EEN VERMOGEN Herklprijzen. Vieze Wannes Groene betooging'. Vastenavond Zondagrust. Wieze. Ca valcade. Gelijk voor gaande jaren, zal de alom vermaarde Cavalcade hare ronde maken op Vasten - ►avond, zijnde Dijnsdag 3 Maart. Wie eens lachen wil ga naar Wieze Ik geloof niet aan het H. Sacra ment en dat is myn rechten dan heb ik het recht van de hostie die de pries ter mij op de tong legt gelijk te stellen met een ouweltje. En er is geene wet die my kan verplichten eerbied te be wijzen aan een ouweltje waarmede men een brief toeplekt. Zoo schreef La Chronique. Van wie is La Chronique het lieve lingsblad Van de liberalen.... 'T GEHEIM VAN POLICHINEL. Meester Rons, onzo geusche Volksver tegenwoordiger, heeft aan den heer Mi nister van spoorwegen gevraagd hoe het gelegen i3 met het ontwerp van eene stoomtrambaan van Aalst tot Ni- nove over Denderhautera. Antwoord. Dat ontwerp werd in overweging genomen op 2 April 1906. De Regecring wacht dat de Nationale Maatschappij haar het plan aanbiede om bepaald uitspraak te doen. Wat de heer Minister antwoordde dat wist nu toch Jan en alleman, 't is 't ge heim van Polichinel..,. Maar wat is 't Meester Rens moest zich toch eens laten hooren anders zou men niet weten dat hij nog ter Volks kamer zetelt. Immers Leeuwke Plane quaert heeft wel gelijk te zeggen dat Meester Rens, in de volkskamer, geen de minste rol heeft gespeeld Eens toch wilde hij ook eens van zich doen spreken vooral door de landbou wers van ons Arrondissement. Hij stelde voor een hulpgeld van 500 duizend frank toe to staan aan dozen die in ons Arron dissement schade hadden geleden door onweêr en hagelslag. Nu toen zyn voor stel in de sectie onderzocht werd, schit terde hij door zijne afwezigheid.... Kon men nu op bespottelyker wijze met onzo landbouwers den aap houden W aarlijU. wij herhalen het, 't is om een steenen hart te doen breken als men de eindelooze jeremiaden hoort der blauwe en roode schry velaars over 't besluit der groene democraten van, op eigen krachten steunende, den stryd te wagen. 't Is toch zoo spy tig balken de blau wen van 't ezelsorgaan dat Groene Pie 't cartel verstoot, want nu is hij vast en zeker als volksvertegenwoordiger den hol op, ten voordeele van de catholie- ken. Doch Groene Pie oordeelt er heel anders over. Maar zie 't achterpoortje zou nu kunnen gesloton zijn langs waar hij, vier jaren geleden, de Volkskamer binnensloop... De roode schrijvelaar jammert dat a hadden ze gewild er middel was den KêtèMS WS&aOTli te Gent. Crocodillentranen en anders nietde de blauwen en rooden dragen Groene Pie zoo zeer in 't hart nietneen, ze kunnen het spijt niet verkroppen van hem de zelfde part niet te kunnen spelen die ze aan Leeuwke Plancquaert te Kortrijk hebben gespeeld.... Ziedaar RECHT VAN ANTWOORD. - In Volksgazet van 16 Februari jl., werd een schrijven meêgedeeld onder titel Moderne Pastoor, in 't welk den E. H. Cuppens, Pastoor te Loxbergen, wordt aangerand over een studentenlied door hem gedicht wanneer hij nog de leergangen der Hoogschool te Leuven volgde. De E. H. Cuppens zond eene antwoord aan De Volksgazet om afgekon digd te worden, naar eisch van 't De kreet op de drukpers van 1831, in 't nummer van zondag 11. Doch Volksgazet kondigt het antwoord niet af, omdat er twijfel zou bestaan of het wel van den E. H. Cuppens voort komt... Nu, moest men 't factum afkon digen, zegt Vieze Wannesmet den naam er onder, met den welken het ge zonden is't zou bjj den E. H. Cuppens, en niet ten onrechte, verontweerdiging doen ontstaan, Wij hebben bedoeld antwoord aan dachtig gelezen en treffen er niets in aan dat eenige verontweerdiging kan ver wekken. Overigens het antwoord eer biedigt al de voorschriften van 