Zondag 26 Januari 1908 5 centiemen per nummer. 62"e Jaar J020 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad an t Arrondissement van Aalst. vaderland, taal, vrijheid GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM Weêrstand in Frankrijk. Leergang van Moeshovenierderij. v. Plaatselijke Geschiedenis. Vergemakkelijking der pleegvormen van liet huwelijk. ZondagTust. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE. ,'it blad verschynt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor le Stad 5 frank met den Post versomien 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zee ns.andenfr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving dii.digt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- va ïgen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CVIQIJE ttllJH. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnisser. op 3«. bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën ait vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AalslJanuari 10O8. Wij schreven er reeds meermaals over en onze geachte lezers zullen liet zich herinneren dat deFransche wetgevende Kamer een wetsontwerp heeft gestemd waarbij de Fundatiën van Missen, Jaar getijden, Loven voor overledenen, enz., verbeurd worden verklaard ten voor deele van de Bureelen van Weldadig heid. Maar of dc goederen en gelden die deze Fondatiën verzekeren wel deze Bureelen zullen te goede komen dat is een andere kwestie. In alle geval als men in acht neemt wat er met de geroofde klooster en kerk goederen is gebeurd ja, als men zich herinnert dat de opbrengsten der ver koopingen ten meerderen deele aan de maat en den strijker der likwideerders plakken bleven, dan is het gruotelijks te betwijfelen dat de Bureelen van Welda digheid er rijker zullen meê worden. Bij de likwidatie der geroofde kerk en kloostergoederen werden er zulke schreeuwende misbruiken bestatigd dat men het als een waar schandaal uit krijten mag. En zoo schreeuwend zijn die schan dalen dat aposlaat Combes, hij, die de kloosterlingen uit't land verbande en hunne eigendommen deed verbeurd ver klaren in den Fransche Senaat eischte dat eene commissie zou aangesteld wor den cm na te speuren waar de opbreng sten der geroofde kerk en kloostergoe deren verbleven zijn. Verontweerdigd riep Combes uit Speculanten werpen zich als roovers op de kloostergoederen om zich le i verrijken. Ik heb verbaasd gestaan van verontweerdiging als ik zekere zaken vernam en zekere rekeningen onderzocht. Maar 't is een eerlooze plundering en ik zal mijne politieke eerlijkheid tegen alle verdenking verdedigen. Valt er dan niet te twijfelen of die Fondatiën wel gansch zouden te goede komen aan de Gestichten van openbare weldadigheid Het is dus niet te verwonderen dat dit wetsontwerp van rooverij eene ernstige verontwaardiging verwekt niet alleen onder de catholieken maar ook ouder de protestanten. M. Roberty, een der voornaamste protestantsche Dominês van Parijs, gaf den eerste lucht aan zijne verontweerdi ging tezelfder tijde zijne deelneming uitdrukkende in de droefheid bij de catholieken door de roovery veroor zaakt. Onlangs schreef hij hierover Het gouvernement heeft begrepen dat de kerken niet konden gesloten wor den, maar zijn begrip der gevoeligheid van de godsdienstige overtuiging is niet verder gegaan het wil de stichtingen voor Missen aan de Bureelen van wereld lijke weldadigheid toekennen. Niets kan harder de catholioke gevoe lens treffen. Gehoopt hebbende eene zekere geldsom na te laten om de rust te verzekeren van zielen die men be mint, en dan dat geld,gemerkt met den stempel van innig Geloof zien ontne men aan zijne bijzondere beslemming!... Men heeft de kerken niet gesloten Wu zouden gewenschl hebben dat men met dez-'lfde goedwilligheid zou gehan