M. Woeste. Rechterlijke kronijk. Vlaamsche Kermis Allerhande nieuws. Holland. AALST. De Kampstryd en Ten toonstelling van vet Vee zullen plaats heb ben op Zaterdag 11 April aanstaande. De ondergang van 't geluk. De genever is de ondergang van 't geluk. Zulks wordt thans opnieuw bewezen door een onderzoek. Inderdaad, Dr Legrain, hoofdgenees heer bij het zinneloozengesticht van het Seine-departement in Frankrijk, heeft zulk onderzoek gedaan in 215 familiën, door de geneverplaag aangetast. In 168 huisgezinnen heeft hy ontaarding der geestvermogens waargenomen. In 88 gezinnen vond hy reeds in de eerste geslachtslyn, onnoozele kinderen, en in 32 gezinnen kwam vallende ziekte voor. In 106 gezinnen stelde hij krank zinnigheid vast, en in 108 familiën was de dronkenschap erfelijk geworden. Deze geneesheer heeft 98 familiën in den tweeden graad kunnen volgen. In 49 dezer kwam vallende ziekte voor, en in by na allen waren er stompzinnigen, misdadigers of krankzinnigen. Hij heeft zeven familiën in den 3,n graad kunnen volgen, en al de kinderen 17 waren stompzinnig, 2 waren zinnoloos, 2 leden aan zenuwziekte, 4 aan stuipen en 3 aan schurft, In al die familiën zijn er talrijke dood en voor tyd geboren kinderen gekomen, Op 814 kinderen zyn er 121 vroegtijdig gestorven. Ziedaar de nasleep van den drank Melkerij-en huishoudscholen. Een ministerieel besluit van 13 Februari 1908 stelt voor vier maanden de opening vast, te Borsbeko (Oost-Vlaanderen), van eene tijdelijke melkerijschool voor jonge lieden. Het bijwonen der lessen is kosteloos. De inschrijvingen worden genomen bij M. Miserez, landbouwkun dige van den Staat, te Aalst. Een serum tegen de muilplaag is, zooals men weet, sedert eenigen tijd in Holland in gebruik. Het Belgisch gouvernement heeft nu onderhandelingen aangeknoopt met het Hollandsche om eene hoeveelheid van dit sernm te bekomen, in het instituut van Rotterdam in gebruik gebracht. Binnen kort zal men dus ook de inen ting in België beproeven. Hierover meer Zondag. onze achtbare Volksvertegenwoordiger, voor goed aan de beterhand is en weldra herstelling volgen zal, iels wat hier algemeen gewenscht wordt door zyne talryke vrienden. Wieze. Ca valcade. Gelyk voor gaande jaren, zal de alom vermaarde Cavalcade hare ronde maken op Vasten avond, zijnde Dijnsdag 3 Maart. Wie eens lachen wil ga naar Wieze Trees Van Belle, die onder den naam van Baronnes de Cochette, eene menigte aftruggelarijen pleegde, verscheen voor de BruBselsche rechtbank, niet in zijde of flu weel en met gepluimden hoed, maar bloots hoofd en met een eenvoudig sjalleken om de schouders. Haar advokaat had gevraagd, haar aan een geneeskundig onderzoek te onderwer pen. Dit werd van de hand gewezen. Ook was zij zoo gek niet als men wilde doen gelooven zij had verzocht, zoo weinig menschen mogelijk lastig te vallen om te komen getuigen. Het vonnis luidde 2 jaar en eenige we ken gevangenis en eene geèvenredigde geld boete. TE AALST Er is besloten te Aalst EENE GROOTE VLAAMSCHE KERMIS in te richten om te voorzien in de steeds aangroeiende nood wendigheden der Catholieke Werken. De Feestelijkheden zullen plaats hebben op Zondagen en Maandagen 2, 3 g, io Augustus 1908. Een uitvoerend Comiteit is aangesteld geweest onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer Eerw. Heer Pastoor Deken, Kannunik Roelandts en van den Weledelen Heer Burgemeester L Gberabrdt6, en onder het Voorzitter schap van den Heer Desiré De Wolf. Het Comiteit doet