m. Zondag 16 Februari 1908 5 centiemen per nummer 62#te Jaar 4026 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST. BUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Hoe ze het rooven zouden. STANHOPE Eene bekentenis van machteloosheid Leergang van moeshovenierderij. Zondag-rust. Tegenstrevershulde DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee kening van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post versouden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CU1QCJB SUUHi Per drukregel. Gewone 15 centiemenRekiamen fr. 1-00Vonnissen op 3*» bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 1£5 Februari 1908. Vooruit, de Gentsche roode Vooruit, zegt ons in zijn Nr van 29 Januari 11. dat een zoogezegd doctrinair Vlaamsch Werkmansblad, hem de vraag heeft ge steld hoe al de fabrieken, werkhui- zen, mijnen, steengroeven enz. in 't bezit van de gemeenschap moeten komen en hoeveel tijd daartoe zal noodig zyn Die vraag was ophitsend voor Vooruit en "wedervoer Ik heb er al herhaal- delijk op geantwoord en wil het nog eens doen. Het roode orgaan stelde aan 't blauw zoogezegd werkmansorgaan de vraag ii Hoe hebben <lc burgers in 1789 do Kei kdomeinen tot nationaal goed ge- maakt Weet onze doctrinaire welweter dat niet Ongetwijfeld begrijpen de schrijve laars van '1 blauw orgaan zoo goed dan wij wat Vooruit beduiden wilt. Het beteekent immers niets anders dan Wy, socialisten, zouden met fabrie ken, mijnen, steengroeven enz. kunnen doen, wat de liberale sansculotten van de jaren 1790 hebben gedaan met Kerk en Kloostergoederen,... zo eenvoudig rooven. Vroeger tijd kleefden de socialisten dat stelsel aan van alles maar te rooven zonder vergoeding maar z'bebben 't la ten varen. Het stelsel nu aangenomen is geen brutale roof meer men zal op zachtere wijze te werk gaan. Vooruit legt verder uit hoe men het met de nieuwe wijze van onteigenen zou aan boord leggen. Ziehier hoe het gebeuren zou en attentie dus Maar zelfs zonder revolutionnaire middelen te gebruiken algeheele geweldige onteigeningkunnen wy gemakkelijk en opvolgenlijk alle fa il brieken, werkhuizen, enz., in der 0 minne onteigenen en overnemen. Als in den tegen woord igen tijd de gemeenschap de Staat of de Stad 1 huizen, fabrieken, winkels, hovingen of landerijen moet onteigenen, voor reden van openbaar nut... gebeurt dit ook in de voorgeschreven vormen en binnen aangewezen termijnen. i) Dit zou juist hetzelfde kunnen zijn met de onteigening ook voor open- baar nut van de productiemidde- len. Dus geen spraak meer van alles in eens te onteigenen 't zou trapsgewijze gebeuren, en de eigenaars zouden ver goeding bekomen. En om welke reden zou men 't recht hebben te onteigenen In geval van werkstakingen of lock outs, die niet zouden vereffend of geëin digd zijn op tijd. Hoelang zal de werkstaking of lock out mogen duren om op tijd vereffend te zijn Dat wordt niet gezegd... Dat zou nu toch eens een olietje zijn Als de leeperikken der Saskaai, de roode winkelpolitiekers, er lust zou den toe gevoelen 't eene of T andere onzer groote fabrieken in te palmen, gauw eene werkstaking verwekt die natuurlijk niet binnen den bepaalden tijd zou vereffend zijn... En 't ware ermeê gepast Als reden van onteigening zouden ook geldenbankroet, uitscheiding, overlating, sterfgeval, enz. Op die manier zou, volgens Vooruit allen eigendom tot de gemeenschap be lmoren. Maar er zullen nog honderd jaar moeten verloopeu. eens dat de onteige ning begint om den socialistischen Staat voor te bereiden. Dc eigenaars zouden vergoed worden maar op welken voet Wie zal de waar de van 't onteigende goed