deld hebben ten opzichte der Fondatiën voor Missen, en dat dit geld, dubbel calholiek. ter band gesteld werde aaD de huidige parochieraden. Ziedaar wat rechtvaardig zou geweest zijn. Ziedaar wal het eenvoudigste begrip van het mensclielijk recht vereischt. In plaats daarvan wonen wij eene echte inpalming bij. Dal ten minste een protestantsche Dominè, die in politiek heel en gansch overhelt naar links, aan zijne in nood- zij ude broeders de betuiging geve van zijne christene droefheid en genegen heid. Een andere protestantscheDominé, M. Jozef Viénol, leeraar bij de Vrije Facul teit van Godgeleerdheid te Parijs, schrijft het volgend verontwaardigd verzet in de Revue Chrétienne h Wij kunnen in geenen deele de inpalming goedkeuren der godvruchtige Fondatiën, onder voorwendsel dat de catholieken geweigerd hebben cero dienst vereenigingeu te stichten. Een ander protestantsch orgaan Le Chrislianisme au 20® siècleduet opmer ken dat de protestantsche tempels niet getroffen zijn, door de inpalmingswet, zij hebben immers geene Fondatiën, maar zegt dat zij zich solidair ver klaren met de catholieken en verzet aanteekenen tegen de schending der grondbeginselen van het recht. Ziedaar hoe de protestanten denken over het wetsontwerp van inpalming, of liever, van rooverij door du Fransche wetgeveude Kamer gestemd. Men hoopt dat de Senaat het wetsont werp zal verwerpen ijdule hoop want de Fransche Senateurs zijn van den zelfden deesem als de Kamerleden. Wij roepen vooral de aandacht onzer geachte lezers in op die toestanden iu Frankrijk, omdat wij hun op 't hart zouden drukken kunnen dat zoo de libe ralen hier te lande de overhand behalen wij ons aan denzelfdeu godsdienstoorlog mogen verwachten. Hoe dikwerf reeds hebban onze libe ralen ons niet voorzegd dat hunne Fransche Logiebroeders hun voorbeel den geven die zij hier zullen naleven zoodra zij er de macht zullen toe heb ben Op 't laatste anti-catholiek congres, op Kerstdag u. le Brussel, werd aan, tut anti-catholiek pi ogi am van liaat en nijd lucht gegeven en 't voorzegt ons Oorlog tegen de K-rk, oorlog tegen d priesters, oorlog tegen de kloosterling, n de klauwen u.tge- sto-.e.nnaar hunne bezittingen, to trie verdelging van de gousuiens- tige ceremoniën in 't openbaar, veijaging der ckiist lijko leering in ue schouthet kruisbeeld verwij derd uit de school en de gerechts hoven, geene processièn, geene be rechtingen, geen openbare gods- oi--nstige begr feniss-n meer, geen hruisk-in op den lijkwagens, lijk te St Jans-Molenbeek en te Vervi. rs, kort* m 't is al vervolging en ver druk hing dat de macunnieke klok slaat. L N GENOOTEN herinnert u dit alles bij de stembus in Mei en Juni aaust. wanneer de liberalen en socialis ten u schijnheilig weg zullen zeggen dat zi| de ware voorslaanders zijn van 't be houd van 't H. Geluof onzer Vlaamsche voorvaderen Bemesting der droge vruchten. Zooals wij dit reeds zagen, hebben de droge vruchten erwten, boonen en labboonen het vermogen de vrije stik stof der lucbl te vestigen en aldus den grond aan dit kostbaar bestanddeel te verrijken. Theoretisch bijgevolg, kon den wy ons in deze teelten van elke stikstofbemesting onthouden zelfs kon deze de zaadvorming schaden, door de ontwikkeling der groene deelen buiten gewoon te begunstigen ten uadeele dezer. Practisch evenwel, za! het meestal noodzakelijk of voordeelig wezen eene gematigde toepassing van- stikstof te geven, vooral op snijboonen en schelp- erwten, welke min voor bun zaad dan wel vour hunne pluis geteeld worden. Deze stikstof zal den eersten zweepslag geven, de eerste ontwikkeling der plant begunstigen bij het begin van het goede jaargetijde, wanneer de microben der slikstofvestigiug zich nog onvolkomen opde wortelen zullen gevestigd hebben, op die wijze, zal de goede ontwikkeling