een warmen oproep aan de catholieke bevolking van het Arron dissement Aalst, om de algemeene onder steuning te bekomen voor het welgelukken der Feesten. De Damen en de Heeren, die hunne medewerking willen verleenen aan de in richting der Vlaamsche Kermis en met dat inzicht een groep hebben gevormd, zijn be leefd verzocht zich te wenden tot den heer Voorzitter, die hunne voorstellen aan het Comiteit zal overmaken. Het Comiteit. AALST. Zondag jl. viel de schipper van een der schepen die in den Dender ge meerd liggïn in 't water ten gevolge van eenen misstap op het dek van zijn schip. Zekere Jan t'Kint die hem ter hulp sprong, hielp hem op 't drooge. Dank aan die moedige tusschenkomst kwam de schipper er met een koud bad van af. Eene werkstaking is sedert eenige dagen ontstaan ter juteweverij Union Textile alhier. De werklieden klagen over de slechte kwaliteit van de te verwer ken garens. Dijnsdag avond zijn door den Adjunct commissaris Gits en 3 agenten te Xalst- Mijlbeke diij jongelingen van 16, 17 en 18 jaren oud, aangehouden die op 't buiten goed der E.E. P P. Jesuïten zink hadden gestolen en binnengedrongen waren bij Me W* Victor De Moor, hoek der Langestraat en Moorselsche Baan. Nadere inlichtingen ontbreken. Eene vrouw te Laken dreigde haren man, indien hij nog bleef drinken en niet voor haar wilde werken, eenen vrijer te zoeken, die voor haar den kost zou verdie nen. Woedend schoot hij met een rev--lver twee maal en het eerste schot trof de vrouw in de zijde. De plichtige is aangehouden. Een geheimzinnig brandgeval wordt door het parket onderzocht. De brand ont stond in de Rijke Clarenstraat, naar het schijnt door het omvallen of ontploffen van eene petroollamp, doch bij het opzoeken naar de oorzaak ontdekte men dat de kleer- kas totaal leeg gestolen was, wat doet ver moeden dat de brand kan gesticht zijn door de dieven, die de sporen van hunne misdaad wilden doen verdwijnen. Een nijveraar, de heerS..., wonende Wasscherijstraat, te Brussel, had zich naar Peuthy, bij Vilvoorde begeven, waar hij eene villa bezit. Eene onaangename verrassing verwacht te er hem. Geheel de inboedel was weggehaald De dieven hadden zich niet bepaald bij het wegnemen der meubels, schilderijen en schouwgamituren zij hadden ook den kel der geruimd, alsmede een tiental zakken aardappelen. Zij hebben zelfs al de gordij nen gestolen, welke de vensters der villa versierden. De gendarmen hebben een onderzoek ingesteld Zware vermoedens wegen op eenen per soon aan wien de bewaking der villa was toevertrouwd en die Binds eenige dagen schielijk de gemeente verlaten heeft. De winkeljuffer van een suikerwinkel in de Lakenstraat, te Brussel, verliet haren post rond middernacht, met een kistje on der den arm, waarin de ontvangst van den dag was, om die bij haren patroon, eenige huizen verder, in dezelfde straat wonend, te gaan afgeven. Doch, bij het buitenko men, sprong een kerel op haar toe en greep haar met de eene hand bij de keel, terwijl hij met de andere het kiste wilde vatten. Het meisje. Mej. Bestraen, verweerde zich en kon zich uit zijne handen rukken. Zij riep om hulp en voorbijgangers snel den toe. De bandiet dit ziende, liet zijn slachtoffer los en ging op de vlucht. Hij werd echter achtervolgd en met de hulp van eenen agent aangehouden in de Zwarte Lieve Vrouwestraat. Door vier mannen vastgegrepen, werd de bandiet naar 't politiebureel der Graan markt gesleurd. Daar verklaarde hij Jan Schm. te heeten, geboortig