Sl:«l Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Prinses Fliaaboth bij de ziek 'n <>n de werkliê. Za terdag heeft de prinses een lang bezoek gebracht in het gasthuis van Elsene, waar zy al de zalen doorwandelde en bij eiken zieke stil hield om hen eenige woorden toe te spreken. Bij een bezoek in eene kliniek be merkte de prinses eene bejaarde vrouw, die haar kleinkind ter verzorging kwam aanbieden. De prinses vroeg waarom de moeder zelf niet kwam en vernam dat deze erg ziek was. Zy nam verdere inlichtingen over den toestand van het huisgezin en ging dus te voet er naar toe, voorzien van versterkende middelen en linnen goed voor het kind. Deze beschermelingen der prinses be wonen eene volkswyk van Brussel, niet verre van het stadhuis. De man der zieke vrouw is een decoratieschilder. Om vlug te worden. Een heer, die op een landweg een meisje op een ezelwagentje tegenkwam, dacht haar eens voor den gek te houden en zegde Wel meisje, ge ziet er zoo flink en vlug uit alsof ge pas gekust waart. Wordt ge daar dan vlugger van vroeg zy. Stellig Nu, zou u dan myn ezel eens willen kussen, want die is toch zoo lui van morgen Om te onthouden. Wie uit liefde trouwt krygt eene huisvrouw Wie uit eerzucht trouwt, eene dame; wie om geld trouwt, krijgt eene meesteres. Wan neer gij ziek zijt, zal uwe vrouw u ver zorgen, uwe dame zal u komen bezoe ken en uwe meesteres zal naar uwen toostand laten vernemen. Wanneer gij sterft, zal uwe vrouw u beweenen, uwe dame zal zich beklagen en uwe meeste res zal over u in den rouw gaan. Knipt dit uit, jongelieden en mannen, en steekt het in uwen vestzak Gemeentelijke bakkerij. Het bedryf van de gemeentelijke bakkerij te Triëst in Oostenrijk is gestaakt bij besluit van den gemeenteraad. Het gemeentebestuur had zoo veel slechte ervaringen opgedaan met deze bakkerij, dat het niet anders kon, dan zesluiten Deze bakkerij werd indertijd opge richt, toen de broodprijzen verhoogd werden door de bijzondere bakkers en deze hervormingen invoerden, waartoe zy door de omstandigheden waren ge noodzaakt. De gemeentelijke bakkerij leverde het brood togen den kostenden prys. Een slecht voorteeken voor de offl- cieele bakkerijen, welke de socialisten zouden willen oprichten. Kiezingen. Moesten, dit jaar de bepalingen der kieswet gevolgd worden, dan zouden de provinciale kiczingen, plaats hebben op Sinksen. 't Is om zulks te vermijden dat de heer Minister, Vrijdag een wetsontwerp heeft neergelegd waarbij de provinciale kiezingen acht dagen verschoven wor den. Het wetsontwerp bepaalt daarby dat de wetgevende of provinciale kiezingen telkens zullen verschoven worden als zy op Sinksen vallen. Dat zal elkeen genoegen doen, niet alleen uit eerbied voor den Hoogdag, maar ook omdat de Sinksendagen veel tijds benuttigd worden voor uitstapjes. Versch brood. Men zegt gewoon lyk dat versch brood ongezond is. Een Duitsche geleerden heeft daarom trent proefnemingen gedaan. Hij heeft vastgesteld dat versch brood evengoed verteert als oud-bakken brood. Dat het soms ongemakken geeft komt hierbij dat men het min knabbelt en ook dat men er eene te groote hoeveelheid van eet, omdat het zoo goed smaakt. Tragisch wedervaren in Rusland. Nopens het valsch gerucht van cenen aanslag tegen den Czaar, dat een vijftal dagen geleden werd verspreid, wordt de volgende roerende bijzonderheid ge meld Zekeren nacht, het kan zoo wat zes maanden geleden zyn, riep de officier der Kozakken, die voor de deur van de kamer waar de keizer