Kamer van Volks vertegenwoordigers Redevoering van den neer De Sadeleer. Aalst-MijIbeke. Vlaamsche Kermis Aal 4-. - St-Martinuskerk. Allerhande nieuws. Melrose HAAR-HERSTELLER Vastenavond Wieze. Ca- valcade. Gelijk voor gaande jaren, zal de alom vermaarde Cavalcade hare ronde maken op Vasten avond, zijnde Dijnsdag 8 Maart. Wie eens lachen wil ga naar Wieze De Kikvorscken. De kik- vorschen, puiden of - aakpuiden staan in geenen goeden geur by de buitenlie den. In den oogst doorkruisen zij al sprin gend de graanakkers en zij hebben de reputatie veel graan te eten. Daarom staan deze dieren bloot aan de plagerijen van groote menschen en kleine kwajongens. In sommige streken wordt er jacht op gemaakt ter wille van de puibille- kens, die zeer smakelijk zijn. De wet heeft het dooden of slaan van puiden verboden, omdat deze dieren, verre van schadelijk, integendeel zeer nuttig zijn. De bruine kikvorschen verslinden zeer veel grijze wormeu, welke maar 's nachts boven den grond komen. Zekere rups is voor den bruinen kik- vorsch eene lekkerny. Do groene kikvorsch bewijst minder diensten maar is toch nuttig. Spijtig dat de menschen zoo slecht de nuttige dieren kennen, en ze vervolgen in plaats van ze te beschermen. Bliksem en root?. Misschien zal het menigeen al wel verbaasd heb ben, dat hooge fabriekschoorsteenen be trekkelijk zoo zelden door den bliksem getroffen worden. Volgens statistische opgaven komen op 10,000 van zulke schoorsteenen slechts drie gevallen van inslaan van den bliksem voor op 10,000 kerktorens daarentegen meer dan 60, op 10,000 windmolens meer dan 80. Men verklaart dat verschijnsel aldus do rook, die uit den schoorsteen opstygt neemt de in het gebouw opgezamelde electriciteit met zich mede en verdeelt deze in de lucht, waardoor de aantrek kingskracht voor de electrische vonk verdwijnt. De gewoonte, die niet zelden op het platteland wordt aangetroffen, om bij het opkomen van een onweder een flink vuur aan te steken vindt hierin ook hare verklaring. Indien er in de wereld zooveel bedriegers waren, als er bedrog is, zou men over de wereld moeten wanhopen, maar er is niets van. Het schilt veel dat het getal der boozen gelijk weze aan het getal der lichtgeloovigen en der dwazen. Charaux, (Leeraar-Hoogeschool, Grenoble). Vergadering van i3 Februari 1908. Onze zoo verdienstrijke Volksvertegen woordiger, sprak de volgende redevoering uit ter gelegenheid van de beraadslaging over de begrooting van spoorwegen, enz. en handelende over de belangen van de be volkingen onzes Arrondissementa van Aalst. De heer De Sadeleer. Vooreerst vraag ik om bespoediging der werken thans in uitvoer voor het bouwen eener ni juwe statie te Aalst De toestand is zeer bezwaar lijk voor reizigers en personeel. Talrijke ongevallen gebeurden er in de laatste jaren, nog meer aan het personeel dan aan de reizigers. De aanpalende inwoners lijden ook door dien toestand. Wanneer groote werken uitgevoerd wor den aan de statiën is voldoende personeel er noodig. De vragen der oversten moeten onmiddelijk aanvaard worden en nirt maan den en maanden door het hooger bestuur onderzocht worden. Ook te Denderleeuw moet men de wer ken best oedigen. De lijnen van Kortrijk en Ath-Geeraardsbergen loopen er op uit en de reizigers, die er moeten overstappen, staan bloot aan all- rlei slecht weder en aan groote gevaren. Er werd mij verzekerd dat de werken voor de nieuwe lijn Brussel (Zuid) Gent (Sint Pieteri zullen beginnen van den kant van Gent om voorloopig voltooid te worden te Denderleeuw, waar de nieuwe lijn met de reeds bestaande zal worden