Mun ster en zijne echtgenoote Marie Moerman. Zij hebben zeven kinderen het jongste is zeventien maanden oud en het oudste 14 jaar. Allen zaten Vrijdag avond, om 6 1/2 uren, rond de stoof De Munster bad de kleine Anna op de knieën. Vrouw De Munster, het vuur willende aanwakkeren, sloeg met het hoofddeksel eenen kluit koles kapot en raakte hierbij de glazen petrollamp, die juist boven de stoof hing. De lamp vlooj in stukken en de petrool stortte in de stoof en op de buis. Eene geweldge ontploffing had plaats en de brandende petrool spatte in alle richtingen. Hertverscheurende hulpkreten weerklonken. De moeder grsep naar de kleinen, doch moest ze loslaten daar zij in weinige oogen- blikken in brand stond. De ongelukkige vluchtte langs achter buiten, om hulp roepende. De negenjarige Cyriel liep al brandende naar de voor atraat. De vader, die de kleine Anna vasthield, trachtte de andere kleinen weg te duwen, dochzijne kleederen hadden reeds vuur ge vat en het was hem onmogelijk iets te doen. De ongelukkige dacht slechts aan het kind dat hij den arm hield. De brandende petrool liep over zijn aan gezicht en handen. Geburen kwamen dadelijk binnen ge sneld terwijl anderen met Vrouw De Mun ster naar de pomp liepen om hare brandende kleederen uit te dooven Dit hielp niet en de ongelukkige wentelde zich in den mest- poel. Hierdoor waren de vlammen uitgedoofd. Vrouw De Munster had erge wonden over haar aangezicht, borst en armen. Kleederen had zij niet meer aan die waren tot pulver verbrand. Zij was onkennelijk. Men moest den kleinen Cyriel de klee deren van het lijf trekken, daar men onmo gelijk het vuur kon uitdooven. De knaap had brandwonden op de billen en de han den. Vader De Munster geleek eene bran dende toorts. De geburen namen hem de kleine Anna af. Men moest hem de brandende kleederen afrukken. De arme man had ijselijke brand wonden over het lichaam en meest aan de handen. De nagelen waren uitgebrand. De kleine Anna was erg gesteld en had wonden over heel het lichaam. Een begin van brand dat ontstaan was, werd dadelijk gebluscht. Men liep om dokter Constant Van Ackere, die zijne geneesmiddelen medebracht, Hij werd door menschlievende geburen gehol pen. De ongelukkige slachtoffers werden ter plaats verzorgd. Er was seffens een groote toeloop van volk en iedereen had medelijden met de arme lieden. In het armmoedig huisje moesten zij op matrassen liggen tot de geneesheer hen verzorgd had. Het was elf uren, toen zij allen verbonden waren. Geburen zijn ter plaats gebleven en ieder een heeft Zaterdag rijnen penni; g in eene schaal gelegd om de ongelukkigen verder te kunnen helpen. Camiel De Munster is 43 jaar oud en houtzager van s iel. Zijne vrouw, 35 jaar oud, gaat 's Zon dags in den zomer, naar de buitenkermissen met wafelB om in het onderhoud van hun kroost te kunnen voorzien. De vijf andere kinderen, die kleine won den bekomen hadden, zijn allen min dan twaalf jaar oud- De Munster is gekend als een braaf en naarstig werkman. Nooit heeft het gezin het minste teeken laten blijken zijner ellende. De Gemeenteoverheid is Zaterdag mor gend ter plaats geweest en zal zich de zaak aantrekken. De slachtoffers zullen op de kosten der gemeente verzorgd worden en twee zickendieners verzorgen hen. De toestand van vrouw De Munster is bedenkelijk. Zaterdag morgend, te 4 ure, heeft eene sloep van De Panne in zee een bootje gevonden, waarin een visscher van Duin- kerke zat, bijna dood van koude. De was van de sloep D. 1106, waar hij werk zaam was, in een bootje naar een drijvend wrak gezonden, om het te verkennen, 't Waren eenige planken. Toen hij aan br.ord wilde terugkeeren, vond hij de sloep niet meer. Een