Holland. Huilschlaiid. Eugeland. Amerika. H. Arys-De Paepe. welgelegen HUIS, Schoone Wilgenboomen EENE HOFSTEDE Meubelaire venditie. BOUWGRONDEN HOUTWAREN, Goede ZAAILANDEN Hofstede en Zaailanden Openbare Verkooping. Vier reizigers werden gekwetst o;.Jc; puinen uitgehaald Dat was al. 't Was overigens ruim ge noeg. Maar de ramp had veel erger kunnen zijn. Deze trein wordt hoofdzakelijk gebezigd door werklieden, die dan aan al de staties, waar hij stil houdt, beurtelings afstappen Dit maakt dat het getal reizigers daar reeds velen afgestapt waren betrekkelijk gering was en dat de trein met kleine snel heid reed. Van de zeven rijtuigen zijn er slechts twee ongeschonden gebleven. Bij onderzoek heeft men bevonden dat eene spoorstaaf uitgenomen was. De Engel- sche sleutel, waarmee zij was losgeschroefd was daar nabij blijven liggen. Volgens een ander bericht reed de trein die nog slechts vier reizigers geladen had, met groote snelheid, toen de ontriggeling plaats had De wagons vielen van de baanhelling. De stoker was zwaar gekwetst, de trein- overste Marsal en de wachter Bontems za ten beklemd tusschen de puinen van den fourgon, waarvan de stoof was omgevallen en brand had gesticht. Het lijk van den macanicien Lefèvre werd met ingedrukte borst gevonden. Van de vier reizigers zijn er twee ge kwetst. Men beweert dat de trein groote waarden vervoerde Wij hebben daarvan niets in de andere berichten gevonden. Indien dit waar is, was dit vermoedelijk geweten door de misdadigers, die de ont sporing veroorzaakten. Nadere bijzonderheden. Geen twijfel meer of de ontriggeling na bij Landen is veroorzaakt door eenen aan slag. De sleutel waarmede de bouten losge draaid zijn, is niet gelijk aan de sleutels, welke op den spoorweg gebruikt worden. De misdadigers hadden slechts eenige oogenblikken tijd om hun schelmstuk ten uitvoer te brengen. Inderdaad de reizigerstrein was, met 12 minuten tusschenpoos, voorafgegaan door eenen koopwarentrein, welks personeel niets ongemeens heeft opgemerkt. Men vraagt zich bijgevolg af, met welk doel de schurken het op den reizigerstrein gemunt hadden. De aanslag had wellicht voor doel eenen diefstal te bedrijven, doch gezien de erg heid van het ongeluk, zullen zij den diefstal niet durven plegen hebben. Het parket van Hoei heeft zich Zondag ter plaats begeven Het heeft den sleutel medegenomen waarvan wij gesproken heb ben. Enkel eenige der slachtoffers zijn voor- loopig kunnen ondervraagd worden. Men heeft ook, bij inwoners van Wa- mont zeer kostbare inlichtingen ingewon nen voor het vervolg van het onderzoek. Onnoodig te zeggen dat de ramp eene overgroote ontroering heeft verwekt in de gansche streek. De stoker Raymond Marsoul is aan zijne wonden gestorven. Evenals de machinist Gaspar had hij vrouw en kinderen Daarenboven vreest men dat een der rei zigers, M. Dardenne, wiens beenen werden afgepletterd, ook zal bezwijken. Het parket heeft vernomen dat men korts voor de ramp mannen met eenen lantaarn langs de spoorbaan heeft zien gaan. Ver moedelijk waren dat degenen, die de bouten losschroefden. Een telegram meldt dat de trein ook aanzienlijke weerden geladen had, wordt thans bevestigd door Le Petit Bleu welke er bij voegt Dat moeten de misdadigers geweten hebben onder die weerden was een pak ket met 15,000 franks. De dieven hebben echter niets kunnen stelen, daar de fourgon in