Zondag 2 Februari 1908 5 centiemen per nummer. 62"e Jaar 4022 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Verwereldlijkte hospitalen. Leergang van Moeshovenierderij. DITJES en DATJES. Inhuldiging Zondagrust. Zitting van den Gemeenteraad DAVIDSFONDS. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. - De onkosten der kwittantiën door de Post ont- /a igen zyn ten laste van den schuldenaar. Mon schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIODU 8UÏJM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen bandschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 1 Februari 19U8. Niet alleen hebben de Fransche geuzen of Combisten de kloosterzusters welke zich met 't onderwijs onledig hielden, uit 't land verdreven ook zijn de non nen uit de gasthuizen of hospitalen verjaagd geworden. Natuurlijk moesten die nonnen dan vervangen worden en men stelde we reldlijke oppasseressen in hare plaats aan. Van een priester aan 't hospitaal ge hecht kan er ook geen spraak meer zyn. Wie de troostmiddelen onzer Moe der de H. Kerk wil ontvangen vóór de eeuwigheid in te gaan, moet er de ver klaring van doen bij zijne intrede in het hospitaal. Niemand mag er nog van God, zijn gebod en van de Heiligen spreken aan de zieken op straf van buitengekegeld te worden. Nu, dit heet men een hospitaal ver wereldlijken... Maar hoe gaat het in die verwereld lijkte hospitalen Laat ons eens zien wat Doctor Dubard schryft aangaande het verwereldlijkte hospitaal van Dijon. 't Is waarlijk schandalig Sedert dat de Zusters uit het hospi taal dezer stad verdreven zijn, worden de zieken veel slechter opgepast. Ik zeg dat rechtuit aan alwie 't hooi-en wil. Hét wereldlijk personeel, dat nu met den dienst van 't hospitaal gelast is, kent van den ziekendienst volstrekt niets, en dat is ellendig. Daarenboven verwijt ik aan dat per soneel ook zijne ongeregeldheid, terwijl bet op deerlijke wijzede zieken verwaar loost welke aan zijne zorgen zijn toe vertrouwd. Er zijn uitzonderingen. Ze zijn zeld zaam. Ik' had poklijders te bezorgen, en het is gebeurd dat deze, in vijf dagen, de medecyu niet gekregen hadden wel ke ik had voorgeschreven lk had eenen zieke die de kanker bad in de tong. Hy moest natuurlijk voedsel nemen dat niet aauslekelyk was, zooals eene voedzame groensel- soep. Die ongelukkige stak eens de tei loor in zyn nachttafeltje weg, waarop men hem zyn eten gebracht had, om het J mij te toonen. Hy had haring te eten gekregen en korsten brood..- Weet ge hoe het nu gaat, in het verwereldlijkt hospitaal van Dijon Ehwel, wij doctors, wy kunnen niet meer verkrijgen, dat men by onze ge opereerden waakt, den nacht die op de operatie volgt... De Zusters waakten bij de geope reerden. De ziekenzorg sters gaan slapen. Maar wacht, ja, er is nog een mid del om in het hospitaal van Dijon wel verzorgd te worden het personeel de vingers smeren, drinkgeld geven... Voegt daarby dat alles verwaar loosd is. Sedert Juli 1905, is er geene rekening meer gemaakt wegens de kos ten der apotheek. Men levert de mede- cijnen niet af welke de doctor voor- schryft. Hetgeue men integendeel doet, dat is maar heiderop valsche bons aan vaarden, voor welke de flesscheu Cham- j^pagne bij dozijnen uit de kolders komen, "om te worden uitgedronken door... Ik heb eens, voor drie mijner zie- 4en, drie halve fleschjes Champagne r per dag voorgeschreven. De apotheek bad zeventien flesschen afgeleverd! En ik mag het u verzekeren, het zijn mijne zieken niet die ze gedronken hebben. Ziedaar, Landgenooten, wat er in de verwereldlijkte of geusche hospitalen gebeurt, waaruit men de nonnen, de