verbonden. De heer minister gelieve ons te zeggen wat er van is en of de werken weldra wor den aangevangen. Dat is hoogst dringend, want de lijn Oostende Brussel is overlast. Sedert lang erkende het bestuur dat de statie Geeraards- bergen volkomen ontoereikend is. Er be staan verschillende ontwerpen om Geer- aardsbergen te voorzien van inrichtingen, beantwoordend aan zijne groote belangrijk heid op het gebied van handel en nijver heid. Ik verzoek den heer minister te zeggen of er weldra eene beslissing wordt genomen Het gemeentebestuur van Sint-Gooriks- Oudenhove vroeg herhaaldelijk dat de halte der Slijpstraat voor het lossen der zware goederen zou openstaan. Dat ware een groot voordeel voor zijne inwoners, die thans de zware goederen 3 kilometers ver moeten halen. Ik vraag dat de minister de zaak opnieuw onderzoeke, na het vertoogschrift dat on langs werd ingediend. Reeds vroeger herinnerde ik de klachten der inwoners over de afschaffing v-.n den toegangsweg bij de halte van Eede Ik hoop op een spoedigen afloop van 't onderzoek en wensch dat de benadeelden voldoening zullen krijgen. Erembodegem telt meer dan 6,000 in woners. De statieinrichting is er onvol doende. Honderden werklieden nemen er dagelijks den trein. Sindslang zegt men dat de toestand zal verbeterd worden. Daarop vestig ik de aandacht van den heer minis ter. Het gemeentebestuur van Baardegem vraagt dat de statie en hare toegangen onverwijld worden gekasseid 't Is zand grond en het werk gaat er thans gemak kelijk. Ter Brusselsche Noordstatie moeten de reizigers soms op tien minuten van den uit gang uitstappen, wat velen zeer hindert. De heer Helleputte, minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen. De weg duurt niet langer dan vier of vijf mi nuten. Gij overdrijft. De heer Lemonnier. Er zou een tramwegje moeten liggen. De heer De Sadeleer. De reizigers kunnen niet doorstappen, zij moeten langs enge gaanpaden door het gedrang. Bij regentijd plonBt men er in waterplassen. Ik steunde talrijke verzoekschriften van ingezetenen van Haeltert, die vragen dat '8 morgens de trein uit Kortrijk daar zou stilhouden, ofwel dat er een nieuwe trein naar Brussel worde ingericht, want van 8 uur tot kwart over twaalven, rijdt geen enkele trein naar Brussel. Haeltert drijft aanzienlijken handel in kant. De statie be dient een deel van Erembodegem, Dender - hautem, Nieuwerkerken en de gansche streek van Kerkxken. Wil men den trein te half elf niet laten stoppen men richte een nieuwen trein in te Sottegem, met aan sluiting te Denderleeuw. Ik vestig de aandacht op een verzoek schrift van talrijke handelaars uit Burst en de omstreken, die dagelijks naar Brussel reizen en wijziging in den bestaanden dienst vragen Voor talrijke werklieden uit Moorsel en omliggende gemeenten is het lastig des morgens te vertrekken en des avonds terug te keeren. Ik steunde een verzoekschrift van 't gemeentebestuur, dat eenen trein vraagt.die te 7 u. 40 m. 's avonds uit Aalst naar Boom zou rijdeneen anderen uit Boom, te 4 u. 26 m. 's morgens. Andere vragen in dien zin werden den heer minis ter gedaan. In den jongsten tijd rezen moeilijkheden op, omdat de werklieden geen toegang hebben tot sommige treinen. Ik vraag dat de heer minister deze ver schillende punten zou onderzoeken. De ingezetenen van Appelterre waarbij zich aansluiten die van Ninove en van de omliggende gemeenten vragen dat trein N. 2668 uit Denderleeuw naar Geeraards- bergen, die te 3 uur 't Appelterre voorbij rijdt, er zou stilhouden. Men vindt altijd slechte redenen om het te weigeren. Ap pelterre