brand was geraakt. Over de hulp, die de gekwetsten gebracht werd, schrijft men De eerw. heeren pastoors van Waes- mont, Wals-Betz en Bertrée waren spoe dig op de plaats der ramp. De eerw. heer pastoor van Waesmont heeft de biecht ge hoord van de drie meest gekwetsten. M. en Mad. Jadoul, van Wals-Houthem, hebben eveneens hunne beste zorgen aan de gekwetsten toegediend. Ook was M de dokter Vloeberghs, van Wals-Houthem, spoedig ter plaats om de gekwetsten te verplegen. Zondag avond rond half elf uren, werd aan de policie kennis gegeven dat eene vrouw in de bermsloot nabij den Weur- schenweg te Nijmegem, zou zijn gewor pen. M<n vond daar inderdaad het lijk van de 20jarige Anna Thomassen. Zekere C. G., boekbinder, met wien zij samen woonde, en 's avonds uit was geweest, is door de policie aangehouden, op verkla ring van personen, dat zij zouden hebben gezien, dat hij haar in de sloot had ge- stooten. Hij beweert echter, dat zij bij ongeluk er in is geloopen. Een duister pudt in deze zaak is, dat de ooggetuigen niet zrlf de vrouw hebben trachten te redden. Eene juffrouw Sophie Schmidt, 22 jaar oud, wonende te Mariënberg, niet verre van de Silezische grens, had bemerkt dat haar verloofde, Jozef Koula, haar in den laatsten tijd zoo wat verwaarloosde. Zij besloot daarom zich te wreken. Tijdens zijne afwezigheid stak zij eene dynamiet- kardoes, welke zij in het poeierdepot eener steengroef Lad ontvreemd, in zijne kachel. Toen de man 's avonds thuis kwam, ontstak hij zijn vuur. Maar nau. welijks stegen de eerste vlammen op, of e e vreeselijke ontploffing deed het huis daveren. De kachel vloog in stukken en Koula werd zoo erg getroffen, dat hy kort daarna stierf. Te Fawley, een dorpje bij Henley, aan de T.'iei ms, heeft een krarkzinnige een vreest lijk misdrijf gepleegd. Daar woonde op een fraai buitenhuis een bierbrouwer, met rame Holmes. Hij was rijk geweest maai kon nu nog behoorlijk leven. On langs verkocht hij zijne laatste paarden. Ovtr dat geldverlies is hij blijkbaar aan het tobben geraakt. In den nacht nu van Vrijdag op Zaterdag heeft hij eerst zijne vrouw in haar bed doodgeschoten, toen zijne dochter, vervolgens de twee dienst boden. Een van de dienstboden had, naar 't scheen, den kogel in het hoofd gekregen, terwijl zij zich oprichtte, de drie andere slachtoffers waren blijkbaar doodgeschoten terwijl ze sliepen. Het lijk van Holmes zelf vond men in het bosch op een kleinen afstand van 't huis, met een schot door 't hart. Gelyncht. Eene compagnie solda ten bracht te Broockhaven, Missisipi een neger naar den rechter, die zich aan eene blanke vrouw had vergrepen. Zij werden aangevallen door eene menigte van 20,000 personen. Zij werd eerst achteruit gedreven door de so.daten, maar weldra werden deze overmand. Men beval toen vuur en twee der aanvallers werden ge kwetst. De huilende menigte greep toen den neger en hing hem op aan eene telegraaf paal, op 100 meters van de rechtbank, in bijwezen van den rechter, die de debatten moest leiden. Onder de lynchers bevonden zich ver scheidene planters uit het graafschap Lincoln, die in den nacht te paard of per rijiuig waren aangekomen. Ziedaar dus de XX eeuwsche bescha ving in Amerika. P OIS S O N NEr!e~"~" ZEEVISCHHANDEL. Leopoldstraat, 1 -£, Aalst. Prijzen voor i3, 14 en i5 Februari. HEILBOT fr. i,5o Hollandsche Zalm, den i/t kilo fr. 14,00 Hollandsche