rustte, do wacht op. Ze kwam toegeloopen. Bleek en wankelend zag de officier zijne mannen naderen. Zyne tanden klapperden te^en elkander hy mur melde Houdt my aan Men bracht hem weg. Nadat zijne ontroering wat voorbij was, vertelde hy het volgende Lid zynde eener revolutionnaire ben de, was hij aangeduid om nog dienzelf den nacht zijnen keizer te dooden. Op het punt zijner kamer binnen te treden, was hy verzwakt in zyn voor nemen. Hy wist dat hy kiezen moest tussehen zyn leven en dat zyns meesters. Hy moest dooden of zou zelf gedood worden. Overwonnen door den schrik, was hij beginnen roepen. Hij had liever alles te bekennen, men mocht dan met hem doen wat men wilde. Begrijpt gy, zegde een Russische ambtenaar. De Czaar is overgeleverd aan de willekeur van dezen die zou durvenbinnentreden. Dagteek ening van de wederroeping onder de wapens en van de terugzen ding met verlof der klassen van 1904 en 1905, van de infanterie in 1908 Klas van 1904 1", 2* 3® en 4® linie, wederroeping 5 Juniin onbepaald ver lof 3 Juli 5® en 6e linie idem, 12 Juni idem; 10 Juli; 7e en 8® linie, idem, 1 Juli idem, 30 Juli. Klas van 1905 9*, 10e, 11® en 12® linie, wederroeping, 14 Juliin onbe paald verlof, 12 Augustus. Klas van 1904 13® en 14® linie, we derroeping 13 Augustus in onbepaald verlof 11 September. 1®, 2® en 3® jagers te voet, idem, 24 April idem, 22 Mei Grenadiers idem, 24 April idem, 22 Mei. Karabiniers, idem, 13 Augustus idem, 11 September. Vragen door de Patroons Goede Breisters i goede Keukenmeid i Kindermeid. Vlagen door de werklieden, i Magazijnier; i Koetsier; i Huisknecht; Schrijnwerkers, Daglooners, enz. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande M E U B I L E E k I N G Karki. VAltl l>E PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening Matige prij zen. AALST. Smartelijk ongeluk. Een smartelijk ongeluk is gister Dijnsdag voorgevallen ter Viscose of fabriek van kunstmatige zijde, gestaan aan den Tragel, grondgebied Holstade. De g naamde Meert Frans, werkman, oud 29 jaren, wonende alhier Binnenstraat 82', is bij 't opleggen van een riem bij de kleeren gevat geworden en meegetrokken. Toen men het machien kon stilleggen had de ongelukkige opge houden te leven. Hij is gehuwd en vader van familie. Nadere inlichtingen ontbreken. AALST. Zondag avond kwamen twee wagens van rondreizende Fransche leurders met hunne wagens aangereden in de Drij Sleutelstraat, spanden hunne peer den af om aldaar te vernachten Een der vrouwen begaf zich in eenen winkel, kocht er eenige lekkernij en vroeg om geld te wis selen. Lijk het reeds meer dan eens ge beurde, hielp de koopster de winkelierster de gevraagde geldstukken uit zoeken maar de winkelierster werd bedrogen. Eenig geld was haar reeds ontstolen toen de win keiier het bemerkte. Dadelijk moest ze 'tge stolen geld afgeven en tot belooning kreeg ze een gepeperde pandoering. Dit veroor zaakte geschreeuw dat tot op straat gehoord werd en na weinige oogenblikken stond gansch de buurt voor den winkel. Bedrei gingen werden geuit tegen de diefegge en hare familieleden en,zonder tusschenkomst der Policie zouden zij een kwaad kwaart uurs beleefd hebben. De Politie was gedwongen de wagens gansch den nacht te bewaken. Bij 't krieken van den dag vertrokken ze naar Mechelen, enz. Doodgeslagen. Zekere H Claus, peerdenBmid te Ninove, heeft Zaterdag bij het beslagen van een peerd een hoefslag bekomen in volle borst. De ongelukkige die in onmacht gevallen was, werd in huis gedragen, doch