staat aan 't hoofd, 't land van den goeden tabak en zal den heer minister er kentelijk zijn indien hij deze gemeente vol doening wil schenken. De gemeente Impe is slecht bedeeld door den postdienst. De poststukken worden er maar ontvangen te n uur 's morgens. Impe werd afgescheiden van 't kantoor Oordegem om aan dit van Lede verbonden te worden, wat van Charybdis in Scylla vallen mag heeten. Vroeger kreeg men er twee uren vroeger de poststukken. Die toestand moet verholpen worden. Ik heb bij den heer minister de aanvra gen ondersteund van talrijke gemeenten uit h t arrondissement Aalst, die wachten naar de machtiging voor 't vervoer van steenslag uit de steengroeven tot verbetering van hare wegen. Twee maanden geleden, had de heer minister de goedheid mij te laten weten dat het vervoer zou herbeginnen en dat de belanghebbenden voldoening zouden bekomen. Ik ben zoo vrij zijne aandacht te vestigen op de verschillende aanvragen welke ik ondersteunde, namelijk die der gemeente besturen van Lede, Haeltert, Nieuwerker ken, Sint-Gooriks-Audenhove. enz. De gemeenten Lede en Nieuwerkerken namelijk konden verleden jaar niete ver- kri'gen. Ik heb den heer minister eene reeks wen- schen overgemaakt, die uitgaan van het landbouwcomice van Herzele, tot het beko men van tariefsverlaging voor meststoffen, namelijk, voor zwavelzuur en ammoniak- zout. Ik hoop dat hier voldoening zal kun nen geschonken worden. De middenafdeeling dringt terecht aan op de gebrekkige groepering der telefoon netten. Zoo is de stad Aalst verbonden met de groep Dendermonde-Lokeren-St-Nicolaas. Bestaan er eenige betrekkingen met Den- dermonde, die met Lokeren en St-Nicolaas zijn zeer zeldzaam. Ook vraagt de overgroote meerderheid der abonnenten dat men ze zou verbinden met de groep van Brussel. Dat stond men toe aan het nieuw te Geeraardsbergen ge vestigd kantoor. Ik bedank de Regeering voor het telefoon kantoor te Haeltert. De inwoners vragen ook verbinding met Brussel. Ik verlang tot onderzoek dier verschil lende punten tegelijk met dat van de alge- meene hervorming die ter studie ligt en, naar ik hoop, verlaging der bestaande tarie ven zal toestaan met een minimum van ge sprekken gedurende het abonnement, voor eiken geabonneerde. Tot twee nieuwe buurtlijnen is besloten: die van Herzele Geeraardsbergen en van Sottegem-Ninove. Ik hoop dat men het leggen daarvan bespoedigen zal. Eene derde buurtlijn ligt nog altijd ter studie, die van Aalst-Denderhoutem Ninove. Een onlangs opgemaakt ontwerp schijnt de goedkeuring der belanghebbende gemeenten weg te dragen. De buurtlijn zou vertrekken van de Gee- raardsbergsche poort te Aalst, door Erem- bodegem-Terjoden loopen, nabij de statie van Haeltert en bij Kerkxken voorbijkomen en van daat Denderhoutem bedienen, eene der belangrijkste gemeenten van het arron - dissement die door geene enkelen spoorweg worden bediend om eindelijk uit te loopen te Ninove. Deze lijn zou verzekerd zijn van zeer veel verkeer. Er was sprake van ze te versmelten met eene nieuwe lijn van Aalst op Dendermon- de. De belanghebbende gemeenten verzet ten zich hevig daartegen in een financieel opzicht. Ik verzoek den heer minister bij de Na tionale maatschappij voor buurtspoorwegen aan te dringen opdat er aan de belangheb bende gemeenten eindelijk voldoening wor de geschonken. De vuuraanstekers ter statie Aalst wis selen nacht- met dagdienst alle vijftien da gen. Zij verlangen dit te mogen doen na de acht dagen, verklarende dat de dienst er niet zou door lijden. Men stond het toe aan de werklieden van andere statiën, namelijk te