Zondag 8 Maart 1908 5 centiemen per nummer 62*e Jaar 4032 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en t Arrondissement van Aalst. Openbare Schuld. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STANHOPE LANDÏÏÖUW. V ergunningsrecht. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zontstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUB «UUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 60 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalat, T Maart 1908. Het gaat kiezing worden en wellicht zullen onze driekleurige tegenstrevers andermaal hun reeds zoo afgezaagd deuntje herhalen, namelijk, dat liet Gatholiek Ministerie ons naar staatsban kroet voert. Maar of ze hierdoor de weldenkende kiezers om den tuin zullen leiden dat betwijfelen wij ten zeerste... En inderdaad, welk weldenkend mensch, die redeneert weet niet dat, onder 't vier en twintig jarige bestier der Catholieken, wij, Belgen, een tijd perk van vrede, van bloei en vooruit gang van handel en nijverheid, dus van algemeene welvaart hebben doorleefd Dus, niemand, ten zy een domme kneukel, is hiermeê om den tuin te lei den en 't schijnt dat onze tegenstrevers het ook beginnen te begrijpen. Ze hebben het dus zoo wat van kant gelaten en het vervangen door een ander nagenoeg van dezelfde waarde. Het deuntje luidt nu De schuld van België welke in 1866 slechts tot 644,207,245 frank en een centiem beliep is, in 1906, geklom men tot de schrikwekkende som van 3,285,467,050 frank en 56 centiemen. Inderdaad dit is de waarheid en 't valt dus niet te loochenen. Doch indien onze driekleurige tegen strevers eerlijke lieden waren onder po litiek opzicht dan zouden ze 't kiezers korps bekend maken met den waren toestand onzer financiën. Nu, men weet hot by ondervinding veel eer zou men eerlijkheid vinden bij een Jan De Lichte dan bij do liberalen en hunnen aanhang. Maar om de zaken in den grond na te gaan, raadplegen wij 't verslag van M. Lev ie over de begrooting der Open bare Schuld. Immers al die groote openbare wer ken; 't stichten van nieuwe spoorwegen, 't graven van zeehaven, vaarten, 't ver beteren van stroomen en rivieren enz. enz. konden toch met geen wortelschyf- jes betaald worden. Nu had men al die openbare werken niet uitgevoerd dan moest onze Openbare Schuld niet vergroot worden. Maar onze Openbare Schuld zal nog moeten vergroot worden. En waarom hooren wij vragen. Wel zoo lang dat onze bevolking zal blijven aangroeien, zoolang handel en nyverheid zullen blyven bloeien, zullen er meer verkeerwegen ijzeren wegen, vaarten enz. noodzakelijk zijn en, om die tot stand te brengen, zal de Staat zich geldmiddelen moeten aanschaffen, i. a. w. do Staatsschuld vergrooten. De ontginning van 't nieuw kolenbek ken der Kempen zal de uitvoering van tal van openbare werken: ijzeren wegen, vaarten, steenwegen enz. enz. noodzake lijkheid maken. Men voege hierbij de naasting of overneming van Congo. Dit alles zal geld vereischen. Waren de liberalen nog aan 't bewind zouden zij de verantwoordelijkheid wil len op zich laden van de openbare werken niet uit te voeren die hel gevolg zullen zijn der ontginning van 't Kem- pische kolenbekken Voor waar, neen ten ware dat ze de belangen van land en volk verwaar loosden. Ons catholiek Ministerie heeft reeds te veel blijken gegeven van zijne be zorgdheid voor al wat den bloei van handel en nijverheid aanbelangt om een oogenblik te aarzelen als er uitgaven zullen moeten gedaan worden om de algemeene welvaart te bewerken. MA.AR komen wij tot het verslag van M. Levie terug. M. Levie vergelykt in