van Keulen en sinds acht dagen te Brussel te verblij ven. Hij bewoonde eene kamer in de Gau- cheretstraat, 27, waar de politie eene huis zoeking deed. Wanneer de officier van politie Pinay, zich naar d-n winkel begaf, vond hij in den gang de kassierster, die bewusteloos op den grond lag uitgestrekt. Na den aan val was zij van ontroering in bezwijming gevallen en had in haren val eene ruit ge broken, zich nog al zwaar kwetsend. Zij draagt aan den hals de sporen der vingers van den bandiet, die haar hard moet genepen hebben. De ongelukkige ligt nu te bed. Eene vrouw van Schaarbeek, die door de kamers van hare woning ging, met eene brandende petroollamp in de hand, deed eenen misstap, struikelde en liet de lamp vallen. Men raadt hetgeen gebeurde hare kleeren vatten vlam en eer men die kon uitdooven, was de vrouw met doodelijke brandwonden overdekt. Zij is 35 jaar oud en moeder van een driejarig kind. Dijnsdag nacht, eenige minuten voor 12 uren, is in den bazar der Phcenixstraat. te Gent, toebehoorende aan M. F. De Baets, brand ontstaan, D pompiers, dadelijk verwittigd, snel den met heel hun materiaal ter plaats. De heer ondercommissaris in dienst in het Bestendig Bureel deed de ordedienst met de nachtpolicie. Het vuur, dat in het gelijkvloers ontstaan was, nam groote uitbreiding tengevolge der brandbare stof die in den bazar voorhanden was. De inwoners en geburen redden alles wat mogelijk was. De pompiers hadden groote moeite de nevenstaande huizen te vrijwaren, want het vuur deelde zich bliksemsnel aan het eerste verdiep van den bazar mede. Alles wat zich in den bazar bevond, is zooni t opgebrand, toch beschadigd, tenge volge der stroomen water, die de brand weermannen op het vernielend element spuitten. Om 2 uren was alle gevaar geweken.Een pompier bleef ter plaats. Een drietal policiemannen hielden de wacht voor de woning. Al de ruiten zijn stukgesprongen tenge volge der hitte. De 6chade, die aanzienlijk is. beloopt verscheidene duizende franken. De oorzaak is nog onbekend. Er bestaat verzekering. Zondag nacht, rond 12 ure, heeft men ingebroken in het bureel van 't hospi taal te Beveren, waar de brandkas staat. Om daarin te geraken moet men eerst eenen muur overklimmen langs den Lap- hoek, den uitgestrekten hof doortrekken en vervolgens nog over eenen muur, dan komt men eenen afgezonderden doorgang, heb bende aan den eenen kant den hof van den Eeiw. H Bestuurder en aan de andere zijde de gebouwen van 't hospitaal, dienende tot apotheek, bureel van den ontvanger en eenige ziekenkamers, op het verdiep zijn de slaapkamers der zusters en juffers onder wijzeressen. 't Was rond middernacht toen men een aanhoudend gerucht hoorde, de zusters en weerbare mannen werden verwittigd en men hoorde duidelijk de inbrekers spreken en handelen. Dit alles geschiedde in de grootste stilte. Op eens luidde de noodklok, de deur van 't bureel wierd door 't personeel van 't Hos pitaal geopend en men zag nog een indrin ger vluchten langs de weggenomen ruit, waar de ijzeren kolon was afgezaagd. Intusschen was de policie gekomen en men vond vier stukken van eene groote ladder geplaatst tegen de afsluitingsmuren. Een naarstig onderzoek wordt gedaan. De dieven zullen niet geweten hebben, dat al dat geld in bewaring is te Antwerpen. Zaterdag morgend rond half vier is er te Hoboken brand uitgebroken in de fabriek van conserven, gelegen St-Bemard- steenweg en toehoorende aan M De Vos- Lemmens Het vuur op den zolder ontstaan, vond