engelen van toewijding en liefdadige zorgen, heeft verjaagd. En wie lijden er door Zyn het de groote liberale heeron die de nonnen hebben verdreven Wel neen, als ze ziek zyn, laten ze zich oppassen door eene zwarte zuster of een kloosterbroeder, Wit dam t... Wel de werklieden, ja, zij die als ze ziek zijn niets anders doen kunnen dan naar 't Hospitaal gaan. Ja, 't zijn dus de werklieden, de nood lijdenden die erdoor lijden... Maar wat geeft dat aan de liberale en socialis tische verwereldlijkers dor hospitalen als ze maar hunnen haat tegen God en Kerk, tegen Godsdienst, Priesters en Kloosterlingen kunnen botvieren Wie zich aan anderen spiegelt, spie gelt zich zacht, zegt de spreuk... Nu, Frankrijk is de spiegel in den weikon wij, Belgen, alles zien gebeuren, alles zien plegen, wat hier in België zal ge beuren en gepleegd worden indien wij onder de klauwen van den maconnieken gier moesten vallen. Daarom gewaakt en onze voorzorgen genomen tegen Mei en Juni aanst.! Weg de geusche volks verdrukkers VI. Bemesting der bladplanten. De bladplanten, zooals de latouwen, de andijvie, de selder, de spinagie, enz. vergen vooral eene sterke stikstofbe- mesling. Zij vergen daarenboven een verschen, doordringbaren grond, en komen uitnemende wel in gelerreau. teerden of in aan oud vet rijken grond. Alle hoeve- en handelsstikstofmesten passen hun stalmest, heer, afval van allen aard, terreau, ammoniaksulfaat, enz. geven zeer voldoende uitslagen, op voorwaarde dat zij oordeelkundig aan gewend en zij met minerale meststoffen aangevuld worden. In den zomer vooral, tijdens de groote droogte, welke gewoonlijk het opschie ten in zaad veroorzaakt, mogen de vloei bare meststoffen hun iiiet ontbreken uitgeleugden beer, of, bij gebrek hier aan, water waarin men voorafgaande lijk eene goede greep ammoniaksulfaat, en zelfs minerale zouten superfosfaat eu potaschsulfaat, zal hebben laten op lossen. Men zoudo zelfs de voorkeur mogen geven aan eene oplossing van scheikundige meststoffen op beer, aan gezien deze, ten gevolge zijner iuelende eigenschappen, de jonge teeüere weef sels zoude kunnen vernietigen van eenen anderen kant bezit de beer eene gebrekkige samenstelling, en deelt de groenten een slechten reuk mede, wordt hij te laattijdig aangewend. Eene goede begieting gedurende de droogte wakkert den groei aan, maakt de voedende bestanddeelen van den grond los, begunstigt de salpeterzuur gisting van het ammoniaksulfaat, ver oorzaakt eene nieuwe toegift vruclit- baarmakende bestanddeelen, enz. enz. Alhoewel wij zegden dat de stikstof de dominante is in de teelt der bladplan ten, vloeit er geenszins uit dat de mine rale zoulen hun onmisbaar zijn wel integendeel, daar deze evengoed als de stikstof samenstellende bestanddeelen der planten zijn. Evenwel vergen do bladplanten geene belangrijke hoeveel heden dezer vruchlbaarmakende stof de potasch daarentegen bezit eeno voor name werking op de ontwikkeling der bladeren en der stelen, en heeft even als de stikstof invloed op don algeheelen groei, alhoewel in mindere maat. Volgende formuul, per are, schijnt ons bijgevolg allerdoelmatigst400 kgr stalmest, 4 tot 5 kgr ammoniaksulfaat. 