schatten Wie Dc roode chefs. Dus ze zouden vergoed worden niet in geld maar in rentetitels van den socia listischen Slaat die na 50, 100 of 150 jaar zonden uitgedelgd zijn. Er zou dus gezorgd worden dat er geene andere capitalisten zouden komen dan de roode leeperikken, die als ze hun schaapjes op 't drooge hebben er dapper hunne hotten zouden aan vagen om in 't eene of 't ander land waar de toe komststaat nog niet zou zijn ingericht op hun gemaksken te gaan leven. Maar in welk land zal men de ontei gening beginnen Weet Vooruit of Frodje dat niet Nu, indien intusschentijd de socialis tische Staat de koepons niet meer zou kunnen of willen betalen wat dan Wel dansen lijk de roode chefs dan zullen schuifelen... maar ze zouden eerst toch kunnen te rade gaan by ergens nen advocaat Spiritus of nen viezen Wannes!... de Amerikaansche detective. io* Vervolg. Die domino is mijn cliënt, dacht de ridderhij ziet mij niet, en ik zou nu ook niet gaarne door hem worden opgemerkt. Dat ik niet eerder daaraan dacht Welk een kansje! Het zou de moeite waard zijn te doorgronden, waarom Stanhope bier is, of nog beterhem tot middernacht vast te houden. Had ik maar een helper, dan zou ik het wel klaar spelen. Intusschen ging ik naar de geheime policie de expe ditie zou zonder Stanhope uittrekken en ik zou de leiding krijgen. Plet is in elk geval de moeite waard, het eens te probeeren. Ik zal dien domino er voor gebruiken. Jawel vriend Stanhope, heden nacht zal onze wedstrijd beginnen, opdat de wereld wete wie van ons de baas is Wij hebben hooger gezien dat een doctrinair blad, eene orgaan der liberale oude pruiken en dat zich als een wer kmansblad voorstelt, aan den rooden Vooruit de vraag heeft gesteld hoe de collectivistischen toekomststaat het zou aan boord loggen om de algemeene ont eigening om niet te zeggen inpalming, te verwezenlijken. Onze geachte lezers hebben hierhoo- ger gezien wat, Voorüit heeft geant woord. VIII. De jonge dame in het Carmen costuum was Winnifred French, de intiemste vrien din van Lea Burton. Toen de beide meisjes Lea, het aangenomen kind der Ullmans, |a Winnit dt «tnigc dochter van een rijken koopman, nog de school bezochten heetten zij reeds onafscheidelijk en ze bleven het ook, nadat Lea den ziekelijken millionnair Archibald Burton had getrouwd. Destijds was Winnies's vader, die kort te voren zijn heele vermogen verloren had, gestorven en dus nam de nu geheel onbemiddelde dank baar 't aanbod aan, als gezelschapsdame bij haar vriendin in te wonen. Kort daarna keerde Alan Burton van zijn Europeesche reis terug en nu ontwikkelde zich eene zonderlinge verhouding. Om de een of andere reden gevoelde de jonge man een sterken afkeer voor zijne schoone schoonzuster, terwijl hij voor de even knappe als pikante gezelschapsdame eene gloeiende bewondering toonde. Achter een plantengroep bleef hij staan. Winnie zou wellicht zijne neiging beant woord hebben, indien zij minder aan haar vriendin gehecht was geweest. Nu echter verdedigde zij die ijverig tegenover Alan, verzuimde geen gelegenheid, hem te erge ren en overstelpte hem met haren spot. Wat Lea aangaat, zelfs de scherpste op merker kon uit haar handelwijze niet op maken, of zij voor den broeder van haar echtgenoot liefde, haat. dan wel onver schilligheid gevoelde. Zij behandelde hem met afgemeten beleefdheid die hij zeer cere monieel beantwoordde, wat hem dikwijls tot doelwit van Winnie's spotternij maakte. Op dezen balavond was het meisje in een stemming, die volkomen paste bij haar Carmen-costuum, Zij weea Alan's verzoek Nu, Voorüit, vraagt op zijne beurt aan 't oude pruiken-orgaan En