overleed eenige oogenblik ken later. Maandag morgend is op een kool schip te Gent een treurig ongeluk voorge vallen. De schipper, zekere Perremans, die met zijn schip op den Kleinen Dok ligt en vaar de voor M. Biltjens, koolhandelaar, zijn i6jarige zoon niet ziende in de keuken ko men, ging hem wekken. De vader klopte aan de deur zonder ant woord te bekomen. Na eenige nuttelooze pogingen gelukte hij er toch in, de deur te openen. Een stikkende rook vatte hem den adem. De lamp had gansch het vertrek met eenen doodenden rook gevuld. De vader bracht zijn zoon in de open lucht terwijl men een geneesheer ging ha len. Dr Vercauteren, heeft vruchteloos gedu rende een tweetal uren getracht, den jon geling tot het leven te roepen. Het lijk van den jongeling is naar het doodenhuis overgebracht. Men vermoedt misdaad. De verledene week werd het lijk van de ge- naamden J. B. Raymaeckers op de stoom- trambaan Brussel Ninove gevonden. Ven dacht in begin dat men voor een ongeluk stond, doch uit het rechterlijk onderzoek zou nu blijken dat er moord zou te betreu ren zijn. Raymaeckers begaf zich des Zaterdags, voor zaken naar Brussel By 't naar huis keeren met den stoomtram des avonds stapte hij te Schepdael af om terwijl het locomotief water in nam een glas bier te drinken. Hij bleef wat lang ter herberg, den stoomtram vertrok zo der hem en hij moest dus te voet gaan. De ongelukkige had dien dag eene nog al aanzienlijke som geld te Brussel ontvangen en ze is verdwenen, alsook zijn zilveren uurwerk. Hieruit besluit men dat hij zou aangeval len zijn door baanstroopers, die na hem vermoord te hebben, zijn geld roofden en zijn lijk op de tramsporen zuilen getrokken hebben om aan een ongeluk te doen ge- looven. Bij eenen koopman in kunst- en fan- tasievoorwerpen te Brussel, waren reeds herhaalde malen diefstallen gepleegd Nu Zondag kwam in zijnen winkel een persoon die hem een stuk ivoor te koop aanbood, dat in zijn huis gestolen was. De aanbie der, door de policie ondervraagd, bekende in betrekking te zijn met twee bedienden van het huis, en deze hadden hem gelast, het stuk ivoor, dat 200 fr. weerd was, te gaan verkoopen. In een groot gebouw te Elsene, die nende tot werkplaatsen voor meubelmake rij. koetsmakerij, fabriek van vemisbussen en andere, ontstond brand Het gebouw werd bijna geheel vernield De schade, die volgens eene schatting 100,000 fr. zou be dragen, is slechts gedeeltelijk verzekerd. De gendarmerie is er eindelijk in ge lukt, vier jonge dieven aan te houden, die voor werkterrein de spoorwegstaties van den omtrek van Brussel hadden uitgekozen. De statieoversten van Loth, Lembeek, Buy- singen, enz. weten er van te spreken Zij werden op zonderlinge wijze geknipt. De jongste van de bende had den trein gemist te Buysingen en vroeg aan een barreelwach- ter de toelating, om in zijne hut te mogen schuilen. Dc barreelwachter die hem meer dan eens in den omtrek had zien rondslen teren, vroeg schertsend of hij niet tot de bende statiedieven behoorde Verschrikt over die vraag, bekende hij alles en in de verdeeling van den buit miskend zijnde, wreekt hij zich, door zijne medeplichtigen te verraden. Dronltonmnadi-amiiH. Op den hoek der Allee Verte, te Brus sel, woont een gepatenteerd dronkaard, Philip C ,een schildersgast, met zijne vrouw eene zorgvolle echtgenoote. Zondag morgend waa hij uitgegaan, des avonds te voren had hij slechts een klein deel van zijn pree afgegeven. Het overige kon hij dus opdrinken. Hij doorliep