Dendermonde. Ik vraag voor hen vol doening. Ik steun de talrijke leden die pleitten voor de brievenbestellers en de werklieden van weg- en trekdienst. Ik bedank den heer minister voor de reeds gedane verbetering. Bij mijn weten stond hij loonsverhooging aan talrijke be ambten toe. 18,000 werklieden werden verhoogd en ik wensch den heer minister geluk. De heer Dacns. De verhooging is ontoereikend. Zij bedraagt maar 10 cen tiemen. De heer Helleputte, minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen Die cijfers van verhooging verschillen van 70 tot 240 fr. per jaar. De heer De Sadeleer. Kredieten van 5 millioen zijn nog voorgesteld voor het verhoogen der loonen. De heer L. Hubert. Er zijn er voor 6 millioen. De heer De Sadeleer. Nog vele loonen moeten verhoogd worden, en zijn volstrekt ontoereikend. 982 overwegwach ters winnen maar 60 centiemen daags. De h er Helleputte, minister voor spoorwegen, posterijen en telegrafen. Maar zij zijn gehuisvest. De heer De Sadeleer. Het werk der beambten in 't algemeen groeide 2 aan in deze laatste jaren. Een dienst, die vroeger te negen uur eindigde, eindigt nu te tien uur en te half elf Men moet zorg vuldig onderzo ken of de diensturen niet overdreven zijn Al wat tot verbetering van het lot van het lagere personeel wordt ge daan, zal hier altijd het beste onthaal ge nieten. (Rechts zeer wel P,.np Nog iets over de |J| l'c* Zitting. De libera len kunnen de pillen niet verteeren, die zij in de laatste zitting te slikken kre gen, en iets wat gansch de gemeente hun jonde en smakelijk vond, daar vin den zij graten in Ze willen nu hunne ezelarijen, vooral in de bespreking der nieuwe gemeen teschool ten laste leugen van onzen acht baren Schepen den heer Van Droogeu- broeck en hem hatelijk maken bij catholieke belanghebbenden. Verder schijnt er beslist, dat ze van deur tot deur, met nen brief zullen rond trekken, 't Is niet to verwonderen zal men zeg gen in den winter vooral komt men genoeg arme dompelaars met bedelbrie ven tegen en geus beteekend zooveel als schooier Ja, maar hier geldt het eene kwestie van broodnijd, 't is om eenige kortzichtige menschen te doen teekenen ten einde de Raadzaal uit de catholieke herberg naar d'oude school te verplaat sen want calholiek bier door hun libe raal keelgat gieten, gelijk ze nu vóór en na de zitting uit eerlijke schaamte doen dat valt in hunnen smaak niet. Doch 't schoonste van d'lristorie is dat er waarschijnlijk heden Zondag 14 dagen na de zitting, een soort van mani fest zal verschijnen over den nieuwen Champetter van den Gemeenteraad, en zijne heldendaden. Men zal zich kreu pel lachen, zegde mij de uitventer van 't groen Zeeverblad en ik kan het ge looven Waar PieBroek alias Gro-ne Pie, zijne schepschoenen tusschen steekt, daar moet men lachen voor willen of niet. T'is loch iets partikulier Vroeger den Pauselyken Troon willen omver werpen en Burgemeester spelen en nu Champetter worden De Vijf Ez*>ls uit Aalst hebben er zich ook met hei geval bezig gehouden en 't is hier wel de stond om uit te roepen Les beaux esprits se renconlrent. De ezels komen elkaar op de jaarmarkt legen. Spijtig is 'I voor onzen braven veld wachter die 20 jaar trouwen dienst telt, zulken coucurent te krijgen. de Aalslenaar in wien het schoonheids gevoel ingeboren zit en ontwikkeld is, ook kunstgenot kan vinden in zijne stad. De prachtige kathedrale kerk van St. Marten in een nieuw kleed gestoken door de geschilderde vensters, de slanke fijn afgewerkte toren van St Jozefkerk en de kunstvolle meubleering van O. L. Vrouwkerk. Zondag laatst, is