zijn verslag de Open ba re Schuld van verschillige lauden met onze Belgische en zegt Als de bruto opbrengst der regiën en de inkomsten der geplaatste gelden genoeg zijn, om zoo te zeggen, de dienst der intresten en afkorting te dekken, na dat de uitbatingskosten gedekt zijn, dan mag men den toe i) stand zeer voldoende noemen. o Hoeveel landen in Europa zouden eenen bilan zooals den onzen kunnen a opmaken Men berekent dat, sedert 1866, de Openbare Europeesche Schulden meer dan verdubbeld zjjn van 66 mil- i> liard zijn ze geklommen, in 1906, tot 148 milliard en de uitgaven voor de lasten en schuld ondanks do om- wisseling en vermindering van intres- n ten zjjn gestegen van 2,400 mil- lioen tot bijna 6milliard. Onze Schuld a is merkelyk spoediger geklommen, doch zij heeft gediend om opbrengende a ondernemingen te stichten,welke onze toekomst verzekeren. Zoo, van 644,207,245.01 fr. in 1866 onze Openbare Schuld in 1906 ge- klommen is tot 3,285,467,050 56 fr. a kunnen wij, van den anderen kant a aanschrijven talrijke zaken van waar- a de, welke goed opbrengen en alzoo de a schuld dekken. Vooreerst moeten wij aanschrijven den spoorweg in dewelke a een capitaal was van 239,505,:-t37 fr. a in 1866 tegen 2,243,867,103 fr. in a 1906 met 4,065 kilometers in uitbating a tegen 789 kilometers in 1866. a Andere landen hebben gecne of bijna geene opbrengende regiën, en a moeten hunne toevlucht nemen tot de leening om de tekorten der begroo tingen en de onkosten van ongeluk- s kige oorlogen te dekken. de Amerikaansche detective. •o» 13® Vervolg. X Juist te middernacht verliet een troep iterk gewapende policieagenten 't bureel der geheime policie, onder leiding van Ver net. De chef Morrisson had hem ongaarne de leiding opgedragen over de expeditie, welke eigenlijk aan Stanhope, als met de zaak het meest vertrouwd, was to. gedacht. Doch zijn gunsteling bleef onbegrijpelijker wijze weg en dus moest de troep zonder hem uitrukken. Ik zal wachten, tot Stanhope komt. zegde hij, en stuur hem dan achterna want zijn bijstand kan u van groot nut zijn. Vernet deelde deze meening niet, doch hij wachtte zich wel, dit te zeggen. Vol trotsch zelfbewustzijn trok hij aan het hoofd zijner ondergeschikten naar de dieven wijk. Hij was er wel bekend, maar niet zoo geheel t' huis als Stanhope, die er lange onderzoekingstochten had gedaan. Een oogenblik verlangde Vernet naar het bijzijn van hem. die tot dusverre zijn vriend was geweestdoch het volgende oogenblik kregen trots en eerzucht weer de overhand. n zou ds onderneming hem niet gelukken Hij was man genoeg om het tegen dat hoevenzoontje op te nemen. Plotseling, in de nauwe, slecht verlichte Btraat, bleef de detectieve staan uit het halfdonker dook eene menschelijke gedaante op, die met zonderlinge bewegingen na derde, met onwelluidende stem een straat liedje zingend. Vernet lichtte de lanteem op, die hij droeg zoodat het licht op de gedaante viel. Het was eene vreemde verschijning een man in lompen, met een onnoozel gezicht en piepig geel haar. Dezelfde, die kort te voren in eene andere straat uit een rijtuig was gestapt. Vernet monsterde hem van het hoofd tot de voeten. Blijkbaar had hij een g k voor zich, en nu herinnerde hij zich dat Stan hope hem verteld had van een idioot, die in deze buurt rondzwierf, zonder iemand leed te doen. De kerel is gek, fluisterde Vernet zijne mannen toe ze noemen hem hier u gekke Charlie, a Hij kent de wijk op zijn duimke. Misschien kan hij ons den weg wijzen. Hoe gaat het jongen zoo sprak Ver net den idioot aan. Charlie trok den mond tot een breeden grijns, toen