der pluis insgelijks verzekerd zijn. Evenwel, worden de erwten nooit op eene recbtslreeksche bemesting met stal mest geteeld, noch in overvloedig ge beerden grond inderdaad, zij verge noegen zich meteen betrekkelijk armen grond aan stikstof. De minerale zouten, fosfoorzuur, po- tasch en kalk spelen eene gansch over wegende rol in de bemesting van erwten en boonen, daar zij zeer gretig zijn naar deze pestanddeelen Vergeteu wij niet dal onder de minerale zouten het de potasch is oie de groole dominate is bij de vlinderbloemigen. Men moet dit bestanddeel bygevolg in hooge maat aanwenden wil men spaarzame uitsla gen en winstgevende opbrengsten beko men. Verbonden mei kalk, 't zij deze om Ier vrijen toestand of in verbinding met de ijzerslakken aangewend wordt, werkt de potasch op eeno zeer gevoelige wijze op de hoedanigheid der produklen evenzeer als op de ruwe opbrengst. De opneembare fosfaten en potasch- mesten mogen bijgevolg niet ontbreken op het oogenblik dat hel leven der erwten, voor den winler gezaaid, her neemt, of op het oogenblik dat de erwten en boonen, 11a den winter ge zaaid, iu leven komen. Door de erwten vroeg in de lente gezaaid worden, zal het volstrekt noodig zijn de ruwe potasch zouten vóór of gedurende den winter aan te wenden do verdichte potasch zouten mogen on- middelijk vóór de zaaiïng aangewend worden. Voor late labboonen en boonen, die slechts op het einde van de lente in vollen grond gezaaid worden, mogen al de zouten onverschillig op lentelabeur uitgestrooid worden. Men wende bijgevolg per are aan, zoowel op erwten en labboonen als op boonen, van 1/2 kgr. tot 1 kgr. en zelfs tot 2 kgr. ammoniaksulfaat wanneer het snijboonen of schelperwten geldt 10 kgr. slakkenmeel en 4 kgr chloor- potasch. of 8 kgr. zwavelzure polasch magnesia. Verboden nadruk. JAN. o In een handschrift, berustende in de Nationale Bibliotheek van Parijs, brieven, dichten en andere schriften bevattende, gewisseld in het begin der verledene eeuw tusschen eenige leden der Catha- rinisten te Aalst en zekeren Dit-nberghe, priester proost der Rederijkkamer Slaut d'oog OP CHRI6T1 CRUYs i le Brugge von den we overschreven een beschrijving op Aalst gemaakt in de I7e eeuw door zekere Dienberghe, ale bijvoegsel op Guicciar- dijne beschrijvinge van alle de Neder landen, Amsterdam 1612. We denken niet nutteloos werk te ver richten die nota over te drukken, zoo de aandacht erop inroepende, van degene die zich met de historische kwesties, onze stad betreffende, bezig houden. Om de lezing ervan te vergemakkelijken, hebben we ons veroorloofd eenige zintee kens in den tekst te plaatsen. De Stad van Aelst den naem voert van het oude casteel, welk gestaen heeft achter het gasthuys beneden cle kereke, dat M pinkock's-bcrg of berg van plaisance ghenoemd werdt. by den gotthen in het jaer 489 opgebouwdhet omliggende kwar tier van deze stad was eertyds genoemt brabant in lottiyck naer de stadt lottryck dooi die van gent gerasccrt des (zelfs,, stadssegel ende cenen metaelen a:cndt zyn i.ocn in sint ntcolaes kereke welke stadt (Lottrycki gheraemdt werdt gestaen te heb ben tut velsieke alswaer gevonden zyn twee hondert silveren medalicn ende twee stuc- ken gouds ende munte met dese opschrift Sevkrus pius Augustus als oock inede een metalen beelt, enue ouden aerden schaelen én cruyeken een cornalyn ende quicksteen eenen satyrus ende leeuw daer op gegra- veert, daer beneffens een granaet van groo- ten weerden dit landeken van Aelst heeft van oudts den tytel gehadt van graeflyck heyd, wiens graeven met eede gebonden vvaeren aende keysers, door welcke oor- saecke die graven van vlaenderen princen des heylichrycks genoemt zyn geweest, een der vier chiycsgraven des ryeks ende voor- staenders des bisdoms van Cameryck, eenighe meynen dese