snelle uitbreiding aan de groote hoe veelheid vi8ch, tot inleggen aanwezig. Het inwendige der fabriek is gansch uitgebrand. Zondag namiddag geraakte de smeulende asch terug in brand en moesten de pom piers andermaal geroepen worden. Het laat zich begrijpen dat een geweldige stank heerschte. De vlammen waren zoo hevig dat de glazen bokalen in het magazijn smolten. De oorzaak van den brand is on bekend. De schade is door twee verzeke ringsmaatschappijen gedekt. Moord te Antwerpen. Zondag avond, heeft men Emilie Kerckvoorde, 32 jaar, die in de Statiestraat, in de Loreley Bar woont, verwurgd gevonden. De moor denaars hadden de handen en voeten van hun slachtoffer samengebonden en eenen neusdoek in den mond gestopt. Diefstal is drijfveer der misdaad. Men vermoedt dat de moord gepleegd werd door eene dienstmeid Juliette Regnau en dezes minn ar R. Belloy, die Bedert een drietal weken te Antwerpen verblijven. Beiden zijn van Fransche afkomst. De minnaar moet in de badzaal verscho len zijn geweest en toen Eimlie Kerckvoor de naar boven kwam, moet hij haar met behulp zijner minnares verwurgd hebben. Het slachtoffer zou over acht dagen van hare spaarcenten en juweelen gesproken hebben. Men weet niet wat er gestolen is. Zaterdag avond, heeft de genaamde R Kruisweegs, in hare woning Cockerill kaai, 2, te Antwerpen, eene petroollamp omgeworpen. De lamp ontplofte en deelde het vuur mee aan de kleederen van het meisje. Men gelukte er nogal spoedig in, de brandende kleeren te blosschen, doch ni ttegenstaande de spoedige hulp werd het meisje erg verbrand. Men bracht haar ter verpleging naar het Sinte-Elisabeth- gasthuis. Maandag morgend sprong op de De Keyserlei, te Antwerpen, een kerel op het rijwiel van M. Aug De Pooter en reed er mee weg zoo hard hij kon. Op het hulpge roep bracht een burger een stomp toe aan den velodief, die van het rijwiel tuimelde en onmiddelijk werd aangehouden. Het is zekere Alfons Van H., zonder va6te woonst. Hij werd ter beschikking van den Procu reur des konings opgesloten. Een post colis, inhoudende 56,424 fr was zaterdag avond te Hulst, (lijn Ter- neuzen Mechelen), in bestemming voor de Bank van Bergen, afgegeven. De trein komt om 8 u. 12 te Mechelen aan en gewoonlijk worden de postpaketten, voor Brussel en verder bestemd, met den trein van 8 u. 16 uit Mechelen, naar de hoofdstad medegegeven. Zaterdag avond werden de waardijen met dien t ein niet medegegeven zij vertrok ken slechts met den volgenden trein om 8 u. 42. De treinoverste, onderweg de zakken naziende, bestatigde dat van een der zakken de koorden losgesneden waren. De gelakte knoopen waren onaangeroerd. De treinoverste gaf er kennis van aan den dienstdoenden statieoverste van Brussel- Noord. De zak werd geopend en de verdwijning van 55,000 fr in bankbriefjes vastgesteld. Enkel eene som van 1424 fr. in zilvergeld was in den zak gebleven Een streng onderzoek is dadelijk geopend. De menigvuldige diefstallen in de 6tatiën maken groote opschudding. Vrijdag avond speelden de kinderen van Camiel Tuytschacver, te Petegem, met een lotospel, toen het jongste kind, elf maanden oud, een houten rondeelken in den mond stak en het in de keel schoot. Twee uren later gaf het den geest. Zaterdag avond heerschte te Brugge, gelijk hier te Aalst, een geweldige storm. De wind veroorzaakte bijna een spoorweg ongeluk. Ten 7 uren 's avonds reed een koopwarentrein van Brugge naar Blankcn- berghe. Op het oogenblik dat hij langs de Gulden