Kabeljauw fr. 0,90 Tongen (koppel) fr. 0.75, 1,00 Klollitndsch© Schelvisch fr. i,oo, i,25, i,5o, 2,00, 2,25, 2,50 3,oo, 3,5o en 4,00 Rood baarden (rougets) fr. 0,75, 1,00 1,25, tot i,5o Pladijs 't stuk fr. o,25, o,35, 0,50, 0,75 en 0,80 Nieuwe Landolium fr. 0,00 Rog van fr. 0,75 tot 3,5o Makreelen 't stuk fr. 0,40, 1,10 Kreeften 't stuk fr. 6,oo tot 7,5o Garnalen in doos, fr. o,5o, 1,00 en i,5o Melkers Haring nieuwen Hol- landschen 0,20 Mosselen, de kilo, fr, 0,00 Pekelharing fr. 0.10 en o, i5 Croquelot fr. 0,10, o, t5 Bloaters fr. o,i5, 0,20 JVieuioe Hollandsche superior kroonharing het vaatje fr. 2,25 Oester» aan 5, 6, 8, 10 en 12 fr. Verders Pieterman en Spiering, Tar- botjes, Grieten en Sprot. OPENHARK VERKOOHNü van een te Erpe, Hoonegem, aan de Molenbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe; zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een Huis en Erve, zijnde de oudgekende herberg Het Bruggenbuis, o gestaan en gelegen te Erpe, Hoonegem, groot 2 aren 30 centiaren, palen de oost de Weduwe en Kin deren Victor De Mol en Auguste Schollaert, ten zuide de Molenbeek, ten weste de Hoo- uegemstraat en ten noorde Joseph D'herde. Bewoond door Jules l»e Windt tot 1 April 1909, aan 90 franken 'o j»ars. ZITDAGEN telkens om 3 uren van den avond, ter herberg van voornoemden Jules Dk Windt, te Erpe, Hoonegem. OPENBARE VERKOOPING van 35 koopen en 2C0 koopen zwaar Elzen en ander Slaghout, alsmede van 26 koopen goed geteerd Stalmest, TE HOESTADE, Denderland en aan de Statie. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maan dag 2 Maart 1908, in het openbaar verkoo- pon. Om 8 uren van den morgend. Namens Mevrouw Burny Antheuuis, te Aalst Te Uofstade, in hbt jnohtpark Den derland 1° 35 koopen schoone Wilgenboomen, me tende in om rek 1 m 30 tot 1 m. 70 cent. 2° 200 koopen schoon on zwaar Elzen en ander Slaghout dienstig voor kepers, hoppe- staken, boonstaken, 'tuipbanden, bakkers hout, Erwtrijs en andere gerieven. Om I uur nanoen. Namens Mijn beer D. De Ridder, te Hofstade, aan ziju buis te Uofstade, aun de Statie 3° 25 koopen goed geteerd Stalmest. N. H. Du verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden mits het gewoon ongeld en vrij van kapgeld voor hot Slaghont. Tijd van lietaliug zal worden verleend, mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERK00PINF van alsmede van Huismeubels, Landbouwalem, Strooi en Betteraven, te Moorsel. Uruieabeel. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene behnisdo Hofstede, te Moorsel, Kruis- abeel. bekend bij kadaster wyk E, nummers 357d en 358d, groot 16 aren 40 centiaren palende noord de kinderen Pieter Heudrickx, oost de weduwe Pieter-Jan Van Eeckhoorn en Kinderen, znid Emma-Maria-Louise De Landtsheer, west Jan Van der Kussen en de weduwe Leopold De Wolf en Kinderen. Bewoond door de eigeu arster weduwe Jan- Baptiste Moens, tot. 1 Mei 1908. ZITDAGEN Instel Donderdag 20 Februari IQna Verblijf Donderdag 5 Maart telkens om 2 uren van den avond, ter herberg van den heer Fredbrik. Van Hkrrbwbghkn, te Moorsel. De Notaris EFMAN, bovengenoemd, zal ton bovengemelde hofstede van Jufvronw Weduwe Muens, in het openbaar verkoopen op Dondkrdao 20 Februari 1908, om 8 uren van den morgend Huismzubblbn. als Commode en Kleer- kasseu, Stoelen. Tafels, Stoof met toebehoor- ten, hangende Hurlogie, Spiegel en Printen, HeiligbeeldenPetrollampen