nam hij eene potsierlijke deftige houding aan, en wijzend op eene ster in blik. die hij aan een rood lint op de borst droeg, zegde hij Ga weg Charlie is policie. Zoo zoo knikte Vernet, op het denk- i) Zoo bestadigt men de hoedanigheid n en de voordeelen der Belgische Schuld. Ziedaar kortbondig bewezen welke de oorzaken zijn der zoo spoedige klim ming onzer Belgische Openbare Schuld. Het is insgelijks bewezen dat die ver hooging noodzakelijk en vooral nuttig was tot de ontwikkeling van handel en nijverheid, tot verzekering der alge meene welvaart. Het kiezerskorps zal het zich bij do stembus in Mei aanst. herinneren en zijn vin-trouwen blijven stellen in de Catholieken, in dezen welke zich tot hiertoe hebben getoond waardig van dit vertrouwen te zyn. Bern sting der aardappelen. Dat eene guano bemesting in geene enkele teelt misschien zulke buitenge woon gunstige uitslagen geeft als in de teelt der aardappelen, hoeft ons geens zins te verwonderen, wanneer men in aanmerking neemt dat de aardappel een teermestrijken grond vereischt, alhoewel hij eene versche stalmest bemesting vijandig is. In natuurlijk vruchtbare gronden, verdienen de guanos op de hoevemesten bijgevolg de voorkeur. Wat meer is, de natuurlijke guanos beletten in menig geval het ontstaan en de voortzetting der geduchte aardappel- plaag, doordien de schimmels dezer ziekte hoofdzakelijk van stikstofbestand- deelen leven, en de ziekte zelfs beguns tigd wordt door overdaad aan stikstof en gebrek aan andere voodstoffen in den grond Wanneer men met echte guano be mest, verzekert men de planten, zelfs bij de geringste opname aan voedstoffen, eene volledige voeding, aangezien de vruchtbaarmakende bestanddeelen der guano volkomen met elkander vereen zelvigd zijn, en dus volkomen vereen zelvigd gebleven door de vezolworteltjes der planten opgenomen worden. Kunstguanos en andere samengestelde of volledige handelsmeststoffen gaven nimmer zulke bevredigende uitslagen als de echte guanos, aangezien de vrucht baarmakende bestanddeelen der kunst matige samenstelling niet met elkander vereenzelvigd, maar enkel samen ge voegd werden, zoodat zy door de plan ten niet in zoo gunstige voorwaarden als de guano kunnen aangeëigend worden. Eeno reeks proeven, door ons per soonlijk met de echte opgeloste Peru guano o De Ploeg verleden zomer ondernomen gaf gemiddeld per hectare voor eene uitgaaf van 44 fr., eene zuivere winst van 106 fr., met eene uitgaaf van 88 fr., eene zuivere winst van 258,75 fr., en met eene uitgaaf van 132 fr., eene zuivere winst van 318 fr. Voorzeker, mochten de verschillige uitgaven aan zien worden als zoo vele capitalen ge plaatst aan hoogen intrest, en zien wij dat eene oordeelkundige bemesting, overvloedig toegepast, tot hooge op brengsten leidt. Inca. Eene kwestie die kwalijk verstaan en door zekere liberale schry velaars, uit politieke berekening, kwalijk of ver keerd uitgelegd wordt, is deze der ope ningstaks. Artikel II van de wet zegt Door den eigenaar, den vruchtgebrui ker, of den erfpachter van het onroe rend goed waarin, te rekenen van 1 Maart 1908, eene nieuwe slyterij van sterke of gegiste dranken in het klein wordt geopend, is eene taks verschul digd van 300 frank in de gemeenten tellende minder dan 5000 inwoners 400 frank in de gemeenten tellende 5000 tot beneden 15,000 inwoners 500 frank in de gemeenten tellende 15,000 tot beneden 30,000 inwoners 750 frank in de gemeenten tellende 30.000 tot beneden 60,000 inwoners 1,000 frank in de gemeenten tellendo 60,000 inwoners en meer. Daaruit blijkt Dat geene openingstaks moet betaald