4 kgr superfosfaat of 5 kgr ijzerslak, en 2 tot 3 kgr chloor- of heler nog zwavel zure potasch, of wel 4 tot 6 kgr zwa velzure potaschmagnesia. Verboden nadruk. JAN. r Groot Lief- I> iVniG II UIÜ8 feest. Den Maandag 10 Februari aanstaande, zal er, ter groote Feestzaal van het Landhuis, een Groot Lieidadig- heidsfeest. gegeven worden ten voordeele der armen onder steund door 't Werk der Damen van liefdadigheid. De Dames zullen ten huize kaarten aanbieden en wij hopen dat onze geachte lezers haar een goed onthaal zullen voorbehouden. W\* WIJ HEBBEN in vorige nummers meêgedeeld dat de mili- H cianen ingelijfd in 1871, 1872, ^>^5 1873 en 1874, die hunnen dienst tijd ten volle volbracht hebben, nu recht hebben op een pensioen van 125 tot 200 frank, volgens den tijd dat ze onder de wapens verbleven. Van verscheidene zijden zijn hierover inlichtingen verlangd geworden. Wij gaan hieraan trachten te vol doen. Den 3 Juni word eene wet gestemd waarbij bepaald wordt dat de milicianen te rekenen van 187f, eene maandelijk- sche vergelding zouden genieten van 10 frank. De milicianen volbrachten hun nen diensttijd maar genoten die 10 frank vergoeding niet. In 1876 kwam de wet van vergoeding voor goed tot stand en de milicianen van 1871,1872, 1873 en 1874 hadden te kiezen 1° of ze de vergoeding onmiddelijk wilden ontvangen 2° of wel ze op lijfrent te laten staan 't gene een pensioen zou verzekeren van 125, 150, 175, 200 fr. volgens de jaren dienst. En dit pensioen zou hun 't leven lang te rekenen van 55jarigen ouderdöm uitbetaald worden. Wat blijkt hier uit Dat al dezen die verkozen hebben de vergoeding dadelijk na de voltrekking van hunnen diensttijd te ontvangen dus geen recht op pensioen kunnen hebben. En daar is niets meer aan te veranderen. Dus zy alleen die de vergoeding of hun geld niet hebben ontvangen, die het hebben laten staan, dezen alleen kunnen een pensioen genieten. Waarschijuelijk zal het kleinste getal zijn geld hebben laten staan. Maar liooren wij vragen Wat hoe ven zy die recht bobben te doen, tot wieu moeten ze zich wenden Voor 't oogenblik kunnen wij die vraag niet met zekerheid beantwoorden. Er is weinig aan te twijfelen of het geld is op de Staatsspaarkas geplaatst geworden en indien dit zoo is dan zal 't die zelfde kas zijn die 't pensioen zal moeten uitbetalen. Wy zullen ouzeinfor- meerkazak eens aan spelen en dan verdere inlichtingen meêdeelen. De heeren Maenhaut en de Ghellinck d'Elseghem, Volksvertegenwoordigers, hebben Dinsdag, aan don Minister in lichtingen gevraagd nopens het pen sioen, waarop do milicianen van 1871, 1872, 1873 en 1874 recht hebben, krach tens de wet van 3 Juni 1870. WELVAART. De heer Tib- baut, Volksvertegenwoordiger voor Dendermonde, heeft in zijn verslag op onweerlegbare wijze, met onloochen bare cijfers bewezen dat de vooruitgang van Belgie's economische welvaart, eeuig ter wereld is. Zie onze handelsbewegingin 15 jaren tijd is den in- en uitvoer verdubbeld. In 1831 bedroeg de algemeene handel, voor den invoer98 millioen, in 1906 5725 millioen de byzondere handel in 1831 90 millioen in 1906 3454 millioen, voor den uitvoeralgemeene handel in 1831 104 millioen, in 1906 5062 millioen de byzondere handel in 1831 96 millioen, in 1906 2793 milli oen. Wat eene kolossale vooruitgang Doch het is in de periode van 1891 1906, onder 't beheer der catholieken dat de meeste vooruitgang bestatigd werd de handel verdubbelt. Dit zijn klinkeude cyfers We zouden er nog meer kunnen aanhalen, doch wij achten het nu overbodig. Dit belet niet dat de geuzen morgen zullen roepen 't land gaat ten onder I enz. enz. Nu, het vorledene is de waarborg der toekomst en daarom zuilen de bezadigde lieden het zekere in stede van 't onze kere verkiezen, 't hek aan den ouden stijl hangen, in andere woorden, de catholieke Volksparty aan 't bewind houden welke alleen den vrede kan be waren en de algemeene welvaart verze keren. De oogen verraden bet hertzij zijn het, die onze boosaardige begeerten doen ontstaan. Zij spreken zonder eene tong te