on Bcllantaarns, koperen Kandelaars, gleizen Kommen, Tel- looren, Jatton en Tossen, Meiktnelen en Tobbens, koperen Moor en Koffijpot, ijzeren Schotels, Paunen, Potten en Marmitten, Em mers, Vleesch- en Waschkuipen, Broodmouil- lie en meer andere voorwerpen. Landbouwbrsalbm, als Kruiwagen, Wan molen, Botervat inet Wieg, Melktuig, Bra ken. Spaden, Reeken, Riek, Gaffels, Zeisen, Lasddraad, Anlkuip en Schepper, Egge, Hoppeboor en Staken, Latten, Brandhout en meer andere gerieven. Eene groote hoeveelheid Strooi en Bette raven. N. B. De koopen tot en met 5 franken moeten gereed betaald worden. Voor de overige koopen wordt er uitstel verleend, mits te stellen goede en gekende borg. Verders zal de verkooping gedaan worden op gewone voorwaarden en mita hat gewoon ongeld. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen te VLIERZELE, Paepegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oor-legem, zal namens wien bet behoort, in bet open baar verkoopen. de volgeude Bouwgronden, gelegen te lierzele, te weten Eerste koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen wyk Paepegem, bekend bij kadaster sectie D. nummer 305f, groot volgens mefing 2 aren 26 centiaren, palende ten ooste den beer Philemon Janssens, ten zuide den heer Alfons Liebrecht, ten weste den heer Charles Liénart, en ten noorde de Bovenstraat. Boomprys fr. 225. Tweede koop. Een perceel Boawgrond, gelegen als voren bekend bij kadaster sectie D, nummers 178a en 179a, groot volgens meting 7 aren 66 centiaren, palende ten ooste den heer Achilla Lemeire, ten znide den beer Charles Liénart, ten weate de Bovenstraat en ton noorde koop 3. Verdeeld in drij deelen Eerste deel ten znide groot 2 aren 65 centiaren. Boomprij8 fr. 10. Tweede deel te midden groot 2 aren 54 centiaren. Beomprijs fr. 30. Derde deel ten Doorde groot 2 aren 47 cen tiaren. Boomprys fr. 32. Derde en laatste koop. Een perceel Bonwgrond, gelegen als voren, bekend by kad ister sectie D, nummer 176e, groot vol gens meting 5 aren 85 centiaren, palende ten ooste den heer Achilla Lemeire, ten zuide koop 2, ten weste de Bovenstraat en ten noorde den beer ivarel-Lodewijk Rosschaert en kinderen. Verdeeld in dry deelen Eerste deel ten zuide,groot 2 aren 1 centiaar. Boomprijs 2 fr. Tweede deel te midden groot 1 aar 96 cen tiaren. Boomprijs fr. 2. Derde deel ten noorde, groot 1 aar 89 cen tiaren. Boomprijs fr. 35. ENKELE ZITDAG Donderdag 20 Februari 1908. Om 3 nre vaD den namiddag ter herberg genaamd In dien plezanten Hof. n gebonden door den heer Aliens Liebrecht-Lemeire, te Vlierzele, Paepegem. OPENBARE VERKOOPING XE ERPE, op Maandag 24 Fbbruari 1908. a) om 9 uren voormiddag, ter herberg ge houden door den heer Dominique Rotiiers, Blachter, wijk Kraaine-t. b) En om 1 unr namiddag, ter herberg De Ster. n gehouden door vrouw weduwe van den heer Dominiqne Schellaert, Gentschen Steenweg. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer Rend De Qeyter, houthandelaar, te Nederzwalm, op bovenge melde plaatsen, dag en nur, openbaarlijk verkoopen 4000 m. Canadaberd, 4000 m. Abeelenherd, IC00 m. Paneel-en Kistenberd, gevierschaanl en ander, van alle leDgten en breedten en van 1 tot 4 centimeters dik, 4000 m. Pannelatten. 