't hooger bedoeld dekreet. Wil hopen dan ook dat er een advo- den E. H. Cuppens zal ter zyde sprin gen om aan Vieze Wannes de pil te doen slikken. Meten met dezelfdo maat waarmeè wij, oatbolieken, zelfs bij een schijnbaar vergrijp, gemeten worden, dient hier 't wachtwoord te zyn !...Afa, dit wordt hier uit 't oog verloren door wie 't behoort iets dat van aard is om te ontmoedigen... De liberalen gaan onze lirpC» gemeente 't onderste boven keeren Niet tevreden met nen nieuwen liberalen champetter, wil er nu een hunner mannen (we zullen hem Uilen spiegel noemen) met duivelsch geweld stoelzetter worden. En er is geen concurrentie mee gemoeid zei le: 't is uit pure volksliefde. Hy zal gansch t jaar zonder 'nen eens drinkgeld uwen stoel plaatsen waar ge hem hebben wilt! Zondag laatst is 't daarover nu stemming geweest, en ofschoon ik den uitslag niet ken, heb ik Uilenspiegel blozend als een boekweitkoek, en draaiend en zwaaiend naar 't blauw lokaal zien trekken, wat schijnt te beteekenen dat hy het pleit gewonnen heeft. In alle geval 't zou een harde slag zyn voor onzen goeden vriend Prosper, die steeds zoo trouw znne plichten kweet... maar wat wilt ge 't Is liberale volks- liefde? IVnAi'CAl Maandag om io uren iVlUUl od» voormiddag had alhier de Lijkdienst en teraardebestelling plaats van den E. H. VAN BUTSEL, Pastoor onzer parochie. Een ontzaglijke menigte waaronder een groot aantal Priesters, de Kerkraad, Ge- meenteoverheid en Armbureel woonde deze treurige plechtigheid bij. Aan het graf sprak onze Heer Burge meester de volgende lijkrede «ft Mijnheerbn, Het zij mij toegelaten eene laatste hulde toe te brengen aan onzen diepbetreurden Hef r Pastoor. Florent Van Butsel was geboren te Vra- cene den 17 November 1850. Na zijne stu diën voltrokken te hebben wierd hij Priester gewijd te Gent den 10 Juni 1876. Opvol- gentlijk was hij Leeraar aan 't College van Oudenaarde, Onderpastoor te Lebbeke, Sl Nicolaas, Moerbeke en Hamme, Pastoor te Aspelare en sedert 21 Augusti 1901 Pastoor alhier. Weinige jaren heeft hij in ons midden geweeBt, doch reeds hebben wij kunnen be seffen zijne uitmuntende begaafdheid als geestelijke bestuurder. Het valt in mijne bevoegdheid niet te oordeelen hoe onze heer Pastoor voor ons geluk werkte door zijne vaderlijke verma ningen, de sermoenen die hij door vreemde predikanten ons deed voorhouden, de kerke lijke inrichtingen welke hij tot stand bracht, de heropbeuring der bestaande inrichtingen. Wij moeten hem nogthans bewonderen in zijne werken. Toen hij hier toekwam was zijne eerste bekommering het onderwijs. Nauwelijks was hij hier eenige maanden, of wij had den de verzekering dat een klooster hier gesticht werdt om aan onze kinderen een goed en christelijk onderwijs te geven. Met belang volgde hij de werken der nieuwe Bewaarschool in den Tinnenhoek, en. alhoewel reeds hatd ziek, hield hij er aan de opening dezer school door zijne tegen woordigheid op te luisteren. Wanneer kerkelijke plechtigheden met luister moesten gevierd worden, spaarde hy zijne aanmoedigingen niet Onze pro cessie heeft hij weten te veranderen der wijze dat zij bij de schoonste mag gerekend worden. En wat zal ik zeggen over Gods huis, over de kerk Is het aan hem niet dat wij die schoone geschilderde ramen in onze kerk te danken hebben heeft hij de kerk niet verrijkt met verschillige tooisels En welk was nu zijn inzicht De inwendige schildering der kerk was zijn droom. Het is pas eene maand geleden, toen de vinger der dood hem reeds als haar aanstaande slachtoffer geteekend had, sprak hij naar Gent den kunstenaar te gaan spreken om dezen zomer nog die schildering te begin nen. Voor dit werk, verzekerde hij, had hij reeds de noodige