de buurt met eene carabijn, die hij had gekocht en keerde des middags dronken naar huis Na het eten ging hij op nieuw uit om rond half 6 terug te komen. Toen vroeg hij aan zijne vrouw geld om ten derden male uit te gaan. Men begrijpt wat er volgde De vrouw weigerde het hem te geven hij nam zijne carabijn, laadde ze en schoot rakelings de vrouw eenen kogel in het gelaat. Eene buurvrouw, die het hulpgeroep had gehoord, zag door het sleutelgat de gekwet ste vallen. Zij riep de geburen op en dezen le%-erden den dronkaard aan de policie, ter wijl de vrouw naar het gasthuis werd ge bracht. Een ander dronkemansdrama gebeurde te St. Gilles. Een genaamde Horta, dronken zijnde, zocht twist met eenen voorbijganger, die ook te veel de flesch had aangesproken. Deze laatste, een Duitscher, liet dat niet gebeuren en hij viel den belediger te lijve. Horta, die klop kreeg, trok zijn mes en stak het 15 centimeters diep in den buik van zijnen tegenstrever. Voorbijgangers hielden den moordenaar aan en geneesheeren verklaarden den toe stand van den gekwetste hopeloos. De on derzoeksrechter heeft hem niet kunnen ondervragen. Te Gilly werden door dronken lotelingen twee bloedige dramas uitgelokt. Eene groep loBte in eene herberg revol verschoten op den baas en op kalanten, die rustig met de kaart speelden. Een der la >t- aten, die wilde vluchten, kreeg drie kogels in het lichaam. Een paar uren vroeger werd zekere Bar- tels, eveneens in een lotelingengevecht, deerlijk met een mes gestoken. Beide gewonden zullen het ongetwijfeld met den dood bekoopen. Later. Rond 9 1/2 ure 's avonds dron gen twee jongelieden van Ransart. de ge- naamden Oscar Evrard en Zéphir Purnode, in de herberg van Louis Cornil, bijgenaamd Cravatte a en begonnen met tegen eenige personen die zich daar bevonden, twist te maken. De waard der herberg wilde de twee Lange Pennen aan de deur zetten, doch deze laatsten die woedend waren, trokken eenen revolver uit hunnen zak en schoten dien tot zes maal toe af. Het meerendeel der kogels vloog verlo ren, maar een der aanwezigen, een glazen maker, da 3ojarige Gustaal Hainaut, glas blazer te Gilly. werd bij het vluchten ge troffen door drie kogels, waarvan er hem twee in het hoofd drongen en lichte ver wondingen verwekten. De derde nochtans, vloog in zijnen buik en doorhoorde de inge wanden. De dood van den ongelukkige is nog enkel eene kwestie van uren. Evrard en Purnode sloegen toen op de vlucht, doch ze werden later in den nacht aangehouden door de politie van Gilly. Zaterdag morgend door het parket van Charleroi ondervraagd, dat ter plaats een onderzoek instelde, herkenden de moorde naars de feiten, doch ze trachtten den moord op elkander te schuiven. Evrard en Purnode zijn beiden opgesloten. Een weinig vóór dat tooneel, kregen twee jongelingen van Gilly Sart-Culpart, Bona- ventura Bartels en Gerard genaamd, met elkander twist. De tweede bracht zijnen tegenstrever twee hevige ponjaardsteken toe in het hoofd. De toestand van Bartels is hopelaos. In strijd met hetgeen hier hooger gezegd werd, waren de twee personen die twist kregen te St-Gilles bij Brussel, niet dron ken. Horta zegt dat hij Morfeld, den Duitscher van haar noch pluim kende. Hij had, deze ontmoetend, gezegd Verloren Maandag is voorbij, weldra zal het Carnaval zijn, dan halen wij onze schaê in. Die woorden zouden den Duitscher be- leedigend voorgekomen zijn en deze had Horta dan om de ooren geslagen. Daarop volgde het gevecht, in 't welk Horta den ander