worden voor de huizen die heden tot herberg dienen. De gebouwen die voor 1 Maart 1908 tot herberg gebezigd werden, blyven altijd vrij van alle openingstaks. Gaat er een herbergier uit en wordt hij door eenen anderen persoon vervan gen, die herbergier is of geen herber gier,er moet geene openingstaks betaald worden. De nieuwe herbergier moet echter het vergunningsrecht betalen, indien hy genever wil schenken. Een herbergier is eigenaar van zyn huis hij scheidt uit en verkoopt zijnen eigendom do kooper moot geene ope ningstaks betalen, maar alleen het ver gunningsrecht, indien hy genever wil schenken. Bijgevolg voor een huis dat nu tot herberg dient, moet in geen geval eene openingstaks betaald worden, als het herberg blijft. Indien het afbrandt of anders ver nield wordt, men moet geene openings taks betalen als het weer is opgebouwd; men moet ook geene openingstaks bo- talen voor het gebouw, in hetwelk de herbergier tijdelijk zyn bedrijf uit oefent. Maar indien een huis dat nu tot her berg dient, gedurende een jaar leegstaat of tot een ander bedryf gebezigd wordt, en dat men het daarna lot herberg wil laten dienen, dan wordt het aanzien als eene nieuwe herberg en moet er eeno openingstaks voor betaald worden. De openingstaks wordt alleen ge vraagd van de nieutoe herbergen, opge richt na i Maart 1908. In deze voorwaarden mag men zelfs zeggen dat de nieuwe wet een groot voordeel schenkt aan de herbergen die nu bestaan en eene meerdere waarde geeft aan de gebouwen die tot herberg dienen. beeld van den krankzinnige ingaande. Ik ook 1 Hij deed zijn frak open, zoodat het teeken zijner waardigheid zichtbaar werd De idioot betaste het nieuwsgierig, trok er aan en riep Geef het mij 1 Geef het mij 1 Neen, dat gaat niet, jongen, weerde de andere af, goedig lachend. Maar als ge I ons helpen wilt, en doet wat ik zeg, krijgt ge ook zoo'n schoone ster en eene uniform met witte knoppen Wilt ge met mij meê gaan Hm hm I deed Charlie, dansend van plezier. Charlie wil 1 Charlie groote policieagent 1 Kom dan weet ge waar de Duivels- gang is Hm I... hm Ook waar de Zwarte Nathan woont Hm 1... hm I Goed. Als ge mij goed wijst, krijgt ge vandaag nog de ster Hoor eens, jon gens, zoo wendde hij zich tot de agenten, ik ga met dien idioot vooruit. Riley, u draag ik het commando over, tot ik terug keer Blijf hier en houd de mannen bijeen. Vernet ging heen met Charlie, die hem door verscheidene vuile straten tot op een pleintje bracht. Hier bleef hij staan, als om zich te oriënteeren en reeds wilde hij eene andere richting inslaan, toen opeens door de nachtstilte het hulpgeroep van eene vrouw werd vernomen Verbijsterd bleef Charlie een oogenblik ■taan toen hij och ter den tweedemaal bet hulpgeroep hoorde, rende hij door Vernet gevolgd, dwars over het pleintje naar een somber huis toe. Het was hetzelfde waarin de oude man woonde, die de aankondiging betreffende zekere Pearson zoo had doen schrikken. Dezen geheelen avond was hij alleen in de vuile, kwalijk riekende kamer geweest. Bij het walmende kaarslicht hield hij zich bezig met verscheidene bundels, die voor hem lagen, te onderzoeken en ze dan met be hulp van een krommen stok door een val luik, dai zich onder het oude karpet be vond, in een soort van kelder te laten zakken. De zaak gaat goed, mompelde hij het is verbazend wat mijn vrouwvolk zoo al op de straat vindt zilveren theepotten, lepels, fijne heerenfrakken, gouden ringen I Maar geen snuffelaar zal ze hier ontdekken, die ziet niets dan vodden en lompen. Lenz grinnikte genoeglijk en ging met zijn werk voort tot hij opmerkzaam ge maakt werd door een zacht fluitje. Voor zichtig zag hij door het kijkgat van de deur en schoof den grendel weg. Wie daar Ik ben 't, Siebel. Een groote, vierkante kerel kwam bin nen. Hij droeg een zwaren zak op den rug, dien hij met een knoestigen Btok op den grond deponeerde. 