graeflyckiieyd oor spronck gehadt te hebben uyt den graven van nieuw casteel in 't jaer 948 tot Ghendt ghebouwt vanden keyzer Otto de eersten, als het bracklandt met den vier ambachten In het Staatsblad van Woensdag der verledene week zijn do wetten versche nen, welke onlangs door de Wetge vende Kamers werden gestemd, ten einde de voltrekking der huwelijken te vergemakkelijken. Eene eerste wijziging, door die wetten ingevoerd bestaat hierin, dat de vrou wen voortaan ook als getuigen zullen kunnen dienst doen bü 't sluiten van aklen van den burgerlijken stand, bij voorbeeld bij bel voltrekken van huwe lijken Tot hiertoe waren enkel perso nen van het mannelijk geslacht daartoe bevoegd. Het is echter niet geoorloofd, dat man en vrouw (die oen echtpaar uit maken) bij dezelfde akte als getuigen optreden. Eene andere schikking, in de nieuwe wellen opgenomen, bepaalt dat het getal getuigen, by het huwelijk vereischt, voortaan nog enkel twee bedraagt in plaats van vier, zooals vroeger. Ook bij 't vervullen van sommige pleegvormen, die in enkele gevallen vereischt worden en liet huwelijk voorafgaan, wordt het aantal noodige getuigen van vier op twee verminderd. Voor do akte van bekendheid (noto- rieteit). die vereischt wordt wanneer een der personen, die huwelijk willen aangaan, de noodige geboorieakte niet kan overleggen, zullen voortaan twee getuigen volstaan, terwijl er vroeger zeven werden gevergd. Al deze wijzigingen zullen natuurlijk bijdragen om het vervullen der pleeg vormen, voor het sluiten van een huwe lijk vereischt, te vergemakkelijken, en aldus de belanghebbenden van moeilijk heden en bekommeringen te ontlasten. Zij maken dus eeno werkelijke verbe tering uil, en zullen door het publiek met genoegen worden ontvangen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 26 Januari 1908, M. Meirschaut, Korte Zoutstraat. 999 Het liberaal Veegblad, het orgaan der Aalstersche liberale firma Vijf Ezels C" deelt meê onder den titel 't Regent ontslagen in Denderbode's abonnementskantoor dat, tot zelfs boerenburgemeesters, zeer verknochte steunpilaren van den kleri- kalen winkel, hun blad terug zenden met de meldingop den band tgeweigerd-. Wat kan dat betcekenen vraagt het Veegblad i>. Inderdaad de Burgemeester van een onzer omliggende gemeenten zag met nieuwjaar van zyn abonnement op De Denderbode n voor 1908 af en 't eerste nummer van dit jaar kwam ons terug met melding op den band ge weigerd. Nu dit is slechts een allejaarlijksch feit. Bij welk dag of weekblad valt het niet voor In alle geval er zullen niet veel Bur gemeesters van ons Arrondissement het liberaalVeegblad opzeggen want er zyn er maar enkel twee meer. Nu, hoe is de redactie van 't Veeg blad dit tor w ete gekomen Ziedaar de kwestie. Onbetwistbaar is het die hoer Burge meester niet *t is immers een zeer verknochte steunpilaar van den kleri- kalen winkel, dus geen Hoeren catho- I liek, en die zal voorzeker het aan de redactie van 't Veegblad niet zyn gaan vertellen. En wat dan Wel dat het schijnt als of er, in de Postbureelen van Aalst en Moorsel,een kerel in bediening is,die het geheim zou verklappen dat hij gehouden is te bewaren. Als dit waar moest zijn dan zou er gestadig gevaar bestaan dat het geheim der brief- en postkaart wisseling kan geschonden worden. Zoo zou Jan kun nen ter wete komen datPieter aan Frans een brief heeft geschreven en als 't een postkaart is waarvan or kwestie was. Zoo ook zou een nijveraar, een hande laar, een winkelier kunnen vernemen waar zijn concurrent zich bevoorraadt, enz., enz. Wij roepen hierop de aandacht in van wie 't behoort. 