eenen messteek toebracht. De doctors vreezen voor het leven van den Duitscher. Te Quaregnon zag een genaamde L. zijn oud lief tussehen eene groep lotelingen. Hij wilde haar meenemen, maar de gezellen der vrouw troefden hem zoo zeer af dat zijn leven in gevaar is. Te Herpange, Luxemburg, werden lote lingen door dronken Italiaansche fabriek werkers beleedigd Van slagen kwam het tot steken en zekere Curuoni kreeg eenen messteek in den rug. Toen hij gevallen was stampte men hem nog op het hoofd. Al de andere vechters werden ook gestoken, doch min gevaarlijk. Ook eene herbergierster en hare zonen zijn door stokslagen gewond. Curuoni is in d'jn nacht gestorven. Te Charleroi is een man, vader van vier kinderen, welke met lotelingen meegeloo- pen had, in het naar huis gaan, door eenen trein verrast en in stukken gereden. St-Maria Oudenhove. Droe vig ongeluk. Kamiel De Tandt, voor zitter der Franschmansgilde, is in Frank rijk, te Bricy Comte Robert, in een ketel kokend water gevallen. Hij werd terstond er uit getrokken en naar het hospitaal over gebracht, waar hij door den Eerw. Heer Debbaudt, priester van het Werk der Vla mingen te Parijs, berecht werd, en 's an derdaags stierf. Kamiel was een ware, grondige christen, die 's morgends en 's avonds altijd zijne gebeden deed, en dierf zeggen aan zijne werkgezellen Laat ons eene akte van berouw bidden, want wie weel is het niet onze laatste dag, onze laatste nacht i Stervend vroeg hij aan den E. H. Deb baudt Mijnheer den Pastoor der parochie te schrijven om zijne familie te verwittigen en ze te troosten, daar hij versterkt door de Heilige Sakramenten gerust sterven mocht en zijne familie met dit te vernemen min verdriet en meer troost zou hebben Franschmans van St-Maria-Oudenhove, bidt voor hem en spiegelt u naar hem Nog het spoorwegongeluk te Oudenaarde. Zooals wij zegden, toen wij de schrikkelijke treinbotsing van Oude naarde, van 12 Januari meedeelden, werden talrijke personen min of meer erg gekwetst, die gelukkig, aan den dood ontsnapt zijn, zoo goed of zoo kwaad het kon, naar huis gesukkeld zijn. Zoo was ook Kamiel De Brouwer, werk man op de wijk Klein Leupegem - vader van 5 kinderen, die den Zondag avond op den verbrijzelden trein zat, en met hevige pijn naar huis trok. Hij is nog steeds onder de verzorging des geneesheers, en lijdt nog hevige pijnen aan lenden en borst, zonder dat iemand naar hem omziet. Landbouwer Beemaert, van Coucke- laere, was bezig eenen appelboom in zijnen boomgaard te vellen. De duisternis opgeko men zijnde, verwijderde de landbouwer zich om zijn vee te voederen. Bij den boom liet hij zijn I5jarigen koeiw achter Crombez. Eensklaps hoorde Beemaert een hevig ge kraakin de duisternis liep hij zijnen boom gaard binnen en bestatigde dat de appel boom omgevallen was onder de kroon lag de koeiwachter doodgepletterd. Men vermoedt dat de ongelukkige aan den wiegelenden boom zal geschud hebben en dat hij niet rap genoeg is kunnen weg- loopen. toen de boom omviel. Duizenden kilogrammen haringen worden nog dagelijks ter vischmijn te Oost ende verkocht en grootendeels naar het bui tenland verzonden. Sloepen van de Panne, Nieuwpoort en Kales doen voortdurend goede vangs en en het schijnt dat de goede tijd nog wat zal blijven aanhouden. Zondag werd een nieuwe aanslag te gen eenen trein gepleegd tussehen Dieghem en Saven them. Op het oogenblik dat de trein 656 van ten 9 ure 14 's morgends den viaduc van Dieghem passeerde, zag de bagagiewachter Daco twee mannen, die met steenen wier pen. De glasruit vloog in stukken en een zij ner ooren werd half afgesneden door eene scherf glas, terwijl andere stukken hem in het aangezicht kwetste. Hij was geheel bebloed toen hij te Brus sel aankwam. Het is de tweede maal dat een dergelijke aanslag op dezelfde plaats gebeurt. 