10 koopen Olmen-. Eiken en Benken Plan ken, 4 tot 11 centimeters dik, 10 koopen Plataan, 3 koopen Honppelhont, dienstig voor Gareelmakers, 10 koopen Kruiwagen Treemen en Stelliugplanken, 5 koopen Slede- plankoii. Eenige koopen Schalen. Deze Houtwaren zyn sedert lang gezaagd en mogen oumiddelijk verwerkt worden door Schrijnwerkers, Timmermans, Ondernemers, Stoel- Meubel-, Wugen- en Gareelmakers. By gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING van zeer Meersch en Bosch, te ErpeNieutcerfterhen, Gysegem, Erembodegem, Welle, Denderhautem, OkegemNinove, Woubrechtegem en Aygem. De Notaris VAN DER SMISSEN, te Moor sel, daartoe benoemd by bevelschrift der heeren Voorzitters der Rechtbanken van 1* Aanleg, zitting bondende te Dendermonde en Andemarde, opvolgentlyk van date 23 Januari 1908 en 14 Januari 1908 zal in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop Een perceel Land, gelegen te Erpe, op S' Joris Veldeken, gekadastreerd sectie A, nummer 649a met eene grootte van 23 aren 5 centiaren, palende oost M. Jan Bapt. Temmerman, zuid M. August De Meer leer, west M. iionoré Van Maelsalcke-Roe- landt en noord M. Ch'.-L* Noël en de straat. Tweede koop Een perceel Land, gelegen te Erpe, Kerkveld, groot 16 aren 60 centia ren, gekadastreerd sectie C, nummer 538a, palende oost M. Benjamien Ruyssinok, znid M. Jozef De Nys, west MM. Benoit De Wolf, Pieter Hendrickx en andere en noord den Dnynaertweg. Gemeente Nieuwer her ken. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, groot Molenveld, gekadas treerd sectie C, nummer 700, nog groot 16 aren 50 centiaren, pelende oost de Staat, M. Cyriel Van Landnyt en den Arme, znid M Karei Baeten, Doctoor. west den Staat en Dame W* Ph. Van Landuyt en noord den Staat en M® W® Van Landnyt en andere. Vierde koop Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, Kapelle veldgekadastreerd sectie B, nummers 685, nog groot 19 aren 84 centiaren, paleode oost koop 5 en Juffrouw Marie Mnylaert, said de Straat, west M. Va lerie Baeten en noord M. Fraus De Backer. Vyfde koop Een perceel Land, gelegen te Nienwerkerken, Kapellevebl, groot 17 aren 40 centiaren, gekadastreerd seotie B, nummer 686, palende oost de Kinderen Jac. Sohoc- kaert, zuid den Staat en Juffr. Marie Muy- laert en andere, west koop 4 en noord M. Frans De Backer. Zesde koop Een perceel Land en Bosch, gelegen te Nienwerkerken, Berg, gekadas treerd sectie G, Dammers 43 en 44, met eene grootte van 30 aren 40 centiaren, palende oost de Laerbeek en Haeltert, zuid Juffr. Jos. Bleys, west de Bergstraat en noord de Kinde ren Alfons Janssens. Zevende koop Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, Kerkmeerschen of't Hoe- venland, gekadastreerd sectie B, nummer 1048, groot 13 aren 24 centiaren, palende oost M. Domien De Neve, zuid M. Jan-René Tas, west M. Leon Braem en noord Mad.Wed. Phil. Van Landnyt. Achtste koop Een perceel Land, gelegen te Nienwerkerken, Breedeweg of Middelweg, groot 15 aren 10 centiaren, gekadastreerd sectie B, nnmmer 109, palende oost M. Isi dore De Sadeleer, znid en west M. Camiel Rasscbaert en andere, noord M. Karel-Lode- wjjk De Clercq en andere. Netendekoop Een perceel Land, gelegen te Nienwerkerken, Kapelleveld of Dweers- haag, gekadastreerd sectie B, nnmmer 694bis, groot 30 aren 75 centiaren, palende oost M. Valerie Baeten, den Staat en andere, znid M. Frans De Backer en andere, west M. Ber nard Rasschaert en de Wed. De Clercq en noord zelfde Wed. De Clercq en M. Fr. De Backer. Gemeente Gysegem. Tiende koop Een