Frankrijk. H. Arys-De Paepe. Engeland. Winkelhuis LANDEN WOONHUIS. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. HOFSTEDEN WOONHUIS BOUWGRONDEN WOONHUIS en TUIN Hofstede en Zaailanden Jaarlijksche Vendilie Ecne vreeselijke moord is te Lor.:: gepleegd die aldaar en in de omstreek veel opschudding veroorzaakt. De genaamde L. Wils, herbergier, wonendeLommel-fabriek werd aldaar in eene gracht vermoord ge vonden. Wat juist aanleiding tot de misdaad gaf, zal het onderz ek nog moeten uitwij zen. De daders zijn evenwel reeds gekend en aangehouden. De verslagene was gedurende 6 maanden afwezig geweest. Op 2 December laatst was hij te Lommei teruggekeerd, en naar het schijnt, doch dit punt is nog niet be wezen, zou de misdaad met voorbedachten rade gepleegd zijn en op aanraden van andere personen, die in de zaak wel betrok ken doch nog niet aangehouden zijn Wat er ook van zij het parket tracht de bewij zen te vinden van een beraamd plan. Zooals wij hooger melden, werd het lijk van den verslagene in eene gracht nabij zijne woning doorbijgangers gevonden. Onmiddellijk werd de gendarmerie verwit tigd. Deze deed een onderzoek ter plaatse en hield verscheidene personen in bewaking tot het parket van Hasselt te Lommei aan kwam. Al deze personen ondergingen een scherp verhoor. Twee kostgasten der her berg van het slachtoffer deden weldra be kentenissen. Zij zouden verklaard hebben op aanraden van een derden persoon ge handeld te hebben. Naar zij bekenden,hadden zij het slacht offer Wils in zijne woning zelf overvallen en met eene ijzeren staaf neergeveld. Toen de misdaad voltrokken was, hadden zij het lijk opgenomen, op de straat gesleept en in de gracht nabij de herberg geworpen. Na deze bekentenissen afgelegd te heb ben, werden de verdachten onder aanhou dingsmandaat naar Hasselt gebracht. Het zijn twee werklieden die te Lommei in de fabrieken werkzaam zijn De eene, zekere Frans G., is geboortig van Antwerpen de andere, zekere J. V. D..., is van Baelen. Voor 't oogenblik zijn er dus maar twee personen in hechtenis. Toch verwacht men nog eene derde aanhouding. Het onderzoek wordt in alle geval ieverig voortgezet. Dood van Z. E. Cardinaal Richard. Een telegram uit Parijs, in dato 28 Januari, bericht ons dat Z. E Cardinaal Richard, Aartsbisschop van Parijs dien morgend om half zeven overleden is. Dc doodstrijd van den doorluchtige zieke was ten 5 ure begonnen. Cardinaal Richard was sedert eenige dagen lijdend en Zondag was zijn toe stand plotseling verergerd, zoodat men reeds in den nacht het einde verwacht te. Te 9 ure 's avonds vroeg hij zelf de laatste HH. Sacramenten, die hij met volkomene helderheid des geestes en diepe godsvrucht ontving, omringd door geheelzyne aartsbisschoppelijke familie. Hij verklaarde zich geheel overgegeven aan Gods wil en zegende de aanwezigen en in hen heel het bisdom dat hij in zulke groote moeilijkheden achterlaat. Do H. Vader heeft Maandag den door- luchtigon zieke zieke zijn apostolischen zegen gestuurd. Richard, Marie Benjamin, werd ge boren te Nantes den 15 Augustus 1818. Na te zijn priester gewijd werd hij vicaris generaal in zijne geboortestad, in 1874 werd hij bisschop van Beley en in 1875 werd hij naar Parijs geroepen, als coadjutor van Cardinaal Guibert, met den titel van Aartsbisschop van Larisse in partibus en volgde dezen op bij zijn overlijden in 1886. Mgr. Ri chard werd tot het cardinaalschap ver heven in 1889 met den titel van Santa Marie in Via. De rol, die Cardinaal Richard in d« treurige gebeurtenissen der laatste ja ren, de scheiding van Kerken Staat, de kerkvervolging enz. heeft gespeeld, ligt nog te versch in ieders geheugen opdat het noodig zij er thans op terug te komen. Zeggen wij enkel dat bet een wijze, voorzichtige en heilige Kerkvoogd was, die in Frankrijk diep zal betreurd worden. Als