geldmiddelen gevonden, en tevens, onverpoosd in zijn streven om onze kerk te verschoonen, gaf hij bevel om het ontwerp op te maken der uitwendige herstelling van kerk en toren. lef'cle ^apef iêr C^D<Sudu*a zoo* prachtig door zijne zorgen hersteld 1 Wat al voetstappen heeft hij niet moeten zetten, wat al woorden heeft hij niet moe ten spreken om de verwezenlijking van al die werken te bekomen Maar ook, zijn minzaam karakter pleitte voor hem en het was bijna onmogelijk hem iets te weigeren De kerk alleen hield hem niet bezig. De sociale werken vonden in hem een ieve- rigen voorstander. Er bestonden hier reeds eenige maatschappijen welke voor doel hebben de verbetering van het lot van den landbouwer en van den werkman. Doch dit was niet genoeg Veeverzekeringen zijn goed voor de landoouwers, maar de kleine man moest zijne geit ook kunnen verzeke ren: er ontstond eene gei ten verzekering De werkman moet naar Frankrijk of naar Brus sel gaan werken, zij moeten vereenigd zijn, oordeelde onze heer Pastoor, en de vereeni- ging bestond. Nog andere instellingen bracht hij tot het leven en hij steunde de reeds bestaande door raad en daad. Het is deze onverpoosde werking, die hem door ieder van ons zoo zeer deden hoogachten. Met welken angst zagen wij den helaas zoo rappen vooruitgang zijner ziekteWelke vreugde vervulde ons aller hart wanneer ons de tijding toekwam dat eenige beternis in den staat zijner gezondheid gekomen was Maar ook welke teleurstelling wan neer wij moesten vernemen dat die beternis niet voortging. Welke vurige gebeden heb ben wij allen niet gedasin voor zijn herstel en genezing 1 Doch de Heer had over hem beschikt. En nu is het niet of ieder van ons ver gezelt naar zijne laatste rustplaats een bloedverwant of een lid zijns huisgezins Ah, dit komt omdat hij zich als de vader zijner parochianen aanzag. Even als een vader had hij op zijne lip pen een troostwoord voor de bedrukten, een (leelnemingBwoord in de vreugde, een aan- moedigenswoord en zeker eene milde gifte voor den srme. Met al zijne parochianen, handelde hij, niet als overste, maar gezellig en rechtzinnig. Vaarwel, duurbare en diepbetreurde heer Pastoor. Gij die overleden zijt wanneer gij hier nog zooveel goed kondet verrichten, gij die ons ontnomen zijt te vroeg, ja veel te vroeg. Uwe parochianen beminden u zoo teederlijk. Uwe parochianen beweenen u, maar zullen u niet vergeten. In hunnen naam zeg ik u nog een laatste vaarwel en tot wederziens in den Hemel. die zich zeiven met dien welgepasten en veel beduidenden naam doopte, moet toch eigenlijk een persoon zijn die zeer goed zijn eigen-zelven kent, gelijk hij ook goed gekend is. Men moet inderdaad 'ne Vieze zijn, om te verrichten wat Vieze Wannes zooal uitgezet heeft op politiek gebied. Op vogelvlucht beschouwd, is Vieze Wannes de schoonste type van weerhaan die men vinden kan maar tot hiertoe had hij schoon te draaien, de wind schijnt zijn ge zicht te schrikken, en het zonneschijn vlucht zijn somber gelaat. Ofschoon in eene kloosterschool geleerd, is Vieze Wannes als liberaal opgegroeid, en terwijl hij nog op studie was, moest men hem verdachten van reeds alsdan zijne Meesters, in geuzenbladen heimelijk te bespotten en te lasteren. Nauwelijks was hij de schoolbanken af, of Vieze Wannes werd gewone medewerker, en later zelfs hoofdopsteller van een doctrinair modder blad, dat zich steeds onderscheidde door zijne goddeloosheid en zijne kwade trouw Maar Vieze Wannes had in het geuzen- blad zoo fel en zoo lang geschreven, dat 't schrijven van Wannes al met ne keer gestaakt werd, en Vieze Wannes was den hol op bij zijn eigen vrienden. Wat was er gebeurd Was Vieze Wannes even als een Paulus, door het Licht der