Vlieslaan kwam, werden door den wind twee telefoonpalen uitgerukt, waaraan een zeer groot getal draden vast waren. Het stoomtuig van den trein verwarde in de telefoon- en telegraafdraden en de trein kon niet voort. Men moest hulp vragen om de verwarde draden af te snijden en weg te nemen. De trein kon maar met twee uren vertraging zijnen weg voortzetten. Twee andere treinen die langs dezelfde belem merde lyn hadden moeten rijden, werden afgeschaft Te Temsche heeft men ook verstand van stelen Zestien zakken bloem van 56 kilos, negen van 100 kilos, zeven nieuwe stoelen en een vaatje reuzel werden verle den week uit eenen wagon gestolen. De policie heeft bij eenen bakker der gemeente twaalf zakken bloem en een vaatje reuzel aangeslagen. De verdachte kan niet goed de herkomst dier waren uitleggen. Het onderzoek wordt voortgezet. Zondag avond, rond n ure, is te Audergem een brand, welke eene kolossale uitbreiding genomen heeft, uitgebroken in de stoomzagerij der heeren Ruhay en De reyst, Waverschen steenweg, alhier. De vier paarden welke in den stal ston den werden, niet zonder moeite, gered. Het gevaar was groot, want de ketel der zagerij 6tand onder drukking. De vrijwillige pompiers der gemeente, geholpen door de policie en de gendarmen, hebben vlijtig den brand bekampt. De schade veroorzaakt door het vuur en het water, wordt geschat op 50,000 fr. Ten gevolge de hevigheid van den wind, had dijnsdag morgend eene hevige botsing plaats, tegenover Langerbrugge, tusschen de stoomboot Wyoming, varende van Gent naar Goole, met ballast, en de stoomboot Ancient-Britton, die met kolen geladen, van Engeland kwam. Het eerste schip kreeg in de ramp eene groote scheur en dreigde te zinken. Maar men kon gelukkig het lek stoppen om het vaartuig toe te laten, in de drooge dok te gaan. Van de Ancient Britton is de schade niet grootdeze kon de reis naar Gent voortzetten. Op het oogenblik der botsing is de twee de stuurman, die op de voorplecht stond, door den schok in het water geworpen en verdronken. Kindermoord te Meenen. In de Wahis9traat, te Meenen, woont de ge naamde Marie Coulon, 36 jaar oud, huis houdster,ongehuwd met hare twee kinderen Telesphore, 4 jaar, en Suzanne. 2 jaar oud. Twee andere kinderen zijn overleden. Se dert eenigen tijd vond men het gedrag en de manieren van Marie Coulon zeer zon derling. Op de vragen die men haar steld antwoorde zij altijd ontwijkend Eindelijk verwittigden de geburen, die vermoedden dat een vijfde kind moest ter wereld ge komen zijn, de policie. Het Parket van Kortrijk kwam Woensdag namiddag ten 3 uren aan. Het was samengesteld uit MM. Laga, onderzoeksrechter, Verschaeve, pro cureur des konings, Rommens, griffier en Peel, wetsdoktoor De magistraten begaven zich recht naar de woning van Marie Cou lon deze was thuis. Op de haar gestelde vragen antwoordde zij van gcene geboorte te weten. Het parket gebood dan den beirput te doen ruimen. Men had niet lang te zoeken spoedig ontdekte men een kinderlijkje van het mannelijk geslacht, dat gansch volwas sen was. Marie Coulon bekende dan eerst gelogen te hebben en beweerde dat het kind hij toeval in den beirput gevallen waB. Het Parket stelde zich met die uitlegging niet tevreden en kwam Donderdag morgend ten 8 uren ter plaats, vergezeld van de wets- doctoors Peel en Peeters. Woensdag avond was Marie Coulon in het stadsgevang opgesloten, terwijl het kinderlijkje naar l et doodenhuiB was ge bracht. De vrouw werd op haren doortocht door de