'n Heele vr cht zei Lenz, tevreden de handen wrijvend. Goede vangst ge had, ja MEERMAALS heeft do schoolvos in 't orgaan der firma Viif Ezels C° a beweerd dat, in zake van onder wijs, België aan den staart komt van de beschaafde volkeren. Nu in 't laatst verschenen nummer der Revue Scientifique van Parys, leest men Te oordeelen naar de programma's, en zulks is over het algemeen de beste maatstaf om de waarde van een diploma te bepalen, en ook wel hot beste middel om de bevoegdheid te waardeeren van de technieke mannen die zulk diploma dragen, moeten wij bekennen dat de ontwikkeling der Belgische ingenieurs scheikundigen volledig schijnt... Zou men de voortdurende ontwik keling der Belgische nijverheden niet mogen uitleggen als voortkomende uit don invloed der waarde van zijne inge nieurs, zonder altijd de economieke voorwaarden van dat land als eenigo oorzaak te aanzien - Onze catholieke Regeering mag met fierheid wijzen op die getuigenis van een vreemden geleerde, M. Paul Baud, Pre- parator aan de Universiteit te Parijs. Voor de wiel rijders. M de mi nister van openbare werken heeft in de Kamer de volgende verklaring afgelegd Het leggen van velobanen langs de wegen van Aalst naar Ninove en van Leeuwergem naar Ste-Maria-Hoorebeke ligt ter studie. Men is aan 't opmaken van het lasten- kohier der velobanen Ninove-Ronse en Cruyshautem Nederzwalm. VELOBANEN. Onze Catholie ke Senators en Volksvertegenwoordi gers hebben den volgenden brief van den Heer Minister van Openbare Wer ken ontvangen Waarde Collegas, Gij hebt mij op gansch bijzondere wijze het aanleggen eener baan voor Wielrijders aanbevolen op den steenweg van St-Niklaas naar Geeraardsbergcn, van Dendermonde tot de Kruisstraat van Voordo. Ik laat Ued. met genoegen weten dat ik de aanbieding kom te aanvaarden die werken betreffende en beloopende op 9i,800 frank. Aanvaard, Waarde Collegas de uit drukking mijner oprechte gevoelens. GAUGUST Delbeke. IK I4Lmaar het schoone woord van Bourdaloue tot God herha len Mijn God, ik weet niet of gij over mij tevreden zijt, maar ik, ik ben zeer tevreden over U a In der waarheid, ik zou God niet ge noegzaam kunnen bedanken, omdat Hij mij een nageslacht van dochters gegeven heeft, allen even goed, alhoewel zoo verschillend van elkander. Alontelembcrt. Siebel trok onverschillig de schouders op. 't Gaat nogal I Kijk maar eens, oude, en zeg uw bod. Ik ben moe en heb dorst. Lenz maakte behoedzaam den zak los. 't Is eigenlijk de moeite niet waard er in te wroeten, zei hij het zijn toch maar lompen. Of nietzei Siebel spottend. Ik koop alleen lompen, lachte Lenz. Oneerlijk goed neem ik niet. Och kom schaterde Siebel. O, voddenrapers kunntn ook eerlijke lui zijn beweerde de oude, met zijn vuile hand in den zak tastend. Hij trok er achter eenvolgens een kostbare sjaal, een zilveren vaas, een klokje en andere voorwerpen uit. Daartussch n ook een hoop vodden. Nadat hij alles gemonsterd en in den zak teruggeschoven had stond hij op, ging naar een kastje, schonk uit een fllesch wat brandewijn in een tinnen beker en gaf dien aan Siebel. Ge zeidet, dat ge dorst hadt. Drink eens Siebel ledigde snel den beker. Ziezoo, dat smaakte En nu uw bod Lenz legde den vinger tegen den neus, heel nadenkend. Ik geef u anderhalven dollar, Jozef. Geld genoeg voor die vodden. Loop