Gratie ge raakt en ging hij zich bekeeren Of ging hij liever zijnen haring op eensn anderen rooBter laten braden Wie kon het weten, of wie zal er ooit het donker aanschijn doorgronden van dat achterdochtig wezen In alle geval, Wannes had het blauwsel afgeschud, volgens het Evangelie, zijne sandalen geklopt, en was op weg naar 't clerkalismus. Na weinigen-ijd vond men den Viezen Kwast ergens aan het hoofd der catholieke werken, ja zelfs werd hij hoofd opsteller van ten catholiek weekblad. Zoo wel als Paulus zich bekeerde, kon Wannes ook zijn Damascu8baan gevonden hebben Doch Eileive zou Wannes zeggen, het bleek welhaast dat Wannes meer naar het Aards-Paradijs zocht, dan naar het Rijk Gods, en het kwam seffens uit dat Vieze Wannes geen ware bekeerde, maar wel een gemeene plaatskensjager was, een erge strever naar vetten kaas. De clerikalen, die over het algemeen nog al goedzakkige lie den zijn. konden 't spel wel raden, maar brachten het om beterswlle toch zoo verre, dat Wannes toch eindelijk aan een postje zou geraken, 't Was redelijk wel, zoo men dacht maar Eileive de kaas was niet vet genoeg, en... hij was te veel besloten a Als 't bij de dompers niet vetter is, dacht Wannes, dan trek ik er van onder Waar nu naartoe Den vinger nat ge maakt, en in den wind gestoken. Het ge beurde dan dat in het Ezelskamp een Meester Spiritus zijne domme perten speel de, en Vieze Wannes zag den dommen jongen «De Volksgazet» bekladderen met ezelarijen zonder weerga onze geuzen zelf konden de ezelarijen van Meester Spiritus niet meer slikken. Vieze Wannes werd het gewaar hij ging eventjes eens naar de Vijf Ezels sjoeren, om te zien of er niets te doen en was. en de Ezels namen den om Meester Spiritui op te laten met draad- jen en al, zoodat Meester Spiritus nu op den achteruit staat. Sedert wordt de Volks gazet schier geheel en gansch door Vieze Wannes aaneen gestooten te zamen met den Verdroogden Tak, 't zij dat het geteekend is of niet Welnu, 'ne Wannes die zoo den poli- tieken weerhaan uithangt, mag zich wel inderdaad Vieze Wannes noemen, en Vieze Wannes eens gekend, geeft ons de maat van al de Schè-jongens die hunne overtuiging in de Volksgazet uitboezemen, door laffe aanvallen tegen den Godsdienst en door venijnige zinspelingen op Priesters en op deftige lieden. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw heeft benoemd Onderpastoor op H. Kerst, den E. H. Gommarrts, onderpastoor te Wondel- gem; te Beveren-Waes, den E. H. Nys- sens, onderpastoor te Saffelare; in Sint- Gilliskerk te Dendermonde, don E. H. Van der Vennet, J., leeraar te Ninove; te Buggenhout, den E. H. Van Haute, A leeraar te Eecloo; te De Clinge, den E. H. Van do Vyvere, onderpastoor te Opbrakel. Bestuurder der kerkelyko diensten in St-Micliielskerk te Gent, den E. H Van Single, leeraar te Sint Jozefsgesticht te St- Nikolaas Leeraar: in het Klein Seminarie, den E. H. De Deckere, Ph. Th. D., student by de Catholieke Hoogeschool van Leu ven; in St. Jozefsgesticht teSt Nikolaas, den E. H. Van Bockstal, priester in het Seminarie; te Eecloo, den E. H. Van de Catsyne, diaken in het Seminarie. Kapelaan in St-Baafs, den E. H. Pie- ters, R., priester in het Seminarie. Groene Pie kon digt in De Werkman van gister Vrijdag aan dat op 10 Mei 1908, de onthulling van den grafzerk voor wijlen Priester Daens, welke de christene foppartij heeft veroor deeld en afgezworen, zal plaats hebben en waartoe al de groenen van heel 't land uit- genoodigd worden. Dus op 10 Mei, in 't heetsche van den kiesstrijd, wanneer er botsingen zullen te vreezen zijn De groenen willen dus botsin gen verwekk n Nu, 't zou dan wellicht zoo zacht niet kunnen afloopen dan bij eene vroegere betooging alhier, die