perceel Land, gelegen te Gysegem, Hollander, gekadastreerd sectie C, nummer 104, met eene grootte van 44 aren 98 centiaren, palende oost Mevr. Wed. Jan Muyersoen, znid Dame Wed. Van Achter en den weg naar W chelen.west deMeulebeok en noord M. Jan Wnlpnt. Elfde koop Een perceel Land, gelegen te Gysegem, Ranwboscb, gekadastreerd sectie 0, nummers 511 en 536, groot 18 aren 10 centiaren, palende ooBt Juffr. Wed. en Kin dereu Karei Van Landnyt, zuid Notaris Schelfhout te Oordegem, west Juffr. Wed. en Kinderen Jozef De Windt en noord M. Victor Dierickx en andere. Twaalfde koopEen perceel Land, gelegen te Gysegem, Ranwhosch, gekadastreerd sectie G. nummers 513 en 542, met eene grootte van 37 aren 70 centiaren, palende oost M. Domien Aelbrecht en Isidoor Pieters en andere, znid M. Nestor Lieveus, west M Jozef DeCoDinck en andere en noord den Notaris Schelfhout, Gemeente Erembodegem. Dertiende koop Een perceel Land, gele gen te Erembotlegsm, Tenbosch, gekadas treerd sectie B, nnmmer 287a, met eene zrootte van 27 aren 80 centiaren, palende noord en oost de Kinderen De Poorter, M. Theophile Eeckhont en d'erven De Gooman, zuid eu west Dame Weduwe Louis Bnrny. Gemeente Welle. Veertiende koop Een perceel Land en Meerieh, g'legen te Welle, Groot Moortel- veld, gekadastreerd sectie B, nr 1337, met eene grootte van 43 aren 15 centiaren, palen de oost de gemeente Welle, znid M. Jan-Frans De Bièvre, west M. Hyp. Hayman, M. Casi- mir Langelet en andere en noord M. Hyp. Vergeynst. Gemeente Denderhautem. Vijftiende koop Een perceel Land, gele gen te Denderbantem, Vosselveld of de Boom, groot 24 aren 20 centiaren, gekadastreerd sectie B, nnmmer 1772, palende oost Juffrouw Wad. en Kinderen Pieter D'Hondt, zuid M. Pieter Van Schelvergom. west M. Frans D'houdt en noord de Juffr. Wed. en Kinderen Domien Uyitenhove. Gemeente Okegem. Zestiende koop Een perceel Land, gelegen te Okegem, Aalaboom, gekadastreerd sectie A. nnmmer 708, groot 20 aren 20 centiaren, palende oost M. Alois Baeyens, znid M.M. Jules Baeyens en J.-B. Van de Perre, west Juffr. Wed. J.-B. Van de Perre en noord Juffr. Wed. Octaaf Groverman. Gemeente Ninove. Zeventiende koop Een perceel Land, ge- leg n te Ninove, op d'Eene, gekadastreerd sectie A, nnmmer 153, groot 14 aren 30 cen tiaren, palende oost M. Jozef Haegemans, znid M. Jnd. Nan Holder en andere, west AI. Donat Evenepoel en andere en noord de Straat. Gemeente Woubrechtegem. Achttiende koop Een perceel Land, gele gen te Woubrechtegem, de Hollebeke, geka dastreerd sectie B, nummers 451 en 452, groot 32 aren 20oentiaren, palende oost de Straat, znid M. Emiel De Loof, west en noord M. Jozef Bonckaert. Negentiende koop Een perceel Land, ge legen te Woubrechtegem, Mrnleveld, geka dastreerd sectie B, nnmmer 317, groot 16 aren 90 centiaren, palende oost M. Donaat De Smet, zuid Juffr. Wéd. August Van den Bossche, west M. Benjamien De Clippsle en noord derven De Coster en Dame Van den Bossche. Gemeente Aygem. Twintigste koop Een perceel Land, gele gen te Aygem. Sluis veld, gekadastreerd sectie A, nummer 331a, groot 14 aren 15 centiaren, palende ooBt en znid M. Karel-Lod. Sienaert, west de Straat en M. Omer De Wilde en noord Juffr. Sophia D'herde. ENKELE ZITDAG Maandag 9 Maart 1908. Om 2 uren namiddag, ter herberg Hst Paviuosn, n gehouden door Emile Van de Maele, te Aalst, Groote Markt, N® 5. V'jor verdere