gij, liberale schrij velaars, zegt ons eens hoe gij het maatschappelijk vraag stuk oplossen zoudt En fier lyk 'nen pauw antwoordt onze liberale schrij velaar Maar wij Wy hebben de pretentie niet het maatschappelijk vraagstuk te kunnen oplossen wij hoeven dus ons redmiddel niet bekend te maken daar wij er geen hebben. Wij, liberalen, zijn enkel voörstaanders der Vrijheid. (Ja, voorstaanders van de Vrijheid» maar voor hen alleen en dus niet voor andersdenkenden.) Spottend laat de liberale schrijvelaar er op volgen dal de liberalen niet han delen lijk de catholieken welke den hemel hiernamaals beloven en ook niet lijk de socialisten die een Aardsch Paradijs op deze wereld voorzeggen binnen honderd jaar of daaromtrent. Die bekentenis is goud weerd want zij toont ons de machteloosheid van 't liberalendom in zake der oplossing van het maatschappelijk vraagstuk. Neen, onze liberalen kennen dus geen enkel middel om de maatschappelijke kwalen teheelen. Wij begrijpen dus niet hoe het moge lijk is dat vele werklieden zoo dwaas zijn om zich in de liberale rangen te scharen ja, van aan te spannen met lieden die, volgens eigene bekentenis, machteloos zijn om hun levenslot, hun nen maatschappelijken toestand te ver zachten, ja, te verhelpen De catholieken alleen meenen het good met de werkersstanden, de talrijke wetten door hen tot stand gebracht, de talrijke liefdadige werken door hen ge sticht bewijzen het ten duidelijkste. De chefs der socialisten bekomme- meren zich om de werklieden niets meer dan om langs hunne schouders naar be taalde cere- en andere bedieningen te klauteren en ze maar door alle middeltjes uit te buiten VII. Bemesting der koolgewassen in het algemeen. De meeste kooien zijn gekropte bladplanten bijgevolg komt hunne bemesting betrekkelijk goed overeen met deze der eigenlijke bad- planten. Evenals deze, vergen zij eene sterke stikstofbemesting; evenwel, past hun geene versche stalmest bemesting deze belet inderdaad de vorming van vaste kroppen. Zy bevinden zich daaren tegen zeer wel met goed geteerd stal mest, en worden by voorkeur zelfs ge teeld in roofbouw, in gronden welke het vorige jaar sterk met stalmest bemest werden. om een dans af en sloop naar een kunstig gemaakt prieeltje waar zij op een divan ging zitten. Mag ik u gezelschap houden? vroeg Alan die haar gevolgd was deemoedig. Neen 1 was het kort en afwijzend be scheid. Voor een paar minuten maarl hield hij vol, en zoo bedaard, of zij hem op de vriendelijkste wijze verlof daartoe had gege ven, nam hij naast haar plaats Zijt ge kwaad op mij, Winnie Waar om moet mijn schoonzuster altijd tusschen on8 komen Zij zag hem toornig aan. Zeg liever eens, waarom gij Lea zoo haat Eerst wil ik weten, waarom Lea u tegen mij heeft opgezet. O, dat gaat verder dan een grap, mijnheer zegde Winnie verontwaardigd. Lea Burton is wat Lea Ullman was, in gedachten, woord en daad eene volmaakte dame, die niet tot eene onedele handeling in staat is. Maar ik weetwel, wat gij denkt. In uw oogen is het een misdaad, dat zij uw broeder heeft gehuwd. 16 zij geen trouwe liefhebbende vrouw voor hem; voor zijn kind geen teedere moeder Ge hebt her haaldelijk te kennen gegeven, dat Lea haar man lief had. Met welk recht beweert ge dat Eveneens gelooft ge, dat Lea mijnheer Burton enkel om zijn geld heeft getrouwd. Nu, dat behoort ten minste tot de zonden, Het fosfoorzuur werkt zekerlyk mede ter vorming van schoone kroppen, doch de potasch vooral, speelt eene gansch overwegende rol in de teelt der kooien. Ritzema Bos, een Nederlandsche speci alist heeft zelfs meenen te bestatigen dat het mislukken van den krop dikwijls