't Veegblad heet ons den hate- II jken Denderbode. Goed zoo 't zou ons ten zeerste grio- ven moest men ons met eene vriendelijke benaming vereeren. Eindelijk vraagt 't Veegblad of het de pastoors zijn die d'oü versleten vodde (De Denderbode) in den vuilbak doen werpen om ze te vervangen door 't or gaan van 't goudvinksken. Zou 't Veegblad dat zoo wel ingelicht schijnt te zijn de zaak niet nader willen verklaren Schippers en voerliên zetten elkander over O NEEN ze zijn tegen den Godsdienst niet. In kiezingtijd halen onze liberalen hun masker van schijn heiligheid uit hun arsenaal en herhalen zij op alle toonen, bazuinen het over de daken uit dat ze hoegenaamd tegen den Godsdienst niet zijn, enz. En of zo hiermeê nog vele kiezers om den tuin kunnen leiden gelooven we niethier en daar nen gepatenteerde uil der Chipkakliek, ja. De monschen zyn uitgeslapen en ze onthouden te goed wat de liberalen op hunne congressen besluiten. Men weze gerust, het staat in 't ge heugen geprent wat een geusche spreker zei op 't anti-catholiek congres te Brussel op Kerstdag gehouden. Hjj zegde onder ander a Laat ons niet zeggen dat men alle overtuigingen moet eerbiedigen, dit is eeno leugen. De waarheid is, dat men. de godsdienstige overtuiging moet in den grond boren. En gij, liberalen, gij moogt aan uwe vrouwen en kinderen niet meer toelaten naar de kerk te gaan. Een geestdriftig handgeklap en bra vogeroep volgde, dus een bewijs dat de aanwezige liberalen de gansche verkla ring goedkeurden. Moet men dan niet schijnheilig zyn tot in 't merk der beenderen om zich te durven voorstellen als vrienden en voor staanders van den R. C. Godsdienst v VOOR DE OUD-SOLDATEN. W Volgens de wet van 3 Juli laf 1870 hebben de milicianen, inge- vvjL lijfd van 1871 tot en met 1874 en welke hunnen diensttijd volbracht hebben, recht op 55jarigen ouderdom op een pensioen van 125 tot 200 franken per jaar volgens den tyd onder de wa pens verbleven. De talrijke maatschappijen van Oud soldaten, welke in het land, bestaan zullen wel doen, diegenen harer leden op te zoeken dip recht hebben op dat pensioen, en de noodige voetstappen aan te wenden om de rechthebbenden het pensioen te doen bekomen. WAT ER in de verwereldlijkte hospitalen maar al te dikwijls voorvalt Een goval van droeven aard is dit Een artillerist te Rennes werd plotse ling ziek en naar het hospitaal gebracht. Zijn broer werd bij zijn sterfbed geroe pen, deze vroeg om den aalmoezenier voor den stervende. 0 De zieke heeft daartoe geen verzoek ingediend bij zijn intreden in het ziekenhuis was het antwoord van den dienstdoenden onder officier. En of de broeder van den ster vende al pleitte of verzocht geen aalmoe zenier werd toegelaten ea de artillerist stierf zonder priester. Anti-clerikalism kent immers geen genade, zelfs niet voor een stervende Daar is de liberale partij in staat voor, waar zij meester is van de regeering... doch hier in België tracht ze die feiten dood te zwijgen, daar, zoo zij bekend worden, zij nooit meester kan worden van België en daarzullen wij catholieke bladen wel voor zorgen. GROENE PIE stelt ons een vraagsken In de vijfde sectie zegt hij, was ik wedorom als Voorzitter aangeduid, wat zal a Denderbode - daarvan zeggen Ach heere Hoogmoedige zotten zijn ook lièn. maar ze gelden er naar. werden ghedestineert om des keyzers gar- nisoen onderhoudt te doen op het casteel liggende, ende tot een graefschap uytge gheven is, een der welcken graven, ten houwelycke gekreghen heeft de dochter van Dirck, grave van Vlaenderen, by de welcke den oon oock mede Dirck ghenoemt ter werelt ghebracht is dese, gheworden graeve des vooneyden landt, is souder wet tighe kinderen overleden in het jaer 1174 waerdoor Philips van elsatc heere van Viaenderen middelen om prince van Aelst te werden ghehadt heeft het casteel én lan den hadde boudewyn van ryssel den keyzer Hendrik den derden ontrocken ende by transactie beseten ende synen bone robrecht de vriese ten houwelycke