op Mylbeko de nieu we Kruisweg ingewijd. Een echt kunst werk. En als ik dat woord nederschrijf, bedoel ik niet nen kruisweg die prach tig en overschoon door hel volk wordt genoemd, maar eene schildering op ko peren platen die door kunstliefhebbers mag en moot gezien en bekeken worden van dichtbij en met lange blikken, en, die dan zal gesmaakt en geprezen wor den De Cristuskop bijzonder is won derwel gelukt. De heer L. Steels van Sleydinge heeft zich als ware kunstschilder getoond met klare verbeeldingen ideaal en fijne uit voering en afwerking. Maandag verleden vierde de Boe- rinnengilde haar eerste gildefeest. Na de plechtige mis vergaderden een 80tal leden aan eene gezellige koffietafel. En 't deed zoo een deugd daar eens samen te zyn en te vertellen over huis en hof en land. De Proost der gilde wees cr met genoegen op, dat het vakonderwijs in de boerinnengilde gegeven zooveel bijval g. niet, zooals het ledengetal betuigt en bijzonder de opkomst naar de Voor drachten. Eenige Vlaamsche liedjes wer den er gezongen. r V ZOU HIJ P - Donderdag 11. vergaderde andermaal onze Stedelijke Raad en voor de derde maal schitterde controleur Do Blieck door zijne afwezig heid. Zou hij zich dan onderwerpen aan de veroordeeling die 't kiezerskorps tegen hem op 20 October 11. uitsprak UI. Woeste. Er zijn on rustwekkende tijdingen verspreid geworden over den gezondheidstoest ind van Mijnheer Woeste. Ik heb daar straks een der zonen van den achtbaren Staatsminister ontmoet en hem gevraagd hoe zijn vader het stelde. Mijn vader zegde hij, is werkelijk erg ziek. Daaruit moet men niet het gevolg trek ken, dat de ziekte waaraan hij lijdt, van gevaarlijken aard is,maar wel dat hij scherpe pijnen moet onderstaan. Over zijn alge- meenen toestand zijn wij niet ongerust en Dr Godard, die hem verpleegt, liet ons verstaan, dat hij niet veel moeite zal hebben om zijnen patiënt terug te been te brengen. Hij heeft hem alle werk stellig verboden en dit verbod zal zeker 14 dagen duren. Maar hij nam dit besluit, om eene genezing te bespoedigen, die zeker langer op zich zou laten wachten, als men mijn vader naar zijn goesting liet handelen. Deze woorden zullen de talrijke vrienden van den uitstekenden Staatsman gerust stellen. (Brusselsche corresp. Handelsblad). AVottelijk bestuit. Arrondissementcommissaris. M. Ed Glenisson, doctor in de rechten, te Aalst, is ArrondisBement9 Commissaris be noemd te Turnhout, in vervanging van M. H. Dierckx, die zijne rechten op pensioen heeft doen gelden. NTKRFUKV %L. MOORSEL. Alhier komt in den Heer te ontslapen, den 20 Februari 1908, na eene langdurige ziekte de Eerw. Heer Van Butsel, Pastoor dezer parochie sedert 15 September 1901 Opvolgenlijk wierd hij Onderpastoor be noemd te Lebbeke, Sint Nik aas. Hamme bediende vervolgens het pastoreel ambt in Aspelaere en sedert 1901. te Moorsel. Zijn nog vroegtijdig afsterven wordt hier algemeen betreurd. PRIESTERLIJKE BENOÊMINGEK Zijne Hoogw. heeft benoemd P-.stoor te St-Gillis (Dendermonde), den E. H. Impe. J., bestuurder der Zusters van den H. Vincentius te Oostacker te Aspe- lare, den E. H. Bessems, onderpastoor te Beveren te Overboelare. den E. H. Van Gysegem, onderpastoor te Lovendegem te Munte, den E. H. Weymeis, onderpastoor te Buggenhout Onderpastoor te Elsegem, den E. H Putagnier, L. E., kapelaan van St-Baafs- kerk, te Gent, TE AALST Er is besloten te Aalst EENE GROOTE VLAAMSCHE KERMIS in te richten om te voorzien in de steeds aangroeiende nood wendigheden der Catholieke Werken. De Feestelijkheden zullen plaats hebben op Zondagen en Maandagen 2, 3 g, 