menigte uitgejouwd, Donderdag morgend werd Marie Coulon in tegenwoor digheid van het kinderlijkje gesteld. Door vragen in het nauw gebracht eindigde zij met volledige bekentenissen te doen Over ongeveer twee maanden was zij moeder geworden niemand was er bij tegenwoor dig Zoodra het kind geboren was, droeg de moeder het naar den koer en wierp het in den beirput. Weenend vertelde Marie Cou lon de walgelijke bijzonderheden harer mis daad. <i Mij dunkt, zegde zij, dat ik het schaap nog hoorde schreeuwen, zooals het schreeuwde toen ik het in den beirput wierp en het eenige oogenblikken bleef aanstaren zoolang het bovenzwom Zij voegde erbij de afschuwelijkste misdaad bedreven te hebben, omdat zij vreesde het kind niet te zullen kunnen opvoeden Het onderzoek was nu spoedig geendigd Het was middag eer het parket vertrok. Marie Coulon werd naar Kortrijk overgebracht en er in het gevang opgesloten. Maandag avond, korts voor 8 ure, gebeurde er aan de Statie te Turnhout, een vreeselijk ongeluk. Mad. M. Nuyens, wo nende in de Veldstraat, had eene boodschap verricht op de de Merodelei en keerde huis waarts Gekomen aan den overweg aan de statie, waar de tram- en de trambaan mal kaar kruisen, ging .vrouw Nuyens over de tramlijn, en moet gestruikeld en over een der riggels gevallen zijn, juist toen de tram kwam aangestoomd. De ongelukkige werd verrast en overreden Hare twee beenen werden gepletterd en daarbij bekwam het slachtoffer nog andere erge wonden, zoodat zij weinige stonden later den geest gaf. Het lijk werd naar het gasthuis gebracht. Dit droevig ongeval heeft eene pijnlijke ontroe ring in de stad veroorzaakt. Over acht dagen werd te Ougrée, een 27jarige fabriekwerker, Thomas gehee- ten, in zijne woning doodgevonden, met een rcvolverkogel in het hoofd. Men dacht eerst aan zelfmoord, doch het gerucht dat wel misdaad zou kunnen ge pleegd zijn, kwam het parket ter oore en bij nader onderzoek bleek dat Thomas zich- zelven de wond niet kon toegebracht heb ben. Van een anderen kant is gebleken dat de man en de vrouw zich beiden slecht ge droegen en men voegt er bij, dat men de vrouw zelfs bedreigingen heeft hooren uiten, iets wat zij echter bij ondervraging hard nekkig loochent. Het parket onderzoekt verder. Jules Leperre, 28 jaar van Herseeuw, werkman in de fabriek van scheikundige voortbrengsels te Watrelos, ontmoette don derdag avond, om 5 1/2 ure, de vrouw van Oscar Dubois, te Roubaix Beiden wandel den langs de Gambettalaan en de Sartelkaai voort het werd stikdonker Nabij het sluiswachtershuis dachten beiden links te moeten inslaan, doch door de duisternis misleid, vielen beiden in het Sas Op het hulpgeroep kwam de sluiswachter en 3 werklieden toegeloopen. Leperre kon gered worden, en ook vrouw Dubois werd uit het water gehaald en ter verzorging in de herberg van Désiré Belin op het grond gebied van Wattrelos binnen gedragen. De toestand der vrouw scheen betrekke lijk goed, doch om 9 3/4 werd zij door eene krisis overvallen en overleed kort daarna tengevolge van eenen bloedopdrang, in het bijwezen van den policiekommissaris. Het lijk werd naar het hospitaal van Wattrelos overgebracht. De ongelukkige wierd zater dag morgend te Watrelos begraven Zondag avond kwam de automobiel van M. Barenne, St-Jozefstraat.te Roubaix, geleid door Paul Sénéchal. chauffeur, van Rijsel terug, en reed door de Rijselsche straat, te Flers-Breucq, met overdrevene snelheid, en naar het schijnt zonder licht en zonder tromp. In