oorzaak zijner dood wordt opge geven een bloedopdrang in de longen. Reeds was zijn gezondheid geschokt door de laatste koude, zoodat de genees- heeren spoedig inzagen dat de zieke, gezien zijn toestaud van zwakheid en zijn hooge jaren, de crisis niet meer zou te boven komen. Par u's, 28 Jan. Op het oogenblik dat de Cardinaal den geest gaf, waren de verschillige leden zijner familie en verscheidene Bisschoppen in de Kamer aanwezig. In den morgend werd het lijk gekleed met de roode soutaan, violette kasuifel en do albe. Op de borst rust het kruis. t Talrijke personen kwamen het regis ter teekenen in het sterfhuis, rue de Inbrekers hebben uit de werkplaats van een graveur in West-Norwood drie miniaturen gestolen, die aan de koningin van Engeland behoorden. Zij waren op ivoor geschilderd en met goud omlijst en stelden drie van hare dochters voor. Men vreest dat het de dieven, die allerlei ande re dingen van waarde hebben meêgeno- men, alleen om het goud te doen is ge weest en zij de miniaturen zelf vernield hebben. De heele Londensche policie is n de weer. POISSONN ERIE. ZEEVISCHHANDEL. Leopoldetraat, 14L, Aalst. Prijzen voor 3o en 3i Jan. en 1 Febr. HEILBOT fr. x.So Hollandsche Zalm, den i/t kilo fr. 14,"O Hollandsche Kabeljauw fr. 0,90 Tongen (koppel) fr. 0.75, 1,00 llollantlselie Schelvïseh fr. 1,00, i,25, i,5o, 2,00, 2,25, 2,50 3,oo, 3,5o en 4,00 Roodbaarden (rougets) fr. 0,75, 1,00 1,25, tot i,5o Pladijs 't stuk fr. o,25, o,35, 0,50, 0,75 en 0,80 Kieuvve Landolium fr. 0,00 Rog van fr. 0,75 tot 3,5o Makreelen 'tstuk fr. Kreeften 't stuk Garnalen in doos, Melkers Haring landschen Mosselen, de kilo, Pekelharing Croquelot Bloaters fr. 6,00 tot 7,5o fr. o,5o, 1,00 en i,5o nieuwen Hol- 0,20 fr. 0,00 fr. o. 10 en o, i5 fr. 0,10, o, t5 fr. 0,12, o,18 M. de Selves, prefekt der Seine en M. Lepine, prefekt van policie, die sedert laDg persoonlijk verkeer met den Cardinaal-Aartsbisschop van Parijs on derhielden, raadpleegden dezen morgend den minister-voorzitter over hunne hou ding bij de begrafenis van Mgr Richard. M. Clemeuceau liet hen volledige vrijheid ten privaten titel aanwezig te zijn op den lijkdienst die, uit hoofde der wheiding, zal plaats hebben zonder deel- Ttiiug der openbare besturen. —Een soldaat,op wacht aan het arsenaal van Mourillon, te Toulon, zag een bootje met twee man naar de dokken varen,waar de onderzeesche booten gebouwd worden. De schildwacht deed de reglementaire sommaties, en daar het bootje toch voort- "-ging, schco'. hij. Een man viel neer in den bool, die oaarop rechtsomkeer maak te en verd -een. Alle opzoekingen zijn vruchteloos gebleven. Men heeft enkel vastgesn 11, doi er brons gestolen is. Nieuwe Hollandsche superior kroonharing het vaatje fr. 2,-25 Oesters aan 5, 6, 8, 10 en 12 fr. Verders Pieterman en SpieringTar- boljes, Grieten en Sprot. OPENBARE VERKOOPING van een te AALST, Zonnestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, daartoe benoemd bij vonnis der Recht bank van Eersten Aanleg te Dendermon- date 21 Juni 1907, zal ter tnsschen- komst van den heei Vrederechter des Cantons Aalst, in h openbaar verkoo- pen. STAD hALST. Een Winkelhuis met Hof, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Zonne straat, gekadastreerd wijk A, nummer 1874 7Bis, met eene grootte van 2 aren, palende van de eene zijde aan een huis van Mijnheer Schelfhout en van de ande re zijde aan een huis van Mijnheer Petius Van Melckebeke. Laatst bewoond geweest door Jufirouw weduwe Charles Daens Van den Eynde. Onmidd dijk ingebruiktreding. TWEEDE ZITDAG: Zaterdag 8 Februari 1908, ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van hel Vredegerecht, te Aalst, in het Stad huis. OPENBARE VERKOOPING van Jüfeerscli ei» Boseli, te Erpe, Lede, Nieuwer kerken, Massemen, Wetteren Helder gem. De Notaris DE