10 Augustus 1908. Een uitvoerend Comiteit is aangesteld geweest onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer Eerw. Heer Pastoor Deken, Kannunik Roelandts en van den Weledelen Heer Burgemeester L Geeraerdts, en onder het Voorzitter schap van den Heer Desiré De Wolf. Het Comiteit doet een warmen op toep aan de catholieke bevolking van het Arron dissement Aalst, om de algemeene ond r- steuning te bekomen voor het welgelukken der Feesten. De Damen en de Heeren, die hunne medewerking willen verleenen aan de in richting der Vlaamsche Kermis en met dat inzicht een groep hebben gevormd, zijn be leefd verzocht zich te wenden tot den heer Voorzitter, die hunne voorstellen aan het Comiteit zal overmaken. Het Comiteit. Zondag aanstaande. 23 Februari, plech tige Inhuldiging van het nieuw Beeld van den H. Martinus, Patroon der Stad Aalst. Om 3 3/4 uren. zal het Beeld stoetsge wijze afgehaald worden uit de Dekenij door de Leden der Sint-Martensgilde om 4 uren. Wijding van het Beeld en daarna solemneel Lof met Serm en, door den Eerw. Heer Bruggeman. Onderpastoor der Hoofdkerk van Sint-Baafs, te Gent. Onder het Lof, omhaling voor het Beeld. AALST. '"5 Op Donderdag 27 Februari aanstaande, om 5 uren stipt 's avonds, heeft het Onder-Comiteit van Aalst van het Rood Kruis, ter Stede lijke Feestzaal een MUZIKAAL FEEST belegd met de welwillende mede werking van Mejuffer Van Dyck, der Koninklijke Schouwburg van Antwer pen Mejuffer Reyniers, leerares van piano en M'. Forton, tenor Brabant, violonist; Bern, violoncelliste Byon, flutistMel- chior, kluchtzanger Compère, basstem, jonge componist, w en eene heerlijke toe komst wacht. Koninklijke Rederijkkamer De Catharinieten. In buitengewone vergadering bijeenge roepen op Vrijdag 11., hebben al de leden met eenparigheid van stemmen als Voor zitter gekozen M. Julius Goethals, Stads - bouwkundigen en Bestuurder der Academie van Schoone Kunsten, alhier. Geen twijfel of de Rederijkkamer zal on der het wijs beleid van zijnen nieuwen Voorzitter, met eer de baan der kunst be wandelen en haren vooruitgang nog ver meerderen. Aalal «mi iHiiligsiMide koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Tal ymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst ERPE. Instorting. Maandag namiddag ten gevolge van den hevigen wind, is den hangar en stalling van M. Jan Vandriessche, op de wijk Kraainest inge Btort. Verschillige hoenders en een varken zijn onder de puinen begraven. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. De schade is aanzienlijk. Plaatselijk bewjs. Indien er eene zaak is, die ons hier te Aalst meer dan eene andere, belang inboezemt, is het wel zeker een goed nieuws betreffende een onzer geburen. Er kan geen beter en nuttiger bewijs gegeven worden dan hetgeen waar van de volgende rechtzinnige verklaring spreekt. Madame C. Lebon, 8, Hooge Vesten, te Aalst, zegt onsSedert meer dan drij jaren leed ik aan de nieren, ik kon er niet van slapen, ik had de slaap onrustig, zweetin gen en stond altijd vermoeid op, aanhou dend leed ik aan zoo hevige bedwelmingen, dat ik eenen steun moest zoeken, mijn wa ter was troebel niettegenstaande al de ge nomen middelen bekwam ik geenen uitslag, toen men mij aanried gebruik te maken van de Foster Pillen voor de Nieren ver kocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Zulks was mijne genezing, want na vier dagen was ik reeds goed verlicht en na tien dagen waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken Verzekert U dat men U de e Foster's Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mad. Lebon gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per pos als men de vraag stuurt aanhei Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenberg^raat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteiken James Foster op elke doos. D. A. 2. deze heid in uw hoofd Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen gij 6telt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken degioote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Dijnsdag avond zochten eenige jonge gasten die zich in de Drukpersstraat te Brussel bevonden, in den circus te dringen langs den ingang welke naar de stallingen leidt. De policie officier Van der Haeghen en de agent Jeanmart waren het weidra eens over dc te treffen maatregelen om de kerel tjes te verrassen. De een ging langs den binnenkant van den circus en de andere langs den buiten kant. Daar de gang der stallingen niet ver licht is, besloten de jongens zich te wreken door het scheel te verleggen van den beer put. Wanneer de policie-officier op het scheel trad, kantelde deze om en hij viel in den beerput welke gelukkiglijk geruimd vas. na het vertrek van den circus Carré. De agent Jeanmart die verwonderd was zijnen overste niet te ontmoeten aan den uitgang der Drukpersstraat, begon met hem op te zoeken en viel op zijne beurt in den gemakput. Hij kwam zwaar terecht op zijnen overste die hij kwetste met de hielen. Op de kreten geslaakt door de slacht offers, kwamen de bedienden van den cir- kus toegeloopen en werden de beide policie- mannen uit den put getrokken. De policieagent was o gedeerd, doch het was hetzelfde niet met M. Van der Haeghen die, na t$r plaats verzorgd te zijn, naar het Sint Jansgasthuis werd overge bracht, waar hij ter behandeling is ge bleven Eenige stonden later werd een fox-terrier uit den put getrokken, die er insgelijks was ingevallen. Mad. wed. O..., die bijna 70jaar oud is, bewoont eene kamer der eerste verdie ping, in een huis der Heyvaertstraat, te Sint Molenbeek, Woensdag morgend, ten 11 1/2 uren, wilde zij haar vuur aanwakkeren om haar middagmaal te bereiden. Zij nam de kruik met petrool en begon deze op het vuur te gieten. Eensklaps sloeg eene overgroote vlam op De kruik vloog in stukken en de kleede ren der arme vrouw schoten in brand. Brandend als een toorts, sprong de ongelukkige op straat en viel er neder op het voetpad. Geburen kwamen toegeloopen met de kens waarmede zij de vlammen uitdoofden. De arme vrouw is naar het gasthuis overgebracht. Haar toestand is hopeloos. Eene winkelierster van Schaarbeek ontving het bezoek van eenen heer, die verlangde een kommeken te koopen, dat geteekend stond aan den prijs van een fr. Hij onderzocht het kommeken en draaide het zoolang rond tot het uit zijne handen viel. Op dat oogenblik kwam een andere per soon binnen, die van op straat dat tooneel- tje had afgezien. Hij zocht twist met den onbehendige en dreigde, hem te zullen meênemen naar het policiebureel, indien hij de schade niet wou betalen. Na eenige oogenblikken ruzie gemaakt te hebben haalde de kommenbreker een briefie van i"o fr. uit den zak en gaf het in betaling aan de handelaarster. Deze gaf hem 99 fr. weer. Daarop gingen de twee mannen twisten de buiten. Des morgends bestatigde de handelaar ster toen zij haar geld nazag, dat zij beet genomen was door twee slimme bedriegers. Het bankbriefje was valsch. Een werkman in dienst van den voerman Sanders, van Mechelen, zekere Verrycken. had Dijnsdag morgend deze stad verlaten om zich naar Antwerpen te begeven Tusschen Contich en Antwerpen, zagen voorbijgangers dat het