hebben, en kunnen zich gemak kelijk uitdrukken, alhoewel zij stom zijn. De ouden hebben de liefde als blind aanzien 't is nogthans in de oogen, dat zij verblijft, en 't is van daar, dat zij ons hare eerste schichten schiet. Lamartine. van den Heer jRW* Raul De Glippele als Burgemeester der Ge- ËPjVA meenteGysegem, Zondag aan staande, a Februari 1908. Een triomfale stoet zal gevormd wor den en bestaan uit 17 triomfwagens en 18 groepen te voet. Iets merkweerdig zal de groep zijn der Hottentotten. Als 't weder gunstig is komt men tot in onze Stad Aalst. KARTEL VERWORPEN. - De liberale Voreeniging van Gent heeft in algemeene vergadering der afgeveerdig- den van Dijnsdag jl. met 208 stemmen tegen 189 het cartel voorde aanstaande kiezingen in Mei met de rooden en blauw-rooden verworpen. STAD AALST. Loting voor de nationale militie. - Maandag 3 Februari om 7 1/2 uren, in de Kapel van do EE. Broeders der christelijke scho len, Keizerlijke Plaats, Mis voorde lote- lingen, oudleerlingen der EE. Broeders. Aan 't Evangelie, aanspraak door den E. H. Van Heuverswyn, Bestierder der St-Camillusschool. Vieze Wannes heeft het nu on dernomen eene soort van Vrolijke histo rie der Abdij van Eename te schrijven. Wat is zijn doel? Onbetwistbaar het bewijs te leveren dat er in vorige eeu wen, ook wel eens vieze monniken en paters zijn geweest. Dat is geenszins te verwonderen. Die monniken, die paters waren menschen lijk andere menschon, en dus ook met menschel ij ke gebreken. Eene Fransche spreuk zegt met veel waarheid L'habit ne fait pas le moine. De kleeren maken den man niet. Vieze Wannes haalt onder ander aan dat GiSELBERT,een monnik der Abdij van Affligem.als Abt van Eename werd aangesteld en dat de monikken na hem veel last te hebben verkocht hem aan de deur goeiden net als 'nen viezen be stierder van een liberaal nieuwsblad Vieze Wannes gaat zijn werk voort zetten. Wij zullen het afwachten. Christene Onderwijzersbond. De Bond der Christene Onderwijzers van Aalst en omliggende is een der bloeiendste afdeelingen van het Alge meen Christen Ondertcijzersverbond van België. Hij telt thans ruim 70 leden; bijna al de onderwijzers van de stad en van het omliggende maken er deel van, zoowel de aangenomene en vrije, als de offi- cieele. Zaterdag 25 Januari, had de eerste algemeene vergadering voor het jaar 1908 plaats in het gewoon lokaal, Pa viljoen n, Groote Markt. Een vijftigtal leden waren tegenwoordig. De ieverigc en beminde Voorzitter, Mijnheer Alfons Vorheggë, Hoofdonder wijzer te Erembodegem, wenschte de opgekomeue leden een zalig en gelukkig nieuwjaar, en den Bond, een jaar van voorspoed en veel nuttig werk. Na de herkiezing vaD een deel van 't bestuur, volgde eene belangrijke, boeiende en tevens leerrijke voordracht over het belang der gymnastiek in de la gere school door Mijnheer André De Waegenaere, Bestuurder der school van St. Jozef. Wiespreker kent, zal licht begrypen met hoeveel kennis en kunde gezegd onderwerp werd behandeld. Geen wonder dat de voordracht met veel aandacht gevolgd werd, en dat de on derwijzers wenschten iets wat voor drachtgever welwillend toestond in eene der naaste vergaderingen, het ver volg dezer belangrijke studie te mogen hooren. Na verder eenige mededeelingen van bestuurlijken aard, werd de vergadering gesloten. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende ApotheLely op Zondag 2 Februari 1908, M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat, op 26 Januari 1908. De zitting werd om 6 u. 10 geopend. De Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting dat wordt aangenomen. 