Groene Pie zich nog wel moet gedenken En of de Overheid gelast met het be waren van rust en orde er wel de verant woordelijkheid zal willen van dragen f Overlijden. Uit Lede meldt men het overlijden van den E. H. J. Fivez, Pastoor aldaar sedert 30 September 1891. De Eerw. overledene was geboren te Opbrakel den 26 Januari 1836. Plechtige begrafenis Maandag aan staande a Maart. rvi« uwerkerkéD. De nieuwe wet heeft hier reeds zijne toe passing gevonden. Bij de geboorte van een jongen zoon op 't dorp waren er twee vrouwen die dienden tot getuigen: Celine Wynand en Th. De Gendt. Dit voorbeeld diene tot navolging en toont dat het vrouwelijk geslacht zich vau zijne rechtenweet te bedienen. Bravo voor die eerstelingen. Onderlinge Belgische Boerenverzekering EN De Landbouwverzekering, Leuven Deze twee Maatschappijen houden hunne algeraeene vergadering op Don derdag 5 Maart aanstaande, te 10 uren voormiddag. DAGORDE 1. Verslag der werkzaamheden 2. Verslag der Commissarissen 3. Goedkeuring der balans en de reke ning van uWinsten en Verliezen 4. Kiozing van twee Leden van het Bestuur 5. Kiezing van een Commissaris 6. Verscheidene. Al de verzekerden worden verzocht de vergadering bij te wonen. Wij vernemen uit goede bron, dat de uitslagen zeer voldoende zijn, om onze lezers aangenaam te zijn, zullen wij, na de algemeene vergadering, de belang rijkste cyfers uit het jaarverslag en uit de reken ingen meêdeelen. %I. WÜFSTF. Onze achtbare Volksvertegenwoordiger is bijna gansch her steld en reeds woonde hij de zitting der Volkskamer bij van gister Vrijdag 28 Febr. Bij koninklijk besluit van Fe bruari is de heer Cartuyvels. onrvanger der rechtstreeksche belastingen, enz. te Buy- 8ingen in de zelfde hoedanigheid benoemd te Aalst, in vervanging van M. Beaucourt. Allerhande nieuws. Anl«l i'ii omliggnnd^ koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopere. Men aanvaardt alle reparation. 1 Nu dat de £>18' typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Ta- ymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst AALST. Diefstal. Sedert eenige tijd werden hier en daar afleidingsbuizen aan de huizen weg gerukt zonder dat men die zinkdieven kon betrappen. Nu Dijnsdag 11 toen de policieagent Camiel De Wael, naar huis terugkeerde, bemerkte hij een drijtal straatloopers nabij de Grot aan de Langes raat. Mijlbeek. Van in zijne woning hield hij er een o.-g op in de gedachte dat zij in de Grot zouden dringen om er te stelen. Zelfs ging hij zich in 't kaphout verschuilen maar hij bemerkte er nog slechts twee die in het ronde bleven draaien maar eindelijk ook weg trokken. De agent begaf zich dan bij Van der Heyden, koop man in vodden, enz en zegde hem Er zal waarschijnlijk heden gestolen zijn, als er iemand vooral met zink komt koopt het en zegt mij wie de verkooper is. Men wist dat het pisBijn achter de badkabienen op 't bui tengoed der E.E. Pateis Jesuïten getolen was. Inderdaad men kwam zink bij Van der Heyden verkoopen en de agent werd verwittigd welke dadelijk de adjunct-com missaris Gits met de zaak bekend maakte M uua j. .6v..«-~ Com. De Wael. Pyck en De Koninck, trokken naar de MoorseUche Baan en hielden de drij dieven aan. Het zijn de genaarnden Borms AuguBt oud 18 jaren. J. Van Nuffel 17 jaren en F. Temmerman 16 jaren Proces verbaal is opgesteld. HULP AAN DE LIJDENDEN.