mist was opgekomen en de arme visscher bleef aldus van 11 ure 's avonds tot 4 ure 's morgends verloren op zee in dichten mist. Na verzorgd te zijn is de man door eene sloep van Duinkerke terug naar de haven gebracht. Zaterdag gebeurde er in het groot gevang te Leuven een vreeselijk drama. Een ter dood veroordeelde heeft een der bewakers verscheidene messteken toege bracht. De feiten gebeurden als volgt Een bewaker van eerste klas, M. Lefeb- vre, ging met een gevangene van zijne sectie, zekere G..., 22 jaar, ter dood ver oordeeld, mede naar de pomp. Eensklaps wierp de man zich op den bewaker, haalde een mes dat hij in de mouw van zijne vest verborgen gehouden had, te voorschijn, en gaf Lefebvre verscheidene geweldige steken. De bewaker, eerst Btom van verbazing, kwam weldra tot het volle besef van het gebeurde terwijl hij om hulp riep, spande hij al zijne krachten in om den aanvaller te overmeesteren. Deze laatste ging voori met zijn slachtoffer te steken en ook te bijten. Dank a<in de spoedige tusschenkomst van het personeel kon men Lefebvre uit de handen van den razende halen en dezen laatste overmeesteren en in eene tuchtcel opsluiten. De bewaker ontving de eerste zorgen in de ziekenzaal hij heeft verscheidene won den aan het gelaat, aan den haU, aan de armen en aan de borst en is daarenboven vreeselijk in de hand gebeten. Dit bloedig tooneel heeft in het gevang eene groote ontroering teweeg gebracht. Men kent de redens niet welke den plichtige aangezet hebben M. Lefebvre aan te vallen, want deze is een voorbeeldig agent. Vrijdag nacht werd in het Zuider kwartier, te Luik, eene aanhouding ge daan, waaraan men het grootste belang hecht. Twee agenten der veiligheidsbrigade be vonden zich in de Gudleminstraat, toen zij een kerel ontmoetten wiens houding en manieren hun zeer verdacht voorkwamen. tar, 1 Iet t e bor e kee De ntzeti De agenten spraken den onbekende aan, 't Was een Vlaming van rond de 25 jaar, van middelmatige gestalte, bleek en mager aangezicht, met een zwarten nogal zwaren kn> vel De man liet papieren zien op naam van Van D... en zegde uit het Groot-Her togdom Luxemburg te komen. Een der agenten onderzocht zijn boekje, waarin de persoonsbeschrijvingen van al de opgezochte personen staan Hij bestatigde aldus dat de kerel opgezocht werd om eene straf uit te doen van 3 maanden gevangenis, tot dewelke de boetstraffelijke rechtbank van Charleroi hem had veroordeeld voor aanslag op de zeden. Hij werd naar het policiebureel geleid en daar bestatigde men dat Van D op treffende wijze geleek op de persoonbe- schrijving van den moordenaar der kleine Anna Bellot, die te Brussel zoo jammerlijk vermoord werd. Zaterdag morgend werd de kerel onder vraagd door M Laurent, overte der veilig- heidspolicie. Inlichtingen werden gevraagd aan de parketten van Charleroi en van Brusael. Zondag morgend is Van D. naar Brussel overgebracht, waar hij vermoedelijk in tegenwoordigheid zal gesteld worden van de personen, die den vermoedelijked dader der misdaad hebben gezien. Naar men uit Turnhout schrijft zou er Zondag in den laten avond een echte bandieterij gepleegd zijn op het einde der Otterstraat. Terwijl Mr D afwezig was, zijn twee kerels met zwartgemaakte aange zichten in zijne woning gedrongen. De vrouw, die alleen thuis was, dierf niet om hulp roepen, zoo zeer was zij door deze verschijning verschrikt. De kerels dwongen de vrouw de plaats aan te wijzen waar het geld geborgen waB. Zij namen dan eenen geldbeugel bevattende :omj 9 fr. meê. Toen de man thuis kwam ver- jees telde de vrouw haar wedervaren. Maandag morgend werd eene klacht ingeniend bij de policie. die natuurlijk een onderzoek zal