veroorzaakt werd door het gebrek aan potasch. Hoe vollediger de bemesting der koo ien wezen zal, hoe meer de minerale voedstoffen rechtstreeks opneembaar zijn, hoe beter de kooien zich ontwik kelen zullen, ten ware zij te lijden had den van het knolvoeten. Wij weten dat, volgens de wet van het minimum, al de bestanddeelen waar uit de plant bestaat, even onmisbaar zijn tot hare goede vorming. Niet alleen moet de bemesting volledig wezen, maar zij moet nog oordeelkundig zijn, t. t. z. dat al de voedende bestanddeelen zich ter beschikking der plant onder oplos baren toestand moeien bevinden, en evenredig met de physiologische nood wendigheden van het gewas. Het knolvoeten der kooien doet zich vooral daar voor, waar de minerale meststoffen ontbreken, of daar waar deze zich in onvoldoende hoeveelheden in den grond bevinden en in zure gron den bijgevolg zullen eene goede kalking, diepe omwoelingen.de gezond making van den grond, de aanwending eener goede dosis slakkenmeel, ammo- niaksulfaat en potaschzouten zoovelé hulpmiddelen zijn tegen deze ziekte, zoo verspreid en zoo noodlottig in hare gevolgen. In de bemesting der koolgewassen gebruiken wij bij voorkeur slakken- meel, aangezien het vrije kalk bevat, een voorkomend middel tegen het knol voeten Het superfosfaat heeft altijd eene zuurachtige werking, schadelijke wer king- welke de verspreiding der ziekte kan begunstigen. Evenwei, ten einde de ijzerslakken oplosbaar zouden gewor den zijn op het oogenblik dat de planten hun fosfoorzuur en hunne kalk zullen noodig hebben, zal het altijd noodig zijn, meer nog dan voor de potaschzou ten, ze in den grond te brengen gerui- men tijd vóór de planting. De koolgewassen kunnen bijgevolg in het algemeen eene toepassing ontvangen van 3 tot 4 kgr. ammoniaksulfaat, 7 tot 8 kgr. slakkenmeel, 3 tot 4 kgr. chloor - of zwavelzure potasch, en,desgevallend, 800 tot 400 kgr. goed ontbonden stal- Verboden nadruk. JAN. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 16 Februari 1908, M. Meganck, Leopol- straat. die de wereld gaarne vergeeft En spot tend voegde zij er bijWie weet, of ik ook niet een man met geld trouw Winifred Zeer zeker Dat is immers algemeen de gewoonte in onze wereld. Zijn wij vrou wen rijke erfgenamen, dan worden wij voor ons vermogen door aanbidders omringd zijn wij echter arm, dan moeten wii zoeken en het wordt dikwijls lar,g hengelen. Mijn schoonzuster heeft goed succes gehad spotte Alan. Winnie haalde de schouders op. Als ge het zoo noemen wilt, ja. En toch was dat nog niet de hoogste prijs. Zij had heel goed een man kunnen trouwen, die even rijk was als mijnheer Burton en buitendien zoo knap als diens broeder... Och, Lea en ik hebben nooit knappe man nen bewonderd I Alan wist niet, of hij kwaad worden of lachen zou. Gauw gang, juffrouw French, zegde hij onverschilligzeker hebt gij en mevr. Burton nog meer gelijke meeningen. Natuurlijk! antwoordde Winnie trots; maar ik zal u niet met een lijstje daarvan gelukkig maken, Ge moogt Lea niet lijden; ik echter houd van haar, en ik zeg u als gij Lea zoo goed kendet als ik, dan zoudt ge u schamen, een wezen, dat zoo hoog boven u staat, miskend en geminacht te hebben... Ziezoo, nu wil ik wel eens dan sen. Gij moogt meegaan of hier blijven. Dit laatste zegde ze beleedigend onver- In zitting van den Senaat van Vrij dag 25 Januari jl., heeft de heer Picard, de socialistische senator, op schitterende en rechtzinnige wijze hulde gebracht aan de werkmanswetten, doordeGatho- lieke Regeering gestemd. Na herinnerd te hebben, dat het bur gerlijk wetboek weinig of niets ten gunste der arbeidende klas