gespan voortliep, zonder voerman. Iemand sprong in ddn wagen en bevond dat Sanders lijk hing te bengelen aan eenen hoepel welke het dekzeil ondersteunde. Het lichaam was nog warm. De wan hopige was gehuwd en vader van 4 kin deren. Men denkt dat hij zijn noodlottig besluit zal uitgevoerd hebben in alcolischen waan- Dinsdag avond ontstond brand in een magazijn van het gelijkvloers van een achtergebouw der apothekerij Lovens, Fe- ronstréestraat te Luik. Twee jonge meisjes, de juffers Lovens en Sent, waren bezig met verschillige kilo grammen witte watte in doozen te doen. Al met eens ontvlamde al deze watte, wellicht ten gevolge van de aanraking met eene lamp welke op eene tafel stond in de nabijheid. Eene groote vlam sloeg op en trof de beide m isjes die erg verbrand werden aan het gelaat en aan de handen. Hoogst verschrikt sprongen zij door een venster dat uitgeeft op den koer, gelukkig- lijk zonder zich te kwetsen. Ze werden onmiddellijk geholpen door twee geneesheeren die haren toeBtand tamelijk erg oordeelden, zonder dat noch tans haar leven in gevaar was De pompiers van den naburigen post hebben spoedig het begin van brand kunnen uitdooven, dat middelerwijl in de kamer ontstaan was. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans enshoon- heid aan mede. Verkocht door Coiff. en Pari. Hootd- iDOpJt 26, r. Élienne-Marcel, Parijs. De flescn ti, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat te Aalst. De genaamde de Barremacker Gus- taaf, wonende op den Appelhoek, te Huisse- Lozer, leeft in oneenigheid met zijne vrouw. Hij is' zeer jaloersch en heeft een oploopend karakter het grootste deel van 't jaar gaat hij naar Frankrijk werken. Nooit gaf hij zijn loon af aan zijne vrouw; deze moest maar zien dat zij in haar eigen onderhoud en in dat van hare vier minder jarige kinderen kon voorzien Zij behoefde dus naarstig te werken en op haar gedrag viel er niets te zeggen ook van al de ge buren wordt zij geacht en bemind. Als de man te huis kwam was hij boos op zijne vrouw en dreigde haar met den dood. Onlangs heeft hij alies doen verkoopen wat in huis was Sedert dien was de vrouw met hare kinderen in hetzelfde huis terug geplaatst door haren schoonbroeder. De toegang tot het huis der vrouw wa8 door den heer Vrederechter aan den man verboden. Reeds dikwijls had hij getracht des avonds in huis te geraken, maar was er niet in gelukt en telkens had hij alsdan zijne vrouw bedreigd te dooden. Zondag avond wilde hij nog eens in huis dringen, hij vroeg zelfs aan zijne vrouw Emma, laat mij in huis komen, ik zal u geen kwaad doen maar de vronw ant woordde Ik mag niet, daarbij durf ik niet. 1 Daarop heeft De Barremacker geweld beginnen gebruiken om binnen te geraken de vrouw voor haar leven vreezende heeft eenen revolver genomen en door het venster op haren man geschoten De geburen snelden toe op het gerucht en zagen de Barremacker wegvluchten. Voorzeker moet hij getroffen zijn, want men heef bloed ter plaats gevonden. Sedert dien heeft men hem niet meer teruggezien. 190H. Ge«-nc gemaskerde per- 80: en ofte vastenavond- zoiten zij tocgi laten in de volgende herbergen In den Nieuwen Welkom, bij Emiel Van de Voorde, Vrouwenstraat, 3. In den Ooievaar, bij Frans Hoe- beeck,Hopmarkt. In S' Rochus, bij dr Wc Raspoet- Longé, aan de Sl Maitcnskcik. In de Beurs van Amsterdam, bij Charles Van den Bossche. GrooieMaikt. Café Hotel de Flandre, Siatieplein. Ter Estaminet van de W® Lievens, Smt-Joria iraai, 4. In de Gioen Lanteern, bij Gustaaf De Buck, Sint-Janstraat.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2