9. jaar geleden werd de treinoverste door eenen steen den schedel verpletterd, en hij stierf korts nadien aan zijne wonden. De statieoverste van Dieghem is met een onderzoek gelast, in afwachting dat het par ket de zaak in handen neme. De gebroeders Constant-Lucien Preu- veneers, geboren 4 October 1827 en Sylvain- Augustin, geboren 4 October 1832, woon den sinds lang in de Vaartstraat te Leuven. Zij sleten een buitengewoon zonderling en eenvoudig leven, en hielden zich bezig met het verzamelen van allerlei oudheden. Zoo als de een was, was ook de ander Zij waren altijd samen, droegen dezelfde klee deren en men dacht hen hierom tweeling broeders. Sinds eenige jaren, gezien hun ouderdom, kwam eene getrouwde nicht aldaar inwonen welke gansch het huishou den deed. Sinds eenigen tijd ook gaf de jongste der broeders Preuveneers, Sylvain, teekens van geestverzwakking. Zaterdag morgend nu, omstreeks 9 ure, was de nicht, genaamd Leonie Tillebaert, echtgenoote van hunnen neef, Eug. Preu veneers, bezig met de kamers te doen, toen de jongste der broeders (Sylvain) binnentrad met een hamer en de vrouw een slag ermede toebracht op het achterhoofd Op haar hulpgeroep kwam de oudste broeder boven geloopen alsook de man der vrouw, die hoewel te bed liggende, was opgestaan. Een twist ontstond en op dit zelfde oogenblik belde men aan de voordeur des huizes. Dacht de dader nu dat de policie reeds daar was om hem te halen of kreeg hij een aanval in het hoofd Dat weet niemand. In alle geval liep hij een verdiep hooger, ach - tervolgd door zijn oudste broeder, trok de venster open en sprong erdoor. Heeft de oudste broeder hem willen red den en tegenhouden en werd hij medege- sleept, of heeft hij, de dood zijns jongsten broeders te gemoet ziende, zich insgelijks uit het venster laten vallen Dit blijft een geheim dat misschien nooit zal opgeklaard worden. Wat er ook van weze, beiden kwamen op de straatsteenen terecht, afgrij selijk verminkt. De oogenblikkelijke dood was het gevolg. Voorbijgangers hebben aanstonds de policie verwittfgd en deze het parket, welk spoedig ter plaatse was. De twee slachtoffers werden in hunne woning bedragen. Vrouw Tillebaert, echtgenoote Preuve neers, welke tijdens den twist op de straat was geloopen moest in het naburig huis worden binnen gedragen waar zij de eerste zorgen van een dokter ontving. Haar toe stand is ook bedenkelijk. Zij is 5o jaar oud. De lotingsdag is te Leuven bloedig geweest Het is daar de gewoonte dat de boerenjongens der aanpalende gemeenten naar de stad komen om zich te vermaken. Nochtans krijgen zij in het terugkeeren altijd twist en zoo gebeurde het dan ookZaterdag namiddag omstreeks 3 ure aan de Tervuer- sche poort, tussehen buitenjongens van Berchem en burgers wonende Tervuren- sche steenweg iTerbanck). In de herberg Matthijs Bloeg en wierp men met glazen en al wat men kon vastgrijpen de messen ook bleven niet in den zak en een ontving een steek boven het rechteroor. Men heeft een jongen van 16 jaar die met zijn broeder (loteling)was,zoo erg geslagen en gestampt dat men hem per tram naar zijn dorp heeft moeten wegvoeren. Onderwegegaf hij den geest. De gendarmerie is, ter