naar den Juivel met uw an derhalven dollar Houdt ge mij voor zoo'n ezel En zonder een woord meer te verliezen heeschte hij den zak weer op rijn «chouders. A STOOMTRAM. Aalst- Denderhautem-Ninove. Er komt beweging in deze zaak. Zaterdag en Dynsdag 11. kwamen de bedienden van den provincialen tech- nischen dienst, do heer provinciale ingenieur aan 't hoofd de bauon en we gen in 't dorp en elders onderzoeken te Denderhautem. De stoomtram zou naar men ons ver zekert den volgenden weg nemen. Aalst-Tcrjoden, Static Haeltert, Hael- tert-Dorp, Kerkxken tot de Kapel der H* Godeiieve, vandaar naar Denderhau tem door den Bergh, de Sticheleu, Ten Borreken om naby 't dorp te komen. De statie zou komen aan 't Hof der Tienden bewoond door M. Domien Uyttenhove en van daar overTer Linden, dé baan naar Ninove volgen. Denderhautem heeft het grootste be lang in de spoedige voltrekking der stoomtrambaan. Aan 't Gemeentebe stuur dus de plicht van te kloppen en te blyven kloppen. Hoe het staat met de vertakking der stoomtrambaan van Kerkxken naar Hel- dergem, Sl Antelinckx, Sl Lievens- Essche, Steenhuyse-Wynhuyse om te S" Maria-Lierde de baan Geerardsber- gen-Audenaarde te vervoegen is ons onbekend. Wy zullen onze inforraeerkazak eens by gelegenheid aantrekken. Don hol op. Over woinige weken nog klonk het in de liberale nieuwspapiereu Do catholieken zullen met Mei aanst. de hol op zyn en er is geen lievenheeren meer aan Neen! Neen 1!... den hol op Maar zouden de liberale schryvelaars nu ontdekt hebben dat ze 't vel van den beer verkochten voor dat hy geveld is Het moot toch zijn want ze gewagen nu niet meer van den hol op 1 maar wel van eene verzwakking van 't Minis terie. Nu, 't is La Chronique die den pro feet speelt en ons voorzegt De aanstaande wetgevende kiezing a belooft veel goeds voor do liberalen, zij zal ongetwijfeld den val van 't Mi- nisterie niet voor gevolg hebben dat a zou te schoon zyn. Maar zy zal do a Catholieke Partij verzwakken. Voor haar is niet vooruitgaan, achteruit- n gaan. a Welnu de liberalen kunnen zooals i Vindépendance het vaststelt, zoo zo a vereenigd blyven, al de stellingen be- houden die zij veroverd hebben. Dus, zullen de Catholieken niet den hol op, den borg af zijn Dit wil in andere woorden zeggen 't Catholiek Bestuur des landszal behouden blyven... Leve dus de Catholieken Halt, Jozef riep Lenz, den zak te rugtrekkend. Laten we eens verstandig praten. De zak is zwaarder dan ik dacht. Ik geef u twee en een halven dollar, maar geen cent meer 1 Siebel scheen de verborgen bedoeling der laatste, met scherpen nadruk gezegde woor den te begrijpen, want hij zette zich met verstoord gelaat aan de tafel en bromde Veel te weinig oude vrek Maar ik heb geld noodig. Op dit oogenblik werd tweemaal aan de deur gedopt. Lenz scheen dat teeken te kennen, want hij deed dadelijk open en liet een meisje binnen, wier verwaarloosd uiterlijk en bijna dierlijke trekken te kennen gaven, hoe diep zij moest gezonken zijn. Ei. zijt gij het, Nancy zoo begroette Lenz haar. Wat brengt gij meê NietB voor u luidde het ruwe ant woord. Ik heb vandaag geen geluk gehad 1 Zoo lachte Siebel. Heeft geen mensch wat op straat verloren Nu, goe den avond samen. Hij stak het geld, dat Lenz uitgeteld had, in den zak en wilde heengaan Blijf nog wat riep de oude. Ga eens zitten, en gij ook, Nancy. Gij, arm ding, hebt geen geluk gehad, en gij Jozef, zit in de klem. Als ik u nu eens hielp om gemak kelijk en eerlijk wat te verdienen Gemakkelijk en eerlijk spotte Siebel. Wat kan dat zijn (Wordt voartgazat).

De Denderbode | 1908 | | pagina 1