— Het volgende artikel zal misschien de oor zaak van verlichting zijn voor veel lijden hier te AalBt en wij kunnen Blechts den geest van edelmoedigheid prijzen, dien onzen bum man aangezet heeft om die ver klaring voor 't algemeen belang te doen. M" W® L. Coppens, 40, Hovenierstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij maanden was ik van nierpijnen, die mij 's nachts van alle rust beroofden, aange daan, ik sliep onrustig, had zweetingen en stond altijd afgemat op ik had menigmaal bedwelmingen en niettegenstaande al de middelen kon ik mij niet van die vreeselijke pijnen, die steeds erger en erger toenamen, ontlasten, 't is op dit oogenblik dat ik de Foster Pillen voor de Nieren nam, en verkocht bij M De Valkeneer, apotheker. 't Was mij eene groote vreugde toen ik mij na den tweeden dag reeds beter ge voelde, na den zevenden dag werd ik niet meer de minste pijn gewaar geheel mijn toestand was beter en heden kan ik die kostbare pillen op mijne beurt zeer warm aanbevelen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Een woordje tot de vrouwen. Sommige vrouwen schijnen altijd ongesteld te zijn misschien hebben zij eene knagende pijn in de lenden, een neerdrukkend gevoel, hoofd pijn of last van zenuwachtigheid. Denk nu niet dadelijk dat ge eene vrouwenziekte hebt, vele der zoogenaamde vrouwen kwalen zijn gewoon weg nierziekte. Ver lies den moed niet en blijf niet dubben over ingebeelde kwalen. Misschien zijn uwe nieren in 't spel. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U an dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft; mijd U bijzonder voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het be drag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudtnbergstraat,Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handtedken James Foster op elke doos. D. A, 3. Eene gemeenteonderwijzeres van Brussel was zeer verwonderd, dat een meisie van 9 jaren, welke zij onder hare bewaking had, altijd geld op zak droeg, lekkernijen en speelgoed kocht en er de kleine gezellinnen van meedeelde Zij dacht het haren plicht de oudere te verwittigen. Dezen toonden de grootste verwondering over wat de meesteres hun zegde. De policie kreeg lucht van de zaak en het meisje, ondervraagd wordende, bekende, niet zonder moeite, dat een heer haar dik wijls opwachtte en dan in rijtuig met haar naar Anderlecht of naar het Ter Kameren bosch reed. Men zoekt dezen persoon op, /V l'l(%l\OV \TIOA, Nieuw- st i-italBrusael. EERSTE COMMUNIE. Groote sor- teering van Kleederen voor eersten en twee den dag, Linnen, Zijden stoffen, Wollen stoffen, Moden, Schoenen enz. Speciaal cataloog vragen. 70 252. Een jonge metsersgast van Elsene, die aan eenen prijskamp van kaartspel had deelgenomen, ging Dinsdag morgend rond 4 ure naar huis, toen hij, op de Tervuren- laan, nabij eenige onvoltooide huizen, eene men8chen8tem hoorde, die om hulp scheen te smeeken. De plaats, van waar het geluid kwam, naderend, vond hij eene vrouw, wier klee- ren, hoed, handen en gelaat zoo dik met slijk waren bevuild, dat zij letterlijk een levend pak vuilnis scheen. Hij wilde haar oprichten, maar zij was te zwak, zoodat hij haar opnieuw moest laten vallen en de policie gaan roepen. Twee agenten brachten haar naar het bureel, waar zij eene zenuwcrisis kreeg en stierf. Een dokter bestatigde haar overlijden. De vrouw scheen, bij nader onderzoek, tot de gegoede klas te bahooren. Aan hare vingers staken ringen met kostbare steenen en in haren portemonnaie stak eene som van ruim 100 fr. In hetdoodeohuis werd de vrouw herkend. Zij was eene zeer rijke Hollandsche, wo nende niet verre van de plaats waar zij ge vonden werd, met twee getrouwde dienst meiden en met hare huisgezinnen. Zij was zeer gekend in de buurt, omdat men haar dagelijks zag wandelen met vijf of zes honden. Eiken avond bezocht zij eene herberg in de buurt, waar zij zich dan bedronk en zeer veel geld verteerde met de meiden, met wie zij dan, dronken zijnde, ruzie maakte. Maandag avond was zij ten 8 ure thuis gekomen, later weer uitgegaan en is