GtlEE&T, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen, de volgende goederen, te weten Gemeente Erpe. Eerste Koop- Een perceel Land, gelegen op (tt-n liougkauter, gekadastreerd wijk nummer 931, met eene grootte \au 13 aren, 8ü cuntiuren, palende ten ooste aan Dumb Meuleman-De Smet en Kinderen, ten zuide aan de straat van Aalst, naar Meire, ten weste aan den beer Domien Adriaeus en ten noorde aan den heer Constant De Vuyst. Tweede koop. Een perceel Land, gelogen alsvoren op den lioogkautcr, gekadastreerd wijk C, nummer 960, met eene grootte van 31 aren, 50 centiaren, palende ten ooste aan de Erven Van Sande, ten zuide aan ie heeren Leopold De Ruddeve-Borreman en Frans De oendt, ten weste aan het Weldadigheidsbu reel van Meire en ten noorde aan de straat van Aalst naur Meire. Gemeente Lede. Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op ütt Brakveld, gekadastreerd wijk D, nummer 366, met eene grootte van 43 aren, palende ten ooste aan Di me Coppens- Vermeulen en Zuster, ten zuide aan de hee ren D'llooghe Joseph en Van den Steen de Jehay, ten weste aan den heer Notaris Velge en ton noorde aan de Reymeersolistraat. Verdeel'' in oosthelft en weathelft. Ge bruiker den heer Joannes De Winne. Gemeente Nieuwer kerken. Vierde koop. hen perceel Land gelegen op het Doom veld, gekadastreerd wijk B, nummer 517f, met eeue grootte van 22 aren 70 centiaren, palende ten ooste met half baan aan de heeren Roeland t en De Groot en het Weldadigheidsbureel van Aalst, ten zuide aan den heer Prosper Verhulst en Kinderen, ten weste aan het Weldadigheidsbureel vuu Nieuwerkerken en ten noorde aan den heer Verstmeten. Gebruiker den heer Domien Van Landuyt. Vijfde koop. Een perceel LAND, gelegen op de Penne, gekadastreerd wyk B, nummer 1354, met eene grootte van 41 aren, 70 cen tiaren, p: lende ten ooste aan den heer Ferdi nand husschaert, ten zuide aan den heer Aroand Do Kerpel en Kinderen, ten weste aan het Weldadigheidsbureel van Nieuwer kerken en ten noorde aan de heeren Ras- schaert, De Groot en Bernanw en het Wel- dadi rheidsbureel van Nieuwerkerken. Gebruikers de Kinderen Philemon Sonck. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen gehucht Huitwyck, gekadastreerd wijk C, nummer 256, met eene grootte van 2 aren, 40 'centiaren, palende ten ooste aan koop zeven, ten zuide aan Juffrouw Melanie Cop- pens en Zusters, ten weste aan den heer Gus- taaf Van Liedekerke en ten noorde aan de Duytstraat. - Gebruiker den heer Domien Ottoy. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren, gehucht Huitwyck, gekadastreerd vijkC, nummer 257, met eene grootte van 3 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Carolus <-n Franciscus Van den Heude en Zuster, ten zuide aan Juffrouw Melanie Coppens en Zusters, ten weste aan koop zes en ten noorde aan de Duytstraat. Gebrui ker den heer Domien Ottoy. Achtste hoop. Een perceel Land, gelegen alsvoreD, gehucht Huitwyck, gekadastreerd wijk 0, nummer 415, met eene grootte van 2 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan ilen heer Benoit Van Caeckenborge, ten zuide aan de Duylstraat, ten weste aan koop negen en ten noorde aan Juffrouw Maria Van Was- senhove. - Gebruiker den heer Domien Ottoy. Negende koop. Een perceel Land, gele gen alsvoren, gehuoht Huitwyck, gekadas treerd wijk C, nummer 416, met eene grootte van 4 aren, palende ten ooste aan koop acht, ten zuide aan de Duytstraat, ten weste aan den heer Gnstaaf Ven Liedekerke en ten noorde aan Juffrouw Maria Van Wassenhove. Gebruiker den heer Domien Ottoy. Gemeente Massemen. Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op het Kruisveld, gekadastreerd wijk B, nummer 38d, mot eene grootte van 20 aren, Salende ten noord-ooste aan deu heer Cesar erkvoorde, ten zuide aan de Straat en ten weste aan de heeren Van Gansberghe en Zuster. Elfde koop. Een perceel Land, gelegen op het Langeveld, gekadastreerd wyk B, nummer 104, met eene grootte van 97 aren, 20 centiaren, palende ten ooste aan de Lang- veldstraat, ten zuide aan Mijnheer Öraaf Henri de Mérode de Westerloo, ten weste aan den heer Jean-Augusta Van Itterbeek en ten noorde aan de Straat. Verdeeld in drij deelen van den noorde aan den zuide. Gemeente Wetteren. Twaalfde koop. Een perceel Land en een deeltje Bosch, gelogen in de Daelbroeken, gekadastreerd wijk F, nummers 1003c én 1003d, met e< ne grootte van 60 aren, 70 cen tiaren, palende ten ooste aan de heeren Petrus en Dominique Vlaemiuck, ten zuide aan de heeren Van Herrewegbe, ten weste aan den heer Jan-Baptiste De Wiuter en ten noorde aan Dame Emile Dommers-Van Kerchoven Charles Liéuart, ten weste de Bovenstraat en ten noorde koop 3. Verdeeld in drij deelen Eerste deel ten zuide groot 2 aren 65 centiaren. Boomprijs fr. 10. Tweede deel te midden groot 2 aren 54 centiareu. Bsomprijs fr. 30. Derde deel ten noorde groot 2 aren 47 cen tiaren. Boomprijs fr. 32. Derde en laatste kóóp. Een perceel Bouwgrond, gelegen alsvoren, bekend by kadaster seotie D, nummer 176b, groot vol gens meting 5 aren 85 centiaren, palende ten ooste deu heer Achilla Lemeiro, ten zuide koop 2, ten weste de Bovenstraat en ten noorde den heer arel-Lodewijk Rasschaert en kindoren. Verdeeld in drij deelen Eerste deel ten zuide,groot 2 aren 1 centiaar. Boomprijs 2 fr. Tweede deel te midden groot 1 aar 95 cen tiaren. Boomprijs fr. 2. Derde deel ten noorde, groot 1 aar 89 cen tiaren. BoomprijB fr. 35. ENKELE ZITDAG Donderdag 20 Februari 1903. Om 3 ure van den namiddag ter herberg genaamd In den plezanten Hofn gehouden door deu heer Altons Liebrecht-Lemeire, te Vlierzele, Paepegem. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te Gij se gem, aan het (Dorp. I)e Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wion het behoort, met gewin van instelpremie en geLgen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een Schoon Woonhuis, met Afhankelijk heden en Tuin, zijnde Herberg en Winkel, gestaan en gelegen te Gijsegem, Dorp, aan aen Steenweg van Aalst naar Dendermonde, bekend bij kadaster sectie A, nummers 293 en 292, met eene grootte van 13 aren 20 centia ren palende of gepaald hebbende ten ooste de heeren Petrus Rombaut-Van Limbergen en Retny Maes-Van Hauwermeiren, ten zuide Dame weduwe van den beer Karei-Lodewijk Veruiers-Legain, ten weste den heer Vital Van Ileck-Kinnaet ,den heer Frans Van Belle- Peynseart en voornoemden heer Van Heek en ten noorde den Steenweg van Aalst naar Deudermonde. Bewoond en gebruikt door den heer AlfonB Leuse ZITDAGEN Inatel Donderdag 23 j 1908 Verblijf Donderdag 30 telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg genaamd In den Uil, n gehouden door den heer Francois Van Belle, te Gijse gem, Dorp. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 3g aren 43 centiaren Land en Boom gaard dienstig voor Bouwgrond, te Nieu werkerken, Restert. Verdeeld in 3 deelen. ZITDAGEN Instel, Maandag 27 Januari g Verblijf, Maandag 10 Februari y telkens om 2 uren namiddag, ter herberg De Grenadier, bij M. August Van Landuyt, te Nieuwerkerken, Kwalestraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, op Zaterdag i5 Februari 1908, om 2 uren namiddag, op het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk ver koopen Eene Hofstede, te Aalst-Mijlbeke, Bin- nestraat, groot 17 aren 60 centiaren. Be woond geweest door wijlen Louis De Leeuw. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. T© koop uit der band. Een schoon Winkelhuis met 2 Vitrie- nen, te Aalst, Korte Zoutstraat, Nr i5. Bewoond door Mr Thybaert, schilder. Uit der band te koop. Grooten Eigendom en Magazijnen, te AaHt, Eilandstraat, groot 6 aren, met eenen uitgang van 6 meters 43 centime ters in gezegde straat, komende ain den eigendom van den heer Charles Schuer mans en aan huizen van de heeren Calle- baut. Voor de conditiën en de sleutel, zich te bevrag' n ter studie van den Nota ris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt. Te buren terstond de alomgekende herberg «In Nedbrhas- selt, De (Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergschen Steenweg, met Hof en circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, thans bewoond door M. Alph. Matthys. Zich te wenden tot den heer Phil. Dancaert, te Ressegem. HEN VRAAGT een vuursmid voor rijtuigsmederij. Goed loon en stand vastig werk bij Frans Heyndriokx-Co- inet, Zoutstraatpoort, 29, Aalst. Dertiende koop. Een perceel l-and, gelegen gehucht Borrewatcrwalle,gekadastreerd wijk A, nr 795,met eene grootte van 43 a. 80 cen tiaren palende ten ooste aan 't geschéed met de gemeente Denderhantem, ten zuide aan den heer Camiel De Graeve, ten weste aan Dame Joseph De Swaef-Van Wassenhove en Kinderen on ten noorde aan Dame De Saede- leer-Van Londersele. Gebruiker den heer Donatus De Vulder. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 4 Februari 1908. Ten een uur namiddag ter herberg ge naamd «Au Lion d'Or, bij den beer Richard Eechaut en Zuster, te Aalst, Hopmerkt. GELD. Ten kantore van bovengenoem- den Notaris I)E GHEEST, te Aalst, Keizer lijke plaats, zyn er altijd groote en kleine krpitnlen te bekomen, mits bezet, aan gerin gen intrest of wel aflosbaar met annuitèiten. OPENBARE VERKOOPING van twee behuisde te Gijsegem. De Notaris SOETE, te Lede, zal met tus- schenkomst van zijnen ambtgenoot den No taris SCHELFHOUT, te Oordegem, iu het openbuar verkoopen Eerste koop. Een0 behuisde Hofstede, gestaan en gelogen te Gijsegem, aan den Den dermondschen Steenweg, wijk Molenhoek, bekend bij kadaster sectie A, nummer 206i, aldaar groot 9 aren 20 centiareu en volgens meting 9 aren 40 centiaren, palende ten ooste OPENBARE VERKOOPING VAN EEN onlangs nieuw gebouwd TE SMETLEDE, Briel. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met ge* in van instelpremie en gelagen in het openbaar ver koopen EENIGE KOOP. Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, met nauhoorinheden, gestaan en gelegen te Smetlede, wijk Briel, bekend bij kadaster sectie A, nummers 402b, 403f 6n 403g, aldaar groot 6 aren 90 centiaren, palende ten ooste den heer Jan-Baptiste Meuleman, ten zuide Juffr. Catharina De Rauw, ten weste den beer Auguste Banters en ten noorde de Straat. Rewoond door den eigenaar den heer ep ïanus Janssens. De kooper zal van voorschreven woonhuis komen in het vrij gebruik met 1 Maart aan staande. ZITDAGEN Instel, Maandag 20 Januari ,qqq Verblijf, Maandag 3 Februari Telkens om 3 ure van den namiddag ter herberg gehouden door den heer Theophiet Janssens, te Smetlede, Dorp. Men vraagt. i° Keukenmeid, burgerskeuken ken nende, zindelijk en werkzaam. 2° Bovenmeid den naad kennende. Adres te vragen ten Bureele van Db Denderbode i5i den heer Notaris Schelfhout en den heer Rerni De Hovre-D'Hollander, ten zuide Juf frouw Weduwe Van den Hauwo Muylaert, ten weste den Steenweg van Aalst naar Deu dermonde en ten noordeden heer Aloïs Van Handen hove. Bewoond door den heer Frans Van Cae- kenbergh-Maes. tweede en laatste koop Eene behuisde Hofstede, gestaan er. gelegen alsvoren, te Gij segem, aan den Dendermondschen Steenweg, wijk Molenhoek, bekend bij kadaster sectie A, nummers 331f en 33lo, aldaar groot 5 uren 90 centiaren, palende ton ooste en ten noorde aan Juffrouw Maria De Coen en den heer Charles Liéuart, ten zuide den heer Judocus Lambreoht on ten weste deu Steen weg van Aalst naar Dendermonde. Bewoond door don heer Frans Clopterop. ENKELE ZITDAG Donderdag 30 Januari 1908, om 3 ure van den namiddag, ter herberg ge naamd I11 den Uil, a gehouden door den heer Francois Van Belle, te Gijsegem, aan het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen te VLIERZELE, Paepegem. De Notaris SCHELFHOUT, ie Oor-legem zal namens wion het behoort, in het open baar verkoopen, de volgende Bouwgronden, gelegen te Vlierzele, te weten Eerste koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen wijk Paepegem, bekend bjj kadaster sectie D, nummer 305f, groot volgens meting 2 aren 26 centiaren, palende ten oost.9 den heer Philemon Janssens, ten zuide den hoer Alfons Liebrecbt, ten weste den heer Charles Liénart, en ten noorde de Bovenstraat. Boomprijs fr. 225. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond, gelagen alsvoren bekend by kadaster sectie D, nummers 178a en 179a, groot volgeDB meting 7 aren 66 centiaren, palende ten ooste den heer Achille Lemeire, ten zuide den heer OPENBARE VERKOOPING te Nieuwerkerken, Dorp. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal ingevolge de wet van 12 Juni 1816, open baarlijk verkoopen Een Woonhuis,te Nieuwerkerken,Dorp, sectie C, nr» 747.A en 746a, groot 4 a. 70 c O bewoond. Een Tuin, alsvoren, sectie C, n° 745b, groot 8 aren. Enkele Zitdag Zaterdag 8 Februari 1908, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. 3T.f-3ü_i. Schoon e doorn plan ten van 1 tot 2 meters lengte bij Ph. Claes- sens, Bergenboschstraat, te Aalst-Mijl- beek ie verkrijgen tegen gematigdenprijs. Xe huren. Schoon en gerieflijk Huis, met verschillige Beneden- en Bo- venplaatsen en schoonen Hof. Zich te bevragen bij M.De Haeck-San- DER8, Moutstraat, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Nieuwerkerken, Meire en Erpe. De Notaris Limpens te Aalst, zal inge volge de wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Eene Hofstede te Nieuwerkerken.Edix- velde. groot 7 a. 20 c. Bewoond door Leo De Smedt. Land, te Meire, Boschkauter, groot 14 a. 70 c. Gebruikt door Prosper Van den Brempt. Land, alsvoren, groot 5 a. 80 c. Ge bruikt door René Van den Brempt. Land, te Erpe, Edixvelde, groot 27 a. yQ c. Gebruikt door Adolf Bueckens en René Van den Brempt. Verdeeld in west- en oosthelft. Land, te Erpe, Edixvelde, groot 7 a. 60 c. Gebruikt ioor Leo De Smedt. ENKELE ZITDAG: Zaterdag 1 Februari 1908, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. te Meldert, Cravaalbosch, van Sparren Hopstaken, Sleun, Schaar hout, 3 Olmen boomen en 3okoopen Eiken boompjes, dienstig voor schuivers en schelfhouten, op Dijnsdag 4 Februari 1908, om 9 uren 's morgens, door 'tambt van de Notaris BRECKPOT, te Aalst. Xe koop of te huren. Eene behuisde Hofstede met Stallen, Tuin en Boomgaard enz, te Aalst-Schaar- beek, Lindestraat. Adres te vragen ten Bureele vru De Denderbode. 150, Nlaaimachicn te koop voor leêr. Zic-i te bevragen Leopoldstraat, 37, Aalst. Bediende, 25 jaar goed op d'hoogte van alle bureelwerk, alsook kennis van boekhouden en reizen, vraagt plaais in serieus huis. Schrijven B. V. 60. Bureel van't blad. Uit der hand te huren of te koop. Eenen sctioonen Eigen dom, te Hofstade, Dendermondschen Steenweg, aan het Dorp een Woonhuis, Estaminet In de Stad Aalst, met ruime Beneden-en Bovenplaatsen. Ach- bouw, Poort ter straat, Pomp- en Regen water, palende van achter aan de Beek, schoonen Tuin en welbeplanten Boom gaard. Onmiddelijke ingebruiktreding. Zich te wenden tot den eigenaar, Stanis las Geeroms, in voormeld huis te Hof- stade. Bericht. De ondernemers der werken aan de Sint-Josephskerk, te Aalst, maken de belanghebbenden bekend, dat er bij hen te bekomen zijn alle soorten van timmerhout zooals roosterstukken van 0,18 X 0,07 en 0.16 X 0,07 kepers, schalieberd, stellingsplanken 6/4 dikte en o,a3 breed 5/4 planken 0,16 breed, voortkomende van de stellingen, niet be schadigd en zichtbaar alle werkdagen aan voornoemde kerk, tegen zeer voor- deelige prijzen.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3