gh gheven. na hem het zelve weder gheraeckt is aen de gtntsche afkomste ter tyd toe dat die voor- seyde philips wesende van het maechschap van robrecht de vriese daer aen gheraecht is en van den keyzer fredericus ghehuldt daer teghen segghende ende hem oppose- rende h. Dirck heere van Dixmuyden ende beveren in maechtschap naerder bestaende den overleden grave Dirk van Aelst na dien tyd is het noyt van Vlaenderen afge- scheyden gheweest. Aelst vereert is met een borggraef- schap, aldaer men voortyd munte plach te slaen, welk recht van daer tot Ghendt door graef gisye ghetransporteert is geweest. Hier is een canonisie van sint Gangericu9, twee mannen cloosters ende eenen vrouwen clooster Die borghers alhier genieten al een privilegie met de overheden ende mo- ghen vry vervoeren in d'een of d andere jurisdictie de inwooners deser stadt haer manlyck toonden tegen die van gendt in het jaar 1453 krygende revenge van de schanden die zy in het jaer 1380 van die van Ghent gheleden hadden is oock wel vermaart gheweest door dies, daar voor die noortman en tyran over vlaenderen, willens doodt geschoten is geweest doen hy den graef Dirck van Elsate daer in belegerde, tot Aelst. in den jare 1483, de landt dach gehouden wierdt door de ghesanten van maximiliaen roomsch coninck alwaer 6yn dochter margriete te houwelycke toegheseyt wert aen Carel de achste coninck van vrankryck Staende dese leste voorleden troubelen, dese stadt, des verdriets haer deel mede wel ghehadt heeft in t jaer 1576 den 25 July syn de spanj-.^rdcn binnen Aelst gheraekt alwaer zy de principaelste ghe- vanghen namen ec hingen op eenen officier des coninckx zij pionderden de stadt en deden grooten overlast in de selve, ende overmidts dat wel hondert ende seventich prochien onder het landt van Aelst behoor den die noch niet afgheloopen en waeren hebben zy tersl ndt alle de dorpen onder contributie ghebrocht ende in het jaer 1582 den 23 April terwyle de prince van parme voor oudenaerde lach soo hebben van weghen den hertogh van brabant de heer van tyand, gouverneur van nienove, mette 1 heer olivier van den tempel, gou verneur van bruy68el, colonel Lagarde ende meer andere mefte omligghende garni soenen haer 't samen voor dese stadt ghe- 8onden, deselve kloeckelyck beklommen met drie leederen by de bruysselsche poor- te. alarm aen d'andere syde ghemaeckt hebbende, eerst door een gracht totter borst toegaende haer gheweer op haer hoofden houdende, klommen over den muer waerder soo vele dat sy die bruysselsche poorte fortserende, de stadt nae lang ghevecht van eenighe uren meester werden daer datter omtrent twee hondert, soo borghers als soldaeten, doodt bleven; ende seer vee! ghe- vanghen werden De stadt werdt gheplon dert ende de heer van tyan, van den huyae van mérode. werdt daer in tot gouverneur gheBtelt met behoorlyck garnisoen daer naer werden by die van vlaenderen seer ghesterekt door den capiteyn ende ingenieur Johan van den cornp t van breda met veel stereke bolwercken maer sints werdt daer engelsch garnisoen ingheleydt hetwelck mutinerende om zyn betalinge die stadt aen parme verkocht in het jaer 15^4 'n decem ber voor dertich duysent ducaeten ende is sints gebleven onder des coninckx gebiedt di- casselrye van Aelst eenen opper schout heeft beneffens den welken binnen de stadt van Aelst vijf baillius sitten als het nood is om te vergaderen. Voorgaande bevat melding van gebeurte nissen welke de heeren De Potter en Broeckaert in hun geschiedenis geensztni vermelden. Vooraleer deze feiten als his torisch waar zijnde, aan te nemen, valt eerst nochtans uit te maken of posten uit de stadsrekeningen iets ervan laten ver moeden. Een werkje dus voor dezulke welke in deze zaken belang moeten stellen. Xu.EE NI Yrelav.

De Denderbode | 1908 | | pagina 1