die straat, aan de herberg van den heer Liagre, gingen Edmond Laurent, 50 jaar, mecanicien in het fabriek Isayer C°, en Karei Croes, vischhandelaar. Laurent werd door den auto verrast en omgeworpen en tusschen de voettrede, den baanvager en het linker wiel gevat en ruim 100 meters ver meegesleept Op het hulpgeroep, kwa men verscheidene personen toegeloopen.De gekwetste werd in de herberg «Le Progrès» binnengedragen, waar dokter Berthou, ge holpen door zijnen vader den apotheker Berthou, hem kwam verzorgen. De rechterbil van den ongelukkige was gebroken hij droeg eene erge wonde aan de rechter slaap. Na de eerste verzorging werd het slachtoffer naar het gasthuis over gebracht. Tben bovengemeld ongeluk gebeurd was, reed chauffeur Sénéchal door, van Uers-Breucq naar Roubaix. Te Croix gekomen, een weinig boven de Trocadero, vlak over de Deux Moulins ontmoette hij den automobiel van M. Jules Segard, wolhandelaar te Tourcoing, en ge leid door den chauffeur Alfred Vanongeval, De twee auto's botsten geweldig op elkan der en werden erg beschadigd. Beide chauf feurs kwamen er met den schrik van af. De rijtuigen moesten tot Maandag voor middag ter plaats blijven, alsvorens zij kon den weggehaald worden. Mijnheer Hageman, oogmeester tt Roubaix. komt sedert 3 weken, alle dager naar Halewijn, om zijne klanten te bezoe ken. Paul Devaux, zijn knecht, was dan gelast 's avonds de benoodigheden van den oogmeester in de Beurs koffiehuis, in de Statiestraat te gaan wegleggen. Vrijdag morgend toen M. Hageman tt Halewijn in de Beurs aankwam, ver nam hij dat zijnen knecht er donderdag avond uitgetrokken was met den koffer, waarin de twee valiezen met benoodighe den van den oagmeeBter verborgen waren, In den nacht had men den ledigen reis koffer op ee: en onbebouwden grond gevon den Het bedrag van het ontvreemd goed, glazen, getuig, enz., bedraagt 3000 frank. Eene klacht is ingediend. Men meent dal de oneerlijke knecht zich te Meenen of te Kortrijk schuil houdt. De policie heeft bericht ontvangen dal in de Fransche grensstad Maubeuge een diefstal van 80,000 fr juweelen is gepleegd en dat de dieven vermoedelijk naar België zijn gevlucht. Eene 32jarige vrouw te Luik, die door haren man verlaten was, heeft een i8jarig meisje, zijne gezellin, afgewacht en haar vitriool in het aangezicht geworpen. Het meisje is vreeselijk verbrand. De vrouvr is aangehouden. Zaterdag avond heeft een tempeest van een ongemeen geweld in het zuiderdeel der provincie Luxemburg gewoed. Talrijke hoornen die langs de baan ston den werden ontworteld en anderen zijn dooi den wind gebroken. Te Athus werd een spoorwegwerkman, zekere Hesse, die zich naar zijn werk begaf, getroffen door eene schalie en zwaar ge wond aan het hoofd. M. Dreux, landbouwer te Toumay-bij- Neufchatean, werd door den wind opgeno men en tegen eenen muur geworpen. Hij bekwam verschillige verwondingen aan het hoofd. Een negenjarig kind werd te Post om verworpen en tien meters ver weggeslin gerd. Te Mussy-la-Ville stortte eene stalling in twee dieren, een varken en een schaap, werden gedood. De telegraflijnen zijn beschadigd gewor den, onder andere, in de srreek van Athus en van Bertrix. Misdaad of ongeluk. Te Sint-Mi- chiels-G' stel werd maandag nacht de 2Öjaiige van Rixiel door eenen sloomiiam overreden en zoo erg verminkt dat hij dood van onder de wielen werd gehaald. De man lag op de sporen en de machinist had nog gepoogd de tram in tijds tot

De Denderbode | 1908 | | pagina 2