inlichtingen wende men zioh terStudiën van bovengenoemden Notaris VAN DER SMISSEN en van den Notaris LIM- PENS, te Aalst. De onkosten der verkooping znllen belóo- pen tot 12 t. h. op de koopsommen. OPENBARE VERKOOPING van te Nieuwerkerken, Meire en Erpe. De Notaris Limpens te Aalst, zal inge volge de wet van ia Juni 1816, openbaar verkoopen Eene Hofstede te Nieuwerkerken.Edix- velde, groot 7 a. 20 c. Bewoond door Leo De Smedt. Land, te Meire, Boschkauter, groot 14 a. 70 c. Gebruikt door Prosper Van den Brempt. Land, alsvoren, groot 5 a. 80 c. Ge bruikt door René Van den Brempt. Land, te Erpe, Edixvelde, groot 27 a. 70 c. Gebruikt door Adolf Bueckens en René Van den Brempt. Verdeeld in west- en oosthelft. Land, te Erpe, Edixvelde, groot 7 a. 60 c. Gebruikt door Leo De Smedt. TWEEDE ZITDAG Zaterdag i5 Februari 1908, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, op Zaterdag i5 Februari 1908, om a uren namiddag, op het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk ver koopen Eene Hofstede, te Aalst-Mijlbeke, Bin- nestraat, groot 17 aren 60 centiaren. Be woond geweest door wijlen Louis De Leeuw, Bericht. De ondernemers der werken aan de Sint-Josephskerk, te Aalst, maken de belanghebbenden bekend, dat er bij ben te bekomen zijn alle soorten van timmerhout zooals roosterstukken van 0,18 X 0,07 en 0,16 X 0,07 kepers, schalieberd, stellingsplanken 6/4 dikte en 0,23 breed 5/4 planken 0,16 breed, voortkomende van de stellingen, niet be schadigd en zichtbaar alle werkdagen aan voornoemde kerk, teger. zeer voorg deelige prijzen. Xe huren. Schoon en gerieflijk Huis, met verscliillige Beneden- en Bo- venplaatsen en schoonen Hof. Zich te bevragen bij M.I)e Habck-San- ders, Moutstraat, te Aalst. Xe koop of te huren. Eene behuisde Hofstede met Stallen, Tuin en Boomgaard enz, te Aalst-Schaar- beek, Lindestraat. Adres te vragen ten Bureele VRn Db Dendbrbode. 150. MEM VRAAGT een vuursmid voor rijiuigsmederij. Goed loon en stand vastig werk bij Frans Heyndriokx-Co- linet, Zoutstraatpoort, 29, Aalst. Bediende, 25 jaar goed op d'hoogte van alle bureelwerk, alsook kennis van boekhouden en reizen, vraagt plaats in serieus huis. Schrijven B. V. 60. Bureel van 't blad. Uit der hand te huren of te koop. Eenen sciioonen Eigen dom, te Hofstade, Dendermondschen Steenweg, aan het Dorp een Woonhuis, Estaminet In de Stad Aalst, met ruime Beneden-en Bovenplaaisen. Ach- bouw, Poori ter straat, Pomp- en Regen water, palende van achter aan de Beek, schoonen Tuin en welbeplanten Boom gaard. Onmiddelijke ingebruiktreding. Zich te wenden tot den eigenaar, Stanis las Gebroiis, in voormeld buis te Hof stade. X© huren terstond de alomgekende herberg «In Nederiias- selt, De (Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergschen Steenweg, met Hol en circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, thans bewoond door M. Alph. Matthys. Zich te wenden tot den heer Pnil. Dancaert, te Ressegem. Uit der hand te koop. Grooten Eigendom en Magazijnen, te Aalst, Eilandstraat, groot 6 aren, met eenen uitgang van 6 meters 43 centime ters in gezegde straat, komende aan don eigendom van den heer Charles Schuer* mans en aan huizen van de heeren Calle- baut. Voor de conditiën en de sleutel, zich te bevrag' n ter studie van den Nota ris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt,

De Denderbode | 1908 | | pagina 3