tot 11 ure in de herberg gebleven. Denkelijk is zij dan in het 6lijk gevallen, waar men haar gevonden heeft. GEDURENDE 'tjaar 1907, zijn er in de goede Stad Brussel, 32 ten hon derd meer huwelijken gesloten geweest dan in 1906. Waarom hebben de Brusselsche ongehuwden zich min vijandig getoond aan 't huwelijk in 1907 dan vroegere jaren Omdat het onderhoud van een huisgezin een ongehoorde zaak was, terwijl men zich heden te Brussel in huishouden 6tellen kan, tegen lage prijzen. Oordeelt er liever zelf over Verlakte Emmers 0,78, verlakte Cassa- rollen 0.50, Moor 0,95, Koffijpot (12 tassen) 0,95, Bierkan 0,98, Tuig om vleesch te kappen 3,85, Kapstok (3 plaatsen) 0,35, Tafelmessen het dozijn 3,25, Doozen erw ten de doos 0,21, Gebrande koffij merk De Bie 'i den 1/2 kilogr. 0,73, Chocolaad- Wauters den 1/2 kilogr 0.95, Marseille- sche zeep den k° 0,28, Blauwsel het pak 0,04, Waskaarsen in doos van 6 of 8 de doos 0,24,Borstels,Meubels en stoven 0,29, VeegborstelB 1/2 zijde 1,45, Zeep voor huishouden 4 stukken 0,25. Iudiv.11 gij gauov.li wil» nvertiiigd zijn, vraagt aan den ondergeteekende t De om zendbrief der week van de huishoudster 1 gij zult versteld staan over 't verschil der prijzen van heden met die van vroeger jaren, lage prijzen die heden te Brussel de volksgunst hebben verworven. L. TIETZ, 36-38, Nieuwstkaat, Brussel. Premie aan al dezen die De Dender- bodb >1 zullen noemen. Op den hellenden weg van Hovresse naar Jemelle ging een werkman naast de spoorbaan door den sneeuweenige oogen- blikken voor dat de trein Brussel Aarlen daar met eene snelheid van 80 kilometers per uur voorbij moest komen. Eensklaps zag hij dat eene spoorwegstaaf gebroken was en dat een ongeluk onvermijdelijk moest gebeuren. Hij snelde terug in de richting van waar de trein moest komen, ging, toen deze naderde, te midden van de baan staan, zwierende met de armen. De machinist zag en begreep het teeken en stopte, op korten afstand van den werkman, welke door die schoone daad belet had dat de trein, ontsporende, tegen de rotsen naast den weg vloog en talrijke menschen ver pletterde Het schijnt dat die man, volgens bestuurlijke voorschriften, recht heeft op «ene vergoeding van. vijf franks, 't Is kolossaal Een waarliik schrikverwekkend onge luk gebeurde aan den overweg nabij de statie van Flemalle. Een igjarige dienstmeid, die eenige boodschappen had gedaan, wilde, ofschoon de barreel gesloten was, onmid dellijk achter eenen voorbijgereden goede rentrein de baan overloopen, toen van den anderen kant, op de nevenbaan een reizi gerstrein voorbij snelde. De barreel wachter riep en gaf teekens, doch het hielp niet; toen de reizigerstrein voorbij was, vond men niets meer van het m isje dan 50 meters verder de eerste stuk ken vleesch, die ..antoonden wat er gebeurd was. De andere stukken werden verder, langs- henen de baan verstrooid, teruggevonden. T P7PPc! steekt wel deze waar- 1 heid in' uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiat, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depraiere te nemen gtj stelt u bloot aan eene ongeneesbare buretziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote fletch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. 1908. Geene gpmaskerde per sonen ofte vastenavond zotten zijn toegelaten in de volgende herbergen In den Nieuwen Welkom, bij Eiiibl Van de Voorde. Vrouwenstraat, 3. In den Ooievaar, bij Frans Hob- ■beck, Hopmarkt. In S' Rochus, bij de W« Raspobt- Longé, aan de Sl Maitenskerk. In de Beurs van Amsterdam, bij Charles Van den Bossche. Groote Markt. Café Hótel de Flandre, Statieplein. Ter Estaminet van de W® Libvbns, Sint-Jorisstraat, 4. In de Groene Wandeling, bij Gustaaf De Buck, Sint-Janstraat. In de Gouden Ton, bij H. Luyckx, BrusseUche straat. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes- Leliennjelk-Zeep van Bérgmann C°., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes Ji 75 cw per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5 IQ Vrouwelijk idem 5 Huwelijken. C. Van den Bossche, bed. met J. De Wilde, z. b. P. De Man, gladsl. met E De Smet, tw. J. Cornand, houtdr. met M. Ro landt, tw. C. Van der Biest, tw. met m. Van Mieghem, br. A. De Sat-deleer, bed. met C. Schits, br. A. Sparns, st-enk. met M. Baeyens, kleerm. J. Ysewyo, brouwersg. met M. M.'ganck, tw. - J. Verbeeren, smid. met J. Buys, herb. H. De Wolf, loodg. met M. De Breucker, z. b. E. De Backer, kuiper, met D. Luycx, br. R. Scht-lLert. dagl. met M. Weymans, dienstm. J. De Sideleer, tw. met M. Kindermans, strikster. M. Nicaise, werktuigk, met A. Ds Pelsmaeker, z. b. Overlijdens. J. Van Gyseghem, vr. Van Gyseghem, z. b 37 jGentsbhe stw. C. Van Muylem, w«"Luycx, z. b. 77 j., St. Vin- centiusstr. D. Kiekens, m. Mergan, moutb. 5i j., Moorselb. - A. Hublon, inRimbaut, fabriekw. 2t j., Ajuinstr. L. Tollenaere, m. Van Je Velde, voerm. 41 jOnze L. V. Plaats. A. Goeman, w' De Clippel, z. b. 78 j., Oud. Den dei m. stw. T. Guns, vr. Van der Eist, z. b 64 j., Beekveldstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Gedurende de Vasten- *vond.lagen zal het Bureel dts Burger stands open zijn van 8 tot 9 uren 's mor- gends. Zeevischhandel DE NOORDZEE, H. Arys-üe Paepe. IjCOpoblHtraat, 1-4, Aalst. Van ouds bekend huis voor den invoer «n verkoop van levenden Hollandschen Schelvisch en Kabeljauw, Blankenberg- schen Rog, Tongtn en Pladijs, Zalm, Tarbot, Heilbot, Griet, Roobaard, Ma kreel, Zeepaling, Pieterman, Snoek, Kreeften, Garnalen, enz. Hellandsche Melkersharing 1 De Kroon, in vaatjes van 6, 12 en 24 stuks. In het seizoen Zeelandsche Oesters en Mosselen. Ingelegde Visch Zalm, Kreeften, Haring, Ai sjovis, uitgepelde Garnalen jn Sardinen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 1 Maart 1908, M. Callebaut, Boter markt. Bestellingen binnen en buiten de Stad. Zaterdag 29 Februari 1908. Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 7,00 Boter per 3 kil. 9,27 a 9,7a Roomboter 100 kil. per kit. fr. 3,50 Eters de 25 2,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil. 5,00 a 0,00 vtggenen,per koppel 6o,oo a 70.00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 254 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen ao3o kilogr. U opmerkten. NUREMBERG 16 Februari. Markt kalm. Sinds twee maanden blijven de prijzen onveran derd. Men bestetigt nogmaals de oude ervaring del zoodra de aankoop voor uitvoerhandel ophoudt, eene flauwe stemming de overhand in da markt LONDEN, 34 Ftbruari. Markt iets beter tamelijk goede vraag naar middelbare producten: Engelsche hop, 55 tot 80 fr. Belgische, 37,50 tot 5o Ir.; Caliiomiache, 45 tot 60 fr.; Beiersche, 37.50 tot 65 fr. BRUSSEL, 36 Februari. Markt kalm. Pope- ringhe (Stadslood), 33-33 fr.; Aalst (8 merken.) 40-43 fr. Voor den aanstaanden oogst kwoteert men Poperinghe 55-6ofr.; Aalst, 60-63.50 fr. POPERINGHE, 37 Februari. Markt kalm. Stad, 30-33 fr.: dorp, 37-30 fr.; Zeer weinig ver handelingen in cultuur er is nog uiterst weinig beschikbare hop. GENT, 28 Februari. Getal te koop gestelde hoornbeesten 470 Melkkoeien 20 Vette koeien 190 Groote ossen 3 j Stieren 42 Jonge ossen a3 Magere beesten i65 Vaarzen 27 Schapen 40 Varkens 3oa Lammeren o j Loopers 24 Kalveren i85 j Viggens 337 Stieren i® kw. 1,00 a*kw. 0,88 3*kw. 0,70 Koeien 0,88 0,70 o,68 Vaarzen 0,98 o,83 0,75 Ossen 1,08 0,90 0,76 Varkens 1,00 o,85 0,00 Kalveren x,3o 0,93 0,00

De Denderbode | 1908 | | pagina 2