1 Gemeentekas. Driemaand e- lijksch nazicht, wordt goedgekeurd. II. Gemeenterekenschap. Ope ning van eene loopende rekening in de Stadsspaarkas. De Secretaris geeft lezing van eenen brief gericht tot do bestendige Deputatie der Provincie, vragende om aan het Gemeentebestuur toe te laten een crediet ten beloope eener som van 100,000 fr. bij de Stedelijke Spaarkas te mogen openen, verscheidene gegronde reden opgevende waarom het zou nuttig zijn. De bestendige Deputatie, gezien de ge grondheid der aanvraag verleent een gunstig advies, doch eischt dat de zaak aan de goedkeuring van den Raad zou onderworpen worden. M. de BurgemeesterHeeft iemand daar iets tegen M. Leveau. Vraagt die zaak tot eene nadere zitting te verschuiven. M. Moyersoen. Het is onmogelijk de zaak is zeer klaar, ze moet zeer drin gend gestemd worden. M. Leveau. Ziet ge dat er krot is. M. Moyersoen.M. Leveau antwoord nevens de kwestie en bewijst dat hij er niets van begrijpt. De Stad doet geene leening om een tekort to dempen maar om op zekere tijdstippen van het jaar, als er peen gold in kas is, bij de Stede lijke Spaarkas geld te escompteren en aldus de leveranciers der Stad zoolang niet meer naar hun geld te laten wach ten. De belastingen en de subsidiën worden meestal betaald in den 2n semester van 't jaar en zoo gebeurt hel dat er in den ln semester soms geld ontbreekt. Wanneer er op andere tijden van 't jaar weêr geld in kas is, wordt dit geld aan de Spaarkas teruggestort. Wij doen eenvoudig wat een gewonen nyveraar doet, die moet ook, om op tijd te kunnen betalen, aan eene bank geld escompteren en wij, wij doen 't zelfde. Daarbij 't is zeer voordeeiig voor de Stad aangezien men nu maar 3 1/2 ten hon derd zal betalen in plaats van 5 1/2 ten honderd. M. Leveau. Wat deedt gij vroeger met de betalingen M. Moyersoen. - M. Leveau heeft niet geluisterd.Ik zegde dat wij do menschen moesten laten wachten, en om dit te voorkomen sleltmeu voor geld teleenen. M. Leveau. Ik zou ze nu ook laten wachten. M. de Burgemeester. 't Is do schuld dor lasten betalers die zoolang wachten hunne belastingen te kwijten dat wij dien maatregel moeten nemen. M. Leveau. Doet ze op tijd betalen zoo niet laat ze vervolgen. M. de Burgemeester. Daar hebt g'het; dat mogen wij immers niet doen; de menschen betalen als ze geld. hebben. M. Eeman. Dat vraagt M. Leveau, omdat het volk op de catholieken zou M. Leveau. Ach, ja, ja... M. de Burgemeester. Laat ons dan overgaan tot de stemming. M. Moyersoen. lk geloof dat M. Le veau van de zaak niets begrijpt. M. Eeman. Ik zou het voorstel dan laten stemmen door degene die het be grijpen. Dit punt werd gestemd door al de catholieke leden de 3 liberale contro leurs stemden tegen. Punl 3 eu 4 vau hel dagorden werden goedgekeurd. M. De Nacyet De besmettelijke typhuskoorst heerseht in 't Land, in de Stad zijn ook eenige gevallen, min of meer erg. Ik zou aan den Raad willen vragen om, zoo als vroeger jaren, do bevolking door eenen omzendbrief te laten weten wat er dient gedaan te wor den om de ziekte te keer te gaan en de besmetting uit te dooven. M. de Burgemeester. - Er is reeds aan gedacht.Ik moet er bijvoegen dat ik over eenige dagen in het Gasthuis ben geweest en mag met genoegen besta tigen dat daar geen enkele typhuslij der- is. Dio ziekte heerseht nu onder de be- goede burgerij onder 't werkende volk dat naar 't gasthuis gaat zijn geen ge vallen. Ik breng terloops hulde aan de Gast» huiszusters, die, voornamelijk nu met het gure winterseizoen dat wij beleven, nu dat er vele zieken in 't gasthuis zijn, niettegenstaande hun klein getal haar beste zorgen aan