plaats ge weest en de twisters zullen vervolgd wor den. Op andere plaatsen der stad hebben ook vechtpartijen plaats gehad. Naamlooze brieven worden steeds naar het parket te Kortrijk gezonden, den diefstal der schilderij Van Dyck aanbelan gend. Een dezer geeft zeer juiste inlichtin gen en meldt dat de emballage, waar de schilderij ingewikkeld was, voortkwam van hoppezakken, dooreenen metser, die in den omtrek van Kortrijk woont, in de brouwerij van M. K H., van Moeskroen, gestolen zijn. Een onderzoek in deze richting ge daan, heeft zulks juist bevonden Hier wordt echter niet den metser bedoeld, die reeds verdacht, maar buiten zaak gesteld werd. Moord te Rousselare. Sedert lang bestond er eene hevige veete tus sehen de genaamden Oscar Surmont, wo nende in de Yperstraat en Hendrik Dekiere uit de Borstelstraat, beide jongelingen welke verledene week aan de loting deel genomen hebben. Zondag avond, rond 7 1/2 ure, ontmoet ten beide jongelingen malkaar in de Leen- straat, nabij het Gazgesticht. Wat er eigen lijk gebeurd is zal het onderzoek moeten opklaren, althans Dekiere verklaart dat hij door Surmont al met eens met een mes aangevallen werd, waarop hij op zijne beurt zijn mes trok en Surmont er mede eerst een slag op de borst en vervolgens een vreeselijken steek in het hart toebracht, waardoor deze laatste als levenloos ten gronde stortte en de dader de vlucht nam. Hetslachtoffer werd door voorbijgangers op genomen en in de herberg Au Batelier bewoond door De Bruyne binnengedragen. Doctor Ameye, in allerhaast ontboden, diende den ongelukkige de eerste zorgen toe, maar de steek was doodelijk en rond xi 1/2 ure is Surmont aan de wonde be zweken, na gebiecht en uit de handen van den Eerw. Heer onderpastoor van St-Martin de H. Olie ontvangen te hebben. Het lijk werd naar het huis van zijne ouders in de Yperstraat overgebracht. De dader werd Zondag avond nog door de politie op het Hof van 't Hinneke aan gehouden. Een bloedig drama gebeurde gistel Dijnsdag morgend te Charleroi. Een mijnwerker, G. Verstraeten, heeft, in eenen twist met zijne kostvrouw, de echtgenoote Waunin, gepoogd deze dec hals af te snijden. Na haar deerlijke wonden te hebben toe gebracht is hij naar zijne slaapkamer ge vlucht, waarvan hij de meubelen in brand stak, na zich zeiven drie messteken in de borst te hebben toegebracht. Toen de policie kwam heeft deze veel moeite gehad om hen uit de vlammen te halen. De toestand van beiden is zeer erg. Zaterdag morgend wilde te Vaux- sou8-Chêvremont een 9jarig meisje het vuur doen opvlammen, door er petrool op gieten. De vlam sloeg naar buiten, stak de kleeren van het kind aan en men raadt de gevolgen. Ondanks de haast, met welke de moeder de vlammen uitdoofde, werd het kind zoo erg gewond, dat het stervend in het gasthuis ligt. Op de baan naar Luik, tusschec Statte en Landen, was Zaterdag avond een telegraafpaal omgevallen of omgeworpen. De locomotief van eenen reizigerstrein bot ste er tegen, wagons ontspoorden en ondei de brokken ontstond brand, terwijl smart kreten werden geslaakt door de talrijke gekwetsten. Ook waren er talrijke éooden. Aldus luidde het eerste bericht over het gebeurde en nadere berichten deden besta- tigen dat het ongeluk, ofschoon reeds zeer erg, toch nog merkelijk overdreven was. Toen er hulp opdaagde en de heelhuids gebleven reizigers mee een hand konden uitsteken, vonden zij onder de locomotief het lijk van den machinist.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2