inhoudt, wees hij erop, hoe de liberale partij, die zoo vele jaren 't bewind des lands in handen had, enkel de wet op de vereenigingen en de afschaffing der werkmansboekjes en van art. 1781 van 't burgerlijk wet boek stemde, en voor 't overige niets deed ten voordeole der arbeidende klas. De Gatholieke Regeering integendeel voerde niet min dan 24 werkmanswetten in, huiten een aantal besluiten en om zendbrieven, uitgevaardigd om de be langen der arbeiders te vrijwaren. M. Picard haalde onder andere aan De wet van 1877 op de nijverheids- en arbeidsraden de wet op het betalen der werkloonen in 1888, de inrichting van het arbeidstoezichtin 1889, de wet op den arbeid van vrouwen en kinderen in de mijnen de wet van 31 Juli 1889 (gewijzigd door die van 8 Januari -1907) op de goedenmannenraden de wet van 9 Oogst 1889 op de werkmanswoningen; de wet van 18 Mei 1893 op de vereeni gingen de wet van 7 September 1893, het algemeen stemrecht invoerende de wet van 11 April 1895 op het gemeento- stemrechtde wet van 22 Oogst 1S98 op het provinciaal stemrechtde wet van 21 December 1899 op de evenredige ver tegenwoordiging de wet van 23 Juni 1894 op de mutualiteiten het KK. Besluit van 23 Mei 1895, 't Ministerie van Nijverheid en Arbeid inrichtende de wet van 1896 op de werkplaatsregle menten de wet van 31 Meert 1898 op de politie en het toezicht der steengroe ven de wet van 2 Juli 1899 op de voor zorgmaatregelen tegen werkongevallen; de wet van 10 Februari 1900 op het sparen van gehuwde vrouwen en min derjarigen de wet van 20 Meert 1900 op de arbeidsovereenkomstde wet van 10 Mei 1900 op de ouderdomspensioenen; de wet van 24 December 1903 op de vergoeding voor werkongevallen de wet op de Zondagrust, enz. De rechtzinnige verklaringen van Senator Picard ontstaken niet weinig de woede van de liberale leden der Hooge Kamer. Zij trachtten hem door gedurige onderbrekingen van zijn stuk te bren gen, doch dit lukte niet. De heer Picard geeselde in strenge bewoordingen de kleingeestigheid der liberale politiekers en hunne stelselmatige verguizing van al het goede, door de Gatholieke Regee ring tot stand gebracht. Zij verdienen meermaals zulke afstraf fing op te loopen 't zou hen wellicht aanzetten in 't vervolg zoo niet eerlijker en rechtzinniger, dan toch voorzichtiger met hunne beschuldigingen te zijn. 8chillig en eer Alan was opgestaan, was zij al verdwenen.Een oogenblik had hij plan,haar te volgen, doch hij bleef mismoedig staan. Ik zal niet gek zijn 1 mompelde hij. Loop ik haar na, dan begint zij onmiddel lijk onder mijn oogen met allen te coket- teerenblijf ik hier, dan doet zij het na tuurlijk ook. O, moet een man reeds op aarde een voorproefje hebben van de hel. laat hem dan onder één dak leven met de vrouw, die hij liefheeft, en de vrouw, die hij haat Inmiddels was de Maltheser hem gena derd. Ha, zijt gij het Ik herken u aan het costuum riep Alan hem toe. Wanneer zijt gij gekomen Pas voor een paar minuten. Weet ge, welke de diensten zijn, die van u verlangd worden Vernet ergerde zich over den hoogen toon van zijn lastgever, die tot hem sprak als een vorst tot zijn onderdanen. Hij liet echter niets merken en antwoordde luchtig Ik denk van wel. Ik heb zoo iets ge hoord van een bescheiden toezicht Meer weet ik er nog niet van. Dat is ook niet noodig, antwoordde Alan kort. Ik zal u de bewuBte persoon aanwijzen, maar ik verlang niet dat ge door haar gezi n wordt. Ge hebt eenvoudig te onderzoeken waarheen zij gaat, met wie zij samenkomt en wat zij doet. Om de mo tieven harer handelingen hebt gij u niet te bekommeren ik verlang enkel feiten. Voor de Kleine Burgerij. De Bond