die zieken toowijden. Ik ben gelukkig hier in 't openbaar voor deze zelfsopofferiug hen deze welver diende hulde te mogen toesturen. (Toe juichingen rechts) Links O. O. O. (1) M. Leveau. Men zou wel doen het water te laten na zien. M. De Naeyer. Dit ware wensche- lijk, voornamelijk dat men maar eenige flesschen hoeft te vullen en naar Gent te sturen, waar ze kosteloos in het Labora torium van den Staat zullen onderzocht worden. M. de Burgemeester. De huizen ge bouwd door de Maatschappij Filature et Filteries réunies zijn reeds talrijk be woond; ik zou voorstellen aan het plein, naar de benaming van het veld, waarde huizen gebouwd zijn, den naam te ge- van van Gildeboomplaats aan de straten Spinder- Twijnder-, Katoen- en Garenstraat. Aan de Nieuwe Kaai aan de Pont- straatpoor (Zeebergbrug) de naam van Zeeberghaai. Aangenomen. (1) 't Is overigens niet te verwonderen dat de liberale contröleurs zich onthielden bij de toejuich ingen welke de hulde des heeren Burgemeesters aan de Gasthuiszusters verwekte,immers 't is gekend en geweten dat, waren de liberalen hier meester, de Gasthuiszusters aan de poort zouden vliegen. Maandag verleden, hebben wij in de Stedelijke Feestzaal op de Keizerlijke Plaats, de driemaand elijksche vergadering van den Studiekring, Sprekersbond in het Davids- fonds ingericht, bijgewoond. Een uitgelezen publiek waaronder de achtbare heeren Burgemeester en Schepene De Hert, Bauwens en Eeman gemeente raadsleden, EE. HH. priesters, voorname Damen en Heeren, leden van het Davida- fonds, de rederijkers van St. Jozefscollegie, hadden het feest met hunne tegenwoordig heid willen vereeren. De E. H. B. De Craene, Onderpastoor van O. L. V. Bijstand te Aalst, sprak over verplichtend onderwijs. In korte welspre kende woorden toonde spreker, hoe groote geleerden tegenover elkander staan in het gewichtig vraagstuk: Heeft de Staat het recht het verplichtend onderwijs in te voe ren Laat nu 't verplichtend onderwijs eene goede zaak zijn in beginsel, zoo be sluit spreker, het zou in ons land aanlei ding geven tot groote misbruiken en wel licht tot verplichtend goddeloos onderwijs overslagen. De heer Karei De Saedeleer, onderwijzer te Meldert, las eene zijner Novellen Hou ende Troü. Eigenaardig en aantrekkelijk schildert hij reine standvastige liefde die christene herten tot heiligen echt verbindt. De Eerwaarde Pater Nieuwenhuyse las eene studie over het Vlaamsche Volkslied in de Middeleeuwen. In schoone zuivere taal, doet spreker zien hoe het volkslied ontstond wat het was, en hoe Vlaanderen de wiege is geweest van het Volkslied in Europa. De HH. Volckaert, De Becker en Fr. De Vos, hebben door Piano, Zang en Viool bewijzen gegeven van verheven kunstge voel en diepe verkleefdheid aan het Catho- liek Davidsfonds. De geachte sprekers en kunstenaars wer den beurtelings warm toegejuicht en door den achtbaren heer Voorzitter, Doctor Claus, die de tolk was van eenieder werd hun een hartelijke gelukwensch met een woord van innigen dank toegestuurd. Jongelingen van Aelst, die Letteren, Kunst en Wetenschap bemint, sluit u aan bij den Studiekring van het Davidsfonds onzer Stad, tot heil van Godsdienst, Taal en Vaderland. De drie Achten. - De Koophandels- kamer van Glasgow heeft eenparig besloten aan de Engelsche Kamers een verzoek- schrikt te zenden, om te protesteeren tegen het wetsontwerp, strekkende om den acht- urendag aan de mijnwerkers toe te staan. De toepassing van dit wetsontwerp, zegt do Handelskamer, zal voor uitslag hebban de jaarÜjkschc kolenopbrengst met 30 millioen ton te verminderen.

De Denderbode | 1908 | | pagina 1