instellen. Zondag morgend, ten 4 ure, heeft er 1 in de mijn n° 5, de Sans Calotte, afhan- gende van de Couchant de Flénu, te |_,e Quaregnon, een erg ongeluk plaats gehad, namelijk in de galerij van 8oö meters, waar Prij 19 werklieden aan den arbied waren. Het Hl noodsein werd gegeven door 17 werklieden, Hol die op 788 meters werkten. Zij voelden Hol eene hevige luchtverplaatsing en een onge- X« luk vermoedende, deden zij zich aanstonds H< ophalen, om te vertellen wat er gebeurd fr. 1 rant en v ierst en e and I De fork De nare poor eel v Iet 1 ras F ïerae fedhi nan Teen In :laarl ij vo •loot >eric mare ets t' De p •orgs rerdc Ee neld nen iomf ime :e dc Ni Ro| Oi bo\ Bijna op hetzelfde oogenblik klonk de Ro< noodbel van de galerijen op 800 meters. Een werkman, Leon Duez, was door de Pla luchtverplaatsing omvergeworpen, evenals twee van zijne gezellen zij namen aan stonds plaats in ophaalbak en vertelden, toen zij boven kwamen, dat er eene grauw- Ma vuur ontploffing had plaats gehad en er Krt slachtoffers moesten gevallen zijn. Er werd Gai aanstonds hulp ingericht en eene ploeg M« redders daalde naar beneden. Daar lag alleB dooreengeworpen en kermende werk- Mo lieden lagen ten gronde. Pe In het geheel vond men zes dooden en Crc zeven ernstig gekwetsten. Vier andere werklieden hadden lichte wonden. Twee waren geheel ongedeerd en konden onder £ri 't rooken hunner pijp naar huis terugkee ren. De lijken zijn niet verminkt. Allen zijn gestikt, enkel aan armen en gelaat dragen zy eenige brandwonden. Bovengehaald werden de dooden aan- stonds door de familie herkend, gelijkt en naar hunne woning gebracht. Natuurlijk hadden hartverscheurende tooneelen plaats. De gekwetsten werden ook naar huis gevoerd, na door de geneeBheeren verzorgd te zijn Zij lijden niet alleen aan uitwen dige, maar ook aan inwendige brandwon den, want zij hebben het vuur ingeademd. De ramp was rond 5 ure in het dorp ge kend en eene groote menigte snelde naar de mijn n 5. De oorzaak is nog onbekend. Ten xo ure 's morgens waren de ingenieurs ter plaats en zij hebben aanstonds een onderzoek begonnen. De geredden herinneren zich niet veel. Zij hebben enkel een groot gerucht gehoord en zijn ten gronde geworpen. Hoe zij uit die hel zijn geraakt, wie hen gered heeft, daarvan herinn ren zij zich niets, wegens de hevige ontroering. Toen de toegesnelde menigte vernam ddt de ramp met zoo erg was als men eerst gevreesd had, werd zij kalmer en ging uiteen Er heerschte den heelen dag over Quaregnon eene sombere stilte. Hier en daar stonden groepjes menschen half fluiste rend te praten. Nu en dan werd een lijk door de straten gedragen. Men zegt dat een der gekwetsten, vreemd aan de streek, in zijn logement geweigerd werd, en men den ongelukkige naar het gasthuis van Bergen moest brengen, niet tegenstaande zijn toestand zeer erg was. De niet gekwetste werklieden, die wer den bovengebracht, w.iren als verdwaasd of leden aan een zenuwachtig beven, dat zij niet konden bedwingen.De redders moesten ook een ontstanen brand blusschen, dien zij evenwel spoedig meester waren. Ten 11 u. 15 werd het laatste lijk, naar men hoopte, bovengebracht. Op 't oogenblik dat men de ernstig ver branden bovenbracht, sprong een van hen eensklaps in eene kuip ijskoud water, die in de nabijheid stond. Men haalde hem er aanstonds uit en bracht hem naar zijne woning. Men zegt dat hij reeds overleden is. Volgens de laatste berichten zijn er acht dooden. Nederland. Een nijdige kraai. H-.t volgende 1 ut allediagsche voorval had Zaterdag middag bij Wateringen op den weg naar de Heul plaats. Een gezelsctiapje van enkele kinderen, naar schatting 7 of 8

De Denderbode | 1908 | | pagina 2