voor de Studie en de Verdedi ging der Belangen van de Kleine Bur gerij is Zondag te Brussel bijeen geweest. Men heeft beslist dat het Congres der Kleine Burgerij in Oogst aanstaande te Verviers zal plaats hebben. De dagorde werd vastgesteld als volgt: Vermindering der rechtskosten voor de inning van huurprijzen De tolvoor- keur Verbetering der manier van inning in het belang van den kleinhan del (postwissels)Herziening der wet op het toezicht der eetwaren De Zon dagrust en de verkoop met premiën Maatregelen om de veiligheid te verzo- keren der handelszaken en om de comptante betaling te bekomen. Eene lijst van grieven en verlangde hervormingen zal aan alle aangeslotene maatschappijen gezonden en de steun der Volksvertegenwoordigers zal ge vraagd worden. MILITARISM.—Hoeveel maal zou Groene Pie nu al herhaald hebben dat do begrooting van oorlog van 40 millioen tot 57 millioen geklommen is sedert de catholieken aan 't bewind zyn. Dat is waarheid en het valt dus niet te loochenen. Maar aan wat wordt dat geld besteed? De catholieken hebben immers de wet tot stand gebracht, 't welk eene vergoe ding van een frank daags schenkt aan, alle milicianen onder de wapens. En die frank daags komt te goed aan de ouders der milicianen. Zou Groene Pie die vergoeding van een frank daags willen afschaffen Als dit zoo is dan moet hy het aan 't Kiezerskorps ronduit zeggen. Talrijke werklieden vinden werk en brood by 't leger z(j vervullen bedie ningen die voortijds door soldaten wier den waargenomen en zou Groene Pie dat ook willen afschaffen 't Zou min kosten, maar tal van werklieden zouden werkeloos en broo deloos vallen. Aardige werkmansliefde zou dit zijn, voorwaar Bevrozen aardappelen. Be- vrozen aardappelen zyn in het geheel niet verloren. Een Duitsch blad geeft het volgende middel om ze eetbaar te maken Men doet de aardappelen na ze ge scheld te hebben, zonder water in eenen pot en sluit dien luchtdicht af, met bij voorbeeld een natten doek om het deksel te wikkelen. Vervolgens zet men de aardappelen op het vuur, waardoor zij natuurlijk ontdooien en eindelijk door de dampen die er zich uit ontwikkelen, aan den kook gebracht worden. Op die manier krijgen ze denzelfden smaak alsof er niets mot hen geschied ware. 't Is in alle geval niet te moeilijk noch te kostelijk om de proef te nemen. Ha dacht Vernet, er is kwestie van een zij Luid sprak hijGij hebt mij de naam der dame nog niet genoemd. 't Is mijne... 't is mevrouw Burton, de vrouw des huizes. Zie zoo, dacht Vernet: de oude Turk wil dat ik zijne vrouw bewaak. Door eene begrijpelijke dwaling meende hij namelijk in den rooden domino Achi- bald Burton, den echtgenoot van Lea, voor zich te hebben. Kunt gij mij eenig aanknoopingspunt geven, vroeg hij na eene poos. Hebt gij tegen iemand verdenking Ik mag alleen zooveel zeggen, luidde het aarzelend antwoord, dat de dame een huwelijk om geld heeft gedaan en zoowel voor haren man als voor hare vrienden iets verbergt. Ik begrijp u, knikte Vernet, die de zaak opvatte als eene kwestie van jaloezie. In eenige woorden beschreef Alan den detectieve het kostuum der Zonnekoningin, dat Lea droegdaarna scheidden zijdoch Vernet ging niet de vrouw des huizee zoe ken, maar de Vrijheidssgodin, welke hem op dit oogenblik veel meer interresseerde. En daar ontdekte hij iets vreemdmidden in de leege muziekkamer stond de vrijheids godin in levendig gesprek met de Zonneko ningin. Vernet, die beiden uit een schuil plaats gadesloeg, zag, dat de godin het andere masker de hand kuste en daarna afscheid van haar nam. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1908 | | pagina 1